00 Mej. Brouwer, fete commissaris®©. ARe aftredenden werden met algemeene stem- men herkozen. Medegedeeld werd dat aan het Comité Watersnood f 10 uit de tas zal worden ge schonken. Volgde nog een verloting, waarbij de prijzen ten deel vielen aan Mej. Spruit, jfej. J- Noordermeer, Mej. L. We»jere, Mej. J- Kipping, Mej. Borst, Me). J. Ha ter en Mevr J. Blom, waarna sluiting, op de gebruikelijke wijze. VOORSCHOTEN. Geboren: Gerrit Ferdinand j. v. A. van der Zwan en M. H. C. Anspach Cornelia z. v. A. de Ruiter en M. Schoen maker. Ondertrouwd: A. C. van der Poel, 24 j. en G. H. M. Meyer 23 j. H. Deel man 26 j. en M. van Ek 20 j. Overleden: A. de Gier 1 j. f WOUBRUGGE. Watersnood-colfecte. Op uitnoodiging van den burgemeester heeft z'ch een com missie voor de watersnood samengesteld, bestaande uit pastoor Borsboom, Ps. Ja cobs en Ds. K'jne, de wethouders Lieverse en Van 't Riet en verder de heeren G. Kammeraat, C. van Egmond, W. C van Dam, C. van Rijn, T. van Rijn, W. A. Boot, Bosman, F Kroes, A D Husson Heenk, terwijl de heer Mr, J. A. Risseeuw het secretariaat en penningmeesterschap op zich heeft genomen. De collecte zal door de commissieleden persoonlijk gehouden worden in de week van 2531 Januari. DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Eierenveiling. De jaarvergadering van de Hazprswoudsche Eierenveiling heeft plaats gehad in café Natzijl. De Voorzitter, de heer J. Noordam, opende de vergadering, waarna de secre taris, de heer L. G. van Geest, de notulen las, en de penningmeester, de heer Jac. Raaphorst, rekening en verantwoording deed. Daaruit bleek, dat voor ruim £24.000 was geveild. De inkomsten be droegen f 1491.91, de uitgaven f 1195.86, zoodat een batig saldo in kas is van f296.05. Aangevoerd werden in'het jaar 1925 300.649 kipeieren, 35.537 eendeioren, 90 kalkoeneieren en 42 ganzeneieren, pen totaal van 336.318 stuks benevens 723 ituks pluimvee. Voor het grootst aantal eieren geleverd werden prijzen toegekend aan P. Kooman 14 590, A. Qualm 13.070, C. Harkea 12.844, L. C. van Geest 9481, wed. J. van Vliet 8895, Wed A. D. Stokman 8143, L. Noordam 8030, A. van der Lelie 7936, Th. Alkemade 7811 en J. Noordam 7688 stuks. Het grootst aantal per veilingsdag aan gevoerd was 13.473 stuks. De hoogste prijs was f 18.30 en de laagste f 5.15. De aftredende bestuursleden de hoeren G. Rijkaart, W. van Vliet, en T. de Kort, werden met algomeene stemmen hérkozen en namen hun benoeming opnieuw aari, terwijl in de bestaande vacature de heer A Hoogendoorn gekozen werd. De contri butie, het loon voor ophalen van de eie ren, dat van den penningmeester, afsla ger en zaalhuur ondergingen geen veran dering. Eindelijk werd besloten ook in het ver volg een prijs beschikbaar te stellen voor diegenen, die in de maanden Oct., Nov. en Dec. de meeste eieren ter veiling brengt. Daar niets meer aan de orde was, sloot de voorzitter de vergadering. ZEVENHOVEN. IJsfeest. Dinsdagmiddag te 1 uur had alhier een ijsfeest plaats, uitgaande van de Wilhelminavereeniging, bestaande in ringrijderij en hardrijderij, om prijzen en premiën. De uitslag is als volgt: Ringrijderij voor paren: le pr. Johan 'Höust en mej. A. Smit. 2e pr. A. G. Fokker en mej. W. Slingerland. 3e pr. Herna Koe leman en Jacoba Höust. Hardrijden: G. van der Weijden, le pr., Nars de Groot H.C.zn., 2e pr., Jacobus Koeleman, 3e pr.. Schoolkinderen: 2e eerste prijzen: An- toon Koeleman en A. Bader; 2 tweede prijzen, G. Domburg en Mina Gornelisse, 2e derde prijzen, Paul Veenboer en Jo han Uiterwaal; 2e vierde prijzen, Manus de Groot en Truus van Trigt. Een troostprijs ▼oor B. Hiemstra. Het in leggeld bedroeg 0 50 per per- ioon. Het feest werd opgeluisterd door muziek uit Nieuwveen. Na afloop ging het in optocht met vlaggen en muziek naar het café „De Viersprong", waar prijsuit reiking plaats bad. Door de sneeuw was het weer ongunstig. Enfin, de pret ging door en men trotseerde het weer. Gemengde Berichten De moord te Rotterdam. De politie te Rotterdam is er gisteren liet in geslaagd, den 33-jarigen sjouwer- nan, J. L Oors, die gisterenmorgen ten Joize van zijn zwager in de Rosestraat, zijn «'•jarige ecbtgenoote, C. J. Maas, om het teven heeft gebracht, op te sporen. Naar uit het getuigenverhoor gebleken hoeft de dader gisterenmorgen reeds S^ruimen tijd voor de woning op-en neer fo'oopen. Hij wachtte tot zijn zwager en •choonzuster weg waren en hij er dus ze- er van kon zijn, zijn vrouw alleen in de *°ning aan te treffen. Zonder te spreken of gerucht te maken ®®ft hij daarna de woning betreden. Zelfs de buren hebben niets gehoord. Zij onden onder aan de trap en zagen eerst man en toen de vrouw beneden komen. r°0OT messteek getroffen vrouw, kon fjlk gemeld, de stoep van de woning nog Óm n ^aar neergevallen. Op roan, die snel verdween in de richting n de Rosepoortstraat, hebben de buren nvankelijk geen acht geslagen. Zij meen- dat hij zoo hard wegliep om buJp voor ■w vrouw te halen. Signalement van de buren, betreffen de den persoon, dien ze naar boven heb ben zien gaan, klopt precies met dat van den echtgenoot, zoodat er wel geen twijfel meer omtrent de persoon van den daden- bestaat. De politie heeft in verschillende richtin gen dadelijk naar den dader gezocht. In zijn woning, Piet Hein Plein 39, was hij niet. Het onderzoek bracht aan het licht, dat hij aan het einde van de Rosestraat over het ijs gegaan is en zich in de rich ting IJsselmonde begaf. Hij had zijn over jas over den arm en den hoed in de hand Het is voorbijgangers opgevallen, dat hij zeer zenuwachtig deed. Hoewel de politie het spoor eenïgen tijd kon volgen, slaagde zij er niet in, den vluchteling op te sporen. Vermoedelijk is hij naar Dordrecht gegaan. Alle maatrege len zijn getroffen om hem te beletten, de grens te bereiken. Door de raderen van een heimachine gegrepen. Aan den Strevelsweg, even buiten Rotter dam, waar een groot aantal panden in aanbouw zijn, had hedpnnamiddag een ernstig ongeluk plaats. Eenige werklieden zouden een heistelling verplaatsen. De 34-jarige heier M. K. had daartoe het tui touw om de winch gedraaid om op dezo manier de palen te kunnen verplaatsen. Op een gegeven oogenblik liep het touw vast. Met de rechterhand probeerde K. het los te krijgen, dit gelukte hem niet. Hij raakte daarentegen met dit lichaamsdeel bekneld tusschen een der kamraderen, met de linkerhand zou K. de machine stopzet ten. Door de schrik bewoog hij de handel in de verkeerde richting, waardoor dp hei machine op vollen gang ging draaien. De heier geraakte geheel tusschen de kamra deren en werd eenige malen rondgeslin gerd tengevolge waarvan de man geheel in stukken werd geslagen. De heistelling sloeg om en kwam op eenige panden terecht. Daarbij gebeurden geen ongelukken. De man was ongehuwd. In een waterput verdronken. Dinsdagmorgen vond de heer N. te Pan- ïiingen bij het putten van water uit een ge- meenschappelijken waterput, daarin een lijk. Bij ingesteld onderzoek door de maró- chaussée bleek de drenkeling te zijn de beer Janssen, winkelier, weduwnaar en vader van 6 kinderen. Het vermoeden bestaat, dat de man wa- .er heeft willen putten en ten gevolge van de gladheid is uitgegleden en onopgemerkt over den rand in den put is gevallen. Nie mand heeft hulpgeroep vernomen. Aanranding. Gisternacht is de rijksveldwachter P. Spoelstra te Leek (Gr.) bij zijne woning door twee personen aangerand, Waarbij door de sohermutseling S. in een sloot geraakte. S. gebruikte daarop zijn vuur wapen, waarop de aanranders vluchtten. Op vrije voeten. Daar de dezer dagen aangehouden ver loofde van de dochter van den heer S. uit Meedon, de slager J. de V. uit Munten dam, bekend heeft den brand in het café van S. te hebben gesticht zijn S. en diens dochter, die sinds eenige weken in voorar rest zaten, weder op vrije voeten gesteld. Fabrieksbrand te Schiedam. Een hevige brand brak gisterenmorgen uit in de gummifabriek van de firma E. Ossedrijver, in de Bakkerstraat te Schie dam. De fabriek is niet in bedrijf. Hedenoch tend bespeurde echter de eigenaar, de heer Ossedrijver, toen hij zich met zijn meester knecht op een der bovenverdiepingen be vond, een hevige brandlucht. Aldra bemerk ten zij, dat de geheele' benedenruimte brandde en de uitgang was afgesneden. Zij redden zich door naar omlaag te springen wat zij er, wonder boven wonder, zonder ongelukken afbrachten. Spoedig was de commandant van de brandweer, de heer Aikema, met zijn man schappen ter plaatse, die eerst een hand spuit en dadelijk daarop de groote stoom spuit in werking zetten. Al aanstonds bleek dat aan blusschen niet meer viel te denken waarom men zich in hoofdzaak bepaalde tot het nat houden der belendende perceelen. Op last van den commissaris van politie, den heer Ellen- berger, werd de aangrenzende Middelbuurt voor een gedeelte ontruimd, wat noodig was, daar al spoedig het wat?r in een tien tal woningen langs de trappen stroomde. De oorzaak van den brand is onbekend. "Verzekering dekt de schade. Op het terrein was ook aanwezig de burgemeester, de heer Gijsen. Verbrand zijn een groote partij gummi- fabrikaten waaronder kinderwagenban den en mede een partij plantenhaar, welke in het pand was opgeslagen. Geheime distilleerderij ontdekt. Dezer dagen is het den beambten der belastingen gelukt een in volle werking zijnde geheime distilleerderij te ontdekken aan de Kerklaan te Rijswijk. Procesverbaal is opgemaakt; de werk tuigen en gereedschappen zijn in beslag genomen. Smokkelhandel. Een Nederlandsch reiziger, in meel, klaarblijkelijk uit Rotterdam afkomstig, is na borgstelling van 5000 pond voorloopig in vrijheid gesteld, na beschuldigd te zijn van poging tot ontduikking van invoer rechten van een zeer groote partij saccha rine, die verborgen gevonden werd in zak ken meel, die met de Batavier IV waren meegekomen.' De verschuldigde invoer rechten bcloopen 5040 pond. De diefstallen bij de Ned. Spoorwegen te Roosendaal. Wederom zijn eenige verdachten, van de diefstallen op het station Roosendaal, aan gehouden. De waarde der gestolen goede ren beloopt in de duizenden. Het onder zoek duurt voort en men verwacht nieuwe arrestaties. Verduistering van 'f 100.000. Bij een bankinstelling op een der grach ten in het centrum van Amsterdam is men een zeer omvangrijke verduistering op het spoor gekomen, zoo meldt de „Tel." Bij een controle van optellingen, welke met een telmachine gedaan waren, werd een verschil van eenige duizenden guldens op gemerkt. Het onderzoek werd toen nog uitgebreid en ten slotte werd een tekort ontdekt, dat ongeveer 100.000 bedraagt. Het bleek, dat het mogelijk was geweest, dit bedrag te verduisteren door ongeoor loofde handelingen met de telmachine te verrichten, zonder dat zulks dadelijk ont dekt kon worden. In verband met deze verduistering viel het vermoeden op een 25-jarig bankbe diende. Dezo is Dinsdagavond door de po litie van het bureau' Lauriergracht gear resteerd. Bij het verhoor door commissaris Pijper bekende hij het feit gepleegd te hebben. Hij had op zeer grooten voet ge- leefd en het geheele bedrag verspeeld en verbrast. Ook kwam aan het licht, dat een zijner vrienden, een jonge man van onge veer denzelfden leeftijd, van deze verduis tering op groote schaal had geprofiteerd en mode had geholpen het geld op te ma ken. Ook deze jeugdige losbol is in verze kerde bewaring gesteld. Beiden worden ter bsehikking van de justitie gesteld. Een oplichter. Een bode van Vlissingen op Koudckerke kreeg van een onbekend persoon een pak je dat volgens diens zeggen gouden rin gen bevatte, welke onder rembours van 14.40 te Koudekerke moest worden be zorgd. De vrachtrijder had de onvoorzich tigheid den onbekende het bedrag al vast maar te geven. Te Koudekerke bleek men van een pakje niet af te weten en bij onder zoek bleek het waardelooze prullen L, be vatten. Nieuwe oplichterstruc. De goudsmid G., wonende aan de Ge- dempte Botersloot te Rotterdam, is het s'achtoffer geworden van een nieuwe op lichterstruc. Een onbekende kocht bij hem twee gou den horloges met kettingen, met het verzoek deze met kwitantie te willen bezorgen aan een woning aan de Nieuwe Markt. Toen de goudsmid persoonlijk het ge kochte bracht, vond hij zijn cliënt inder daad aan het opgegeven adres. Ook de naam klopte, zoodat hij, toen de klant zei- de even naar boven te moeten om geld te halen, in vol vertrouwen het gekochte over handigde. De man kwam echter niet terug. Hij had één hoog het perceel langs de achterzijde verlaten, eenvoudig gebruik makende van een tijdelijk verlaten woning om deze truc toe te passen. De goudsmid heeft aangifte cij de politie gedaan. Wat kost een gratis rijwielbelastingplaatje? Zooals bekend, wordt aan enkele catego rieën personen een gratis rijwielbelasting plaatje verstrekt. Daarvoor moeten echter verschillende formalititcn vervuld worden en zoodoende is het dezer dagen gebeurd, aldus meldt men ons uit Halfweg, dat een inwoner dier gemeente, die een aanvraag om een gratis plaatje ingediend had, tot driemaal toe naar Haarlem moest gaan ter vervulling der formaliteiten. Daarmede verreisde hij driemaal 60 cents is 1.80, verzuimde 6 uren tegen 30 cents per uur gerekend, wat niet te veel is, maakt even eens 1.80, te zamen dus 3.60 waar voor hij, na bidden en smeeken, een rijwiel- plaatje ter waarde van ƒ.3 kreeg! 1 „N. Haarl. Grt Geleèrde hutspot. Quaeritur schrijft in „De Morgen": Me neer, zei mijn buurman, die een behoor lijken melkhandel drijft, ik geloof niet, dat we met de leer van Bergson veel opschie ten. Naar mijn bescheiden meening Ik keek hem eens aan, maar hij meende bet ernstig. Ik houd 't dus, ging hij voort, liever met Schopenhauer, die immers zegt: Ik kreeg een hoestbui en keek over hem heen. In dit verband begrijp ik dan ook wat we met de psycho-teebniek evenmin als met het neo-spiritisme. Ik begon 't warm te krijgen. Zoodat 't naar mijn bescheiden meening best zou kunnen gebeuren, aan de hand van de nieuwste experimenten der paeda- gogie en de nieuwe Fokker-toestellen. Ik dacht er aan het ziekenhuis op te bellen en wilde de telefoon van den haak nemen, maar hij hield me bij den knoop van mijn jas en ging verder: En toch zou ik zeggen, dat als je de nieuwste gegevens kent over de boldrie- hoeksmeting en je brengt die in verband met den oorsprong van de Drusen en de staatkundige beteekenis van de crisis, dan zie je, dat alles tezamen genomen en in onderling verband beschouwd.... Buurman vroeg ik deelnemend voel je je niet goed? Ik voel me best, zei buurman maar ik heb een radio. Buitenl. Berichten Overstroomingen In Oost-Afrifca. Tal van inboorlingen verdronken. Door ernstige overstroomingen tusschen Umtali (aan de grens van Portugeesch- Oost-Afrika en Rhodesia) en Beira moes ten alle spoorweg-, post- en telegraafdien sten tusschen Rhodesia en Beira worden stopgezet. Een groot aantal inboorlingen is verdronken, honderden werden door middel van kleine vaartuigen gered. Het peil van den Zambesi is sedert Maandag vier voet gestegen, de spoorwegdienst in Nyassaland heeft men echter in bedrijf kunnen houden. Noodlottige dynamfet-ontploffing. 3 dooden; 15 gewonden. Bij een dynamietontploffing in Coral ga- fa les nabij Miami (Florida) zijn drie arbei ders gedood en 15 gewond Executies In Mexico. Veertien bandieten terecht- gesteld. Alfonso Noisola, de vroegere gouverneur van den Mexicaanschen staat Jalisco, is, naar gemeld wordt, te Guadalajara te rechtgesteld, beschuldigd, betrokken te zijn geweest bij de revolutionaire troebelen, die kort geleden in dien slaat hebben plaats gehad. Beschuldigd, eenige bandieten verborgen te hebben, die kort geleden den Gualdala- ja-nachtexpress plunderden, is Gilberto Chavez, een ranchbezitter in den staat Jalisco, door den krijgsraad tot den kogel veroordeeld. Naar verder gemeld wordt, hebben 14 bandieten hun daad met den dood bekocht. Men blijft in de bergen naar de overigen zoeken. Katoenbouw In den Soedan. De dam in den Blauwen N ij 1 beden officieel in werking. De groote Makwar-dam in den Blauwen Nijl (Soedan) zal heden officieel door den Britschen Hoogen Commissaris in Egypte Lord George Lloyd, geopend worden. De dam, een van de grootste werken der wereld, zal naar geraamd wordt onmiddel lijk ongeveer 300.000 acres land in cultuur brengen, die tot nu toe een dorre woestenij waren. Dc dam zal voor de Gezira-vlakte doen, wat de Assoean-dam voor Egypte beeft gedaan. Deskundigen ramen, dat de nieuwe be vloeide streek jaarlijks 40 millioen pond katoen zal opleveren en van buitengewo nen invloed zal zijn op de toekomstige welvaart van den Soedan. De dam ligt bij Sinnar, 170 mijl boven Khartoem en 2000 mijl van de monding van den Nijl. Hij is gebouwd door de Britsche firma S. Pearson Son, voor een iedrag van 12.5 millioen pond sterling, en twee mijl lang. De mogelijkheid van bevloeiing der Ge zira-vlakte is het eerst beseft door sir Wil liam Garstin, toen hij den Soedan bezocht spoedig nadat deze heroverd was in 1898. Lord Kitchener heeft daarop het plan voortdurend warm gehouden. Met de werkzaamheden is einde 1913 be gonnen, doch de oorlog verhinderde den voortgang, zoodat er eerst in 1920 belang rijke vorderingen met den bouw werden gemaakt. Bij de werklieden waren ongeveer 20.000 inboorlingen. Behalve den dam is een nieuwe spoor weg aangelegd van Mokwar naar Kassala, nabij de Abessinische grens. De katoen zal via dezo lijn en vandaar over den reeds bestaanden spoorweg worden vervoerd naar Port Sudan, de nieuwe uitvoerha- ven aan de Roode Zee, vanwaar de katoen naar Londen en Liverpool zal worden ver scheept. Bomaanslag In Poolsch-Opper-Silezië. Naar het „Berliner Tageblatt' mede deelt, is in Ober-Lazick, gelegen in het Poolsche gedeelte van Opper-Silezië, in een herberg een bom geworpen, welke ta melijk groote materieelo schado heeft aan gericht. Daar de waard van den herberg een Duitscher is, vermoedt men, dat, evenals vroeger bij den aanslag op een dagblad bureau te Kattowitz, deze gewelddaad door Polen is bedreven. De ontploffingsramp te Moabit. Het steTk verminkte lijk van een der verongelukten bij de explosie in Moabit is onder de puinhoopen vandaan gehaald. Do brandweer zet de opruimingswerkzaamhe den voort. Nog steeds is het niet gelukt den puinhoop, waaronder zich naar alle waar schijnlijkheid het lijk van den zeephande- Inar Mahns bevindt, op te ruimen, daar anders het overblijvende gedeelte van het huis, dat door dien puinhoopen gestut wordt, zou instorten. De politie liet daar om onmiddellijk maatregelen nemen om het gebouw te stutten. Ook bestaat gevaar voor het instorten van den blinden muur. Het lijk van een 2-jarig kind werd nog gevonden. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting staan op de rol 21 zaken, geene voor niet-openbaar. J. H. v. d. V., te L e i d e n, en L. P. v. Z. te N o o r d w ij k, zijn beide gedag vaard, dat zij nalatig zijn gebleven inlich tingen te verschaffen aan den Raad van Arbeid te Leiden. Geen der beklaagden is verschenen, waarop gehoord worden de getuigen Goslinga en Slechtenhorst, waar na gcëischt wordt tegen ieder der be klaagden 10 of 5 dagen hechtenis. L. R., arbeider te K a t w ij k, die ge dagvaard was inzake de relletjes van 12 December jl., en wiens zaak vorige week was aangehouden, wijl hij zich wilde doen bijstaan door een advocaat, was ten laste gelegd, zich niet direct op sommatie van de politie uit een volksophoop te hebben verwijderd. Beklaagde ontkende daartoe te zijn aangemaand door de agenten v. d. I.ugt en Jonker, die dit onder eede ver klaard hadden, doch door den agent Elfc- nng, die thans ook als getuige aanwezig was. Deze, als getuige gehoord, verklaarde dat beklaagde tegen het verbod in, op hem aankvam. Beklaagde zegt dit echter niet gedaan te hebben, om tegen de politie op te trekken, doch hij wilde naar den In specteur om dien le spreken, daar hij zon der aanleiding daartoe door de politie was geslagen en gewond. Eer hij echter gele genheid had toen terug te gaan, hadden een aantal agenten hem te pakken en brachten hem met dracht van slagen naar het bureau. Als getuige werd gehoord Krijn van Duivenbode, kuiper, die wel het aangrijpen en slaan door de politie van beklaagde gezien heeft, doch geen bevel gehoord. C. Gnyt, visscher, kon ongeveer hetzelfde verklaren: wel sabelslagen van de politie, maar geen verzet van beklaagde. Manus Kruit, arbeider, had nog fatsoen lijk met beklaagde staan praten, toen beklaagde do klappen kreeg en opge bracht werd. De Ambtenaar gehoord de verklaringen, vindt het verklaarbaar, dat in zoo'n algomeene herrie vergissiageu be gaan worden, en ziet niet gegeven bet wet tig en overtuigend bewijs, waarom hfc vrij spraak vraagt. De Kantonrechter weet, dat de lui daar org lastig zijn, zoo neffe, dal een verccniging als V. V. V. zelf zegt dat Katwijk wordt ontvolkt als badphiato door het optreden van de jeugdige inwoners. Hij voelt er zelf voor om een gevoelige straf te geven. De verdediger Mr. v. Eewijk komt hier na aau bet woord. Deze, zich wel mei den eisch Vum.en.1o vereenijren, wil in de eerste plaats naar voren brengen wat or aan is «oerafgc- gaan. BckJ. die bij Amsterdam werkzaam is, is eerst te half negen te Katwijk nangoko^ men, heeft zich toen naar zijn meisje be geven, on is, toen liij huiswaarts ging de berrie gepasseerd, waarbij hij. zonder er part of deel aan tc hebben, een sabelpor opliep van de politio. Hij had toen naar huis kunnen gaan, on dit zou bij ook gedaan hebben doeh bemerkte toen dat hij een bloedende wond opgeioopon bod en wilde daarover de chef dor politie sproken. Spr. neemt aan, dat de politio, die den goheelcii avond gesard is, eon beotjo zenuwachtig is ge worden, en dit aanleiding heeft ge ven tot een misverstand en vergissing, doch de -politie dient vooral dan tactisch op le treden en iemand niet de dupe te laten worden van een vergissing, en vooral niet iemand die er part noch deel aan heeft. Ook denkt spreker, dat^ do too6fund waarin de politie verkeerde, eerder aan leiding geeft een vergissing to zoeken hij de politie, als bij iemand die rustig naar huis wandelt, wat kan blijken uit het feit, dat beklaagde pertinent weet dat wel El- fcring waarschuwde en niet v. d. Luit en Jonker. Spr. vindt het heel verklaarbaar, dat dezo vergissingen maakten en zich niet alles juist herinneren kunnen van zulke oogenblikkcn. Maar aangenomen dat do beide agenten gelijk hebben dan ziet pleiter de 1 ig- do nog niet schuldig, want van opzet of onwil is niets gebleken, daar. voor en al eer hij gevolg kon geven aan bet bevel, hij reeds gegrepen was en onder een dracht van slagen weggevoerd. Bovendien, al zou hier nog werkelijk onwil aanwezig kunnen zijn, dan is, dour- dat hij gestoken was zijn optreden nog gemotiveerd. A. v d. V., winkelier te L e i d e o, niët verschenen, zou margarine verkocht heb- ben„zonder dat dit op do verpakking ver meld was. Do Rijkszuiveliaspecteur Geelhoed moest bekennen dat het er 2 maal in de verpak king stond, doch vond het nog onvoldoen de, waurop do Ambtenaar f 30 hooto eisch te. J. Th. v. A., to Noord wijk, zon al daar met een brandende sigaar in een autobus gezeten hebben wat beklaagde ontkende. De atrent Timmors verklaarde bet gezien te hebben. De gedagvaarde ge tuige L. Zuidbroek, chauffeur te Nnord- wijk, verklaarde op dat uur geen dienst to hebben gehad en wist niols. Bekt. bleef ontkennen. Eisch 3 boete. G. do V., werkman te Leiden, is bet dragen van oen verboden wapen ten buste gelegd. Bekl. vertelde, dat een schoonzoon in spe, die hij hoopte dat nooit ziin wer- kelijko schoonzoon zou worden, hem aan gevallen had en met een revolver gedreigd dood te schieten en toen had hij ter zelf verdediging een sabel voor den dag ge haald. Alida V., bcklaagdes dochter, die mor gen al 16 jaar wordt en 't meisje ia waar de herrie om was gekomen zei beklaagde, verklaarde ook dat bedoelde persoon te gen hilar vader gezegd had: „ik schiel je dood." Deze beklaagde werd buiten eede gehoord. Jansjo Piekaart, 16 jaar, had het geval meegemaakt en vertelde het een en ander van, evenals de Hertog, voor wiens woning het geval zich afspeelde. De Ambtenaar zeide dat men die fami liekwesties niet op straat had uit te veelt- ten en eisch te 3 of 2 dagen, met ver beurdverklaring van de sabel. P. Dte Voorhout, heeft zonder vergunning van den Burgemeester een loterij aangelegd, waarvoor als getuigen waren gedagvaard Mej. M v. d. Plas, P. Lemmers en A Werkhoven. Beklaagde bekende, doch deed hot niet om in overtreding te komen. Eisch 4 of 2 dagen. H. H., L. B. en D. v. T., allo jonge)ie-< den uit Loiderdor p, zijn op een avond naar do bioscoop geweest en hebben hij het naar huis gaan een hekwerk bij Zou- lerwoudc's Burgermeester, den heer Wap, vernield. Het was juist als tori laste gelegd, als verregaande baldadigheid aan te merken, want toen de Kantonrechter de vru-ig 6teldc of ze iels tegen dien Burgemeester hadden, verklaarden zij dien heer niet eens to kennon. Als getuige werden gehoord de brug wachter P. v. d. Kooi, de bakker H. Bos man en do schipper W. v. Tol. Do lantsie waren meegeloopen uit de bioscoop naar huis. Getuigen verklaren bet niet gezien to hebben en enkel van 't zeggen van een der beklaagden het te weten. Zü waren donrgeloopen. De Ambtenaar eisebt 15 of 30 dagen. De Kanton rechter zegt het jammei- te vinden dat bij niet hooger kan traan, doch is nog in de gelegenheid er 30 dagen: hechtenis van te maken. Hij wil een go- voelige les geven. Jelui kunt jo op straat fatsoenlijk gedragen. P. V., te K a t w ij k, heeft tot de po litie geroepen en gedreigd, daarbij laten booren dat hij, hoe jong nog, iu liet vloe ken een baas was. Als getuigen konden d» verbalisanten v. <L Luyt en Jansen ©en CU

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5