'deren. Hij heeft o.a. met een bijl een vrouw In de buurt bedreigd en zich overigens als een wildeman aangesteld. Dit heeft aan leiding gegeven tot een strafrechterlijke ver jolging. Snel recht. XHónderdag word de ambtenaar van het burgerlijk armbestuur te Haarlem lastig gei 1 q door zekeren O., die, naar zijn meen in;?, ten onrechte was uitgesloten van de ondersteuning. Het was niet do eerste maal dat dit gebeurde en 0. stond bekend ah zeer lastig. In geen twee jaar had hij Iets uitgevoerd. Men had voor hom een schuit gekocht en hem 1 100 handgeld ge geven om een handel te beginnen. Er werd rooit pen cent van teruggegeven. Zelfs be taalde hij geen huur voor de schuit. Men was doorgegaan mot steun te betalen om zijn vrouw en kinderen. Waar nu do eerste in liet ziekenhnis was opgenomen en de kinderen ook waren ondergebracht, kreeg O. nu geen ondersteuning meer. Donder dag viel hij do ambtenaren daarom lastig en bedreigde hij den opzichter. De politie arresteerde hém. Vrijdag verscheen hij voor den politierechter te Haarlem en deze, meenende dat O. een gevoelige straf moest hebben, veroordeelde hem tot 3 maanden gevangenisstraf. Een gouden tientje voor een gaspenning aangezien. Een arbeider, werkzaam in een der tex tielfabrieken te Enschedé, die in zijn loon zakje een gouden tientje aantrof, vervoeg de zich met het door hem ontvangen loon op hef fabriekskantoor, onder de mededee- ling, dat hij 10 te min had ontvangen Het tientje werd door hem aangezien voor een nieuw soort gaspenning. De dienst doende beambte had nogal moeite om hem van do waarde van dit muntstuk te over tuigen. Suitenl. Barictiten Bomaanslag te Kattowitz. Pools che nationalisten de daders? Gisternacht is een bomaanslag gepleegd op het grootste Duitsche dagblad in Poolach Opper-Sil^ezië, /de „Kattowitaer Zeitung", te Kattowitz. In het gebouw, waar de ro tatiepersen staan opgesteld, ontplofte %een bom en veroorzaakte ernstige.schade. Ge- lukkig bevond zich er niemand. In de bo ven de machinekamer gelegen redactie- bureau x werden alle ruiten vernield. Tal rijke buizen in de nabijheid hebben even eens schade geleden. Menschenlovens val len niet te betreuren. De politie heeft de zaak direct in haden genomen, doch tot dusverre is het haar nog niet gelukt, de daders op te sporen. Van Duitsche zijde neemt men aan, dat do aanslag door Poolsche nationalisten is gepleegd. Zaterdagmiddag heeft n.l. de Duitsche volksbond voor Opper-Silozië in genoemd blad een oproep gepubliceerd, waarin wordt verklaard, dat het bij de grondwet erkende recht en de moreele plicht van alle Duitschers in Opper-Sile- zië is, zich bij de 81 dezer te houden volks telling als Duitscher te laten inschrijven. Voorts wordt er op gewezen, dat de Polen de Duitschers door daden van geweld er vanaf zullen trachten te'houden, voor hun nationaliteit uit te komen Een aardbeving in Australië. Te Sydney en op vele andere meer land waarts gelegen plaatsen werden hevige aardschokken waargenomen, die 5 tot 20 seconden duurden en groote ontsteltenis teweegbrachten. Tot dusver werd niets ge meld nopens aangerichte schade. Mijnontploffing. Er hooft een mijnontploffing plaats ge had te Birchenwood (Staffordshire). Al de mijnwerkers, op zeven na, konden zich in veiligheid stellen. Eén lijk werd bovenge bracht. Nader wordt gemeld: De brand in de mijn te Birchenwood door de ontploffing ontstaan, heeft zulk een uitbreiding genomen, dat de pogingen om de zes man- die nog in de mijn zaten ingesloten, te bereiken, zijn opgegeven. Documenten gestolen. Op 14 dezer is in de woning van den Landgerichtsdirektor Juergens te Stargard in Pommeren een inbraak gepleegd. Uit het onderzoek der politie bleek, dat uit de «chijftafol verscheidene belangrijke poli tieke documenten gestolen waren. Het geval krijgt hierdoor bijzonder be lang, dat de bestolene onderzoekingsrech- ter van het staatsgerechtshof was. Men neemt aan, dat de document ondief- •tal daarmee verband houdt. Zware sneeuwval In Duitschland. Ten gevolge van xwaren sneeuwval wor den uit alle deelen van Duitschland ern stige trein vertragingen gemeld. Sterke sneeuwval In Pommeren. In Pommeren zijn door sterken sneeuw val gToote verkeersstoringen veroorzaakt. Eenige treinen zijn onderweg blijven «te- Ken. Verscheidene dorpen zijn door het meter- boog opwaaien van sneeuw op de wegen Jan alle verkeer afgesloten. Eb Da koude In Frankrijk. Hoewel het in Frankrijk dooit, heerscht *r eon groote koude. Vele wegen zijn door de sneeuw versperd en het verkeer wordt Krnstig belemmerd. Er worden eenige doo- üon tengevolge van do koude gemeld. Ingezonden Stukken ^Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u om eenige piaats- Buinite in uw veel geëerd blad; bij voor pui! mijn dank. Zondag 13 Dec. kwam ik met een ooilo- ga uit den Haag por electrische tram van circa half vijf te Leidsohendam. Ik zou den conducteurs er wel eens op attent wil len maken dat aij beter signaal geven, als zij aan een station komen, want wij en nog eenige mede-passagiers z'jn blijven zitten, doordat hef al donker was en wij niet heb ben kunnen zien waar w;j waren. 't Is treurig, zoo gauw de conducteur zijn fluitje maar laat gaan Hij bliijft bij den achtersten wagen erf bij den voorsten, kijkt gauw even of er nog passagiers zijn ent vooruit maar weer, dan gaat het maar verder. Waarschuwen doet hij niet meer, dat is niet noodig. Zij kunnen toch even goed de tram even langs loopen; dat is toch geen bezwaar. Want, als men eens nagaat, hoeveel menschen er wel zijn, die met de tram meegaan, dus kunnen rij het dan niet waardeeren; ik geloof toch dat het wel kan. Mogen de conducteurs daar geen gevolg aan geven, dan hopen wij dat het bestuur van den H. E. T. M. daar eens an dere maatregelen voor neemt, niet alleen voor den tram van den Haag via Voorburg LeidschenrlnmLeiden, maaT ook van Leiden via WassenaarDen Haag, want dat is ook treurig, dat vlugge in- en uit stappen, er gebeuren al ongelukken ge noeg. Verder hoop ik dat de H. E. T. M. daaT naar zal luisteren en toch de conduo- teurs zal waarschuwen. En ik breng rer- der nogmaals mijn bartelijken dank. A. H. VAN DER MEER Lzn., Oud-Ade. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert morgenmiddag te 2.30 ure. Onderwerpen ter behandeling: lo. Vaststelling raadsbesluit tot onbewoon baarverklaring van de woning, gemerkt B 499. 2o. Vaststelling raadsbesluit tot ver lenging van den ontruimingstermijn van de woning, gemerkt D 164 en bewoond door het gezin P. Zoetemelk. 8o. Voorstel van B. en W. óm over te gaan tot uitbrei ding van het electriciteitsnet aan den Langeweg te Roelofarendsveen. 4o. Voor stel van B. en W. om aan de leden van de Schattingscommissie op het door het Rijk te betalen presentiegeld ad 2.per lid en per vergadering een toeslag te geven ad 3.per lid en per vergadering. 5o. Benoeming van een lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim, wegens ver trek van den weleerw. heer E. Mathot. Voorstel van B. en W. om hiervoor te be noemen: lo. Th. v. d. Lugt, 2o. H. A. Ul- leman. 6o. Benoeming van een lid van het Algemeen Burgerl. Armbestuur van Alke made wegens vertrek van den heer P. Juf fermans. Aanbeveling van B. en W.: lo. J. van der Poel, 2o. S. Strijk. 7o. Benoeming van een lid van de Schattingscommissie, vacature P. Juffermans. Aanbeveling van B. en W.: lo. J. van der Poel, 2o. S. Strijk 8o. Benoeming van drie leden voor de Commissie van toezicht op het lager on derwijs in deze gemeente, wegens ontsta ne vacatures. Aanbeveling van B. en W.: Vacature-E. Mathot: lo. P. de Jeu, 2o. E. Beck. Vacature-J. J. de Koning: lo. J. J. de Koning, 2o. J. van der Meer Gzn. Va cature: P. de Jeu: lo. G. Schuilenburg, 2o C. van Lent. 9o. Benoeming van een brug ophaler voor de brug, gelegen te Oude- Wetering. Voorstel van B. en W. om hier voor te benomen: N. Berbiers te Oude- Wetering. lOo. Reclames schoolgeld, dienst 1925. 11 o. Wijziging begrooting, dienst 1925. 12o. Ingekomen stukken en mede- deelingen. KATWIJK. Installatie van pastoor Spoorman. Gisterenavond had do installatie plaats van den nieuwen Pastoor der Parochie, den Z.eerw. heer J. M. H. Spoorman, voor heen kapelaan te Delfshaven. De installatie geschiedde door den Hoogeerw. heer De ken P. L. Dessens te Leiden. Gemeenteraad. Woensdag 23 Dec. te 9 35 uur komt de Raad in openbare verga^ dering bijeen. Punten van behandeling zijn: Mededeeling ingekomen stukken. On derzoek geloofsbrief Raadslid G. van Duyn. Benoeming ldd der Commissie van Toezicht op die Bewaarschool te Katwijk aan Zee; idem te Katwijk a.d. Rijn. Be noeming lid der Commissie van Toeaacht op het Middelbaar Onderwijs. Voorstel tot verkoop van grond. Voorstel van den heer Grimbergen, inzake publieke verhuring van landerijen. Voorstel tot wijziging der Begrooting 1925. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vaccinatie. Dr. H. E. de Ruijter-Zijl- ker zal Dinsdag a.s. v.m. 10 uur ten Ge- meenfcehuize gelegenheid geven voor koste- looze in- en herinenting. NOOR D WIJK. Bloembollencultuur. Vrijdagavond vergaderde de afd. Noordwijk van B. B. G. in Hotel Royal, onder voorzitterschap van den heer G. J. G. van Parijs. Na een ver welkoming tot de slechts weinig opgeko- menen, besprak de Voorzitter in het kort den toestand over het afgeloopen jaar in, het bollenvak, waarin hij niet vergat het gesprek van den dag ni. de mogelijke uit sluiting der Narcissen door Amerika. De notulen worden hierna zonder bemerking vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van de afd. Sassenheim, betreffende het voorstel, ingediend bij het H. B. inzake uit breiding leden scheidsgerecht. Tevens was ingekomen een programma van do te hou den voorjaarstentoonstelling ie Rijnsburg. Beide worden voor kennisgeving aangeno men. Doordat op de vorige vergadering niet door de afd. was voorzien in het can- didaat stellen van een algem. Voorz. wordt besloten alsnog in dezo te voorzien door het stellen van den heer E. H. Krelage. Met bijna algemeene stemmen werden nu de aftéodende Bestuursleden G. J. G. van Parijs- C. W. Alkemade en J. C. v. d. Meer herkozen. Alsnu kwam in behandeling de beschrijvingsbrief der 152e Algem. Verga deringwaarvan de punten van 1 tot en Ingezonden Mc'dedeeiing. ;.;:v yz-- - LEi.' IVAPDEiV met 9 nagenoeg zonder bemerking pas seerden. Punt 10. De regeling der extTa-contri- butieheffing kon hetzelfde lot niet onder gaan. De heer J. Braim zou het zeer onver antwoordelijk vinden, wanneer dit voorstel werd aangenomen, daar hier achter kan schuilen een zeer verstrekkende toepas sing. Sprekers bezwaren tegen dit voorstel worden door hem in den breede nog eens uiteen gezet, waarna in .deze besloten wordt eenzelfde amendement in te diénen als de afd. Lisse met dien verstande, dat naast de vaststaande contributie alléén ge heven zal worden de reeds aangenomen heffing van 2 cent per R.R. voor onper soonlijke Reclame. Pnnt 11, hetwelk in nauw verband staat met vorig punt, stelt voor, dat nieuwe le den bij toetreding verplicht zijn de extra heffing van het voorgaand jaar te voldoen. Hiermede ging de vergadering niet accoord daar dit de toetreding van nieuwe leden zou bemoeilijken. Wel ging de vergade ring accoord met de bepaling dat als leden bedanken en nadien weder lid wenschen te worden, deze de extra heffing voor het voorgaande jaar te laten betalen, echter uitsluitend als het gaat over de extra hef fing van 2 cent per R.R. voor onpersoon lijke reclame. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren J. Braun en J. C. v. d. Meer, als plaatsvervangers A. Geerling en Jao. de Groot. Als nieuwe leden werden geballoteerd de heeren J. Haas en Th. v. d Weijden- dio zonder bemerking werden toegelaten. Bij de rondvraag brengt de beer J. Braun ter spTake, welke houding de nfgev. zullen innemen, wanneer een moge lijke motie wordt ingediend, in zake het Eigen Gebouw. De vergadering vertrouwt hen volgaarne deze kwestie toe. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen sloot de Vootz. de vergadering. Politie. Gevonden voorwerpen, aan gegeven bij de politie: FoTdsleutel, Kus sens, biezen tasch- herdershond, ceintuurs, schoentje, kinderhoedje, portemonnaie met inhoud, rijwiel sliklap, 2 medailles met kruisje. Inlichtingen aan het Politiebu reau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend des Zaterdags van 12t uur. OEGSTGEEST. Geboren: PettoneUa Cornelia, d. van H C. Juffermans en J. M. Driessen. Jaooba Helena, d. van B. J. Averdieok en D. C. van Zijp. Overleden: J. van der Gugten 42 j. SPORT VOETBAL NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht Alle goede vooruitzichten ten spijt is het voetbalprogramma gisteren op niets uitge- loopen. Slechts een zeer gering aanfal wed strijden kon doorgang vinden, wijl het in den nacht van Zaterdag op Zondag danig gesneeuwd had. In het Westen slechts drie eerste klas ontmoetingen, waarvan er twee groote ver rassingen opleverden. Blauw Wit toch slaagde er in de Haar- lemsche Good Old op eigen veld met 41 te kloppen, hetgeen zeker van beteekenis is voor de Amsterdamsche Zebra's. Blauw Wit liep "thans weer iets naar boven en verwisselde met R. C. H. van plaats. In Afdeeling II maakte U. V. V. van de goede gelegenheid gebruik om met Haar lem af te rekenen en zich voorloopig weer heel wat veiliger te stellen. U. V. V. toon de zich tegen Haarlem van haar positie bewust en slaagde erin zich iets uit de ge vaarlijke zone te verwijderen. Inmiddels was de grootste verrassing van gisteren wel de nederlaag van Ajax tegen E. D. O. Dat was kranig werk van de Haarlemmers, hoewel het er aanvan kelijk voor hen, weinig bemoedigend uit zag. Zij hadden hoegenaamd niets in te brengen in het begin en reeds spoedig had Ajax de leiding. Meer konden de Amster dammers echter niet doelpunten terwijl E. D. 0. door twee goals de overwinning uit het vuur sleepte. De stand is hier nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt.gem. Ajax 10 6 2 2 25—12 14 1.40 Spartaan 10 6 1 3 24—15 13 130 H. B. S. 10 5 3 2 25—19 13 1.30 E D. 0. 11 6 2 3 22—11 14 1 27 Feijenoord 8 4 -2 2 19—13 10 1.25 Excelsior 0 4 3 2 21—13 11 1.22 Z F. C. 9 2 3 4 18—28 7 0.77 U. V. V. 11 3 2 6 23—34 8 0.72 A S. C. 9 1 2 6 14—31 4 044 Haarlem 11 1 2 8 20—36 4 0 36 In het Oosten bracht de eenige wedstrijd die gespeeld werd, ook al een verrassing, daar de tot héden subliem spelende En- schedesche Sportclub het eerste verliespunt boekte nogwel tegen Wageningen, de hek kensluiter. In het Zuiden werden normale uitslagen geboekt De uitslagen. AFDEELING I. Eerste klasse. Haarlem: H. F. C.Blauw Wit 1—4 2e klasse A. Haarlem: SchotenD. W. S. 8—3 2e klasse B Amsterdam: A. F. C.V. V. A. 8-4 AFDEELING II. Eerste klasse. Utrecht: U. V. V.Haarlem 52 Amsterdam! AjaxE. D. O. 12 2e klasse A. Den Haag: QuickD. H. C. 11 Sohiedam: S. V. V.Transvalia 25 2e klasse B. Den Haag: V. I. 0. S.A. D. 0. 24 AFDEELING III. Eerste klasse. Wageningen WageningenEnschede 22 AFDEELING IV. Eerste klasse. Breda: Bredania—Wilhelmina 01 'a-Bosch: B. V. V.N. A. C. 15 Maastricht: M. V. V.Eindhoven 81 Valkenswaard: De ValkRoermond 18 -,De Crt." Terreinafkeurina L. F. C. Men schrijft ons van L. F. C.-rijde: Dat een terrein afgekeurd kan worden, waarom niet, maar dat dit op onbegrijpe lijke manier kan gebeuren, is niet bevor derlijk voor de sport. Zaterdag kreeg dan het L. F. C.nbeetuur de mededeeling dat het veld was afge keurd en dit was ook reeds Zaterdag vóór 'half vier bij den heer Devilee bekend. Ons is dit een raadsel en wel omdat Za terdag van 's morgens 8 uur tot 's mid dags 5 uur leden en bestuursleden aanwe zig zijn geweest om uit te kijken naar on zen consul. Juist omdat wij niemand hebben gezien, bevreemdde het ons zoo dat het veld afge keurd was. Hoe is dit nu mogelijk. Of er is in huis gekeurd of op goed geluk af. want ware er iemand geweest dan had huij gezien dat het terrein keurig is orde was. En men weet toch ook niet vooruit of het gaat sneeuwen. Mooh dit zoo zijn, dan willen wij ook nog wel eens iets meer in de toekomst weten en vooral als er de f 100.000.op 't spel staat. „Alliance" in Roomsch verband De sportvereeniging „Alliance" te Roo sendaal heeft, naar de „Msbd." meldt, op voorstel van haar bestuur, onder vrijwel algemeene instemming besloten rich op Katholieken grondslag te reformeeren. De Engelsche League. Do uitslagen der Zaterdag in Engeland gespeelde voetbalwedstrijden luiden: Eerste klasse. Birmingham-Arsenal 10 Blackburn R.Leicester Q. 00 BuryWest Ham United 41 Cardiff City-Burnley 23 EvertonBolton Wand 21 Huddersfield T.Notts C. 20 Manchester C.Newcastle Un 22 Sheffield Un.Liverpool 81 Sunderland-Aston Villa 82 Tottenham H.Leeds Un. 82 W. Bromwich A.Manchester Un. 51 Tweede klasse. BarnsleyPreston U. E. 20 BlackpoolSheffield Wedn. 10 Braford CityFulham 00 ChelseaPortsmouth 00 Clapton Or.Middlesbrough 10 DarlingtonSwansea T. 38 Derby GoutyStockport C. 40 Hull C.Wlverhampton W. 31 Notts ForestOldham Athl 11 Port ValeSouth Shields 20 SouthamptonStoke 12 De stand in de eerste afdeeling luidt thans: gesp.gev r.gel.verl.doelp. pt. Arsenal 21 12 4 B 48—32 28 Sunderland 22 12 4 0 B3—39 28 Huddersfield T. 19 9 7 3 38—21 25 Tottenham H. 21 10 4 7 42-43 24 Aston Villa 20 8 7 B 47—35 23 W. Browich A. 20 9 6 45—34 23 Sheffield U. 20 10 8 7 51—40 23 Manchester U 20 9 4 7 84—29 22 Birmingham 20 9 4 7 83—30 22 Bolton Wand. 21 9 4 8 4235 22 Bury 20 9 2 9 43—44. 20 Everton 21 6 8 7 43—46 20 Newcastle U 19 6 7 0 85—36 19 Notts C 21 7 4 10 81-35 18 Blackburn R. 21 6 6 9 44--41 18 Liverpool 19 6 0 7 27—24 18 Cardiff G. 21 8 2 11 80—37 18 W. Ham. Un 21 8 2 11 28—45 18 Manchester G. 21 5 0 10 49—59 16 Leicester G. 20 5 5 10 29—35 15 Leeds Un 20 6 3 11 81—38 15 Burnley 20 4 B 11 80—62 18 Burnley verkoopt spelers. De bekende Engelsche professionalistl- sche voetbalclub Burnley heeft wegens den slechten financieelen toestand waarin de kas der vereeniging verkeert, eenige van haar beste spelers moeten verkoopen, voor een wie zij indertijd o.a. 4500 p. st. betaal de. Deze maakte in het laatste seizoen 22 goals, zoodat elke goal Burnley op ruim 200 p. st. komt te staan. Volgens boven staande ranglijst schijnt Burnley er geen voordeel van te hebben. GYMNASTIEK Gewest Zuid-Holland K.N.G.V. Jaarvergadering Gisterochtend werd do zaal „Concordia" te Gouda de jaarlijksche algemeene verga dering van het gewest Zuid-Holland van het K. N. G. V. gehouden. De voorzitter, dr. J. H. O. Reys opent te 10 uur met een hartelijk welkom de ver gadering. Aan het jaarverslag is het volgende ont leend: Driemaal is ons bestuur geroepen in te grijpen in het belang van de goede orde in ons Verbond, De eerste maal betrof zulks den Turnkring Leiden en omstreken en leidde het Gewestelijk dagelijksch bestuur een vergadering te Leiden op 24 Januari, die echter nog bereiken mocht een oplos sing van het conflict „Leiden of liever „Brunbilde" te brengen. Do oorzaak van den teruggang in leden tal is de verhoogde bondscontributie, waar tegen ons gewest zich met hand en tand zich verzette. Het aantal vereenigingen liep terug van 84 tot 81, waarvan 13 niet koninklijk was goedgekeurd. Het ledental dames en hee ren was resp. 1226 en 1414, dit aantal werd 1197 en 1539. Alzoo een verlies van 29 damesleden en een winst van 125 heerenleden. Het jaarverslag wordt na enkelo opmerkingen goedgekeurd. De reke ning en verantwoording, met een voordoelig saido van f 781.79 op 'n totaal van f 2836.85 wordt eveneens gearresteerd. De begroo ting voor 1926, sluitende met eon bedrag van f 2785 en een nadeelig saldo van f363.2J, wordt na eenige discussie zornlor hoofdelijke stemming aangenomen. Waar in 1926 geen gewestelijke uitvoering ge houden wordt, zal het hiervoor bestemde bedrag ad f300 bestemd worden ais sub sidie voor een vooravond van de jaarver gadering. Vervolgens brengt de secretaris der Technische Commissie, de heer F. F. Schiirboff, zijn jaarverslag uit, dat wordt goedgekeurd. Het bestuur stelt voor dit jaar geen gewestelijke uitvoering te hou den. Het volgende punt der agenda ver meldt de bespreking van de belangen van bet Gewest en Verbond. Alvorens hier echter toe over te gaan, doet de voorziiter mededeeling van twee ingekomen stukken. Het eerste is van den heer De Jongste, die een interpellatie zal houden en mede- deelingen vraagt over de volgende punten: lo. Wat is u bekend omtrent de minder goede verstandhouding tusschen het Bouds bestuur en de Technische Commissie? 2o. Wat denkt u hierover te doen om den toestand te verbeteren en de goede samenwerking te bevorderen? Het tweede schrijven van bet Noordelijk Gewest, is van eenzelfde inhoud, doch be schouwt de door den heer do Jongste ge dane vragen reeds als vaste punten, spreekt van een indiscretie en deelt mede, dat als candidaat voor het bondsbestuur is gesteld dl-. Feisser. De voorzitter, allereerst het eerste schrij ven besprekende, acht dit een kwestie tus schen Bondsbestuur en Technische Com missie. Hij weet, dat er zeer hard gewerkt wordt, om den tegenwoordigen toestand weg te krijgen en is er van overtuigd, dat het geschil voor de a.s. bondsverga dering uit den weg geruimd zal zijn. Ook wenscht hij, wat wellicht door de bespre kingen zal kunnen ontstaan, een onaange naam karakter te vermijden. Door wie is do indiscretie begaan? Over die indiscretie, die inderdaad begaan is, kunnen wij ons niet opwerpen. Spreker verzocht de bespre kingen niet te diepgaand te houden. De indiener, de heer de Jongste krijgt nu het woord. Hij meent, dat do afgevaar digden het recht hebben te weten, wat er omgaat. De voorzitter zegt, dat men .an de sym pathieke woorden van den heer de Jongste maar al te zeer overtuigd is. De goede weg is al ingeslagen. Ook de heer Pbaff wil welen, wat er aan hapert. Hij vindt, dat voorzitter Reys om de zaak heendraait, wat voor den laatste aanleiding is, op te merken, dat alleen op de bondsvergadering klare wijn geschonken kan worden. De voorzitter heeft geen inlichtingen en al had hij ze, dan gaf hij ze niet. Hij heelt geen helder inzicht, en als men zegt, dat er een indiscretie begaan is, betreurt hij dat, maar weet het niet. De heer van Severs vraagt of de voor zitter overtuigd is, dat de organisatie tus schen het Bondsbestuur en de Technische Commissie niet goed is, of dat er een per soonlijke veete, een persoonlijke- drijf kracht bestaat. Thans antwoord de heer l\cys met een definitief: ik weet het niet en vind den ver slaggever van de „N. R. Crt." onoordeel kundig, althans hij kan er niet over oor- deelen. Op dit punt gekomen, acht de heer Styns het moeilijk verder lo gaan. Hij dient de volgende motie in: kennis genomen hebbende van het schrijven van den heer de Jongste betref fende het meeningsverschil en minder goe de verstand houding tusschen het bondsbe stuur en de Technische Commissie. gehoord het antwoord van den voorzitter vaii het Gewest, dat hij geen mededeeliu- gen kan doen, spreekt zich thans uit in het waarachtig belang van het K. N. G. V., dat het de wensch is van deze vergadering, dat op de jaarvergadering te Amsterdam het Bonds bestuur en de Technische Commissie het volle licht zullen laten schijnen betreffende deze zaak." De heer de Jongste, hoewel hij het niet eens is met den voorzitter, brengt den laat- sten dank voor de unieke wijze, waarop deze de klip omzeild heeft, liet verheugt spreker, dat hij de zaak te berde heeft ge bracht; een herhaling moet voorkomen worden. Toch is onze criliek opbouwend geweest, wij moeten geen achterdeurtjes- politiek, dat is do kanker, d® pest. Het geschrevene in het „Turnblad" was on- kiesch. Deze motie werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Als leden van het Dagelijksch Bestuur werden herkozen de heeren Reys, voor zitter, en Verburg, penningmeester, terwijl als secretaris in de plaats vau den iieer Boer, die wegens zijn benoeming als lid der Technische Commissie moet bedanken, de heer Phaff wordt gekozen, die ten slotte zijn benoeming aanneemt. Als leden der Techn. Commissie van het gewest worden de heeren Van Seters en Schürhoff her kozen. 0 Dan komt aan de orde de verkiezing van afgevaardigden naar de bondsvergadering, in het komende jaar. De heeren Van Se ters, De Jongste, Phaff Mets, Verburg:, Robertson, v. d. Kleyn, Van Tongeren, Steyns en Sterke -werden gekozen. Als plaats der volgende algemeene ver»' gadering wordt Dordrecht bepaald. SCHERMEN Kon. Ned. Amateur Schermbond De competitio 1925 van den Koninklij ken Ned. Amateur Schermbond is geëin digd. Alle vier de afdeelingen ziju afgewi-rkt.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4