EET MEER CHOCOLADE REEPEN De Overstroomingsramp. Da toestand erger dan bij vorige overstroomingen. DE ONTZETTENDE VERWOESTINGEN DOOR HET HOOGE WATER AANGERICHT DUREN ONVERMINDERD VOORT. NOQ STEEDS DIJKDOORBRAKEN: BANGE DAGEN VOOR DE BEWONERS DER OVERSTROOMDE DORPEN, WIER HUIZEN INSTORTEN. H. M. de Koningin en do Prins bezoeken de geteisterde ttreken, overal deelneming betuigend. Militair© en iburgerlijko ateunveïleenlng aller we ge Bi«QEZOMEE?3 MEDEDEELIEüG 's morgens om 11 er> 'S middaga.om A uu wanneer de maag beg/nt. te vragen neemt de arbeidskracht af} EET DAN voor a/ecf>'ts voeefzaa m Ve.nstenkencf GEBEDEN. Een rondschrijven van den Bisschop van 's-Hertogenbosch. Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenboöch, heeft Zaterdag het volgend© rondschrijven, uitgegeven: Do verschrikkelijke watersnood, die trocda een erroot deel van Ons dierbaar bia- dom, met de toelating van Gods Voorzie nigheid, teistert en andere deelen ernstig ibedToigt, doet Ons al Onze d'ocesanen uit- inoodigen met Ons ter afweer of beëindi ging van dien rampspoed hun toevlucht te armen tot een nederig en vertrouwvol ge bed. Wij bevelen daartoe bijzonder aan het bidden van het Rozenhoedje in het huisge zin en het b'jwonen der TT. Mis. Wij verordenen bovendien, dat tot het einde vnn deze maand al de priesters in de TT. Mis de gewone-imp era t a zullen ver vangen dnor de oratie ..A domo tua" no. 18 als imperata pro re gravi en Wij veroor-o ven den ZoorEerw. hoeren pastoors der meer reohlsfToeks beproefde of in gevaar vrrkeerendo parochiën iedere week één keer de Missa. volivn solemnis ..Pro qua- onmque necessitate" met uitstelling van het. Allerheiligste in Ostensnrio te celebree- ren. Zij zullen dan de geloovicen to' h:jwo- n:ng der TT Mis dringend uifnoodigen-. Wij spreken mede het vaste vertrouwen uit, dat Onze eeloovieen in ware broeder lijke, christelijke liefde met milde hand de getroffenen rul'en bijstaan in him noo- den en, ellende. De geWpnheid daartoe ■wordt hun op nader aan te kondigen wijze vnn Ka'holieke zijde geboden door Ons roe vord oostelijk Tl. K. Hin'svestings-Co- «nité. 's-Hertogonbosrh. 2 Januari 1926. t A. F. DIEPEN. I Bisschop van 's-TTertogenhosch. DE ACTIE VAN HET R. K. HUIS VEST IN RS-COM IT E. TTet Pngelijksch Bestuur van het Ned. R K. Piiisvestings-comité meldt: Het TT. K. Hutffvestings-comité heeft met het oog op den te verwachten stroom v'uchtelingen uit de overstroomingsge'hie- den reeds alle noodige maatregelen geno men. Do voornaamste comilé's. d e In aanmer king komen voor opneming van vluchte lingen, zijn telegrafisch gewaarschuwd om rich gereed te houden en reeds plaatsen voor opname van vhich telingen te wer ven. TTct comité houdt zich aanbevolen voor «/Irossen van degenen die bereid zijn per- uonen uit 'de overstroomde gebieden op te nemen. Gemeenten, die hulp nood o»hebben voor vluchtelingen, kunnen zich daarvoor wen den tot het Centraal Bureau van het P. K Huisvest :ngs-comifé. Zirdwillemsvaart. ts-TTorfoeonbosch, tel. 033. Waar de hulpverleening veel geld zal Vorderen,, doet hel R K. Huisvest in,1'S- nmmité reeds nu een beroep op de mildda digheid A-nn Ned^rband. Het comité zal gaarne g ften in ontvangst nemen fgiro nummer 34348) en voor zoover niet noo- dig voor de onmiddellijke kosten der hulp- Tevlcening. deze aan het daarvoor aange wezen lichaam afdragen. HULPVERLEENING VAN HET ROODE KRUIS. Het hoofdbestuur van het Rood© Kruis heeft uit het ovorstroomingsgebied bij Gravp bericht ontvangen dat op- verzoek van den burgemeester van Grave door den kring 's-Hertogenbosch (kriug-commissa- ris jhr. van de Poll), nachtleger te zijner beschikking is gesteld. De kring houdt zich gereed om hot verder noodige te verstrek ken. Van den kringconimissaris te Maastricht dr. Ruland, is een telegram ontvangen ■waarin deze seint: „Donderdagavond onverwijld door mij gewaarschuwd en geïnstrueerd de afdee- fingen Maastricht, Sittard, Valkenburg, Hoormond, Weert en Venlo. Vrijdag per soonlijk Maastricht geïnspecteerd. Rood© Kruis werkt uitstekend. Herdenus-schooi in beslag genomen, waarin 52 kribben uit èet kribbenmagazljn geplaatst". Voorts meldt dr. Ruland dat eir zieken ïijn opgenomen, die hij heeft bezocht en tevreden bevonden. Voor voedselvoorzie ning wordt gezorgd. Een later bericht meldt: ïn verband met de uitbreiding van het H/venstroomingsgebied hoeft do burgemees ter van Grave aan het Roode Kruis nog 1100 bedden aangevraagd. Deze w.nlen Verstrekt door het Nederl. Roode Kruis uit bet krhigmagazijn den Bosch en zoo noodig llit bet magazijn te Breda. Een telegram van don krings rs •ran het Roode Kruis in Limburg nie'dt, dat te Venlo een huis van het geniivnli-bo- iltuuT in gebruik is genomen, alwaar om streeks 45 personen zijn opgenomen: de kens zijn aangekocht; voor voedselvoorzie ning is gezorgd. Te Roermond is do trans- toortcolonne gevormd en ter depositie van Sen burgemeester gesteld. Een gebouw tot onderbreng- m rso- Ben is in gebruik genomen Ie J' mond. Di tóe Horbennus-flchool te Maastricht wor- jien thans 80 personen door het Roode Kruis verpleegd. Te Valkenburg zijn twee verwonden op- geaowen. De burgemeester van Sitta.rd meldt dat te Ansloo 50 personen zonder onderdak zijn en zonder beddegoed. Deze zullen ook van woge het Roode Kruis van het noodi ge worden voorzien. TERUGROEPING VAN VERLOF GANGERS. Militairen uit bedreigde streken vrijgesteld In verband niet den watersnood zijn dienstplichtigen, die moeten opkomen in Venlo, Maastricht en Nijmegen voor eerste oefening of herhalingsoefening tot nader order vrij van opkomst. Voorts worden de burgemeesters ge machtigd om aan alle dienstplichtigen, woonachtig in gemeenten, die betrokken zijn of dreigen te worden bij den waters nood, bekend te maken, dat zij tot nader order van opkomst ais boven zijn vrijge steld. Alle beroepsmilitairen en dienstplich tigen, die met klein verlof zijn (nieuw jaarsverlof) moeten onverwijld naar hun korps terugkeeren, met uitzondering van die dienstplichtigen, die in dezelfde om standigheden verkeeren als d© in de vorige zinsnede genoemden. Tn verband met spoedige hulpverleening van militair© zijde bij den watersnood zijn de in de garnizoenen aanwezige manschap pen tot nader order geconsigneerd. De aandacht van de bevelhebbers in de derde militaire afdaling (Breda) is speciaal vanyeg© het departement van Oorlog ge vestigd op do hulpverleening bij Cuyk en Mook. mot allo ten dienste staande midde len. net garnizoen te 's"-Hcrtogenbosch is gereserveerd met het oog op een eventueeJe doorbraak van de Bommelorwaard. De commandant van de marine te Wil lemsoord heeft de mat rozen-verlofgangers terug doen Toepen. Do afdeeling Generale Staf van het de partement van Oorlog ie dooTloopemd be zet, alsmede do bureélen van do bevelheb bers in alle militaire afdeebngen. STREMMING REIZIGERSVERKEER Terzake van de stremming van het rei zigersverkeer van de overstroomingen ma ken do Ned. Spoorwegen per circulaire het volgende bekend: Richting Maastricht en Zuid-Limburg le. Do treinpn kunnen Maastricht niet meer bereiken en daarom jvordt niet ver der gereden dan tot resp. van station Bunde. Dientengevolge eindigen resp. be ginnen de sneltreinen 83, 393, 131, 87, 133 en 93 in de richting naar Maastricht en de sneltreinen 84, 132, 88, 13G en 94 uit de richting van Maastricht te Sittard. Van en naar Sittard worden de reizi gers vervoerd met locale treinen, die stop pen tusschen Sittard en Bunde. 2e. De treinenloop tusschen Luik en Maastricht is geheel opgeheven. De trei nen tusschen Maastricht én Valkenburg rijden van Meerssen af en in omgekeerde richting loopen de treinen van Valkenburg niet verder dan tot Meerssen. Hierdoor zullen de treinen, die volgens de dienstregeling te Meerssen doorrijden aldaar beginnen, resp. eindigen. Trein 1567 vertrekt van Meerssen 10.52, trein 663 ten 2.05, terwijl trein 1568 te Meerssen aankomt ten 4.11 en trein 668 ten 5.39. Nijmegen's-Hertogenbosch. 3e. Het doorgaand reizigersverkeer tus schen Nijmegen en 's-Hertogenbosch is opgeheven. HET BEZOEK DER KONINKLIJKE FAMILIE. De Koningin naar het bedreigde gebied. Zaterdagochtend ongeveer kwart over acht is de Koninklijke Familie, Koningin en Prins, per auto van Nijmegen naar de bedreigde gebieden vertrokken. In het ge volg waren o.a. de Commissaris der Ko ningin, kapt. Werner, comm. der Maro- chaussees en luitenant Harmsen, comman dant der Mariniers. De tocht ging eerst naar de plassen van Hatert. Vandaar gin gen de auto's naar het klooster Alverna, waar de burgemeester van Wychen de vorstin verwelkomde. Met drie vletten van de Marine, ieder geroeid door vier roeiers, werd de reis begonnen. Van het overstroomde gebied bij het klooster roeide de matrozen de boo ten door het verdronken land in de rich ting van Balgoy. Langs verlaten huizen ging het, waar soms reeds tot een halve meter water stond en langs hoeven, waar van de bewoners nog op de bovenverdie ping stand hielden. Overal liet H.M. infor- meeren naar den toestand waarin de men- schen vorkeerden en meestal luidde het antwoord nogal berustend. „Je moet den kop maar boven water houden", zei een oud vrouwtje, dal ergens op een terp de eenig overgebleve was om het huis te be waken. Van weggaan wilde ze nog niet weten. Vaak werd pas, nadat de boot, waarin de Koningin gezeten was, weer verder was gereid, door de bewoners ontdekt wie de dame was geweest, die zich met een vlet in dat gevaarlijke gebied waagde en dio zoo vriendelijk naaY hun toestand hun ge ïnformeerd. Soms herkende men de Ko ningin en werd ze met gejuich ontvangen. De tocht ging over Balgoy naar Neder&s- selt. Te Balgoy werd ©enigen tijd gerust. Bij de kerk, die op een terp gelegen is, stond een aantal koeien, die door den pas toor niet werden binnengelaten, omdat hij daartoe geen toestemming had. De com missaris van de Koningin kon het bevel geven en nadat de kerk was uitgeruimd, kon het uitgeputte vee in het gebouw wor den ondergebracht. Door het ondergeloopen land en over vel den en akkers werd de tocht voortgezet naar "Wychen. Hier en daar bleven soms do booten op een ondiep gedeelte of bij een hek vastzitten. De matrozen sprongen dan in het water om de vaartuigen weer vlot te krijgen, zoodat de reis kon worden voortgezet. Bij sommige huizen, waar do menschen waren achtergebleven, werden brooden uit gedeeld. T Wychen, waar de booten landden, werd de Koningin door twee matrozen aan land gedragen en met hoezee-geroep werd zij door de bewoners, die op het marktplein waren samengestroomd, ont vangen. In ditd orp bezichtigde de Konin gin het ziekenhuis, de school en het ka tholieke vcreenigingslokaal, en overal waar ze kwam vroeg de Landsvrouwe met groote belangstelling naar den toestand van de menschen en de schade die ze geleden had den, en overal maakte ze van de gelegen heid gebruik, de menschen bemoedigend too te spreken. Van Wychen, waar de paters, de pas toor en eenige autoriteiten H. M. rond leidden, werd door het Verdronken land de terugtocht naar Alverna aanvaard. Vandaar kon met de Koninklijke auto's Nijmegen worden bereikt. Het bezoek was daarmee echter nog niet afgeloopen. Na het noenmaal te Nijmegen gingen de Koningin en de prins met auto's naar Winsum, ofschoon door het water de we gen onbereidbaar waren en de reis ge vaarlijk werd, stelde de Koningin er toch prijs op, den rit naar Druten voort te zetten. Te Druten onderhield zich H. M. met den burgemeester en de autoriteiten. Om kwart voor zes was Nijmegen weer bereikt. Over Den Bosch is Zaterdagavond de Koningin en de Prins naar Venlo ver trokken. Uit Venlo wordt ons gemeld: Zaterdagavond is de Koninklijke trein te Venio aangekomen en de Koningin en Prins Hendrik met gevolg hebben in den trein overnacht. Gistermorgen te half negen werd in particuliere auto's uitgereden. De Ko ninklijke bezoekers reden naar de over stroomde straten en stapten daar in boot jes over. In bootjes werd door de stad gevaren en werd het overstroomde ge bied in oogenschouw genomen. H. M. wuifde vriendelijk en men wuifde terug; ook werd Schuchter hoera geroe pen. Het ging zoo gemoedelijk, dat varen in een bootje door de Venlosche straten, die in kanalen veranderd waren; H. M., rustig zittend tusschen de roeiende mari niers en matrozen. Do leutige geest van de Limburgers verliet hen ook thans niet. Soma word nog een kwinkslag gewisseld, terwijl H. M. voorbijvoer. De menschen vergaten even hun leed. Nadat een ge deelte van de Vleeschstraat en de groote Beekstraat afgelegd was, waarhij de boot van H. M. een spiegelruit van een sla gerswinkel brak, meerde de schuit aan een klein steigertje, dat men in de Spoor straat gebouwd had. H. M. onderhield zich bij het uitstappen even met den com mandant van de te Venlo te hulp geko men mariniers, den eersten luitenant ter zee, Ravelli. Zij dankte de roeiers voor het werk, dat zij in Venlo gedaan had den. Toen H. M. uitgestegen was, deed zich plotseling een incident voor, aldus meldt „de Crt." Een herbergier, zekere Schreurs was op een vlotje de boot van H. M. ge volgd en plotseling in het water sprin gend en met uitgestrekte armen tot de borst in het water voor de Koningin staande, verzocht hij met luide stem, H. M. een verzoek te mogen doen. Ver wonderd en .glimlachend maakte H. M. een toestemmend gebaar, waarop do heer Schreurs ongeveer het volgende zeide: „Majesteit, U ziet, ik v»lg U door het water, daar U de eenige zijt, die mij uit den noodtoestand, waarin ik verkeer, kan redden. Ik heb een vrouw en vier kinde ren en heb ze met eero zoover gebracht. Ik ben thans veroordeeld. Ik smeek U om gratie. Geef mij gelegenheid, voor mijn vrouw en kinderen het brood te blijven verdienen." H. M., vermoedelijk eigenlijk niet goed begrijpend, wat de man wilde, zeide, dat zij hem niet zou vergeten, en met den burgemeester over zijn zaak zou spreken. (De heer Schreurs is in hooger beroep tot acht maanden gevangenisstraf veroor deeld, wegens doodslag gepleegd op ze keren G., een berucht inUividu, op wie de beer S. een revolverschot gelost bad. toen C., na de spiegelruiten van zijn café en het meubilair stuk geslagen te hebben, wilde binnenkomen.) Per auto reed men vervolgens naar do verschillende andere punten in de stad, waar het water stond. Zoo maakte H. M. een korte wandeling naar de onder water staande huizen in het villapark. Ook aan de oude school van Mostaerd. waar een groot aantal dakloozen uit de onderge loopen volksbuurt het Hetje was onder gebracht, bracht zij een bezoek en sprak de menschen opbeurend toe. Ruim een uur later vertrok de Koninklijke trein naar Roermond. Hier stond, een viertal huurauto's ge reed, waarmede vervolgens de moest treffende rit gemaakt werd. die het ko ningspaar in Limburg ooit heeft gehou den. Eerst werd de stad op verschillende punten bezocht en vervolge: s, aldus schrijft „de Courant" werd de tocht voort gezet langs den rijksweg en verder door binnenwegen naar Limmel. Geïnformeerd, moest hier worden, op welke wijze men het in nood verkeerend Meerum en Her ten bereiken kon, want vele wegen staan blank. Over een landweg, die papperig was van. modder en waarin de auto's door den ongelijken bodem schommelden en telkens wegzakten, ging men verder. In Herten stapte H. M. uit. Ook hier is de Maasdijk gebroken en heeft het wa ter Meerum en Ooi doen onderloopen. De plaats, vanwaar die gemeente te aan schouwen is, was slechts te bereiken door te gaan door een ongelijk aardappelveld. Doch H. M. zag niet op tegen een min stens tien minuten langen gang door het veüd. Met hoog opgetrokken rokken schreed zij voort. Haar schoenen bleven in de modder kleven. Soms moest H. M. over een plas springen. Het vuil spatte over haar klccren. De eerste luitenant ter zee D. J. Kom mer, lichtte" II. M uitvoerig in. De mari niers, die hier zijn, sprak zij vriendelijk toe en vroeg den burgemeester, den heer Van Geldrop, daar zij zelf de menschen in Ooi door gebrek aan vletten niet bezoe ken kon, hun haar deernis te willen over brengen. Verder gaat het dan door het getroffen land. Bij Maasbragt is de weg gevaarlijk. Voorzichtig moet over een wankel brug getje gereden worden. In onzen auto vol gen wij als eenige persvertegenwoordigers de drie wagons, die daar rijden over bijna onbegaanbare binnenwegen. De menschen begrijpen niet wie er passeert. Verwonderd ziet men de auto met de Oranjevlag na. Onder de ergst getroffen plaatsen is het zwaar getroffen Stevensweert. 1800 menschen hebben daar in levensgevaar verkeerd. De mariniers, die hier sinds den eersten Januari in Limburg zijn, zijn druk aan den arbeid. Verschillende ge zinnen moeten nog gered worden. Men ziet ze in de verte op de daken zitten als kleine poppetjes. De burgemeester van Echt. de heer Mecuwissen, vertelt H. M. en den Prins een en ander betreffende den nood, waar in deze menschen verkeeren. Dicht opeengedrongen staat de bevol king om H. M. en den Prins en het kleine aantal begeleiders. Men luistert naar bet geen de Koningin zegt. V/ie zijn die me neer en mevrouw, vraagt een vrouwtje. Als men zegt, dat hel de Koningin en de Prins zijn," begint zij te schreien van aan doening. In Susteren wordt de lunch gebruikt in den koninklijken trein, die tot daar gere den is. Na een kort oponthoud werd toen het meest indrukwekkende gedeélte van de reis van dezen dag volbracht. Het gaat naar Obbicht en Grcvenbricht. Vooral liet laatste dorf) is vreeselijk door de over strooming van den Maasdijk aldaar ge troffen. Ip Obbicht, schijnt men van de komst van H. M. gehoord te hebben. Een groote schare staat nier in de Dorpstraat en juicht H. M. hartelijk toe. Het begint he vig te regenen. De auto's rijden op den weg, waar wij centimeters diep in de mod der zakken. "VVij komen aan de Maas. Een paar kilometers verder ligt Grevenbricht. Luitenant v. d. Poll is hierheen gediri geerd en doet II. M. uitvoerig mededeeliug over den nood, die in bet dorp heerscht. De "menschen hebben honger geleden en zij loopen gevaar te verdrinken. Thans is een militaire bakkerij op een nog droog gedeelte gebouwd. Drie woningen zijn he den ingestort, terwijl de vierde op instor ting staat. Oorspronkelijk was het plan ook naar Grevenbricht te gaan, doch daar het zwaar begon te regenen en bet water veel hooger werd dan men eerst dacht en vrij woelig, stelde de commissaris der Konin gin voor, terug te keeren. H. M. stond er echter op, toch floor het water te gaan en de menschen in bun benauwdheid te troosten. Daar er geen booten waren, kon men slechts met een wagen door het water komen. De Koningin en de Prins namen daarop op een boerenwagen plaats, even als de Commissaris der Koningin en een opzichter. Dit was een angstig oogenblik, want toen de kar in de onstuimige gol ven kwam, werd het paard schichtig cn sprong opzij. Een honderdtal menschen staalde met eerbiedige bewondering de zen gang door het water van de Vorstin na Lang bleef het gezelschap in den stroo menden regen weg. Het donkerde reeds, toen H. M. terugkwam. Een aantal Roode Kruis-mannen en brandweerlieden ging Kaar voor. Toen zij weer uit den wagen stapte, ging een donderend gejuich op. Vijf uur is liet, als de Koningin in d richting Sittard gaat. De donkere glibhe rige wegen met brcede karresporen zij! moeilijk te onderscheiden. Zoekend Lorei ken de vier wagens eindelijk den Rij!. we; en 'over Anby gaat het naar Maaslrich MINISTERIEEL BEZOEK Maatregelen om afdoende te helpen Uit Nijmegen wordt aan de Tel. ge meld: Zaterdagmiddag zijn de minister Golijn, Bongaerts en Van Karnebeek mo den trein van 12.16 alhier aangekomen tot het maken van een tocht door het over stroomingsgebied in het Land van Maa en Waal. Per auto zijn zij naar Mook ge gaan, waar het gezelschap om één un; aankwam. Daar lag op hen te wacMa het stoomschip „Kapitein Roozen" vaj den Rijkswaterstaat. Met deze boot voa men naar de doorbraak te Over-Asselt waar de toestand in oogenschouw weri genomen. Hierna werd doorgevaren on ook vérder het overstroomingsgebied te be zichtigen en te beraadslagen, welke maat regelen getroffen zullen worden. Per auto werd daarna naar Nijmegei gereden. H. M. was inlusschen van baai autotocht naar Druten teruggekeerd ei gebruikte juist den maaltijd in den Ko ninklijken trein op het Zuidelijke gedeelti van bet eerste perron. Minister Bongaerts werd in het salon rijtuig door H.M. ontvangen, waar de mi nister met H.M. beraadslaagde over de t nemen maatregelen, welk onderhoud mei werd bijgewoond door den commissari der Koningin in Gelderland, baron S vaj Heemstra. Aanwezig was ook do hoofdingenien van den Waterstaat. Wij waren !o ge Iegenheid een kort onderkou'1 - lehbei met minister Bongaerts, die mededeelde dat bij vol deelneming en leedwezen dl vreeselijke ramp in oogenschouw genome] had. Hij kon ons slechts de vCï-zekerini geven, dat in overleg niet zijn ambtgenoq ten alle- maatregeln genomen zijn om af doende te helpen. DE TOESTAND IN DE OVERSTROOMDE LANDSTREKEN. DRIE GEHUCHTEN IN HET WATER VERDWENEN. De bewoners me! de grootste moeite gered. Het Persbureau Vaz Dias meldt uil Stevensweert: De toestand in dezo gfl meenle is, tengevolge van de doorbraai van den Maasdijk buitengewoon ernstig Nieuwjaarsdag is het. dorp en ook dj daarbij behoorende gehuchten Eiland Brund en Het Bilt overstroomd. In Stevensweert stond het water gisten morgen ruim 1 Meter hoog, zoodat de bd woners allen naar de bovenverdiepingen mno.ili 111111mErger is ilo toestand ill de 3 genoemde gehuchten, die alle lagej liggen. De huizen zijn hier zoo goed al geheel in het water verdwenen Zaterdag] middag en gistermorgen zijn de bewoners) die op de daken zijn gevlucht en vantiit.dt dakramen luide om hulp schreeuwen, me) booten afgehaald. Zij zijn al naar hei dorp Stevensweerd in veiligheid gebrachl Daardoor is de toestand in het dorp zei nog verergerd. De burgemeester heel maatregelen genomen om de levensmiJde lenvoorziening te verzekeren, ook heeft li petroleum besteld voor het geval dat be eleetrische licht het opgeeft. Zoowel de levensmiddelen als de petroleum zou dei hedenmorgen per boot over de Maas wor den aangevoerd en met vletten onder de bewoners worden verdeeld. Het water van do Maas zoowel van de oude als de nieu we Maas zakt heel langzaam. Ean ramp 4e Oeffelt. Gisteravond werd bekend, dat de toe stand in het overstroomde Oeffelt ho langer hoe dreigender wordt. De hnizei staan op vele plaatsen tot hot dak in he water, zoodat er voör de bewoners gee gelegenheid was om een toevluchtsoord I zoeken. Een groot aantal menschen verkeert i zeer ernstig levensgevaar. In verband hiermede hebben de milila ren in Zuid- en Midden-Limburg, opdracl gekregen, zich in allerijl naar dit zeer be dreigde punt to begven om mot vletten pontons en vlotten de in nood verkeeren den te helpen. Te Heerlen worden toebereidselen troffen, om de vluchtelingen onder jlak I brengen.

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6