Vwn- SPORT EN WEDSTRUDEN VOETBAL. DIOCESANE HAARL. VOETBALBOND Vergadering District „Leiden" De reorganisatieplannen der R. K. F. In verband met de reorganisatieplan nen van de R.K.F. hield de D. H. V. B. In het district Leiden een buitengewone vergadering. Bijna alle vereenigingen uit dat district badden aan de uitnoodiging gevolg gege ven en een vertegenwoordiger gezonden. Van het hoofdbestuur waren afgevaar digd de heeren Smits en Kruyver, welke laatste even later ter vergadering ver- echeen. Ongeveer kwart voor vijf opent de voorz, de heer L. v. d. Meer, de vergadering en, beet allen, vooral den heer Smits, welkom. Spr. Ijeeft een enkele mededecling, n.l. om een kleine inzameling te houden ten be hoeve van de R.-K. vereenigingen in de door deu watersnood getroffen gebieden. De heer Smit verklaart dit nog eens na der en dringt aan op milde hulp van dit district. Hierover ontspint zich een discussie, waarin de heer Meershoek o.a. voorstelt, dat de vereenigingen een collecte zullen houden ODder de leden. Toch wil de heer Smit gaarne als grondslag voor die in- ecbrijving ook hier vast pen collecte hou- hruden, daar zulks op alle districisvergn- deringen is geschied. Goedgevonden, wordt er staande de vergadering een collecte ge houden, welke f 10 opbracht. Daarna verzoekt de Voorz. den heer Smits zijn uiteenzetting te beginnen ovei de reorganisatie der R.K.F.. De heer Smits memoreert het ontstaan der R.K.F10 jaren geleden. Het doel was om de al- gemeene belangen der voetbalbonden zoo uitgebreid mogelijk te behartigen en de leiding op zich te nemen. Ook kreeg liet bestuur de leiding bij het vaststellen der Federatieve competities. Dit laatste vooral was noodig, omdat zulks toch niet aan een of ander lid van een bepaald diocees kon worden opgedragen om de daardoor moge lijke rivaliteit tusschen de diocesane afdee- lirigen te vermijden. Verder zette spr. uit een de ontwikkeling der werkwijze der R.K.F. Echter hadden alleen de federa- tievereenigngen iets te maken met bepaal de besprekingen, die de vereenigingen raakten. Er ontstonden conflicten tusschen de Fedcratie-vereenigingen en de bondsaf- gevaardigden. De quaesfies der federal ie- vereenigingen werden afgestemd door de hondsafgevaardigden. Men begon in te zien dat hierin verandering moest komen *en men stelde 4 menschen aan het "hoofd, als oe technische sectie, die tot taak' hadden alles te doen wat de competities der fede ratieve vereenigingen betrof. Langzamer hand kwam er een grootere strooming tot meer medezeggenschap, die zich tenslotte uitte in een motie van P. V. G. uit Utrecht, die voorstelde de R. K. F. afdoende te re- oiganiseeren in een Nationaleu Bond. Er is toen dienaangaande een reorgani satie-commissie ingesteld, die de vraag bad te onderzooken of die nationale houd er mnesf bomen en zoo niet, of er dan geen ingrijpende veranderingen in de R K. F. moesten worden aangebracht. Die com missie heeft nu een rapport uitgebracht, waarin wordt voorgesteld alle technische zaken te laten behartigen door een techni sche commissie, die samengesteld zal moe ten worden door een vertrouwensman van eiken bond. Voorkomen moet echter wor den, dat die technische sectie zich geheel en al autonoom gaat gevoelen. Boven de 8 leden van het federatie-bestuur moet een voorzitter staan, die dan tevens de leider is der technische sectie. Voorloopig wenscht de heer Smits hiermede te vol staan, men kan zich nu, aldus spr., mis schien een oordeel vormen, opdat dan een algomeene sententie voor de bondsvergade ring te Haarlem kan worden vastgesteld. Naar aanleidiüg van het gesprokene door den heer Smits, vraagt de heer Haver- korn een nadere uiteenzetting van den practischen kant van de werking der com missies, daar de vereenigingen daardoor toch ook weer dieper in den zak zullen moeten tasten. Ook de Voorz., de heer v. d. Meer, vraagt een nadere uiteenzetting van het stemrecht der leden die in de organisatie, zooals vastgesteld, een vergadering bezoe ken. De heer van Hoorn bepleit dan een terugtrekking van de federatieve vereeni gingen naar de diocesane bonden. Als deze guaesties zullen later behandeld worden. Eerst is dan aan 't woord de heer Kruy ver, die ook nog een uiteenzetting zal ge ven, die tevens wel een antwoord op de gegeven vragen zal bevatten. De heer Kruyver zegt uiteen te willen zetten het leorganisatierapport en brengt allereerst hulde aan de reorganisatie-commissie. Volgens spr. is bet bestuur van den D H. V. B. van meening, dat de tegenwoordige vorm der organisatie moet blijven gehand haafd. De redenen hiervoor heeft het be stuur op een vergadering in Den Haag uiteengezet en deze redenen bestaan nu nog Spr. zet dan uiteen, dat de Federatie in haar taak is tekort geschoten vooral in de propaganda in den algemeenen zin van hel joord. Van den anderen kant heeft het Federatie-bestuur zich ingelaten met de leiding der competities, en hiervoor zijn niet steeds zij gekozen, die hiervoor in fillo opzichten konden voldoen. Daarom moet nu door de R.K.F. meer Worden gestreefd naar de belangen der diocesane bonden. Daarom stelt het be duur voor het Federatie-bestuur te laten ^s'aan uit de bestuursleden dier bonden ZlJ zijn in hun bond van alles op de hoogte Jat van alle afgevaardigden niet kan wor den gezegd. Wat de stemverhouding betreft, kan het ®?sluor rich bij het rapport volkomen aan- juiten. Voortaan zal nu worden gestemd het aantal individueele leden, dat elke •Neiging telt. °Pr. durft beweren door de ervaring van het verleden, dat er niet Iemand te vinden is die de noodige capaciteiten bezit om als voorzitter der technische sectie op te treden. Daarom is men wel aangewezen op een der voorzitters van de huidige bon den. Er is in 't verleden eenige onvoldaan heid geweest, aldus spr., maar in het rap port der reorganisatie ligt een uitsluiten hiervan niet gegeven, en in de toekomst zal deze onvoldaanheid blijven bestaan. Het bestuur van den D. H. V. B. meent te moeten voorstellen het technisch bestuur te laten bestaan uit 5 leden, een uit het Fe deratie-bestuur en 4 gekozen door de ver eenigingen. Wat ook het voordeel oplevert, dat het goedkooper zal worden. Het reorgauisatierapport stelt verder voor één technische vergadering te hou den voor alle vereenigingen, waarvan het best. der D.H.V.B. meent, dat 't wegens de kosten niet van langen duur zal kunnen zijn. Het bestuur ziet daarom voor de toe komst meer heil in de voorstellen der vo rige districts-vergadering, wat verschil lende voordeelen heeft, vooral wat betreft het naar voren brengen der individueele ideëen, wat op groote vergaderingen ach terwege blijft. Aldus is, zegt spr., de critiek, die het bestuur van den D. H. V. B. op hot rapport meende te moeten maken. Daarna beantwoordt de heer Kruyver de zooeven gestelde vragen. Spr. ant woordt den beer v. Hoorn, dat dit op den duur den drang naar voren zou doen ko men om ook weer tegen tegenstanders uit andere diocesen te willen spelen. De heer Smits antwoorde den heer Ha- verkorn op zijn vraag aangaande den fi- nancieelen toestand en verwijst den heer Haverkorn naar het rapport der finan- cieele commissie, reeds in ons blad gepu bliceerd. Wat betreft het gezegde van den heer Haverkorn dat er weer meer com missies komen, dat is volgens spr. niet waar. Die commissies zijn er in 9 verleden ook geweest. Wat betreft de hondsafgevaardigden naar de bestuursvergadering en de tech nische sectie, meent spr., dat hij misschien niet duidelijk genoeg is geweest, zoodat spr. zijn uiteenzetting dienaangaande her haalt. Dan stelt de voorz. aan de orde het kie* zen van oen afgevaardigde voc-r de verga dering van Zondag 24 Januari te Haar lem. De heer Brauirstelt daarop als can- didaat voor den heer v. Hoorn, die echter zelf een vrije stemming wensclif. Na gehouden stemming wordt naar de vergadering te Haarlem afgevaardigd do heer H. A. Schrama uit Lisse. Daarna volgde nog een lange diepgaan de discussie over een mogelijke nivellee ring der le klas D. H. V. B. en 3e klas R. K. F. in dier voege, dat de 3e klas R. K. F. als hoogste werd ondergebracht in de D. H. V. B. of omgekeerd. De lieer Haverkorn verzoekt dit stand punt eens nader in de R.-K. Sportillustra- tie uiteengezet te zien. Nadat hierover in den breede was be sproken, volgde om half acht sluiting van deze geanimeerde vergadering. Buitengewone vergadering D. H. V. B. De D. H. V. B. hield gistermiddag een buitengewone vergadering in het gebouw St. Bavo te Haarlem ter bespreking van het Reorganisatierapport der R. K. F. Alle -vereenigingen waren ter vergadering verf egenwoord igd. De „Mnd.mrg." meldt over dezo verga dering: De bondsvoorzitter do heer Putter uit Amsterdam opende met den Christelijken groet en stelde de behandeling van hot rapport en de daarop ingekomen voorstel len aan de orde. Spr. verheugt zich over de blijken van medeleven, die de clubs in het Haarlem- sche bisdom met deze zaak gegeven heb ben. Do heeren de Vries (Wilskracht)en Beijer (Zwaluwen) vragen inlichtingen over het rapport van de financieele Com missie, dat h.i. onduidelijk is. Do Voorz., zelf lid dezer financieele commissie, licht dif rapport toe. Do koelen der (algemcene) Federatie bedragen eigen lijk een 800, welke geheel door de con tributie van de honden worden gedekt. Dit cijfer is laag. Het zal eerst hooger kunnen worden, als de oude schuld, -waar aan de bonden nu bovendien zoo veel be talen, is ingehaald Hoe staat het nu mei de inkomst der technische sectie? De financieele commissie wil allereerst den H. O. op gezonde basis zeiten. De ge dachte, om dezen te bepalen naar rato van do recettes bij wedstrijden, is verwor pen. De commissie wil den omslag als volgt vaststellen: le klasse en overgang 50, 2e klasse 35, 3e klasse 25, reserve-elf tallen 20 minder. Spr. licht voorls foe, dat 3650 van de bureaukosten op de tech nische begrooting moet staan; deze worden verminderd met de 2200 van de Sport- illustratie. Dit acht spr. de beste methode. Als deze 2200 geen eeuwigdurenden in- komstpost is, zal naar andere inkomsten moeten worden uitgezien. De keer de Vries zegt, dat hij de financieele toelichting in het vervolg gaarne wat duidelijker zou zien. De Voorz. zegf, dat de aanvankelijke bedoeling slechts was, cijfers te verstrek ken. De heer v. Berkum (de Meer) vreest, dat de reorganisatie de lasten zal verzwa ren. Als dat gebeurt, is zijn club er tegen. Hij vraagt, daartegenover nu ook een fi nanciering aan te geven van den R. K. N. V. H.-vorm. De heer Smits, vice-voor- zitter, tevens lid der reorganisatie-com missie, bestrijdt de voorstelling van zaken der fin. comm. en legt vooral den nadruk op de noodzakelijkheid om de Techn. Sec tie ook zooveel mogelijk financ. zelfstan digheid te geven. De Voorz. zegt. dat den ambtenaar rechtszekerheid moet worden gegeven. De heer Smits zegt, dat de Fede ratieclubs daarvoor niet alleen moeten op- OE N. V. B. EN DE WATERSNOOD Naar aanleiding van de afwijzende be schikking op grond van competitie-be zwaren, door het bestuur van den N. V. B. op het verzoek van D. F. C. om op een Zondag in Februari algeheele vrijstelling van competitie-wedstrijden te verleenen teneinde alom in den lande vriendschap pelijke wedstrijden te organiseeren tot le niging van den nood, schrijft „De Corin thian" het volgende: De enthousiaste daad van D.F.C. is ge strand in de duffe 6pheer van het bouds-» bureau, verstikt in de papieren en dos siers, vermoord door de alleen zaligma kende Competitie-belangen van een Ama- teurbond. Er werd afwijzend op beschikt. „Maar het bestuur besloot 1000 te schenken"' Arme N. V. B., die duizend gulden had honderdduizend kunnen zijn, indien ge slechts gewild had, indien ge een daad had willen doen, die spontaan moest ziju opgekomen in Uw spórthart. „En de vereenigingen zullen tot steun •worden opgewekt" Arme N. V. B., ook zonder die opwek king hebben de vereenigingen haar lief dadigheidszin méér dan bewezen. Zij wachtten thans slechts op Uw sein: „Watersnbod-Competitiedag voor geheel Nederland op Zondag.... Februari 1026" „N. V. B." Maar gij zocht en vond bezwaren. Com- petitiebezwaren! Hoe is hel mogelijk? Terwijl do omvang van dc ramp steeds giootPr wordt, de ellende heviger, de kou de feller. beschikt gij afwijzend. Terwijl heel het land tot steun zich or ganiseert en volgend het kloeke voor beeld van onze Landsvrouwe zich op maakt voor een daad hebt gij cora- petitiehezwareu. Dif is van ontstellende bekrompenheid en van door en door verambtelijkten be- stuurszin. Competitiebezwa ren Wij vragen den N. V. B. zich een oogen- blik te herinneren hoe onze sport en ook gij stond tegenover hen die het Olympisch raillioon afstemden, die miskenden de waarde van sportbeoefening voor land en volk. Hoe is er gespot met hun bezwaren, hun kleinheid van opvatting, hun bekrompen heid van geest! En thans, nu het Nederlandsche volk is getroffen door een ramp, die niet alleen materieel de menschen ten gronde heeft gericht, maar hen ook moreel volkomen heeft neergeslagen, nu beschikt gij afwij zend op een spontaan voorstel tot hulp, verhindert gij een massaal oifer, dat door het gehoele Nederlandsche voethal met groote liefde zou zijn gebracht. Voelt ge dan niet. waf het zou hebben boleekend, indien gij één Zondag in dienst van deze ongelukkigen had gesteld, door met aanvulling van hef D. F. G.-voorslel een watersnood-competitie te organisee ren: afdeeling West I legen afdeeling West IT, afdeeling Oost tegen afdeeling Zuid, gecombineerd met afdeeling Noord? En daarbij een voetbal collectedag! Welk een ideëele winst dit zou hebben gebracht, naast de materieelo hulp welke zou kunnen zijn verstrekt? Hoe hot weer moed op de toekomst zou hebben gegeven aan die neergeslagen men schen.... de spontane hulpdag van do Nederlandsche voetballers? Voelt gij dan niet, dol hier geen bezwa ren hadden mogen ziin en stellig geen competitie-bezwaren? Desnoods hadf ge de oefenwedstrijden voor hef Nederland sche elftal kunnen doen vervallen. Onze Oranje-jongens zullen België en "Denemarken slaan, ook zonder oofondag. Maar gij zijt met beide beenen in de papperassen blijven staan. Uw afwijzende beschikking is een hoon aan do Nederlandsche voetballers. komen, maar Federatie en Techn. Sectie beiden. De vergadering blijkt het daarme de eens te zijn. De heer Kruijver, secrelaris^penning- meester, licht vervolgens het standpunt van het Bcndshestuur met betrekking tot de reorganisatievoorstellen toe en verde digt de amendementen van het hondsbe st uur. De heer v. d. Heuvel (Gr. Willem) gaat in het algemeen acccord mej. de amende menten van het bondshestuur. Hii wenscht ook een technisch bestuur van 5 leden, waarbij slechts 1 bestuurslid van de Fe deratie. Hij is echter tegen de voorvergaderingen en wenscht één landelijke algemcene techn. vergadering. De heer de Vries spreekt in denzelfden geest en betoogt, dat do technische zaken over minder schijven moeten loopen. Do heer v. d, Linden (H. IJ. C.) zegt het zelfde en verklaart, dat zijn club tegen den R. K. N. V. B. is. De heer v. Calcar (Zaandam) verdedigt de voor vergaderingen. De heer v. Berkum doet dat eveneens en handhaaft zijn verzoek inzake de kos- tonl>erekening van den bondsvorm. Do lieer v. Veen verdedigt op verzoek van de Zwaluwen een idee. om het tech nisch bestuur uit 5 leden samen te stellen en wel 4 uil do hond-besturen, net R. K. F.-bestuur wil hij oök uit 5 leden doen bestaan en niet meer uit 8. Do heer Schrama (district Leiden) be toogt, dat de evolutie in de R. K. F. zich kan spiegelen aan de ontwikkeling van de 8ockilo organisaties. B'—msolen en be langen moeten vereenigd worden met be ginselen van en krachtige medewerking tot eenheid. Na verdere besprekingen, waarhij de heer Smits wees op de vraag, of de R. K. F.-cluhs accoord gaan met het veto, sprak de vergadering zich uit veer de reorgani satie-plannen, geamendeerd, volgens do voorstellen van het bondshestuur. behou dens de voorvergaderingen. Bij nader voorstel werd met 56 tegen 53 stemmen besloten, deze voorvergaderingen toch voor te stellen op de Federatievergadering. Als afgevaardigde van den D. H. V. B. werd tenslotte benoemd de heer F. J. van W. F. C. I—S. J. C. 1—1. Op het goed bespeelbare, doch hobbelige- terrein van W. F. C., heeft S. J. C. gis teren. voor de vijfde maal in deze competi tie, de puntjes broederlijk gedeeld, hetwelk ook tamelijk wel de verhouding van den wedstrijd weergaf. Door bandenmisère enz. kwam men een drie kwartier te laat bij de gastheeren en werd de wedstrijd, onder leiding van scheidsrechter Piët, te kwart voor drie aangevangen, waarbij S. J. C. met een gewijzigde opstelling in het veld kwam. Doordat Passchier niet van de par tij kon zijn, bezette de aanvoerder de spil- plaats, de keeper speelde op den rechtschen wing, terwijl de reserve-keeper diens taak had overgenomen. De gastheeren waren volledig. S. J. C. trekt direct ten aanval, doch de verdediging der gastheeren liet zich niet verrassen en wist den druk te doorstaan, welke de gasten oenige minuten op hun doel uitoefenden. Zich hieruit los werkend, volgde een goede verdeeling met vlug spel, waarin nog al eens iets te forsch werd aangepakt, hetgeen echter den scheidsrechter niet ontging. Het resultaat was, dat do rust aanbrak met blanken stand. Na de rust komen de gastheeren ge weldig opzetten, doch telkens weet de >S. ,T. C.-achterhoede de aanvallen te onder breken. Door hei te ver opdringen van W. F. C. weten de gasten eenige mooie uitval len te ondernemen, waarhij geluk echter uitblijft, totdat na een kwartier epelens K.lugt een lange center van links in een prachtig doelpunt omzet (0t). Dit brengt moed bij de S. J. S.'ers, die direct weer ten aanval ga»n en hoewel zij eenige mooie 'kansen kregen wisten zij deze niet te he ruiten. Ook de gastheeren zalen hierbij niet stil, doch strandden steeds op de hechte achterhoede. Toen hel eerste halfuur ver streken was, dachten wij den gelijkmaker te zien komen, doch vallend weet dc kee per corner te werken. Eenige oogenblik- ken later weet Thomas zich met den bal vrij voor het gastheerendoel te plaatsen, waarhij twen der gastheeren geducht met elkander in hotsing komen. De scheids rechter was even do situatie kwijt cn floot af, vS. J. C. een zekere kans hierbij ont nemend, daar het onpartijdig opwerpen op niets uitliep. Het einde nadere met rassche schreden. Nog een vijftal minuten waren !o spelen. W. F. C. onderneemt een goeden aanval, de keeper stopt en werkt weg, doch woei* wordt voorgezet. Eenig geluk begun stigde W. F. C. hierbij en de gelijkmaker was gemaakt. Met dezen stand wordt liet einde bereikt. Do wedstrijd werd onder goede vorstandhouding gespoeld, terwijl do scheidsrechte* naar beider genoegen leidde De stand tusschen de leiders is thans: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt.gem. T.lsse 9 6 1 2 85-17 13 1.4-4 Santpoort 9 5 3 1 20-12 13 1.44 "W. F. C. 9 5 2 2 28-17 12 1.33 S J. C. 10 4 5 1 30-21 13 1.30 NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Overzicht Schitterend winterweer bood de dag van gisteren en voor de clubs, wier velden bespeelbaar waren werd het een mooie wedstrijddag. Ondanks het slechte weer in de afgeloo- pen weck waren er toch tal van terreinen bespeelbaar, zij het dan dat zij niet in al te besto conditie waren. Ongeveer dc helft dor eerste klas wed strijden kon doorgang vinden. In het Westen waren er zeven, in het Zuiden vier, in liet Oosten één, terwijl in het Noorden alle velden gorden afgekeurd. Do uilslagen in Afdeeling I leverden geen verrassingen. Weliswaar loont de groote overwinning van Stormvogels op D. F. C., dat do IJmuidenaren er alles op zullen zot ten om aan den kop te blijven, doch do oorzaak der groote nederlaag van D. F. G. .schuilt, wel 'hoofdzakelijk in den Dordt- schen doelverdediger, die weinig presteer de. R. C. H. werd in Rotterdam door Sparta stevig geklopt, terwijl in Hilversum de punten-tusschen 't Gooi en H. V. V. wer den gedeeld. A. S. C. heeft schijnbaar den smaak lo pakken gekregen, doch het succes is voor namelijk aan de achterhoede te danken, die de U. V. V.-voorhoedo telkens weer in bedwang hield en do rood-zwarte voorhoe de aan het werk zette. Do eindspurt, tegen E. 1). O. ingezet, bracht do tweede over winning in successie. Nu volhouden, rood zwart! Want nog bleef Z. F. G. boven door een gelijk spel tegen Feijenoord. Dezo uit slag was zeker niet/ verwacht, doch het wijst erop, dat do Zaandammers er alles op zullen zetten, om uit de gevaarlijke zone te geraken. Do strijd om de eereplaats in deze afdee ling is dus ook wel zwaar, want verloor Feijenoord één punt, Ajax moest toezien, dat Excelsior met beide punten naar Rot terdam ging. Ook de tweede Amslerdam- scbè club, die nog een kansje op de eerste plaats heeft verloor en dat niet alleen, doch II B, S. nam geducht revanche voor de nederlaag in Amsterdam geleden. Stonden Ajax en Spartaan eenige weken geleden nog bovenaan, thans is Ajax nummer vier, terwijl Spartaan de zesde plaats bezet. In de lagere klassen werd alleen de wed strijd HillinenLugdunum gespeeld, welke door de Loidenaars met flinke cijfers werd gewonnen, ondanks zij bij de rust een 20 achterstand badden. De eenige wedstrijd in Afd. III leverde een onverwachte groote overwinning voor Wageningen op Hengelo op. In het Zuiden bleeft N. A. C. ternau wernood de haas over Roermond en Eind- Loven over B. V. V. Willem II en De Valk lieten het echter leelijk liggen resp. tegen Bredania en N. O. A. D. Gedeeltelijk ontleend aan „De Courant" volgen hier De uitslagen. AFDEEIJNG I. Eerste klasse 'Dordrecht: D. F. C.Stormvogels 27 Rotterdam! Sparta—R. H. r 4—0 Hilversum: 't GooiH. V. V. 1—1 ®e klasse A. Bloemendanl: BloemendaalW. F. C. X— 2 Amsterdam: D. W. S.Ale. Victrix 1.1 Haarlem: SchotenZaudvoort 5-h 2e kift sse B. Zaandam: Z. V. V.V. V. A. 15 Ütrecht: VoorwaartsHilversum 0t Utrecht: HerculesA. F. C. 3—0 AFDEELING H. Eerste klasse. Leiden: A. S. C—U. V. V. 3—1 Rotterdam: FoijenoordZ. F. C. 22 Amsterdam: AjaxExcelsior 01 Den Haag: H. B. S.Spartaan 51 2e klnsso A. Rotterdam: NeptunusV. U. G. 15 2 e k 1 a s s e B. Utrecht* VeloxC. V. V. 12 3e klasse A. nillogom: HillinenLugdunum 3—6 4e klasse A. Haarlem: T. H. B.D. I. O. 3—0 4 e k 1 a s s e C. Gouda: O. S. V.—O. N. A. 24 Maassluis: M. A. A. S.B. E. C. 51 AFDEELING III. Eerste klasse. Wageningen: WageningenHengelo 6—f AFDEELING IV. Eerste klasse. Roermond: RoermondN. A. C. 13 Eindhoven: EindhovenB. V. V. 2I Breda: BredaniaWillem II 3—0 Tilburg: N. O. A. D.De Valk 6O De Competitiestanden. AFDEELING I. Eerste klasse gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt.gem. Stormvog. 13 9 3 1 35—14 21 I 01 Sparta 12 8 1 3 37—13 17 1.41 V. O. C. 12 6 4 2 28—30 16 1.38 BI. Wit 13 6 1 6 31—28 13 1 H F. C. 12 4 4 4 22—22 12 1 H. V. V. 12 4 2 6 31—27 10 0 83 B. C II. 11 3 3 5 24—29 9 0 8! 't Gooi 11 2 4 5 24—30 8 0.72 D F. C. 11 8 2 6 29—43 8 0 72 Unitas 9 2 7 5—30 2 0 22 AFDEEIJNG II. Eersto klasse gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt.gem Feijenoord 10 5 3 2 27—16 13 1.30 U. B. S. 13 7 3 3 35—29 17 1 30 Excelsior 11 5 4 2 24—15 14 1 27 Ajax 13 7 2 4 80—18 16 1 23 E D. 0. 12 6 2 4 22—11 14 1 16 Spartaan 12 6 1 5 27—19 J3 t 03 U. V. V. 13 4 2 7 26—38 10 0 76 Z. F. C. 12 2 5 5 22—35 9 0 75 A S. C. 11 3 2 6 18—32 8 0 72 Haarlem 13 2 2 9 24—38 6 1)46 Derde k J a s s o A. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt.gem. I ugdun. 9 8 1 33—7 17 1 88 Alphen 8 7 1 39—11 14 1.75 I). V. C. 7 3 2 2 11—10 8 1 14 Hillinen 8 3 5 18—27 6 0 75 Bodegrav. 9 3 6 22—27 6 V. I). S 9 3 6 22—35 6 U V. S. 5 1 1* 3 9—26 3 Celeritas 7 1—6 11—22 2 0 66 0 66 0 60 028 A. 9. C.—U. V. V. 3—1 Do Leidsche rood-zwartcn zijn er inder daad in geslaagd do tegen E. D. O. niet een overwinning ingezetten eindspurt vchm-i te zetten, ten koste van U. V. V., di.j daarmede twee kostbare punten verspoel- de. Do "wedstrijd was meer spannend dan fraai, en ondanks er heel wat kansen on benut zijn gelafon, pleit het voor A.S.C., dat zij een 10 achterstand in een 31 overwinning heeft weten om te zetten. A. S C. speelde, enkele zwakke perioden nitgesloten, beter dan we van haar gewend zijn, a! wil de groote fout: het volkomen nogceren van den rechtervleugel, er nog steeds niet uit. De achterhoede was weer lief beste deel van het elftal, en de U. V. V.-voorhoede had een vrijwel hopeloozo taak, temeer wij! v. d. Meer in het doel het den aan vallers niet gemakkelijk maakte. Toch maakt het spel van v. d. Meer niet dien zekeren indruk, dien we van Croes had den, doch ontegenzeggelijk is hij een uit stekend keeper. De achterhoede vindt in Blom zeker een goed helper, doch gedu rende hot grootste gedeelte van den wed strijd had do voorhoede niets aan hem, en dat geeft altijd een groote leemte aan het spel. Janssen had weer weinig to doen en toen hij later met Schollen van plaats verwisselde, kreeg dezo wel ge noeg to doon, doch Schollen is geon bui tenspeler en dus ging er weer veel ver loren. Bij V. V. noemen we in de eersto plaats keeper Balt, aan wien het zeker niet gelegen heeft, dat U. V. V. verloor. De meest onmogelijke en onverwachte bal len wist hij te koeren. Naast hem noemen we van Gelder, die menigen aanval wist te stuiten en zijn voorhoede steeds weer aan het werk zette. Krooshof in achter hoede speelde een prachtige partij en do voorhoede had, zooals reeds gezegd, togen de hechte A. S. C.-verdodiging niets in te brengen en bovendien was het schieten niet altijd even juist. Alles bijeen mag A. S. C. 'met dezen uit slag blij zijn, want vooral na do rusl leek het, of TJ. V. V. a tout prix wilde winnen en werrd A. S. C. een tijdlang geheel in gesloten. Overigens wogen do partijen vrij wel tegen elkaar op. Als scheidsrechter v. Bisselinck begin nen blaast, stellen de volgende elftallen zich volledig op: A.S.C. v. d. Meer Wamsteker Josson Vreeken Roem Blom Scholten de Ruytcr Goslings Janssen Stephanus v. d. Hemel Hannema Huyser Buitenweg v. Doorn Gips v. Zijl v. Gelder Vos Kroolhof U.V.V. Balt

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5