j^lOwt geneesten veiïffaaait deWwd SCHRODER X DE CONSIGNS E. J. COSTER „THE AMERICAN LUNCHROOM" l"cGEZQ&nEN HIEOEDEFLING- ei IT DE OMGEVING. KATWIJK. Gemeenteraad. De Kalkzandsteenfabriek Pu blieke Verhuring. Voorzitter Burgemeester <le heer J. H. de WaalMalefijt. Er is een vacature. Ver der aanwezig alle leden. Ingekomen is een verzoek van het Bestuur der Neder- landsche Christelijke Fabrieks- en Trans- portarbeidersvereeniging om, evenals zulks bijv. door Vlaardingen, Scheveningen en andere plaatsen gedaan wordt, mede te willen werken om ten gerieve der vis- schers tegen do z.g. *,doodvisscherij" actie te voeren. B. en W. zeggen, dat zij, even als zulks in andere plaatsen gebeurt, ook deze zaak ernstig onder de oogen zullen zien. In een volgende vergadering zullen B en W. hierover rapporteoren. Be Voor zitter zegt, dat er op heden een verschil bestaat ten aanzien der uitvoering van de Vleeschkeuringswet. God. Staten zijn hierop ook attent gemaakt. Het gaat er nl. cm, of alle rechten en plichten voor een kring, in deze Katwijk, Rijnsburg en Val kenburg, gelijk moeten zijn. B. en W. stel len voor deze zaak aan te houden tot Ged. Staten in deze een besluit hebben geno men. Alzoo besloten. Ingekomen missiven van Ged. Staten meldende goedkeuring van verschillende raadsbesluiten, o m. de lee- ning voor de Gasfabriek, Waterleidingbe drijf, Electriciteitsbedrijf. Bericht dal door Katwijk aan den Vleeschkeuringsdienst Leiden over het vorig termijn 178.73 te veel is betaald. Ingekomen een schrijven van den ZeerEerw. Heer Pastoor Maas- waarin deze wegens vertrek ontslag neemt als lid van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs- Be Voorzitter deelt mee dat de havenmeester door de Birectie van de Katwijksche Kalkzand- steenfabriek de toegang lot het terrein de zer fabriek wordt geweigerd, waardoor Lera de gelegenheid ontnomen wordt de ha vengelden van de daar ladende schepen in ontvangst te nemen. B. en W. stellen voor aan te koopen een roeiboot om alzoo deze schepen te kunnen bereiken. Een dergelij ke boot is op beden te koop voor 150. Meerdere leden uiten hun ontstemming over een dergelijke wijze van optreden der Birectie van deze fabriek. Er blijkt echter wettelijk niets tegen te doen te zijn, zoodat ide raad besluit tot aankoop van een boot. Be Birectie der N. Z. T. M. zal bij de Ha venstraat een nieuwe wissel aanbrengen, waardoor het rangeeren niet meer behoeft plaats to hebben voor den overweg naar den Sluisweg. Het gevaar is daar opgehe ven. Be heeren C. van Tpngeren, H. Grim bergen en H. Parlevliet worden aangewe zen om de geloofsbrieven te onderzoeken van het nieuw gekozen lid, de heer G. van Buijn. Be heer Grimbergen brengt daarna namens deze Commissie verslag uit en ad viseert tot toelating. Tot leden dei' Commissie van Toezicht ■op de Bewaarschool worden gekozen voor Katwijk aan Zee Mej. 1,. Rosier, voor Kat wijk aan den Rijn Mej. II. J. Meijering Hetlema. Tot lid der Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs wordt •gekozen de heer C. II. W. v. d. Eem, Molen weg te Katwijk aan den Rijn. Punt 5. Voorstel tot verkoop van grond Mej. Broeksmit- kunstschihleres, wil hij haar woning een vrij terrein koopen groot 800 M2. ten Noorden van de J. Toorop- etraat. B. en W. stellen voor dezen grond ie verkoopen a 10.per Meter verders de gewone voorwaarden. Besloten. Voorstel van den heer Grimbergen inza ke publieke verhuur van landerijen. Bit voorstel beoogt om bij publieke verhuring geen huurders aan te nemen die. niet iu- woners van Katwijk zijn. Tevens om on derverhuur niet toe to laten tenzij met goed 'keuring van B. en W. Be heer J. van Buijn zegt voor dit voorstel te zijn. Onder verhuur wenscht hij echter wel toe te laten. Be heer Wouda zegt in aanneming vaq dit voorstel een zekere protectie te zien. 'Ook andere dan tuinbouwbedrijven zullen ko- tmen vragen ora geen gemeentewerk naar andere plaatsen te zenden, bijv. hot druk ken van de notulen. Be industrie heeft recht op eenzelfde bescherming. Be heer v d. Zwan pleit ook voor dit voorstel, doch zou bij verhuring de voorwaarden willen stellen dat slooten en zijpen, op straffe van boete, moeten worden schoon gehouden. Be heer R. Ouwehand zegt zich cok met het voorstel te kunnen vereeni gen. Be voorzitter zegt dat hetgeen de heer v. d. Zwan wil een afzonderlijk voorstel is, dat B. en W. eerst willen bezien. Be heer [Wouda zegt voor het voorstel te zijn doch fwijst er op dat de Raad een bepaalde rich ting uit gaat. Bij lezing van het besluit blijkt de heer Meerburg tot zijn groote schrik pas tot de ontdekking te komen van eenige bescherming van tuinders tegen over huurders uit andere plaatsen en acht zich daarom geroepen er tegen te moeten ageeren. Het voorstel komt in stemming cn wordt aangenomen met 1 stem tegen nl. dc heer P. Meerburg. Punt 7. Voorstel tot wijziging der bc- grooting. Be heer Houwaard zegt een bui- te ngewonen meevaller te hebben uutdekt ul. dat de bijdragen aan den Vleeschkeurings dienst 2000.lager kunnen zijn dan aan vankelijk was geraamd. Spreker zegt dat nu toch wel gebleken is dat B. en W. bij de behandeling van het voorstel tot verla ging der keurloonen te pessimistisch ge stemd waren. Be heer C. van Tongeren zegt, zich aan te sluiten hij het gesprokene door den heer Houwaard. Bij de rondvraag vestigt de beer J. van Buijn de aandacht van B. en W. op het geval dat Binsdag bij plecht weer gemeentewerklieden aan het boomen kappen waren. Spreker vraagt of do opzichter geen opdracht beeft bij slecht weer het werk te staken. Spreker zegt .voor zich het onverantwoordelijk te vinden. J)an vraagt de de heer Vaai Duijn of B. en iW. het in verband met de bekende relle tjes van vorige week te Katwijk aan Zee jjiet wenschelijk achten een lokaal beschik baar te stellen opdat deze menschen daar kunnen verblijven. De voorzitter zegt een én ander in overweging te zullen nemen. Daarna shutting met gebed. Ingezonden Mededeelinp. WIJNEN VAN HET HUIS 6595 essss BORDEAUX bos Specialité: „Vins Fins" voorheen verkrijgbaar bij den Heer J. POSTUMA, Stationsweg 3, thans verkrijgbaar bij Steenstraat 8 - LEIDEN - Tel. 1361 Vleeschkeuringsdienst. In den Vleesch keuringsdienst, Kring KatwijkRijnsburg Valkenburg, is thans een kwestie han gende. In do voorlaatste gemeenteraads zitting werd een voorstel om de keurloo nen te verlagen aangenomen. Be slagers in dezen Kring meenden dus, ingaande 1 Januari, hievan tc profiteerpn. Thans blijkt echter dat dit besluit alleen zal gel don voor de slagers te Katwijk ,en de sla gers te Rijnsburg en Valkenburg dus niet in deze voox-deelen zullen deelen. Aan te nemen is dus dat de slagers door middel hunner organisatie gedaan zullen trachten te krijgen, dal men gelijke rechten doch ook gelijke plichten heeft. Do slagers te Katwijk hebben het onrecht tegenover hun collega's medeleden gevoeld en deze kwes tie reeds ter sprake gébracht. Waar zou men anders z'n organisatie voor hebben. We twijfelen niet of deze zaak wordt tol aller genoegen opgelost LEIDSCHENDAM Wilhelmina-Vereeniging. Maandag avond hield de vereeniging „Wilhelmiua" een alg. vergadering in het café „Het Wa pen van Veur", onder voorzitterschap van den heer Jongeneel. De Penningin. bracht dan verslag uit, waaruit bleek, dat er een batig saldo van pl.m. f 175.aanwezig is; de voorz. brengt den penningm. een hartelijk woord van dank. Bij monde van den heer Coomans brengt de controle-commissie verslag uit van de controle der boeken en bescheiden van deh Penningm., en verklaart alles in de beste orde bevonden te hebben. De verkiezing van 4 bestuursleden voor de aftredende heeren L. v. d. Giczcn, W. Vermeer, J. Meijer en M. v. d. Togt heeft tot uitslag, dat genoemde heeren allen met meerderheid van stemmen worden her kozen. Be Voorz. deelt mede, dat de collecte voor het huldeblijk aan H.M. de Koningin lieeft opgebracht f Hit).—, buiten do buurt schap Stompwijk, waar deze collecte nog geschieden moet. Bij de rondvraag stelt do hoer Willemse een andere indeeling der feestelijkheden voor; hij wil de verschillende vermakelijk heden meer verdeeld hebben over de ge- heele gemeente, opdat zoo de onderschei dene zakenmenschen, ook zij, die ver van het feestterrein zitten, er voordeel uit trek ken kunnen. Be Voorz. zegt, dat dit de ver eeniging op «een schade van pl.m. f 2000. zou komen te staan, daar men de vermake lijkheden toch op particulier terrein zou moeten plaatsen, wat men niet gratis zal afstaan. De heer Willemse is dit niet eens met den Voorz. en wijst op de breede trot toirs en pleinen der Gemeente, waax-op de Voorz. antwoox-dt, dat B. en W. deze niet zullen geven. De lieer Willemse zegt het in ieder geval te beproeven, dan weten we hoe of wat, waarop de Voorz. toezegging doet. De heer Bosmeijer geeft het Bestuur in overweging om de armste dor armen koste- looze toegang te geven tot het feestten-ein, daar het feest toch voor allen geven wordt, waarop de Voorz. antwoordt, dat hiermede steeds i-ekening is gehouden, en doet ver der alle toezegging. De heer Al vi*aagt de verpachting der Consumptietent publiek te doen. Hierover ontspint zich een langdurige bespreking, waarop de Voorz. nadere toelichtingen geeft en zegt deze zaak terdege in over weging te zullen nemen. Hierna sluit hij onder dank de verga dering. LISSE. R. K. Volksbond. Be R. K. Volksbond hield Dinsdagavond eene vergadering waar van de opkomst grooter had kunnen zijn. Na opening werd door allen gezamenlijk een Onze Vader en Wees Gegroet gebe den voor de zielerust van het overleden Centraal Bestuurslid don hoer Hulsemans. De voorzitter sprak zijn leedwezen uit over de slechte opkomst, vooral in ver band met de belangrijke agenda, waar o.a. ook op voorkomt de viering van het 25- jarig bestaan. De voorz. deelde hieromtrent mede, dat begonnen zal worden met de kerkelijke viering en wel door een triduüm met op den laatsten dag een H. Mis met Generale H. Communie, waarna een ge meenschappelijk ontbijt. Een eventueele feestvergadering zal, daar 11 Maart de af- deeling 25 jaar bestaat en dit in de groote vasten valt eerst later gehouden worden. Be heer v. d. Lans opporde het denk beeld om vooral den oprichter, den Zeer Eerw. Heer Pastoor B. J. Klckamp z. g. op dien dag niet te vergeten. Be Voorzitter zal er nota xan nemen. Vervolgens was aan de orde beantwooi- ding der schriftelijk gestelde vrag n dooi den Geest. Adviseur. ZijuEerw. zeid<\ dal. daar maar een der vragenstellers aanwe zig was- hij niet alle vragen zou beant woorden. Daar was o.a. ook een vraag in gekomen wat de beteekenis was van de ra men boven het Priesterkoor in onze Kerk Deze vraag werd op zeer duidelijke wijze door de Eerw. Adviseur beantwoord en de beteekenis uiteengezet 't geen zeer leerzaam was. Z.Eerw. gaf bovendien nog een korte schets van de ramen boven het Maria- en St. Jozefaltaar. Een dankbaar applaus en het dankwoord van den voorzitter loonde den spreker voor zijn moeito. Be Voorz. deelde mede dat de Bedevaart naar St. Jeroen in hel vervolg gewestelijk zal worden gehouden. Bij de rondvraag werd geinformeerd r.aar het beleid van den penningmeester en werd èr geklaagd over de laksheid van den bode, terwij! ook werd aangedrongen om vrouwen aan te sporen tot organisatie. Verzocht werd bij den Gemeenteraad voor de Voortlaan aan te dringen op verschil lende verbeteringen. Inzake de vraag over het beleid van don penningmeester, ant woordde do voorzitter dat de zaak van dien aard is, dat de penningmeester uit zijn ambt is ontzei en de boeken in handen zijn van de commissarissen. Een der com missarissen deelde nog mede dat de betrok ken bode eveneens ziin ontslag moet heb ben. Een der loden zag liever weer convo caties thuisbezorgd, omdat do Volkskrant zoo slecht wordt gelezen. Be Voorz. meen de dat men de Volkskrant moet loeren le zen. Aangedrongen werd nog op meer apo logetische ontwikkeling. Een vraag op apologetisch gebied, welke nog werd ge daan word staande de vergadering dooi den Eerw. Adviseur beantwoord. Be gees telijke Adviseur stelde voor de vergaderin gen op Lof-avonden niet voor half acht fa doen aanvangen terwijl hij or nog op aan drong dat do werkloozen d°s morgens de H. Mis zouden bijwonen: zij hebben er schoon den lijd voor. Na nog enkele klei nere besprekingen werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. NCORDWIJK Gevestigd: -T. v. d. Wiel. van Bruns- sum. M. A. Frigge, van Zoeterwoude. Fam. E. Kingma, van Borculo. J. H. Schaart en gezin., van Katwijk. C. J. M. Bekkering, van Oegstgeest. Vertrokken: J. P. de Roode. naar Voorhout. G. H. H. Braun, naaf Kopen hagen (Benemarken) F. M. Range, naar Amsterdam. G. G. v. Schaik, naar Noordwijkerhout. NOORDWIJK AAN ZEE. Noordwijkschc Reddingsbrigade. Be brigade kwam bijeen in Hotel Gentraal Maandagavond te 8 uur Voorzitter Br. G. II. Hermanides. Be opkomst was bevredi gend. Ingekomen was een schrijven van den Bond tot het redden van Drenkelingen, gericht aan de kustbrigade. Bit werd ver hezen naar bet eind der besprekingen. Ook wei*d een brief voorgelezen van het eerelid van de Noordw. Reddingsbrigade, de heer Krupp von Bohlen, waarin hij dank uitsprak voor de deelneming van de brigade in het auto-ongeluk waarbij do chauffeur van genoomden heer was ver ongelukt Aan het politiecorps was een uitnoodiging gezonden om eventueel deel te nemen aan een cursus p. II. B. O onder voorwaarde dat het politiecorps lid zou zijn van de Reddingsbrigade. Een lidmaat schap voor het gebeele corps. Het antwoord van de politie hield in, dat wegens inmid dels getroffen andere maatregelen geen gebruik gemaakt zou worden van dezen cursus. Tevens werd mededeeling gedaan, dat de heer P. de Groot bedankte als secre taris. De secretaris lichtte nader toe dat l ij wegens veranderen van werkkring moet bt-danken, 3 4 van het jaar zal hij in het buitenland vertoeven. Be voorzitter zeef dank aan de heex-en Bardolmcijer cn Be Groot voor hun werkzaamheden in het be lang van de vereeniging gedaan. Dan komt aan de orde bestuursverkiezing we gens de beide bovengenoemde vacatures. Tiet bestuur hééft gemeend om in het be lang van de Brigade thans een 2-tal enn- óidaten te moeten aanbevelen hoewel dit niet de gewoonte is. Het ziin de heeren Jan van Kan en S. Verloop. Wat de eerste betreft is het algemeen bekend, dat hii veel liefde heeft voor het reddingswerk. Wan- eer er iets gebeurt is dan gaat men naar uem, de loop is nu eenmaal naar hem. Te vens heeft hij de brigade, al verschillende malen geholnen axn geldelijke voordooien, daar hij in den zomer onder de badgasten vertelt van datgene wat hem na aan het hart ligt. Ook den heer S. Verloop is een propagandist van buitengewone kracht en activiteit, met bijhouden van het. archief, mei uitzetten van reddingsmiddelen bij ijs- op het feestterrein e. d. Be heer Van Wijk vraag' of Van Kan een eventueele benoeming zal aannemen. I)e Voorzitter zegt, dat hij dit niet weet. He heór Gommandeur zegt, dat de beer Van Kan heenging, omdat de vergadering het wilde. Kiest de vergadering hem weer als bestuurslid dan veronderstelt hij-dat Van Kan dit zeker zal aannemen. Be heer Ver loop verklaart dat wat hein betreft van vijandschap of gespannen verhouding geen sprake is. Be voorzitter zegt dat het vrije stemming is. Aangewezen worden de hoe ren v. Wijk Sr. en A. Vermeulen als stem bureau. Be uitslag der stemming is dat de heeren Jan van Kan met 22 en S. Ver loop met 21 stemmen worden gekozen. Aan wezig waren 30 loden. Be Voorzitter spreekt zijn dank uit dal het bestuursvoor stel sympathie gevonden heeft. Op 20 December a.s. bestaat de Brigade te Haarlem 1214 jaar. Ook ^oordwijk is uitgenoodigd on het Zwemfeest van dezen dag. Eenige leden gaven zich op. Men kan zicli tot Zaterdag 10 uur voorin, bij dop heer G. de Hollander opgeven om mede te gaan. Toegestaan* wordt 10.vergoe ding uit de kas. Bespreking feestavond T)e voorzitter vond de feestavond verleden jaar bijzonder go- noegelijk. Het bestuur meent een fee=l avond te moeten organiseern. De vergade ring besluit dit te doen huiten hozwaar van de kas, en dan liefst met eigen krach ten. De heer A. v. d. Berg «telt voor om de heeren Bart de Groot en S. Verloop te benoemen als feestcommissie. Bij accla matie wordt aldus besloten. Be commissie heeft vrij mandaat om te handelen. Be beer Verloop stelt voor om de derde week in Januari vast te stellen, om andere ver- eonigingen niet in de wielen te rijden. De heer A. v. d. Berg zegt. dat de cur sus-avonden niet best bezet zijn. De heer Verloop vindt het noodig dat cursus gege ven wordt. Eenigen geven zich nog op voor dezen oux-sus, zoodat vanaf Maandag 4 Ja nuari a.s. iederen Maandag cursus gegeven wordt te 8 uur bij Peyorkorn. Voor dezen cursus kan men zich opgeven voor 4 Jan. bij S. Vei-loop. Be heer Schild wordt be noemd als commissaris van materiaal. Hij zal zorgen dat wanneer noodig het mate riaal ter bestemder plaatse arriveert. De heer Wassink ïhaakt bekend dal men al leen Donderdagavonds le Ben Haag zal kunnen oefenon. daar de Haagsche Briga de Dinsdagavond moest laten schieten we gens Ie weinig deelname. De Vooi-z. sluit hierna dc vergadering. RIJNSBURG Gemeenteraad Adres van winkeliers. Adres van Kerkeraden. Koop van grond. Voorzitter de heer* J. 1.. Bosschioter, burgemeester. Aanwezig alle leden, behalve do heer K. van Delft. Do Voorz. opent tie vergadering met ambtsgebed en leest de notulen der vorige twee vergaderingen, die na enkele opmerkin gen van den heer v. d. Guglon betreffende één aanvulling over restitutie van belas ting aan zr. Vreeswijk van de Ver. „Zie kenhulp", wox-den goedgekeurd. Daarna doet de voorz. mededeeling van de ingekomen stukken, w.o. eenige missi ven van God-muteerden, behelzende goed keuring van genomen raadsbesluiten, ook een betreffende restitutie van f57.01, zijnde teveel betaalde bijdiage, aan den Keurings dienst over 11)23; een schrijven van het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie, dat als bijdrage in de huur van den kan toorhouder van het nieuwe Postkantoor per jaar f 250 aan de gemeente zal worden uitgekeerd Ingekomen is voorts een adres van de Winkelvereeniging „Vooruit", waarin de winkeliers in verband met don overlast dien zij van do schoolkinderen ondervin den, verzoeken onx politiemaatregelen, ter wijl zij tevens voorstellen, dat de kinderen van 8.30 tot 9 en van 1 tot half 2 op do schoolspeelplaats worden verzameld. B. en W. achten dat er geen reden be slaat in verhand met bovenstaand verzoek de politieverordening to wijzigen, omdat die reeds voorziet in maatregelen tegen overlast der kinderen. De beer J. Schoxxoveld hoopt, dat de be treffende bepalingen der politieverordenin gen wat strenger zullen gehandhaafd wor den, want de winkeliers ondervinden, vooral in hel centrum van het dorp, voel hinder van de schoolkinderen. Be heer Brussee gelooft, dat 'l wel wat overdreven is, wat de winkeliers van den overlast dien zij ondervinden xneeduelen. De heer S. Scboneveld, weth., hoewel vaix oordeel, dat er inderdaad afkeurens waardige dingen gebeuren, waarschuwt tegen een al te kras optreden der gemeente dat tot gebeurtenissen als in een naburige gemeente zou kunnen leiden. Spr. acht daarom het meest juiste standpunt in de zen, de politieverordening zooals zij thans is, te laten bestaan en geen wijzigingen daarin aan te brengen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten en alzoo In t adres van de winkeliersvereeniving voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde konit nu een adres van dc kerkeraden der Ne l. Horv. Gein., (lercf. Kerk en Cbr. Geref. Gein., waarin aange drongen wordt op politic-maatregelen tegen het vloeken en voor het handhaven der open ba re eerbaar hei 1 Bit adres is van Mei 1923; aan het eer ste deel van het verzoek is voldaan; liet teede deel is aangehouden, doch B. en W. gelooven niet, dat er aanleiding bestaat gelijk hot adres wil, het. samenzitten van menschen van beiderlei kunne op do her men tc verbieden. Be heer S. Scboneveld, weth gelooft dat een dergeiljk verbod te veel ingrijpen zou in de vrijheid der menschen. Be heer Kralt is hel mei dit motief niet eens. In de wereld moeten nu eenmaal dc goeden altijd met de kwaden lijden. Be lieer S. Scboneveld licht de zaak nog nader toe. Be toestand is thans niet van dien aard, dat het noodig zou zijn in de vrijheid op een dergelijke wijze in te grij- pen. Be heer Jonker vindt na de mededeeling van 11. en W. dat dc toestand nog niet zoo is, dat een dergelijk ingrijpen noodzakelijk zou zijn, volle vrijmoedigheid om te «hun- men voor afwijzing van het verzoek der Kerk ei-aden. Be heer J. Scboneveld is het met den vprigen spreker en ook met de mededee ling van B. en \V. niet eens. Wie hebben 't mis, de kerkeraden of B. en W., spr. ge looft de laatsten. In dezen wintertijd komt de natuur ons te hulp; wanneer het zomerdag was, zou het gemakkelijk zijn ons te vergewissen vén de waarheid van hetgeen de kerkera den als motiveering van hun verzoek mee deden. Be heer v. d. Gugten begrijpt de moei lijkheid van de zaak; iu haar algemeenheid zou een bepaling om aan alle mensehen van beiderlei kunne dit zitten te. verbie den niet juist zijn; b.v. als je met je vrouw aan t' wandelen bent en je zou even gaan zitten en er zou een politieagent komen om je weg te jagen. Be Voorz. zou het 't beste vinden in ver band met de moeilijkheid der zaak, dat de leden van den raad, die zich bezwaard ge voelen over do door de Kerkeraden aangek duide misstanden, zeiven eens met oen voorstel bij den raad kwamen. De boer S. Schoneveld, weth.. wijst nog eens op de moeilijkheid van een verox-do* ning te maken, die ook practiseh uitvoer baar is. Spr. stelt voor, afwijzend op het verzoek te beschikken, doch meteen daaraan toe te voegen, dat t.z.t. deze zaak nog eens naden onder do oogen zal worden gezien. Aldus wordt besloten. Aan de orde komt oen voorstel tot moer- dero aankoop grond langs do Zandtlaan, alsmede mededeelingen ovor strookeul grond langs den Oegslgeesterwcg. Nadat de raad 1 uur in geheime ver gadering is geweest, wordt besloten, aan Baron van Wassenaar van Gatwijk eeni strook grond van (i M. br. 370 M. lang aan te koopen tegen den prijs van 1.25 per M2. B. en W. worden gemachtigd, met do tram-maatschappij te onderhandelen be treffende dit stuk grond. Vervolgens wordt do instructie van dent gemeente-ontvanger vastgesteld. Ten slotte worden B. eix W. gemachtigd tot de verpachting van het havengeld, die jaarlijks, en van het gewas en visscherij, die om de 5 jaar plaats heeft. Bc heer Brussee zou het havengeld wil len afschaffen. Be heer S. Schoneveld, weth., vindt het niet juist met een dertro- lijke opmerking te komen nu do begrooting pas behandeld is en goedgekeui'd. Be heer v d. Gugten vindt dat haven geld een onbillijke belasting, men denke b.v. aan het feit, dat op de wegen ieder mag rijden en rossen. Be Voorz. zegt nadere overweging vao deze zaak toe. Be heer de liaan stemde tegen do ver- paeh.ing van het gewas. Bij de rondvraag wijst de hee» v. d. Gugten op eenige duistere plekken ia de gemeente, althans na half elf. Kunnen eenige lantaarns, b.v. in do Brouweratraut, niet nog wat door branden? VOORSCHOTEN St. Josephs-gczellenvcreenlying. Zon dag a.s. geeft de St. Josephs-gezellonver. oen uitvoering met medewerking van do gymnastiokvereen. van het patronaat, iu het R.-K. Vorcenigingsgebouw alhier. Be pauze's zullen worden opgeluisterd met radiomuziek. Voetbalwedstrijd. De nieuw opgerichte voetbal vereeniging „T.nurentius", geheel en V. V. L., zal'Zondag 27 December a.s. haar eersten competitiewedstrijd spelen op eigen terrein togen S. J. G. Ill uit Noord wijk. Do wedstrijd zal aanvangen der namiddags te twee uur. Ingezonden t ededeelinr. Bezoekt Steenstraat 55. Firma H. M. 8IESIOT. _0E RIJF3 TREEK HAZFRSWOUDE. Gemeenteraad. Dc los- en opslagplaats. Be noeming tolgaarder. Dinsdagmorgen te 10 uur vergaderde do raad dezer gemeente. Voorzitter de bur gemeester, de heer J. v. «I. Moulon. Aanwe zig alle leden. Be voorz. opent de verga dering met ambtsgebed. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die nu een opmerking van den hoer B. Buiten huis worden goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken: Missive van God. Staten, houdende mededeeling dut do re kening, dienst 1923 is vastgesteld. Missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring 'besluit tot het verlengen van den termijn voor onbewoonbaar verklaarde woningen, maar gaarne inlichtingen verlangend in welk opzicht pogingen worden aange wend tot verandering in den toestand. Mis sive van God. Staten waarin voorkomt ban lans van het Kcttringsbedrijf voor waren, met de mededeeling dat door de gcmccnlo een bedrag van 59,01 i.s lo voel be taald, wat in mindering zal worden ge bracht. Vervolgens is ingekomen een Mis sive van den Minister van O., K. en W, dat volgens art. 250 L. O.-wet over den. dienst 1922 en 1923 een extra-tegemoet koming in de kosten voor L. is ver strek!, nu geen termen gevonden zijn aan zijn verzoek over 1924 te voldoen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange- nom>'n. Voorla is nog ingekomen een adres van de heeren Kooman en Kaashoek, niet verzoek tot het aanbrengen van oen los- cn opslagplaats ou-t de noodigo bestrating bij de Middehvegbhig, grenzende aan hot eigendom v. den lu-er Vcrschie, wegens du onhoudbare toestand aldaar bij de bie tencampagne. Do voorzitter zegt, dat deze zaak breedvoerig op de voorlaatste verga- dering is besproken, met het resultaat dat door B. en W. vergunning knn worden verleend hij de bietencampagne, aan au fl op den Gemeencweg niet kon plaata hebben voldoen. Daar mi echter al spoedig bleek dat bet vervoer vanaf de gelegenheid op de Geniei-neweg niet kon plaats hebben, werd door 11. en W. vergunning verleend tijdens de bietencampagne, weer geregeld gebruik te mogen maken van de gelegen heid aan de Middelwegbrug. Na gehou den bespreking werd besloten dozo zaak te renvoyeoren naar B. en W. Komt aan de orde benoeming van een tolgaarder voor 1026.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 13