B ©melen voor de thologie. De philosophie wordt te Chanlz gegeven. RECHTZAKEN Muylwijk in hooyer beroep. De veroordeelde Marcelis Muylwijk en de eubst. Officier van Justitie, mr. Reilingh, hebben beiden hooger beroep aangeteekc-nd tegen het vonnis der Amsterdamse he recht bank van 28 November, waarbij Muylwijk was veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van zee jaren, onder aftrek van 8 maanden preventieve hechtenis. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Het Gemeentelijke Vischbedrijf. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte In üw veelgelezen blad, waarvoor bij voor baat men oprechten dank Naar aanleiding van het verslag van de Gemeenteraad, in „De Leidsche Courant" van Vrijdag 11 Dec. j.L betreffende de al of niet opheffing van het Gemeentelijke Vischbedrijf, kon ik niet nalaten, eenige opmerkingen te maken. Uit genoemd verslag is mij n 1. gebleken, dat Prof. Ecrdmans, een van de grootste tegenstanders van de opheffing was. Ket behoeft geen betoog, dat dit mij ten zeerste verwonderde, daar genoemde heer toch de Vrijheidsbond in den Gemeenteraad ver- togonwoordigd. Ik, en met mij zeer vele win keiiers, hebben nooit gewèten, dat «le Vrij heidsbond voor Gemeentelijke exploitatie is, maar het is zeker, dat zeer vele zakenmen- schen, bij eventueele verkiezingen, van die nieuwe wetenschap een zeer goed gebruik zullen weten te maken Dan schijnt de heer Ecrdmans overtuigd te zijn, dat de vischhandelaren een te hoo- ge winstmarge maken, welnu, vraagt U eens inzage van de Rijksacoountantsrap- porten, en ik twijfel niet, of u zult een heel andoren kijk op „zaken doen" krijgen en inzien, dat het niet alles goud is wat er blinkt. Met één jaar verlies werken is volgens den heer Groeneveld zoo erg niet, maar wie moeten dat verlies dekken? De belas tingbetalers zijn er goed voor, waaronder ook do visch handelaren, welke op die ma nier verplicht worden, hun concurrent te steunen. Prof. Eerdmans noemt prijsregclend op treden van hot particulier bedrijf „kunst matige concurrentie", welnu, ik gevoel mij zeer vereerd, mij onder die „kunstmatige concurrenten" te mogen rangschikken, te meer, daar ik een van de eerste was, die dil „relletje" op touw heb gezet. En nu tot slot, ondanks de twijfel welke in volo harten is gerezen betreffende do vischprijzen over een half jaar, zal ik, ook na do opheffing van de Gemeentelijke Vi seh ver koop, mijn „kunstmatige concur- r< nfieprijzen" blijven handhaven. U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dankzeggend voor de verleende plaats ruimte, verblijf ik Hoogachtend, P. VAN ROSSE, Vischh. „Het Gouden Net", P.-K. Koorsteeg 4. Leiden, 11 Dec. 1925. Geachte Redactie, Gaarne zag ik het volgende in uw blad nomen: iet zonder bevreemding las ik dezer dagen in „De Leidsche Courant" een vrij uitvoerig verslag van een propaganda- vergadering van den (neutralen1) Bond van Technici. Om evontueel misverstand te voorkomen is het misschien goed er even aan le herinneren dat overeenkomstig de wensch van de kerkelijke Overheid R. K. Technici georganiseerd behooren te zijn in den Ned. R. K. Bond van Technici „St. Bernulphus''. Hoewel er tot op heden hier ter stede geen afdeeling van dozen Bond beslaat mag dit voor R. K. Technici geen reden zijn zich te organiseeren in een neutralen Bond. Wanneer zij, die daarvoor In aanmerking komen de handen ineen sloegen zou er zeer waarschijnlijk wel een afdeeling van St. Bernulphus voor Leiden ©n Omgeving opgericht kunnen worden. R. K. Technici, die hiervoor iets gevoelen wenden zich tot onderstaand adres. De Redactie inmiddels dankend voor de plaatsing, B. W. A. GODDIJN, Rijn- en Schiekade 64. Bedoeld verslag was geen aansporing ©m lid te worden van den neutralen Bond. Red. L. Crt. M. de R. Verzoek beleefd1 gastvrijheid voor een paar woorden in Uw veelgelezen blad; bij voorbaat mijn dank. Op de gecombineerde raadsvergadering van de Gemeenten Stompwijk en Veur, ge houden op 8 December j.L, werd door een der leden de naam van den overleden wethouder, den W.Ed. heer N. Blonk, op ergerlijke wijze door het slijk gesleurd in verband met de oprichting van do Gasfa briek alhier. Hoewel ex verschillende raadsleden aan wezig waren, welke aan do zelfde zaak hebben mede gewerkt en geheel ter goeder trouw, evenals de heer Blonk, gemeend hebben, In het belang der Gemeente te handelen, door in den henarden oorlogst 'jd Öo ingezetenen van licht te voorzien, was er niet één van doze raadsleden, welke een woord tor verdediging van den overledene heeft gezegd: eon houding, die stcTk is af te keuren. Gunstig steekt hierbij af de houding ,ve a den Burgemeester. Hoewel hij de Bfflichting van de Gasfabriek niet heeft me degemaakt, verzocht hij de woorden ten tad col© van den doode gesproken terug te Hemen, wat door het lid Verhei jen werd geweigerd. Wij mogen toch van on zo R. K. raads leden verwachten, dat zij de veaantwoor- dielijkheid voor hun daden willen dragen en deze niot op een doode laten schui1- ven, die zich niot meer verdedigen kan. Hoogachtend, N. W. WILLEMSE. UT DE GftiSEViföG. AALSMEER. Gemeenteraad. De raad heeft gister avond besloten Gedeputeerde Staten te ad- viseeren, de jaarwedden van burgemeester secretaris en ontvanger te regelen als door genoemd collego wordt voorgesteld, nl. die van den burgemeester van 36004500, van den secretaris van f 82004100, van den ontvanger van 16002240. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. De heer Th. te Brake, Rijksveldwachter brigadier tit. te Katwijk aan den Rijn, is geslaagd als brigadier bij de Rijksveldwacht. IJsclub. Vrijdagavond hield de IJs club „Voorwaarts" haar jaarvergadering. De voorzitter, Nic. Bos, opende de ver gadering en zegt het te betreuren dat. de opkomst onbovrediend is. Waar vorig jaar geen ijs is geweest kon het iaarvers'ag kort zijn. Vermeldenswaardige feiten had den niet plaats gehad. Het ledenaantal is niet vooru tgaande wat als achteruitgaan de moet worden beschouwd. In het ver slag werden ook nog enkele waardeerende woorden gewijd aan het vorig jaar afge treden bestuurslid, den heer D. de Jong. Financieel is de toestand gunstig In 1917 was er een tekort in kas. In 1921 was de bodem ook zichtbaar, thans is er een mooi saldo. Ingekomen is een verzoek om aan te sluiten hij de Z.-H. IJsclub. Na. toelich ting door den voorz. et secr. werd tot toe treding besloten. De contributie is 5 pet. van de plaatselijke contributie. Voor aan sluiting is reglementswijziging noodn.g, waartoe wordt besloten. Het bestuur zal zulks afwerken. Van den heer Jac. Meijer is er een schrijven ingekomen dat hij als secretaris bedankt. De waarnemende se cretaris licht toe waf van ddt bedanken de oorzaak is en vindt het jammer dat deze oorzaak tot dit gevolg heeft gele'd. Volgt rekening en verantwoording van den pen ningmeester; sa'1 do 1924 is f281.96. Op he den ia er een batig saldo van f332.11. De bescheiden worden nagez:en en in orde bevonden. Den penningmeester wordt dank gebracht. Het bestuur krijgt machtiging om bij voldoende ijs een ijsfeest. te orga niseeren. Vo'gt bestuursverkiezing. Aftre dend de beer W. Zuijderduijn die herko zen wordt met bijna al gemeen e stemmen. In de vacature van den secretaris wordt voorz'en door de verkiezing van den heer C. BraunB'j de rondvraag wordt ter sprake gebracht het ondoelmatige van het maken van „Biij'ten" aan de Turfmarkt. In den avond kan zulks groot gevaar opleve ren. Het bestuur zal hare volle aandacht hieraan geven en zoonoodig de aandacht van het gemeentebestuur hierop vestigen. Na verloting van een tiental banketletters sluit de voorzitter de vergadering niet dank voor de opkomst en belangstelling. Ernstig ongeluk. Toen gisterenmiddag een paard van den stalhouder v. d. G. moest worden afgemaakt, gebeurde dit door middel van een scliietmasker. Een zekere nuig Zwanenburg, die er te dicht bij stond, trof het ongeluk, den kogel, die door den kop van het paard as gedrongen, in zijn buik te krijgen. Dr. Hunting, die de eerste hulp verleende, oordeelde spoe dige overbrenging naar het Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Naar we vernemen, laat do toestand zich zeer eruslig aanzien en is er weinig hoop op herstel. KATWIJK AAN ZEE Als de drank is in den man. Verhit door den drank en met de bedoeling om het de politie lastig te maken, omreden enkele processen-verhaal, elke* vroeger wa ren opgemaakt, spanden een zeer groot aantal Kalwijk-zeeërs, vissch3rs, dezer dagen voor goed van de zeereu thuisge komen, samen met minder goede bedoelin gen. De politie was genoodzaakt flink van de gummistok gebruik te maken. Later zelfs moest met .vuurwapenen gedreigd worden. Door het zeer tactisch optreden der politie is in ieder geval erger voor komen. Enkele processen-verbaal werden opgemaakt. LANGERAAR. „Arti et Religioni". In 't lokaal van den heer L. Wassenberg, hield Donderdag avond de R.-K. Muziekvereeniging „Anti et Religioni" haar 5e jaarvergadering. De Voorz., de heer L. Wassenberg, opende met een woord van welkom. Spr. betreurde het, dat de Vereen, sinds kort twee verdienste lijke leden heeft moeten missen, doch wij hebben zoo menigmaal geblazen van; „Houd er den moed maar in", dus den moed er maar ingehouden, 't Lustrum der Vereen, bijzonder te. vieren is sedert kort, om verschillende redenen, verworpen. Toch zal dit vanavond worden herdacht door het aanbieden van een ververscliing en het recht van „vrij rooken". Door den penning meester, den heer V. Volgering, werd de rekening en verantwoording voorgelezen, die met een klein batig saldo sloot. Uif bet- beknopt, maar keurig jaarverslag van den Serectaris, den heer J. v. Deuren, bla-k, dat do Vereen, uit 17 leden en 5 aspirant leden bestaat, 78 repetities werden gehou den, 3 uitvoeringen gegeven en 16 maal werd medewerking verleend bij feestelijk heden. Bij de verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodiek© aftreding van do heeren L. Wasenborg, G. Volgering on G. van Lam meren, werden deze met groote meerder heid herkozen. De weleerw. heer kapelaan zou gaarne bij dit eerste lustrum de vereeni ging, zonder verandering in de werkwijze, aangesloten zien bij het Patronaat. Ver volgens werd een wijziging aangenomen in het reglement, dat eerst werkende leden boven 18 jaar, stemrecht verkrijgen. Bij de rondvraag wordt, op informatie van den heer J. Volgering, besloten de uit voeringen te geven oo 26 en 28 Januari en Ingezonden föetiedse'in s DKAlSrfiA-WNmiCEMBURG'S- A ••.LEVERTRAAN - LEEUWARDEn* 2 Februari. Na een dankwoord van den Voorz. werd de vergadering gesloten. LISSE. R.-K. Wijkverp'eging. Wij ontvingen het 15e Jaarvers'ag van de R.-K. Wijk verpleging waaraan wij het volgende ont- leenen. Het 15e jaar der werkzaamheden van de Wijkverp'eging ^eeft geen aanlei ding tot bijzondere opmerkingen. Het aantal huisbezoeken toont een stijging van 2516 in 1923 tot 2766 in 1924, terwijl de behandelingen in het wijklokaal slegen van 4021 in 1923 tot 4427 in 1924. Daze cijfers zeggen voldoende dat de Eerwaarde Zusters handen vol werk hebben. Het be stuur brengt dan ook een oprecht woord van dank voor de zorgen en toewijding waarmee de Zusters haar zware taak ver vulden. Eveneens brengt zij een woord van dank aan allen, die bun steun in het af- geloopen jaar weer aan dit liefdewerk heb ben verleend. Bij het afsluiten der boeken stond het bestuur verrast hij een overschot groot f160 21 op de reken ng der ontvangsten, dat gevoegd b'j de reserve 1923 groot f 780.43 3^het bezat steeg daardoor tot een bedTag van f 1049.64 >4. Dit ruime overschotzegt zij (en deele te danken te hebben aan een bedrag groot f 70.73 dat haar als aandeel in de netto opbrengst van de Adoro Te-fiim werd ter hand ge steld. Aan het betreffende comité en meer met name aan den heer F. G J. van dear Eerden, "van wien het initiatief is uitge gaan, betuigt de Wijkverpleging haren besten dank. Legaten mocht de vereeni- ging dit jaar niet ontvangen. Onder dat opzicht wordlt aan deze nuttige vereeni- ging nog te we:nig gedacht. Voorts zegt zij dat in onze Gemeente reeds sedert lang behoefte beslaat aan een Ziekenhuis, zij 't dan ook van besche'den omvang. Groofore piflen en lecnfen b.v welke aan de Ver eeniging zouden worden geschonken, zou den kunnen dienen als grondslag voor een fonds tot stichting hiervan. Dit ter over weging. Het Magazijn „De Zon" schonk weder om evenals vorige jaren een flinke aan vulling voor de linnenkast, hetgeen onder dank is aanvaard. Het meubilair van het wijklokaal verkeert, dank zij het zorgvul dig beheer door de Ferw. Zusters, in goe den staat. In het bestuur kwam geen ver andering terwij'l. de bode, de heer G. de Koning, we"ke ziin taak met ijver vervult, bleef gehandhaafd. Als een zwaar verlies over het verslag jaar 1924 word! melding gemaakt van het vea*trek van de Eerw. Zuster Pia, die door hare Overhe:d geroepen werd haar ver dienste!'jk werk voort te zetten in Ned. In- dië. Gedurende 15 jafen heeft zij hare beste krachten gegeven aan de zieken en aan de Vereeni ging. Het zou in strijd zijn, zegt het bestuur, met haren geest als ware religiueze om over hare verdiensten uit te w:jden, doch het bepaalt zich, aan haar oprechten dank te betuigen voor alles wat zij voor de vereeniging heeft gedaan. Overdie samenwerking met het R. K. Armbestuur, met de Eerw. Overste van het Pinsgesticht en met de afd. Lisse van het Groene Kruis" heeft hot bestuur niets dan lof! Het bestuur sluit haar verslag met' den wensch dat haar werk met ruime hand moge worden gesteund, opdat door die hulp en ondier Gods zegen het liefde werk meer en meer tot bloei moge graken. Uit het overzicht der werkzaamheden blijkt nog, dat gedurende het laatste boek jaar 2766 bezoeken werden afgelegd, terwijl in het wijklokaal aan 637 patiënten 4427 maal hulp werd verleend. Verder werden daar 19 grootere of kleinere opera ties verricht en 43 maal egerste hulp ver leend. Aangenomen werden 45 nieuwe le den. Het financieel verslag geeft aan in komsten en uitgaven een totaaJl bedrag van f 1939.28. St. Nicolaasfeest. Vrijdagnamiddag werd vanwege de afdeeling van de R. K. Volkshond aan de leerplichtige kindieren der leden heit joarlijksch Sint Nicolaas feest gegeven. De kinderen werden ont haald, terwijl de rolprent hun een paar uren aangenaam bezig hield. NOORDWIJK. Mij. v. Tuinbouw en Plantenkunde. De maandelijksche vergadering van de afd. Noordwijk dor Mij. was Vrijdagavond tamelijk goed bezocht, doch hetgeen zel den gebeurt, er waren geen bloemen en planton. De voorzitter, de heer H. de Boer, oponde de bijeenkomst en moest tot zijn spijt medodcelen dat de causerie ove*r snoeien van vruchtboomen voor dezen avond moest vervallen, omdat de heer Wiecherink verhinderd was ter vergade ring te komen. Aan het hoofdbestuur was destijds een verzoek gericht om eenige vergoeding voor de te houden propagandavergadering der afd. Als antwoord was hierop bericht ontvangen, geen gevolg hieraan te kunnen geven. Om echter geheele teleurstelling te voorkomen werd als uitzondering 10 toe gezonden, waarvoor de voorzitter reeds persoonlijk zijn dank aan het H.B. had overgebracht; hij verzocht den secr. dit eveneens namens de vereeniging te doen. Een tweede schrijven van het H. B., waarin wordt medegedeeld, dat een orgaan-commissie is benoemd en de zake lijke verlangens der afd. daaraan kenbaar gemaakt kunnen worden. Dit punt wordt aangehouden tot het eind der vergadering Een verzoek tot plaatsing van rentelooze aandeelen tot instandhouding proeftuin te Aalsmeer wordt ter kennis der leden gebracht. De voorz. vulde de agenda van dezen avond aan met het bespreken over de planten en bloemen, welke ons om streeks Kerstmi.s ten dienste staan. Op de eerste plaats noemt spr. het dennen- en sparrengroen. Hoewel dit soort groen wel eenigszins eentonig is, kan dit voor ver schillende doeleinden worden aangewend. Ook sprak de voorz. den wensch uit dat bij beplanting der duinen in de directe omgeving der badplaats men niet alleen zou werken met den en spar, maar door tussclienvoeging van anrler loofhout de eentonigheid hiervan zou verbreken. Spr. roemde in deze de aanplanting der Heide- Mij. onder de leiding van den heer Rusch. Als tweede plant behandelde spr. de hulst, welke met zijn rood© of gele bessen ons een prachtmateriaal voor versiering levert. Deze plant komt veel in Gelderland in het wild voor. De stekels welke aan deze plant voorkomen zal de natuur hem gegeven heb ben, tot wering van ongedierte. Verder staan ons ten dienste de Mimosa- ceën, die uit Z.-Frankrijk worden inge voerd en daar omstreeks dien tijd welig tieren door het zachte klimaat. Deze plant is verwant aan de alom bekende Mimosa- pudica of „Kruidje roer me niet". Ook hebben wij nog do Helleborus of het Nieskruid, nog meer bekend onder de naam Kerstroos. Dan rest ons nog de Hedra, de gewone klimopplant, en de Mistletoe of Viscumalbum, een zeer ge heimzinnige plant, die als woekerplant op de hoornen in Zuid-Limburg voorkomt. Aan deze plant komen witte besjes. Zij is vooral in Engeland zeer gezocht. Na deze uiteenzetting kwam de orgaan- kwestie weer in behandeling en na eenige besprekingen wordt besloten het H. B. te adviseeren het Orgaan zoo in te richten, als het er 25 jaar geleden uitzag en wel dat in het Orgaan zullen worden opgeno men de Off. Mededeelingen, een Weten schappelijke Rubriek betreffende Tuinbouw en Bloemisterij, Vmgenrubriek, Ingezon den stukken, doch vooral een Advertentie rubriek betreffende het vak; en dat dit blad zoo mogelijk wekelijks zal verschijnen. Op de volgende vergaderingen zullen successievelijk behandeld worden het snoeien van vruchtboomen, sierheesters, rozen, het prepareeren van hyacinthen en trekken van bolgewassen. Ook zal behan deld worden'de -teelt en doel der kruiden, waarvoor een spr. zal worden uitgenoodigd Nog wordt besloten de Januari-vergadering te houden te Noordwijkerhout, terwijl in bet laatst© van Januari do heer Volkersz. zal worden uitgenoodigd tot het houden eener lezing over bolgewassen en in het begin van Februari de heer E. Th. Witte zal worden aangezocht voor een lezing. Ten slotte spreekt de Voorzitter eenige zeer waardeerende woorden tot het Bestuurslid dpn heer Overvelde in verband met het oprichten eener eigen Bloemiste rij, den wensch uitsprekende, dat de in woners van Noordwijk het streven van hem ten volle zullen waardeeren. Hierna sluiting der vergadering. OEGSTGEEST Geboren Maria Hendrika, d. van J. W. Bonda en J. v. d. Heuvel. Gehuwd: A. P. v. d. Valk te Pretoria en A. Glasbergen. .T. Zonderwijk te Noordwijkerhout en H. Nagtegaal. Overleden: S. de Water, 73 j. M. E. Pijnappel, vr. 66 j. M. A. Kuiven- hoven, 14 m. VOORHOUT Inenting. Op Woensdag 16 December a.s., des namiddags half drie, zal de ge legenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting van hen, die zich daartoe ten huize van Dr. A. A. G. Bols, alhier, aan melden. VOORSCHOTEN. R. K. Vrouwenbond. Vrijdagavond had de aangekondigde vergadering plaats van den R. K. Vrouwenbond alhier in het R. K. Vereenigingsgebouw. Deze vergadering was voor de huisvrouwen en Jonge doch ters zeer interessant, daar Mevrouw Bergman van Halfweg in deze bijeen komst ec.i demonstratie gaf over het waschmïddel „Persil" en de Dr. Oetker's Recepten. Een biscuit-taart bereid door de spreekster tijdens hare demonstratie werd den aanwezigen aangeboden en smaakte heerlijk. Aan het einde der de monstratie spoorde Mevrouw Bergman de aanwezigen aan thans thuis zelf te doen wat zij dezen avond voor de dames alhier had verricht en dus proef te nemen met de gepropageerde artikelen. Mevrouw Schuss, d© vice-president© vam den Vrou wenhond, sprak een woord van dank tot Mevrouw Bergman voor de aangename wijze, waarop ziij deze demonstratie had gegeven. Het was reeds tamelijk laat geworden, zoodat de lezing over de Lijkverbranding, die ook voor dezen avond op het program ma was geplaatst, wbrd uitgesteld voor eene volgende vergadering. Groene Kruis-film. In het gebouw voor Christelijke belangen had Vrijdag de aangekend:gde filmavond plaats door be middeling van het bestuur van de afdee ling Voorschoten. Nadat Mej. van Geest enke'e pianonummers had ten eehoore ge bracht, betrad de voorz. van deze afdee ling, do burgemeester, hel podium om a1- lereerst allen hartelijk welkom te heeten en mol een enkel woord te herinneren aan de stichting van het fonds Ion behoeve van het kind ten platteland© door de jubilee- rende Z -Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis". Na nog herinnerd te heb ben aan hert groote suoc.cs van de gehouden bazar en in het kort do film verklaard te hebben, bracht spr. ton Plotte een woord van dank aan don kerkeraad der Ned. Herv. Gom. voor de groote medewerking. daar de zaal voor oen luttel bedrag is af gestaan en aan' de dames en heeren, die hun medewerking verleenen. Na het ten gehoore brengen van enkele zangnummers door Mevrouw Remonohamp en Moj. Tuk ker was het de zeor interessante film, die voor geruimen tijd boeide of deed lachen, want wie zooi niet lachen om die baken- historie van voorheen? De Groene Kruis-film gaf een uitgebreid beo'd van de zeer nuttige uitstellingen en onderdeden voor de leden beschikbaar en velen zuilen niet geweten hebben in welk© hulpmiddelen het Grcnn Kruis voorziet. Sprekend o.m. was het verschil tussclien voorheen en thans inzake zuigelingen ver zorging, vervoer van e.. wonden, de bericht tend'enst, waardoor het mogelijk Is ook" desnachts verbinding en hu'p te krijgen met een ziekeninrichting enz. enz. Het zou on= leaver voeren elk tafereel le beschrijven. Mogelijk doet zich de ge'egen- heid nog wel eens voor in eene naburige Gemeente deze film te gaan zien en dan verzuimen de thirsblijvers van heden deze gelegenheid niet! Dan pas zu'len zij zien wat men voor zijn luttele oontrihutie kan verkrijgen indien de nood zich voor-- doet, zonder onderscheid van gezindte, rang of stand. En wal men niet ziet ver telt op duidelijke wijze één der heeren operateurs. DE RIJK 'TREOS_ ALP HEM AAN DEN RIJN. L. T. B. Afgeloopen week werd In het nieuwe patronaatsgebouw alhier een goed,., geslaagde filmavond gegeven voor d« leden der L. T. B. door de N.V. Handels- Ondanks den slechten toestand der wen gen was de opkomst bevredigend. De heer Th. van Tol, voorzitter der L. T. B. afd. Alphen aan den Rijn, opende deze bijoen- komst en gaf het woord aan den heer Balk van het Kali Syndicaat, dio een hel dere uiteenzetting gaf over het gebruik dor divers© Kali-meststoffen en verklaarde verder de mooie Kali-film welke hierbij werd vertoond. Toen kwam de heer Gan zeboom met een gloedvolle rede om alle landbouwers en tuinders nog eens met klem te wijzen op het nut hunner eigen inkoopvereeniging „De Handelsraad". Verder vertoonde genoemde heer een mooie film der maalderij en verkoopkan toren der N.V. Handelsraad welke film een goed beeld gaf der groei en ontwikkeling van dezo instelling. Verder een pracht paardenfilm die ieder paardenliefhebber deed watertanden, een film over de groei van mais bemest met kunstmest en lot slot een komische voorstelling van de enorme groei van aardappelenbij het kunstmest gebruik. De Hoofd-directe van d n I. r ui dankte daarna de heeren Balk en Ganze boom voor hun duidelijke uiteenzetting en de aanwezigen voor hun belangstelling. Het was werkelijk een gezellige en leer zame avond en wij hopen deze film hier nog eens terug te zien om degenen die nu door de slechte wegen verhinderd wa ren te komen ook te laten profiter.rPn BOSKOOP. BlccmenhandeDo prijzen vooi' do eerste soort afgesneden rozen zijn zeer hoog. In de afgeloopen week wa-npn ze als volgt: Ophelia fl.SO1.90, Golden OpH$I lia f 1.30—2.—, Hadley f2—3 40 01 Por^ net f3.15. Columbia fl.501.70. Butterfly f23.18, aüles per bos van 10 stuks. Chrysanthemum gr. hl. 1220 cent per stuk, idem tros 1546 cent ner bos De prijzen voor beshulst zijn ook verbazen! noog, zelfs werd er Vrijdacr '1. '2 20 per K.G. betaald voor extra kwalïteO Geboren: Anfhonjia Maria. d. van N. J. v. d. Meer en E. J. Raves'ein Tha- Hna, d. van W. J. M. Grooten'ior^t en H. G. v.*d. Akerboom. Calharina MMhÏÏda, d. van L. van Lant en A. M Be t Ge- rardus Johannes, z. van H. J A. Vermeu len en M B^m. Annigjo, d. van P. Htm'nlc en H. Boele. Ondertrouwd: M. S. H. Weil en G. Boot. Getrouwd: N. Mcerveld 24 j ca B. Ravenhorst 23 j. A. C. Vuiik 4.3 j. en K Vermeulen 29 j. Overleden: Cornells Trets 80 j i J. de Jong 18 j. HAZERSWOUDE. Geboren: Aaltje Elizabeth d van Meindert van der Haven en Aafke Sikma. NIEUWKOOP Gemeenteraad. De Raad <Pzcr ge meente komt op Donderdag 17 December a.s., des voorm. half tien in openhare ver gadering bijeen. Onderwerpen ter behande ling: 1. Herziening van het Eleotricitoits- tarief. 2. Wijziging van de verordening op de gemeentelijke inkomstenbelasting. 3. Vaststelling van de Begrooling voor 1926. 4-. Vaststelling van een schoolgeld-verorde- ning voor de gemeenschappelijke O. L. school te Noorden. 5. Verzoek van hei be stuur van de Christelijke school en va» de R.-K. Jongensscholen om vergoeding van kosten voor het aanschaffen van eenige meubelen. 6. Wijzinging van de begrooting voor 1925. ZEVENHOVEN IJsclub. In café „De Viersprong" van den heer J. Smit vergaderde de ijscluh. Uit het verslag van den penningm. bleek, dat er een som aanwezig was van f 22.53. Daarna verklaarde de voorz., dat de he* stuursleden, de heeren B. P. Koelemcn, A. Groenewog en J. Slingerland, niet nr. or zitting wenschten te hebben in het bc-sluiir. Zij lieten hun taak nu aan jongere krani- ten over. Bij monde van don voorz. werd. den heeren dank gezegd voor de bewezen: diensten zoovele jaren aan de vereeniging bewezen. Overgegaan werd tot verkiezing van een geheel nieuwe bestuur. De uilslag was dat gekozen werden de heeren Jijj Smit, J. Slingerland LSzn., G. van Trigt, J. M. Chardon, G J. de Bruün en W J< Bocke. Tevens werd het bestuur nog uil?®-* breid met twee leden, n.l. Dr. A. Lu-;«o 1,9 arts. als eere-voorz., en de burgemcc.- er» Ir;; r', woon eere-voorz.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4