„De Leitlsche Courant" Wybertf Twsede Blad „PROPERITEIT" Woensdag 3 Februari 1926 BINNENLAND Electrificatie Spoorweg AmsterdamRotterdam. In verband met de electrificatie van den spoorweg AmsterdamRotterdam zijn reeds tusschen Haarlem en Leiden alle be- noodigde masten geplaatst. Voor het monteeren van de bovenleiding is het echter noodig, dat er nog een aan tal zwaardere masten tusschen komen te staan. In de buurt van Warmond is met 't stellen daarvan een begin gemaakt en daar zal dan ook deze week met de mon tage van de bovenleiding een aanvang worden gemaakt, waarna het werk in do richting van Haarlem zal worden voortge zet. De electrificatie van de lijn Haarlem Amsterdam is nog niet volledig geprojec teerd; er is nog een verbouwing van het emplacement Gentraal-slation te Amster dam noodig; een werk van belangrijken omvang. Het is de bedoeling dat er wagens zul len rijden, als er thans reeds op de lijn Den HaagScheveningen bij wijze van proef gebruikt worden. Ten aanzien van de electrificatie van de lijp HaarlemIJmuiden valt mede te dee- len, dat deze nog geprojecteerd worden. Zooals bekend, moeten de electrificatie- werken vóór den zomerdienst van 1927 gereed zijn. De Radio-kwestie. In een dezer dagen gehouden bijeen komst van vertegenwoordigers der. Ghr. Radio-Yereeniging, Hilversumsche Draad- looze Omroep, Vrijz. Prot. Radio-commis sie, Vereeniging van arbeiders Rado-Ama- teurs en Ned. Sein toestellen; Fabriek kwa men na bespreking tot de conclusie, dat de moeilijkbeden, die den laatsten tijd met betrekking tot de Radio gerezen zijn, groo- tendeels op een misverstand hebben be rust. Algemeen was men van oordeel aldus wordt medegedeeld d^t deze moei lijkheden voorgoed tot het verleden zul len belmoren, terwijl vastgesteld werd dat in de gansche kwestie de N. S. Fabriek zich zeer nauwkeurig gehouden heeft aan de eenmaal gemaakte afspraak. Het pasvisum en de Duiische dienstboden. In het verkeer HuitschlandNederland kan men best bemerken, zoo lezen we in een der bladen, dat de visum-moeilijkheid is opgeheven. Sedert een paar dagen wordt er op spoorwegen veel meer gereisd en be driegen de voorteekenen ons niet, dan is een groote opleving in het verkeer met Mtschland te wachten. Vooral Duifsche dienstboden, voor wie het, groote beletsel (de dure visumkosten) nu is vervallen, ko men weder in grooten getale naar ons land. Geloofsvrijheid en S. D. A. P. De heer Albarda, de voorzitter der soc.- dem. fractie in de Tweede Kamer, beeft on langs een open brief gericht tot mr. Heems kerk, naar aanleiding van een uitlating van dezen laatste. Hij had gezegd: „In de coalitie is ook de geloofsvrij heid veilig. Nu zullen de Roomschen ook de geloofsvrijheid der Protestan ten eerbiedigen. Indien deze laatsten echter ten aanzien van hunne Room- sche landgenooten het beginsel der ge loofsvrijheid gingen verzaken, dan zou het wel eens kunnen gebeuren, (dat de Roomschen, zij het ook zonder hulp van brandstapel, met medewerking van de sociaal-democraten, die om de geloofsvrijheid al heel weinig geven, zich ook aan de geloofsvrijheid der Protestanten minder zouden laten ge legen liggen." De heer Albarda had gevraagd op welke gronde deze bewering berustte. Mr. Heems kerk komt thans in „De Standaard" bijna een volle bladzijde vullen met een opstel over de „Geloofsvrijheid en de S.D.A.P.". bat acht hij beter dan een „open brief". 1 FEUILLETON. L- De remedie bleek veel erger dan de kwaal. Jet werkte iederen dag systema- tisch, maar systematisch stond eiken dag 't nuis overhoop. Vroeger zag z'n boeltje vuil, nou stond alles er nog bij overhoop op den koop toe. En Guust klaagde tegen z'n zuster: Je hebt me van den wal in den sloot geholpen. Als ik van 't kantoor thuis kom, krijg ik altijd 'n gwaarwording of we aan t verhuizen zijn. En*"als ik er iets van durf ,zeggen, wijst ze naar de deur: „Kijk maar iDaar 't lijstje van je zuster!" 't Is 'n kruis, «oos, ik wou, dat je ze maar vuil gelaten 1 "ld. En hoe lang zal dat zoo nog duren?.... j Dia toestand duurde heel kort, want de 1 van Roos kwam op 'n morgen thuis j jöet de boodschap, dat Guust 'm opgebeld ad: Jet was plotseling ziek geworden, de nokicr was geroepen en Guust zou het, na antoor, zelf wel even komen vertellen. was er niks gerust op, zei-ie. '.Guust stond om zes uur bij z'n zuster: Wat 't eigenlijk is, weet de dokter zelf Wji m&ar ik wil je wel zeggen, dat ik me 'e Properiteit-kwestie heel erg aantrek. I denk niet anders dan dat die ziekte I °r jouw systeem gekomen is, dat we ze he! 1- ^emaal door overstuur gemaakt 'gen en ^eenc^er^3 zei daar straks nog te len me: mofc vr°uw d'r aard niet wil- veranderen, dat lukt je toch niet. Jo In de eerste plaats vestigt hij er de aan dacht op, dat do heer Albarda in zijn sa menvatting de zaak iets scherper stelt, dan hij gedaan had in zijn opmerking, die hij thans nog met drie woorden aanvult, n.l. dat de sociaal-democraten „krachtens hun. beginsel" voor de geloofsvrijheid weinig voelen. „En zoo is het. In het beginsel der sociaal-democratische arbeidsparty is geen plaats voor het geloof; het is te gen het geloof gekant. Natuurlijk versta ik hier onder „ge loof" het geloof in God, Die zich ons heeft geopenbaard door Zijn Zoon en in Zijn Woord, en zekere aanwijzin gen geeft omtrent het recht, waarop de maatschappij is gegrondvest, dat de Overheid als Zijn dienaresse heeft te eerbiedigen, en, waar het verbas terd is, te corrigeeren tot verzoening, op de basis van het recht, der belan gen van de groepen, die in de maat schappij een onmisbaar organisme vormen en met-eerbiediging der gees telijke werkingen, die, op de eeuwig heid gericht, als bederfwerend zout ook in het maatschappelijk leven werken. De sociaal-democratie staat, krach tens haar beginsel, daarbuiten en daartegenover." In haar program is van geestelijke be hoeften geen sprake, zij wil geen verzoe ning, maar klassenstrijd. „Reeds hieruit blijkt, dat do Sociaal- democratie in beginsel staat tegenover bet geloof, en van de arbeiders ver langt, dat zij in bun streven op open baar terrein tegen het Christelijk ge loof zullen handelen." Hij citeert in dit verhand een aantal uitspraken van dr. A. Pannekoek in „Pró en Contra het Marxisme", Hebei, prof. mr. P. A. Diepenhorst, dr. G. Wisse, prof. Slo- temaker de Bruine, die in de verbinding van de leuze van „Godsdienst is privaat zaak" met den eisch, dat de school buiten den invloed der leerk moet staan, een gees teshouding ziet, „dié zich elwars tegen den godsdienst stelt." „De sociaal-democratie berust dus in beginsel op een leer, die staat te genover dpn geopenbaarden gods dienst haar staatkundig streven gaat in tegen de aanwijzingen, die de ge openbaarde godsdienst voor de staat kunde geeft; zij vergt, dat Christelijke arbeiders aan dat streven op haren anti-godsdienstigen grondslag deelne men; een principiecle erkenning van de geloofsvrijheid ontbreekt; hot hangt af van de politieke atmosfeer en van hetgeen de beste tactiek is." Mr. Heemskerk geeft voorts eenige staal tjes van practische onverdraagzaamheid der sociaal-democraten, waar het heette „Tood, of geen brood" van roode stakings reden. Lettenen en ICunst TIJDSCHRIFTEN. „Sludia Catholica". Naar wij vernemen heeft naar aanlei ding van het verdwijnen van het tijdschrift „De Beiaard'' in opzet en redactie van de „Studia Catholica" een verruiming plaats gehad, die aan de abonné's o.a. als volgt wordt meegedeeld in eene circulaire, onder teekend door Dr. Jos. Schrijnen en Mr. P. van der Velden. De Redactie heeft besloten, zonder den aard van „Studia Catholica" principieel te wijzigen de rubriek gewijd aan: „alge- rneene wetenschappelijke vraagstukken on der theologische en philosophïsche be lichting'' uit te breiden. In deze rubriek mocht zij alreeds artikelen plaatsen als: Prof. Aengenent, Oude en Nieuwe Vredes- gedachte; Prof. Dagens: La Sagesse sui- vant Descartes et suivant Pascal; Dr. En depols: Middelnederlandsche beschrijvin gen van de gebeurtenissen' vóór het einde der wereld; Prof. v. dr. Grinten: Grotius en het volkenrecht; Rector Menffels; Sainte Lidwyne de Schiedam; Prof. Mulder: Ca- risius do Voleinder; enz. Maar zij acht hel een voorrecht aan de voormalige abonné's van „De Beiaard" te kunnen mededeelen, dat de aldus geaarde ea voor een ruimer lezerskring bestemde artikelen in de nieu we reeks van baar tijdschrift oen nog rui mere plaats zullen innemen. Hiertoe is zij in staat gesteld doordat vroegere medewer kers van „De Beiaard" als Prof Brom, mot veeleer trachten je eigen aard aan den hare aan te passen. Had ze vuil ge laten, Roos! Per Blot van rekening heb ik liever 'n vuile vrouw dan 'n dooie vrouw. Kom, zoo'n vaart zal 't niet loopen. Kun jij daar voor instaan? Dat kan geen menscli, maar we wil len 't hopen. Er viel niets meer te hopen. De ziekte van Jet, 'n hartziekte, nam plots 'n gevaar lijken keer. 'n Tweede dokter werd er bij geroepen en drie dagen nadat Guust be richt was komen brengen, was z'n vrouw gestorven. 't Is onze schuld, zei-ie telkens tegen z'n zuster, wij hebben d'r aard 't binnenst buiten willen keeren, we hadden haar mot onze properiteit, met ons systeem van 't lijf motten blijven. Ze heeft zich natuurlijk overspannen. Roos liet zich dat niet verwijten en sprak er den dokter over aan: Kom, zei deze, er is niet de minste re den tot zelf-verwijt. Ik ken haar gestel, ze had evengoed verleden jaar kunnen ster ven, kalmpjes zittend aan tafel, zonder zich over iets opgewonden te hebben. En de dokter sloeg Guust op z'n schou der: Kom, kom, jij hebt je steeds voorbeel- dig-lcalm gehouon, als ze zoo nu en dan eens overspannen te keer ging, jij hebt meer gedaan, dan menig ander man zou kunnen. Zie je 't nou? zei Roob en Guust luis terde niet meer naar de onredelijk-plagen- de stem van z'n geweten. Toch kon-io nooit het. lijstje met de werkzaamheden be kijken, of de tranen schoten hem in de pogen e' Prof. Hoogveld, Pater Kruitwagen, Huib Luns, Lect. Molkenboer, Mr. Hermesdorff e a. bereidwillig bun medewerking hebben toegezegd, terwijl het redaktiolid van „Do Beiaard'' Lect. Molkenboer O.P. als lid tol de redactie van „Studia Catholica" zal toe treden. Aldus zal „De Beiaard" niet geheel verdwijnen maar door eeu belangrijken staf medewerkers voortgaan aan katholiek Ne derland te bieden datgene, waarop het ten behoeve van zijn cultureele ontwikkeling aanspraak mag maken. Mot ingang van 1 Maart a.s. zal „Studia Catholica" diensvolgens twee- in plaats van driemaandolijksch vershcijnen in afleve ringen van omstreeks 70 bladz en blijft do oude abonnemensprijs 7.per jaar. „Studia Catholica" verschijnt dus voortaan op 1 Januari, 1 Maart, 1 Mei, i Juli, 1 September en 1 November. Hef Schild. „Het Schild" van Februari bevat o.a. een artikel van prof. Aengenent over het z.g.n. Ultramontanisme. In verband met wat herhaaldelijk de Katholieke Kerk ver welen wordt, een zeer leerzaam en ook een zeer actueel artikel. 't Is de rede, die prof. Aengenent eenige weken geleden voor de radio heeft gehou den en naar aanleiding waarvan wij van Protestanten hebben hooren, verklaren, dat daardoor bij hen heel wat misvatting om trent de verhouding tusschen Kerk cn Staat, volgens Katholieke beginselen was weggenomen. Verder bevat dit nummer weer talrijke pittige kleine artikeltjes. Zoo b.v. het vol gende over den toestand in de Ned. Herv. Kerk. In het „Algemeen Handelsblad" geeft (Ds.) C. E. H(ooykaas) een overzicht van bet „Godsdienstig leven in Nederland" aan het einde van 1925. Over de Ned. Herv. Kerk schrijft hij het volgende: „In de Hervormde Kerk, als altijd, rampzalige richting-twist. Hoe lang kan het nog duren, kan de Proteslantsche Moe derkerk het verdragen? De Synode van dit jaar maakte weinig gerucht; een dreigend leerproces te Gouda werd voor niet-ont- vankelijk verklaard. De orthodoxie van di verse pluimage in Den Haag sloot ©en verbond van eensgezindheid; die van Haar lem stelde de gerechtvaardigde verwach tingen der vrijzinnigen op de koelste wijze teleur. In Amsterdam hield ze onverzwakt het veld, althans niet verzwakt door de vrijzinnige groep als zoodanig, wel door den afval naar alle zijden. Er wordt hard gewerkt, ongetwijfeld, en nog onlangs kon men lezen van 't succes van do Jeugd diensten; met dat al ontkomt men niet aan den indruk van een deplorabel en toe stand." We behoeven hieraan geen enkel woord toe te voegen^ Volgens Ds. Hooykaas is het ontbindings-procea in vollen gang. Wij treuren mede met dezen droeven toestand, vooral wijl deze ontbinding zich beweegt in een richting van ontkerstening van ons geloovig volk. Het is niet aan ons naar de oorzaken vem dien afval te speuren. Maar ■vermetel lijkt bet ons toch geenszins te meenen, dat de verwerping van een leer gezag een der gruwelijkste factoren is van den schrikkelijken afval, waardoor het droeve feit werkelijkheid is geworden, dat mannen als Ds. Borger te Gouda, die zelfs het bestaan van Christus loochent en vlak weg het atheïsme verdedigt, nog als pre dikanten in de Ned. Herv. Kerk kunnen optreden en gehandhaafd worden. Dit moet zich wel op schrikkelijke wijze wre ken op de gansche Kerk. V. Bemengde Berichten Doodelijk ongeval. Een arbeider in dienst bij den houthan del firma Bremer en Go. te Haarlem, had het ongeluk te vallen van een 8.5 M. hooge stelling, waarbij hij met het hoofd op den grond viel. Na overgebracht te zijn naar het St. Elisabeths Gasthuis bleek hij reeds te zijn overleden. Een traniongeiuk nabij Ulft. Maandagmorgen vroeg kwam de goede- rc-ntram van de richting Hillegonie de sluisbrug te Ulft over, toen een der wa gens ontspoorde, tengevolge waarvan een ernstig tramongeluk ontstond. Drie wagens lagen omver geworpen, de brugleuning is vernield en de ijzeren stellage van de op haalbrug afgeknapt en omver geworpen: Donderdags slaapkamer uitruimen, stond er. Op 'n Donderdag was zo begraven. Maar de onverbiddelijke tijd ging z'n gang. Ook Kareltje moeBt naar kostschool, 't verdriet van Bartjes werd langzamer hand begraven onder de. overstelpend- drukke bezigheden op kantoor en de herin nering aan Jet verflauwde heel langzaam maar zeker. Guust woonde bij z'n zuster in, en 't gemeubileerde huis stond daar al leen met gesloten luiken. Langer dan 'n jaar was-ie nu al do gast van z'n zuster, ging nu en dan z'n kinderen op de kost school bezoeken en meende, dat z o o 't le ven voor hem lot aan bet einde kon voort gaan. Maar Roos dacht er anders over. Zeg es, Guust, we moeten eens ern stig samen praten. Hoe lang denk jij zoo nog voort te leven? Wat bedoel je mol zoo? Jij hier je kinderen op kostschool je gemeubileerd huis ergens anders. Jo loopt ons hier niet in den weg, integendeel, 't is zelfs niet ongezellig, dat kaartje-leg gen 's avonds, maar je bent pas twee en veertig en je kinderen dienen toch 'n thuis te hebben, als ze van kostschool komen. Met andere woorden: ik moet weer trouwen, zei Guust. Dat heb je precies gerajen. Nou allA dtïn maar trouwen, zei- ie gelaten. Nee, zoo moet je er niet over den ken, je moet zelf inzien, dat 't hoog tijd wordt, en je moet ernstig naar 'n geschikte vrouw uitkijken. Net als Jet? Natuurlijk, net als Jet, ze mag heele- maal op Jet lijken, alléén Nou?. Hot i3 cén groote ruino. Hot verkeer was gchoel gestremd. Met roeibootjes weidende menschen overgezet. Niemand is gewond. De materieele schade is zeer groot. Auto-ongelukken. Maandagmiddag omstreeks zes uur reod een auto bij Hoorn op hot Keern, oven voor den spooroverweg ton gevolge van don mist in de sloot. De chauffeur kon zich in veiligheid brengen en na eenige uren had men met vereende krachten den wagen cp het droge gehaald. Nog een auto-ongeluk teu gevolge van den mist had plaats op den Westerdijk. Deze wagen kwam cr minder goed af. Hij reed tegen het lage muurtje op lie hoogte en verloor zijn twee voorwielen, waardoor 1'ij kantelde en in de helling bleef steken. De eigenaar, de heer Zijp van Purmereind kwam er met zijn drie passagiers onge deerd af, doch de wagen ligt in stukken. Boerderij afgebrand. Uit Monnikendam wordt gemeld: In het tot deze gemeente behoorendo gehucht Overbeek ontstond gisterennacht brand in een groote boerderij bewoond door G. S. eigenaar D. Klomp. Onmiddellijk vertrok de brandweer, doch er viel ntets meer te redden. Do boerderij, 28 stuks vee alsmede do geheele inboedel werden oen prooi der vlammen. Slechts een koe met kalf en een paard konden worden gered. Omtrent de oorzaak vernemen wij, dat een brandende lamp in 't stroo is gevallen, dat onmiddellijk vlam vatte. Verzekering dekt de schade. Ingezonden Mededeeling ^Tablettea tegen hoest Een gevolg van den Passage-brand te Zandvoort. Bij het omhalen van een poortgebouw na den brand op de Passage te Zandvoort, werd schade veroorzaakt door da brand weer aan nog staande woninggedeelten. De eigenaars daarvan spraken do gemeente aan voor schadeloosstelling. Bepaald is thans, dat een schadevergoeding van 740 daarvoor zal worden uitgekeerd. Het vergaan van de „Alkaid". In een draadloos telegram heeft de ka pitein van de Westphalia eenige bijzonder heden gegevén over do redding van de 27 man sterke bemanning van bet Nederland- sche vrachtschip „Alkaid". Om twee uur in den nacht van Zaterdag op Zondag ving de Westphalia het S. O. S.-sein op. Door middel van den draadloozen richtingvinder Leeft men (oen de positie van het in nood verkeerende schip nagegaan en vond dit om kwart over elf. Zware zeeën sloegen toen over het schip, waarvan do verschan singen en de dekluiken xeods waren weg gespoeld terwijl do booten waren vernield en het dek ernstig schadigd. Het ruwe weer maakte voorloopig alle reddingspo gingen onmogelijk. Maandagmorgen om zeven uur werd de zee tenslotte kalmer. De Westphalia zond toen terstond een boot uit. Het gelukte do geheele bemanning in eens van boord te halen. Een oogonblik vreesde men nog voor een slachtoffer, toen kapitein Roos van de Alkaid, die het laatste zijn schip verliet, hij het van boord gaan kwam lo vallen en tusschen het schip en de red dingsboot in zee terecht kwam. Gelukkig wist men hem echter nog te redden. De Alkaid heeft, men ten slotte in brand gestoken, teneinde gevaar voor de scheep vaart door liet ronddrijvend wrak le voor komen. De redding van de bemanning van liet s s. „Alkaid" door de „Westphalia" van de HamburgAmerika-lijn heeft to New York diepen indruk gemaakt, temeer daar dit de tweede opzienbarende redding van de bemanning van een in nood verkeerend schip door Duitsche schepen is. Men is voornemens de bemanning van de „Westphalia" een grootsche ontvangst te bereiden, waaraan ook het stedelijk ho st uur zal deelnemen. Verschillende sche pen zullen de „Westphalia" bij haar ann- Dat weet jij zelf ook wol. Ze moet properder zijn, wil je zeggen. Eerlijk gezegd, ja. Ik hebt nou ge leerd, wat 't zeggen wil getrouwd te zijn mot 'n vrouw, die or geen slag van heeft, d'r huis aan kant te liouen. Geloof me, dat is 'n beproeving, want zelfs al is ze van goeden wil dat heb je nou toch zelf meegemaakt dan maakt zo nog 'n ver kooplokaal van d'r interieur. Je bent nou over jo eerste verliefdheid heen, laat 't mooie gezicht nou geen gewicht in de schaal leggen. Kijk nou goed uit je oogen, dat je tenminste 'n propere vrouw krijgt. Hoe ziet er die uit? vroeg Guust. Ja, dat laat zich, voor 'n man, zoo maar niet op 't eerste gezicht bepalen. Daar moet je ze zonder dat zo or erg in heeft voor in actie zien. Als ik zie, hoe 'n meisje 'n stoel boent of bot stof afnéémt, weet ik al welk vleesch ik in do kuip heb. Wil jij me dan helpen zooken, want ik kan toch moeilijk in de groolen-sohoon- maaktijd op expeditie gaan, om de diverse manieren van stoelen-boenen le observee- rcn. Tk zal mee uitkijken, zei Roos, maar jij moet zelf ook goed je best doen, en Jan zal z'n oogen ook den kost geven, heeft-ie me gezegd. Ja, ik zal er maar rond voor uit komen: hij beeft al iemand voor je op 't oog. Wie dan? Z'n eigen zuster. Lien? Ja, Lien... maar je bent natuurlijk absoluut vrij-blijvend. Maar dit kan ik je wél zeggen: als je die krijgt, heb je 'n vrouw, zoo kraak-kraak-krddk-zindelijk is als er maar een op de wereld rond UIT DE RADIO-WERELD. Programma voor Oonderdag 4 Februari. Hilversum 1050 M. 12.en 7.30 Politiebor. 6 —7.— Concert door het II D. O-or kest. 7.7.30 Lezing door den hoer A. v. Wij nen uit Gouda: Een landbouwbelang, na mens don bond van kaasproducfuilon. 7.307.45 Concert. 7.45 en 10.Persberichten. 8.15 Aansluiting van het concertge bouw to Amsterdam. Het concertgebouw orkest, o.l.v. Willem Mengelberg. Soli Jen: Jacques Urlus, tenor en llona Durig.i. alt. Das Lied von der Erde, G. Maliler. Nwtg. phonic, W. A. Mozart. Da ven try, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbcr. 11.20 Concert door hot radiokwurtot en solisten. Mezzo-sopraan, bariton, viool. 1.202.20 Tijdsein. Gramofoonconcort, 3.35 Lezing Pictures of English histo ry-Christianity. 4.20 Tijdsein, causerie. 4.35 Muziek van het Trocadero-restau rant, 5.85 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Padvindershulletin. 6.55 Lozing van de radioclub. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein Big Bon, weerbcr., nieuws Lezing: Opportunities overseas: Kenya. 7.45 Oude Fransche muziek voor piano. 8.Lezing; Clowns. 8.20 Symphonieconcert door do Hylton- band. 9.50 Variété. Duetten voor (wee pio-i no's. 10.20 Tijdsein, weorber., nieiuys. 10.5012.20 Dansmuziek v. h. Savoy- - hotel. „R a d i o-P a r i s" 1 7 5 0 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 5.05 Orkestconcert. 8.5010.20 Orkest-concert. Köuigswusterhausen 1300 M. 8.209.20 Gemengd programmn door hot Zither-trio. W. Woisz, tenor. De Becce- kapel. Daarna nieuws. 9.5012.20 Dansmuziek door Rapéea jazzband. Brussel 262 M. 5.20 Kindermatinee. Muziek en vertel lingen. 8.20 Orkostconcert. 8.50 Italiaanscho lezing: L'Artc Ha- liana, Michel Angolo. 9-Vertaling i. h. Fransch. 9.50 Orkestconcort. 10.20 Nieuws. Münster 4 10 M. 12.35—1.50 Dyitsghc volk rui/.;.A door orkest. 3.355.20 Concert. Werken van Kelti sche componisten. 6.20 Concert. 7.20 Spaanschc les. 7.50 Instrumonfaalconcert. 8.20 Zang door de runnm o.: .mgver. uit Keulen. 8.55 Kamermuziek door hel Sehmidt- strijkkwarlet. Werken van Mozarten Haydn. komst tegemoet varen, en de kapitein en do bemanning zullen op het stadhuis wor den ontvangen, waar zij gehuldigd zullen worden. Engelsch s.s. bij Vlissingen gezonken. Gisterenavond 8 uur heeft tijdens dikken mist op do roede voor Vlissingen een aan varing plaats gehad tusschen liet Engel sch e s.s. „Whimbrel", op weg van Liver pool naar Antwerpen on hot waarschijnlijk Engelsche s.s. „Marloch" van Antwerpen naar St. John. De „Whimbrel" h gezon ken. Do opvarenden zijn gedeeltelijk door de Nederlandsche molorafhaalboot gered en (e Vlissingen geland. Do anderen zijn door de „Marloch" opgenomen, De toe stand van liet schip is onbekend; het ligt nog buiten Vlissingen ten anker, Nleopboo- ten bevinden zich in de nabijheid om zoo noodig assi.slonlie te verlêonen. loopt. Zo doet heel-alleen al 't werk bij d'r moeder thuis on ik wou dat je is zag, hoe 't cr daar uitziet. Lien... zei Guust in gedachten,'kheb ze maar twee keer onI moet. Hoe oud is zo ook weer? Twee en dertig. Ze komt a.uisl aandon Zondag hier. 't Komt me zoo voor, dal jullie dat aanslaande huwelijk van mij, keurig met z'n tweetjes stikom in scène hebt gezet. Zoo is bot, en daar mag je me dank baar voor zijn, want als jij daar zelf voc moest zorgen Dus ze bomt op zicht? Ja is 't goed? Laat ze maar komen. Ze loopt mij hier niks in den weg. Den daaropvolgcnden Zondag werd I-ien door haar zuster van den trein gehaald, ter wijl Guust en z'n zwager Jan onder 'ri sigaar nan 'n kop koffie huis bleven zitten. - Zeg es, vroeg Guust, weet je zuster, dat */e hier op zicht komt? Waarachtig niet, kerelI En 'l is nog 'n heel groote vraag, of ze jou wel wil. Want ik heb haar altijd hooren beweren, dat zo 'n afschuwelijken hekel aan de man nen heeft. Maar Roos en ik hebben zoo geredeneerd: Als moeder vandaag of mor gen uit den tijd is, zit Lien daar moeder- ziel alleen. En 't is locli zonde en jammer dat zoo'n praebt meid niet trouwt. (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3