Pianola B £ND 6 t f r is maar een. J 0e échte Een anonieme briefschrijfster. Men schrijft uit Andel (N.-Br.) aan de „Stand.": Reeds lM jaar lang werden er in ons dorp anonieme brieven ontvangen. Tal van Ingezetenen, waaronder ook de predikant •n de burgemeester, ontvingen brieven van riet te noemen inhoud. Behalve vele andere personen, ontving een weduwe met haar 18- jarige dochter ook zulke brieven. Zij ont ving de meeste. De politie zocht anderhalf jaar lang. Eindelijk is de zaak opgelost. De weduwe, die zelf de meeste brieven ont ving, is reeds in arrest gesteld en heeft een volledige bekentenis afgelegd. 150 brieven had zij verzonden. Voor vijftig jaar. Bij het. wegruimen van de stukken muur, welke na den brand bij den landbouwer 'A. O te Haarlem nog waren blijven staan, vond men achter den eersten steen een «arden kruikje, afgesloten door een looden flop, en waarin een oorkonde verborgen was, waarvan de inhoud wel interessant genoeg is om over te vertellen. Het volgen de is er nog van te lezen: De eerste steen is gelegd op 16 Juli '1870 door Antonia Maria Dyserinck, oud ste dochter van Abraham Lodewijk Dyse rinck, wonende to naarlem, en Agnesje Petronella Wijnands. Bij deze plechtigheid waren tegenwoor dig hare moodeT. hare zusjes Maria Anto nia en Nolly P. Kleiweg, hare neef, de ma ker en ontwerper dezer woning met zijn aanstaande vrouw Jeannette Mariane (on leesbaar) uit Amsterdam, en Jan do Ko ning met zijn vrouw. Genoemde Jan de Ko ning is de eerste bewoner geweest. De dag- loonen zijn sinds 3 jaar 2 centen verhoogd. Een metselaar, timmerman verdient 14 ct. per uur, een opperman 10 ct. per uur, een stucadoor 16/4 cent, een steenhouwer 16 cl per uur. Een goede boerenknecht 7 in do week. Het rieten dak van de woning heeft (f 175 per el gekost. Een telegram in Ne derland kost 30 cent voor 20 woorden. Een retourbiljet van Haarlem Daar Amsterdam kost 90 cent voor de 2de klas en 60 cent voor de 3de klas. Een kilo brood kost 20 ieent. Het ossenvleesch kost 90 cent per kilo, on do melk 7 cent per kan. Dit jaar worden nieuwe ijzeren pijpen voor de waterleiding in he' Spaarno ge legd, wat aan arbeidsloon alleen 12.000 kostte. Amsterdam heeft op dit oogenhlik 6000 abonnó's. De boste boter kost 1.60 per kilo. DE OVERSTROOMINGSRAMP. Hel Bossche carnaval en de walersnood. Het Bossche Gemeenteraadslid Van Berge (anti-revolutionair) bad schrifte lijk tot den burgemeester het verzoek ge richt dit jaar, in verhand met den waters nood, hef carnaval niet te laten doorgaan, en deed dienaangaande een voorstel. Een gelijkluidend verzoek was ingeko men van do vereeniging „Voor God en VndeTland'' met adhaesiehotuiging van ver schillende R. K. Verecnlgingen. Uitvoerig gemotiveerd werd het stand punt dit jaar, om wille van de nationale ramp, veroorzaakt door den watersnood,' de carnavalsfeesten niet te laten doorgaan verdedigd, door do leden Van Berge (A. R.) en mevr. Brouns van Besouw (R. K.). Het lid Thijsson (R. K.) was voor versobering van het carnaval. Het lid De Leijer, een Katholieke Vrij heidsbonden, was van meening, dat deze gelegenheid maar werd aangegrepen om dG strijdvraag over algeheele afschaffing van hot carnaval weer in het geding te brengen. De leden mr. Tilman (R. K.V en Jos. Meifring (R K.) waren uit zakenoogpunt niet tegen carnaval. De meeningen der Rechtsche Raads fractie waren zeer verdeeld: eenige barer leden verlieten tijdens de debatten de raadszaal De burgemeester vond het gewenscht, dat nu niet weer de oude strijdvraag zou worden aangeroerd. Bprekor wilde een middenweg zoeken om met voor- en tegen standers goede vrienden te bliiven. Sprèker bed zich in verbinding gesfpld met de „Oeteldonksche Club" met verzoek om ru moer achterwege te laten. De optocht zou idnn niet gehouden worden, doch overigens bad spr. geen bezwaar tegen de carnavals viering en merkte on. dat wo toch niet aan *t huilen kunnen blijven.... Met het reeds gewijzigde voorstel van bet lid van Berge gingen slechts enkele leden mee. Het voorstel om tijdenR de carnavalsda gen geen muziek langs de openbare straat te maken, werd met 4 stemmen voor en 16 tegen verworpen. Het voorstel om het «luitingsuur van 's nachts half twee terug te brengen op half een werd met 6 stemmen voor en 14 tegen afgewezen Het carnaval wordt bijgevolg dit jaar geheel gehouden gelijk andere Jaren. Wel blijft de optocht achterwege, doch daar komen andere at tracties voor in de plaats. Er zal tevens Mefdadigheidsactie gehouden worden voor ide slachtoffers van den watersnood. Buitenl. Berichten Aardschok Naar uit Sydney (Australië) wordt ge knield, is een hevige aardschok geregis treerd, vermoedelijk op een afstand van £750 Engelsche mijlen; waarschijnlijk in ^e buurt van de Samoa-eilanden. Noodlottige ontploffing In een buskruitfabriek. In het dorpje Faversham (Engeland) wa rren de burgers gisterenmorgen rauwelijks Aan den arbeid begonnen, toen zij werden ppgeschrikt door een hevige ontploffing in ben kruitfabriek, welke op geringen afstand yion het dorp verwijderd ligt. Een tweetal jbrbeiders van resp. 42 en 29 jaar bevond *ich in hot gedeelte dor fabriek, waar do (explosie plaats had. Beiden werden ge bood. Mijlen in den omtrek werd de ont ploffing gehoord. In do naaste omgeving sprongen aTle ruilen Een kleine brand volgde op de ontploffing, doch deze kon spoedig worden bedwongen. Faversham is reeds eerder het tooneel van een veel ernstiger kruitonlploffing ge weest. In 1913 kwamen bij een explosie 166 menschen om het leven, terwijl er toen 66 werden gewond. Daarbij was evenwel een andere fabriek betrokken. Twee kinderen verbrand. Te Untérrohr (Beieren) is een jnr>ee ar beider gearresteerd, onder verdenking. een boeren hoeve in brand gestoken te hebben. Twee kinderen, resp 12 en 4 jaar oud, kwamen in de vlammen om. Drie kinderen verdronken Uit Ratingen (Duitschland) wordt ge meld: Vijf kinderen, van 5 tot 7 jaar, speelden in een steengroeve, waarin zich water bevond, bedekt door een dunne laag ijs. Plotseling brak het ijs en verdwenen de kinderen in de diepte. Op hun hulpgeroep kwamen voorbijgan gers topijlen, wien het gelukte twee kinde ren in bewusteloozcn toestand te Tedden. De drie overige verdronken. Misdaadgolf te New-York. Met hel oog op het steeds toenemend aantal misdaden, dat te New-York gepleegd wordt, hebben de levensverzekeringsmaat schappijen aldaar besloten, haar premies te verhoogen. Zij beweren, dat zij door misdaden in de laatste maanden belangrijke verliezen gele den hebben en dat deze den maatregel in kwestie voldoende rechtvaardigen. Secte-drama in Rhodesfë. Voor het gerechtshof to Broken Hill (Rhodesië) zal binnenkort een proces be ginnen tegen 27 inboorlingen, leden eener religieuse sectie, die er van beschuldigd worden, 22 personen verdronken te heb ben in rivieren, waarin zij lien met geweld wilden doopen. De voornaamste beklaagde is een zekere Tomo Njendera, bekend onder den naam van „Zoon Gods", die zelf verscheidene vrouwen zoo lang onder water heeft ge houden, tot zo stierven. Tomo, die timnierman van zijn vak was, maakte eenige jaren geleden kennis met een zekeren Gabriel, die hem doopte en hem onderrichtte. Tomo begon een pelgrimstocht naar mid den-A frika, waar hij op zijn beurt de in boorlingen onderrichtte. Zoo kwam hij in aanraking met een machtig stamhoofd, Shaiwila geheeten, die zijn gebied van toovenaressen wilde zuive ren. „Dood ze allenf' beval hij aan den valschen profeet, die dit hevel zoo goed mogelijk poogde op te volgen. Tomo werd, toen inboorlingen hem ten slotte gevangen namen, zoo stevig gebon den, dat zijn heide armen tengevolge van deze hardhandige bewerking moesten afge zet worden, zoodra hij in het hospitaal van Broken Hill arriveerde. Een parlementslid ontvreemdl De heer Porei val, Lahour-lid van den Wetgevenden Raad (den Senaat) van Nieuw-Zuid-Wales, wordt sinds Donder dag vermist, aldus wordt uit Svdney .aan de „Dailv Chronicle" geseind. Alle pogin gen van de (Labour)-regeering om hem op te sporen ziin mislukt. Dat de Tegeering zich zoo voor Perci- val's lof interesseert, wordt duideliik, als men hodenkt. dat zij een voorstal heeft in gediend om den Wetgevenden Raad af te schaffen en dat het. wanneer dif lichaam zün eigen doodvonnis moet teekenen, op één stem kan aankomen. De zaak zou zeer ernstig kunnen wer den. als Percival's verdwiining in dit foi* haar verklaring zou vindon. Ongetwijfeld zou zulk een „ontvreemding Van een par lementslid" een nieuwe zode inwijden in het politieke leven. Het Lagerhuis van N. Zuid-Wales heeft intusschen pas een voorstel aangenomen, dat den leden van den Wetgevenden Raad. ook al wordt dit lichanin afgeschaft, het Techt doet behouden op vrij vervoer op de spoorwegen. Die troost blijft dus den leden in ieder geval over. Wolven. Langs de grenzen van DalmatiS en Joe- go-Slavië maken benden wolven het land onveilig. Het doTp Zaule wordt door deze dieren omsingeld. De inwoners hghhen zich in hun huizen moeten harrieadeeren. Op verschillende plaatsen vielen wolven menschen en vee aan. Op de hoogten van Santa Croce spron gen vier wolven in een auto, waarvan de inzittenden slechts hun leven konden red den door met wapens op do viervoetige aanvallers in te slaan. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting staan 23 zaken op de rol, voor niet openbaar 2 zaken. A. v d. W., marktmelker te Leiden, is ten laste gelegd, dat hij niet aangezuurde melk heeft gehad, wat volgens het melk- besluit verboden is. Mej. Snetlage, deskun dige te Leiden, heeft bij onderzoek bevon den, dat de melk niet aangezuurd was. Dr. v. Eek verklaart dat eveneens, en vertelt, dat reeds lang den marktmelkers is gewe zen op het melkbesluit, dat reeds in wer king is getreden, en verordent, dat er 10 pet. karnemelk aan toegevoegd moet worden, waardoor die volle melk alleen geschikt blijft voor karnen. Beklaagde zegt, dat hij dien moTgen geen karnemelk kon bekomen, althans geen goede, en, toen die hem gebracht werd, het al te laat was, en hij de bekeuring al beet had. Eisch 6 of 6 dagen hechtenis. Dezelfde beklaagde stond daarna nog te recht, dat hij een koe gemolken had, zonder het bewijs, dat hij daartoe gerechtigd was bij zich te dragen. De ambtenaar schatte dat verzuim op 1 of 1 dag hechtenis. P. de Rkoetsier te Oegstgeest, Ingezonden tfededeeling. ^PUJeen Je orlcjineebe PianclcL is op cjrond van. haar bijzondere eipj<znSchapp>en irxjehouwd in. Steek., jStelnwap J bach en\A/eber„ /Ubeen hij jCeicfon HooaeV\/oerc(90 jbmhteixiam-_/brn(\em-bPotberdam zou een verwond paard gebruik hebben, met een pijnlijke wond aan een der poo- ten. Beklaagde bekende, dat het dier ge wond was, doch niet pijnlijk, wat hij had laten onderzoeken en wat de veearts schrif telijk verklaard had. De Ambtenaar meen de, dat de agent het pijnlijke had geconsta teerd en eischte 4 of 4 dagen hechtenis. J. L., winkelier te Leiden, heeft zon der vergunning daartoe vuurwerk ver kocht, cn, al kreeg hij later do vergunning, op dat oogenhlik had hij ze Diet. G. G. Werk, 17 jaar, heeft het vuurwerk ge kocht en wordt daarover gehoord als ge tuige, waarop de Ambtenaar 3 of 2 da- üechtenis eischt. "W. E., bouwkundige te Warmond, heeft zonder perronkaartje zich op het perron aldaar bevonden. Beklaagde is maai* enkele stappen op het perron ge weest, bij den uitgang, die niet afgesloten is, en was er om zijn vrouw af te halen. Hij ziet in die hpkeuring niets dan rancu ne naar aanleiding van een vroegere out- moeting. Getuige R. van Breda, stations chef te Warmond vertelt de zaak geheel anders, 't Lijkt een aangenaam onderhoud geweest te ziin, zegt de kantonrechter. Be klaagde voert aan, dat getuige'S verhaal geheel naast de waarheid staat. Eisch 5 of 2 dagen hechtenis. N. van E., landbouwer te R ijnsbnrg, beeft zonder licht gereden, zonder dat hij zulks wist verklaarde hij, daar de lantaarn van de storm en sneeuw uitgegaan was. Eisch 3 of 3 dagen hechtenis. N. W. den D., kantoorbediende te Lei den, Is op het middernachtelijk uur over een brughek willen klimmen, wat de ge tuige brugwachter hem belet had, waarna bij in politiehanden viel. Tegen den niet verschenen beklaagde werd 2 of 1 dag hechtenis geeischt. A H. S.. to B o s k o o p, is ten laste ge legd het niet uitwijken'met een vrachtauto onder Zoeterwoude voor een hem achter op rijdende autobs. Gehoord werden A. Keller, chauffeur en A. Guldemoud boom- kweeker te Boskoop, de laatste passagier van de bus, na wier verklaringen feeen den niet verschenen beklaagde f 10 of 5 dagen hechtenis werd geëischt. P. J. A. A. S., chauffeur, Den Hang, zoi^ zonder acht te geven een auto zijn gepasseerd en daarna een paard aangere den hebben. H. Slappendel te Hazerswoude is met eon vrachtauto groenten gepasseerd en heeft een en ander gezien, doch het was toen ook glad. en getuige is toch doorgere den. W. Rijnsburger, landbouwer te Ha zerswoude, heeft in het aangereden xijtuig gezeten. Hij heeft zachtjes aan gedaan, waardoor het met een verwonding van het paard en beschadiging van tuig is afge: loopen. R. Hegker, landbouwer eveneens van Hazerswoude, reed er vlak achter en was er van overtuigd, dat beklaagde on voorzichtig was gepasseerd'. A. Rijnsburger, landbouwer te Hazerswoude, is van het zelfde gevoelen. Eisch 10 of 5 dagen hech tenis. Beklaagde zegt, dat er geen kwestie was van onvoorzichtigheid. Do vrachtauto belette hem alle uitzicht. Hij heeft ook nog getuigen medegebracht, die in de zaal zijn. De kantonrechter heeft bezwaar deze nu nog te hooren. Hij is er te laat mede, even als getuige R. met zijn eisch om schadever goeding. KANTONGERECHT HAARLEMMERMEER Terecht moest staan C. v. B., koonnnn te Hardixveld, kantoor houdende te Hoofddorp. Duor P. Th. Cornelissen, vroeger kantoorbediende bij bekl., is een klacht ingediend, dat de hond van B. hem bijna heeft opgegeten. Hij heeft zijn ver klaring op papier gereed, welke hij na de eed-aflegging begint voor te lezen. De amb tenaar van het O. M. zegt hem, dat de wet dit niet toelaat, dat dus getuige de verkla ring uit het hoofd moet doen. Hierop be gint getuige een voordracht, die precies 40 minuten duurde, tot groote hilariteit der luisteraars. Verschillende getuigen verklaren, dat de hond niet gevaarlijk is gebleken. Getuige zal het beest door grimassen te maken bang hebben gemaakt. Noch ambtenaar, noch Kantonrechter vinden schuld in be klaagde. Vrijspraak volgt. KI. de W., kruidenier der Coöp. Samen werking, te Aalsmeer, heeft margarine in voorraad gehad, waarop niet het woord margarine duidelijk in den winkel zicht baar was. Ook heeft hij margarine afge leverd zonder het in margarine-papier te wikkelen. Door de drukte In 'de St. Nlco- laasweek had bekl die chef is, vergeten het papier te bestellen; van opzet was geen sprake. Beklaagde bekent het feit. Ook was beklaagde gewaarschuwd, maar voordat het bestelde papier was gekomen, was hij geverbaliseerd. De ambtenaar merkt op dat hem een week tijd is gelaten; dus dat beklaagde wel schuld treft door non chalantheid. Eisch 10 of 10 dagen. Uit spraak conform. Ontrouwe Bondsbestuurder. De rechtbank te Utrecht heeft den be zoldigden bestuurder G. A. C., van den Ned. Grafischen Bond, wegens verduiste ring van rond 21.000, ten nadeele van dien bond, veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden met aftrek der preventieve hech tenis. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. Pontier, schilder, vroeger wonende te Rotterdam Hudsonstraat 67, thans te Leiden. Opgeheven: J. B. A. Rooker te Hoofddorp. Vernietigd N. van der Meij Pzn., te Rijnsburg. blT DE OMGEVING. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Zaterdagmorgen te 10 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer. Afwezig waren de heeren v. Dam, Nieuwenbroek en van Bo hemen. De Voorz. hield de gebruikelijke Nieuw jaarsrede, welke - beantwoord werd door ht oudste lid van den Raad, den heer Keu kenmeester. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Uitvoerig doet de voorzitter vervolgens mededeeling ovr den stand van zaken be treffende de gasfabriek, zulks in verhand met eene door bet lid Verheijen schrifte lijk ingezonden vraag betrekking hebbende cp het tegenwoordige bedrijfshoofd. Spre ker doet ten slotte de toezegging, wanneer onverhoopt het gasbedrijf niet mocht over gaan naar de gemeente' Voorburg, de Com missie van Beheer der Lichtbedrijven met betrekking tot den gasmeester-clectricien ongetwijfeld met de noodige voorstellen zal komen. Naar aanleiding van het door het lid de Groot gestelde schriftelijke vraag wordt besloten te beginnen met 1926 de recogni tiegelden, voor zooveel betreft do Stomp- wijksche vaart, niet meer te innen. Mededeeling wordt gedaan van verschil lende ingekomen stukken. Het overzicht der bevolking betreffende het afgeloopen jaar geeft hot lid Ver heijen aanleiding te zeggen, dat de toena me der bevolking al zeer gering is, ter wijl hij tevens de oorzaken opsomt, welke hiervan z.i. de oorzaak moeten zijn. Door spreker werd voorts geadviseerd in het vervolg de opbrengst van collecten, zooals dezer dagen is gehouden voor de slachtoffers van den Watersnood, af te dragen aan Algemeene Comité's. De Voorz. bejoogt in den breede, dat in de gegeven omstandigheden de opbrengst aan geen beter adres had overgemaakt kuinen worden dan aan dat van het R.-K. Hi isvestingscomité te 's-Hertogenbosch. Nadat de Voorzitter een hartelijk woord van afscheid heeft gericht tot het lid van den Raad. den heer van Bohemen. die als •zoodanig bedankt heeft, wordt overgedaan tot het onderzoek van den geloofsbrief van dims opvolger, den heer J. C. v. d. Bosch, welken geloofsbrief in orde wordt bevon den, waarna tot toelating besloten wordt. De ontwerpbesluiten tot vaststelling der gemeentelijke vergoeding bedoeld in art. 101 der L.O.-wet 1920 over de dienstjaren 1922 en 1923 worden vastgesteld. De door 73. en W. voorgestelde steunre geling inzake werkeloosheid voor het tijd vak 1 Januari1 Maart wordt vastge steld. De maximum-uitkeering bedraagt volgens deze regeling 10 per week en 0.50 per week voor ieder kind beneden do 14 jaar. De maximum-uitkeering we gens verschuldigde contributie is voorts bepaald op 0.50 per week. Besloten wordt de Vereenigingen, welke momenteel van de lo^hlen der voormalige O. L. school gebruik maken, toe te staan, deze gratis te blijven gbruiken, totdat om trent de definitieve bestemming dezer lo kalen een beslissing is genomen. Op voorstel van B. en W. wordt voorts besloten: le. niet over te gaan tot gunning van de dezer dagen plaats gehad hebbende pu blieke inschrijving voor den afbraak der aschschuur, doch de schuur door Gemeén- topersoneel te doen afbreken en do afko- mriide materialen op te slaan. 2e. Wegens het zeer geringe gebruik, het ophalen van asch en vuil in de buurt schap Stompwijk, niet meer door den asch- en vuilnisman C. Teunissen te doen geschieden. Getracht zal worden dit op een minder kostbare wijze te doen plaats hebben. Voor het ontwerpen van een uitbei- dingspian van den Westvlietweg en het oomaken van het ontwerp-uitbreidings- plan van den Broekweg wordt een bedrag gevoteerd van 1000, aangezien een be drag van 500 te laag is gebleken. De wenschelijkheid wordt evenwel te kennen gegeven, alvorens opdracht tot het ontwerpen van een uitbreidingsplan te geven, deugdelijk te onderzoeken, of dege ne, die men op het oog heeft, de noodige capaciteiten daarvoor heeft. Daarna gaat de Raad in geheime ver gadering tot behandeling van eenige be lastingreclames. HILLEGOM. De Weerlanermolcn. Naar nemen heeft het Ministerie van J en Wetenschappen aan het bestuc den Vosse- en Weerlanerpolder op de hoogte gehouden te worden toestand der bemaling van den p0u zoo mogelijk d^n molen te behoudj vereeniging „De Hollandsche Mole een onderzoek instellen en een j uitbrengen. De vergadering van ij den heeft daarom gevraagd. HOOGMADE. Bcekhoudcursus. De alhier gek boekhoudcursus, uitgaande van hei; sche Instituut voor Handelsopleidij der leiding van den heer H M. Ve accoutant te Leiden, werd Dinsdag het houden van een schriftelijk gesloten. De behaalde diploma's werden dot hoer G. W. Lieverse, wethouder dg Woubrugge, in tegenwoordigheid eenige belangstellenden, aan de de leerlingen uitgereikt. Afd. Dubbel boekhouden: A. H, J. G. Hoogeveen, G. J. van Tol Jm. v. Wieringen Wzn.; teruggetrokken Afd. Landhouwboekhouden: G. J, Geest, C. G. Hoogeveen, C. v. Leemt Krauw, W. J. v. d. Kraft, L.< J. va W. v. d. Post, P. de Vette, A. H. Bo G. Hoogeveen, G. J. v. Tol Jr., J. i ringen Wzn: teruggetrokken 2. De heer Verhulst bracht dank Gom.-Bestuur en allen die medeg hadden tot het weslagen van den t Men bleef daarna nog een!gen tijd j bijeen. KATWIJK AAN DEN RIJN Ongeval. In de v. Egmondstraa een der militaire paarden van een i duin komende groep op hol, nam Voorstraat een fe korten draai, de berijder er af viel en bewustelot* opgenomen. Na eenigen tijd kwan weer tot bewustzijn en kon de reu Leiden verder per tram voortzettei paard werd een eind verder gegrej bij den stalhouder v. d G op stal 't Liep dus betrek T a! St. Deus Dedii. De R.-K. Lam dersbond „St. Deus Dedit" hield en gisteravond zijn jaarlijkschen avond. Voor 't podium prijkte het ge vaandel tusschcn groen en bk Een groot aantal leden waren- met dames present. Een mooi strijkje er door hare opgewekte tonen al di feestelijke stemming in en werd den geheelen avond in gehouden. De Voorz., de heer H. van der opende de feestelijke bijeenkomst en in het bijzonder welkom den he»r Loerakker, uit Hillegom, vice-' van het H. B. In een mooie opf speech, waarin hij den nieuwjaars* van den Bisschop in herinnering wees hij de ouders 'op de noodzaköli om hunne jongens reeds zoo vroeg lijk in te lijven in de R.-K. Vakorg ties, opdat zij op rijperen leeftijd go; onderlegd en daardoor niet Zoo got lijk verzeild geraken in de Sociali vereenigingen, tot groote schade va zieleheil. Hierna gaf hij het woord heer Loerakker, die de feestrede Voor een feestrede vonden wij zijn werp niet zeer juist gekozen, alhoe» J ons toch van 't hart moet dat zijn groot practisch nut kan zijn. Het zal zeker voor een groot deel van den van de vrouw en moeder afhangen den verkregen vrijen Zaterdagniidd worden gebruikt en dat hij ni' worden misbruikt, hetgeen als voor de latere actie op dit gebied duidend woord zal meespreken. Oo wees op de noodzakelijkheid van de organisatie. Onder deze feestrede plaatselijke geestelijkheid ter verga gekomen en werd door den voorz. komd. Het verdere gedeelte van het pro ma was ter uitvoering opgedragen Tooneelvereen. „Nut en Genoegen", feestvierende vergadering vergastte blijspel in drie bedrijven „Excell Dit stuk werd mooi en vlot gespeeld oordeelen naar het applaus, volde uitstekend. Te kwart over elven s! voorz., na allen te hebben bedankt feestavond, die zoo uitstekend was. NIEUW-VENNEP. Brand. Aan den Bennebropl (Hoófcjweg) brandde 'n huis af, bf door T. Oorzaak onbekend. Alles if brandschade verzekerd. Niets werd RIJNSBURG Bloemenhandel. Er is op hed« de vraag. De prijzen zijn voor de i soorten oploopend. Voor 1ste soort thans de volgende prijzen gemaakt Prins 77.30, La Reine 44 5(1 moisie Brillant 4.505.10, Fred 5.606.10, Prins van Oostenrijk 7.80, Couronne d'Or 6.40ÖP vator Rose f 5.806.90, Herman gel ƒ4.805.20, Prosperity ƒ5 80 Flamingo 6.20—6.60, William 0 77.70, Titiaan 6.707, Rose G lin ƒ6—6.10, Murillo f 5.70—5.00 Ongeval. Door onvoorzichtig raakte mej. N. onder een groenten van Co v. d. V. Het wiel ging ow' boenen, waardoor zij flinke ontv* opliep. Het ongeval liep nog goed s' V. had geen schuld. TER AAR. Brandverzekering. Naar wij men keert de „Onderlinge", na ri ring, wederom 6 aan hare leden uitkeeringen varieeren van 1 per verzekerde. VEUR. Waarschuwing. De Burgemee* Veur waarschuwt tegen J. J. D. Bif ger wonende o a. Spilstraat 2. alk' gen wien destijds ook door de H! politie is gewaarschuwd) thans noudende Molenpad, hoek Damstr* Yeur, die zijn praclijken voortzet on-

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4