PIANO'S L.H.BRIJNEN, HAZERSWOUDE (Groenendijk). Zanguitvoering. Donderdag gaf de rangver. „Kunst en Vriendschap" met veel succes haar eerste uitvoering onder lei ding van den heer Th. v. Nickcrk. Do voorz., do heer J. Borst, stipte in 't kort even aan do moeilijkheden welke „Kunst en Vriendschap" ondervonden had en met welko zij nog steeds kampte, waarna hij do aanwezigen verzocht niet al te groote eischen te stellen aan clc jeugdige vereen. Hierna stelde zich hot koor op en nam de uitvoering een aanvang met „F.ere zij God" van Muller; vervolgens „Panis An gelicas", W. K. P. Janzen. Bruilofsmarseh 'A. Södeman. Deze nummers slaagden uit muntend en werden met een daverend handgeklap beloond. Nu trad op het kwartet der Leid echo zangver. „Pulchri Studio" dat veel bijval ondervond. De mooie nummers, welke dit viertal liet hooren, werden bekroond met een uitbundig applaus. Weer kwam 't koor „Kunst en Vriend schap" op 't tooneel en bracht nog ver schillende nummers uit, waaronder vooral het „Bruid«koor" genoemd mag worden. Na deze nummers werd den directeur een bloemstuk aangeboden. Na do pauze weerklonk „Do laatste Kerkgang", vooral kwam hier de sopraan solo tot haar recht. Het kwartet gaf ver volgens „Grootmoeder moet dansen lee- ren" (oude-vrouwen-wals van ,T. Sehaffer). Op verzoek van „muziekkenners" werd de Oude-Vrouwen-wal8 herhaald. Steeds kwam er meer stemming in de zaal, voor al toen de heeron van 't kwartel hun voor drachten begonnen en deze met. de meest mogelijke behendigheid volbrachten. Een maal nog hoorden wij „Kunst en Vriend schap", waarna de gezellige avond geslo ten word met een: Hoera! Gemengde Berichten Familie-drama te Haarlem. Een man vermoordt zijn vro uw. Donderdagavond omstreeks half 12 ver voegde de 51-jarige man H. M. B., wonen de Rozonprieelstraat 60 te Haarlem, zich aan hot politiebureau in do Smedestraat aldaar om to vertellen, dat hij even te vo ren zijn vrouw vermoord had. Naar aan leiding vau deze mededeeling zijn do offi cier van justitie, mr. A. R. van Andringa, en de commissaris van politie, E. H. Tenc- kink, met eenige rechercheur naar de wo ning getrokken Inmiddels had de arts M. Mauritz bij het slachtoffer reeds den dood geconstateerd. Het bleek, dat de 49-jarige vrouw verschillende messteken in de borst «n over de armen had gekregen. Vermoe delijk heeft een der eerste steken in de omgeving van het hart al den dood tenge volge gehad. Het lijk is naar het St. Elisa beth Gasthuis overgebracht en daar ge- •chouwd. Uit het onderzoek is gebleken, dat de vrouw in verstandhouding leefde met een anderen man. Dit had haar echtgenoot vernomen en niettegenstaande hij getracht had haar weer op het goede pad te bren gen, was zo daarmede voortgegaan. Don derdagavond 11 uur had hij over deze zaak een gesprek met zijn vrouw. Hij is toen in woede ontstoken en heeft zijn plan om haar te dooden, indien zij niet naar hem wilde luisteren, volvoerd. Den vorigen dag had hij daarvoor reeds een mes gekocht. De aangehoudene heeft tegenover de politie een volledige verklaring afgelegd. Hij is, nadat hij den nacht aan het politiebureau had doorgebracht, gister aan do justitie overgeleverd. De man stond hij de politie als fatsoen lijk en oppassend bekend. Het gezin van B. woonde roods zeer langen tijd in het ge noemde huisje. Vroetrer had de man als opperman gewerkt bij den metselaar Rn- meiin on don Knmnorcin«TPl, maar toon hij daar ontslagen was, heeft hij een wagentje gekocht en liep met negotie. Oogenschijn- lijk ging dat handeltje goed. Het gezin had 6 kinderen, 3 waren er getrouwd en 3 wa ren nog thuis, nl. twee meisjes en een jon getje van 7 jaar. Deze kinderen sliepen Donderdagavond, terwijl in de achterkamer het drama tusschen man en vrouw zich afspeelde. Het ging heel elil in zijn werk. De buren hebben dien nacht vrijwel niets van het voorgevallene gemerkt. Alleen heeft men in den nacht een auto hooren voorko men. Eerst gisterenmorgen was de droeve tij ding bekend. Toen schoolt!, o d" men om hot geval te bespreken, maar voor- loopig bleef het hier nog bij gissingen, want het was niet bekend hoe de moord had plaats gehad. De Haagsche kuitenprikker gearresteerd. Een 16-jarige jongen de dader. Do Haagsche kuitenprikker is gister middag omstreeks drie uur op de Markt te 's-Gravenhage door rechercheurs der zedenpolitie gearresteerd. De aanhouding was niet het gevolg van een nieuwe bedreiging van Haagsche da meskuiten, doch geschiedde nadat de ze- denpoliLio den verdachte geruimen tijd had gevolgd, en ten slotte vrij grootc ze kerheid had gekregen, dal men in hem den vermoedelijken dader had. Het bleek te zijn een 16-jarig jongmensch, zoon van een marktkoopman, die ook een winkel in de binnenstad heelt. Hij werd eerst naar het politicbureau aan de Riviorvischmarkt overgebracht en, nadat hij daar het eerste verhoor had ondergaan, per celwagen naar het hoofdbureau van politie aan het Alexandcrveld geleid. Hü werd hier ge confronteerd met enkele zijper slachtoffers o.a. het 15-jarige meisje, dat op het Bui tenhof was gestoken, die allen in hem per tinent haar aanvaller herkenden. Het signalement, dat zij van hem gegeven had den, kwam vrij nauwkeurig overeen met de werkelijkheid. Nadat het jongmensch eerst nog had ontkend, viel hij later door de mand, en, in huilen uitbarstend, bekende hij alles. Vol gens zijn zeggen kon hij een telkens bij hem opkomende neiging, om zijn slachtof fers mot het mes in do kuiten te prikken, niet onderdrukken. Als hij dat gedaan had, was hij tevreden! Het was oen ziekelijke afwijking, zooals hij zeidel (Misschien wel een zich ingebeelde ziekte door het lezen van slechte lectuur en het zien van peiv verse afbeeldingen.) Bang geworden door de berichten in de dagbladen over het verscherpte politietoe zicht en de gepubliceerde signalementen, was hij Zaterdag met zijn aanvallen op do dameskuiteu opgehouden, na in totaal een elftal dames te hebben getroffen. Hij had zich daarop zooveel mogelijk schuil ge houden. De aanhouding is ongetwijfeld een mooi succes voor de Haagsche zedenpolitie, die onder leiding van haar chef, den heer Hol, de laatste dagen uitgebreide maat regelen had getroffen, om den dader te vinden. Overal had zij haar fuiken uitgezet, waardoor het voor den kuilenprikker vrij wel onmogelijk was geworden in de bin nenstad nieuwe slachtoffers te maken, zonder gepakt te worden. Tevens was de zedenpolitie door de gegevens, die langza merhand binnenkwamen op het spoor ge raakt van den vermoedelijken dader, en begon zij het niet om hem heen dagelijks dichter toe te halen. «Het werd er echter voor de politie niet gemakkelijker op, toen de ver- dachlo zich schuil ging houden. Reeds eenige dagen wandelde hel getroffen 15- jarig meisje in gezelschap van ren inspec- trico der kinderpolitie regelmatig door de stad, op eenigen afstand gevolgd door re chercheurs, klaar om op een wenk van hot meisje tot arrestatie over te gaan. Ingezonden Mededeeling. Ruim voopratiig bij i Turfmarkt 7, Leiden. 3^" Wij nemen gebruikte Piano's tegen goeden taxatieprijs in betaling aan. 13739 Zoo bezocht men gistermiddag ook de Vrijdagscho markt op de Groote Markt, waar men vermoedde, dat hij zich zou kunnen ophouden. Het meisje zag hem staan en wees hem dadelijk aan do re chercheurs aan. Het jongmensch is nog nooit eerder met de politie in aanraking geweest. Hij heeft reeds verschillende baantjes achter den rug, laatst bij een opticien. In den laatsten tijd was hij buiten betrekking en hielp hij zijn ouders aan bun marktstal letje. Uit mededeelingen van zijn omgeving blijkt, dat hij reeds eerder ziekelijke af wijkingen vertoonde en in den volsten zin des woords een psychopaath kan worden genoemd. Hij maakt een meer verlegen dan wel brutalen indruk en is. wat men in de wandeling noemt, een vreemd type. De Zedenpolitie heeft met deze arresta tie, die zuiver recherchewerk is, mooi werk gedaan. Zij heeft den Haag bevrijd van een jongmensch, dat een gevaar was voor jonge meisies en een bron van angst voor bezorgde moeders. Gedeelte brug In het water gestort. Men meldt uit Nederweert aan de „Msb.": Gistermiddag bij het plaatsen der nieu we ijzeren brug over de Zuid-Willems vaart alhier, had een zelden voorkomend ongeval plaats. Tengevolge van het on klaar raken der lier, kwam het gedeelte brug, hetwelk op dat moment tusschen den geplaatsten bok en de drijvende kraan boven den waterspiegel hing, met een ge weldigen plof in de vaart terecht, daarbij bok en kraan met zich medesleepende. De kraan ging zelfs overeind staan; de daar op zijnde arbeiders wisten zich gelukkig nog te redden. Alleen de machinist liep eenige kneuzingen aan het been op. De vaart is hierdoor gestremd, terwijl overi gens de materieele schade betrekkelijk ge ring is, doordat alles in het water terecht kwam. Een en ander trok veel bekijks. De „Whimbrel'' gezonken. De waterdichte schotten van de „Whim brel" waarop een gedeelte van het schip nog drijvende was, zijn gisterennacht be zweken. Het gebeele schip is thans in de diepte verdwenen. Het ligt op een diepte ran 16 Meter en in het vaarwater. Schip aan den grond. Donderdagavond zijn het aakseliip van schipper Drent, van Avereest, geladen met grint, en het tjalkschip Bertha, van schip per Diepenveen, van Kampen, geladen met ijzer, tusschen De Lemmer en Kuinre aan den grond geraakt. Na lichting kon het aakschip in De Lemmer worden binnenge bracht door de sleepboot Hendrika Catha- rina, kapitein Hoogendijk, van Zaandam. Gisterenmorgen is men begonnen het tjalk- schip te lossen, waarbij de sleepboot Assis- rent, kapitein Hoogendijk, hulp verleende, Visschers hebben gisteren vrouw en kinde ren van boord gehaald: andere visschers zijn vannacht bij het schip gebleven, ter eventueele assistentie. Weggeloopen. Sedert Zondagmorgen worden volgens de „Stand." te Weesp een tweetal jongens van 17 jaar vermist. Eén van de twee, B had thuis oneenighcid gehad, doordat zijn vader hem berispt en bestraft had wegens oneerbiedigheid in de kerk. De jongen is daarop met zijn vriend S. verdwenen, doch heeft eerst nog bij zijn patroon, een hoer, eenig geld opgenomen. Tot op heden heeft men nog geen spoor van de jongelui gevonden. De vader heeft aangifto bij de politie gedaan, die <iaarop zich tot den H. D. O. wondde met het ver zoek dit bericht draadloos uit te zenden, hetwelk ook is geschied, doch op heden nog zonder resultaat. Het signalement van de jongelui wordt nu in het politieblad bekend gemaakt. Brand in een pannenfabriek. Gistermorgen brak brand uit in de pan nenfabriek van de firma F. to Swalmc-n. Do brand was in de compressiekamer ont staan, doch sloeg spoedig over naar de drooginrichling, waar eenige duizenden pannen stonden te drogen. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist verdere uitbreiding te voorkomen. De materieele schade is echter zeer groot en de fabriek zal eenigen tijd stil mocton liggen. Men was tegen brand- en bedrijfs schade verzekerd. Brand in een café te Zaandam. Terwijl de bewoners afwezig waren is Donderdagnacht het café van den heer B. Sehindeler in de I.age Horn te Zaandam afgebrand. Van den inboedel kon niets ge red worden. Brandstichting. Gisteravond ontdekte een voorbijganger brand in de hooischuur bij de boerderij van de weduwe Van der Kolk te Oldeneel, gem. Zwollerkerspel. Hij wekte de bewo ners. Daar de brand zoo spoedig ontdekt werd, bleef het vuur tot de schuur be perkt. Veertig kippen kwamen om, een groote hoeveelheid hooi en landbouwge reedschappen verbrandden mede. De boerderij was verzekerd. Reeds da delijk vonden de marechaussees de om standigheden, waaronder deze brand ont staan was, verdacht. Zij namen den 22- jarigen zoon mede en na een scherp ver hoor bekende hij de schuur in brand ge stoken te hebben met het oog op de ver zekeringspremie. Verijdelde inbraak. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in het kantoor der zuivelfa briek te Kuinre. Do politie, die onraad had vermoed, slaagde er in den dadeT op heeterdaad te betrappen. Niets was ont vreemd. De spoorwegdiefstallen op hei station te Roosendaal. De directie der Spoorwegen heeft weder een beambte geschorst, nl. den onderlading- meester S., meldt het Dbl. van N.-Br. De andere hij deze onregelmatigheden betrok ken personen werden definitief uit den dienst ontslagen. Diefstallen aan de vischhal te IJmuiden. De rijkspoltie te IJmuiden heeft in de vischhal aldaar ontdekt, dat eenige dieven reeds geruimen tijd de vischhal onveilig maakten. Bij drie firma's zijn vele verpak king-artikelen gestolen. De daders zijn verdwenen, doch aan de politie bekend. De gestolen goederen zijn in beslag genomen. Inbreker meldt zich aan. Bij de politie te Roermond heeft zich aangemeld zekere J. van G. uit Rotterdam, die in den Kerstnacht een inbraak gepleegd heeft in het Sint Aloysiusgesticht „De Hei bloem" en öa3r een bankbiljet van f 300 heeft gestolen. Dit feit heeft hij bekend. La ter bekende hij ook nog voor enkele dagen een inbraak te hebben gepleffd in het St. Vincenllusgesticht „Stokenïïorst" te k', weert. Daar had hij niets kunnen me men. Hij is oud-verpleegde van dez* jn tingen en was dus met de plaatselijke standen zeer goed op de hoogte Do is in het Huis van Bewaring aldaar sloten. Een schadepost. Bij het verrichten van eenige werkzi heden aan zijn varkenshok, merkte d( beider v. d. V, te Terwispel niet, dat portefeuille uit den buitenzak van zijn viel. Toen hij later zijn jgortefeulle mist ren onderzoek intlelde, vond hij do hlijfselen in liet varkenshok terug. D( houd, bestaande uit acht briefjes van J was echter verdwenen. Tn dc uitwerpj der varken* vond men later snippers biljetten terug. DE OVERSTRQOMINGSRAMP. De Maas valt. Uit Maastricht wordt gemeld: De Maas is sinds gistermorgen niet i gewassen. Gisteravond 8 uur werd c.M. val gemeld. Om het gehucht Meers, onder Elsloi het water sinds gistermorgen nog 8 gestegen. Gezien den stand van de ri in België en te Maastricht, verwacht dat het gehucht niet zal overstroomen Weg bij Wijchen overstroomd. Gistermorgen liep, naar de „Tel." m te Nijmegen bet gerucht, dat de Ruffel dijk doorgestoken zou zijn. Bij nadere formatie werd medegedeeld, dat dit loos alarm was. De dijk wordt echter sti bewaakt. Het gerucht zou aldus in de wereld gekomen: bij het afloopen van den 1 felschen dijk loopt 'n smal dijkje van I in de richting Wychen. Bij de eerste b jes van Wychen stroomde het water teren over den weg heen en zoo achte in het gebied van Appeltern. Wychen nu wilde dit gedeelte van dijk uit eigen belang niet afdammen, overloopen van het dijkje houdt verb met den hoogen stand van het water in laatste dagen. Wanneer het water meer stijgt, zal men de werkzaamhe tot het dichten van het gat bij Alp moeten staken,, daar men dan geen meer kan afsteken. Aan het andere gat bij Dreumel m tot heden niets gedaan. Het sfoomgen bij Appeltern maalt er flink op I03, ni het water zakt niet noemenswaard. 6 ka ton schade te Venlo. Tot heden bedraagt de opgenomen de, in de gemeente Venlo door het wi veroorzaakt, 355.000 voor de indusl ongerekend do bedrijfschade. en r 300.000 aan verlies of bederf van p ticulier eigendom. Vrijmaken van zand. De regeering heeft een bij haar Inge men verzoek om onlzanding van de gevolge der overstrooming bedolven p den verwezen naar het Algemeen Walt nood Comité te Amsterdam, welk con dit vraagstuk in studie genomen heeft. De vruchtbare gronden in GelderJi en Oostelijk Noord-Brabant, beslaani oppervlakte van meer dan 80 H.A. I vrijmaken van zand van deze gronden vermoedelijk wel 3000 per H~A. ko- dus ongeveer evenveel als de waarde i den grond. Behalve dat deze gronden thans voofl productie waardeloos zijn, leveren zij: nog gevaar op voor de omliggende p den, doordat het zand, zoodra het droo? gaat verstuiven. Er moet derhalve s worden ingegrepen. Men overweegt thans om de hulp it roepen van de Nederlandsche Heide-Wv schappij. Het vrijmaken van de groi: zal, naar men meent te mogen aannca van overheidswege geschieden, terwijl eigenaars, die daartoe in slaat zijn, met kleine bijdrage in de kosten zouden i belast. DINGEN DEZER DAGEN. „No shaking hands." Om beroemd to worden is in het dollar- land niets anders noodig dan op een of andero wijze de aandacht op zich te ves tigen. Hoe dat doet er niet toe. als het middel maar leidt tot het doel. Het kan geschieden door middel van film of too neel, wat echter niets bijzonders is daar het in Europa op die wijzo ook wel ge schied. Hier hebben we echter geen Hol lywood, wat voor film- en tooneelacteurs en -actrices tamelijk fnuikend is. Des niettemin hot gaat toch. In Amerika gaat het echter meestentijds op een geheel an dero wijze, niet door zooals 't hier wel gebeurt over de kop van Noord naar Zuid te rollen, niemand »in Ameri ka zou er op letten, daar iedereen een dergelijke goedkoopo eigenaardigheid kan gaan uithalen. Dies houdt men er daar de volgendo methode op na. Een rijk go- worden Amerikaan stapt op een goeden morgert uit zijn bed, kleed zich, stapt liefst in zijn overhemdsmouwen de straat op, koopt b.v. eon heelo /stad, spoorweg maatschappij of een dergelijk artikel en betaalt contact. In 'n dergelijk feit schuilt humor, iedero Amerikaan zal bij het hoo ren hiervan oven glimlachen en do man is beroemd. Op 't oogenblik is een andero Ameri kaan bezig om beroemd te worden. Ik kan me voorstellen dat de man lang heeft gepeinsd om iets te vinden, waar door de aandacht op hem zou worden gevestigd maar hij is gr in geslaagd en heeft iets gevonden. Aan den ingang van zijn groot kantoor beeft hij het opschrift laten plaatsen „No shaking hands". Dit feit alleen is natuurlijk niet genoeg om beroemd te worden. Dies heeft hij zich ge willig laten intervieuwen en heeft hij een reden opgezocht om zijn stelling te verde digen, zoodat hij al een heelo stap in de 'goede richting heeft gedaan. "Want zonder »ïe pers begin je toch maar niks ziet u. De man redeneert als volgt: Koopen is ruilen. Als er twee ruilen moet er een huilen. Ergo: Een van do twee moet een verlies lijden. Wien e<?n verlies wordt aangedaan, be schouwt dengene, die hem dit aandoet niet als vriend. Ergo als vijand. Vijanden geven elkander geen hand. Ergo: Zakenmenschen ook niet. U ziet een geheel volgens de regels der logica opgezette redeneering. Het zou een aanslag zijn op het gezond verstand mijner lezers, het voornaamste lid dozen* schakel redeneering met bewij zen aan te tasten en te ontzenuwen, ieder kan dat gemakkelijk voor zich zelf, daar het zwakke punt aanstonds opvalt. Echter vrees ik een débacle van 's mans neiging naar populariteit en daar de man mij zelf geen haar ooit in den weg heeft gelegd wil ik hem deze pijnigend gezoch te gelegenheid om beroemd te worden niet ontnemen. Daarom heb ik een andere redeneering voor hem in elkaar gezet, die beter als bowijs van zijn „No shaking hands" kan dienen. Aldus: De wereld bestaat uit twee soorten van menschen, een helft die voor den mal houdt en een helft, die voor den mal gehouden. Tol een van beide helften moet ieder bebooren. Ergo: U moet voor den mal houden of voor den mal gehouden worden. Niemand laat zich gaarne voor den mal houden. Ergo moet men een ander voor den mal houden. Nu ben ik eigenlijk nog niet waar ik wezen moet, maar ik geloof toch dat die mijnheer daar in Amerika hiermede al een goed eind op weg is. Radio-distributie. Ten spijt van alle economische finan- cieele en alle andere soorten van malaise voorspel ik u een tijdperk van groote bloei. De uitvinding en ontwikkeling der radio wetenschap is hiervan de oorzaak. Heeft u niet gelezen in de krant hoe het denkbeeld reeds is geopperd om allen ge zanten een radio-toestel cadeau te doen en hen daarmee naar huis te sturen. Alle queslies tusschen de landen onderling kun nen dan per radio behandeld worden. Men had dat natuurlijk al lang per tele foon kunnen doen, maar de heeren gezan ten hebben de gewoonte over een quaestie die in enkele minuten kan worden opge lost, enkele dagen aan elkaar te conferee-» ren en dat maakt het wat moeilijk om het per telefoon of telegraaf te doen. Radiophonisch gaat dat gemakkelijker. Men richt gewoon diplomatieke uitzend- stations op en de zaak is gezond. Om te voorkomen dat oningewijd en en leeken de geheime en belangrijke diplomatieke ge sprekken opvangen neme men dan een ietwat bijzondere golflengte. Voor diploma tieke gesprekken ware bijv. een golflengte van 11 Meter zeer geschikt. Wie vindt zoo'n golflengte? Toch zeker niemand. Misschien zal oen of ander krankzinnigengesticht een radiogesprek op een golflengte van 11 M. wel eens opvangen, maar dat is geen be zwaar, want daar begrijpt men er toch niets van. U begrijpt dat het Staatsbeheer dan heel wat goedkooper wordt, met al de nasleep van dien, zooals lagere belastingen, minder ambtenaren, dus ook minder ontevredenen en opposanten, minder bureaucratie, in één woord alle voordeelen, die het leven blijder, voller en gelukkiger maken. Slaagt dit experiment goed, dan zal men er ongetwijfeld toe overgaan ook alle Ka mer- en Senaatsleden naar huis te sturen, ook ieder met een Radio-toestel. De Kamer leden kuunen dan in telefonische afzonde ring hun moties indienen, wat vooral voor Dieuwe Kamerleden een groot voordeel is wat hun eersto motie betreft. Want liet in dienen der eerste motie in een geheel ge vuld parlement, schijnt hetzelfde gevoel te geven als een vader waarneemt bij de eerste tand zijner eerstgeborene of als een bloode jongeling gevoelt bij het ontwaken eener eerste liefde. Dat zenuwachtige oogenblik kan dan manmoediger worden doorstaan. Maar het meest gaat de Haagsche ge meenteraad toch met baar tijd mee. Zij heeft nl. een instituut in 't leven'geroepen, dat door dik en dun de wetenschappelijke, cultureele en kunstzinnige ontwikkeling van het Èaaesehe volk beoogt, en welke instellin? men het bes re met-den naam van Radiotelephoniecultuurinstituut zou kuunen betitelen. Voor twaalf gulden en 2 kwartjes per jaar krijgt men net zooveel cultureele en kunstzinnige ontwikkeling als je zelf maar wili, zooveel lezingen en causerieën over Fransclie, Duitsclie, Engelsche, Soen- daneesclie en Haiteesche toestanden alle in de oorspronkelijke taal tot je of naar 'l ziekenhuis of naar 't gekkenhuis moet worden gebracht En dit zal des te spoedi ger geschieden, daar men moet luisteren naar wat de leden van den gemeenteraad alle wetenschappelijk en muzikaal ont wikkelde lieden den Hagenaars gelieven voor te zei ten. Zooals de een van erwten soep houdt rnet varken,skluif, en geen zuur kool kan zien, houdt de ander juist bijzon der veel van het laatste om het eerste te verafschuwen. Zoo ook in muziek en we tenschap, zoodat er geen twijfel kan be staan of zeer velen zullen die radio-epide mie beëindigen in een van beid© genoemd© inrichtingen. Maar ook daar heerscht de radio-koorts. Dan maar het einde van allesI Graf waarts, en boven op het graf een loud speaker, waaruit de droeve woorden van den Haagschen Burgervader zich aaneen rijgen tot een lijkrede op den gevallen held. De Haagsche Prikker. Alle dames in het Haagje Zijn nu vrees'lijk in de war. Want die enge beenenprikker Maakt het wel wat al te bar. En zij wagen zich nu niet meer In het donker op dc straat, Want je weet nooit of die grapt Plotseling achter je staat. En zij griezelen en huiv'ren, Die sensatie is wel fijn. Zoolang als hij Pa en Ma hatr Eigen beentjes veilig zijn. De Parijsche kaplaarsmakers. Slaan weer winst uit deze zaak. 'k Denk dat zij er meer van well r Van dien prikkerigen snaak. Nu er eenmaal groot kabaal is, Een dozijn is al gewond, Zegt men dat hij abnormaal is. Maar ik vind dien man gezon 't Is toch heel goed te begrijpen Die man ergert zich voor drie Aan die hyper-cultureele Dames-mode-epidemie. Dames denkt eens aan de jarc t Van vèr voor uw hakvischtijd, Toen ge eens op uw verjaard© Met een mooi hoek werd verb li 'k Denk, U denkt, ik denk wat Aan 't verhaal nu lang gele^n 'k Denk, U denkt aan d' avont Van Mijnheertje Prikkebeen. De vergeten vlag! (Ingezonden.) In Belgenland daar stierf oen h Een fiere Prins der Heil'ge Rooit I Door heel do wereld als om strijd gen j Om wetenschap en deugd en moctte weit net doodsbericht flitst heel de wereld Brengt droefenis in millioenen harten, Zelfs China en Japan betuigen mee Hun meelij met der Belgen rouw Van ieder consulaat hangt halfstok dj Als 't dierbaar lijk tor grafplaats wor<.' ged re- Alleen 't bevriend, naburig Nederland Is blind en doof voor al dat rouw** kW En d' 'oorzaak van (lit opspraakwekkW Geen Kersten-koor,Is of hoe hot dok h«* De heer Gezant had wel gelast: stok' de f- Maar z'n knechtje had 'l zoowaar verge Och was de heer Ter Hall nog Kaffl-'j I'an bracht hij 't met bekwamen spe# te W En kwam alzoo na 't. vergelen schoof Nu ook de vergeten vlag aan de orde Hoogmade. THEO BOSW

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 12