EISCHT GOEDE KWALITEI De Overstroomingsramp. DUS, EISCHT EEN TOCHT NAAR HET LAND VAN MAAS EN WAAL. De ernstige gevolgen van de vorst. Een schade van vele millioenen guldens. Hulp ia dringend noodzakelijk! De best geslaagde foto's uit het over stroomde gebied kunnen geen beeld geven van den omvang van den ramp, die in ons Nederland door den boogen water stand der rivieren is ver oorzaak I. Velen kennen, of kunnen zich althans een voor stelling maken van den angst voor het ■water, dat steeds maar wast, dat steeds hooger wordt, dat eerst laaggelegen wei landen overstroomt, dat langzaam maar zeker de boerenwoningen binnendringt Voor het water, dat elk uur zooveel centi meters stijgt, dat ook do hooger gelegen wegen gaat overstroomen, dat steeds hoo ger in de boerderijen dringt, waardoor het de boerenbevolking met zooveel mogelijk have en goed naar de zolders doet vluch ten Voor het water, dat de dijken ver nielt, dat wegslaat alles, wat niet stevig gebouwd is, dat ten slotte over do dijken heenslaat en een eindelooze somtijds woes te binnenzee vormt, waarop moedige ree- ders in ranke vaartuigjes ronddobberen om de bewoners, die hun eenigste bezit ting veelal, hun woning, eerst niet wilden verlaten, doch ten slotte op de daken moes ten vluchten, te redden. Velen kennen dezen toestand omdat helaas ons land zoo vaak overstroomin gen medemaakt. Maar niet velen kennen de gevolgen van een ramp als deze, dio ge volgd is or de overstrooming, toen het wa ter begon te zakken en veranderde in on afzienbare ijsvelden, waarin alles ineenge- drukt wordt, waarin de in den regel niet zoo stevig gebouwde boerenhuizen als kaartenhuisjes gekraakt en verwoest wor den. Vrijdag j.l. heeft de Commissaris der Ko ningin in de Provincie Gelderland een aantal journalisten in de gelegenheid ge steld een kijkje te nemen in het door wa ter en vorst geteisterdo Land van Mans en "Waal. De moeilijkst te bereikt plaatsen zou den worden bezocht, niet omdat daar de toestand het ernstigst is, doch omdat men zich daar te midden der aangerichte ruines eenigszins een denkbeeld kan vor men van den toestand in nagenoeg alle overstroomde gebieden na de vorst: in het land van Maas en Waal, in het Rijk van Nijmegen, in den Ooypolder en in het Btroomgebied van de Beersche Maas. Voorzichtig reden de auto's, die de jour nalisten onder leiding van Baron S. van Heemstra, bij wie zich eenige leden van de Watersnoodcommissie, de heeren Walrave Boissevain en mr. J. van Sonsbeecb en later Kapitein Werner van de Koninklijke Marechaussees in het district Nijmegen, kapitein Mussert en de Dijkgraaf de Leeuw, aansloten, naar het overstroomde- toegevroren gebied brachten, langs den smallen, gladden Lagen Dijk naar Preu- mel. Rechts en links overal ijs. Doordat het water, dat tot aan de kruin van den dijk heeft gestaan en hier en daar zelfs er over heen is gew'eest, ongeveer VA a 2 M. gezakt is, nadat de vorst haar vernie lingswerk had aangevangen, is hel ijs overal aan blijven vast hangen. Wilgen vor men paddestoelen; in deurposten, waaruit, mèt de vensters en inboedel van het huis, de deur gerukt is, ziet men op driekwart hoogo ijsvloeren, die als het ware in de lucht hangen.... Hier en daar ziet men van hout en stroo opgerichte veestallen langs den dijk, kip pen loopen langs den dijk en op de zol ders der verlaten huizen. Verlaten hui zen Dreumel, midden in het ijs, dat ter nauwernood houdt, zoodat men vele nieters ▼an elkaar verwijderd achter elkaar moet loopen, een dorp van ongeveer 5000 in woners, Is verlaten, doodschMpu ziet niets, dan half in het ijs verdwenen hui zen, sommige nog vrij goed, maar het groot ate doel wankel, met geheel of gedeeltelijk Ingestorte gevels, zij- of binnenmuren, al les zonder deuren en vensters. Men ziet plaatsen, waar eens huizen •tonden en nu een ijsvloer ligt Zoo zijn er volgens den burgemeester den heer A. J. J. van Erp in Dreumel ruim 150 hui- jen geheel verdwenen en meer dan 200 grootendeels verwoest. Langs de Velgerd, Lageweg en Bergsteeg, waar eens de hui zen gerijd stonden, ziet men niets dan ijs» zonder spoor zelfs van de vroegere be bouwing. Groote schade is aangericht aan de vruchtenboomgaarden. De boomen, ook zeer sterken, konden de ijsvracht, na het zakken van het water, niet dragen. De meeste zijn gespleten en onherstelbaar ver loren. Als men weet, dat een niet to groo- 1e boomgaard een waarde heeft van ƒ10.000 tot 20.000, en dat de meeste boomgaar den in het Land van Maas en Waal, vruch ten van jarenlangen moeizamen arbeid, thans ln enkele dagen door de vorst zijn verwoest, dan begint men eenig begrip te krijgen van de aangebrachte schade. Slechts nu en dan passeeren eenige boe ren, die eens naar hun bezitting zijn gaan kijken. Overigens beerscht er een doodsche stilte, een ijzige stilte, door niets verbro ken, dan het weinige gerucht, dat do be zoekers maken. Bij de mooie, pas gebouwde kerk, die, toon '1 water zijn hoogsten stand had be reikt, ook eenige meters in het water heeft gestaan, staat de pastoor, alleen bijna hier achtergebleven met den burgemeester en eenige ambtenaren van het stadhuis en marechaussees, om ons te begroeten. In vletten varen wij van de kerk naar het Raadhuis; langs een ladder wordt naar het balkon op de eerste verdieping geklau terd en daar wordt bij de warme kachel even gerust. Dan gaat het weer verder over het ijs, dat zeer onbetrouwbaar is, hetgeen een der journalisten, die om geen natte voeten te krijgen overschoenen had aangedaan, heeft ondervonden in de richting Alphen aan de Maas. Overal hetzelfde troostelooze beeld van geheel of gedeeltelijk ingezakte huizen, verwoeste boomgaarden. Ir. A. M. Kuysten, leider van het'Bouw- buronu, dat voor het overstroomde gebied is ingericht, die zich bij het gezelschap heeft gevoegd, vertelt van de schade, die alleen reeds in het Land van Maas en Waal is aangericht. Nan.r schatting zijn vijfhonderd huizen totaal verwoest en zes honderd gedeeltelijk, waarvan er ook nog vele zullen moeten worden afgebroken. Al leen aan de huizen is, naar zijn meening, zeker een schade berokkend van vier mil- lioen gulden. Er is, zegt hij, thans onge veer 1,3 millioen guldon bijeengebracht tot leniging van den nood. Om te helpen waar dit noodig is, zal het decimaalteeken een plaatsje naar rechts verschoten moeten worden. Dan kan er ge holpen worden, d.w.z. dertien millioen gul den zal zeker noodig zijn. Zooals de toestand te Dreumel is, zoo is hij in Alphen, in Maasbommel, in Alt forst, in alle plaatsen, die door do over strooming diep in het water zijn komen te liggen. Nog steeds stroomt het water door de gaten in den Maasdijk bij Alphen aan de Maas, die de genie daar heeft gemaakt om het water, dat bij Neder-Asselt het Rijk van Nijmegen binnenstroomt, hier weer kwijt te raken. Het verval is nog maar gering en spoe dig zal de tijd zijn aangebroken, dat hier een aanvang zal moeten worden gemaakt met het dichten der gaten. Er is zoo vertelde Baron van Heemstra in het Oostelijk deel van het overstroomde gebied gemopperd over het maken van de ze gaten in den dijk, omdat daardoor een sterko stroom in het Land van Maas en Waal is ontstaan, ten gevolgo waarvan vele huizen zijn medegesleurd. Dit is waar, doch, indien de gaten niet gemaakt waren, dan zou het. water in het Land van Maas en Waal zeker nog VA Meter hooger ge stegen zijn. Dan zou alles van de dijken zijn gespoeld, ook de honderden vluchte lingen uit Alphen, Dreumel, Appelfern enz. In Maashommel waren wij juist aanwe zig bij het vertrek van hot kader, met de vletten, dat onder leiding van kapitein Musert hier in deze streek* zoo kranig ge werkt heeft. Een lichte militairo bezetting is nog achtergebleven ter geruststelling van de bevolking voor bet geval, de rivie ren opnieuw mochten beginnen te was sen en de nooddijkjes bij Neder-Asselt, die nu het water van de Maas tegenhouden, mochten bezwijken met al de gevolgen daarvan. De angst voor het wassende water is verdwenen, alles zit in het ijs. De angst voor de toekomst houdt de gevluchte bevol king in spanning! Tusschen de zesduizend en zevenduizend vluchtelingen zijn uit deze streken weggebracht naar veiliger oor den. Maar ais het water zal zijn verdwe nen, als de krachtige stoomgemalen den vijand zullen hebben teruggebracht naar do plaats, waar hij behoort, dan zullen de bewoners moeten worden teruggebracht naar de plaatsen, waar zij vandaan zijn gekomen, dan helpen de honderd noodwo ningen niet, die ingenieur Kuysten Leeft besteld. Dan zullen er overal nieuwe wo ningen moeten worden gebouwd en wor den ingericht. Woningen, die liefst niet onder zulke zware hypothecaire lasten moeten komen te staan, als de thans vernielde. Want, dat moeten zij, die in staat zijn steun, voor al financieelen steun te verleenen, niet ver geten: het grootste gedeelte der bevolking van de overstroomde gebieden bestaat uit pachtboeren, met als eenigste bezitting hun (thans verwoeste) huis, dat toch al kraak te onder de hypothecaire lasten. De Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland vraagt steun van de geheele Nederlandsche bevolking en wij twijfelen niet: zijn beroep op allen, die iets kunnen geven, hoe gering ook, zal niet ver geefs zijn. KERKNIEUWS Vertrek van Missionarissen naar China. Den 26en Januari zullen uit Genua per b b. Derfflinger naar Zuid-Chsnsi afvaren Tier Minderbroeders-Missionarissen, de Z.Eenv. Paters Fortunatus Spruit uit Oudewater, die onlangs benoemd word tot Regu'i°r-Overste In Zuid-Chansl. P. Co- lumbanus Postma uit Bols ward. P Dosi- theus Ruys uit Woerden en P. Mathias ficholberg uit Maastricht. Beide eerstge- noemden waren reeds 13 jaren in China Werkzaam en koeren na eenigo maanden raoantie weder terug met vernieuwden moed; de beide laatstgenoemden waren in September LI. naar Rome vortrokk-m om Öen missiecursus te volgen, maar bleken Op het eerste verzoek bereid den begonnen cursus te onderbreken en de opengeval- Jen plaatsen (door sterfgeval en ziekte) in China aan te vullen. Maastricht genoot de eer, den Missio narissen uitgeleide te doen en het toonde zich die eer volkomen waardig. De Pie terskerk was Woensdag tot in de uiterste hoeken gevuld en de menigte stond op tot in het koor en zelfs moesten velen buiten het kerkgebouw blijven. Do H. klis werd opgedragen door Pater Mathias' Schol- berg, die nog geen jaar geleden daar zijn eerste H. Mis opdroeg en nu zijn laatste offer wilde brengen in zijn geboortestad. Hij werd geassisteerd door de andere missionarissen, P. - Columhanus Postma als presbyter assistens, P. Fortunatus Spruyt als diaken en P. Dositheus Ruys als subdiaken. Na het Evangelie hield Pa ter Walfridus Blom een indrukwekkende preek over het drievoudig offer van de ▼ertrekkenden, als religieus, als priester en als missionaris. Na de H. Mis-begon de treffende en teven9 verheffende plechtigheid van het afscheid. Hierbij werd de Z.Eorw. Pater Regulatus Hazehroek, Provinciaal, geas sisteerd door Pater Wulfranus Heiling, Gardlaan, en P. Rosarlus van Berkel, Procurator. Treffend was, toen onder hot voorlezen der zendingsbricven de missio narissen plat Ier aarde ïïot bevel Jer ge hoorzaamheid aanvaardden. Treffend niet minder, toen de Z.Eerw. P. Provinciaal hun het kruis omhing en naar aanleiding hiervan wees op de hooge beteekenis van het kruis voor den missionaris. Treffend vooral, toen de missionarissen met een laalsten vredo-kus afscheid namen van hunne medebroeders en onder het gezang van de Magnificat de kerk verlieten. Hon derden belangstellenden wuifden hen har telijk na, toen zij per auto naar Hasselt tuften om bij hun heengaan nog een laat- sten groet te brengen bij het graf van het Heilig Paterko aldaar. „Msb." LAND- Eli TUINRQUW Stierenkeuringen in Zuid-Holland. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben besloten dat de keuringen van spiingstie- ren zullen plaats hebben in het 6e district, te Gouda, op Vrijdag 19 Maart, 9 uur voorm.; 7e district, te Bodegraven, op Don derdag 18 Maart, 10 uur voorm.; 8e district te Zoetermeer, op Vrijdag 19 Maart, 1 uur nam.; 9e district, te Alpheu aan den Rijn, op Woensdag 24 Maart, 10 uur voorm.; 10e district, to Sassenheim, op Zaterdag 27 Maart, 10 uur voorm. Nederlandsche kaas naar Duitschland. Enkele dagen geleden werd in de Neder landsche pers bericht over moeilijkheden bij den uUvoer van Nederlandsche kaas naar Duitschland. De Nederlandsche Ka- mor van Koophandel voor Duitschland te Frankfort a. d. Main, welke van belang hebbende zijde met het onderzoek van deze aangelegenheid werd belast, heeft Vrijdag van den rijksminister van financiën te Berlijn de volgende verklaring ontvangen: ,,Het bij hef Dirtsch-Nederladsehe han- delslractaat voor Edarnsche en Goudsche kaas (tariefnnmmcr 135) overeengekomen invoerrecht van 20 R. M. per K G. is ook van toepassing op zulke producten, welke volgens uiterlijk, geaardheid en smaak aan de Edarnsche en Goudsche kaas gelijk staan, voorzoover deze in een meeslbeguu- s-tigd land worden ver vaar diigd". Op een tweede vraag van de Nederl. Ka mer van Koophandel van Duitschland heeft, de rijksminister van financien geant woord: „Het voorschrift in de naamlijst van goederen van het douanetarief, onder de rubriek kaas: tafelkaas in afzonderlijke verpakking (houten doosjes, houten kist jes, verpakkingen in papier, slaniol e.d.) van 2Vi K.G. bruto gew:cht of minder", heeft betrekking op kaas, waarbij elke kaas afzonderlijk op de beschreven wijze is verpakt en binnen de aangegeven, gewichts- grenzen ligt. Dientengevolge wordt op kaas, waarvan elk stuk afzonderlijk welis waar 224 K.G. of minder weegt, doch wel ke niet. afaonderlijk in afzonderlijke ver pakking op do voren beschreven wijze is verpakt, maa.r zonder zulke afzonderlijke verpakking in een gemeenschappe'ijke om sluiting, hel autonome of overeengekomen douanetarief voor „andere kaas" toege past. Ingezonden fêededeelinn. 1.EEUWA3DEM' IT DE OI&GEH0NG. TER AAR. Gemeenteraad. Tuberculeuse varkens. Geen subsidie wijkverpleging. Compassen op mestschouwen. Donderdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de Burgemeester. Na opening met gebed wenscht de Voorz. allen leden het beste toe in 1926. De notulen worden onveranderd vast gesteld. Naar aanleiding daarvan VTaagt de heer Kammeraad, gehoord het voor stel van Vliet, waarbij het voor gemeente ambtenaren is verboden bijbetrekkingen te vervullen, oT zulks reeds in toepassing werd gebracht. De Voorz. zegt dat zulks niet is geschied. Schrijven ingekomen van den heer van Vliet Jz. dat hij verhinderd is do verga dering bij te wonen. Schrijven van don keuringsdienst van waren, dat over 1925 45.39 zal worden terugbetaald. Goedge keurd zijn ingekomen een 6-tal raadsbe sluiten. Schrijven van den hulpkeurmees ter Keiizer om f 50 vergoeding voor zijn rijwiel. B. en W. hebben gemeend afwij zend te beschikken, wijl een vorig jaar deze zaken naar beste weten zijn geregeld. Aldus besloten. Schrijven van de commis sie van volksgezondheid mededeelend dat hot aantal tuberculeuse Varkens in Ter Aar 81 i bedraagt tegen 1020 Vo in de Rijnstreek. De commissie stelt voor het vrijstellen van keuring ook voor huis- slachtingen in te trekken. De Voorz. heeft vroeger aan den Raad voorgesteld, met toestemming van de Kroon hulsslachtin gen vrij te stellen, doch volgens den In specteur der volksgezondheid, is hier Sli 9» der varkens tuberculeus. De heer Kammeraad vraagt boe zulks te controlee ren. De heer van Vliet Wz. komt tot de overtuiging, dat de varkens welke hier bij de slagers worden geslacht, van elders worden ingevoerd. De heer Kroon vindt mede dat zulks niet is te bepalen. Varkens welke hier worden gekeurd, zijn meestal van noodslachtingen, terwijl voor huis- slachting de gezonde worden afgeslacht. De Voorz. zal bet gevoelen van den Raad INGEZONDEN MEDEDEELING mJS N.V.HQU.ANW [ZWITSER CHOCOLADE-F. STAAT AAN DE SPi' aan den Inspecteur mededeelen. Ingeko men is een adres, van de inwonende ca féhouders, betreffende het verzoek tot op heffing van de bestaande verordening, dat de café's des Zondags tot half vier moe ten gesloten zijn, wijl in de bedrijven, zeer de nadeelige gevolgen worden ondervon den. De Voorz. zegt, in aanmerking geno men dat bedoeld adres laat is ingekomen, dat in de volgende vergadering door B. en W. advies zullen geven. Overigens zegt de Voorz., vaak veel bezwaren te hebben ge hoord omtrent de sluitingsuren in de ca fé's van het reizend publiek, omdat de caféhouders des Zondags eiken vreemde ling moeten weren. Schrijven van den heer P. Broer om de perceelen grasgewas te Kor teraar voor langcren tijd te verhu ren in 't belang van den pachter, om de bermen te bemesten. De beer Kroon heeft hij de laatste vergadering, bij het uitbren gen van het rapport der gemeentoreke- ning er op gewezen, het grasgewas der gemeente van 35 jaar te verpachten. De Voorz. kan met het voorstel meegaan, be halve te Langeraar, waar het grasgewas om het andere jaar aan de aangrenzende eigenaar toekomt. Verzoek van het be stuur der' St. Ludwina-Vereenigiug om 500 subsidie der gemeente. Bedoeld be- sftuur is voornemens een wijkverpleging op te richten, waar in totaal de som van f 1700 noodig is. Bo overige middelen zullen door en uit de vereeniging kunnen worden bestreden. De Voorz. zegt dat B. en W. hebben gemeend op bedoeld verzoek niet in te gaan, al is hot bestuur der Lud- wiuavereeniging van meening voor alle ge zindten de wijkverpleging voor te stellen. Soms zijn andersdenkenden daaTvan niet gediend, waarom wederkeerig ook voor een op te richten wijkverpleging subsidie kan worden gevraagd. Overigens heeft de Voorz. zich in verbinding gesteld met heide geneesheerén, die hebben verklaard in deze gemeente niet het resultaat er van te verwachten, hetwelk hiervan wordt voorgesteld om de verre afstanden te Lan geraar en Kor teraar en omgeving, hoewel het van het bestuur zeer goed is bedoeld. De Voorz. merkt nog op, dat 500 subsi die aangevraagd wordt. Anders zou het zijn ais op het eind van het jaar de Lud- winavereeuiging niet in staat zou zijn, uit eigen middelen, het loopende jaar af te sluiten en het tekort dan werd aangevuld. Bovendien stelt de Ludwinavereeniging ten doel behoeftige kraamvrouwen te verzor gen, terwijl volgens het oordeel van ge neeskundigen een wijkverpleegster geen hulp aan kraamvrouwen en eveneens aan andere zieken mag verleenen. B. en W. hebben daarom met alg. st. afwijzend, be schikt. Met alg. st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Volgt advies Lager onderwijswet. B. en W. hebben geconfereerd met het school bestuur der Chr. Nat. school, waar is ge bleken, ook uit nader ingewonnen advies, dat volgens Art. 72, der Lager onderwijs wet en andere artikelen, genoemd bestuur wel het recht heeft f 630 voor aanschaf fing natuurkundige toestellen aan te vra gen, hoewel er door B. en W. op is ge wezen bij de schoolbesturen zoo zuinig mogelijk met de leermiddelen om te gaan. De heer Kroon heeft onlangs van een raadslid gehoord, dat de schoolbesturen de sleutels van de brandkast hebben. Spr. vraagt zich af, of dit altijd bij de betrok ken schoolbesturen wordt gevoeld. Heeft het gemeentebestuur niet het recht nu en dan te inspecteeren, Spr. heeft dergelijke zake# geïnspecteerd en maakt do veron derstelling, dat dio verantwoording niet gevoeld wordt; het zou anders zijn, als zulk^ door betrokkenen zelf zou worden betaald. Dat men voor de leerlingen op de lagere scholen het recht heeft artikelen aan te schaffen, welke op een normaal school of 3-jarige H. B. S. noodig zijn be grijpt spr. niet. Wat hebben onze jongens b.v. aan een compas op een mest schouw? De heeren Kammeraad en van Vliet Wz zeggen, dat de heer Kroon zich vergist. Tegen de uitdrukking dat natuurkundige instrumenten voor onze jongens niet noo dig zijn en een beeld aan te halen van een compas op een mestschouw, protestoeren de sprekers. Als de Openbare school der gelijke zaken heeft, behoort ook de Chr school deze te bezitten, doch niet zooals door den heer Kroon wordt, uitgedrukt, dat de Bijz. scholen de sleutel van de brandkast heeft. De Voorz. zegt dat hetgeen wordt aan gevraagd geheel in overeenstemming is met de wet. De heer Kroon vindt de bijz. 1 scholen in gunstige conditie en beweert derhalve de uitdrukking niet gebezigd hebbed als door de heeren wordt hedoi Weth. v. d. Hoorn maakt de opmerli dat als voor de openbare school middelen worden aangeschaft, deze op de exploitatierekening komen, eenige discussie wordt besloteu, niet stem tegen van den lieer Kroon, bel drag toe te slaan; er zal een beroep daan worden op de zuinigheid der i besturen. Daarna stelt de Voorz. op advies B. en W. voor, voor 36700 een conve van leeningen .afgesloten bij de Boei leenbank voor 51 aan te gaan bij meenitecrediet. Minima voor de eerslt jaar vast aan te gaan legen 4/4 den koers van 981 behoudens keuring van Ged. St. Geoordeeld dat de provisie te hoog is. B. en W. den gemachtigd een conversie aan tegen 454 en tegen den koers van 9 Voor waarneming der armenpraktijk 1 do Voorz. voor, beide geneesheeren i stellen. Nog een voorstel van B. en 1 den volontair, voor buil ongewoon weil ijver, een gratificatie van 200 staan. Wordt met alg. st. aangenonie Voor het aanleggen electriciteitsK voor het huis van bet hoofd der i waren drie inschrijvers: de heeren 120, Visser 85 en Balvers f Voorz. zegt dat het niet aangaat voor onderwijzer de leiding te Ie"- door den Secr. en den heer Snijders aanleg werd betaald. Na enkele kingen wordt besloten, dat de aanslu der gemeentegebouwen door de gemi zelf zal worden voldaan, terwijl aan Secr. en den heer S. in den aanlog ïi tegemoetgekomen. Tegen stemden wethouders. Bij de rondvraag pleit de heer Hok voor een vergoeding aan den gem] werkman voor zijn rijwiel, van Wordt met 8 stommen voor aangen De heer v. d. Geest informeert met de uitbreiding van het electriscl zal worden begonnen. Alsmed heer v. d. Geest opgemerkt, dat het kantoor onlangs ongeriefelijk nat was den Voorz. is ook een en ander geraj teerd. Spr. heeft zich in verbind!? steld met den architect en deelt me' niet van een fout mag worden gespr daar het mogelijk is dat nieuwe doorslaan. De heer van Vliet Wz. i er de aandacht op, dat de openbares slechts door 45 leerlingen wordt en stelt voor inplaats van een vastei derwijzer een hulponderwijzer aan I len, daar 48 leerlingen per on don worden toegekend, 't Is niet onnafi dat anders de toelage door 't rijk geweigerd. Nadat door den Voorz, weging is toegezegd wordt de vergal gesloten. NOOTDORP. Watersnood-collecte. De watert" colelcte langs de huizen alhier hef! gebracht 348.31 SASSENHEIM. Groene Kruis-film. Vrijdagaves het plaatselijk comité van 1 Kruis een filmavond. Te ruim 8 uur de de voorz., dr. P. de Grand,, avond met een welkomstwoord. komst was slecht. Met een kort deelde spr. mede het doel van avond, een fonds te slichten om landskinderen in de gelegenheid len naar vacantie-kolonies te zendri Een prachtfilm in 5 aclen werd, toond, aantoonend het. werk dat lid ne Kruis doet en kan doen. Ooi- weergegeven hoe in verschillende hulp kan geboden wor den door sters en hoe het vroeger en thans J het platteland. Na het derde bedril door Groene Kruis-zusters geoolle Na afloop dankte de voorzitter den teur voor zijn werken. Ook daal mevr. BergRotteveel en den beer veel voor de mooie mrzieknumm^' slotte bracht spr. een woord van das allen voor hun aandacht en &P voor het Groene Kruis, dat hier ter se nog in stilte werkt, maar dit ja* tot uiting hoopt te komen door bei ten van een lighal in de St.-Bernar ting alhier. Tot slot sprak de burgcmecstt „troostend" woord aan het besttfj het Groene Kruis voor de geringe stelling voor dezen avond. Spr. dat ijverig bestuur voor den aanP avond hen bezorgd, en hoopte Groene Kruis hier ter plaatse op rein nog veel werk moge verriw»

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4