EET MEER CHOCOLADE RIEPEN keiaars, bestuurder van „Si Joseph'* te [Amsterdam, van een conflict aldaar, waar 'de moderne schildersgezellenbond. onder kruipers leverde, en een krachtig slot woord van den voorzitter, werd deze goed geslaagde vergadering gesloten. BCER6taHE»WS. Pastoor F. van Uth S. J. t Te Semarang is, zooals gemeld, de Zeer- Eerw. Pater F. M. W. J. Van Li tb S. J. op 62-jarigen leeftijd overleden ..Be Tijd" schrijft hij dat overlijden: Pastoor van Lith, die in Indië een zeer "bekende en belangrijke figuur is geweest, ■werd in 1863 te O'rschot geboren. In 1881 trad hij in de Sociëteit van Jesus. Nadat bij jarenlang leer aar was geweest aan het St. WiTIebrorduscollege te Katwijk aan den Rijn, werd bij in 1894 priester ge wijd. Spoedig daarop vertrok hij met eenige ordebroeders naar ïndïë, waar h^j een der 'krachtigste pioniers van de missie op Java werd. Voor de bekende school te Moenti- Jan en het daar gegeven onderwijs, dat in het Javaansch op psychologische wijze do Christelijke gedachte tracht in te enten op do Javaan ache kiel, ontwierp hij de fundamenteels opzet. De later ontstane mogelijkheid tot het vormen van een in- ïandsche clerus is voor een goed deel aan hem en zijn arbeid te danken. Als bd van do TTerzieningscommissie kwam bij in contact met de politiek, waar zijn al te op'imisMsch idealisme, dal voortsproot uit een te groot vertrouwen op den voor fcelfbeschikkingsrecht nog te groenen Ja- Vaan. en een vaderlijk© liefde voor den in lander als mensch met vele potentie.-, en vooral met een allerkostbaarste, onsterfe lijke ziel, scherpe tegenkantine ondervond, al werd zijn groot© oprechtheid en eer lijkheid van bedoelen ook door zijn tegen- standers gewaardeerd. De Javanen hadden hem Bef en ste'dën een groot vertrouwen rn hem. Toen Pas toor van Lith tijdens zijn verblijf in ons land eenige jaren geleden lezingen hield Over de wijze, waarop een politieke re constructie van Indonesië hem mogelijk leek kwam dit treffend tot trit'ng in de in gebroken Nederlandsch gestamelde woer den, d1'© enkel© Javanen uit het gehoor aan zijn betoog toevoegden. Htfj had rich diep ingeleefd in d© psyche Van den bruinen broeder, dien hij naderde met zijn apostolisch Befderijk missionaris- hart Gedachte en daad, leven en leer wa ren hij hem één. KWr nog dan de blanke bevolking van ïn su Tin de zal de inlander om den dood Van dotzen Voor,tr©ffe''ïjken priester en goeden en wijzen men se h treuren. Wie de schier on nverbrugbar© k'ov© tusschen [Az'aat en Westerling, weBc© door een zelf zuchtig© koloniale poFtiek tot een ont stellende breedte en diept© is verwijd, kent. zal voelen waf dit zeggen wil Met den dood van pastoor van Lith is een der sterkste schakels van d© moeilijk te smeden keten tusschen blank en bruin gebroken en dat is wel de groolste be- teoken:s van zijn sterven. I3GEZOPJEEM MEDEDEELMG 'S moeqeris ono 11 en *s middags om A uur»; wanneer de maag begmt te vragen neemt de arbeidskracht af; 3 ft.V.HQLLAN ZWITSER CHOCOLADE-F. 0€rc/z<aa rn VQJistenkenJ CiQimengde Berichten Auto-ongeluk te Muiden. Zondagmorgen wilde een auto met vijf personen, bestuurd door een dame, te Mui- den, langs de tram, die uit de Noorder- ctraat kwam, passeeren juist toen de tram vóór de brug was gekomen. De ruimte was te nauw. De locomotief drukte den auto tegen het afsluithek aan, zoodat de tree plank versplinterde. De 93-jarige H. M., die daar even wachtte, kreeg de treeplank tegen zijn linkerbeen, dat daardoor ver brijzeld werd. Sterke handen tilden den kon van den auto op en verlosten weer den ouden man uit zijn benarde positie. Hij werd door een paar personen naar café „Vochtzicht" gebracht. Na geneeskundige hulp werd de man per ziekenauto naar de Majellastichting te Bussum vervoerd. De hestuurdster van den auto was vóór de brug door eenige jongelui gewaarschuwd, dat do tram in aantocht was. Twee rioodelijke ongevallen. Gisterenmiddag omstreeks twaalf uur, is nabij de Loosduinsche brug aan het West einde 5 te '8-Gravenhage, te 12-jarig© H. de M. uit de Tuinderslaan door een vracht auto overreden. De Geneeskundige Dienst kon slechts den dood constateeren. Voorts is gisterenmiddag omstreeks twee tur op den weg tusschen Loosduinen en Monster een 10-jarig meisje bekneld ge raakt tusschen een boom en een passee- rendo autobus, hetgeen ook haar helaas het leven kostte. Doodelijk mijnongeluk. In do ondergrondsche werken der Staat smijn „Wilhelmina'' te Terwinselen is Za terdag de 18-jarigo A. P. nabij de schacht door een locomotief overreden. Hij kwam de ondergrondsche telefooncel uit, juist ikien de locomotief passeerde, en raakte bekneld. Zijn borstkas werd ingedrukt en beide armen werden gebroken. In het hos pitaal te Heerlen is hij kort na aankomst Overleden. Dit is in de eerste week van 1926 reods het vierde slachtoffer der mijnen. Droevig ongeval. Te Zutphen had de heer A. Zaterdag bel ongeluk in zijn woning van de trap te irallen en terecht te komen op een kamer- •toffer, die onder bij de trap stond. De Irteel drong hem een eind in den rug en krak toen af. Na oen hevig lijden ia hij heden in hot Idekenhuis overleden. Verbrand, i Het vierjarig zoontje van den spoorweg- /keamhte v. d. Wildenberg te Eindhoven beeft bij hot spelen met lucifers ernstige brandwonden gekregen aan do gevolgen jjraarvau bet gisteren is overleden. Een botsing Zondagochtend is te Muiden de stoom tram, die kwart over elf van Muiderberg komt op de brug op een auto gebotst. Te gelijkertijd ging de R.-K. Kerk uit. Eén van de kerkgangers, Muidens oudste inge zetene, de heer H. Meester, stond terzijde van de brug en werd overreden. Érnstig gewond werd hij naar de Majella-stichting te Bussum vervoerd. Het slachtoffer is 96 jaar. De inzittenden van de auto bekwa men geen letsel. De auto werd zwaar be schadigd. Gistermorgen is het slachtoffer over leden. Kwaadwilligheid. Te Tweede Exloermond is het we ter in den pat van den arbeider Nicolaas bedor ven, doordat kwaadwilligen daarin petro leum hebben geworpen. Brand te Blerlk. Uit Venlo wordt gemeld: Gisterenmiddag brak brand uit op de terreinen van de nieuwe kazerne aan de overzijde van de Maas, te Blerik. De bovenwoningen van het dubbelhuis bewoond door de familie Roorda stonden wegens de watersnood vol meubelen; de kachel werd gestookt om ze een weinig to laten drogen. Terwijl de vrouw in het benedenhuis werkzaam was, is door nog niet opgehel derde wijze brand ontstaan, welke zich in korten tijd aanzienlijk uitbreidde. Toe snellende soldaten trachtten op loffelijke wijze onder hoogere leiding de brand te blusschen. Gelukkig was de Venlosche brandweer, onder leiding van den heer Van Alphen met de groote stoomspuit snel Ier plaatse; toen werd direct water pege ven. De schade is tot het bovengedeelte van het peTceel beperkt gebleven; de aangren zende woningen zijn gespaard gebleven. Er is veel schade aan het meubilair. Verzekering dekt de schade Deserteurs aangehouden. Onder Nispen, nabij de Belgische grens, werden door de politie aldaar twee perso nen aangehouden, beiden deserteurs van het Nederlandsche leger, n.l. zekere H. G. uit 't garnizoen Amersfoort en zekere A. de G van het garnizoen te Venlo. Zij zijn naar Bergen op Zoom overgebracht en aldaar tor beschikking van de militaire autoritei ten van dat garnizoen gesteld. Het Hongaarsch valsche munters schandaal. In verband met het Hongaarsche val sche muntersschandaal verneemt 't „Hbld'' nog de volgende bijzonderheden: Een inwoner van Amsterdam, geëm ployeerde van een groote bankinstelling, heeft gedurende eenigen tijd een kind in verpleging genomen van den Hongaar Kovacs, kamerdienaar van prins Windisch -Gratz. Toen de pleegvader het kind weer naar Hongarije bracht, liet de kamerdie naar het kasteel van zijn meester zien, toonde zich bijzonder dankbaar en onder hield daarna de briefwisseling. Nu is tijdens het te Amsterdam ingestel de onderzoek naar de in Hongarije ver vaardigde valsche duizendfrancsbiljetten gebleken, dat bij de bankinstelling, waar de pleegvader werkt, zes stuks van de fa bricates in betaling waren genomen. Aan vankelijk werd gedacht aan een vergissing van een groot-industrieel, die de biljetten dan bij eene met name genoemde Bank te Parijs zou hebben ontvangen. Nader is echter gebleken, dat de bank- heambte die met Kovacs bekend was, en niet tot de ,,Valuta"-afdeeling behoorde, die zes biljetten inwisselde. Kovacs had hem geschreven, dat hij'nog in het bezit was van zes duizendfrnncsbil- jetten, die hij in dien brief insloot. Hij ver zocht. don pleegvader van zijn kind, die te Amsterdam aan de bank waarbij deze werkzaam is, te willen wisselen, en hem, Kovacs, het geld op te zenden. Want in Holland zou het Fransche geld allicht méér opbrengen dan in Hongarije. De man, niet vermoedende dat hij en zijne bankinstelling werden gebruikt als proefkonijntjes, dééd alzoo, en de kamer dienaar ontving het geld. Thans is alles uitgekomen en de pleegvader heeft, ten gevolg© van zijn goedheid, heel veel moei lijkheden ondervonden. Het valsche munters-complot kreeg ech ter, door die „verhandelde" zes valsche bil jetten den indruk, dat in ons land de val sche stukken voor écht zouden doorgaan. Vandaar dat de bend© allereerst op ons land afkwam. De inbeslaggencmen Portugeesche bankbiljetten. Omtrent de inbeslagneming van de Por tugeesche bankbiljetten ter waarde van ruim twaalf en een half millioen gulden, in verband waarmede twee personen gearres teerd zijn, kunnen nog de volgende bijzon derheden medegedeeld worden. Gistermorgen heeft er op het hoofdbu reau van politie te 's-Gravenhage een langdurig onderhoud plaats gehad tus schen den officier van justitie mr. Bau- duin, den hoofdcommissaris van politie, den commissaris der afdeeling D bene vens den tijdelijken gezant van Portugal en den chef van de Portugeesche justitio- neele politie, die voor het onderzoek in de ze aangelegenheid naar ons land overgeko men is. De beide gearresteerden, de heer M. v. IJ., wonende te 's-Gravenhage en een Turksch journalist zijn door de autoritei ten van justitie en politie aan een langdu rig verhoor onderworpen. Tijdens dit ver hoor bleek, dat de Turk akten in commis sie had van den heer M. v. IJ. Verder is van eenig verband van dezen Turk met de bankbiljettenzaak niet kunnen blijken, zoo dat de politie geen aanleiding vond hem langer in bewaring te houden. Hij is dan ook gisteren weder uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Voorts zou uit het ingestelde onderzoek met groote zekerheid zijn komen vast te staan dat de heer M. v. IJ. bij de drukke rij Waterloo, te Londen, order heeft gege ven de Portugeesche bankbiljetten te druk ken. Hij was daartoe gemachtigd blijkens een hem verstrekte persoonlijke opdracht van de regeering te Lissabon. Deze op dracht was echter geheel vervalscht, even als do daarop geplaatste handteekeningen van Portugeesche autoriteiten. De vraag wordt nu onderzocht, of de heer M. de we tenschap had van de valschheid van deze opdracht. Volgens zijn zeggen heeft hij geheel te goeder trouw gehandeld, maar de autori teiten meeneD, dat zijn handelingen van den laatslen tijd in flagranten strijd zijn met deze bewering. Men heeft dan ook geen termen gevonden hem weer op vrije voeten te stollen, zooals zijn advocaat ver zocht had. Gistermorgen heeft hij op het hoofdbureau een langdurig gesprek gehad met mr. Bolandus Hagedoorn, die als zijn rechtsgeleerde raadsman optreedt. De bankbiljetten waren verpakt in een 6-tal groote nieuwe koffers, die per vracht auto van Rotterdam naar Den Haag zijn vervoerd. De sluiting van deze koffers was zoo soliede, dat een employé van de Lips' fa brieken gehaald moest worden om ze te openen. Het geld is vervolgens door de po litic-autoriteiten, ingepakt, verzegeld en zal opgeborgen worden in een kluis van een bank daar ter stede, daar men het niet veilig oordeelde een zoo groot bedrag ter griffie "van de rechtbank te deponee- ren. De Portugeesche politie-hoofdambte- naar deelde ons nog mede dat, iaar zijn meening, de zaak uitsluitend uit een cri mineel oogpunt van belang is, doch geen politiek karakter draagt. Pseudo-poliliemannen. Men schrijft uit Haastrecht aan het „Vad.": De rijkspolitie houdt zich hier bezig met een zonderlinge zaak. Zondag 3 Januari kwam op den Haastrechtschen Dijk op de hpfstede van den landbouwer K. een man, die voorgaf te zijn de hoofdcommissaris van politie te Utrecht, de heer Schuitema ker. De man, die een 25 a 30 jaar leek te zijn, was van middelmatige lengte, blond van uiterlijk en gladgeschoren. In zijn ge laat had bij verschillende vetpuistjes. Hij trad op met zekere waardigheid en beweer de onderzoek te moeten doen naar valsch bankpapier, dat in omloop was. Hij vroeg den boer zijn bankpapier te moeen zien, aan welk verzoek deze voldeed. De bezoe ker haalde een lijst te voorschijn, waarop een groot aantal nummers geschreden stond en toen een der nummers op de lijst bleek te kloppen met een nummer van een bankbiljet, nam hij dat biljet het was er een van tien gulden in beslag, zeggendo dat het valsch was. Voor het biljet gaf hij een kwitantie af, ter waarde van tien gul den, onderteekend met den naam Schuite maker, commissaris van politie. Den volgenden dag kwam aan de hof stede van denzelfden landbouwer weer een man, met een stofbril op, en heel anders gekleed dan de bezoeker van den vorigen avond. Deze man beweerde de broer van commissaris Schuitemaker en rechercheul te zijn. Hij wilde in do woning worden toe gelaten, trok plotseling een groote revolver en dreigde den hoer te zullen neerschieten, als deze hem niet al zijn geld, dat hij in t:uis had, meegaf. De landbouwer werd bang voor zijn hachje en kwam met zijn geld aandragen, een bedrag van ongeveer tweehonderd gulden. De bezoeker vroeg: Is dat werkelijk alles? en op het bevestigend antwoord van K. gaf hij dezen twintig gulden terug om van te kunnen leven ge durende de eerste dagen. Woensdagavond 6 Januari kwam hij den rustenden landbouwer A. K. een man, die kwam vertellen, dat er bij hem (A. K.) zou worden ingebroken. Do man beweerde een Rntterdamsch rechercheur te zijn, die was uitgezonden om de inbrekers te van gen. Hij wilde de woning binnengaan om zich, naar hij zeide, verdekt op te stellen, ten einde de dieven te kunnen vangen als zij zouden komen. En hij vertoonde zijn revolver. A. K. toonde zich echter niet bang, maar greep zijn geweer en dreigde den pseudo-rechercheur te zullen neer schieten als hij durfde binnenkomen. Daar op verdween de man. De politie doet thans alle moeite den indringer op te sporen, tot nu toe zonder resultaat. Een Hoi'andsch priester bestolen De Belgische bladen molden, dat de eerw. heer Fr. Kiene, die met den express- trein uit Rome naar zijn woonplaats 's- Gravenhage terugkeerde, te Namen zijn compartiment had verlaten, om zich naar den restauratiewagen te hegeven. Nabij het station Leopoldswijk van Brussel keerde hij terug en bevond dat zijn valies verdwe nen was. Het bevatte kleedingstukken, kerkhenoodigdheden en het plan eener kerk. Een persoon, die mode verdwenen was, werd vruchteloos gezocht. BaairSeral. Bedachten HOOG WATER. De Seine vallende. Ook de rijrivieden. De plotselinge daling van de temperatuur der laatste twee dagen heeft een daling van den waterstand tot gevolg gehad. Het Seine-water is sedert Zondag met niet minder dan 24 c.M. gevallen. De Marne en de Aisne vallen, doch ern stige was wordt gemeld van de Oise en de Serre. De boeren in het dal van de Serre moesten met groote moeite hét vee uit de ondergeloopen stallen redden Sneeuwstormen in Noord-Amerika. Tien slachtoffers. Naar uit New-York wordt gemeld, zijn tien personen om het leven gekomen tijdens een hevigen sneeuwstorm, die verscheidene uren in het Noorden der Y. S. heeft ge woed. Spoorwegongeluk in Klein-Azië. Dooden en gewonden. Uit Constantinopel wordt gemeld: Er is een trein gederailleerd op de lijn Pan- dermaSoma bij Balikesri. Verscheidene wagens werden in elkaar gedrukt. Drie personen zijn gedood en vijf en twintig Een dievenbende te Aken gearresteerd. Ook de inbraken te Vaals voor hun rekening? Door de politie te Aken is een veertiental personen gearresteerd, welke verdacht worden de diefstallen, welke te Aken en het geheele Duitsch-Hollandsche-Belgische grensgebied, den laatsten tijd zijn gepleegd op hun debet te hebben. Vermoed wordt, dat dit ook de personen zijn, die de in Vaals en elders gepleegde roofovervallen op hun geweten hebben. De arrestatie kon eerst plaats hebben nadat door de Aken-, sche politie van de revolvers was gebruik De Sovjet-boerderijen geven den moed op. In particuliere exploitatie aan de hoeren gegeven. Ten gevolge van de hardnekkige opposi tie der boeren tegen de z.g. Sovjet-boerde rijen, die door de boeren streng werden geboycot, zijn, naar de „Prawda'' mede deelt in de provincie Tambow 565 Sovjet- boeTderijen, met een totale oppervlakte van ongeveer 150000 H.A. aan boeren in par ticuliere exploitatie gegeven. Naklanken van de priestermishandeling Ie Bombon. Marie Mesmin die aan het hoofd staat van de zoo druk besproken eecte Notre Dame des Pleurs, heeft haar villa te Bor deaux verlaten. Het werd haar, zooals men dit in de wandeling noemt, te benauwd, toen haar naam zoo in opspraak werd gebracht naar aanleiding van de mishan deling van den pastoor te Bombon door eenige godsdienst-waanzinnigen. De jour nalisten, die tot nu toe gastvrtj door „Ma ma" en hare kornuiten werden ontvangen, zijn de laatste dagen niet meer toegela ten. Kerk bij Bristol afgebrand. Een kerk bij Bristol is Zaterdagmorgen door brand verwoest. Alleen het avond- maalszilverwerk en de in do kerk aanwe zige documenten hieven gespaard. De kerk was eerst 35 jaar geleden gebouwd. Zoo erg is de dranksmol.kel geworden. Ter illustratie van den omvang, dien de dranksmokkelarij in New York heeft be- ïeikt, kan dienen, dat Kerhy, die belast is met de vernietiging der in beslag genomen drankvoorraden te Brooklyn officieel een machinale steenenklopper heeft aange vraagd. Met drie assistenten en vijftien arbeiders konden niet meer dan 850 kisten whisky of 10.000 flesschen bier per dag worden vernietigd. Ter vergemakkelijking van den arbeid, heeft hij een steenenklopper ge vraagd, zooals in de mijnen wordt gebruikt, en waarmede hij per dag 1000 kisten met den verboden drank onschadelijk kan maw ken. De arbeid van het enkel stukgooien der flesschen werd te vermoeiend, terwijl het bezigen van een steenkoolklopper ta gevaarlijk is gebleken, omdat de flesschen champagne en dikwijls ook de flesschen1 bier daarbij als projectielen uit elkaar sprongen, hetgeen vaak tot verwondingen leidde. Verleden jaar zijn 158.086 kislen ster-r ken drank en bovendien 180594 flesschen j vernietigd. Wat er voor alcohol in de plaats komt In de Vereenigde Staten. Blijkens een bericht in de New-YorH Herald is de politie te New York door de arrestatie van een Mexicaan, die sigaret ten met opium verkocht tegen 1 dollar per stuk, op het spoor gekomen van een bende fabrikanten van „hachich". Men weet dat dit narcotisch preparaat, waarvan een soort van hennep het hoofdbestanddeel is, bij den gebruiker verschijnselen van dronkenschapachtige bedwelming te voor schijn roept, vergezeld van hallucinaties. De bende trok het goedje uit Indisch© hennepplanten welke zij in de openbare parken kweekte en in den herfst heimelijk oogstte. Op den gearesteerdon Mexicaan vond men een hoeveelheid hachich, groot genoeg om er minstens 10.000 opuim-siga-s retten van te maken. „De Hotelhouder RECHTZAK"r KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting komen op do rol voor 65 zaken en voor niet-openbaar 8 zaken A C., koopman te Leiden, is ten las te gelegd, dat hij ingevoerd heeft een par tijtje ongekeurd vleesch. Getuige Fros van de Vleeschkeuringsdienst heeft het vleesch onderzocht en het voorwaardelijk goedge keurd. Beklaagde heeft het vleesch niet ingevoerd doch in Leiden gekocht. De amb tenaar eischt 5 of 5 dagen, doch de ver balisant zal nog hierover gehoord worden. Th. G. B., autobestuurder te Leiden, zou «onder licht gereden hebben, wat bekl. ontkent. Hij dacht dat het kwam van de schijnwerpers, doch ook deze hadden niet gebrand, zegt verbalisant, voordat de auto bij hem was. Eisch 10 of 5 da :en. P. J v. P., metselaar te Leiden, heeft op de Haven geschreeuwd en wel in den nacht, wat beklaagde ontkende. Pij hoeft enkel aan zijn vriend geroepen. dn*h dat had 10 minuten geduurd, deelde verbali sant Barlo mede. De kantonrechter vond het een raar optreden. Op 15 Dec. in het midden van den nacht op de Ha.arlemmer- straat te loopen schreeuwen, wijst er wel op, dat beklaagde beschonken was an ders doe je zoo iets nit. Eisch 5 of 2 d. J. SI., visscher te Zevenhoven, en M. Kw., arbeider te N i e u w ko o n, heb ben beiden niet voldaan aan het verzoek van den R. v. A. om inlichtingen. De eer ste beweerdt ze verzonden te hebben, de tweede zegt geplakt te hebben wat noodig was; doch daar ging het niet om. Nadat getuige Goslinga gehoord was, als ook de vertegenwoordiger Bronk te Alohori. werd tegen ieder 10 of 5 dagen geëischt. In de leerplichtwetzaak van C. Sp. vr. de R. te Leiden, legt S. Gaasterland, hoofd eener school, verklaringen af in be trekking tot het verzuim waarna 4 of 4 dagen wordt geëischt. In de zaak van J. P. T., Den L dl© onder Sassen heim de bekende aanrii- ding van een wielrijder aldaar met zijn motorrijwiel zou veroorzaakt hebben, wer den nog een aantal getuigen gehoord. F. Leddy, wielrenner, Den Haag, en van Oven, fabrikant, hebben met een auto de plaats des onheils bereikt, toen het feit had plaats gevonden, doch beweren veel schuld door het snelle rijden van be klaagde. De getuigen G. de Ruiter, schto per, en J. Pihot, slager te Den Haag, die bij de getroffen wielrenner waren, zijn de zelfde meening toegedaan. Mei. Tin gelaar, Den Haag, die in het zijspan zat, beweert dat heel niet snel gereden is en er zeker niets zou gebeurd zijn als de hand niet geklapt was. De. ambtenaar ziet schuld bij beklaagde en eischt 10 of 5 dagen. J. L., koopman te A 1 p h e n, zou met een auto een aanrijding veroorzaakt heb ben van een brandstoffenhandelaar. Bekl. is niet verschenen, doch bekende reeds schuld. Als getuige werden gehoord de koetsier Hanno; twee kolendragers Hoo- genwoning en Rooyakkers, die er tijdig waren afgesprongen, en de landbouwer J. Hoogewoning uit Rijnsburg, die het nauw keurig gezien had. Eisch 25 of 10 dagen. M. C. L„ G. K„ J. v. d. M„ en A. Bdi© niet verschenen waren, hadden te Leiden op de Oude Singel nachtrumoer gemaakt door schreeuwen. De verbalisanten Hoog-; kamer en v. d. Berg bevestigde hun ver baal waarna 3 of 3 dagen werd geëischt. H. O., koetsier op een tankwagen le Leiden, is te Noordwijb bekeurd voor ongeijkte maten. De baas J. v. Bergen Henegouwen, vertelt dat de maten aan d© Mij. bellooren, waarom de ambtenaar geen straf eischt, doch alleen verbewtverkla- ring van de maten. W. H., koopman te Leiden, heeft een hond zonder muilkorf laten loopen en bij bekeuring de verbalisant voor bullebak gescholden. Beklaagde heeft het in zenuw achtigheid gedaan; hij is zenuwlijder. Maar zeg dan wat vj iendelijkers, merkt do kantonrechter op. Ook tegen deze wordt geen straf geëischt. H. G., te Leiden, heeft een verboden steeg in gereden wat 50 ct. zal kunnen kos ten. H. K., te Voorschote n, zou dron ken geweest zijn wat beklaagde ontkende. Hij had niets gedronken dan koff-ie. En ruik je dan naar da-ank? En ook je gaïig was waggelend. Dat kwam van een eksteroog, voerde be^ klaagde aan. Hij was volgens eigen ver klaring veel te netjes om dronken te zijn, en gevoelde zich ook geheel niet thuis op het bureau. Eisch 3 of 3 dagen. Xf

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4