EISCHT GOEDE KWALITEI DUS, EiSCHt en houding van de militairen worden ge prezen. Zelf ben 'ik gedurende het door mij aan 'de overstroomde gebieden gebrachte be- eoek getuige geweest van de wijze, waar op ieder zijn plicht deed en waarop is ge- Jwerkt en samengewerkt. Aan alle militairen van de landmacht, 'die rechtstreeks of zijdelings betrokken zijn geweest bij de hulpverleening bij den jjongsten watersnood, betuig ik hierbij mijn pprechten dank en groote tevredenheid. Zij kunnen met voldoening en trots op hun werk terugzien. Een bekendmaking van overeenkomsti- gen inhoud is door den Minister van Ma rine a.i. gericht tot het personeel van do zeemacht. j Vluchtelingen-ellende. 1 'Aan de „Tel." wordt gemeld: Van de honderden vluchtelingen, die in de eerste dagen der overstrooming naar Nijmegen zijn gebracht, zijn eenige groepen weder vertrokken; de meerderheid wordt echter Iiog steeds gehuisvest bij particulieren en in de kazernes. Tn de Prins Hendrikkazer ne vertoeft op het oogenblik nog een 50-tal vluchtelingen en in de Infanterie-kazerne bog een zeventigtal. Enkele vluchtelingen, die tegen het verzoek van den burgemees ter van Wamel in waren teruggekeerd, be vonden, dat het wonen in hunne inwendig zwaar gehavende huizen nog ondoenlijk was en verzochten wederom als vluchte lingen elders te worden gehuisvest. Nu en dan komen nog kleine groepen nieuwe vluchtelingen aan. Zoo hield Woensdag vor de infanterie-kazerne een autobus uit Bergbaren stil. Daarin bevon den *i».r uwen, twee meisjes en twee jongens onder geleide van den ge meente-veldwachter uit Herwen. Men bracht de menschen naar een der zalen van het vluchtelingenkamp, waar bleek, dat zij in verregaanden staat van vervui ling verkeerden en van onderen tot boven In het ongedierte zaten. Zij werden gron dig gereinigd en van nieuw onder- en bo vengoed voorzien, terwijl de oude kleeding Werd ontsmet. Twee vrouwen, resp. 6? en 40 jaar oud, waren echter zoo vervuild, dat men deze naar het B. K. ziekenhuis moest vervoeren. De auto, waarmede zij werden overgebracht, werd ontsmet. Tn de infanterie-kazerne was men niet bijster te spreken over dit nieuwe bezoek, temeer omdat men er niet op voorbereid ,Wns geweeBt en de gemeente-veldwachter nit- Herwen (gemeente Borgharen) bij 't overgeven der vluchtelingen niets had ge zegd omtrent den toestand, waarin de menschen verkeerden. De vrouwen, beiden weduwen, van wie ©en een 28-jarige doofstomme dochter bij fcich had, vertelden, dat zij in Herwen (tus- schen Bergharen en Leur in het Land van Maas en Waal) een klein boerderijtje had den bewoond, waarin zij een bestaantje hadden door het houden van kippen en een geit en de opbrengst van hun grond. Toen haar woningen onder water kwamen te staan waren zij naar de school gevlucht en na eenige dagen het schoolgebouw liep eveneens onder naar het kasteel bij Herwen, dat gemeubileerd maar onbewoond ïs. Tn dat kasteel verbleven toen reeds vluchtelingen, die onder het ongedierte za ten en de nieuw aankomenden aanstaken. De menschen hadden in het kasteel een verschrikkelijken tijd doorleefd. Tn de bar re koude moesten zij op den grond of in feen ledikant, zonder dek slapen. Brood werd door den bakker bezorgd maar overi gens keek niemand naar hen om. Toen ze bet ten slotte van het ongedierte niet meer konden honden, zijn zij uit het kasteel weggeloopen, de eene weduwe van 61 jaar (wier woning was ingestort) met haar doof stomme dochter naar kennissen, waar zij op zolder mochten verblijven, de andere, ©en vrouw van 48 jaar met drie kinderen van resp. 15, 16 en 17 jaar naar haar ten deele vernielde en inmiddels eenigszins droog geworden huis. Woensdagochtend waren zij echter door 'den veldwachter nit die woningen gehaald ©n weggevoerd naar Niimegen in 'n auto bus, waarmede ook de twee vrouwen wer den vervoerd, die na het vertrek der ande ren geheel onder het ongedierte waren ach tergebleven. Het bovenstaande is een bewijs hoeveel ©llende er door vele vluchtelingen de afgc- loopen weken is geleden. Geen wonder, 'dat deze menschen, nu hun te Nijmegen zindelijk een liefderijke verpleging ten 'deel valt, gepaard aan goede ligging, krachtig voedsel en ontspanning, daarvoor bun groote dankbaarheid uiten. ^)e Broeklanden bij Deventer weer onder water. Ten gevolge van de doorbraak der Rechter Bolksbeekkade onder Gelselaar, Waarin begin Januari ook een doorbraak plaats had, staan de Broeklanden weer diep onder water. De landwegen zijn ge deeltelijk overstroomd. ook e,en bewijs van belangstelling zien ge bracht door het muziekkorps der N. Z. H. T. Jammer dat dit verzoek het muziek korps een beetje ongelegen kwam. Van een aanbieding op een anderen dag meen de het personeel geen gebruik te moeten maken. De Directie der N. Z. H. T. zal, naar we vernamen, op een anderen dag van hare belangstelling doen blijken. Ondersteuningsfonds. De R. K. Ver- eeniging „Ondersteuningsfonds St. Johan nes de Dooper" hield gisteren haar jaar vergadering in de zaal Fennes onder voor zitterschap van den heer G. v. d. Lnbbe. Na het jaarverslag volgde rekening en verantwoording van den penningm. Er was in dit boekjaar uitbetaald voor zieken 194.Het saldo over 1925 was 95.60 Totaal bezit f 725.25. „Hulp in Nood'' heeft in kas f 209.87. Daarna bestuursver kiezing. De aftredende heeren Joh. v. Mill, secr., en J. van Schie met P. Seijsener werden bij acclamatie herkozen. Het be stuur stelde daarna voor voortaan leden aan te nemen vanaf den leeftijd van 14 jaar. Na verschillende besprekingen werd op voorstel van den Pastoor besloten school vrije jongens aan te nemen als lid van het fonds tegen een contributie van 5 cent per week met een uilkeering van 2.50 per week bij ziekte. Bondvraag. De heer De Lange zou uitkeering wenschen bij geboor ten. Na bespreking hierover wordt hierop niet ingegaan. De heer G. v. d. Kamp, secr. der Propagandaclub van den R. K. Volkshond stelt zich beschikbaar Dona teurs aan te werven. Voor de getroffenen door den watersnood wordt f 10.uitge trokken. Op voorstel van den heer Tukker werd de Pastoor tot Eere-Voorzitler be noemd. Hierna sluiting. Liefdadige Vereeniging. Een dertig tal dames uit do Parochie zijn door het bestuur der K. S. A. uitgenoodigd ter ver gadering om te komen tot oprichting van een R. K. Vereeninging In hoofdzaak ten doel hebbende het maken en herstellen van Kerkkleeren en Priestergewaden. Niet on waarschijnlijk dat ook het maken van kleeren voor de armen nit de parochie op het program komt te staan. In ieder ge val, het doel is mooi en aan medewerking zal het o. i. niet ontbreken LISSE. Pluimveeteelt. In het café van den heer J. Nieuwenhoven hield de vereeni ging van Pluimvee en Konijnensport gis teravond hare 7e Jaarvergadering met een zeer goede opkomst. De voorzitter, de heer Daudey, opende de vergadering. Het afge- loopen jaar is voor de vereeniging vrucht- haar geweest. Het ledental is gestegen tot 143. De tentoonstelling is weer uitstekend geslaagd en het aantal Inzendingen ver meerderde met 200. Ter ballotage werden 16 nieuwe leden voorgedragen welke allen werden aangeno men, Enkele leden weigeren de hun aange boden contributie-kwitanties te voldoen. Nog eenmaal zal de kwitantie worden aan geboden doc.h bij weigering zal royement onverbiddellijk volgen. Uit de rekening en verantwoording van den penningm. bleek dat naast een ont vangst van 892.93 een uitgave viel te boe ken van 413.30 zoodat een voordeelig saldo is gemaakt van 479.63. Uit het- finantieel verslag van de tentoonstelling Heek dat was ontvangen f 1596.06 en uitgegeven f 1395.4914, alzoo een voordee lig saldo van f 200.56)4. J Als bestuursleden waren periodiek aftre dend de heeren C. de Graaf, A. N. Ruigrok er> Joh. Hoogkamer. Herkozen werden de heeren G. de Graaf en A. N'. Ruigrok en ge kozen de heer A. Pollee. Aan den heer Hoogkamer werd dank gebracht voor al hetgeen hij als bestuurslid had gepresteerd. Hierna had de uitreiking plaats van de behaalde prijzen op de tentoonstelling het geen de voorzitter met eenige toepasselijke woorden deed. Het bestuur stelde voor „Klein-Veeteelt" op te zeggen daar het de vereeniging steeds geld kost. Eenige leden voelden meer voor ,,'t Groentje". Voorts stelde het bestuur voor de tentoonstelling weer te doen plaats hebben op 30 en 31 December en 1 Januari. Tot Voorz. en secr.- penningm. werden op voorstel van den heer Kromdijk bij acclamatie benoemd de hee ren W. F. Daudey en K. Bouma. Door de ledactie van 't „Groentje'' was een gratis lichtbeeldenavond aangeboden, waarop weTd besloten deze te accepteeren. Hierna had de gebruikelijk verloting plaats van fraaie prijzen o. a. twee gouden en een zilveren horloge, een paling van ruim 3 pond, zakjes ochtendvoer enz. enz. Deze verloting bracht nog 81.50 op. Na de rondvraag waarin nog enkele kleinigheden werden besproken, werd de vergadering UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Dienstplicht. Aan den dienstplichti ge van de lichting 1922 P. Th. van der Klugt is door den Minister van Oorlog voorgoed vrijstelling van den dienst ver leend wegens kostwinnerschap. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jubileum. Allen die daartoe maar tenigszins in de gelegenheid waren, waren gisteren samengekomen in het kantoor der llemise te Rijnsburg, om de heer v. d. Es- foof, de jubileerende ploegbaas bij de N. K H. van hunne genegenheid te doen blij- Jken. Door den hoofdopzichter, den heer Boomsma en den opzichter den heer Ver- t feluis, werden hartelijke woorden van vriendschap gesproken. Door het gezamen- 'iïijk personeel werd bij monde van den heer MN. aan v. d. Eshof een cadeau aangeboden IJbestaande uit 6 mooie stoelen met rust stoel. Tevens een heerlijke kist sigaren. Des avonds kwamen nog vele ten huize •fran v. d. E. hun gelukwenschen persoon lijk aanbieden. Het personeel had gaarne NIEUWE-WETERING. Ziekenhuisverpleging. Gisteren hield de Ziekenhuisvereeniging „Onderling Be lang" haar jaarvergadering in het café van Mej. de Wed. De Wit. De opkomst der leden was bevredigend. De heer A. van den Berg zeide in zijn openingswoord, dat de vereeniging vijf patiënten voor hare re kening in bet Ziekenhuis heeft toegelaten, waarvan er een is overleden. Vervolgens bracht de secr., de heer A. Klomp, zijn jaarverslag uit. De penningm., de heer A. Kalker, deelde mede, dat er een batig saldo van 345.98)4 te boeken valt. De heer M. Vergunst bracht hierna als lid van de Controle-Commissie zijn rapport uit, over de gehouden controle gedurende het afgeloopen jaar. De aftredende bestuurs leden N. Klomp, G. Raaphorst en A. Kal ker werden met meerderheid van stemmen herkozen. De Voorz. deelt dan mede, dat de vereeniging is aangesloten hij de on langs opgerichte Federatie. Van de rond vraag werd door de leden druk gebruik ge maakt De Voorz. sloot hierna de vergade ring. NOORDWIJK. Een tweede watersnood-collecte. Naar wij vernemen heeft het gemeente bestuur het initiatief genomen voor het samenstellen eener commissie van aanbe veling voor het houden eener algemeene tweede watersnood-collecte, omdat de nood in de overstroomde gebieden zoo groot blijkt. i Bouwvergunningen. Door B. en W. is een bouwvergunning verleend aan G. Soeteman voor het houwen van een woon huis aan de Wilhelminastraat, aan A. R. Overvelde voor het bouwen van een broei kas en oranjerie op een perceel aan de Wilhelminastraat, aan G. Steenvoorden voor het bouwen van een woonhuis aan de Molenstraat en aan G. van Dam voor het bouwen eener wasscherij. Werkverschaffing. De werkloosheid onder de visschers in onze gemeente is zeer groot. Deze toestand wordt nog ver ergerd, doordat de in het vorige jaar ge noten besommingen zoo abnormaal laag zijn geweest. Ten gevolge van het mooie weer is de werkloosheid onder de landar beiders reeds belangrijk verminderd. Naar wij vernemen zal nu spoedig begonnen worden met het grondwerk van den Hee ren- en Gooweg. Hieraan zullen ongetwij feld meerdere werkloozen worden tewerk gesteld. Hinderwet. Voor perceel Schoolstraat 83 te Noordwijk aan Zee is door het ge meentebestuur op grond van de hinderwet aan de N.V. voorheen „Acethyleria" ver gunning verleend voor het plaatsen van een benzinetankwagen. RIJMSATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is bijeen geroepen op Maandag 1 Februari a.s. des voormiddags elf uur tot het houden van een openbare vergadering. Punten van behandeling: notulen, inge komen stukken; wijziging gemeentebegroo- ting 1926; comptabele besluiten. ROELOFARENDSVEEN. Sociëteit Eensgezindheid. Woensdag avond had in het café van den heer Bak ker de jaarlijkscbe vergadering plaats van genoemde sociëteit onder voorzitterschap van den heer van Dooren. Bij de verkiezing van een bestuurslid wegens het bedanken van den heer Th. Wagenaar, bracht de Voorz. dank, den heer Wagenaar dank voor de wijze waarop hij steeds zijn functie van penningm. heeft vervuld, waarna tot stem ming werd overgegaan. Na een aantal stem mingen werd benoemd de heer W. A. van Harteveld. In bespreking kwam vervolgens de tra- ditioneele feestavond. Na een aangename discussie werd besloten de feestavond we der op de gewone wijze te houden. De da tum van den feestavond werd bepaald op 10 Februari. De heeren Vergeer en v. d. Meer werden door het bestuur belast met het organiseêren van den feestavond. SASSENHEIM. Feestavond. Op Donderdag 4 Fe bruari, des avonds 7 uur, geeft de R. K. Voetbalvereeniging „Teijlingen" een pro- paganda-feestavond. De feestavond zal worden opgeluisterd door het bekende or kestje. Ook zullen dien avond de twee hu moristen de Haas en van der Steen op treden. Door supporters zijn vele prijzen beschikbaar gesteld, welke dien avond zullon orden verloot. Op de loten, die zijn verkocht staat als prijs een mooi porcelèin theeservies, dat dien avond zal worden verloot. Toegangskaarten worden verkocht bij de concierge en langs de huizen. WASSENAAR. De Hanze. Ter feestelijke viering van het 7e jaarfeest kwamen Maandagavond in het Patronaatsgebouw in grooten getale bijeen de leden van de R.-K. Middenstands vereeniging De Hanze, met hunne dames. Mede waren aanwezig de ZeerEerw. heer Pastoor, de Geestelijk Adviseur en de heer Chris. Jansen. Bij het binnentreden der zaal werden de genoodigden reeds met een uitwendig tee- ken van de feeststemming, die er lieerschte, een bouquetje, verwelkomd. De zaal zelve was met slingers, groen en bloemen opge smukt en langs de wanden stonden lek kernijen in groote hoeveelheden opgetast, naast do vermakelijkheden als rad van avontuur, grabbelton, werptent enz., om straks hun weg te vinden naar de win naars. Radio-muziek zette bij een en ander luister bij. Nadat allen waren gezeten, gaf The Fe lix Jazzband een nummertje, waarop de Voorz. van De Hanze, de heer G. van Leeuwen, het openingswoord sprak. Spre ker heette op de eerste plaats welkom den ZeerEerw. heer Pastoor. In de tegenwoor digheid van ZijnEerw. meende hij waar deering van den arbeid der Hanze te zien en hij hoopte, dat die belangstelling zich in stijgende lijn zou bewegen. Een bijzon der woord van welkom richtte hij ook tot het muziekgezelschap, en tot den heer Jansen, zonder wiens aanwezigheid hij geen feestviering mogelijk achtte. Vervol gens huldigde hij den WelEerw. heer Ka pelaan van der Burg, die liefde en leed steeds met de leden heeft gedeeld en altijd op de bres stond voor de verdediging van de belangen der leden. Hij hoopte, dat hii nog lang adviseur van do sociale vereeni ging in Wassenaar mocht blijven. Tenslotte richtte hij een woord van dank tot alle dames en heeren, voor hunne me dewerking. Hij hoopte, dat allen elkaar zouden blijven verstaan en dat de geest van solidariteit, die thans lieerschte, lang mocht blijven. (Applaus). Uit volle borst werd vervolgeus het Hanzelied gezongen, waarna de Jazzband zich weer deed hoor en. Na dit nummer van het program trad kapelaan van der Burg voor het voetlicht. Het was ZijnEerw. een groote vreugde een enkel woord te mogen zeggen. Spreker had het program gezien en vond, dat daarop rustte het cachet van degelijkheid. Do Hanze heeft ook werkelijk zoo'n feest avond verdiend. Moeilijke tijden heeft ze medegemaakt in de laatste vijf jaren, maar ln het afgeloopen jaar is er hard gowerkt. Dank zij de leiding en stuwkracht van het Bestuur is er veel en nuttig werk verricht Men heeft gevoeld, dat men bij elkaar be hoort. Dat is een verheugend verschijnsel Eendrachtig moeten wij optreden, maar niet de kracht zoeken in onze macht. In het materieele ook moeten wij elkaar be hulpzaam zijn- Op het voorbeeld van Christus moeten IBéGEZONDEK MEDEDEELI3G wij onze kracht zoeken in het Roomsch- georganiseerd zijn. Een groot aantal leden hebben wij verworven, maar wij moeten verder zien. Spreker neemt, nu hij zooveel ouders aanwezig ziet., de gelegenheid te baat, om hen op te wekken, hunne kinderen te laten deelnemen aan het Patronaatswerk. Wij moeten met de jeugd beginnen. In de jeugdorganisatie vindt men eerstens het godsdienstig element, maar daarnaast wordt ook gezorgd voor de ontwikkeling op materieel gebied. Spreker doet op allen een beroep, om medewerking. Na deze, met aandacht gevolgde toe spraak, zette de muziek weder in. Vervol gens trad het cabaret-gezelschap Nieu- wenhuizen uit Den Haag ten tooneele, om eenige aardige liedjes te doen hooren. Toen was het de beurt aan den heer Chris Jansen, om een woordje te spreken. Gaarne wilde hij op dezen avond het woord voeren, ofschoon de vorige rede naars allen al in vuur en vlam had gezet. Hij deed dit echter meer, om de vereeni ging te huldigen bij deze wedergeboorte, bij dit verrijzen van een ziekbed, namens den Bond en het Hoofdbestuur. Van harte wenschte hij den Midden stand geluk, er mee, dat zij op het laatste oogenblik heeft beseft, dat het anders moest. Niet alleen naar binnen moest ge werkt, maar ook naar buiten moest ge toond, dat de Middenstand goede eigen schappen heeft. Hij bracht dank daarvoor aan allen, in het bijzonder aan het Be stuur en zijn eminente Voorzitter, die steeds het initiatief nam, als er wat be reikt kon worden. Ook huldigde hij de Feestcommissie en den WelEerw. heer Adviseur voor hun medewerking. Spreker sprak de hoop uit, dat echter na dezen avond niet alles zou worden ver geten. Er moet verder gearbeid worden en in verband daarmede riep hij de me dewerking van de dames in, om hun men nen ter vergadering te doen gaan. De in vloedssfeer van den Middenstand moet worden uitgebouwd. Spreker wees op de gevaren, die den Middenstand bedreigen en wekte allen op ora gezamenlijk het groote doel na te streven. Het leven zit er nu in. Zorg, dat hot er in blijft. De Voorz. was aller tolk, toen hij den heer Jansen dank zei voor zijn pittig woord. Daarop deed hij een beroep op de aanwezigen voor de slachtoffers van den watersnood, waarmede f 46.82* werd in gezameld. Na dit, zouden we zeggen', officieele ge deelte van het programma, kwam het fees telijk deel aan de beurt. Allereerst werden de aanwezigen vergast op eenigo schitterende bioscoopnummers: kleurige natuurtafreelen, de Wassenaar- sche feesten van vorig jaar, de opening van het Raadhuis, enz. Vervolgens kwam de voorzitter van de feestcommissie, de heer J. G. Hoogeveen, in actie, die, om de aanwezigen niet langer op te houden, in geestige bewonderingen opwekte tot deel name aan de oud-Hollandsche kermis. Het duurde dan ook niet lang, of allen ston den van hun zitplaatsen op en weldra klonk door de ruime zaal de bel van het Rad van Avontuur, de doffe klap van het koekslaan, de aanprijzing van de grab beltoncommissie en de gulle lach van de feestelingen. Het was een drukte en een be weeg van belang, waaraan niet spoedig een einde kwam. Nadat de Voorzitter de stilte weer had doen weerkeeren, werd het verdere ge deelte van het programma afgewerkt. De Jazzband roerde zich weer geducht en menig komisch cabaret-nummer klonk weer in de ooren. Omstreeks middernacht werd de kermis voortgezet en toen alles nagenoeg was uitverkocht, zochten allen hun plaatsen weer op, om zich te goed te doen aan heerlijk belegde broodjes met geurige koffie. De avond werd besloten te ongeveer twee uur met een dankwoord van den voorzitter aan allen, die medewerking had den verleend, den Voorzitter der feest commissie in het bijzonder en den heer G. Steinwegs, die.zich uitermate verdienste lijk had gemaakt met het brengen van radio-muziek. Het was een genotvolle avond, die allen lang zal heugen. Aanbestedingen. Door het Gemeente bestuur werd gistermorgen ten Raadhuize aanbesteed het maken van rioleering- en best ratings werken in het Tuinpad aldaar. Ingeschreven werd als volgt: D. van Stuyvenberg te 's-Gravenhage voor f6790; J. Brant Co. te 's-Gravenhage voor f 6800.T. P. de Geue te 's-Gravenhage voor f6800.W. Visser en Zon 's-Gravenhage voor f7400.H. G scher te Wassenaar vor f 8000. Thurkow te Assen vor f8500. Vervolgens werd aanbesteed het nieuwen van de sluisdeuren en het gendek van de Rijnbrug over de Zijli ring onder Voorschoten. Hiervoor geschreven door: S. Staal te Leiden f23.80.M. Zandbergen te Ov voor f 4324.De gunning van beide ken werd aangehouden. In café „den Nieuwen Deijl" door architect IJ. Bouma aanbestee bouw van 8 heerenhuizen aan de M laan. Laagste inschrijver P. van der den Haag, Voör f 53.450. WOUBRUGGE. „Onderlinge Hulp." De vergadi van „Onderlinge Hulp", vereeniging doelende geldelijke uitkeering bij ziekt verpleging in een ziekenhuis,, was, goed bezocht. Uit het verslag van den penningm! den heer Kroes, bleek het volgende: do vorig jaar was 1760.16. Ontva 1925 851.20, totaal 2611.36; aan kengeld uitbetaald aan 21 leden met andere uitgaven totaal 1225 24 lig saldo 138612. Ziekenhuisverpleging, ontvangst het saldo van het vorig jaar 151 uitgave f 740.74, zijnde 12 patis samen 280 verpleegdagen a 2.50 dag. Batig saldo f 774.47. De heeren F Kroes en "W. P. Vei werden beide bij de periodieke aftr herkozen en in platas van den heer german, die vertrokken is, werd gel de hoer Jac. Jongeneel. Op voorstel van het bestuur word! sloten dat het aantal weken van ui ring niet meer 30 weken zal zijn, maa weken, daar anders de uitkeerin laagd zouden moeten worden De Voorz., de heer H. van der verzoekt de pers in het verslag op Ie men, dathet bestuur er op aandrinj kinderen die 15 jaren zijn gewórdaS den bode door de ouders moeten f opgegeven, daar deze dan in de t vallen voor contributie voor <j verpleging. Onder dien leeftijd zij vrij. Voorts dat getrouwer1 giften worden gedaan aan den ningmeester, bij het gaan ter vernlcris een ziekenhuis en bij ontslag uit pleging. De Voorz. dankt den heer Kroes zijn bclangelooze, veel omvattende ai en de leden voor hun belangstelling sluit de vergadering. PP" l?l|M ALPHEN AAN DEN RIJN, Pater Paschalis Breukel. Bij defi lie alhier kwam gisteren telegrafisch richt van een ernstige ongesteldheid onze vroegere plaatsgenoot, de WelE Pater Paschalis Breukel, werkzaam Missie op Java Ned -Tncliö Gevestigd: E. Bogerman, Kn nier Horn 88, van Hazerswoiide. tje Doorn Wed. Ii. Verbeek, Kortste*! weg 20, van 's-Gravenhage. P. Kk arbeider Woubrugscheweg 82, made. Maria H. Jongen, winkeljufl' Raadhuisstraat 251 van Kerkrade. Oostdam, arbeider Rijkstelegraaf Pr.l drikst.r. 170, van Woerden. HenrictlJ van Cappele echt genoot e van J. Waardenburg, Stevinstraat 16, van terdam. V ertrokken: Johanna G. van teren, naar Gouda, Kleiweg 20. der Graaf naar 's-Gravenhage, Po®! tionsweg 14. Teuntje Verdonk Haarlem, Bakenessergracht 79rood.jj Zandbergen naar Boskoop. H. gonie naar Leeuwarden, Fabrieksteej H. Geers en gezin naar Boskoop- rijtje G. Kop en gezin Wed. J. Eig* naar Leiden, Verlengde Munnikenstflj J. L. Pap'enhuijzen naar Frankrijk, tes. BODEGRAVEN. Filmavond. Dinsdagavond kwa® American Filmcompany in de den heer van Rossum een voorsteM ven. Er waren heel wat toeschouw# deze zijn niet teleurgesteld gewora# de eerste plaats werd een pracbli? kleurd beeld gegeven van Fransch een schitterende natuuropname. 1 gons kwam een geestige leekenfil®'

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4