"Backs n Bakpoeder Gemengde Berichten De broedermoord te Zwolle. Bij den lijkschouw is gebleken, dat de moordenaar hot slachtoffer niet minder dan twaalf messteken heeft toegebracht, terwijl de zoon slechts op het kantje af aan den dood ontkomen is: op een paar centimeters na is de halsslagader getrof- ien. De dader heeft bij het verhoor, dat de politie heeft afgenomen, verklaard, dat hij de schuld van de ongelukkige familie-om- etandigheden aan zijn vermoorden broe der weet. Hij had dezen op Kerstdag niet *00 gelukkig in zijn familiekring kunnen zien zitten en was daardoor tot zijn daad gekomen. Be toestand van den 17-jarigen zoon van het slachtoffer hij het drama te Zwolle is van dien aard, dat hij vermoedelijk binnen enkele dagen het ziekenhuis zal kunnen verlaten. Moord of zelfmoord? Gisterenmorgen ia de 64-jarige landbou wer T. Kooij, te Walderveen, onder Lun- teren. met vier kogels, in den omtrek van het hart, doorboord, dood op den zolder van zijn woonhuis gevonden. Hoewel een bij het lijk gevonden revolver op zelfmoord duidt, begrijpt men niet, hoe hij vier scho ten. die vermoedelijk eTk op zich zelf dno- delijk waren, op zich heeft kunnen lossen. Be politie stelt een onderzoek in K. was ongehuwd en woonde met drie Zusters samen. „Hbld." lichting tot een gevangenisstraf van een half jaar veroordeeld was en dit vonnis ten uitvoer zou worden gelegd, bleek hij met de noorderzon vertrokken. Welke moeite de politie ook aanwendde om zijn verblijfplaats te ontdekken, 't was alles vergeefsch. De politie stelde des te meer belang in hem, omdat de justitie nog meer zaken met hem te vereffenen had. Zoo moest hij terecht staan wegens deser tie en twee gevallen van verduistering. Dezer dagen kwam de marechaussee op het spoor van dit gevaarlijke heerschap. Een ingesteld onderzoek -wees uit, dat hij van 1922 af onder een valschen naam te Amsterdam heeft gewoond. Hij is daar gearresteerd en thans opgesloten in het Huis van Bewaring te Dordrecht. Raadslid gegijzeld. Het raadslid H. Kuipers in Den Bosch is toen hij de slad wilde verlaten in gijze ling gesteld. Nog steeds ijs. De salonboot Holland, Zondagavond van Amsterdam naar De Lemmer vertrok ken, geraakte op ongeveer een uur af stand van do Lemsterhaven met averij in het ijs. De salonboot Friesland, Zondagavond van De Lemmer naar Amsterdam ver trokken, geraakte op ongeveer 200 melor van den havenmond eveneens in het ijs. De passagiers van laatstgenoemde boot verlieten het schip over het ijs. Per auto werden ze naar Stavoren vervoerd, om via Enkhuizen hun bestemming te bereiken. Doodgedrukt. Be 17-jarige leerling-machinist v. E., in dienst hij do Hollandsche Buurtspoorwe gen to Tilburg, geraakte bij het uitrijden Venor locomotief uit de remise der H. B. S. aan de Spoorbaan te Tilburg, tüsschen de machine en een deurpost bekneld. Zeel ernstig gekneusd word hij per auto over* gc-bracht naar het St. Elisabeth's zieken huis. waar hij spoedig na aankomst .over leed. Ernstig ongeval. Op de rijstpelmolen te Zwijndrecht, liep een drijfriem vast met gevolg dat de riem brak en met kracht achteruit slingerde. De werkman D. van Breugel alhier, die achter de riem op een buis stond werd door de riem getroffen met gevolg dat hij achter over sloeg tegen een muur aan. Hij werd zwaar gewond opgenomen. Het bleek dat zijn ann op twee plaatsen was gebroken, tevens zijn neusbeen en jukbeen. Voorts bekwam hij vleeschwonden. Hij is per rij wiel-brancard van E. H. B. 0. overgebracht naar het ziekenhuis te Dordrecht. Vrouw in brand. To Delft is de 75-jarige mej. H. Jansen In li aar woning in de Nieuwe Schoolstraat in brand geraakt. Zij liep de straat op, waar voorbijgangers de vlammen doofden. Per ziekenauto werd zij daarop naar het St. ïlippolylusgesticht vervoord. Haar toe stand is hopeloos. Brand in een autoQarage. "Waarschijnlijk door kortsluiting ont stond er Zondagnacht brand in de groote autogarago van do Westlandsche Stoom tram te Loosduinen, waar des nachts twintig autobussen geborgen worden. De brand werd ontdekt door den politic-in- apocteur, den heer Riemvis, die per fiets zijn ronde deed, en de brandweer ophol- de. Do stoomh rand spuit uit de Arcliime- desstraat in Den Haag was binnen hel kwartier aldaar. Do toegang werd gefor ceerd. De auto die in vollo vlam bleek te staan word naar buiten -gehaald en daar gebluscht, doch alleen een ijzeren go- raamte is overgebleven. Gelukkig bleef de groote gasketol, die du'zenden liters samengeperst gas bevat ea die dicht bij de brandende auto stond, gespaard. Inbraak. Zondagnacht is ingebroken in het ge sticht „de Heibloem" te Heijthuizen. Ont vreemd is een bedrag van 300 uit de kamer van den Zecreerw .rector van het geslicht. Na drie jaar gesnapt. Van 1917 tot 1922 woonde te Papen- ctrccht T K., maar toen hij wegens op- FEUILLETON. Dr Curator en zijn Pupil. door PASSE PART0UT. HOOFDSTUK I. Markies d'Auvergne is onwel. De Markies is op weg naar Rennes in 3e auto onwel geworden. Met dezo woorden verklaarde de chauf feur van den luxe-wagen, die voor het Kasteel Mériadce stilstond, z'n veel te Jrroego thuiskomst. Waar is de Markies? stotterde een Oude gebogen dienstbode in de wiHnarmc- gen hall. Hij ligt in do auto. De oudo meid deed snel de deur open fcn keek in den wagen. De Markies lag daar, 'n groote paare-blauwe vlek tegen 't linkeroog. 1 fMaar wat is er dan toch gebeurd? Klets niet, gromde de chauffeur, help hi handje, dan zullen we hem uit den wa gen tiaar boven brongen. Dat kan ik niet, daar ben ik niet gterk genoeg voor, jammerde de ouwe gioid. Er klonken voetstappen op de trap aan h einde van do gang. 'n Heer kwam toe- geloopen, rukte de hall-deur open: Wat is er gourd, Sanne? De Markies is onwel geworden, no taris i r Fn laat jullie 'm dan zoo maar fn ïfilien wagen liggen? Maak de deur open gUion, we znllen hem samen naar hoven fc>gcn. Hoog water. Uit Roosendaal wordt aan de „N. R. Crt." gemeld: De vele regens der laatste dagen heeft de toch al zeer hooge stand van het water in westelijk Noord-Brabant nog meer doen toenemen. De Vliet is tot de kantlijn gevuld on zet bijna geen water in het Volkerak af, ter wijl de Watermolenbeek, Eldertsche turf vaart, Hooge vaart, enz. uit België enorme hoeveelheden blijven aanvoeren. De lan derijen staan dan ook overal óf geheel, óf gedeeltelijk onder water. Het stadsdeel van Roosendaal over de spoorlijn Roosen daalEsschen en de z.g. Vrouwemaden hebben het meest te lijden. Door een lek in den dam van de Hooge vaart liepen in een oogenhlik eenige aan liggende velden onder. Hel gat werd spoe dig gedicht. Zeer veel heeft mn van het hooge wa ter to lijden onder Gastel en Kruisland. De polders van dien naam staan hier en daar geheel blank. Te Ettèn-Leur staan de polders Wester polder en Krijtenberg nagenoeg geheel onder water. Het water in de Laak en Haven staat tegen de kruin der dijken. BuitenL ESenaehtUxn Hoog wafer in Duitschland. De r i v i erc0rresp0ndentie van den Rijn in werking. De Rijn is bij Coblenz sedert gisteren nacht met 75 c.M. gestegen, of in totaal 1 meter 80 in 24 uur. Aan den kant van Ehrenbroilstein is de rivier reeds buiten haar oevers getreden. De Lalm voert groote watermassa's aan, evenals de an dere zijrivieren van den Rijn Gisternacht is aan den Rijn de riviercorrespondentie in werking gesteld. Nadat de sterke regenval in den afgeloopen nacht had opgehouden, is hij gistermiddag opnieuw begonnen. Om 5 uur was de stand te Keulen 5.48 M. Hol water stijgt daar met gemiddeld 8 a 9 c.M. per uur. Om 9 uur was de stand 5.80 M. Indien het weer niet onmiddellijk veran dert, moet op een verderen sterken was van het water worden gerekend. In dit ge val zullen reeds in de eerstkomende 24 uur overstroom in gen plaats vinden. Ook uit Beieren komen berichten over hoog water. Het water van de Moezel blijft stijgen. Om 2 uur gisterenmiddag was de stand 5.75 M. tegen 5.20 M. om 7 uur gistermor gen. Bit komt dus overeen met een stijging van circa 8 c.M. per uur. In den namiddag steeg de Moezel met 4 a 5 c.M. per uur. Om 5 uur was de stand 5.91 M. Daarmede Sanne gooide de beide deuren wagen wijd open. De meneer, die door haar „no taris" genoemd was, maakte het portier van den wagen open en samen droegen ze den Markies naar buiten, het bordes op, het Kasteel binnen. Alles was heel snel in z'n werk gegaan, maar niet geheel en al onopgemerkt voor het overige personeel. In de verte, achter 'n seringenboschje bleef 'n oude vrouw stil staan en keek met half open gozakten mond schuw in de rich ting van het Kasteel. Toen ze den Mar kies bewusteloos uit den wagen zag weg gedragen worden, zuchtte,ze: Goddank hij is alleen, de ander zal gevlucht zijn. En haastig verdween zij achter een groep zil ver-dennen. De notaris en de chauffeur, gevolgd door de oude dienstbode, hadden den Markies 'n kamer binnengedragen en legden hem met het bovenlijf achterover in 'n zeftr grooten fauteuil, schoven twee stoelen on der z'n boenen en de meneer zei toen: Ga nu maar, Léon, ik kan 't verder wel alleen af. Sanne, breng eens 'n kora met koud water en ook dat rieten mandje op de bovenste plank in de torenkamer je weet wel. De Markies bleef 'n oogenhlik alleen met z'n verzorger, *n zwart-uitzienden man 'n bol hoofd en dikke, hoewel gesoigneerde handen. Dezo laatste bekeek aandachtig de paars-roode vlek boven het oog en mom pelde: *n slag, *11 vuistslag en niet zoo maar even, Stom, stom, stom, is-ie ge weest. Toen bogon-ie gejaagd het vertrek op en neer te loopen en er lag n diepe teleur stelling op zijn gezicht. Sanne kwam met heeft de rivier ook ten aanzien van Trier een zeer gevaarlijken stand bereikt. Ook van de Saar en de Sauer wordt sterke was gemeld. Van de midden Moezel komt het bericht, dat de rivier tusschen Zeltingen en Schloss Berncastell den spoor weg door het Hoezeldal heeft overstroomd. Het verkeer is sedert gisterenmorgen ge slaakt. Uit Beieren, het Rijngebied en dat der zijrivieren wordt sterke was gemeld. De scheepvaart op de Main is reeds gestaakt. Het hooge water heeft zeer vele wilde gan zen en eenden derwaarts gelokt. Er wordt druk jacht op gemaakt. Te Steenbergen stond met de Kerstda gen het water lot over den rand van de kade. Hoog water in Hongarije. Het Theiss-gebied overstroomd. Van de Hongaarsch-Roemeensche grens komen berichten over ernstige overstroo mingen, ontstaan doordien verschillende zij-rivieren van de Theiss buiten haar oevers zijn getreden. Hierbij moeten talrij ke menschen om het leven zijn gekomen. Sommige berichten spreken van meer dan 100 slachtoffers. Meer dan 200.000 H A. zijn overstroomd. Een aantal spoorweg bruggen is geheel vernield, terwijl de spoorwegen op verscheidene punten onder water staan. Dientengevolge is het spoor wegverkeer tusschen Boedapest en Boeka rest onderbroken. Uit Boedapest en andere Hongaarsche garnizoenen zijn militairen naar de ge teisterde streken gezonden, waarvan de ge- heele mannelijke bevolking thans reeds sedert vier dagen op de 'heen is. Verscheidene overstroomde plaatsen zijn door de bevolking ontruimd. In andere gemeenten staan treinen gereed om de bevolking zoo noodig weg te voeren. Twee duizend stuks vee moeten in de golven zijn omgekomen. De Hongaarsche regeering heeft een re- geerings-commissaris naar de geteisterde treek gezonden, die aldaar den staat van beleg heeft afgekondigd, daar Toovorben- den van de verwarring gebruik begonnen te maken om hun slag te slaan. Nieuwe koude-qolf in Amerika. Een aantal dooden. In Chicago, New York en elders is een aantal dooden te betreuren, tengevolge van de buitengewone konde-golf, welke het land in haar ijzigen greep heeft. De sche pen, die binnen loopen, hebben alle zwaar weer gehad. Uitingen van Katholieken-haat. Sc handel ij k e kerkschending. In de Morin je", ten Oosten van Nevesinje Herzegowina heeft zich een schandelijke heiligschennis afgespeeld, die in zekeren zin als een bekroning te beschouwen is van de vervolgingen, waaraan de Katholie ken, tusschen Orthodoxe Serviërs en Ma- homedanen wonend, zijn blootgesteld. Men schrijft daarover aan do Weensche „Reichspost." Sinds de „bevrijding" door Joego-Slavië zijn honderden Katholieken aan geweidaden blootgesteld geweest; ve len stierven den marteldood, hun huizen werden in brand gestoken, het vee van vele arme Katholieke boeren werd ge roofd. Dit alles uit haat tegen de „Latijnen", zooals hier de Katholieken genoemd wor den. De arme boeren van Vevesinje, trouw aan hun Kerk, kwamen gaarne tezamen in de noodkerk van Morin je. In het voorjaar werd het Godshuis door Servische fanatici bijna tot de grondmuren verwoest. Met vele moeiten en offers werd het kerkje weer hersteld. Opgehitst door een fanatieken onderwij zer, heeft thans een troep orthodoxe Ser viërs een nieuwe wandaad gepleegd, die hier zelfs nog nooit door Turken is be dreven. Een groote kudde zwijnen werd bijeen gedreven, de deur van het kerkje wei'd ontsloten en een dertigtal varkens en paardei^ werden in de kerk gejaagd. Voor het altaar werd een vuur aange legd, een zwijn werd geslacht en gebraden en een eetpartij aangericht. Na dezo orgie bestreken de boosdoeners het altaar, de wanden en de kerkvensters met bloed en menscheli.ike uitwerpselen. de kom met koud water en het rieten mandje. Zet maar neer, zei de notaris norscli en hij nam 'n fleschje, hield het den be- 1 wustelooze onder den neus, terwijl-ie be val: Ga maar. Je hoeft niet terug te ko men, voor ik je roep. Ondanks het aanwenden van koude compressen en het fleschje met ether, dat de zwarte, dikke heer den Markies tel kens voor den mond hield, kwam de be- wustelooze niet bij kennis. Verduiveld! zuchtte do andere, slfaks blijft-ie er nog in. Maar opeens sloeg do Markies de oogen open en ging versuft overeind zitten. Komaan, 't is goed afgeloopen. zei de notaris zacht tot zichzelf en toen zich naar don Markies huigend, vroeg-ie: Hij? De Markies knikte. Verduiveld, da's 'n leclijk geval. Dat is hot, en do Markies strook zich over het voorhoofd, belastte met de vlak ke hand de paars-roode plek boven het oog. Hoe is 't gebeurd? Ik zal het jc vertollen. Ik heb gedaan wat je voorgesteld hebt. We waren in de bosschen ten Noorden van Rennes en toen heb ik me op hem geworpen. Je weet, dat was nog het eenige middel. En hij was sterker? Veel. veel sterker. Ik had moeten be denken dat-ie gymnastiek- en schermleer- aar geweest is. Ik miste de kracht z'n keel omklemd te houden. Hij gooide zich voor over. greep .m'n linkerpols, drukte dien in de hoogte en gaf me 'n vreeselijken vuist slag tegen het hoofd. Tk moet dadelijk m'n bewustzijn verloren hebben. En alles moet Daarop sloten zij de kerk om haar in een ©tal te veranderen. De regeering heeft tot nu toe niet hel geringste gedaan om de kerkschenders te straffen, evenals ze in het voorjaar niets deed tegen hen, die de kerk vernielden. De opwinding onder de Katholieke be volking is zeer groot. Maar zij is tegen over de Serviërs weerloos. Ernstige aardschokken in Schotland. In Agyllshire (Schotland), zijn Woens dag 1.1 errstige aardschokken geconsta teerd. Vooral te Salen en op het eiland Muil zijn op vele plaatsen zeer hevige schokken gevoeld. Petroleumbrand te Buenos Aires. Uit Buenos Aires wordt gemedd: Een brand vernielde de petroleum-depots van de Italiaansch-Argentijnsche Electriciteits- maatschappij. Vijf millioen piasters schade. Weensche toeristen onder een lawine bedolven. Naar uit Schladming (Stiermarken) wordt gemeld, zijn bij de Giglachsee Uutte door een lawine vier Weensche toeristen bedolven. Hoewel onmiddellijk een red dingsbrigade werd uitgezonden, mocht men er slechts in slagen, één der toeristen die ernstige beenwonden had gekregen, te red den. Twee anderen en een meisje worden als vermist opgegeven en omgekomen ge acht. Roofmoord. In het plaatsje Lobstadt. zoo wordt uit Leipzig gemeld, is het echtpaar Portzig vermoord te bed gevonden. De politie heeft roofmoord vastgesteld. Behalve eenige spaarbankboekjes zi.in den dader 600 Mark in baar in handen gevallen. Van den moordenaar tot nu toe geen spoor. Circus-ongeluk. Bij de vertooning van een extra-num mer, getiteld „De doodsbrug", - in het Kon. Circus te Brussel zijn Zaterdag avond twee Duitsche acrobaten van groote hoogte neergestort. Beiden werden ernstig gewond naar het gsthuis vervoerd. Eén hunner is inmiddels reeds overleden. Het was 'Je werkelijkheid! Berichten uit New-York meiden, dat roovers een nieuw verrassend middel heb ben toegepast, om met succes beroovingen te plegen. Film-operateurs plaatsten zich met hun toestel voor een club en namen scènes op, waarin men zien kon, hoe boe ien, die de club verlieten, van geld en aller lei kostbaarheden beroofd werden. Voor bijgangers, die in New York aan dergelijke incidenten gewend zijn, schonken hieraan geen bijzondere aandacht. Het bleek echter dat hier niet de werkelijkheid werd nage bootst,, doch de werkelijkheid plaats vond. Be roovers ontkwamen in hun auto. Vragen voor het Gcdsdienst-Diploma B, afd. Godsdienstleer. Prof. J. P. Verhaar, hoogleeraar te War mond, heeft de tweede hex-ziene druk uit gegeven van bovengenoemde vragenlijst, samengesteld om de studie van hen, die zich voor het Godsdienstdiploma B willen bekwamen, te vergemakkelijken. Voor het antwoord wordt achter de meeste (niet alle) vragen verwezen naar Rector Dekkers' „Apologetiek" en „R.-K. Godsdienstleer" en ook wel naar Pater do Gvoot's „Handleiding bij het Katholiek Godsdienstonderwijs". Zoo zou dit werkje ook dienst kunnen doen bij zelfstandige studie voor hen, die geen cursus kunnen volgen en zich ge noemde boeken aanschaffen. Het werkje is verschenen bij N.V. Paul Brand's Uitgeversbedrijf, Hilversum. Frans Erens. De „N. R. Ct." weet te melden, dat Frans Erens ernstig ziek is. Te Fillinges in Boven-Savoye gevestigd, was hij voornemens enkele weken te Heemstede bij zijn naaste verwanten door te brengen. Doch op de reis is hij te Rueil zoo snel in z'n werk zijn gegaan, dat Léon geen kans gezien hoeft, me te hulp te komen De ander begon weer het vertrek op en neer te loopen, streek zich met de band door de verwarde, zwarte baren. Er is veel, veel verloren.zoo niet alles. Het taaie gestel van Markies d'Auverg ne scheen den slag te boven te zijn. IIij stond op, plaatste zich tegenover den ander. Hoor eens, Delcroix, je moet mij uit sluitend de schuld van de mislukking niet geven. Als jc mee gegaan was, om hom naar het station van Rennes te brengen, zouden we hem wel onder den knie gekre gen hebben, maar jij durfde niet! Wat? Ik niet durven? Ja, jij bent wel geslepen in zaken, in theorie, daar hen je trouwens notaris voor, maar als 't op de practijk, op de daad aan komt, dan krabbel je terug. Delcroix antwoordde niet Hij bleef 'n oogenhlik voor het venster staan, keek flot park door, het schier onafzienbare park, dat bij het Kasteel Mériadce behoorde. Wat moeten we doen? vroeg de Mar kies, wat moeten we doen? Z'n vader is dood. Do dokter uit 't krankzinnigenge sticht heeft me gezegd, dat hij -rustig ge storven is. In alle dagbladen staat een oproeping naar de erfgenamen van Graaf de I.annoy. Er leeft er maar een, en dat is hij. Aan ihem zal ik het Kasteel Mériadec moeten afstaan met alles wat er hij behoort, roe rend en onroerend. Ala hij, die mij bewus teloos geslagen heeft en die nu reeds op den trein naar Holland rit, gaat uitzoeken, hij Parijs ziek geworden. Hij lijdt aan een zware harhahng van zijn oude bronchitis. Kalenders. Onder de mooie kalenders neemt die van het welbekende merk Lotus-margarine een eereplaats in. Jurgens Margarinefa- brieken hebben alles perfect in orde ook haar reclame. De Ned. Spaarverzekering voor Katho lieken heeft een eenvoudige, maar keurig- afgewerkte, zeer duidelijke kalender uit gegeven. De verfrisschende invloed van haar ar tikelen heeft de firma J. G. Boldoot naar ons toeschijnt tot uitdrukking willen brengen in haar frisch-kleurige kalender, waarnaar men steeds graag zal kijken. De N. V. Werninks Tennisvloeren te Leiden heeft een kalender uitgegeven op welke een duidelijke afbeelding staat van een tennisvloer van gemalen baksteen. Wetenschapp2lijke Berichte» Een nieuw chemisch element ontdekt. De correspondent van de „N. R. Crt." te Praag schrijft: Bij de onderzoekingen van pr>e. lley- ïovsky en dr. BoVsjek, wairvaa eenige weken geleden gewag .s gemaakt en die le:dden tut de ontdekking en nauwkeuriger vaststelling van l*».t nieuwe element dvi- uxangaan deden I verschijnselen voor, die op hee besta-11 schenen te wijzen van nog een ander, tot dusverre onbekend element, dat Mendelejeff theoretisch had voorzien, en in diens elementensysteem met het cijfer 43 is aangeduid. Na de pu- blicoering van het onderzoek betreffende dvimangaan hebben beide geleerden hun experimenten voortgezet; het is hun gelukt ook het bestaan van het element 43 door zijn röntgenspectrum met zekerheid vast te stellen. De bijzonderheden dezer nieuwe ontdekking zullen binnenkort wereldkun dig worden gemaakt. Innezcr n<U:pp. gebakken met Dr0etker's 8 mooie, zure appelen.ca. f 0.14 250 gr. tarwebloem„0.16 3 eieren0.1S 50 gr. boter„0.14 50 gr. suiker ca. 0.03 5 eetlepels melk of zoete room 0.04 yA pakje Dr. Octker's Backin 0.04 La pakje van Dr. Oetker's Vanille=suikert.... 0.02J/a een weinig rumca. 0.20 f 0.951/8 Bereiding: De appels worden geschild, van het klokhuis ontdaan en in ongeveer 1 cen= timeter dikke schijven gesneden. Dan late men die schijven in suiker en met een weinig rum overgoten, eenige uren staan. Men laat de boter smelten, doet er suiker, Vanillesuiker, eierdooiers, melk en het met Backin vermengde meel bij, en ten laatste het stijfgeklopte eiwit. In dit deeg wentele men de appelschijven, bakke ze mooi bruin in kokende reuzel, waarna men ze met suiker bestrooid warm opdient. Vraagt gratis receptenboekje bij de Eenige Importeurs. E. Ostermann Co„ A'dam. wat er mij toe geleid kan hebben, hem hierheen te latin komen, om hem tot mijn particulier secretaris aan te stellen; als die, zeg ik, gaat zoeken naar de reden die mij er toe bracht, hem hij de keel te grij pen dan is alles, letterlijk alles ver loren! Maar dat zal die Constant Noijens, die gewezen schermmeester, nief doen. Hij beeft niet het flauwste vermoeden, dat hij de erfgenaam is van Graaf de Lannov. Wie zou hem dat gezegd hebben? Hij is van Holland hierheen gekomen op de adver tentie, die jij in een provinciaal blaadje gezet hebt. Hij is er op attent gemaakt door jou zelf. toen je als oud-mannetje vermomd bij 1 cm in de huurt gewoond hebt om zijn gangen na te gaan. Hij is hier gekomen, heef; je voorstel aangehoord en heeft geweigerd, hier voor goed z'n intrek te nemen, dat is alles. Tot je dienst, maar, als ik opgeroe pen wordt om me er-ons voor 'n betrek kin-? lo komen pre.senloeren en ik word dan nadat ik verklaard heb niet op de aanbie ding in te gaan, door m'n gastheer half gewurgd, dan doe ik wat do zoon van Leo- nie de Lannoy gedaan heeft, dan verdedig ik mc en.wat het ergst» zal bli.iken te zijn, dan ga ik achteraf onderzoeken wat de reden van dien aaival geweest kan zijn. Ik richt mn tot den Prefect van het arrondissement Mériai'ec, ik neem infor maties naar den Markies d'Auvergne en den notaris Delcroix. die me 'n gezegelde overeenkomst wilde doen teekenen, waarin ik afstand moest doen van alle goederen «1 erfenissen, die me eventueel ten deel zouden vallen. (Wordt vervolgd). .etSsnen èn Kunst

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4