Utrecht een bejaarden voetganger aan- ;ed, die zoodanig verwond werd. dat hij aoe'dig overleed. De Utrccbtsche Recht- Jde ank den chauffeur wegena het ver- 11 i orzaken van dood door schuld tot 3 maan- ioni en gevangenisstraf veroordeeld. Het Hof het erminderde thans de straf tot 6 weken ge- 1 augenisstraf. rob- Het Gerechtshof te Amsterdam behan- "■Peielcle gisteren in hooger beroep de zaak a den 22-jarigen arbeider T. L. B. en en 22-jarigen boerenknecht T. S., beiden |it Haarlemmermeer, die in den nacht o< an 20 op 21 Augustus j.l. te samen acht- k ien zakken bloembollen *gestolen hadden. et tweetal had zich per rijwiel begeven ■^etjaar het bollenland van de Koker aan den weg in de Haarlemmermeer waar de akken stonden, welke in gedeelten mee- 'e<h enomen werden. De bollen werden ver- 'hl ocht aan een opkooper voor 7.50 per ra ak. De Haarlemsche Rechtbank had B. it 9 maanden en S. tol een jaar gevange- isslraf veroordeeld, beide met aftrek der reventieve hechtenis. Evenals voor de echtbank bekenden beide beklaagden. Ge- ligen werden niet gehoord. De proc-ge- mr. baron Van Harinxma tlioe loofen merkte op dat de bollendiefstallen r h en buitengewoon ernstig karakter aanne- Fo jen. De bollen liggen steeds onbewaakt en s 't ware aan de hoede van bet pu- jek toevertrouwd. Daarom beeft de 3re echtbank in Haarlem zware straffen op- ent eiegd. Spr. vond echter wel termen aan- ezig B. een voorwaardelijke straf op ie en, niettegenstaande bij niet in appèl ?gaan was. De reclasseering had echter ri m schitterend rapport overgelegd. "Wat S. an- etreft voor hem vond spr. een voorwaar- 1 i olijke straf uilgesloten. Hij toch beeft gro verscheidene veroor.h iingen achter rug. Spr. vroeg verandering van de raf van B. in 9 maanden voorwaarde- in ke gevangenisstraf met een proeftijd van ■ie jaar en voor S. bevestiging van de raf van een jaar gevangenisstraf. Als verdedigers traden op mrs, Mes- „lk en Priester, ah uit1 Valsche Fransche bankbiljetten. De zaak van de valsche Fransche bank- Ijcttcn van 1000 francs, terzake waarvan, te! loals bekend, de drie Hongaren Janko- cs, Marzowosky en Mankovitz gearres- ovffcrd zijn, is gisteren door de Haagsche I clitbank naar de openbare terechtzitting gerezen. Als advocaten zullen optreden mr. Ro- ndus Hagedoorn en mr. Visser v. IJzen- oru, beiden te 's-Gravenbage. De bloembollendiefstallen In de Haarlemmermeer. LEG R E i VLOOT Voortgezette opleiding van reserve officieren. Blijkens een aan de Leidsche Unïvèrsi- rel it bevestigd afschrift heeft de minister on m oorlog het volgend schrijven tot den de nister van onderwijs gericht: ind Ik- heb de eer Uwe Excellentie te be ft ihlen, clat ik in afwachting van een aan- et> ngig te maken wijziging van de veserve- ord it 1925 een voorloopige regeling heb ge- Dffen, waardoor het resevvepersorieel op dat eer intensieve wijze zal kunnen worden Rei or fend. Ik stelde bedoeld personeel daarbij in gelegenheid om in stede van zooals de wet aangeeft om het andere jaar 'ia|or een tijdvak van 6 weken voor her- lingsoefeningen te worden opgeroepen, ch' n wel jaarlijks voor ten hoogste 3 ve il,' den in een 3-jarig tijdvak te vervullen >rk. dienst als volgt te verdeden: fn het late en 2de jaar G dagen tot het een gecomprimeerden cursus; In het 3de jaar 3J^ week. k heb de eer Uwer Excellenties mede- irking in te roepen, in afwachting van doelde wetswijziging, de onder U dan il bij de onder U ressorteerende takken dienst werkzame ambtenaren, gedu- idc bovenbedoelde tijdvakken in de ge- *1 [eiiheid te stellen hun dienst te vervul- 01 I. e Ik teeken hierbij aan dat deze termij- n herhalingsoefeningen zijn in den zin n het Kon. Besl. van 26 Oct. 1923 (Stbl. I) en derhalve over deze tijdvakken de rgerlijke jaarwedde moet worden uit-" Sjj Md. Jaartegenover staat, dat, zooals Uwe ceellentie uit het vorenstaande moge blij- r. elke periode van 3 jaren de opkomst maximum 9 weken wordt terugge- j,e: a^ht tot ongeveer 5 weken, zoodat geen "-dere uitgaven te verwachten zijn. n UIT DE OMGEVING. nd BLOEMENTENTOONSTELLING TE RIJNSBURG. Terwijl het nog twee volle maanden du- zal voor de bloemen op het vrije veld - de knop komen, wordt te Rijnsburg i bloemen-fentoonstelling gehouden i tentoonstelling waardoor de ruime 1 der Veilingvereeniging „Flora" in een tëraenpaleis is omgetooverd. De 900 M.2 ju als een tuin met perken en paden aan- nJKrd; de wanden zijn met donker groen ^k bespannen, waartegen statige Ken- 6 oprijzen en die een rustige achter- )r)d vormt voor de menigvuldige klein lakeeringen. Bij deze beschrijving van een rondwan- ing door het gebouw kunnen wij tot e apijt geen namen noemen, om de ivoudige reden dat, toen wij de ten- stelling bezochten, elke aanwijzing aromtrent nog ontbrak. De belangstel de vakman verwijzen wij naar de lijst f bekroningen. Onder de inzending Narcissen bij den l gang viel ons op de bicolor Trompetzaai- Q0- 66, die voor dezen tijd een goede witte schotel vertoonde, en een goudgele trompet. De stand was en de stengel stevig zonder stok of eruraadjel Goed was ook vertegenwoor ooie digd „Lloyd George" met een prachtig goud-gele trompet. De Poetaz-inzending ernaast bestaat uit een oude bekende, „Lourens Koster" die hier buitengewoon bloemrijk is. Dan komen de tulpen. Tulpen en nog eens tulpen in allerlei variëteiten. Het is opval^nd zoo weinig hyacinthen er zijn. De bollen zijn voor het meerendeel in vier kante kistjes zóó uit de kassen in het ge bouw neergezet, maar toch is de opstelling in 't geheel niet stijf. Met randen en tus- schenvoeging van Adiantum is een tus- menhangende opstelling verkregen, terwijl de drie hoeken van het gebouw op geluk kige wijze zijn gevuld. De tulpen dan. Wij merkten op een uit stekend gebroeide partij „Flamingo", met zeer weinig wankleurigen ertusschen, „La Reine Max.", in haar smetteloos wit altijd een goede soort en andere La Reine- spurts als „Prosperity" en „Hcrmaun Sehlegel." De MuriLlo's van deze groep zijn prachtig, evonals de Theerozen. De eerste hoek wordt geheel ingenomen door de inzending van den heer Paul Heemskerk, die er een viertal bekronin gen mee behaalde. Hier. zijn het geen kistjes, maar manden, waarin de hollen zijn geplaatst, liet geheel geeft den indruk, dat deze inzending uièt toewijding en veel arbeid is overwogen en uitgevoerd. Aau weerszijden sluiten twee pracht-exempla- ren Aspleniums de groep af, waarboven twee vazen, een met witte Gallas en de ander met de lila-tulp "William Copland en daarboven uit weer een wuivende Ken- tia. Van de vak inzendingen is de kolos sale mand met Proserpine niet alleen om de gaafheid en de diep-roode kleur een merkwaardigheid, maar vooral omdat de bollen 2 Januari nog op stelling lagen en nu, een maand later op de tentoonstelling. Bij de verdere inzendingen valt als zeer mooi op een rose „Joost v. d. Vondel", uit deze soort verloopen. Verder Ibis en Witte Valk, welke laatste in mooier con ditie had kunnen zijn. Een heel bed „Pe likaan" is voortreffelijk gebroeid, maar de stengel is zwak. Do schoonheid van „Ibis" komt in de volgende inzending beter uit dan in de zoo even genoemde doordat het licht hier beter invalt en ook de opstelling gunstiger is. Wij zagen er ook „Alice Roosevelt", een tulp met dieprose bak, „Lady Boreel" en een. beele gele groep, waaronder „Golden Glory" en „Christmas Star". Ook „Couleur Cardinal" is toch nog steeds een prachttulp en het is geen wonder, dat men er in 't buitenland zoo hoog mee wegloopt. Sedert verleden jaar pas in den handel is de enkele vr. tulp „Diadeem", lila-rose op witten grond, staande op een lange en sterke stengel. Men moet naar bet kistje zoeken, want het is wal hoog geplaatst. Verder merkten wij op een reeks oranje kleurige zaailingen uit de „Prins v. Oos tenrijk". Een andere inzender heeft de ouderwetsch liefhebberij gehandhaafd zijn bloemen in gaafjespottcn te planten. Het wordt op den duur vermoeiend zoowel voor den lezer als voor ons nog meer namen van tulpen, die de een voor, de ander na, allen even goed gebroeid zijn, op te sommen, waarom wij ons verslag zullen bekorten tot een vluchtige schets vau wat er voorts opmerkelijk is. Een bijzondere indruk maakt het een kleurige, schuinoploopeüde bed met de donker-paarse tulp „van der Neer" en de tweede hoekvulling is weer evengoed ge slaagd als die van den heer Heemskerk, samengesteld als zij is uit verschillende palmsoorten met een sierlijke border van purperen Azalea. Er prijken fijngebladerde Cocos Weddelyana, stijve Araucaria's, As- plenium en Nephrolepis. In een van de zijperkjes tegenover het Orkestje is satijn-paarse „Hobbema" ge plaatst, die hier, evenals herhaaldelijk el ders op deze show een goede bloem op stevige stengel' vertoont. Het volgende perkje scheen bedoeld te zijn als een kruis vorm vau Rose Luisaute met opvulling van La Riante, maar dat is moeilijk te on derscheiden. Langs de wand vinden wij dan weer een keurige verzameling Amaryllis Hip- peastrum. Het zijn knapen van bloemen en een bol heeft zelfs een achttal bloemen voortgebracht. De „lap" van de Calia's kan wel wat grooter zijn. De derde hoek wordt ingenomen door een inzending tulpen, die tegelijk de helft van het verdere gedeelte der muur be slaat. Het zou te langdradig worden voor een krantenverslag hier weer iedere soort afzonderlijk te bekijken; er zijn prachtige soorten onder. El Toreador, een kanarie gele La Reine, Joost v. d. Vondel. Pro gression, Rijzende Zon, Jenny (slecht ge broeid) en nog vele anderen. Een groote afwisseling bezorgde de in zending Fransche bloemen: ranonkel en freesia, anemone en mimosa. Prachtige anjelieren zijn er zij 't dan niet zoo groot als op de Heemstcedsche tentoon stelling in enkelvoudige kleuren rood, wil en rose en bicolor paars met wit, rose met wit en ook het z.g. verloopen kleurtje van paars met rood gevlekt, welke ver scheidenheid hier in Rijnsburg een goe den indruk maakte. Daarop volgden eenige niet onverdienstelijke inzendingen hyacin then en poetaz en dan een drietal manden met Azalea Indica en een met de roode Camelia. In de kleinere perken was eveneens beel wat schoons te bekijken. Er ligt een kunst zinnig gevormde gTafkrans van „William Copland", doorwrocht met „Maidenhair"; daar achter de inzending van Corrie Kralt, die zijn eerste proeven gewijd heeft aan degelijke soorten als Yon Sion en King Alfred. "Wij wenschen den jeugdigen broeier succes voor de toekom t en veel geluk met zijn eerste onderscheiding! In andere parken staan weer „Chinee- sche narcissen", bloemrijke Poetaz met 'n rand van blauwe Duifjes, enkele vorloopen soorten uit Hobbema in de kleuren oranje en rose, allen met het zelfde satijnwaas overtogen. Verder bekende soorten als Elec tra en Peach" Blossom. In een dor binnen ste hoekperken een verzameling succu lenten of vetplanten uit de Kaapsclie kas, heel interessant. Het Pièce de milieu wordt gevormd door een hoogoploopend perk waarboven op een Cocospalm prijkt. De heuvel is met verschillende oude, bekende soorten be plant, en levert een prachtige kleurscha- keering. In twee perken ter zijde waren verschillende nieuwigheden opgeplant, die een gouden medaille verkregen en veler opmerkzaamheid trokken. Ten slotte rest ons te vermelden de eveneens met groot goud gedecoreerde arre, op een gelukkige manier versierd met „Prins van Oostenrijk", met een Adi- antum-toegiftje, terwijl het voetkussen uit het zachte, maar o zoo gevoelige Se- laginellamos is gevormd. Hiermede besluiten wij onzen rondgang om in het kort verslag te geven van het geen door verschillende heeren werd ge sproken bij de Opening. De voorzittre der Veilingvereeniging „Flora", dc heer T. Kralt, sprak het ope ningswoord. Deze derde tentoonstelling staat in liet toeken der dankbaarheid. Al lereerst. aan de inzenders! Verleden jaar werd wel terloops gezegd: volgenden keer een weolc vroeger maar alle vaklieden weten, wat dat zeggen il en daarom eon stateert spr. met genoegen, dat. er nog meer goud is toegekend dan verleden jaar. Ook een woord van dank voor commissie en jury en allen die hun sympathie aan de tentoonstelling geschonken hebben. Spr. herinnert aan de rampen van Boreulo en van de watersnood-; alle energie, alle moei lijke pogingen zouden schipbreuk hebben geleden, wanneer ook ons zoo'n ramp ge troffen had. Wij kunnen daarom deze da gen, besloot spr., in dankbaarheid door brengen. De Burgemeester van Rijnsburg opende de rij van sprekers en uitte den wenseh, dat deze tentoonstelling een groot succes moge zijn. De lieer Yoors, secretaris dor Alg. Ver een. v. Bloembollencultuur, deelde mode, dat de lieer Krolage verhinderd was. Wan neer de lieer Krolage aanwezig had kun nen zijn, was hij zeker teruggekomen op het beeld dat de voorzitter in zijn vorige openingsrede gaf n.l. de ontdekkingstocht van de Pool. Want in het bloembollenvah steekt pen soort Oolumbusgeeat, wij staan telkens voor nieuwe ontdekkingen en deze tentoonstelling is er één van. Het belang rijkste is wel, dat ondanks de vroege tijd, de kwaliteit der bloemen niet minder is. Ook de heer Schoneveld, voefz. van het Holl. Bloembollenkw. Gen., is vol bewon dering voor de geheimenissen, welke <:e laat ste jaren op het gebied der tulpent rek ke rij zijn ontdekt. Namens de K. v. Koophandel voor Rijn land sprak de heer Molkenboer een woord van sympathie en dank. Uit het kleine Rijnsburg wordt een schat opgegeraven, waardoor het prestige van heel ons land stijgt. De zinspreuk der Rijnsburgers moot zijn: „Je maintiopdrai". Tk zal handhaven de roem van Nederland. De lieer H. de Boer. voovz. der afd. Noordwijk van de Holl. Mij. v. Tuinbouw, uit eveneens zijn grooie bewondering voor het tentoongestelde. Hoe zal het woord „Excelsior" hier van toepassing kunnen zijn? Het woord werd ook gevoerd door <h n heer Volkers/, directeur der Tuinbouw wiu- terschool te Lisse, die zegt door zijn gedu rig bezoek nan Rijnsburg van nabij de kleine bedrijven to kennen, waar deze re sultaten worden bereikt. Spr. Herinnerde aan de onderzoeken van prof. Blaauw en zeide, dat wij aan den vooravond van groote veranderingen staan, waardoor in de toekomst mogelijk zou blijken een ten toonstelling te houden voor 2 Februari. De heer Rallego uit Leiden sprak als jurylid een woord van dank voor de aan gename samenwerking., De rij der sprekers werd gesloten door prof. dr. v. Slogtercn" die opmerkte, dat- zijn taak, het, opsporen van ziekten in de bloembollen, in Rijnsburg vrijwel overbo dig is, want, zieke bollen ziet men hier heel weinig. Of spoedig een oplossing wordt gevonden voor het omvallen dei- tulpen kan spr. niet zeggen. Tenslotte dankte dc voorzitter de spre kers en reikte met een welwillend woord de zilveren Flora-beker aan den winnaars van dit jaar, de heeren J. en C. J. Soclc- man te Noordwijk over. Hierna word de tentoonstelling voor bet publiek geopend, dat reeds in groote me nigte nan do ingang te wachten stond. Bekroningen. Vroege enkele fulpen: J. de Koning, kleine gouden medaille: Anf. de Mooy, groote gouden mod.; L. de Mooy, verguld zilveren med. Dubbele tulpen: J. de Koning, verg. zilv. med.; J. v. Schooien (Noordwijk bronzen med.; L. do Mooy, kl. gouden nu 1. Darwintulpen: Ant. de Mooy, verg. zil veren mod. Hyacinthen: Ant. de Mooy. zilv. med. Vroege enkele fulpen (groep): A, v. c\. Mey, zilv. med.; Ant. de Mooy, gr. goud"n med.; J. C. Soeteman (Noordwijk), gr. gouden med. met beker; Vianen en v. Delft, kl. gouden med. Vroede enkele tulpen (vak): J. Zand bergen, zilv. med. Hetzelfde in kisten of potten: J. v. d. Mcv, verg zilv. med.; Dc Vletter en van Egmond, kl. gouden med. Dubbele tulpen (groep): Ant. de Mo< y. gr. gouden med.; Vianen en v. Delft, kl. gouden med. Dubbele tulpen (vak): G. Bootsela. r, bronzen med. Groep tulpen: J. C. Soeteman Noord wijk), gr. gouden med.; J. Zandbergen, kl. gouden med. Bolgewassen: Gebrs. den Older (Leiden), verg. zilv. med.; L. de Mooy, bronzen med. Groep La Beine en Valktulpen: Ant. de Mooy, verg. zilv. med. Nieuwigheden: Nic. Zandbergen, gr. gouden mod. Kisten enkele tulpen: J. Zandbergen, verg. zilv. med. Kisten dubbele tulpen: Ant. de Mooy, kl. gouden med. Kisten gemengde tulpen: J. Zandber gen, kl gouden med. Kisten narcissen: Vianen en v. Delft, bronzen mod.; T. Kralt, verg. zilv. med. Nieuwigheden: P. Heemskerk, zilv. med. G. Luhbe (Oegstgeest) kl. gouden med. Fantasiegroep: T. Kralt, verg. zilv. med. Fantasiestuk bolgewassen: P. Heems kerk, gr. gouden med. Bloemenmand: P. Heemskerk, verg. zilv. med.; extraprijs voor forceerprestatie zilv. med. Grafkrans: T. Kralt, verg. zilv. med. Vaas: P. Heemskerk, verg. zilv. med G. Lubbe- (Oegstgeest), bronzen med. Vaas (bloemen naar keuze): P. Heems kerk, verg. zilv. med. Bloemwerken van bolgewassen: P. Heemskerk, gr. gouden med. Manden met bl.-planten: B. D. de Jong (Rijswijk), kl. gouden med. Groep bl.-planten: B. de Jong, kl. gou den" med. Groep niet bl.-planten: A. J. Stemerding (Den Haag), gr. gouden med. Rotspartij: C. Vianen, kl. gouden med. Eigenaardigste inzending: P. Heems kerk, bronzen med. Fransche bloemen: G v. Delft, gr. gou den med. Waar niet vermeld, ia de woonplaats Rijnsburg. Ingezonden SVieciedeeling, DOET UW SCHOENEN GOED RIJNSATERWOUDE. Gemeenteraad. Geschenk aan de schoolkin deren. De Meerkant en het Molenpad. Tegenwoordig do heeren S. J. Visser, G. Eik.'lonboom, S. J. Westsfeijn, W. Com peer, M. van der Zwan, P. van der Meer en C van Tol. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester dor gemeente. De Voorz. opent de vergadering met ge bed. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en goedgekeurd. De Voorz doet mèdedeeling van o.m. de navolgende ingekomen stukken: Eene mis sive van God Staten dezer provincie, d.d. 48 Januari 1926. De Voorz. brengt thans ter tafel de be- grooting voor liet dienstjaar 1926, die door Ged. .Staten is teruggezonden met een nota van opmerkingen. Do meeste op merkingen zijn echter van administratie- ven aard, doeli twee posten moeten dooi den Raad gewijzigd worden en dat is wel het tractement van den Burgemeester en Secretaris. Beide posten zijn te laag ge raamd. Het tractement van den Burge meester moet worden uitgetrokken op een bedrag van 1353 en dat van den Secre taris oi>. 1291.50. Dit bedrag, dat te weinig is uitgetrokken, kan van den post „onvoorziene uitgaven'' afgehaald worden. B. en W. stellen voor aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen. Zonder hoof delijke stemming besluit de Raad hiertoe. Is ingekomen een schrijven van het Oranje-Comité 1026, gevestigd le Utrecht, daarin verzoekende om voor do schoolkin deren een reproductie beschikbaar te stel len van een schilderij, dat bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van Hare Majesteit de Koningin en Z. K. H. den Prins aan het Koninklijk echtpaar door het Comité als Nationaal Huldeblijk wordt aangeboden. Dit verzoek is zoo juist be sproken in do vergadering van B. en W. Alhier heeft een Oranjecomité ook gelden voor dat doel opgehaald. B. en W. stellen voor de schoolkinderen zulk een reproduc tie ten geschenke aan te bieden. Bij een zeer groote oplag? zullen de kosten slechts vijf a zes cent per stuk kosten. De Raad kan zich hiermede volkomen vercenigen. De Voorz. zou gaarne ook een grootere reproductie in do raadzaal willen ophan gen en verzoekt machtiging hiernaar te informeerèn en wat do kosten zouden zijn. Ook hiermede kan de Raad zich vereeni gen. De heer van Tol vraagt nog of de kinderen die in Mei van school afgaan ook nog oen reproductie zullen krijgen. De Voorz. antwoordt in bevestigenden zin. Is ingekomen het jaarverslag der Com missie tot wering van schoolverzuim, over het jaar 1925. .Na voorlezing daarvan wil de Voorz zijn hart el ijken dauk uitspreken voor liet uitgebreid jaarverslag en voor de gedane werkzaamheden over het jaar 1925 en spr. hoopt, dat de Commissie een wakend oog over de kinderen zal houden. Is ingekomen een schrijven van G. en W. van Leimuidcn, waarin verzocht wordt een bedrag van 231.04 uit te keeren, daar do gemeente hierop aanspraak heeft in verband diet de verbouwing van do R K. school in het jaar 1925. Deze uit- keering is gegrond op artikel 86 der La ger Onderwijswet 1920. Aangezien dit be drag niet op de gemcentebegrooting voor het dienstjaar 1925 uitgetrokken is moot de Raad besluiten dit bedrag alsnog op de begrooting le brengen. Het bedrag kan be streden worden uit den post „onvoorziene uitgaven". Ook moet nog een bedrag van 25 worden uitgetrokken op den dienst 1925 voor bet herstellen van de ambtsket ting van den Burgemeester. Dit bedrag kau nog bestreden worden uit volgnum mer 80. Beide comptabele besluiten wor den door den Rand zonder hoofdei ijko stemming goedgekeurd. Aangezien niets meer aan de orde is gaat de Voorz. tot de gebruikelijke rond vraag over. De heer Compeer verzoekt B. en W. do Meerkant zoo spoedig mogelijk te laten" herstellen en de geulen dicht te lalen ma ken. De geulen, die in verband met -den hoogen waterstand eenige weken terug zijn gegraven moeten ten spoedigste aan gevuld worden. De Voorz. merkt op, dat dit punt reeds in eene vergadering van B. en W. is ter sprake gebracht. Do wet houder de heer G. Eikelenhooin merkt op, dat een vracht klinkerpuin besteld is, maar door het dichte water is dat schip nog niet aangekomen. Ook is aan den ge meente-arbeider last gegeven de geulen dicht te maken. De lieer van Tol vraagt of de steenen nog geklopt worden en dan lijkt hem deze manier van werken wfel heel duur. Zou er niet iets anders op te verwerken zijn. De heer Eikelenboom licht deze kwestie nogmaals toe. Do Voorz. vraagt of de raad nog even wil wachten, en het thans aan B. en W. willen overla ten. De" heer van der Zwan vraagt den voorzitter of het niet mogelijk zou kunnen zijn om voor do vrachtauto's die de tol lo Ieimuiden passeeren oen lager tarief to stellen. De Voorz. merkt op, dat de raad van Leimuidcn het tarief in een raadsver gadering behandeld heeft, daar op 1 April a.s. de tol wederom voor drie jaren verpacht moet worden. Ook is voor vrachtauto's uit andere gemeenten een abonnement in het "leven geroepen voor J 100 por jaar Een minder bedrag wilde de raad niet stellen daar anders zulks in vloed zou hebben op de a.s. verpachting. De heer Eikelenhooin vraagt wie mot het onderhoud van het Molenpad belast is. Die weg verkeert in zeer slechten toestand en is geheel nipt modder bedekt. Volgens de wet van 1919 zou die weg niet moor aan eigenaren van perceelen langs ili-'n weg behooren, maar aan de gemeente "f aan het Polderbestuur. De Voorz. stelt voor deze kwestie aan to houden en een onderzoek daarnaar in te stellen, wie on derhoudsplichtig is. De Raad kan zich hiermede vereeuigen. Do vergadering wordt daarna ge: loten. ROELOFARENDSVEEN. Uitvoering. Maandagavond gaf do muziekvereeniging „Liefde voor Harmo nie" in hel café van den heer Bakker goed geslaagden feestavond. Al kon men niet van een stampvolle zaal spreken, toch was de opkomst bevredigend te noemen. De Directeur de heer Wngenasr heette do aanwezigen van harte welkom, inzonder- neid den 73-jarigen Teun de Jong, die ge durende 37 jaren steeds met vurige ijver werkend lid der vereeniging is en thans na het ondergaan hebben van een zwaro operatie toch van zijn belangstelling deed blijken. We kunnen hieraan nog gerust toevoegen dat het Teun do Jong aan zijn hart ging deze avond niet le kunnen ineo- blazcn, doch we hopen dat hij spoedig zoo hersteld zal zijn, dat hij nog eenige ju ion zich met hart en ziel zal mogen wijden aan de muziek Hierna werd met het uit gebreide programma begonnen. Do mu zieknummers werden vlot gespeeld en we kunnen met genoegen constateeren dat deze vereeniging gestadig vorder in maakt. Vooral de nummers PAurore l in beau jour van J. Martin en Aux BonL do l'Escaut van Minne werden zeer goed ver tolkt. Het welgemeend applaus na h Ier nummer beloonde de spelers voor 'om goed gespeelde muziek. Ter afwisseling trad hel duo Hellman en Florijn uit I ei- den op. Hun namen op het program zeg gen reeds voldoende en zij hebben dan ook de aanwezigen een recht amusantcn avond bezorgd. Vooral de stukjes „Verdwaald", „de Buurtcommissie" en „Voor plei/.'cr uit" oogstten luiden bijval. Tot slot wr- den lot stijving van de kas nog oen twee tal taarten verloot, welke de som van 30 opbrachten. Om kort tc gaan „Liefde voor Harmonie" heeft ons weder ecu avond bezorgd van waar kunstgenot on een ieder keerde dan ook lo middernacht voldaan huiswaarts. Ingezonoen uieoeueeung. NATION ALE. B ANK VEHEENIulNb ALPHEN a/d.RIJN-ROELOFARENDSVfc EN HAiiDELSCREOIETEN LEIMUIDEN. Uitvoering. Donderdag 4 Febr. zal het zoo gunstig bekend staande Du'ih.-l- mannen-quarlet van Nieuw Vennep weder om in do zaal van den heer Sneeboer een 20 lal liederen telioorenbron Kon 'roof aantal toehoorders zal zeker niet ontbre ken. HOOGMADE. R.-K. Volksbond. Vrijdagavond j.l. hield de afd. Hoogmade van den R.-K. Volksbond, haar jaarvergadering in hel ca fé Hillebrand. De voorzitter opende de vergadering met gebed en sprak allen het welkom toe. Daarna lezing der notulen, die onveran derd onder dankzegging werden goedge keurd. Door den secretaris werd een keu rig jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat in dit jaar 10 bestuurs- en 9 ledenver gaderingen gehouden waren. In de zomer maanden waren deze mei goedvindine van hot hoofdbestuur overgeslagen, het mal was ongeveer hetzelfde gebleven (wat in dezen tijd wel zeldzaam is!) door C B wa ren leesboeken geschonken en de aankoop- commissie had het best getroffen en beste en goedkoope brandstoffen gehad. Door den penningm. werd rekening on verantwoording gedaan: ontvangsten

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 11