THANS OOK VRAAGT ZE, INGEZONDEN MEDEDEELING —X* n.v.hollanW IZW8TSER B CHOCOLADE-F, heer en Stam, Van Leeuwen, Verihaar, Mourits, Augustinus en Zwart. De voorz. zegt, dat de heer Verhaar bij B. en W. zijn ernstig beklag heeft ge maakt oyer de motorspuit in het dorp, voorzoover dit bij de brand ten zijnen har'ze gebleken is. B. en W. hebben de zaak in onderzoek, zij erkennen, dat eenige dingen niet in or de zijn, doch hopen zoo spoedig mogelijk daarin te voorzien. Na een:ge spreking wordt als algemeens wensch te kennen gegeven, dat in het ver volg bij brand weder eenige oogenblikken de klok zal worden geluid. De voorz. zegt hieraan gevolg te zullen geven. Gelezen wordt een ingekomen verzoek van C. A. de Keijzer alhier, keurmeester van vee en vleesch om een rijwiel toelage van f 40.De voorz. zegt, dat toen goed gevonden werd, dat de Keuringsveearts een hulpkeurmeester zou krijgen, uitdrukkelijk is bepaald, dat zulks zou geschieden bui ten bezwaar van de gemeentekas. Na dien is hij voor den vorm rechtstreeks in ge meentedienst gekomen voor een betere uit oefening van zijn functie, overigens bleef de toestand geheel dezelfde B. en W. zijn dan ook van meening, dat geen termen aanwezig zijn op het verzoek te reflectee- ren, waarmede de Raad accoord gaat. Aan de orde komt punt 1 van de agenda: Herzien'ng van het electriciteitstarief. Gelezen wordt een ter zake uitgebracht rapport van den Accountant van hert Be drijf, den heer W. Wiggers te Leiden. Aan de hand daarvan stellen B. en W. voor: 1. het bchttarief te verlagen van 50 op 45 ets. per k.w.u. en voor alle k.w.u., nitr- gaand bovon het verbruik van 1925 een re ductie te berekenen van nog 10 ets., met dien verstande, dat in 1925 tenminste 45 k.w.u., zijnde het minimum-cruanlium, dat de d'stributie-kosten dekt, moet zijn af ge- Punt II. Wijziging van de verordening op de gemeentelijke inkomstenbelasting Ingekomen zijn adresseo van den R.-K Volksbond en den R.-K.Landarbeidersbon<J verzoekende de lagere inkomens meeT t« onzien. DenRaad is een beredeneerd rapport toegezonden, samengesteld dooi 'den Rijks-ontvanger, den heer A. van Da* len, alhier, waaruit blijkt, welke de ge volgen zijn, indien de aftrek wordt bracht van f 500 op f 600 en de kinderaf trek van f 50 op f 100 per kind. alsmede op welke wijze deze te dekken ware. De v<5orz. meent te mogen spreken nan mens den geheelen Raad, wanneer hij den heer Van Dalen waardeering brengt vooi de wijze waarop hij zich van zijn taak kweet, het is een rapport, dat een juist beeld geeft, van hetgeen werd verlangd, epr. spreekt dan ook zijn oprechten dank uit. Spr. stelt allereerst aan de orde de af trek. B. en W. verwijzen alleen naar het rapport zonder advies daaraan te verbim den. De heer v. Leeuwen, die indertijd deze herziening aanhangig maakte, verdedigt het beginsel, wat daaraan vast zit. Spr. gaat met het rapport accoord om de her ziening aan te brengen, waarop een bere kening is gemaakt met dit verschil, dat de aftrek wordt bepaald op f700. De heer Stam zegt, dat nimmer in be ginsel tot deze herziening besloten is. Weth. Augustinus wil de aftrek op f 600 brengen en die voor kinderen beneden 15 jaar op f 75. De heer Breedijk noemt de kinderaftrek een ontzettend moelijk terrein. Do voorz. verdedigt de k'nderaftrek op f 100, alsook de heer van Leeuwen. De heer Splinter maakt er een voorstel van om de aftrek voor levensonderhoud te bepalen op f 700 en de kinderaftrek op f 100. 'do Nieuwe Maas ter hoogte van de Wil- helminahaven te Schiedam een aanvaring plaats gehad tusschen het binnenkomende stoomschip Midsland van de Steenkolen 3fandel8vereeniging, geladen met kolen, en de met 30 ton zout geladen motorboot Beurs, van de firma Corns. Swarttouw. De motorboot kreeg wat water binnen en moest in het Balkongat aan den grond ge rei worden. De Midsland is naar Rotter dam opgostoomd. Vrouwen bestelen een slager Dinsdagavond werd ten huize van pla ger G. A. te Bleyerheide diefstal gepleegd door twee vrouwen. Een dezer vrouwen was vroeger bij don slager als dienst meisje in dienst geweest. Zij wist.dus waar alles geborgen was. De vrouwen wisten met den buit van f2000 te vluchten. Zij zijn thans aangehouden. Het geld wordt nog vermist. Je geld of Je laven. Toen Zaterdagavond de heer G. H. Cre- mer, wonende Nimrodlaan te Hilversum, om kwart over tienen met zijn vrouw huis waarts keerde, werd hij in de Sweelinck- laan door- een gemaskerden man met een revolver bedreigd, die riep: „Je geld of je levenl" De heer C. liet zich niet intimidee- ren, maar gaf den aanrander eenige slagen mot zijn wandelstok, waardoor deze ver doofd op den grond viel. Toen daarop de beer Cremer en zijn echtgenoote zich ver wijderden. loste de gemaskerde eenige re volverschoten, echter zonder te tTeffcn. Aan de politie gaf de heer Cremer als het signalement op: een 22-jarig jong- mensch met een laf uiterlijk. De politie slaagde er tot dusverre niet in iets te ontdekken. „Hbld." De aardschokken. Ook te Venlo zijn gisterennacht circa 12 uur twee vrij hevige schokken gevoeld, in horizontale richting, die ieder circa een seconde duuTde. Geheime distilleerderij. Gisteren is te Rijswijk (Z.-H.) door de belastingambtenaren bij A. do B. aan de Kerklaan een geheime, in volle werking zijnde distilleerderij ontdekt en in beslag jenomen. BuikiiS. Befichte» Transformator ontploft. Twee personen ernstig gewond. In de lurbinefabriek der „Allgemcine Eloktrizitats-Gesellschaft'' te Berlijn is gisterenmiddag omstreeks drie uur een groote olietransformator ontploft. De dien tengevolge ontstane brand dreigt van groo- ten omvang te zullen worden. Op het oogenblik zijn nog vier spuiten der Ber- Ijjnsche brandweer bozig den brand te hlusschen. Bij de ontploffing zijn twee per sonen ernstig gewond. Een priester gegee^old Een kras staaltje van bijgeloof Een ongelooflijk staaltje van dom fana tisme, herinnerend aan practijken uit den vrocgeren „heksentijd", heeft zich te Bom- bon, bij Melun (Frankrijk) voorgedaan, meldt de „Gaulois". De 56-jarige pastoor van dat plaatsje abbó Denoijer, had juist de H. Mis op gedragen en zich in de sacristie terugge trokken, toen hij omringd en aangevallen werd door een groep van 12 personen, waaronder 10 vrouwen en meisjes, die, zonder een woord te spreken, zich op hem wierpen, na hem handen vol peper in de »ogen gegooid te hebben. De priester werd stevig gebonden, een Orop werd hem in den mond gestoken en roo lag hij machteloos op den grond uitge strekt. Men ontdeed hem van zijn toog en van zijn schoeisel en nam hem zijn kousen af. Daarna deden de twaalf verdwaasden elk dta de beurt den pastoor met behulp van sen dik touw met knoopen erin een bar- baarsche geeseling ondergaan. De ongelukkige priester, die er toch in slagen kon, geluid uit te brengen, slaakte hulpkreten en toen eindelijk de gendarmen kwamen toeijlen, was zijn lichaam één bloed en al. De geneesheer, die onmiddellijk ontbo den werd, verklaarde, dat er minstens-een maand noodig zal zijn, voor de pastoor weer hersteld zal zijn. Gearresteerd, verklaarden de schuldigen, van Bordeaux gekomen te zijn, waar zij allen wonen, om uit het lichaam van den pastoor den kwaden geest te verdrijven, waardoor hij bezetèn zou zijn. Al de delinquenten zijn overigens van een zeer fatsoenlijke afkomst. Zij bewe ren, dat de pastoor van Bomhon reeds sinds lang het kwade over hen atrok en hen betooverde en zij stellen hem verant woordelijk voor alle ongelukken, in hun families voorgekomen. Na een verhoor van verscheidene uren zijn de 10 vrouwen en meisjes, die aan den aanval hebben deelgenomen, in voor- loopige vrijheid gesteld, maar de twee mannen zijn in hechtenis genomen. Zij zijn resp. 39 en 37 jaar oud. Het verhoor, dat tot 1 uur 's nachts heeft voortgeduurd, heeft de meest onge looflijke dingen aan het licht gebracht. Zoo verklaarde een 49-jarige weduwe, Mme. Gineta Robert, wier man, die kapi tein in het leger was, onlangs den dood vond in Syrië in een gevecht tegen de Druson, dat de pastoor van Bombon de schuld draagt van dit onheil. Deze open haring werd haar gedaan door zekere Mme Marie Mesmin, die een viéioen zou hebben gekregen van den kapitein, waarbij zij zag, hoe 't hoofd hem van zijn romp was geslagen en hij achter zijn eigen hoofd aanliep (sic). Een man, Lourin geheeten. beklaagt er zich over, dat hij zijn hoofddeksel in de kerk van Bombon verloren is. Overtuigd als hij is, dat de pastoor zich daarvan heeft meester gemaakt, verklaarde hij aan de magistraten: „Nu bij mijn hoed in handen heeft, kan hij me allerlei onheilen bezorgen''. De verklaringen der andere schuldigen getuigen van eenzelfden geest van ver dwazing. Eén hunner, behoorende tot een ach tenswaardige. landbouwersfamilie, heeft als straatveger dienst genomen met het doel, boete en versterving te doen, naar het schijnt. Allen zijn er van overtuigd, dat zij een goed werk hebben gedaan door den pastoor te kastijden. Op de vraag, waarom zij als Katholieken zich aan een geestelijke ver grepen hadden, antwoordden zij, dat hij door den duivel bezeten was. In Juni van dit jaar reeds had Mme. Mario Mesmin bij het parket van Melun tegen abbé Denoyor een aanklacht inge diend, welke meer dan 10 pagina's besloeg De beschuldigingen waren echter van zulk een fantastischen aard, dat de magistraten geloofden, er niet op in te moeten gaan. Moord. Dinsdag heeft men, naar uit Berlijn ge meld wordt, te Osterburj? don oDDorlandja- ger Koehler doodgeschoten gevonden in een sloot langs den weg. Bij do lijkschouwing bleek, dat bij door 4 schoten in den rug getroffen was, zoo dat hij vermoedelijk uit een hinderlaag beschoten is. Zijn rijwiel was in de buurt aan een boom vastgebonden. Men vermoedt, dat de misdaad uitge voerd is door een Poolsche misdadigers- bende, die reeds sedert eenigen tijd het gebied van de Altmark onveilig maakt, tot welke bende twee bekende Poolsche mis dadigers behooren. Waarschijnlijk heeft men met een geval van wraakneming te doen. Bergtoerisien verongelukt. Te Hirschberg zijn in cle afgeloopen week vier Berlijnsche toeristen, die door een 10-jarigen jongen begeleid, een uit stapje in het Reuzen-gebergte maakten, door vallende sneeuwmassa's bedolven, De jongen werd terstond gedood, terwijl een der Berlijners zulke ernstige kneuzin gen opliep, dat hij aan de gevolgen daar van in het ziekenhuis is overleden. De overige drie toeristen kwamen er met lich te kneuzingen af. op een bepaald terrein te verbieden, ten einde z.g. dubbele zending te weren." Heilig water. Eenige dagen geleden en ook nu nog mocht de desa Tjipamokolan, district Oedjoengbroeng, zich verheugen in een on gekende belangstelling; honderden bezoe kers stroomden het anders zoo rustige dorpje binnen: er waren zelfs menschen uit Poerwakerfa, Tjianojoer en Tjitjaleng- ka onder. De reden van dezen toeloop was een z.g. „heilige bron". Eerst sinds eenige da gen zijn de regens doorgekomen, doch daar vóór had men erg veel te lijden van droog- to. Ook in dit dorpje, waar zelfs gebrek aan drinkwater begon te ontstaan. In dien tijd sprong de bodem op het droogste gedeelte open en liet den vrijen loop 'aan heerlijk frisch bronwater. De eigenaar van den grond loofde alom Allah's goedertierenheid en in minder dan eren tijd was de bron „heilig" verklaard Ieder wilde er het zijne van weten en het heilige vocht uit de bron tanpen. Doch de eigenaar, ook niet van gisteren, eischte daarvoor betaling. Hot districtshoofd echter verbood den eicenaar eenige vergoeding te eischen, ter wijl aan de „pelgrims" eveneens verboden werd, eenlg geld aan de heilige plek te offeren zooals te doen gebruikelijk is. De bron is naar de „Loc.'' meldt nog hei lig en -trekt nog immer vele bezoekers maar werpt helaas geen verdiensten af voor haar ontdekker DE RIJM" TREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De verloting. De verloting ten bate der Bibliotheek, waarvan de uitslag 5 Ja nuari *jl. in de Leidsche Crt. bekend zou worden gemaakt, is wegens omstandighe den tot nadere aankondiging uitgesteld. HAZERSWOUDE. Bevolking. De bevolking bedroeg op l Januari 1925: 2190 m. en 2250 vrouwen totaal 44-40 zielen, Zij vermeerderde door: a. geboorte met 66 mannen.en 58 vrouwen, h. vestiging met 134 mannen en 154 vrou wen, zoodat de geheele vermeerdering be droeg: 200 mannen en 212 vrouwen of 412 zielen in totaal. Zij verminderde door: a. overlijden met 25 mannen en 22 vrouwen, h. Vertrek met 149 mannen en 189 vrou wen, zoodat de geheele vermindering be droeg: 174 mannen en 211 vrouwen of 885 zielen in totaal. De bevolking 1 'roeg mitsdien op 81 December 1925: 2216 man nen en 2251 vrouwen of 4467 zielen. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. Verlaging electriciteitstarief Bouw van een spuithuis te Noor den. De Baad dezer1 Gemeente kwam op 30 December 1925 in openbare vergade ring bijeen. Afwezig de heer P. Tijs-ter- Na opening met gebed worden de notulen der vorige vergadering vastgesteld. Mededeel'ngen en ingekomen stukken. De heer Verhaar vroeg in de vorige ver gadering te willen onderzoeken, in hoe verre de invoering van muntmeters voor de electxiciteitsafname mogelijk en aan te bevelen zou zijn. De chef-monleur van het bedrijf ont raadt dit, omdat de huur zooveel hoog-er is in verband met het duurder onderhoud'. Deze huur varieert tusschen 75 ets. en f 1 per maand, terwijl het gebnrk in de prac- tijk ook geen opgang maakt, waarom B. en W. de invoering niet aanbevelen. De Raad gaat hiermede accoord. De heer Breedijk heeft in de vergade ring als Md van de commissie voor het nazien van de rekening verschalende op merkingen gemaakt, waarin B. en W. een blaam hebben gezien op hun beleid. Zij betroffen het onderhoud van het raadhuis, de materialenlevering en de verlooning op de wegen, de beschikking grootendee's van den post voor onvoorzie ne uitgaven op de wegen, de prijsnoteering van geleverde brandstoffen door P. Knijf en Gebr. Bodegraven. Do voorz. weerlegt uitvoerig namens B. en W. een en ander en laat daarbij voor lezen een ingekomen schrijven van P. Knijf. De heer Breedijk zegt, dat de secretaris bij het onderzoek gezegd heeft, dat de post „onvoorziene" groot en deels verwerkt is op de wegen. De secretaris ontkent dit beslist, bewerende zulks niet gezegd te kunnen hebben. Spr ontkent voorts, dat er in zijn opmerkingen een blaam te zien valt op het beleid van B. en W. Weth. Mourits, die de vorige vergade ring leidde, wijst dit af en toont aan, dat spr. ongetwiifeld de bedoeling had B. en W. opzettelijk een hiel te zetten. De voorz. deelt mede, dat D:ikgraaf en Heemraden van den Polder Nieuwkoop ingaan op het voorstel vnn den Raad om voor gezamenlijke rekening de bekende verbetering aan te brengen aan de vaste brug in hot Zuideinde. Do Polder voert als eigenaar van de brug, het werk uit. Goedgevonden wordt een wijziging te brengen in het besluit tot eonverteoring van een geldleen:ng met dp Mil voor Ge meen toe red iet, zoodanig, dat na 5 jaren zonder provisie meer kan worden afge lost. dan is overeengekomen. Ingekomen is een verzoek van H. A. Otto en Fr. Pieteree te Noorden om f 200 sub sidie voor Instandhouding van een avond- teekenschool te Noorden. Het aantal leer lingen is 20, waarvan 13 uit deze Gemeen te, 4 uit Nieuwvoen en 8 uit Zevenhoven, het lesgeld bedraagt f 1 per week. wat voor meerderen teveel is. Na breedvoerige bespreking wordt na een voorstel van den heer Splinter om f 3 per leerling uit de gemeente toe te ken nen het voorstel van B. en W. het eerst in stemming gebracht, hetwelk met 6 tegen 4 stemmen word! aangenomen. Vóór de nomen. 2. het krachttarief boven een jaarlijks verbruik van 100 k.w.u. met 3 ets. per k.w.u. te verlagen en dus te brengen op 22 ets. en boven een jaarlijksch verbruik van 200 k.w.u. met 5 ets. te verlagen. Deze verlaging is procent sgewijze sterker dan voor het licht tarief, hetgeen gewenscht is tegenover de alhier talrijk aanwezige kleinindustrie, temeor waar de kracht- afname in 1925 die van 1924- met onge veer 40 pet. zal overtreffen. 3. het tarief voor de straatverlichting en gemeentegebouwen te brengen op 35 ets. per k.w.u. Deze verlaging gaat uit van de gedachte, dat het bedrijf de leveringen aan de Gemeente tegen kostprijs berekent. Bij een afname van 5600 k.w.u wordt -dit een verschil van f 840. De voorz. ligt nog uitvoerig toe, dat op den voorgrond is gesteld de voorzichtig heid en zekerheid te betrachten, zoodanig, dat verlies uilges'oten geacht kan worden; dat het bedrijf niet i-s een philantropische instelling, doch een zuivere bedrijfsonder- neming met a-ls voornaamste doel haar omzet en productiviteit zoo hoog moge lijk op te voeren, hetgeen de afnemer ten goede komt. Door het bepalen van een mi nimum-afname, alvorens de reductie toe te passen, kan het den schijn wekken zegt de voorz. alsof de kleine afne mers, welke in hoofdzaak tot de minder gesitueerden behooren, worden achterge steld. De werkelijkhed is anders, Nieuw koop kent niet een verplichte minimum- afname, zoo-als in tal van andere gemeen ten. Het staat iedereen vrij do afname tot het geringste quantum te beperken, zon der daar meer voor verschuldigd te zijn, ofschoon een afname op heden zelfs van minder dan 45 k.w.u. voor licht en 100 voor kracht den kostprijs niet dekt en zoo doende de afnemers van 20 en 10 k.w.u., in zoo vrij groot getal aanwezig, bepaald zeer schadeMjke afnemers zijn. De voorz. adviseert het ontwerp-tarief, door deskundige Band samengesteld, onge wijzigd vast te stellen. De heer Breedijk stelt voor om voorloo- pig op de afname van de gemeente geen reductie vast te stellen. De heer Splinter wil de reductie voor het lichttaxief laten ingaan bij een afna me van 45 k.w.u., onverschillig wat men in 1925 afnam, en deze reductie bepalen op 40 ets. in plaats van 35 ets. Weth. Augustinus wil hierop eerst het advies van den .accountant vragen, terwijl ook de voorz. en weth. Mounts de waarde van heit technisch advies belichten. Na uitvoerige discussie wordt het voor- atol van den heer Breedijk met 9 tegen 1 stem aangenomen, over het voorstel van den heer Splinter staken de stemmen, voor de heeren van Leeuwen. Verhaar, Splinter, Wildenburg en Koole. Over dit voorstel staken de stemmen, vóór de hoeren v. Leeuwen, Verhaar, Spliiw ter. Wildenburg en Mourits. Punt III. Begrooting voor 1926. Vooraf stelt de voorz, aan do orde d« vernieuwing van een gedeelte der Dorps straat in de begroot:ng geraamd op f4100 overeenkomstig raadsbesluit van 26 Nov, 1924 De heer Verhaar stelt voor dezen post geheel te schrappen. Tens'otte wordt met algemeene stemmen aangenomen een voorstel van den heer Breedijk om f 2500 h'ervoor op de begrooting te plaatsen Hot werk zal ter plaa'se onder toezicht van den opzichter worden uitgevoerd. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. om te Noorden een nieuw spuithuis te bouwen en daarvoor een terrein te kno pen van J. Fietsen Jzn., tevens dienstig voor grinlplaats, voor f 300, in de vorige vergadering aangehouden. Do Coöp. BTaudwaarborg-Maatschappi; te Noorden berichtte in gcenen d°eT« bereid te zijn tegen huur voor een gebouw zorg te dragen. Met algemeene stemmen wordt een bedrag van f2000 toegestaan om hier voor een terrein te koopen, dit voor grint plaats geheel in te rich ten en een steenen spuithuis te'bouwen De heer Verhaar stelt voor de geraanv de onderhoudskosten voor school en sehoolwoning te Noorden toe te staan om der voorwaarde dat B. en W. vooraf on derzoeken, in verband mot het lager k:n- dertal en den nieuwen Minister van On derwijs?, of opheffing alsnog niet mo gelijk is. Weth. Augustin.us wil dit onderzoek uit ste'len tot liet nieuwe leerjaar begonnei is en zegt ook, dat de kostcln per leerlnij in verhouding tot tal van andere gemeen- i ten, alhier niet hoog z:jn. De hoeren Slan en Breedijk willen het onderhoud dei school (hans geraamd op f 530 iukrimpei tot f250 en hierop de goedkeuring vragei van Zevenhoven en Wilnis en tevens vragen de luifel, waarvan het. onderhout geraamd is op f80, te mogen verwijderen de beperking hierop base-erend, dat alsnoi moge'ijk lot opheff'ug kan worden over ge aan. Wordt goedgevonden. Wat betreft de sehoolwoning, waarvod het Hoofd der School f50 meer huur ri betalen, zag de heer Breedijk dezer hmi gaarne gebracht op nog f50 h-ooger. Bi vindt echter geen bijval. Weth. Au-gustinu maakt er een voorstel van het onderzee uit te stellen tot 1 April. De voorz. out raadt aanneming, omdat het beter is u:« gebonden te zijn. Over dit voorstel staken weder de stefl men. Vóór de heeren Stam, Augustinul Zwart, Koole en Breedijk De heer Stam wil de gratificatie voj den Rijksveldwachter, geraamd op i met f 100 verhoogen. De heer BreediJ Maar nou moet je mij beloven, als er 'n rechtszaak van gemaakt wordt te ge tuigen dat jij die vrouw niet kent, dat je haar nooit gezien hebt en dat er ook nooit iets tusschen haar en mij bestaan heeft, ik bedoel een veete. Ja, 'n liefdesbetrekking zal er wel niet tusschen jullie bestaan hebben. Je zet Je liefje zoo maar niet op water en brood. Dat is dus afgehandeld? i Accoord. En nu ga ik naar Parijs. Ik ga logee- ren in de Deux Princes en richt van daar nit in deftige smoking, m'n aanval op de dochter van Brunier; je zult zien, dat zaak je is zóó In orde. Dullalier heeft 't me ook •terk aangeraden en je weet dat is de soli diteit in toga. De toekomst ziet er weer rooskleurig uit. Dat lastige geval met die i&uwe vrouw wordt wel in den doofpot be handeld, de eenige erfgenaam van Graaf lannoy schijnt z'n buik vol te hebben van ©nze gastvrijheid. Je hebt wéér gelijk ge- bad, Delcroix. Als-ie de oproeping in de kranten niet gelezen heeft, komt er geen fuiltje aan de lucht. Tot ziens, tot binnen tnkele dagen, dan zie je me als de gelukki ge bruidegom mèt huwelijksvoorwaar den en 'n bruid terug. Toen reikte de Hollandsche advocaat gijn cliënt Constant Noijens do hand. Op dit oogenblik vertoonde zich de eer- |te barst in den grond onder de voeten ?an Markies d'Auvergne, *n barst die tot kloof worden zou, waarin Bij storten moest. - Aardschokken in W. Duitschland. In geheel Rijnland en Westfalen zijn gisternacht kort na 12 uur zwakke aard schokken gevoeld. Het waren twee schok ken, waarvan vooral de laatste relatief krachtig waargenomen werd te Barmen, Elherfeld,'Opladen, Vohwinckel en elders. Griep met doodelijken afloop. De „Lokalanzeiger" meldt uit Hanau, dat de gemeente Waldbrunn dgor een soort griep met een epïdemie-achtig voorkomen wordt geteisterd. Tot dusver zijn reeds 18 volwassen personen aan de ziekte over leden. o.w. de burgemeester. Op het oogen blik zijn nog 30 menschen ernstig ziek. Ook onder de kinderen heeft deze ziekte reeds een aantal slachtoffers geëischt. Een aantal hunner van 2 tot 5 jaar is reeds overleden. Nederiandsch Oost-lndië. De Gereformeerde dominé's voor opheffing van ari. 123 R. R. De vergadering van missionaire predi kanten en andere zendingsarbeiders op Soemba, (zending van Gereformeerde ker ken), nam betreffende artikel 123 regee- ringsreglement het volgende voorstel aan, nadat door Ds. L. P, Krijger, docent aan de opleidingsschool, een referaat was ge houden over bedoeld artikel: JDe vergadering van missionaire diena ren op Soemba is van oordeel, dat over eenkomstig hot op de Generale Synode van 1024 desbetreffend ingediende rapport, ar- 123 R. R. geheel, zonder meer, inge trokken moet worden, en dus de overheid: Ie. de Evangelie-prediking geheel vrij moet laten en 2. nooit preventief mag optreden door de vestiging van een bepaalde zending

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 4