Do kantonrechter veroordeelde hokl fc1 GO subs. GO dago11 on onlzcggm;; van rijbewijs gedurondo 3 maanden. II IJ. te Alphen a. d. I! Ij n had g - jaagd op een terrein waar hij geen ver- g inning had. Bekl. ontkende dit; op liet land, waar hij geen vergunning had, had bij het geweer ontladen; hiervoor had li ij nog twee getuigen. J. O. verklaarde, dat hel. bekl.'s gewoonte was het geweer te on Maden. S. H. zeide gezien te hebben, wat bekl. heeft verklaard. De verbalisant zei- de, dat bekl. twee schoten had gelost en, voor dat bekl. op het land van v. d. Meer was, was hij reeds 6 perceelen afgeloopen, waar hij niet mocht jagen. Het O. M. acht te liet ten laste voldoende bewezen en ci.sehte 10 of 10 dagen met verbeurdver klaring van het geweer. De kanoarechler vrroordecldo bekl. tot 8 of 8 dagen met \i i bourdverklaring jachtgeweer. U. K. te A 1 p h e n a. d. R ij n was op IC' October als getuige voor het kantonge recht gedagvaard en niet verschenen. Bekl verklaarde, dien dag onmogelijk weg te kunnen wegens rijksinspectie op een bouwwerk, dat hij te Bussum uitvoerde. II ij had dit per briefkaart geschreven. Vonnis ƒ4 subs. 4 dagen. G. L. v. D. te A 1 p h e n a. d. R ij n had va u een gestorven schaap geen aangifte g<"laan ter gemeente-secretarie en het la ten vervoeren naar S. De ambtenaar van het O. M. eischte 25 subs. 25 dagen. Uit- ej i iak 20 of 20 dagen. W. Th. M. to A1 p h e n a. d. R ij n had h«'t schaap vervoerd, waarvoor hij nu te recht stond. Bekl. verklaarde hiervan on kundig te zijn geweest Vonnis f 8 subs. 8 dagen. UT DE OMGEVING. HILLEGOM Geboren: d. van B. J. Apswoude Kros. Overleden: G. Benjamin, m. G8 j. HOOGMADE IJsclub. Dezer dagen hield de IJsclub Hoogmado haar Jaarvergadering in 't café Hillebrand, onder voorzitterschap van den heer G. v. Rijn Dzn. Het jaarverslag van den secretaris, den hi er J. S. v. Tol, kon, daar vorigen win ter geen ijs "was geweest, kort zijn. Het ledental was met 18 leden verminderd; de vereeniging bestaat thans uit 128 hee- xen, 41 dames en 3 donateurs. Door den heer Jansen, penningmeester, werd reke ning en verantwoording gedaan. Aan ont vangsten f308.85, uitgaven f91, batig sal- da f217.85. De boekhouding werd-in orde bevonden. Door het bestuur werd medegedeeld, dat het loon voor de vegers was gezet op f 1.75 per dag of 25 cent per uur. Tot haan-com missaris waren benoemd in plaats van D. de Vette, A. do Vette, en in plaats van L. J Bout, die bedankt had, H. v. Wicringeu. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren G. van Rijn Dzn. en P. Zwetsloot Zzn herkozen. Tenslotte do verloting. De eerste prijs won Th. Bosma, 2e prijs J. Bout JBzn., en de troostprijs N .v. d. Salm, terwijl nog en 20-tal een zakje sigaren veroverden. Voor de dames 1 prijs Cath. Zwetsloot, 2e prijs Corn. v. d. Meer, 3e prijs G. v. Goozen, 4e prijs "Wed. J. Pouw-v. d. Post, en do troostprijs M. v. d. Salm Wd. NOORDWIJK. R.-K. Krankzinnigengesticht voor Vrouwen Voor rekening van het Moederhuis der Zusters van Liefde, hetwelk gevestigd is te Gent (Gelgië), is aangekocht een groot complex grond, genaamd de Wra, en eeni- ge daaraan belendende perceelen grond on der de gemeente Npordwijk aan de Lange- velderweg van de fam. Jhr. Gevers van Ker thel en Spalandt. Genoemde terreinen zul len worden dienstig gemaakt voor oprich ting eenér R.-K. Krankzinnigengesticht voor vrouwen, hetwelk zal worden inge- richt in dien geest zooals de St. Bavo-in- xichting te Noordwijkerhout voor mannen is. Het zal bij geheele voltooiing 700 800 patiënten kunnen bergen. De bedoeling is dat in begin 1927 het hoofdgebouw, twee of drie paviljoens en het administratiege bouw in gebruik kan worden genomen. Waar het naasthij gelegen R.-K. gesticht voor vrouwen gelegen is te Venray, zal 'door deze stichting in deze omstreken een zegenrijk werk worden verricht. R.-K. Landarbeidersbond. Gister- Avond vergaderde de afd. Noordwijk van „St. Deus Dedit" in het Juvenaatsgebouw. Aanwezig waren 127 leden. De voorz., de heer L. A. Vink, sprak zijn vreugde uit over de talrijke opkomst op deze jaarver gadering. Door den voorz. werd nu mede gedeeld dat door het bestuur een schrij ven was gezonden aan den gemeenteraad, over een betere regeling bij het tewerk stellen van werkloozen en tevens om meer werk te verschaffen. Bedoeld verzoek is reeds in den gemeenteraad ter bespre king gebracht en door den voorzitter na der toegelicht, waarna het ter afdoening is gesteld in handen van B. en W. Tevens werd medegedeeld, dat voor tu berculose landarbeiders 75 uit de ka9 der vereeniging is beschikbaar gesteld. De bestuursverkiezing wegens periodiek af treden van do heeren Ï3. J. Smeltink, J. Caspers Azn., H. J. Bakker en A. Wij- nands, bracht geen verandering, daar al len met alg. stommen werden herkozen. In het 13e jaarverslag van den voorzit ter werd gememoreerd do huidigo loon- standaard cn de opzegging van het loo- pende contract, waardoor in het vooruit zicht is gesteld een hooger loon en vcrbc- 'tering arbeidsdag. Het jaarverslag .van den penningmees ter gaf aan een inkomsten van 6852,25 cn een uitgaeve van 6260.81 zoodat in kas was 591.44. Het saldo over 1924 bedroog 6G2.41, zoodat over 1925 een liadeelig saldo was to boeken van f 70.97. De voorzitter matakte do leden er op at tent dat bij trekking uit de werkloozcnkas men geheel bij moet zijn mot'de betaling jdev contributie, vooraleer do steun uitbe- .taald mag worden en waar dit een Rijks- ïoorechrift is, zal er streng aan gehouden worden. Alsnu werden verloot ondr-r c!o pen, terwijl aan de niet-prijswinnaars eik een zakje sigaren werden uitgedeeld. Do voorzitter deed ten slotte een beroep op al len om als propagandist het bestuur te helpen in liet werven van nieuwe 1 eclen, waarna de vergader'ng werd gesloten. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: Me- dedeeling ingekomen stukken. Adrps J. van Noord inzake vergoeding vervolgon derwijs. Adres inzake bestrating Kempe- naerstraat. Voorstel tot vaststelling veror dening op de honden Vaststeling der ver goeding art. 103 L. O. wet voor 1924 en de verrekening voor de jaren 1922, 1923 en 1924. Vaststelling pensioengrondslag. Verzoek en voorstel uitbreiding waterlei ding buizen Warinondenveg. Vaststelling kohier vervolgonderwijs voor Januari cn Februari 192G. Voorstel tot wijziging stem districten. Benoeming leden commissie van advies werkeloosheidsverzekering. Be noeming lid commissie van Toezicht La ger Onderwijs. Verzoek G. Langeveld om verlaging hypolheerente. Verzoek M. de Kloet om tegemoetkoming voor schoolgeld Verzoek inzake verplcgingskosten krank- zinige J. van Daalen. DE RUPS TREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Inbraken. Zondagmorgen is vermoedelijk door middel van insluiting ten na- aeele van A. de K. uit dienstwoning in de Julianastraat ontvreemd een ijzeren geld kistje, inhoudende 500 gulden aan geld en eenigo effecten, spaarbankboekjes en andere waardevolle papieren. Aangchoaden zijn zekere V. te Bodegra ven on G. de F.- alhier. Bij eerstgenoemde is een belangrijk bedrag aan geld gevon den. Tevens is do politie de daders op het spoor van den inbraak bij de weduwo v N, waarbij geld en gouden sieraden werden ontvreemd. Een gouden halsketting van deze diefstal afkomstig is in beslag geno men, Winkelsluiting. Deze week mogen de winkels tot 11 uur geopend blijven. BODEGRAVEN. „St. Genesius". Door bovengenoemde Tooneelvcreening is een stuk iu studie ge nomen van Frits van Duinen, getiteld: „Faramloel", vermakelijk spel in 3 bedrij ven. Had St. Genesius bij de vorige uitvoe ring zijn goeden naam eenigszins verspeeld, met de komende hoopt zij deze weer schit terend te herstellen. Filmavond. Zaterdagavond zou in hotel van Rossum een filmavond worden gegeven: ,-Twee en een half uur in het Bui tenland''. Slechts een twintigtal personen was aanwezig. Personalia. De heer C. v. d. Bunt, al hier, chem. cand., is bevorderd tot 2e lui tenant der Vesting-Artillerie. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente benoemde he denmorgen in openbare vergadering tot tolgaarder aan d^n Gemeenewegtol d© heer P. Klomp op een jaarwedde van f 1500 met bovendien 5 pet. opbrengst" tol gelid. Van de uitlating geldleening werden uit geloot, de nummers 61, 29, 13, 19, 53, 4, 31, 25, 34. 62, 26, 42 en 11. ieder groot f500.(Een uitgebreid verslag volgt). KOUDEKERK Muziekuitvoering. Nu de winteravon den haar intrede hebben gedaan, is ook do tijd weer aangebroken, dat de verschillende vereenigingen, o.a. ook op het gebied van zang en muziek, ons komen verrassen met hun kennis, welke ze na een jaar van studie en zelfopoffering in gesloten kring hebben opgedaan. Ditmaal was het ons fanfarecorps „Kunst na Arbeid" dat Vrijdag en Zater dagavond haar 2e openbare uitvoering gaf op de bovenzaal van De Bruin alhier, on der leiding van haren directeur, den heer J. van der Kaaij te Leiden. De zaal was beide avonden tot in alle hoeken gevuld, terwijl de bijeenkomsten werden geopend met een welkomstwoord van den Voorzit ter, den heer Jac. Hoogeboom. Het progamma was rijk versierd met een 10-tal muzieknummers, waarvan de meesten op verdienstelijke wijze werden uitgevoerd. Algemeen was men verwonderd wat een jeugdige vereeniging van nog geen 2-jarig beslaan, heeft gepresteerd. De lei ding is in goede handen en de vereeniging kan trotsch op haar directeur zijn. Na de afgewerkte muziek nummers kwa men nog een 4-tal voordrachten en samen spraken aan de beurt, waarbij de lachspie ren herhaaldelijk in beweging kwamen. Vooral de heeren W. van Burik en K. Binnenkade, hebben zich beide avonden uitstekend van hun taak gekweten met hun vroolijke voordrachten. Ook de Eere-Voorzilter, de burgemeester, was bij deze uitvoeringen tegenwoordig, waarhij hij nog een toepassolijk woord sprak en den directeur namens het bestuur een dirigeerstok en den leden een kistje sigaren ten geschenke gaf, dat onder luid applaus dankbaar werd aanvaard. De heer T. van Wijngaarden zorgde dat de beido avonden werden aangevuld met piano en viool. De vereeniging heeft veel bijval geoogst en-kan dankbaar en met genoegen op deze succesvolle avonden terugzien. Met ver langen zien we de derde uitvoering tego- moct. NIEUWKOOP. Brand. Zaterdagavond brak omstreeks 8 uur brand uit in 'n schuur, gelegen naast de boerderij van den heer A. J. Verhaar, in de Achttienkavels onder deze gemeente. Aan het spoedig ter plaatse zijn van de beide molorbrandspuiten en niet het miust aan den zeer gunstigen wind, die geheel in czouLtii ireteetehng. 3touèert/eri/Sofefem FAT 1 WiJTrS m tyiag. „öte êleeóViaat IZÖ.jGeidan,. 3êCJ9d6 van de woning en de hooiberg af was, is l:et te danken, dat deze gespaard hieven. Hoewel de motor van dfe Nieuwkoopsche spuit onmiddelijk aansloeg, kon eerst na verloop van een kwartier water worden ggven, wegens een klein defect aan de zuig inrichting. De spuit van Noorden werkte direct uitstekend. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer onder bet vee kan alhier thans als geweken woden beschouwd. Gedurende het jaar 1925 deden zich in 't geheel 33 gevallen dezer ziekte voor. Uitvoering. Zondag en Maandag zal do eerste uitvoering worden gegeven door de R.-K. Tooneelvereen. „Kunst na Ar beid''. Zondagmiddag zal generale repeti tie worden gehouden met vrije toegang voor schoolkinderen. Muur ingestort. Dezer dagen is de aloude dikke muur om de R.-K. begraaf plaats grootendeels in elkaar gevallen. On gevallen hadden niet plaats. Hinderwet. Door B. en en W. dezer gemeente is door aanplakking bekend ge maakt- d,at door B. en W. van Wilnis gun stig is beschikt op het verzoek van F. Looij timmerman, aldaar om in het perceel, ka dastraal bekend in sectie No. 667 een ben zinemotor van 6 P.K. te mogen plaatsen voor het drijven van een cirkelzaag en schaafmachine. NOORDEN Naaikrans. Zondagmiddag werd door de besturen van de Maria-vereeniging en van Herwonnen Levenskracht een verga dering gehouden om te komen tot oprich ting van een naaikrans. De vergadering was flink bezocht, 32 leden gaven zich op De gemeente werd in 7 wijken verdeeld, zoodat in eiken wijk 2 dames bij de inge zetenen zullen rondgaan om gedragen kleeren e.d. in ontvangst te nemen; ook een offer in geld, groot of klein zal in dank worden aanvaard. Elke week zal er een bijeenkomst wor den gehouden om kleedingstukken te ma ken en omtrent Paschen zal een tentoon stelling worden georganiseerd, opdat een ieder kan zien, wat do dames met het ge geven© hebben bereikt, waarna alles aan arme gezinnen zal worden uitgedeeld. Steunt daai-om allen dit liefdewerk lot voldoening van hot Comité en tot verblij ding der armen en groote gezinnen. W°ERDEN. De Hanze. Op Woensdag j.l., des avonds te 8 uur werd alhier ten huize van den heer Joh. Waltz, café Neuf, een alge- meene ledenvergadering gehouden van de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Han ze"- afdeeling Woerden. De Voorzitter, de heer B. de Mol, opent de vergadering met den Chr. Groet en heet den Eerw. Pater Adviseur, het bestuur en alle aanwezigen hartelijk welkom. Wegens ziekte van den lsten secretaris, den heer H. J. v. Rooyen, nam de 2de secretaris, de heer Jan Ruys Gzn., diens functie waar. Bij de aanwezi gen waren twee niet-leden, welke zich thans ook als lid lieten inschrijven. Daar de vergadering in hoofdzaak was belegd om een reorganisatie van de plaat selijke afdeeling te doen plaats hebben, had het bestuur besloten in zijn geheel als zoo danig af te treden en aan de leden volle vrijheid te geven tot het kiezen van een nieuw bestuur. Daarbij werd tevens mede- deeling gedaan, dat ieder bestuurslid af zonderlijk er niet het minste bezwaar te gen zou hebben als voor hem een ander werd gekozen. Daar het oude bestuur nog 5 leden telde wegens overlijden van een lid en het bedanken van een ander als zoo danig, moesten 7 nieuwe leden voor een bestuur worden gekozen, daar dit nil dit aantal moet- beslaan. Bij de eerste stem ming werden direct de 5 oud-bestuurs leden- t.w. de heeren B. de Mol, H. J. Ver meulen, H. J. van Rooyen, Adr. v. d. Bosch, Jan Ruys Czn. gekozen, zoomede de heer J. J. Siero, die zich allen bereid verklaarden hunne benoeming te aanvaar den. Daar geen der andere candidaten een voldoend aantal stemmen had behaald, werd een nieuwe vrije stemming tot ver kiezing van 't 7e lid gehouden. Bij deze st. vereenigde de heer J. J. Ruys Ezn. de meeste stemmen op zich. Ook deze aan vaardde zijn benoeming. Bij de stemming voor een voorzitter werd met op 2 na alge meen e stemmen de heer B. de Mol geko zen. Bij de gehouden besprekingen werd als een zeer belangrijk punt voor den midden stand naar voren gebracht om meer en be ter dan voorheen onze invloed uit te oefe nen bij voorkomende zaken in* Gemeente- Provincie en Rijk, speciaal den midden stand betreffende. Als datum van den maandelijkschen praatavond werd vastgesteld de eerste Woensdag van iedere maand. In JaiTuari 1926 wordt deze avond evenwel verzet op den 19den, daar dan een middenstands- radio-avond zal worden gegeven bij den heer J. Waltz- toegankelijk voor alle R.-K middenstanders en hunne dames. Een ter zake deskundig lid van de vereeniging zal op dien avond zijne medewerking verlee- nen. Bij de rondvraag werden nog enkele zaken ten dienste der vereeniging bespro ken en door het bestuur in behandeling genomen. De Voorz. spreekt zijn dank uit voor het in hem en het bestuur gestelde vertrouwen en sluit de vergadering met den Chr. groet. Uurwerk in den toren. In den toren \nn de Geref. Gemeente is deze week een torenuurwerk .vplaatst. 111 is des avonds electriseii verlicht. Hit fraaie g-.-bnnw is biermede nu geheel vult' 'd. Voor dit nieuwe stadsgedeelte is het een mooie en practische verbetering geworden. Een aanranding. Zaterdagavond be gaf het Raadslid de heer Zoanevelt zich naar huis. Op den Oudelandschen weg passeerde hij een man dien hij als naar gewoonte groette. Deze groet werd door hem beantwoord met een slag op het achter hoofd, waardoor 'n bloedende wonde ont stond. De heer S. had eenige oogenhlik- ken zijn bezinning verloren, maar herstel de zich spoedig. Hij zag nn zijn aanrander zich weer in de richting Woerden begaven. De heer S. riep een aankomende wielrijder toe: „Houd hem". Deze dacht dat dit be trof een al dichter bij de slad loopend per soon en keerde terug om deze aan te hou den. Toen hem bleek dat dit de verkeerde was ging hij de politie waarschuwen. De gemeente- en rijkspolitie ging aanstonds op onderzoek uil.'Dc wegen werden afge zet en in den polder Oudeland varkensliok- kenn en schuren afgezocht docht zonder resultaat. Vermoedelijk heeft deze zich direct na de aanranding over den landweg tegenover den iieer B. door het land uit de voeten gemaakt. De heer S. werd door Dr. Verkerk verbonden. Ook hier is weer eens gebleken de nood zakelijkheid van het spoedig ter plaatse zijn van een speurhond. Onlangs is alhier opgericht egn vereeniging van houders van Duitsche Herdershonden, welke ten doel heeft dezen speurdiensten le leeren. Door den Minister van Oorlog is voor hen een terrein beschikbaar gesteld. Het is te ho pen dat men daar spoedig resultaten be reikt en men ook in Woerden spoedig een goed afgerichte speurhond moge hebben. De doorgebroken sluis bij Blokhuisbruq. Zaterdagmiddag is het gelukt de sluis hij Blokhursbrug met zakken zand dicht te krijgen. Zaterdagavond was het water om de huizen van de bewoners reeds aanmer kelijk gezakt. De oorzaak van den door braak moet naar men ons mededeelde lig gen aan de niet voldoende verzorging door het polderbestuur of wel hare ingelanden. Kade gestut. r De Groenekade gelegen langs de Te Moppervliet toonde de vorige week neiging tot doorbraak. De daar wo nende boeren konden door met hun perso neel spoedig herstellingswerken aan te brengen erger voorkomen. ZEVENHOVEN. Afgewezen. Door het R.-K. Kerkbe stuur aan den'Hoef was gevraagd aan het gemeentebestuur te Mijdrecht om een sub sidie van 25 voor de reiskosten van den landhouwleeraar, den heer F. J. A. Veelt- man, alhier. Op dit verzoek is afwijzend beschikt. STAOSPIEUWS Volksbondsnieuws. Het Kerstfeest. Zooals ook verleden jaar hoopt de R.-K. Volksbond de kinderen der Bondsleden een Kerstfeest aan te bieden in het Bondsge- bouw. Een kerstboom en groote kerststal zal er geplaatst worden in de groote zaal en alle kinderen zullen een of ander prijsje mee naar huis krijgen. Kaarten zijn Donderdag in het Bonds- gebouw te verkrijgen. Een internat. Conferentie Na voorloopige besprekingen met verte genwoordigers van de „Society for Old Testament Study" en van de „Deutsche Alttestamentlertagungen" is .op 7, 8 en 9 April 1926 een bijeenkomst georganiseerd, waarop voordrachten zullen worden gehou den door prof. dr. A. Budde (Marburg) over „Deuteronomium", prof. dr. W. B. Stevenson uit Glasgow, over „Uittocht en Intocht", waarna prof. B. D. Eerdmans en prof. dr. H. Th. Obbink uit Utrecht, eenige mededeelingen zullen doen. De Leidsche Winkelstand Het kappersbedrijf van den tegen woor- digen tijd is een onderneming, die alle aandacht vereischt. Zulks heeft de heer J. Rijnbende uit het békende „Kappershuis" aan de Doezastraat ten allen tijde begre pen. In de laatste jaren vroeg hij meerma len de aandacht voor zijn zaak en vooral was zulks het geval, toen hij aan de hee renzaak ook een damessalon ging verbin den. Dit nu is enkele jaren slechts geleden, doch de vrouw heeft de laatste jaren zoo veel eischen gesteld aan haar kapsel, dat nu weer tot uitbreiding moest worden overgegaan, -hetgeen niet te verwonderen is, als men weet, dat mevr. Rijnbende zich reeds van de hulp van zes kapsters heeft verzekerd. De vroegere wachtkamer is thans even eens tot salon ingericht, waar een vijftal boxen zijn aangebracht, ora de dames zoo spoedig mogelijk te kunnen bedienen. De nieuwe salon ziet er keurig uit. De boxen zijn van blank eikenhouten betim mering door de firma v. Heel zeer stijlvol uitgevoerd. De feeërieke verlichting met bijzonder mooi gestoffeerde lampekapjes uit eigen atelier, is aangebracht door den heer D. Teske, terwijl de beschildering den heer Ziegelaar alle eer aandoet. Het be- hangerswerk ten slotte is van den heer Weerlee. Het geheel ziet er keurig uit en de dames worden bier ongetwijfeld ver wend. De oude salon is tegelijkertijd gerestau reerd en hier zijn eveneens een paar afdee- lingen aan de bestaande toegevoegd. Een zijkamertje is thans smaakvol inge richt als wachtkamer, en zoo productief mogelijk ingericht. Ter gelegenheid van de opening dei- nieuwe salon werd gisteravond onder veel belangstelling een demonstratie gehouden voor het door Het Kappershuis- gevolgde systeem „Blijvende Haargolving" zonder electriciteit. Het mag algemeen bekend ge acht worden, dat de tot nog toe gevolgde Gu.d&£itiï=.LIJK£ A"FivÜNClGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP Aan den Gemeentelijken Vischwinkel Vi.-.« hmarkt 18, lel. 1225 is WOENSDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a 0.13 ƒ0.22 en GEH. KABELJAUW a ƒ0.20 per pond. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. Bakkersnachtarbeid. De Burgemeester van Leiden; Gezien het verzoek van G. Seis alhier om vergunning tot het verrichten van bakkers nachtarbeid tusschen 8 uur des namid dags en 6 uur des voormiddags in het per* ceel Koningsstraat 2; Gelet op art. 38 der Arbeidswet 1919 en de artt. 1 en 2 van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1920 (Stshl no. 708); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat genoemd verzoek op de Secretarie de zer gemeente (Afd. Sociale Zaken, Leven- daal 1), ter inzage is gelegd- alsmede, dat op 21 Januari 1926, des voormiddags te 11 uur op het Raadhuis gelegenheid zal wor den gegeven om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeen e kennis, dat L. G. v. d. Voort, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter hekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden ande ren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Hooge- woerd No. 99 N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, Bondsgebouw, te 8.30 uur. NIEUWKOOP. Dinsdag. R. K. Volksbond, Patronaatsge bouw, te 7.30 uur. Woensdag. Ouderavond met prijsuitdeeling Palronaatsgebouw- te 7 uur. OEGSTGEEST. Donderdak. Centrale Volksbank, zitting 7.308.30 uur. Spaarkas Brand stoffen, zitting 7.30uur. Algemeene Amerada LEIOEN. Dinsdag. 3 Oct.-Ver., in „In den Vergul den Turk", te 8.15 uur. Dinsdag. Prinses Zonneglans, Schouw* burg, te lYi uur. Dinsdag. Symphonie-concert, Stadsgehoor zaal, te 8 uur. Woensdag. Mandolineclub „Krehustlipo", Graanbeurs, te 8 uur. Woensdag. Openbare Les Maatschappij van Toonkunst, Stadsgehoorzaal- 1 en 7 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der, apotheken wordt waargenomen: van Maandag 21 December tot en met Vrijdag 25 December (len Kerstdag) as. door do apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogëwoerd 171, telef. 502, en F. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807; op Zaterdag 26 December (2en Kerst dag) door de apotheek van den heer AI. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552; op Zondag 27 December door de apo-| theken van de heeren G. F. Reijst, Steen- 'straat 35, telef. 136, en A. J. Donk, Doe zastraat 31, telef. J 313. methode van permanente haargolving be zwaren met zich bracht, waardoor men zich liet weerhouden tot het ondergaan van een dergelijke behandeling. Wij lebben ons gisteravond overtuigd, van de eenvoud en tevens schitterende werking van de bij hen in gebruik zijnde machine eri zijn er van. overtuigd, dat nie mand zich met vrees en boven aan de be werking behoeft over te geven. Het is waarlijk een genot om zich op die wijze te laten behandelen, vooral wanneer dil door vakkundig en geschoold personeel" geschiedt, zooals bij het Kappershuis hel geval is. Onze stad is nu een inrichting rijker ge worden, die den toets der critiek kan weer staan en met inrichtingen van dezelfde soort in de grootste steden kan wedijveren. De Leidsche dames behoeven thans niet naar Den Haag te gaan, om aan hare verlangens ten opzichte eener modieuss haarverzorging te voldoen, en in het bij zonder de blijvende haargolving, waarvoor speciaal in den avond van gisteren de be langstelling werd gevraagd. Uit de bewondering der dames voor het nieuwe systeem bleek op welke waardee ring de heer J. Rijnbende in de toekomst kan rekenen, daar hij tegemoet gekomëö aan den wensch der dames, om zijne in lichting op het peil te brengen der nifiBj were vindingen. Rest ons nog te vermelden, dat tijden3 de hierboven genoemde bewerking in an dere afdeelingen de nieuwste snufjes op. kapgebied werden vertoond, zoodat belang stellenden hierdoor een goed idee is gege,< ven van hetgeen door het Kappershuis katt gepresteerd worden. Te 7 uur aangevangen, was de gebeeli bewerking reeds 10 uur afgeloopen en keen den allen voldaan voor het getoonde huisJ waarts. Eerste Leidsche Vereeniging van Kanarie liefhebbers en Vogelbescherming „de Zanger". Zaterdagavond hield bovengenoemd® ver. haar eerste openbare vergaderinï waaraan een keuring van vogels

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2