\g Utrecht een bejaarden voetganger aan reed, die zoodanig verwond werd, dat hij spoedig overleed. De Utrechtsche Recht bank had den chauffeur wegens het ver oorzaken van dood door schuld tot 3 maan den gevangenisstraf veroordeeld. Het Hof Terminderde thans de straf tot 6 weken ge- tangenisslraf. De bloembollendiefstallen In de Haarlemmermeer. Het Gerechtshof te Amsterdam behan delde gisteren in hooger beroep de zaak tegen den 22-jarigen arbeider T. L. B. en den 22-jarigen boerenknecht T. S., beiden Haarlemmermeer, die in den nacht 20 op 21 Augustus j.l. te samen acht tien zakken bloembollen gestolen hadden. Het tweetal had zich per rijwiel begeven naar het bollenland van. de Koker aan den yweg i« de Haarlemmermeer waar de sakken stonden, welke in gedeelten mee genomen werden. De bollen werden ver bocht aan een opkooper voor 7.50 per sak. De Haarlemsche Rechtbank had J3. tot 9 maanden en S. tot een jaar gevange- nisstraf veroordeeld, beide met aftrek der ireventieve hechtenis. Evenals voor de ti Rechtbank bekenden beide beklaagden. Ge- uigen werden niet gehoord. De proc-ge- il, mr. baron Van Harinxma thoe Slooten merkte op dat de bollendiofstallen een buitengewoon ernstig karakter aanne men. De bollen liggen steeds onbewaakt en sijn als 't ware aan de hoede van het pu bliek toevertrouwd. Daarom heeft d( Pechlbank in Haarlem zware straffen op gelegd. Spr. vond echter wel termen aan wezig B. een voorwaardelijke straf op te leggen, niettegenstaande hij niet in appèl ah gegaan was. De reclasseering had echter een schitterend rapport overgelegd. Wat S. D betreft voor hem vond spr. een voorwaar delijke straf uitgesloten. Hij toch heeft reeds v rscheidene veroordelingen achter den rug. Spr. vroeg verandering van de Btraf van B. in 9 maanden voorwaarde- lijk? van^enisstraf met een proeftijd van _n' drie jaar en voor S. bevestiging van de fiiiif van een jaar gevangenisstraf. Als verdedigers traden op mrs. Mes- ritk en Priester. Valsche Fransche bankbiljetten. De zaak van de valsche Fransche bank- jiljetten van 1000 francs, terzake waarvan, looals bekend, de drie Hongaren Janko N rics, Marzowosky en Mankovitz gearres teerd zijn, is gisteren door de Haagsche ■eciitbank naar de openbare terechtzitting terwezen. Als advocaten zullen optreden mr. Ro- audus Hagedoorn en mr. Visser v. IJzen- doom, beiden te 's-Gravenhage. LEO R K Jf LQOT_ Voortgezette opleiding van reserve officieren. Blijkens een aan de Leidsche Universi teit bevestigd afschrift heeft de minister tan oorlog het volgend schrijven tot den pister van onderwijs gericht: Ik heb de eer Uwe Excellentie te be- ichten, dab ik in afwachting van een aan- langig te maken wijziging van de reserve- ret 1925 een voorloopige regeling heb ge- troffen, waardoor het reservepersoneel op d ncor intensieve wijze zal kunnen worden eoefend. Ik stelde bedoeld personeel - daarbij in e gelegenheid om in stede van zooals u de wet aangeeft om het andere jaar oor een tijdvak "van 6 weken voor her- J10 lalingsoefeningen te worden opgeroepen, 'l dan wel jaarlijks voor ten hoogste 3 we- den in een 3-jarig tijdvak te-vervullen rprk. dienst als volgt, te verdeelen: In het lste en 2de jaar 6 dagen tot het ölgen van een geeomprimeerden cursus; In het 3de jaaT 3 Yi week. Tk heb de eer Uwer Excellenties mede- terking in te roepen, in afwachting van oelde wetswijziging, de onder U dan 'el bij de onder U ressorteerende takken dienst werkzame ambtenaren, gedu- 0 endc bovenbedoelde tijdvakken in de ge legenheid te stellen hun dienst te vervul- Ik teeken hierbij aan dat deze termij- ïn herhalingsoefeningen zijn in den zin in het Kon. Besl. van 26 Oct. 1923 (Stbl. M) en derhalve over deze tijdvakken.de iirgerliike jaarwedde moet worden uit- etaald. Daartegenover staat, dat, zooals Uwe wcellentie uit het vorenstaande moge blij- ien, elke" periode van 3 jaren de opkomst maximum 9 weken wordt terugge in tot ongeveer 5 weken, zoodat geen rdere uitgaven te verwachten zijn. UIT DE OIHGEVENG. bloemententoonstelling te rijnsburg. Terwijl het nog twee volle maanden du- zal voor de bloemen op het vrije veld knop komen, wordt te Rijnsburg Bn bloemeD-tentoonstelling gehouden tentoonstelling waardoor de ruime lal dor Veilingvereeniging „Flora" in een oenienpaleis is omgetooverd. De 900 M.2 als eon tuin met perken en paden aan- H'e?d; de wanden zijn met donker groen wk bespannen, waartegen statige Ken- 13 s oprijzen en die een rustige achter- rond vormt voor de menigvuldige klein cnakeeringen. Bij deze beschrijving van een rondwan- rimg door het gebouw kunnen wij tot spijt geen namen noemen, om de Bnvoudige reden dat, toen wij de ten- instelling bezochten, elke anwijzing "^Omtrent nog ontbrak. De belangstel en vakman verwijzen wij naar de lijst ^bekroningen. Onder de inzending Narcissen bij den gang viel ons op de bicolor Trompetzaai- no. 56, die voor dezen tijd een goede witte schotel vertoonde, en een 'e goudgele trompet. De stand was en de stengel stevig zonder stok of •■"Mraadjel Goed was ook vertegenwoor digd „Lloyd George" met een prachtig goud-gele trompet. De Poetaz-inzeriding ernaast bestaat uit een oude bekende, „Lourens Koster" die hier buitengewoon bloemrijk is. Dan komen de tulpen. Tulpen en nog eens tulpen in allerlei variëteiten. Het is opvallend zoo weinig hyacinthen er zijn. De bollen zijn voor het meerendeel in vier kante kistjes zóó uit de kassen in het ge- houw neergezet, maar toch is de opstelling in 't geheel niet stijf- Met randen en tus- schenvoeging van Adiantum is een tus- menhangende opstelling verkregen, terwijl de drie hoeken van het gebouw op geluk kige wijze zijn gevuld. De tulpen dan. Wij merkten op een uit stekend gebroeide partij „Flamingo", met zeer weinig wankleurigen ertusschen, „La Reine Max.", in haar smetteloos wit altijd een goede soort en andere La Reine- spurts als „Prosperity" en „Hermann Schlegel." De Murillo's van deze groep zijn prachtig, evenals de Theerozen. De eerste hoek wordt geheel ingenomen door de inzending van den heer Paul Heemskerk, die er een viertal bekronin gen mee behaalde. Hier zijn het geen kistjes, maar manden, waarin de bollen zijn geplaatst. Het geheel geeft den indruk, dat deze inzending met toewijding en veel arbeid is overwogen en uitgevoerd. Aau weerszijden sluiten twee praeht-exempla- ren Aspleniums de groep af, waarboven twee vazen, een met witte Gallas en de ander met de lila-tulp William Copland en daarboven uit weer een wuivende Ken- tia. Van de vakinzendingen is de kolos sale mand met Proserpine niet alleen om de gaafheid en de diep-roodc kleur een merkwaardigheid, maar vooral omdat de bollen 2 Januari nog op stelling lagen en nu, een maand later op de tentoonstelling. Bij de verdere inzendingen valt als zeer mooi op een rose „Joost v. d. Vondel", uit deze soort verloopen. Verder Ibis en Witte Valk, welke laatste in mooier con ditie had kunnen zijn. Een heel bed „Pe likaan" is voortreffelijk gebroeid, maar de stengel is zwak. De schoonheid van „Ibis" komt in de volgende inzending beter uit dan in de zoo even genoemde doordat het licht hier beter invalt en ook de opstelling gunstiger is. Wij zagen er ook „Alice Roosevelt", een tulp met dieprose bak, „Lady Boreel" en een heele gele groep, waaronder „Golden Glory" en „Christmas Star". Ook „Couleur Cardinal" is toch nog steeds een prachttulp en het is geen wonder, dat men er in 't buitenland zoo hoog 'mee wegloopt. Sedert verleden jaar pas in den handel is de enkele vr. tulp „Diadeem", lila-rose op witten grond, staande op een lange en stc-rke stengel. Men moet naar het kistje zoeken, want het is wat hoog geplaatst. Verder merkten wij op een reeks oranje kleurige zaailingen uit de „Prins v. Oos tenrijk". Een andere inzender heeft de ouderwetsch liefhebberij gehandhaafd zijn bloemen in gaatjespotten te planten. Het wordt op den duur vermoeiend zoowel voor den lezer als voor ons nog meer namen van tulpen, die de een voor, de ander na, allen even goéd gebroeid zijn, op te sommen, waarom wij ons verslag zullen bekorten tot een vluchtige schets van wat er voorts opmerkelijk is. Een bijzondere indruk maakt het een kleurige, schuinoploopende bed met de donker-paarse tulp „van der Neer'' en de tweede hoekvulling is Aveer evengoed ge slaagd als die van den heer Heemskerk, samengesteld als zij is uit verschillende palmsoorten met een sierlijke border van purperen Azalea. Er prijken fijngebladerde Cocos Weddelyana, stijve Araucaria's, As- plenium en Nephrolepis. In een van de zijperkjes tegenover het Orkestje is satijn-paarse „Hobbema" ge plaatst, die hier, evenals herhaaldelijk el ders op deze show een goede bloem op stevige stengel vertoont. Het volgende perkje scheen bedoeld te zijn als een kruis vorm van Rose Luisante met opvulling van La Riante, maar dat is moeilijk te on derscheiden. Langs de wand vinden wij dau weer een keurige verzameling Amaryllis Hip- peastrum. Het zijn knapen van bloemen en een bol heeft zelfs een achttal bloemen voortgebracht. De „lap" van de Calla's kan wel wat grooter zijn. De derde hoek wordt ingenomen door een inzending tulpen, die tegelijk de helft van het verdere gedeelte der muur be slaat. Het zou te langdradig Worden voor een krantenverslag hier weer iedere soort afzonderlijk te bekijken; er zijn prachtige soorten onder. El Toreador, een kanarie gele La Reine, Joost v. d. Vondel, Pro gression, Rijzende Zon, Jenny (slecht ge broeid) en nog vele anderen. Een groote afwisseling" bezorgde de in zending Franische bloemen: ranonkel en freesia, anemone en mimosa. Prachtig© anjelieren zijn er zij 't dan niet zoo groot als op de Heemsteedsche tentoon stelling in enkelvoudige kleuren rood, wit en rose en bicolor paars met wit, rose met wit en ook het z.g. verloopen kleurtje van paars met rood gevlekt, welke ver scheidenheid hier in Rijnsburg een goe den indruk maakte. Daarop volgden eenige niet onverdienstelijke inzendingen hyacin then en poetaz en dan een drietal manden met Azalea Indica en een met de roode Camelia. In de kleinere perken was eveneens heel wat schoons te bekijken. Er ligt een kunst- i zinnig gevormde grafkrans van „"William Copland", doorwrocht met „Maidenhair"; daar achter de inzending van Corrie Kralt, die zijn eerste proeven gewijd heeft aan degelijke soorten als Von Sion en King Alfred. Wij wenschen dcu jeugdigen broeier succes voor de toek- 'en veel geluk met zijn eerste onderscheiding! In andere parken staan weer „Chinee- sche narcissen", bloemrijke Poetaz met 'n rand van blauwe Duifjes, eqkele verloopen soorten uit Hobbema in de kleuren oranje en ro6e, allen met het zelfde satijnwaas overtogen. Verder bekende soorten als Elec tra en Peaeh' Blossom. In een der binnen ste hoekperken een verzameling succu lenten of vetplanten uit de Kaapschc ka.1 heel interessant. Het Pièce de milieu wordt gevormd door een hoogoploopend perk waarboven op een Gocospalm prijkt. De heuvel is met verschillende oude, bekende soorten be plant, en levert een prachtige kleurseha- keering. In twee perken ter zijde waren verschillende nieuwigheden opgeplant, die een gouden medaille verkregen en veler opmerkzaamheid trokken. Ten slotte rest ons te vermelden de eveneens met groot goud gedecoreerde arre, op een gelukkige manier versierd met „Prins- van Oostenrijk", met een Adi- antum-toegiftje, terwijl het A'oetkussen uit het zachte, maar o zoo gevoelige Se- laginellamos is gevormd. Hiermede besluiten wij onzen rondgang om in het kort verslag te geven van het geen door verschillende heeren werd ge sproken bij de Opening. De voorzittre der Veilingvereeniging „Flora", de heer T. Kralt, sprak het ope- ningSAVoord. Deze derde tentoonstelling staat in het teeken der dankbaarheid. Al lereerst aan de inzenders! Verleden jaar werd Avel terloops gezegd: volgenden keer een week vroeger maar alle vaklieden weten wat dat zeggen il en daarom con stateert spr. met genoegen, dat er nog meer goud is toegekend dan verleden jaar. Ook een woord van dank voor commissie en jury en allen die hun sympathie aan de tentoonstelling geschonken hebben. Spr. herinnert aan de rampen van Borculo en van de watersnood; alle energie, alle moei lijke pogingen zouden schipbreuk hebben geleden, wanneer ook ons zoo'n ramp ge troffen had. Wij kunnen daarom deze da gen, besloot spr., in dankbaarheid door brengen. De Burgemeester van Rijnsburg opende de rij van sprekers en uitte den wenseh, dat deze tentoonstelling een groot succes moge zijn. De heer Yoors, secretaris der Alg. Ver een. v. Bloembollencultuur, deelde mede, dat de heer Krelage verhinderd was. Wan neer de heer Krelage aanwezig had kun nen zijn, was hij zeker teruggekomen op het beeld dat de voorzitter in zijn A'orice openingsrede gaf n.l. de ontdekkingstocht, van de Pool. Want in het bloembollenvalj steekt een soort Columbusgeest, wij staan telkens voor nieuwe ontdekkingen en deze tentoonstelling is er één van. Het belang rijkste is wel, dat ondanks de vroege tijd, de kwaliteit, der bloemen niet minder is. Ook de heer Schoneveld, voct'Z. van het Holl. Bloembollenkw. Gen., is vol bewon dering voor de geheimenissen, welke de laatste jaren op het gebied der tulpentrek- kerij zijn ontdekt. Namens de K. v. Koophandel voor Rijn land sprak de heer Molkenboer een woord van sympathie en dank. Uit het kleine Rijnsburg wordt een schat opgegeraven, waardoor het prestige van heel ons land stijgt. De zinspreuk der Rijnsburgers moet zijn: „Je maintiendrai". Ik zal handhaven de roem van Nederland. De heer H. de Boer, voorz. der afd. Noordwijk van de Holl. Mij. v. Tuinbouw, uit eveneens zijn groote beAvondering voor het tentoongestelde. Hoe zal het woord „Excelsior" hier van toepassing kunnen zijn 1 Het woord werd ook gevoerd door den heer Volkersz, directeur der TuinbouwAvin- terschool te Lisso. die zegt door zijn gedu rig bezoek aan Rijnsburg van nabij de kleine bedrijven te kennen, waar deze re sultaten worden bereikt. Spr. herinnerde aan de onderzoeken van prof. Blaamv en zeide, dat wij aan den vooravond van groote veranderingen staan, waardoor in de toekomst, mogelijk zon blijken een ten toonstelling te houden voor 2 Februari. De heer Ballego uit Leiden sprak als jurylid een woord van dank voor de aan gename samemverking. De rij der sprekers werd gesloten door prof. dr. Ar. Slogteren die opmerkte, dat ziin taak. het opsporen van ziekten in de bloembollen, in Rijnsburg A-rij wel overbo dig is, want. zieke bollen ziet men hier heel Aveinig. Of spoedig een oplossing wordt gPA'onden A*oor het oim-allen der tulpen kan spr. niet zeggen. Tenslotte dankte de voorzitter de spre kers en reikte met een welwillend woord de zilveren Flora-beker aan den winnaars van dit jaar, de heeren J. en C. J. Roete- man te Noordwijk over. Hierna werd He tentoonstelling voor het publiek geopend, dat reeds in groote me nigte aan de ingang te wachten stond. Bekroningen. Vroege enkele tulpen: J. de Koning, kleine gouden medaille; Ant. de Mooy, groote gouden mod.; L. de Mooy, verguld zilveren med. Dubbele tulpen: J. de Koning, verg. zilv. med.; J. v. Schooten (Noordwijk), bronzen med.; L. de Mooy, kl. gouden mod. Darwintulpen: Ant. de Mooy, verg. zil veren med. Hyacinthen: Ant. de Mooy, zilv. med. Vroege enkele tulpen (groep): A. v. d. Mey, zilv. med.; Ant. de Mooy, gr. gouden med.; J. C. Soeleman (Noordwijk), gr. gouden med. met beker; Vianen en v. Delft, kl. gouden med. Vroege enkele tulpen (vak): J. Zand bergen, zilv. med. Hetzelfde in kisten of potten: J. v. d. Mey, A'erg zilv. med.: De Vletter en van Egmond, kl. gouden med. Dubbele tulpen (groep): Ant. de Mooy, gr. gouden med.; Vianen en v. Delft, kl. gouden med. Dubbele tulpen (vak): G. Boolselaar, bronzen med. Groep tulpen: J. C. Soeteman (Noord wijk), gr. gouden med.; J. Zandbergen, kl gouden med. BolgeAvassen: Gebrs. den Older (Leiden), verg. zilv. med.; L. de Mooy, bronzen med. Groep La Reine en Valktulpen: Ant. de Mooy, verg. zilv. med.* Nieuwigheden; Nic. Zandbergen, gr. gouden med. Kisten enkele tulpen: J. Zandbergen, verg. zilv. med. Kisten dubbele tulpen: Ant. de Mooy, kl. gouden med. Kisten gemengde tulpen: J. Zandber gen, kl gouden med. Kisten narcissen: Vianen en v. Delft, bronzen mod.; T. Kralt, verg. zilv. med. Nieuwigheden: P. Heemskerk, zilv. med. G. Luhbe (Oegstgeost) kl. gouden med. Fantasiegroep: T. Kralt, verg. zilv. med. Fantasiestuk bolgeAvassen: P. Heems kerk, gr. gouden med. Bloemenmand: P. Heemskerk, verg. zilv. med.; extraprijs voor forceerprestatie zilv. med. Grafkrans: T. Kralt, verg. zilv. med. Vaas: P. Heemskerk, verg. zilv. med G. Lubbe (Oegstgeest), bronzen med. Vaas (bloemen naar keuze): P. Heems kerk, verg. zilv. med. Bloemwerken van bolgewassen: P. Heemskerk, gr. gouden med. Manden met hl.-planten: B. D. de Jong (Rijswijk), kl. gouden med. Groep hl.-planten: B. do Jong, kl. gou den méd. Groep niet hl.-planten: A. J. Stemerding (Den Haag), gr. gouden med. Rotspartij: C. Vianen, kl. gouden med. Eigenaardigste inzending: P. Heems kerk, bronzen med. Fransche bloemenG v. Delft, gr. gou den med. Waar niet vermeld, is de woonplaats Rijnsburg. Ingezonden Mededeeling. DOET UW SCHOENEN GOED rijnsaterwotjde. Gemeenteraad. Geschenk aan de schoolkin deren. De Meerkant en het Molenpad. Tegemvoordig de heeren S. J. Visser, G. Eikelenboom, S J. Weslsloijn, W. Com peer, M. van der Zwan, P. van der Meer en C van TflL Voorzitter de beer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De Voorz. opent dn vergadoring met ge bed. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en goedgekeurd. Do Voorz. doet mededeeling van o.m. de navolgende ingekomen stukken: Eeno mis sive van God Staten dezer provincie, d.d. 48 Januari 192(3. Do Voorz. brengt titans ter tafel de bc- grooting voor hel dienstjaar 1926, die door Ged. Staten is teruggezonden met een nola van opmerkingen. De meeste op merkingen zijn echter van administratie- ven aard, doch twee posten moeten door den Raad gCAvijzigd worden en dat is wel het tractoir.enl van den Burgemeester en Secretaris. Beide posten zijn te laag ge raamd. Hot tractement van den Burge meester moet worden' uitgetrokken op een bedrag van./ 1353 en dat vau den Secre taris O]) 1291.50. Dit bedrag, dat te weinig is uitgetrokken, kan van den post „onvoorziene uitgaven" afgehaald worden. B. en W. stellen voor aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen. Zonder hoof delijke stemming besluit de. Raad hiertoe. Is ingekomen oen schrijven van het Oranje-Comité 1926, gevestigd te Utrecht, daarin verzoekende om voor de schoolkin deren een reproductie beschikbaar te stel len van een schilderij, dat bij gelegenheid van het zilveren huAvolijksfeest van Hare Majesteit de Koningin en Z. K. H. den Prins aan het Koninklijk echtpaar door bet Comité als .Nationaal HuldcblijK wordt aangeboden. Dit verzoek is zoo juist be sproken in de vergadering van B. en W. Alhier heeft een Oranjecomité ook gelden voor dat doel opgehaald. B. en W. stellen voor de schoolkinderen zulk een reproduc tie ton geschenke aan te bieden. Bij een zeer groote oplafee zullen de kosten slechts vijf a zes cent per stuk kosten. De Raad kan zich hiermede volkomen vercenigen. De Voorz. zou gaarne ook een grootore reproductie in de raadzaal willen ophan gen en verzoekt machtiging hiernaar te informeeren en wat de kosten zouden zijn. Ook hiermede kan de Raad zich vereeni gen. De heer van Tol vraagt nog of de kinderen die in Mei vtmi school afgaan ook nog een reproductie zullen krijgen. De Voorz. antwoordt in bevestigenden zin. Is ingekomen hot jaarverslag der Com missie tot Avering van schoolverzuim, over hel jaar 1925. Na voorlezing daarvan wil do Voorz zijn hartelijken dank uitspreken voor het uitgebreid jaarverslag en voor de gedane werkzaamheden over het jaar 1925 on spr. hoopt, dal de Commissie een wakend oog over de kinderen zal houden. _j ingekomen een schrijven van G. en W. van Leimuidcn. waarin verzocht wordt n bedrag van J 231.04 uit te koeren, daar de gemeente hierop aanspraak heeft verband met de verbouwing van do R K. school in hot jaar 1925. Deze uit- keering is gegrond op artikel 86 der La ger Onderwijswet 1920. Aangezien dit be drag niet op de gemeenlebecrooting voor het dienstjaar 1925 uitgetrokken is moet de Raad besluiten dit bedrag alsnog op de begrooting te brenger Het bedrag kan be streden worden uit den post ,.om*oorzicne uitgaven". Ook moet rog een bedrag van 25 worden uitgetrokken op den dienst 1925 voor het herstellen van de ambtsket ting van den Burgemeester. Dit bedrag kan nog bestreden worden uit volgnum mer 80. Beide comptabele besluiten wor den door den Raad zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Aangezien niets meer aan de orde is gaat do Voorz.' tot de gebruikelijke rond vraag over. De heer Compeer verzoekt B. en W. de Meerkant zoo spoedig mogelijk te laten herstellen en de geulen dicht te laten ma ken. De geulen, die in verband met den hoogen waterstand eenige weken terug zijn gegraven moeten ten spoedigste aan gevuld worden. De Voorz. merkt op, dat dit punt reeds in eene vergadering van B. en W. is ter sprake gebracht. De wet houder de heer G. Eikelenboom merkt op, dat een vracht klinkerpuin besteld is, maar door hol dichte water is dat schip nog niet aangekomen. Ook is aan den ge meente-arbeider last gegeven de geulen dicht to maken De heer van Tol vraagt of de steenen nog geklopt worden en dan lijkt hom deze manier van werken wel heel duur. Zou er niet iets anders op te verwerken zijn. De heer Eikelenboom licht deze kwestie nogmaals toe. De Voorz. vraagt of de raad nog even wil wachten, en het (hans aan B. en W. willen ovorLa- ten. Do heer van der Zwan vraagt don voorzitter of liet niet mogelijk zou kunnen zijn om voor do vrachtauto's die de tol lo Loimuiden passeeren een lager tarief to stellen. De Voorz merkt op, dat de raad van Loimuiden hot tarief in oen raadsver gadering behandeld heeft, daar op 1 April a.s. de tol wederom voor drie jaren verpacht moet worden. Ook is voor vrachtauto's uit andere gemeenten een abonnement in het leven geroepen voor 100 per jaar Een minder bedrag wilde de raad niet stellen daar anders zulks in vloed zou hebben op de a.s. verpachting. De hoor Eikelenboom vraagt wie met het onderhoud van het Molenpad belast is. Die Avcg verkeert in zeer slechten toestand en is geheel niet modder bedekt. Volgens de wet A'nn 1919 zou die weg niet meer aan eigenaren van pereeclon langs <l:«-n weg "behooren, maar aan de gemeente of aan het Polderbestuur. De Voorz. stolt voor deze kwestie aan te houden en een onderzoek daarnaar in te stellen, wie on derhoudsplichtig is. De Raad kan zich hiermede vereenigen. De vergadering wordt daarna ge-loten, roelofarendsveen. Uitvoering. Maandagavond gaf de iriu/.iekvereeniging „Liefde voor Harmo nie" in het café van den lieer Bakker een goed geslaagden feestavond. Al kon men niet van een stampvolle zaal spreken, toch was do opkomst bevredigend te not men. De Directeur de lieer Wagenanr heette <le aanwezigen van harte welkom, Inzonder- ncid den 73-jarigen Teun do Jong, die ge durende 37 jaren steeds met vurige ijver werkend lid dor voivouigiug is on thans na hot ondergaan hebben van oen zware operatie loch van zijn belangstelling deed blijken, We kunnen hieraan nog gerust toevoegen dat hel Teun de Jong aan zijn hart ging deze avond niet to kunnen moe- blazen, doch wo hopen dat hij spoedig zoo hersteld zal zijn, dat hij nog ypnige jaren zich met hart eu ziel zal mogen wijden aan de muziek Hierna word met het uit gebreide programma begonnen. Dt> mu zieknummers werden vtnt gespeeld en we kunnen met genoegen eonstateeren dut deze verooniging gestadig vorderin n maakt. Vooral de nummers l'Aurore 1 nu beau jour van J. Martin en Aux Bonis «lo l'Escaut van Minne werden zeer goed ver tolkt. Het welgemeend applaus na ieder nummer beloonde do spelers voor 'uin goed gespeelde muziek. Ter afwisseling trad het duo Helhnan en Florijn uit Lei den op. Hun nam°n op het program zeg gen reeds voldoende en zij hebben dan ook de aanwezigen een recht amusante» avond bezorgd. Vooral de stukjes „Verdwaald", „de Buurlconiniissie" en „Voor pleizier uit" oogstten luiden bijval Tot slot wer den tot stijving van dr. kas nog een twee tal taarten verloot, welke de som van 30 opbrachten. Om kort te gaan „l.iefdo voor Harmonie" heeft ons weder een avond bezorgd van waar kunstgenot en een ieder keerde dan ook te middernacht voldaan huiswaarts. IngezonGen nieaeueeiiiig. NATION ALEBANKVEKEENIuING ALPHEN a/d.RIJN-ROELOFARENOSV£EN HAftDELSCREÜlETEN. LEIMUIDEN. Uitvoering. Donderdag 4 Fehr. zal het zoo gunstig bekend staande Dulihd- mannen-quartot van Nieuw Vennep weder om in de zaal van den heer Sneeboer een 20-tal liederen te hooron bron 1 Een groot aantal toehoorders zal zeker niet ontbre ken. HOOGMADE. R.-K. Volksbond. Vrijdagavond j.l. hield do afd. Hoogmade van - den R.-K. Volksbond haar jaarvergadering in het ca fé Hillebrand. De voorzitter opende de vergadering met gebed en sprak allen het welkom toe. Daarna lezing der notulen, die onveran derd onder dankzegging werden goedge keurd. Door den secretaris werd een keu rig jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat in dit jaar 10 besluurs- en 9 ledenver gaderingen gehouden waren. In de zomer maanden waren deze mei goedvinding van het hoofdlx r oi hrol en; hei h al was ongeveer hetzelfde gebleven (wat in dezen tijd wel zeldzaam is!j door C B wa ren Iboeken geechónken en do aankoop- commissie had het best getroffen en beste en goedkoope brandstoffen gehad. Door den penningm. werd rekening en verantwoording gedaan: ontvangsten

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5