Gevallen. "Do boekhouder "FT. kwam op den Stationsweg donr de giadhrid te' val len. Bewu; '"loos weid hij opgenomen en bij dr. Verkerk ingedragen. Na verbonden te zijn werd bij per auto naar zijn woning vervoerd. ZEVENHOVEN. Brand. Aan den Hoef geraakte de woning van den beer A. Pauw in brand en werd een prooi der vlammerf. De inwoners werden gewekt door het huilen van een kind, dat wakker werd van de rook Huis en inboedel waren tegen brandschade ver zekerd. Oorzaak onbekend OndertrouwdH. Poot j.m. van Voorburg en N. Vonk jd. r-sraaj»«jegju.uanMjMjigsgg^ ["£M£ENT£LIJKE AFKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE V1SCHVERKOOP Aan den Gemeentelijken Vischwinkel Vischmarkt 18, Telef. 1225, is WOENS DAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a ƒ0.19 —ƒ0.30, Geh. KABELJAUW a ƒ0.27 en TARBOT a ƒ0.65 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgen». Katholieke Agenda LEIDEN. 1 katholieken Id aanmerking voor li t contribueerendo lidmaatschap der Voort planting; en dan zou de opbrengst moeten zijn: 1.300.000 gulden. En de opbrengst is reeds vijf jaren lang niettegenstaande do toename van het aantal Katholieken constant.... 200 a 270 duizend. Wat te weinig is en achter uitgang beteekent! De verspreiding der Voortplanting kan dus nog vervijfvoudigd worden, vóórdat bel „een natuurlijke zaak is. dat alle katholieken, van welken stand zij ook mo gen zijn, in het Genootschap tot Voort planting des Geloofs zijn ingeschreven". De Kindsheid werkt onder een 800.000 kinderen beneden de 12 jaar; zij kon dus opbrengen bijna f 250.000. En met inbe grip van de giften der volwassenen bracht zij, vooraj dank zij één groote Til- burgsche bijdrage van f 12.000, dit jaar voor het eerst f 164:000 op. Vooral in Haarlem valt hier nog voel lo doen. En S. P. L., dat gelukkig nog steeds groeit, is toch eerst in de helft der Neder- landsche parochies gevestigd, en kan dus nog in vele plaatsen vooral in het bis dom Den Bosch worden uitgebreid en versterkt. C.AKB- EH TÜIHESOÜW BOND VAN BLOEMBOLLENHANDELAREN De plannen voor een eigen bcursyebouw Up de eind September gehouden verga dering der Alg. Vereen, voor Bloembollen cultuur werden de plannen tot stichting van een Eigen Gebouw in Hillegom ver worpen, evenals het plan „Spaarn en •Hout". Eenige dagen te voren, op 25 September, was door den Bond van Bloembollen- handelaren een vergadering belegd, waar bij ernstig in overweging werd gegeven het Eigen Gebouw te Hillegom te vestigen, daar bij verwerping van het voorstel kans bestond, dat de B. v. B. een eigen beurs gebouw zou oprichten te Hillegom Door de vergadering werd destijds een commissie benoemd om de oprichting van een eigen Centraal Gebouw te bespreken, beslaande uit de heeren C. Alkemade Az., J Grullemans Sr., J. Koning, M Veld- huyzen van Zanten, R. Veldlmyzen van Zanten, A. v. d. Voort, T. v. Waveren en 11. v. Zonneveld. Deze commissie zal op de vergadering vau den Bond, welke hedenmiddag te 2 uur in cafó „Sistermans" te Hillegom wordt gehouden, een rapport uitbrengen van den volgenden inhoud: „Geven ondergeteekenden te kennen, dat zij destijds als lid van een Commissie zijn aangesteld met de opdracht, namens den Bond te onderzoeken wat de beste plaats is om een Beursgebouw voor Bloembollen kweekers- en handelaren te bouwen: dat zij zich thans enkele leden hebben geassumeerd en na eenige onderzoekingen en bespreking met het Hoofdbestuur van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur zijn gekomen tot do volgende gevolgtrek kingen: lo. dat het Hoofdbestuur van de Alg. Vereen, voor Bloembollenculturr niet ge nogen is het besluit van don Bond van Bloembollenhandelaren, een Beursgebouw op te richten te Hilegom, te steunen en dat vanwege deze Vereeniging vooreerst geen nieuwe voorstel te wachten is inzake het Beursgebouw. 2o. Dat bet Hoofdbestuur voorloopig niet wenscht te komen in eenige voorstellen tot verandering van het stemrecht in de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur en zoo danig het stemrecht te veranderen, dat al leen werkelijk belanghebbenden bij een nieuw Bejirsgebouw hunne stemmen daar over zouden kunnen uitbrengen; Redenen, waarom zij u verzoeken aan den Bond van Bloembollenhandelaren voor te stellen een Beursgebouw te s t i cb t e n te Hillegom, en dit gebouw over te dragen aan een Bfeurscomité, be staande uit twee handelaren en twee kwee kers, die zich een Voorzitter kiezen. Dit Bestuur maakt een Beursreglement, treedt na een bepaalden tijd geheel of ge deeltelijk af en wordt verder gekozen door de leden van de Beurs. Dit Beursbestuur zal op hare vergade ringen en zoover noodig met de leden van de Beurs vaststellen wat verder hoort tot hare competentie. Wat nu aangaat het financieren van deze zaak, zoude het onbillijk zijn dit te doen door middel van een heffing van eenige centen per Rijnlandsche Roede Bloembollen, die ieder belanghebbende kweekt, aangezien ten eerste ieder kweeker van Bloembollen op deze wijze zoude ge dwongen worden te betalen, ook wanneer de Beurs ergens wordt gebouwd, waar hij deze niet wenscht en ten tweede, dat het betalen van een Beurs door eenc Belasting per Roede Bloembollen, niet opgaat, men heeft toch geen gebruik van_de Beurs in evenredigheid van het aantal Sollen, die men kweekt. De eenige, zuivere contributie is in dit geval het betalen van een algemeen entree geld of lidmaatschap per jaar en verder een huursom voor het gebruik van do kan toorinrichting door de belanghebbende ver- eenigingen en voor het gebruik van do 125 kantoortjes, die zullen moeten gebouwd worden in het Beursgebouw, ten gebruike van de handelaren. De opbrengst van dezo contributies en huren zal ruimschoots voldoende zijn voor het onderhoud. Aangezien do B. van Blocmbollenhaudelaren, wanneer zij besluit tot het* bouwen van deze inrichting, zal moeten zorgen voor de noodige geldon, komt het ons voor, dat deze zullen moeten gevonden worden, ten eerste door het aan bod van de Gemeente Hillegom. bedragende ongeveer f 100.000.verder door de bij dragen van de Bondsleden, waarvoor reeds voor f 20 000.werd geteekond. Do Gemeente Hillegom zal zeker haar aanbod wel gestand doen tegenover den JBond van Bloembollenhandelaren, wanneer gij zeker is, dat do Alg. Vereen, voor Blorre.b'ollcncultnur med\gaat ni"l boven genoemde plannen en van liet Beun-gebouw wenscht gebruik te maken, zoowel van de Beurs als van de kantoorlokalen, zoomede voor bloemenkeuringen, proeftuin, etc. Het zal dus zeker geraden zijn, dal, wan neer de Bond komt tot bovengenoemde bo aluiten, bij de medewerking in roept van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. Aangezien in ons Voorstel ten duide lijkste wordt uitgedrukt, dat de Beurs zal zijn onder bet bestuur van een volkomen neutraal College, dat den titel zal hebben als b.v. de „N.V. Het Beursgebouw voor het Bloembolleiibedrijf" of wel „De Vereen, voor het Bloembollenbedrijf", kan het niet anders of deze regeling moet algemeene instemming vinden, dus ook van het Hoofdbestuur van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur." Het bestuur van den Bond van Bloem bollenhandelaren heeft dit schrijven ge plaatst op de agendo van de vergadering van hedenmiddag te Hillegom, om van de leden te vernemen, hoe deze zich tegenover de plannen, die in dit schrijven worden uiteengezet, stellen. Llf DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Paardentwist. Doordat het eene paard van den voerman v. d. G. het andere paard een poot stuk sloeg moest het twee de worden afgemaakt. Een schadepost voor v. d. G. Bloemen. De thans te maken prijzen voor de getrokken tulpen vallen nog niet mee. Gehoopt wordt dat Engeland in den loop dezer week veel vragen zal met het oog op de Kerstmis. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De raad dozer ge meente vergadert Donderdag a.s. des na middags 2 uur. Punten ter behandeling: Ingekomen stukken. Benoeming van: a. twee leden der Plaatselijke Schoolcommis sie; b. gemeentegeneesheer voor 1926; c. Gasthuismeester (vacature-W. N. Alke made). Wijziging voorwaarden verhuring woning aan den Schulpweg. Verleenen van een gratificatie voor buitengewonen dienst aan den boekhouder-kassier en den hoofd- fitter van het Gasbedrijf. Verordening tot verhaal van inkoopsommen Pensioenwet wegens losse en onbezoldigde diensten. Verzoek van de afd. Noordwijk der Z.-H. Ver. Het Groene Kruis om een bijdrage in de oprichtingskosten van de lighal aan den Duinweg. Verhuur van een perceel ge meentegrond aan de N.V. Hotel-Maat schappij te Noordwijk aan Zee. Idem aan M. Gooi te Noördwijk aan Zee. Aankoop van enkele perceeltjes grond aan den Bin nenweg. Voorstel tot wijziging van het ontwerp van de verbetering van den Hee- renweg en aankoop van grond. Aankoop van grond aan het Sluispad. Aanbouw van een filterinstallatie ten behoeve van do waterleiding en uit de pacht nemen van een perceel, verhuurd aan J. Nulkes, ten be hoeve van den voorgenomen houw. Voor stel tot aanschaffiug van -een derden (re serve) ketel, ten behoeve van de centrale verwarming van het Raadhuis en van eenige zaken voor verdere meubileering en stoffeering. Wijziging uitbreidingsplan naar aanleiding van een verzoek van L. Senf te Noordwijk aan Zee. Aanvaarding schenking. Wijziging begrooting 1925. Gevestigd: W. Maliepoond en ge zin, huisknecht, Eelde Z. Boulevard 27 W. M. Boers, dienstbode, Bennebroek, huize Offem. Vertrokken: J. v. Niet, dienstbode, Heerenweg, 's-Gravenzande, p. a. G. Ver meer Mevr. M. W. HoutzagersVlaan deren, Nieuwstraat 48, Arnhem Fam. J Gramsma, pensionhouder, Oosterluin- dorplaan 14, Bloemcndaal (Overveen) Fam. A. W. Krol, schoenhandelaar, Haarlemmerstraat 46, Leidon. NOORDWIJK AAN ZEE. Belccdiging. Door een inwoner van Sassenheim is bij de politie alhier aangif te gedaan, dat hij op den openbaren weg is beleedigd doer een inwoner dezer ge meente. Onderzoek wordt ingesteld. Vernieling Door de baldadige jeugd is alhier een winkelruit vernield. ROELOFARENDSVEEN. IJsclub. Maandagavond werd in bet cafó van den heer van der Geest alhier, de jaarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden van de ijsclub „Ijsvermaak is ons Genoegen". De voorz., de heer W. van der Zwet, opende de bijeenkomst met een woord van hartelijk welkom tot de aan wezigen, waarna de heer G. Holscher de notulen las. Hierna bracht de heer Klein, penningm., verslag' uit van zijn gevoerd beheer. De ontvangsten bedroegen ƒ166.53 en de uitgaven 74.65, zoodat er een ba tig saldo was van 91.88. Door den voorz. werden de boeren Koek, Rietbroek en Olyerhoek aangewezen tol hel nazien der rekening. Bij monde van den boer Koek werd medegedeeld dat boeken en beschei den volkomen in orde waren, zoodat tot dechargeering van den penningmeester werd overgegaan. Aan de orde kwam ver kiezing van drie bestuursleden wegens pe riodieke aftreding van de heeren W. van der Zwet, J. Verbaar en M. Turk. Op vqor- stel van den heer Koek werden do aftre dende heeren bij acclamatie herkozen. De voorz. dankte de vergadering voor bet in hem gestelde vertrouwen. Aan de overige heeren zal bericht van herbenoeming ge zonden worden. Tot slot van de agenda kwam in be spreking „Feestavond". De voorz. vroeg de vergadering hoe zij zich de feestavond had gedacht. De lieer Koek stelt voor deze feestavond weder te doen geschieden even als hot vorige jaar. Het was er toen erg gezellig, liet bestuut wordt wederom ge machtigd den feestavond (e organiseeren. Van de rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt. Aan het eind" der verga dering vroeg de voorzitter om de grootst mogelijke medewerking bij hol organisee ren der wedstrijden vooral wat betreft het in orde ma leen der banen en hot vegen dor banen, waarna hij de vergadering sloot. De leden bleven hierna nog ecnigon tijd gezel lig bijeen. Ge lm ven: Ovavdus Cornells Nioolaas z. van .Johannes van-der Zwet en Adriaua van Klink. Johanna Cornelia d. van Johannes Franeiseus van Amsterdam en Maria Johanna Hoogenhoom. Johanna Adriaua, doch van Cornelis Borst en "YVil- helmina Bartels. Johannes Jacobus z. van Theodorus van der Meer en Johanna Theodora Bakker. Clazina Maria d. van Theodorus Bakker en Wilhelmina Hoogen- boom. Overleden: Theodorus Adrianus Juf fermans 2 maanden. RIJNSBURG. Ontsporing. De Sandtlaan is sinds eenigen tijd weer in dusdanigen toestand dat men er zich over kan verwonderen dat er geen ongelukken gebeuren. De weg is voor het gewone vervoer niet alleen niet bereidbaar, doch de tramrails zakken op vele plaatsen zoodanig weg, dat de tram reeds lang genoodzaakt is aanmerkelijk langzamer te rijden. Gisterenmiddag te half 5 ontspoorde de motorwagen en kwam geheel dwars over den weg te staan. Door dat de weg aldaar, bij 'de Lange Vaart toch al smal is was het verkeer daar geheel gestremd. Langen tijd was noodig om de baan vrij te maken en te zorgen dat de tramdienst weer normaal liep. SASSENHEIM. Vermist. Sedert 7 Dec wordt de 61- jarige G., schoenmaker van beroep, ver mist. Men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. De politie is hiervan in kennis gestold. Herwonnen Levenskracht" Op Zater dag 26 en Zondag 27 Dec. zal door bet Co mité van Herw. Levenskracht een uitvoe ring worden gegeven in het gebouw der K. S. A. "Wij twijfelen niet of do beide avonden zullen door alle dorpsgenooten worden bijgewoond. VOORHOUT. R.-K. Vakschool. De R.-K. Vak school, gevestigd in het St. Gerardusge- sticlit alhier, zal binnenkort wederom een belangrijke uitbreiding ondergaan. Niet alleen zullen eenige lokalen worden inge richt voor het geven van gewoon lager on derwijs, maar ook zullen, naast de be staande afdeelingen, nieuwe afdeelingen gevestigd worden o.a. een boekdrukkerij en -binderij, een af deeling electriciteit als mede een voor tuinbouw, zulks in verband met het bij het bestuur der school bestaan de voornemen om ook in die technische vakken onderwijs te gaan geven. Wat inrichting en outilleering betreft zullen de afdeelingen aan de meest mo derne eischen voldoen. Begin volgend jaar zou de uitbreiding gereed moeten zijn. Politie. De gemeentepolitie alhier is aangesloten aan het telefoonnet en zal voorlaan telefonisch te bereiken zijn on der No. 4590. 1 Overtreding loterijwet. Bij eenige win keliers alhier is door de gemeente-polilie overtreding der Loterijwet geconstateerd en desAvege proces-verbaal opgemaakt. WASSENAAR. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School aan de Waalsdorper- laan is benoemd de heer P. Stigter te Ze- veihoven, tot tijdelijk hoofd de heer D. L. Hage. Milddadigheid. Door een ingezetene dezer gemeen Ie is een jaarlijksche contri butie van ƒ1100 ter beschikking gesteld van de instellingen van weldadigheid in deze gemeente. Geboren: Catharina Martina d. v. M. J. Altorf en J. M. Luk. Martha Dore- thea d. v. P. C. Appel en J. M. Kuijten. Theodora Maria d. v. J. G.* van der Ham en M. Parlevliet. Overleden: Daniël Gerardus Knij- nenburg man v. H. H. Al. 52 j. RILJS3 'TREEK BOSKOOP. Autodienst. D001* de heeren H. A. Dhondf en C. Bontenbal te Reeuwijk is Maandag 14 Dec. een autobusdienst ge opend en wel op BoskoopReeuwijk Gouda v.v. Voornamelijk voor de bewoners van Middelburg en Reeuwijk zal deze dienst een groot gerief zijn. We wenschen den on dernemers veel succes. NIEUWKOOP. Oudercommissie. Tot voorz. en se cretaris van de oudercommissie zijn be noemd resp. de heeren A. Bodegraven en B. M. van Zomeren. Besmettelijke ziekte. Teu huize van A. de Lange te Noorden is door dr. J. Voge lenzang wederom een geval van typhus ge constateerd. WOERDEN. R.-K. Volksbond. Zondag had in het PatrouaatsgebouAv de jaarvergadering plaats van den R.-K. Volksbond alhier. Na opening door don voorz. werd het Bonds lied gezongen. Mededeeling werd gedaan van het bedanken van drie leden. Onder de Ingekomen .Stukken was o.m. een schrij ven van het hoofdbestuur meldende het overlijden van den hoofdbestuurder Hun- zelman. Besloten Averd a.s. Zondag een Alg. H. Communie voor zijne zielerust to houden. Uit het met de bekende stiptheid samengestelde jaarverslag van den seer. bleek, dat de afdeeling 159 leden telt. In het afgeloopen jaar hebben 21 leden be dank!. Verder lelt de afdeeling 49 dona teurs. Het jaarverslag werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester sloot mot een klein tekort en werd even eens goedgekeurd. De begrootiyg werd zonder eenige wijziging goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. Blankenstoin, A. Pensioen 011 C. Fortuin met resp* 58, 54, en 33 stemmen. In de vacature, ontstaan door het bedan ken van don heer H. Smit, Averd de be- stuurscandidaat J. P. de Langen met 3$ stemmen gekozen. In plaats van het af tredend lid W. Hoogenboom werd geko zen R. Massop met '5 stemmen. Tot voor zitter werd gekozen, de heer J. Blankcn- stein. Na het zingen van Roomsche Blijd schap werd de vergadering gesloten. AC3DEPII€-?3IEftJWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen Rechten Mej. A. H. v d. Slooten (Den Haag), de heeren J. J. van den Berg (Den Haag) en S. Deckers (Den Haag); Geslaagd voor het Doctoraal examen Rechten de heeren C. van Nes (Leiden) en E.J. Wiecherling (Den Haag). Bevorderd tot Doctor in de Wis- en Na tuurkunde (Sterrekunde) de heer Coert Hendrik Hins, geboren te Dordrecht, wo nende te Leiden, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Inleiding tot een catalogus van plaatsen en eigen bewegingen van 1533 roode ster- red. Doctoraal examen Geneeskunde mej. H. Craciumeau (Den Haag): Candidaatsexamen Rechten de heeren A. Telden (Den Haag), G. H. Aeyelts (Don Haag), J. C. A. J. PauTus (Den Haag), J. A. de Goeijen (Breda). STADSNIEUWS De Winkelweek BreestraatMaarsmanssteeg. Gisteravond had in een der bovenzalen van café-restaurant „In den Vergulden Turk" de uitdeeling plaats der prijzen aan degenen die medegedaan hadden aan de oplossing der prijsvragen door de winke liers van Breestraat en Maarsmanssteeg tijdens de Winkelweek uitgeschreven. De voorzitter der Winkelweek-commis sie, de beer H. M. Pierrot, heette de aan wezigen, w.o. de prijswinnaars, die per postkaart aangeschreven waren, hartelijk welkom. Spr. zeide, dat de Winkelweek- commissie aan bet einde van haar taak met voldoening op haar werk kon terug zien en zij tevens dankbaar is voor de be langstelling, die blijkt uit het groot aan tal aanwezigen. Spr. zegt ook de niet-prijswinnaars dank voor de moeite, die zij zich gegeven heb ben om alle winkels voor beantwoording der vragen, af te loopen. Spr. zet vervolgens de werkwijze der commissie uiteen. Zij heeft de meer dan 400 biljetten oen voor een nagezien en wie het meest aantal goede oplossingen had, kreeg het hoogst aantal punten. Eén fout is daarbij door velen gemaakt door niet van alle vragen de oplossingen in te zen den. Spr. dankt vervolgens de heeren winke liers, die aan de uitnoodiging tot het hou den van een winkelweek gevolg hebben, gegeven en zich daardoor de zorgen op den hals hebben gehaald ,die een winkelweek nu eeumaal vanzelf medebrengt. Spreker dankt voorts voor het aantal keurige prij zen, dat beschikbaar is gesteld. Hierna werd overgegaan tot uitdeeling der prijzen. Wie het hoogst aantal punten had behaald, mocht de eerste keuze doen en zoo vervolgens. Na de-uitreiking der prijzen aan de 43 bekroonden bracht de voorz. dank aan zijn mede-commissieleden, in 't bijzonder aan den heer v. Dongen. De heer Kwaadgras bracht namens de prijswinnaars dank voor het werk der commissie en voor de regeling der prijtf- uitdeeling getroffen. Jubiieum J. A. Verhoog. De heer J. A. Verhoog, opzichter der gemeente, hoopt 2 Jan. a.s. den dag te berdenken, waarop hij 25 jaar geleden ziju tegeuAvoordige functie aanvaardde. R.-K. Hulsvestings-Comité. De Hongaarsche kindertrein zal a.s. Woensdag 16 Dec. in Holland arriveeren. De trein vertrekt weer naar Hongarije op Maandag 21 Dec. Het uur van vertrek uit Leiden zal tijdig worden bekend ge maakt. De gemeentenrad vergadert Maandag 21 December a.s. Geslaagd zijn voor stenografie „Groote" de jongedames A. de Hosson en P. Vis ser en voor maehineschrijven mej. G. v. d. Bergb, leerlingen der eerw. zusters in de Pelikaanstraat. De heer L. J. van 't Sant, arts alhier, is benoemd, tot tijdelijk-officier van gezond heid 2e kl. bij het leger in Ned.-Indië. De heer M. W. de Nobel, Rijksklerk ten kantore van de hypotheken, het kadaster en de scheepsboAvijzcn alhier, ij bij M4- uisterieele beschiking benoemd tot adjunct- commies en overgeplaatst naar Brielle. Naar aanleiding van de, reeds tweemaal door ons tegengesproken fraude bij het Burg. Armbestuur, Avordt ons vanwege dit bestuur medegedeeld, dat het, hoewel niet in het minst geloof hechtend aan de las ter praatjes, toch door den accountant Knol c-en vervroegd onderzoek heeft laten instel len. De heer Knol, die van hei tijdvak 1 Oc tober12 December, van Avelken eersten datum het vorig rapport dateert, thans rapport heeft uitgebracht, constateert, dat alles in orde is gevonden en dat van onre gelmatigheden, in Avelken vorm ook, abso luut niets is gebleken. Wij hopen, dat aan hel schandelijk ge- laster thans oen einde is gekomen. Dinsdag. „Geloof en Wetenschap", in „Ia den Vergulden Turk", te 8 uur. Woensdag. „De Hanze'' in „In den Verg. Turk", te 8.30 uur. Donderdag. R. K. Gymnastiekvereeniging „Jeanne d'Arc". De lessen begins nen, in verband met de Missie- predieatics inplaats van om 8 te 9 uur. Vrijdag. 6e Cursusavond v. d. R. K. Prop. club „St Petrus'', Bondsgebouw, te 8 uur. Algemeene Agenda LEIDEN. Dinsdag. Invitatie-Concert L. O. Y„ Stadsn gehoorzaal, te 8 uur. Woensdag. Ducanola avond, foyer Stads gehoorzaal, te 8 uur. Maandag. Leidsche Kunstkring Voor Al- len, Stadsgehoorzaal, te 8 uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 December a.s. waargeno men door de apotheek van den heer C. 3. Duyster, Nieuwe Rijn 8, teTefoon 523. Gisteravond omstreeks 7 uur werd een paard van den brandstofl'enhandelaar P, v. II., Oude Rijn 91, bij hel uitspannen schichtig. Het dier sprong opzij en geraak te te water, den wagen gedeeltelijk mee slepend. Eerst na 20 minuten gelukte hel aan de omstanders het dier met behulp van planken en touwen weer op het droge te brengen. Door de politie is aangehouden de nacht- verblijver P. K„ zonder vaste woon- of ver blijfplaats, die nog eenige dagen hechtenis moest ondergaan. Hij is v 1 ar den Haag overgebracht. Bij de heden gehouden aanbesteding door het Architecten en Ingenieurs-bureau Kraan c.s. namens do hoeren Kamsteeg en Rooijakkers in „The American Lunch room" aan de Steenstraat van het bomven van een autogarage met Uvee showrooms, werkplaats enz. en tAveo bovenwoningen op een tererin aan den Geversstraat te Oegst- geest (eindnunt Oegstgeester c'eotrisehe tram), te bebouwen oppervlakte circa 6000 M2, waren' ingekomen 21 inschrijvingen, t.ay. van: G. Boel, Voorburg. ƒ39900, B. Vrolijk, Voorburg f 37823, Ar. van der Vliet, Den Haag, f 37250, W. T. Goddijn, Leiden, 37200, firma van der Velde cn de Jong, Oegstgeest 30890, P. J. Boot, Sche- veningen ƒ36750, J. Hart. l eiden, 36500] J. de Lange, Leiden, f 36289, J. B. Geer, Voorburg, 36280, P. Kort en G. van der j Mil, Rijnsburgen NoordAvi'k, ƒ36200, G. Kamsteeg, Oegstgeest. 36000, J. Vonk, Alphen aan den Pijn, 35940, W. E Ouds hoorn en Zn., Leiden, 35883, J. Splinter, Leiden, f 34900, H. G. Wouter en A. G. Har lev el d^ Leiden, 3/,o30. A. van Duin, Noordwijk aan Zee, ƒ34500, II. B. BAr tec, Leiden, 34500, G. W. Pronera, Oegst geest, 34282, A. Harteveld, Leiden, /34200, Jac. van Riet, Leiden, ƒ32460, K. En do en Co., Wadi dnx veen, f 32300. TOONEEL. Be Vijandin. N.V. Ver. Rotterdamse!) Hofstad TooneeL Het gaat dikwijls no t een tocnechae! als met het weer. Er zijn allerlei opinies over, die op een zonderlinge manier uit een loopen. Men heeft vooreerst de meen'U? van de Bildt, waar iedereen naar kijkt, maar welke niemand volgens zijn zeggm gelooft. Dat is te vergelijken met lief op de affiches vermelde „oordeel der pers", welk oordeel ook wel eens verkeerd uitkomt. Ver volgens heeft men de thermometer, Avaar- voor in den Schouwburg de volte of lee^e vau de zaal fungeert. En ten slotte heeft men zoowel bij het weer als bij het tooneel de zeer persoonlijke eigen meening. Hel weerbericht omtrent de „Vijandin" van Dario Niccodemi luidde nogal P"n* stig en sprak van zulk oen milden stem ming onder het publick. dat de „Msbd.' het stuk zelfs een friumf noemde voor het flnt- terdamsch-Hofstad Tooneel De publieke thermometer in dph Leid.-eben Schouwburg Avees echter oen bedenkelijk lage tempera tuur aan. Als er beneden 100 menscben ne- zet en hebben de houders van vriikaar* teu meegerekend is bet veel. Eu dan ei een mcening? Ja. er zullen gisteren wel toeschouwers geweest zijn, die hel alle? mooi vonden, maar dat er bij waren, die j hun snorkend kaeheltie thuis betreurden, is een feit Wij hebben geheel andere namen gol^ zen, toen de première van dit stuk pi®?* mevr. Tartaud als de hertogin (thans mew. SchwabWeiman) en Juliette Roos als do oude moeder (thans Jo de Boer-"*» Walraven). Dat zijn hoofdrollen in j spel, zoodat een vervanging van deze twe® rollen (soms een gevolg van het weer"! I noodzakelijkerwijs invloed moet uitoeffr1 nen. De inhoud van „De Vijandin is uei volgende: Een hertogin heeft twoe zooD^ Ataarvan de oudste niet de hare is. de oudste met de titels en 't fortuin ook de charmante eigenschappen van beth®* togelijk geslacht geërfd heeft, terwijl D» zoon slechts haar moederliefde bezit anders niets, begint de hertogin den oil'' te haten. Beide jonge mannen trek» I ten oorlog en juist het meest geliefde k»u der hertogin sneuvelt.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2