Twaede Blad kerknieuws. Maandag 4 Januari 1926 binnenland Bezoldiging Militair Personeel. Regeling. Naar de „Res.bode" verneemt, is de re geling voor het militair personeel met 1 Januari a.s. als volgt: Schaal I: Officieren, uitgezonderd die be- hoorende lot het Wapen der Genie en tot liet personeel van den Geneeskundigen, %den Pharmaceulischen en Veterinairen dienst. 2o luit. min. f2000, maar na 2 jaren f2200; le luit. min. f2100. maar na 20 jaar f4300; kapitein min. f3200, maar na *26 jaar f 5000; majoor f 3900, maar na 30 jaar f 5700; luit-kolonel min. f 4300, maar na 32 jaar f 6100; kolonel min. f5100, maar na 34 jaar f6900; generaal majoor f 8000: luitenant-generaal f 9000. Schaal II: Officieren Genie: 2e luit. min. f 2200, maar na 2 jaar f 2400; le luit. min. f2500, maar.na 20 jaar f4900; kapitein min. f 3600, maar na 26 jaar f 5000. ma joor min. f4600, maar na 30 jaar f6400; luit.-kolonel min. f4900, maar na 22 jaar f6700; kolonel min. f5500, maar na 31 jaar f 7300; generaal-majoor f S000 De jaarwedde van den 2en luitenant die den aanvullenden cursus bij de K. M. Aca demie nog niet met gunstig gevolg heeft doorgeloopen bedraagt f 2000. Schaal III: Officieren van gezondheid: Off van gezondheid 2e klas min. f3200, maar na 6 jaar f4000; idem.le klasse'min f4300, maar na 24 jaar f5900; dir. off. van gezondheid 3o klasse min. f4900, maar na 28 jaar f6500; idem 2e klasse min. f5300, maar na 28 jaar f 6700; idem le klasse min, f 6100, maar na 28 jaar f 7300; inspecteur geneeskundigen dienst (rang generaal-rnajoor) f 8000. Schaal IV: Militair apotheker of paar denarts 2e kl. min. f 2900, maar na 8 jaar f 4000; idem le klasse min. f4300, maar na 26 jaar f 5900; idem met den rang van majoor min. f 4900, maar na 28 jaar f 6500; idem rang luit-kolonel min. f 3050, maar na 29 jaar f 6700. Schaal V: Hoofdopzichters en opzich ters van fortificatiën: Opzichter 3o klasse min. f 2100, maar na 4 jaar f 2500; idem 2o kl. min. f 2700, maar na 10 jaar f3100, le klasso min. f 3300, maar na 20 jaar f 3900; hoofdop zichter min. f 3900, maar na 22 jaar f 4200 Schaal VI: Onderofficieren: sergeant min. f 1000, maar na 16 jaar f'2100; ser geant met geschiktheid voor sergeant-ma joor min. f 1100, maar f2300 na 18 jaar; sergeant majoor min. f 1300, maar na 20 jaar f 2450; adjudant-onderofficier min. f1400, maar na 24 jaar f2900. ólève-muzikant min. f 900, maar na 8 jaar f 1400; muzikant (B) min. f 1000, maar na 18 jaar f 2200; muzikant (A) min f 1100, maar na 18 jaar f2300; onder-ka pelmeester pl.m. f 1400, maar na 24 ^aar f 2900; kapelmeester min. f 2000, maar na 20 jaar f 3300. Schaal IX: Militaire Werklieden: le groep min. f 1350, maar na 16 jaar f 1850; 2e groep min. f 1550, maar na 16 jaar f 2100; 3o groep min. f 170Ó, maar na 16 jaar f 2250. Schaal X: Technisch Personeel Lucht- .vaarlafdceling: Hoofdwerktuigkundige, min. f2150, maar na 8 jaar f 2750; werktuigkundige min. f 1900, maar na 8 jaar f 2500; werk lieden le, 2e en 3e groep, min. f 1300, f 1500 en f 1700, maar na 8 jaar f 1900, f 2100 en f 2300. De indceling der groepen geschiedt door den commandant der Luchtvaartafdeeling. Schaal XI: Remontrijders: min. f 900, f 1000 en f 1100, maar na 10 jaar f 1500, f 1600 en f1700. Schaal XII: Hoefsmidschool: Hoefsmid min. f 2000, maar na 16 jaar f 2800. Schaal XIII: Militairo ziekeninrichtin- gen. Hospilanlbediondo min, f900, maar na 8 jaar f1400; idem korporaal min. f900, maar na 14 jaar f 1800; idem sergeant min. f 1000, maar na 16 jaar f 2100; idem verpleger min. f1100, maar na 18 jaar f2300; idem majoor min., f 1300, maar na 20 jaar f2450; idem adjudant-onderoffi cier min. f 1400. maar na 24 jaaT f 2900. Schaal XIV: Kon. Marechaussee: Marechaussee, min. f 1200, maar na 3 jaar f1600; wachtmeester min. f 1300, maar na 18 jaar f2350; opper-wachlmees ter min. f1400, maar na 22 jaar f2750, adjudant-onderofficier min. f 1000, maar na 24 jaar f 3000. Schaal XV: Politiclroepen: soldaat en korporaal min. f 1000, maar na 6 jaar f1500; sergeant min. f1200, maar na 18 jaar f2300; sergeant-majoor min. f1500, maar na 20 jaar f2600; adj- onderofficier min. f 1600, maar na 24 jaar f2900. Toelagen: officieren gen. staf en inten dance tot en met den rang van majoor f400; idem met die van luit.-kolonel f300; idem van kolonel f 200. Officieren bij de artillerïeinriclitingen. ten hoogste f 900; officier van gezondheid, clief-vlicg-medische dienst f 1000; officie ren en onderofficieren luclitvaartafdee- ling f720; idem niet geoefende f324; idem niet in het bezit van een militair brevet f 540; officieren ert ondcroff.-inslructeur f 1620; officieren van den gen. staf afkom stig van de genie, hebben geen aanspraak op toelagen. Bevordering der Ned. Nijverheid. Een verzoekgan het Ned. Episcopaat. Het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Steenfabrieksarbeidersbond St. Slephanus heeft lot 'het Nederlandsche Episcopaat het verzoek gericht om te willen overwo gen, of het mogelijk is aan de rekenplich- tigen besturen van kerken, scholen en pa tronaten voor In schrijven, dat bij nieuw bouw en herstelling in de bestekken wordt opgenomen, dat steeds steen van Nedcr- landschon oorsprong behoort te worden gebruikt. In do breedvoerige toelichting tot het verzoek wordt gewezen op: de betere kwa liteit van bet Nederlandsch product, de be langen van de 40,000 gezinsleden bij de fa bricage ervan betrokken, den sterk toone- monden invoer van Belgische steen (145 m'llicen ad f2.492,000 in 1923, 335 mil- lioen ad f4.554.000 in 1925) en de vol doende capaciteit der Nederlandsche in dustrie (2 milliard). Door de onderlinge concurrentie der fa brikanten acht het hoofdbestuur het ge vaar voor prijsopdrijving buitengesloten. Het directoraat-generaal van den landbouw De meening van den R. K. Ned. Boeren1- en Tuinders bond. De R.-K. Ned. Boeren- en Tuinders- bond heeft inzake liet direcloraat-gencraal van den landbouw een brief gezonden aan den minister van Jiinnenlandsclio zaken en landbouw, waaraan het volgende is ont leend: Het antwoord op het schrijven van uwe exc. van 11 Augustus 1925 is zeer tot ons leedwezen tot lieden uitgesteld moeten wor den, omdat wij gemeend hebben eeno po ging le moeten doen om in deze belangrijke aangelegenheid tot overeenstemming te ko men met do andere centrale landbouwor ganisaties, aan welke uwe exc. in deze ad vies heeft gevraagd. Er hebben cenigo ma len onderlinge besprekingen plaats gehad, maar deze hebben niet geleid tot het ver hoopte resultaat, zoodat de organisaties het besluit hebben genomen ieder voor zich op bovengenoemd schrijven van uwe exc. te antwoorden. Ingevolge dit besluit hebben wij de eer uwer exc. bet volgende mede te doelen: Het bestuur van den R. K. Nedorland- schen Boeren- on Tuindersboud is, na de bij deze organisatie aangesloten bonden te hebben geraadpleegd, en in algelieele over eenstemming met ieder van deze, tot de overtuiging gekomen dat handhaving van hel ambt'van directeur-generaal van den landbouw piet noodzakelijk is en dat dit zeer wel kan worden opgeheven, mits hiervoor in de plaats trede een geregeld overleg tusschen uwe exc. en den georga- niseerden land- en tuinbouw en mits dit overleg ook formeel nauwkeurig gere geld worde. Hoewel voorts van oordeel, dat bet noo- dig of gewensebt moet heelen dat er bin- FEUJLLETONr De Curator en zijn Pupil. door PASSE PARTOUT. 5 Dat recht neem ik, en sla me maar gerust dood, hoe eerder hoe liever. Maar eerst wil ik toch jou eens de waarheid zeggen. Dacht je niet, dat ik je doorzien heb? Dacht je soms, dat ik niet wist, dat jij dat huwelijk van m'n ongelukkige mees teres met kapitein Noijens uit Holland in do hand gewerkt hebt? Jij wist, dat dat baar vader den gnadeselag zou geven. Je wist, dat dat z'n dood zou zijn en daar was jou juist om te doen. Je hebt het nou zoo '/er gebracht, dat je beheerder bent- van xl z'n goederen. Maar Onze Lieve Heer beft er jo do rust niet bij gegeven, want hij leeft, hij, haar zoon, de kleinzoon van Graaf de Larfnoy, de wettige erfgenaam van wat jij en die ploert van een notaris jullie meent te mogen toeëigenen. Slang! vloekte de Markies en striem de met z'n zweep liet gezicht van do oude vrouw, zoodat do strepen op de wang en boven het oog rood opkraaiden. Maar zij scheen liet niet te voelen. Sla' maar op, net zoo lang tot je me voor goed tot zwijgen gebracht hebt, maar zolang ik adem heb, zal ik jou zeggen, ■wat' jou den doodsangst op bot lijf jaagt. Luister goed: Vandaag of morgen komt-ie terug, haar zoon, en dan zal je rekenschap moeten geven. Je hebt geprobeerd 'm in de val te laten loopen. Jo hebt 'm hierheen la- ton komen, maar hü is ja tusschen je vin- Kc-rs uitgeglipt, hij heeft je op den terug weg niet malsch toegetakeld! Doet het nog pijn? Die klap moet raak geweest zijn, ra- kor dan jij mij ooit zult kunnen treffen. En dat is alles mijn werk geweest. Ik heb hem gewaarschuwd. Ik heb gevoeld, wat jij en aio duivel van een notaris met 'm van plan waren, en toen heb ik er 'n stokje voor gestoken. Sla nu nog maar es!O, ik, ben niet van plan me to slachtofferen! Ik ga vandaag of morgen toch dood, maar voor ik sterf wil ik mo de weelde gunnen jou gestraft te zien. En dat gaat gebeuren, je hoeft er geen minuut aan te twijfelen! AVeer volgden een paar onbarmhartige zweepslagen, die de ongelukkige weerlooze vrouw even deden ineenkrimpen. Maar ze gaf zich niet gewonnen. Integendeel. De pijn scheen haar op te hitsen, scheen haar kracht te verdubbelen. Ze sprong op en schreeuwde den Malies,"die wit van drift zag, toe: En als je het dan weten wilt, ja. ik heb onder je venster geluisterd. Ik heb alles gehoord. Tk weet precies, wat er in je auto is gebeurd, ik heb woord voor woord verstaan wat jullie samen besproken hebt, en je kunt de groeten doen aan je diefjes maat, dien schurk van een notaris, je kunt zeggen, dat ik. als hij achter slot on grendel komt, aan die straf heb meegehol pen! De Markies vergat zich geheel. Hij wierp z'n zweep in 'n hoek. sprong op de vrouw toe, greep haar bij de keel en slingerde haar met 't hoofd tegen den harden hou ten wand van de loods. De oude Thérèse zakte zonder eenig geluid te geven, in een hoek ineen. Markies d'Auvergne rukte de deur open en met 'n gezicht, verwrongen van krankzinnige drift, vloekte hij op den nen do directie van don landbouw zij een administratief hoofd, staande boven de in specteurs van den landbouw, hoofden van afdeelingen, meent ons bestuur deze aan gelegenheid in het midden to mogen laten, aangezien het hier naar het ons voor komt meer een interne aangelegenheid betreft, waarin ons bestuur zich thans niet te mengen hoeft. Het bloemhpllcnhedrijf. De arbeidsvoorwaarden. Te Li ss o heeft een tweedo conferentie plaats gehad tusschen do vertegenwoordi gers van de patroonsbonden in het bloom- bollcnbedrijf en van de betrokken arbei ders-organisaties. Er werd medegedeeld, dat do werkge vers bereid waren, den vrijen Zaterdag middag in te voeren voor Rot tijdvak 1 Nov.1 Mei, mede te werken uan do vor ming van een fonds voor kinderbijslag en den ziektenuitkeeringsduur voor vasto ar beiders te brengen op 13 achtereenvolgen- do weken. Togen do inwilliging der vorige wenscben der arbeiders, betrekking heb bende op lioogcr loon, kortoren arbeidsdag in de maand Mei, dubbel loon op de va- eanliedagen enz. hadden do werkgevers bezwaren. Na bespreking in do ledenver gaderingen der arbeidersorganisaties zal opnieuw worden geconfereerd. Nieuwjaarsreceptie bij Mgr. Callier. Vrijdagmiddag om 1 uur ontving Z. D. LI. de Bisschop van Haarlem, Mgr. A. J. Gallier, dc clergó van Haarlem en Omge ving. Namens haai- bood de lioogeerw. lieer Vicaris-Generaal van liet Bisdom. Mgr. M. P. J. Möllmann, den doorluchtigen Kerkvorst in dc volgende bewoordingen gclukwenschcn aan ter gelegenheid van Nieuwjaar. T o c s pr a a k van M g r. Möllmann. Monseigneur. De gevoelens, die uwe geestelijkheid be zielen, nu zij wederom op den Nieuwjaars dag vóór U mag verschijnen, zijn vooral gevoelens van dankbaarheid en van blij vertrouwen. Innig dankbaar zijn wij raèt U D. II. jegens God, Die bet pas gesloten jaar U voortdurend nabij bleef met Zijne Zegeningen, TJ alle dagen'in goede gezond heid bcwaardo en Uwe geestelijke zoowel als Uwe lichamelijke krachten onder steunde hij het zorgvol bestuur van on3 uitgebreid 'en bewerkelijk Diocees, bij Uwe vele dienst- en andere reizen. Van die dankbaarheid gaaft U. D. H. zelve openlijk getuigenis op 16 Juli 1.1., uwen gloriedag, toen U in de geconsa creerde Kapel van nieuw „Hageveld" den Gever van alle goede gaven Uwen dank hebt uitgesproken en tevens daaraan ver bonden hebt een woord van oprechte er kentelijkheid jegens clergó en geloovigen, door wier medewerking cn gaven hel groot sclic werk tot filnnrl is gakomen, al aart- Gij dan ook verplicht een dringend beroep to doen op himno nog steeds noodzakelijke hulp lot delging van den cnormen schul denlast. Innig dankbaar zijn wij ook heden ge stemd, als wij overzien al het goede, wat de ijver der priesters en het weldadig ge loof der diocesanen in hot vorig jaar heb ben uitgewerkt cn nu bedoel ik volstrekt niet in de eerste plaats de prachlmonu- menten van godsdienst en liefde, welke zijn verrezen, maar vooral liet voornaamste: die geestelijke offers, die vele goedo wor- ken, welke den „bonus odor Ghrisli'* on der de geloovigen hebben verspreid, die zijn opgemerkt door den Vader, Welke in het verborgen ziet, maar toch ook tegelijk het licht waren tot verlichting van zoo- velen, die in de duisternis of dwaling rond doolden. Mag ik hier even aanstippen: de geeste lijke zorgen voor onze lijdende broeders en zusters, uitgedacht door de scherpzinnig heid der heilige liefde, welke onder uwe goedkeuring en aanmoediging bij de ver schillende Tridua der zieken zoo sympa thiek to voorschijn traden? Monseigneur, wij komen beden tot U. D. H. met blij vertrouwen. Nu onze H. Vader de Paus de gehecle wereld aan Koning Christus heeft toege wijd, cn de geestelijke schatten der Kerk voor allen heeft opengesteld, mogen wij wel drempel. Sterf dan, BaskLsch gebroed! Toen sloeg hij de deur met een ge weldigen slag achter zich dicht. HOOFDSTUK IV. Een nieuw perspectief. Terwijl de Markies terug naar het Kas teel liep, in do meening dat-ie die oude vrouw gewurgd had en verbitterd legen zich zelf, legen het personeel, tegen den notaris, tegen dien gevloektcn Holland- sclien jongen kerel, tegen hot heclc leven, zich op den divan in do torenkamer liet vallen, uitgeput cn als in 'n nachtmerrie, was Constant Noijens met de eerste de beste gelegenheid, via Parijs naar Holland gereisd. Aan z'n kostjuffrouw had-io eenvoudig gezegd, dat hij de betrekking, die hem in Bretagne was aangeboden, niet wenschto te aanvaarden. Hij zou nog 'n paar maan den z'n kamer inhuren en maar liever in Holland blijven. Het stornulo echter in hem ojn het geweldige, dat hij had doorge maakt. En als hij niet zoo'n kerngezond cn veerkrachtig gestel had gehad, zouden die vreeselijke onverwachte schokken hem 'n gcvoeligen knak hebben gegeven. Maar Constant Noijens was een praclisch. ver standig man. die de onaangename dingen in 't leven niet ontweek. Hij was dus de kleinzoon van Graaf de Lannoy, in wiens r.aam dc Kantonrechter vqn Renncs de erf genamen opriep. En volgens het zeggon van die ouwe vrouw, die Tbórèse, het vroe gere kamermeisje, van z'n moeder, moest bij de cenige zijn die Tochten kon doen verwachten, dat daarvan ook in ons Bis dom rijkelijk zal genoten worden, dat de kwalen, waaraan ons gcloovig volk helaas nog lijdende is, in kracht en omvang zul len verliezen, dat 1926 ons zal geven een liernieuwiug on opleving en uitbreiding van den echt-Katholieken geest ter eero van God, en tot troost van uw Bisschoppe lijk hart. Zóó wordt dit jaar voor ons allen en op do eerste plaats voor TT. D. II., een geluk kig en Zalig Nieuwjaar! Z. D. II. Mgr. A. J. Callier antwoorddo hierop als volgt: Antwoord v a n Z. D. II. Mgr. dankte daarop don H. Eerw. Vi caris. Zeker is het wel eens goed te wij zen op het velo goedo wat tot stand wordt gebracht om ons vertrouwen in de toe komst to versterken, want helaas dat ver trouwen wordt zoo dikwijls geschokt als ons zoo nu en dan door do Eerw. Geesto- lijkhcid wordt gewezen op sommige scha duwzijden van het Katholieko loven, ala ons hij het eiiulo van liet jaar de verschil lende statistieken worden ter hand ge steld. Dan blijkt hoe langer hoe meer boa de Katholieken ook individueel moeten worden bewerkt, en dut kan ccnerzijds door een trouw huisbezoek van onze Rcrw. Geestelijkheid, anderzijds door daarbij in te roepen do hulp van onze goede katholie ko leeken; dezen moplen do voorloopers zijn der Priesters, liet aan de Geestelijk heid overlatend wat het terrein van het geweten betreft. Dat toch overal parochia le propaganda-vcreenigingen worden opge richt; het is voor do propagandisten zelf ook zulk een prachtig middel om het Rooinsche geloof goed te beloven. Inder daad do achteruitgang, die valt to eonsta- teoron, moet worden toegeschreven aan ge brek aan Roomscho organisatie. I.aten wij dus deze organisatie van allo kanten steunen, ook al zien wij zelf zoo direct het nut er niet van in. Als onze leeken een nieuw werk aanvatten laten wij dan onze leeken niet ontmoedigen door afzijdigheid, maar deze zelfs aanspo ren. En wij hebben zulko prachtige wor- ken voor de bekeering van ons Vaderland, voor de bekeering der heiden-kinderen, in de verschillende Reinilda-sticbtihgen. Mo gen deze werken gesteund worden door on- zo Geestelijkheid ni0t alleen van onze grooto steden, maar ook van onze buiten parochies; wanneer eenmaal onzo bniten- menschen zijn aangesloten aan de Room scho organisaties on deze komen bij den tegenwoordigen trek naar do grooto sle den, dan blijven zij behouden en vooral wanneer tinze roomscho propagandiston deze menschen dan vinden, zijn zij zeker behouden. Daarom spoorde Mgr. allen aan onze Katholieken toch vooral individueel to be werken, vooral door het huisbezoek en Mgr. hoopt, dat het nieuwo jaar 1926 reeds hiervan zijn vruchten moge voort brengen cn eindigde met allen toe te wen scben een Zalig, Gelukkig Nieuwjaar. Letteren en Kunst Huldiging Professor Martin. Prof. dr. W. Martin, dio vóór 25 jaar werkzaam werd gesteld aan het Maurits- liuis te 's-Gravenhago, is Zaterdag door een groot aantal vrienden in liet Maurits- huis gehuldigd. Het eerst voordo liet woord prof. Rut gers, die den jubilaris mededeelde zijn be noeming tot ridder in do Orde van den Ncd. Leeuw. De Beiaard. De December-aflevering van De Beiaard heeft lang op zich laten wachten. Thans, bij het verschijnen, vinden we op den omslag de teleurstellende mededee ling, dat do uitgave van hot tijdschrift wordt gestaakt. Nadat do redactie op aandrang van de lezers een jaar geleden den abonnements prijs belangrijk liet verlagen, bleek voort zelling van bet tijdschrift alleen mogelijk met een ernstig tekort. Daarom is tot den uitgever liet voorstel gericht Do Beiaard op to heffen, waaraan niet dezo laatste af levering wordt voldaan. Boekzaal der geheele wereld. 1 De bekende paodagoog Frater Sigeber- tus Rombouts is toegetreden tot de Itedae- lie-Raad van liet geïllustreerde internalio- geldcn op de geweldige nalatenschap, dio hij met eigen oogen had mogen zien-, maar die nog 6tceds in handen was van Mar kies Conan d'Auvergne. Dat hij alleen de rechthebbende was, kon hij afleiden uit hot feit, dat dezo Markies hem op den terug weg naar Rennos had willen wurgen en uit den weg ruimen. Wat stond hem nu te doen? Het allereerst begaf hij zich naar een advocaat, 'n vroegeren studicmakker van z'n overleden vader, die wist in welke finantieele moeilijkheden hij verkeerde -en die dus niet veel honorarium eischen zou. Wat Constant verwachtte, gebeurde: do advocaat verwees hem naar 'n scherpzin nig cn vertrouwd rechts gel eerde in Parijs. Ik zal jo 'n brief meegeven, had hij tegen Constant gezegd, 'n brief, waarin ik hora cenige lijnen zal aangeven, waarlangs ik hem adviseer, deze zaak te behandelen. Mocli bij echter 'n anderen weg willen vol gen, laat hem z'n gang gaan, want iiij is 'n bijzonder knap, vernuftig rechtsgeleer de, die recht op z'n doel afgaat. Hier zijn twee honderd gulden. Dat is een renteloos voorschot. Ga daar mee op reis. Komt jo zaak tot 'n goed einde, dan stuur je ze te rug, valt ze togen, dan wordt je nog wel eens op eeh andero manier rijk.. Met dezo hemoedigendo woorden vertrok Constant drie dagen later naar Parijs. Zijn eerste gang was naar do bureelen van Le Temps, om to informcercn naar do op roeping die er, namens den Rechter van Rennes had Ingestaan. Mon loonde hem dadelijk de bewuste exemplaren. Acht da gen achtereen bad de oproeping voor do erfgenamen van wijlen Graaf do Lannoy er ingestaan. Met deze oproeping en dc WAT GEEFT DE RADIO VANDAAG? Hilversum H. D. O., 1050 M. 5.00—G.00 Kipderuurlje, verzorgd dooi Mevr. ABf \an Dijk. Kinderliedjes en ver Haaltjes. (Ten huisb. halfuurtje. 7.45 en 10.Persbericht Vax Dias. 8.10 Knniennifziek door leden van liet II. D O.-orkesl; Fr. Lupgens viool, Roelof Brinkman cello, Egbert Veen piano, Bou- berg Wihon 2e viool, L. Schmidt harmo nium. 8.45 -9.15 Lezing door deh heer D. Knogt, over: Fotografisch loven in No- derland. Daventry, 1600 M. 4.35 Het Pietro-orkest, dansmuziek. 5.35 Kinderuurlje. 6.20 Dansmuziek door hel Frcyor's or kest. 0.50- 7.20 Omroep voor Europa. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, uieuws. Litteraire kritiek. 7.45 Pianoconcert. Werken van J. S Bach. 8.Lezing: On keeping diaries. 8.20 Orkestconcort en baritonzang. 9.20 Werken van Percy Pilt door orkest K. Winter, sopraan. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. Le zing: Talk on talks. 10.5011.20 ..The dweller in the dark ness", comedie in 1 acte. 11.2012.20 Bert Firman's Carlton Ho tel dansband. „Radio-Paris", 1750 M. 5.05' Orkestconcort. 8.5010.20 Litteraire kroniek. Orkest concert aaugeb. d. „Osram". Köniyswustcrhauscn, 1300 M. 7.50—9.20. Orkcsfconcert. A. Wilde, tenor, C. Krause-piano. Daarna weer-, nieuws- en sportberichten. Brussel, 262 M. 8.35 Fragmenten van „Veroniquc". 9.20 Nieuws. 9.30 Hervatting van liet concert. Munster, 410 M. 5.206. Voordracht: Aufwertung. 6.206.50 Voorlozing uit werken van den dichter Victor Vluctgen. 6.50 Voordracht: Gcflucgolzuchl im Lich te der Vererhungslohre. 7.20 Opvoering van „Do Tooverfluil", opera van Mozarl. nn!o maandschrift voor bibliographic ..Boekzaal der goheolo wereld." Vanaf 1 Januari wordt de rubriek „Voor do Jeugd" onder zijn leiding geredigeerd in nauwe samenwerking mot den „Keurr^ad voor Roomnehe Jeugdlectuur." Alle werken op het gcib:eil der jeugdlectuur zul'on. bespro ken worden volgens do l>cgins©leu vastge legd in de brocure „Wat laat ik mijn kinderen lezen?" en in „Boekzaal" van Januari 1926, zoodat de jeugdboeken niet alleen volgens een esthetisch en ethisch, doch ook volgons katholiek pnodagogisch standpunt beoordeeld zullen worden. Een reden Ie meer voor ouders en opvoeder», zich op „Boekzaal" to abonnoeren. Men kan en mag niet alles lezen, daarom moet men „Boekzaal" lezen. Wttensckappzlijke Berichten De gouden hist van Toetankhamsn. F,en Ro'uter-telögram dato 2 tlz>-r uit Cairo meldt: Onder sterko bewaking is dn gouden kist van Toetankhnmen bier thans nit Luxor aangekomen. Ze zal binnen enkele dagen in hol mu seum alhier ten toon gesteld worden. Ingezonden Mededeeling [DRA5f|l AvanVALK f.t "fBÜRG'S-' I r. 4 ••iLEVERTRAAil L F.E UVF 9DE f i Hollandscho geboortebewijzen van zichzelf en do huwelijksakte van z'n ouders begaf hij zich naar den advocaat Dullalier in do Ruo Bergère. Het gelukte hem echter niet dezen te spreken to krijgen. In de wachtkamers van het kantoor zaten zoovoel cliënten Ig wachten met hot volgnummer in do hand, dat liet wel avond zou worden eer hij aan de beurt kwam. Twee dagen moest hij ni dus onbenut laten voorbijgaan en het speet hem zeer, want, wie weet, welke maatre gelen dc Markies in dien lijd genomen zou hebben. Later zou echter blijken, dat juist dit uitstel, hem zeer dienstig was geworden. Den anderen morgen zorgde hij vroeg tijdig op liet kantoor van den beroemden advocaat aanwezig to zijn on toen werd hij, na enkele minuten gewacht te hebben, tot dezen toegelaten. Dullalier was 'n zeer jongo man, dio go- as.ocieerd scheen met een n-eds bejaarden collega, die op dat oogenblik, juist het kantoor binnenkwam. Toen Constant den brief van den Hollandschen advocaat over handigd had, bestudeerde hij het gezicht \an den jongen Parijzenaar cn deze scheen buitongewoon veel belang in den inhoud van den brief te stellen. IIij keek telkens op, draaide 't hoofd beurtelings naar z'n confrater, die met bet reeds grijze hoofd over een aantal papieren gebogen zat, koek dan weer Constant aan. Plots schreef i«ij enkel woorden op 'n stukje papier, reikte uit Constant over. Er stond op gescllXCVOni Kom ovor 'n half uur Avenue do Clicby 35. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5