Populaire Amsterdammertjes __Ï?ECH¥ZAKE[| t^ëEiMTlLIJKE afkondigingen 7, t - Hel Bezoldfg'ngsbcsfult. Maximumaftrek. Naar „De Residentiebode" verneemt zal toot de rijksambtenaren met invoering Tan het gewijzigd BezokTgingsbesluit 1025 de maximum-aftrek worden beperkt tot f400 Weldadigheidszegels. Van 17 Dec. tot 16 Januari verkrijgbaar. Naar het Gorr. Bur. meldt, zullen de weldadigheidspostzegels voor bet Kind dit jaar verkrijgbaar zijn van 17 December tot 16 Januari d.a.v. Gelijk men weet, zijn deze zegels ver krijgbaar in drie waarden, n.l. van 2, van 7K en van 10 cen,t welke zegels verkocht zullen worden voor 4, 11 en 12 Yi cent. Ditmaal worden zij ook in rollen ver krijgbaar gesteld, zoodat men ze ook op de postzegelmachine kan gebruiken. R jksverzekerinqsbank. Benoeming S eer.-G en er aal. Bij K, B. is, met ingang van 1 Januari 1026: aan mr. L. del Baore, op z:jn ver zoek, eervol ontslag verleend als secreta- r'.s-generaal der Rijksverzekeringsbank, onder dankbetu:ging voor de in die betrek king bewezen diens'en; Benoemd ia tot secretaris-generaal der Rijksverzekeringsbank mr. .J. G. Heyni-ng te Hilversum. Indien het maken van reclame e<en kunst \s, dan mag de Firma .De Bazar" e:gen. E Loeb, wel een kunstenaar in dit „vak" genoemd worden. Sinds eenige dag gen werden onze lezers in spanning ge houden door eene advertentie dezer Firma mot het opschrift „Noten om te kraken". .Aangezien deze Firma nu wel Meubelen, K! ending en aPes wat voor aankleedóng van Huis en Kantoor nood'ig -S, maar geen Fruiit verkoopt, was een ieder nieuwsgie rig, wat voor soort Noten de Firma „De Bazar" ons te kraken zou geven Heden wordt nu onze nieuwsgierigheid bevre digd, evenals dde onzer Lezers, wanneer zij acht slaan op de advertence van de Firma E. Loeb „De Bazar'', heden in ons blad gep'aafst. Onze abonné's kunnen dan niet alleen een alleraardigst en onderhou dend boekje on Ivan ge, maar hebben ook nog kans op prijzen ter waarde van Twee honderd Gulden en dit alles gratis, tegen inlever'ng der advertentie. Men veirzuime dan echter ook niet den raad. d;e de gen. Firma op de laalsle pagina van den om slag van dit boekje geeft, op te volgen. Middensiands-radio-avond. Naar wij vernemen zijn de besturen yan de Hanze in het Aartsbisdom Utrecht en in het Bisdom Haarlem er in geslaagd een Middenstands-radioavond te organiseeren op Dinsdag 19 Januari a.s. De hoeren Joh P. de Brabander, en Chris Jansen zullen dien avond resp. van 9 tot 9,20 en van 9.20 tot 9.40 spreken voor den Hilversumschen zender. Hoofdbesiuursverqaderinq van de Hanze in het Bisdom Haarlem. Deze week vergaderde het voltallig hoofdbestuur van de Hanze in het Bisdom Haarlem. De rechtskundig adviseur, prof. ,rm P. J. M. Aalberse, wat ditmaal ver hinderd doch had zijn voornemen te ken nen gegeven de vergaderingen van het hoofdbestuur wederom zooveel mogelijk bij te wopen. Aan de orde kwamen de onderhandelin gen met de K.S.A. omtrent het distribuee- ren der K.S.A.-sigaren, waarbij voor het treffen van eene definitieve regeling nog enkele bezwaren vallen op te lossen. Voorts werd in samenspreking tus- schen de R.-K. Radio-omroep en de orga nisaties van de Hanze in de Bisdommen Utrecht en Haarlem besloiten tot h'et or ganiseeren van een Middenstands-radio avond op Dinsdag L9 Januari a.s. De af deel ingen dezer bonden zullen worden .ge animeerd op dezen datum zoo eenigszins mogelijk eene ledenvergadering uit te schrijven, teneinde het gesprokene te Hil versum gemeenschappelijk te kunnen vol gen. Besproken -werd voorts de groote actie tot uitbreiding van het ledental over de ge- heele linie. Alle afdeelingen zijn van de daartoe te ondernemen stappen onderricht. Van een dertigtal kwam reeds bericht van mede werking in. Tienduizend brochures zijn on der den titel „Het Roer om!" gratis ter verspreiding beschikbaar gesteld. In ernstige bespreking kwam de nood zakelijkheid van ingrijpende wijziging der Zegelwet, welke herhaaldelijk voor even onlogische als kostbare verrasingen stelt, zoemode het voor den middenstand be langrijke wetsontwerp betreffende de Naamlooze Vennootschap. In beide aange legenheden zal gedocumenteerd bij de "be- treffende colleges wordon opgetreden. In den namiddag werd geconfereerd met de Diocesane Jeugdcommissie en werden plannen opgesteld voor de organisatie van den R.-K. jeugdigen Middenstand. Prtrf. v. Wisselingh t Overleden is prof. dr. G. van Wisse- lingh, oud-hoogleeraar in de pharmacie te Groningen. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal Maandag 7 December niet plaats hebben. LAND- EN TUINBOUW DE CONFERENTIE TE WASHINGTON Do conferentie te Washington over het invoerverbod van Narcissen, welke 16 en 17 November gehouden is, had, naar de New-Yorkscho correspondent van do „Tel. nader schrijft, een rumoerig verloop. Do besprekingen waren reeds 's Maan dags, toen de tegenstanders van het in voerverbod aan bet woord kwamen, af en toe zeer beet; maar bereikten Dinsdags, toen do voorstanders hun meening uiteen zetten nu en dan het kookpunt. Mr. Arthur Free nit California was 1 zeer kwistig met zijn beschuldigingen. Hij eet onze Nederl. Consul-Generaal te San Francisco, mr. van Goenen Torchia- na, dat hij in dienst stond van den Bond van Bloembollenhandelaren, waarvan hij gedurende zijn verblijf in Washington de reusachtige som van 100 dollar per dag ontving. Deze aankondiging werd met ge lach en gesis door het publiek ontvangen. De spreker verklaarde, dat een groot fonds in Nederland was verzameld om in de V.S. het embargo te bestrijden. Deze propaganda is zeer effectief geweest, zei spr. Verscheidene Amerikanen, die hier pro testeeren tegen het embargo zijn er het slachtoffer van geworden Ouid protest). Vinnig protest en lawaai begroette ook zijn woorden: „dat Amerika thans méér bollenland bezat, dan Nederland." Daarop las hij een brief voor, waarvan bij zeide, dat mr. Mc Hutchinson dien had geschreven aan den beer Thiebaut in den jare 1918. Verzocht werd daarin, om op alle manieren het beraamde embargo op Nederlandsche bollen te beletten. Mr. Hutchinson interrumpeerde den spreker en zei: dat die brief nimmer ge richt was aan een Nederlandschen verte gen woordiger, «doch aan hun eigen kantoor Parijs. Dat deze soort van bewijsvoe ring buitengewoon slap en duf was, enz. Free vroeg hem nijdig, of hij het als Amerikaansche burger oirbaar achtte, om de hulp in te roepen van een buitenland- schen vertegenwoordiger, om een wet te be strijden, die in de V. S. goed was gekeurd. Free meende, dat het Congres zeer zeker de handelingen van het Federal Horticultural bestuur zou steunen. Ten slotte riep hij uit: dat hij sterk gekant was tegen alle buitenlandsche propaganda, die door Ame rikaansche burgers werd gesteund (Luide afkeuring en gesis). Mr. Hutchinson Begon uitvoerig te ver tellen, dat de Horticultural Board allang het vertrouwen van importeurs, tuiniers en duizenden Amerikaansche bloemenliefheb bers had verloren. Deze heeren zien wel den splinter in eens anders, maar niet den balk in hun eigen oog. Het gansche stre ven ^an dit lichaam was er op gericht, om alle buitenlandsche tuinplanten uit te sluiten, zieke èn gezonde. De grootste fout, die het departement vagi Landbouw had begaan was, om aan het hoofd van het bestuur een entomoloog te plaatsen, ter wijl de Federal Horticultural Board een zuiver administratief lichaam moest zijn. Een entomoloog kijkt niet naar bloemen, mooie tuinen, naar kamers met bloemen en planten, doch naar insecten en planten ziekten. Veel ei;ger vond hij het echter, dat deze Amerikaansche entomologen steeds de gevaarlijkste ziekten en insecten ontdekten op buitenlandsche bloembollen en planten, terwijl zij die in de staten Califor- nië en Florida niet verkozen te zien. De grootste tuiniers en handelaren in 't Oosten en midden-Westen van de V. S. dachten er niet aan, om, wanneer de ver schillende embargo's van den Federal Hort. Board doorgevoerd zouden worden, de zieke planten en bollen uit de z.g. „ge zonde" slaten Californië en Florida in te voeren. Die ziekten en insecten waren on eindig veel gevaarlijker voor andere plan ten en gewassen, dan die, welke af en toe door buitenlandsche bloembollen wellicht zouden worden ingevoerd. Ten slotte ver telde de heer Dunlop, die de plaats innam van mr. Jardine, den minister van land bouw: „dat hij alles aan den minister zou mededeelen". INGEZONDEÜ EIIOEÖZELK-S De alom bekende zijn weer verkrijgbaar bij de bekende adressen Zie advertentie morgenavond in dit blad. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Een magnetiseur. De kantonrechter te Leiden heeft he den den magnetiseur C. A. F. te Voor burg wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde veroordeeld tot 2 m. 150 boete subs. 2 m. 25 dagen hechtenis. De eisch luidde 2 m. 1 maand hechtenis. LIT DE OMGEVING. HILLEGOM. Persona ia. Tot lid van de commissie van advies inzake het Prov;nciaal Werk lieden-Reglement in Zu;d-Holland is her benoemd de heer J. H, M. Balvers alhier. NOORDWIJK. Botsing voorkomen. Doordat hoi lichtsignaal defect was, is de tram, die te, 10.30 van Noordwïjk a/Zee vertrekt, door het onveilig signaal heengereden. Ter hoogte van de Duinweg op den N:euwe Zeeweg, ontmoetten beide trams elkan der. Door krachtig remmen werd ge'ukkig een hol sing voorkomen. M'shandelinn. Door een bewoner te Noordw'jik a/Zee is bij de politie aangifte gedaan, dat hij in zi'n woning door zijn broer en een inwonend persoon is mis handeld. De poli lie ja.l een onderzoek in stelden Diefstal. Door een v'Ha-bewoonster te Noord wijk a/Zce werd bii de poli tie aangifte gedaan, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag door opensluiting van hel kippenhok twee Witle Leghorns zijn ontvreemd. Een onderzoek wordt in gesteld. W'nterpret. Het is een ware attrac tie voor Noordwijks jeugd en grQoteren om, nu de vele steile hoogten besneeuwd zijn, met snelle vaart per bobslede van de dm'nen af te glijden. Het is dan ook op soanm'go punten een gekrioel en gejoel van de ve'e beoefenaars. De prol wordt tot laat in den avond voortgezet. 9 Waarschuwing. Naar men ons meldt, waarschuwt de. Commissaris van Politie de ingezetenen, om, alvorens leveringen van onbekende brandsoff enhande'ar en te aan vaarden, zich terdege te overtuigen van gewicht of maat en kwaliteit, daar door hem hij herhaling klachten over deze per sonen worden ontvangen. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt morgenochtend te tien uur in vergadering bijeen. Agenda: 1. Goedkeuring van de geloofs brieven van het nieuwe benoemde raads lid, den heer G. van der Klauw. 2. Benoe ming van een wethouder. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorloopige vaststelling van de Gemeente-Rekening, dienst 1924. 5. Vast stelling van de vergoeding aan de bijzon dere scholen, als bedoeld in artikel 101 der Lager Ondewijswet 1920. 6. Vaststelling der gemeente-begrooting, dienst 1926. OEGSTGEEST Person al' a. De eerw, zuster Marga ret ho (mej, W. de Booy van hier) is ge slaagd voor acte Middebaar K III schei kunde, natuurkunde en coBmographie. Do Zuster is de eerste in de Congregat e van het Heilig Gezelschap J. M. J., die deze acte behaalt. Dames-Zangvereeniging. Men ver~ zocht ons mede te deelen dat de resteo- rende poppen der door de dames-zangver. gehouden tentoonstelling, morgen, Don derdagmiddag, tusschen twee en vier uur in „St. Willihrord" worden verkocht. ROELOFARENDSVEEN. UITVAART EN BEGRAFENIS PASTOOR W. I. M. HERSCHEIT. Onder deelnemihg van nagenoeg alle parochianen en van zeer vele priesters uit den- omtrek is den overleden zieleherder van St. Petrus-handen, pk stoor W. I. M. Herscheit, de laatste eer bewezen. Gisteravond te 6 uur vulde zich de pa rochiekerk roet geloovigen ter bijwoning van de plechtig gezongen Metten, waarhij* officiant was de Hogeerw. Heer J. M. Hellegers, pasfoor en deken te Alphen a. d. Rijn; Zijn Hoogeerw. werd hierbij ge assisteerd door de Weleerw. Heeren E. Mathot, Kapelaan te Leiden, en A. H. Pl- leman, kapelaan alhier, heide de laatste kapelaans van den overleden herder. Als can tores fungeerden de Zeereerw. Heer C J. A. Borshoom, pastoor te Hoogmade pu Th. J. F. Bergansius, pasfoor alhier Fen veertiental priesters woonden cle plechtigheid bii en zongen afwisselend met het. koor de liturgische gezangen. Nadat hedenmorgen verschillende Eerw heeren geestelijken ieder de H. Mis van Requiem hadden opgedragen, waaronder vele geloovigen ter H. Tafel -naderden, begonnen te half tien de Landen. Tegen dien tijd had het ruime kerkge bouw zich gehéeL gevuld met parochianen, die de laatste eer aan hun overleden zie leherder kwamen bewijzen. Een groote schare priesters vulde hef priesterkoor, dat in zwaren rouw gestoken was. Onder hen merkten we o.m. op de Zeereerw. heeren v. Zntnhon, oud-pas toor yan Pijnacker, thans rustend te Ouderkerk aan den Amstel. N. de Groot, oud-pastoor van Meije en Zegveld, thans rustend te Tangeraar, Th. Kwakman, pastoor te Rijpwetering, P. L. Bonnet, pastor te Langeraar, A. H. J. Sprenger, pastoor te Leimuiden, C. J. A. Borshoom, pastoor te Hoogmade, J J. H. Baken, pastoor te Oudeweterinfr, W. J. J. v. Stra len, pastoor te Oud-Ade en verschillende anderen, waaronder zeer vele oud-kape laans van pastoor Herscheit. Onder de parochianen bemerkten we om. den loco-burgemeester, wethouder P. de Jong (de burgemeester was afwezig"), de gemeente-secretaris W. v. Harteveld, het Kerkbestuur en Armbestuur en be stuursleden van nagenoeg alle corpora ties, de heer en mevr. Dr. P. v. Dooren, de Zusters van het St. Jacohusgesticht en de kinderen der beide scholen. Officiant bij de Lauden was weer de Hoogeerw. Heer Deken J. M. Hellegers met assitentie van de Weleerw. Heeren J. Mathot en H. A. Ullem.au. Ceremonia- rius was de Welerw.e Heer H. Bakker, Kapelaan te Schipluiden, zoon der paro chie. Als oantores fungeerden de Zeer- eefw. Heer W. H. de Groot, pastoor te Ierseke en de Weleerw. Heer G. G. Ver meulen, Kapelaan te 's-Gravenhage. Na de Lauden droeg de Hoogerw. Heer Deken J. M. Hellegers de plechtig gezongen H. Mis van Requiem op met dezelfde as sistentie als bij de Lauden. Het zangkoor voerde op de devote w-ze de Gregoriaansche Mis van Requiem uit. De lijkrede werd gehouden door den Zeereerw. Hooggel. Heer J. P. Verhaar, professor aan liet Groot Seminarie te Warmond, zoon der parochie. Zijn Zeereerw. had tot tekst gekozen Isaias 38:3: „Ik smeek u, Heer. gedenk toch, hoe ik voor U gewandeld heb in ge trouwheid -en met een volmaakt hart, en dat ik gedaan, wat goed is in Uwe oogen'' In zijn inleiding wees Zijneerw. erop, hoe dan eindelijk gevallen was deze ster ke man, om wien de dood maandenlang gevochten heeft en dien hij niet eerder kon neerslaan dan nadat hij dat sterke lichaam door een verschrikkelijke ziekte had aaur getast. Op spr. rust de droeve plicht, om een laatste vaarwel te spreken tot hem, die bijna 20 jaren als herder dezer pa rochie hier heeft gearbeid. Spr. schetste pastoor Herscheit vervol gens als een edel priester, een zorgzaam herder en een goeden vader. Een edel priester was pastoor Her scheit. Diep bewust was hij zich van de booge roeping, waartoe God hem had uit verkoren. Dit kunnen alleD getuigen, die hem iederen morgen in de ketk zich zagen voorbereiden tot het H. Misoffer. Dit kun nen zij getuigen, die hem iederen dag met de 'grootste godsvrucht het H. Misoffer zagen opdragen. Dit weten ook allen, die iTKS-rr: hem aanhoorden in zijn vermaningen van af den preekstoel. In al die 20 jaren heeft de dierbare overledene nooit zijn priesterlijke waar digheid vergeten, maar overal, zoowel buiten als in de kerk was hij zich bewust, dat hij op de allereerste plaats priester was. Pastoor Herscheit bleef tot zijn einde toe een waarachtig priester, die temidden van de grootste menschelijke ellende zich van zijn «verheven roeping bewust bleef. Zijn heldhaftig geduid, zijn onverwoestba re blijmoedigheid en zijn kinderlijk geloof is voor allen geworden een diep-stichtend voorbeeld. Heldhaftig was hij, want nimmer kwam in die maanden een klacht over zijn lippen. Kinderlijk was zijn geloof en zijn diep ste leed was, dat hij Jesus niet meer in de II. Communie kon ontvangen. Pastoor Herscheit was ook een zorg zame herder, want hij za.qf nauwlettend toe, dat er niemand van zijn kudde verlo ren ging.Zulks deed hij zonder daarbij de vriendschap dor menschen te zoeken. In dit opzicht was hij zich geheel bewust van de groote verantwoordelijkheid, die hij te dragen had. Toen hij dan ook voelde, dat hij zich niet meer voldoende kon geven aan de geestelijke belangen der pa rochie, aarzelde hij geen oogenhlik, om den Bisschop ontslag uit-de geestelijke be diening te vragen en plaats te maken voor een jongere kracht. Zijn heengaan was een heengaan met eere. Spr. roemt dan de parochie, waar van zooveel stichting uitgaat vooral door haar liefde tot Jesus in het H. Sacrament, zich openbarend vooral in het ontzettend groot aantal H. Communiën Spr. wees verder op de twee groote en voortreffelijke scholen, en op Jiet St. Jacobus-gesticht, die in hoofdzaak te danken zijn aan de herderlijke zorgen en onbaatzuchtige milddadigheid van pastoor Herscheit. Hij was ook een goedé vader. Dat kunnen getuigen allen, die in moeilijkheden tot hem kwamen en nimmer ongetroost heengingen. Dat kunnen getuigen de armen, die zoo dikwijls zijn stille liefdadigheid onder vonden. Dat kunnen getuigen de zieken, die hij altijd trouw bezocht en die hij met een hartelijk woord steeds wist op te beuren. Dat kunnen allen getuigen, die met hem omgingen, of die hij bezocht en bij wie hij blijheid, zonneschijn en liefde het huis wist binnen te dragen. Zoo is het te verklaren, dat deze goede pastoor aller harten wist te winnen En het wasjeen zijner grootste vertroostingen, toen hij op zijn ziekbed lag, te hopren, dat zijn parochianen hem in hun gebeden niet vergaten. Die diepe liefde en, gehecht heid deden hem dan ookslechts één wenscb koesteren: te worden begraven in Roelofarendsveen, opdat dan die goede menschen op zijn graf voor hem zouden kunnen bidden. Wanneer men dit voortreffelijk leven aan zijn geest ziet voorbijgaan dan mag men met een blij gemoed verwachten, dat God dezen edelen priester te midden dei- Engelenkoren en in de ruien der Heiligen beeft opgenomen, om de heerlijke en eeuwigdurende vreugde van het hemelscb paradijs als loon voor zijn werken hier op aarde te genieten. Doch, absolute zekerheid hebben wij niet en wijzend op de ontzettende verantwoor delijkheid, die de priester heeft te dragen, wijst de gewijde spreker erop, dat het allen een heilige plicht is en blijft om veel voor den overledene te bidden, opdat hij, gelijk de H. Kerk bidt, door Gods genade aan Gods wraakgericht moge ontkomen en op dat, indien zijn ziel nog iets mocht hebben uit te hoeten, zij weldra door aller gebed de hemelsche heerlijkheid moge. binnen gaan. Na de H. Mis zongen de schoolkinderen een meerstemmig lied ten afscheid aan hun beminden zieleherder. Hierna werd de absoute'verricht en had de begrafenis plaats van liet stoffelijk over schot van den overleden herder der paro chie. De beaarding werd verricht door den Hoogeerw. Heer Deken J. M. Hellegers. Nagenoeg alle geloovigou vulden den in witte wade gestoken doodenakker, om tot de laatste oogenhlikken hun herder te volgen. ft CaDElWI7-NIEUWS LEIDEN Geslaagd voor het: Doctoraal examen Romaansche taal (Fransch) Mej. A. J. Jas (Rotterdam). Gandidaatsexamen Neüerl. taal- en let terkunde Mej P. Franschen (Leiden). Doctoraal examen Ned. Inddsch recht de heer H. J. Wijnmalen (Delft). STADSNIEUWS Universiteit Voor den cursus 19251926 zijn tot op heden voor de eerste maal meeschreven 446 studenten, verdeeld als volgt: Facul teit der rechtsgeleerdheid: 31 dames en 115 heeren: Faculteit der Geneeskunde: 16 dames en 102 heeren: Faculteit der wis- en natuurkunde 25 dames en 42 heeren; Faculteit der letteren en wijsbegeerte 21 dames en 19 hoeren; Faculteit der Godge leerdheid 5 dames en 14 heeren; Vcrcenig- de faculteiten rechten en letteren eil wijs begeerte: 52 heeren. GEMEENTELIJKE VICCHVERKOOP Aan den gemeentelijken visch winkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar: SCHELViSCH a f 0.170 23 SCHCL a f0.20, GEH. KABELJAUW i f0.24 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester Katholieke Agenda LEIDEN Vrijdag. R.-K. Bouwvakarbeldersbond St. Joseph, Vakgroepsvergadering al leen voor metselaars en opperlie den, Bondsgebouw, te 8 uur. Vrijdag. R. K. Prop. club „St. PSlrus'', Bondsgebouw, te 8 uur. Zondag. Radiomuziek (Kerkdienst) Bonds gebouw te 10.30 uur. Zondag. Radiomuziek, Bondsgebouw, t® q NIEUWKOOP. Vrijdag. Repetitie Tooneel, Patronaatsg^ houw, te 7 uur. ZOE TERWOUD E. Vrijdag. „St. Deus Dedit" Patronaatsgo» houw, te 7.30 uur. De avond-, nacht- en Zonuagdiensl der apotheken wordt van Maandag 30 N o v. tot en met Zondag 6 Dec, a s. waargenomen door de apotheek van de firma H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, telefoon 43"). uil Leidsche Pluimvee-Vereeniging Het Bestuur van bovengenomde Verew niging had 'een oproep gericht tot de is Leiden en Omstreken bestaande nostdi ven-Vereenigingen, voor liet houden van] een bespreking ten opzichte van de houden tentoonstelling in de „Stads-Ge-j hoorzaal" in Januari a.s. Vele dezer Vereenigingen hadden aan dezen oproep gevolg gegeven. Er werd met alle aanwezige stemmen besloten, ook deel te nemen aan deze de monstratie en andermaal te laten zien tijdens de L. P. V Tentoonstelling, wat aan postduivenmateriaal zich in Gei le» Omstreken bevindt. Staande deze vergadering werd er een Commissie uit de aanwezige Vereenigingen benoemd en tot Secreta^ deer afdceling aangewezen de heer Th. J. Werler, Pas- teurstraat 30, Leiden. Aangezocht zal worden de heer Zeelen- berg uit Rotterdam, gediplomeerd !;<- meester van den Raad van Beheer, om in te zenden postduiven te beoordeelcn kunnen Vereenigingen, die niet aanwezig waren in deze bijeenkomst en alsnog ded willen nemen, nadere inlichtingen bekomen aan het adres van bovenr enoemden taris, Pasteurstraat 30, alhier. Bij hét in November j.l. te. ''-Uravenliaje als zoodanig werkzaam ter Gril l ie van liet diploma voor Rijksklerk le klas ter Grpe of ten Parquelte, zijn geslaagd de heeren; J. Th. E. Alofs, alhier,'vroeger kier Griffie van het Kantonveracht alhier, thans als zoodanig werkzaam Ier Grieffie var Kantongerecht te Haarlem, en L. A Rig-hart van Gelder, alhier, klerk ten Par- quette van den Ambtenaar van het Open baar Ministerie bij het Kantongerecht Leiden. Voor het apothekers-assistenten exa men Groep XVII zijn opgeroepen 4 can- didaten, afgewezen 3, ges'aagd is mejuflr. E. J. M. Rehers (Schiedam). Het Bestuur der afdeeüng Leiden va; het D'ctsch Studenten Verbond heeft zid als volgt samengesteld: Th. B. F Hoyet voorzitter; G. J. A. de Ranitz, ondcr-'Onr- zit ter: E. L. Visser, le secretaris; Mej. f G. Dirkzwager, 2de secvrtftresee; Mej. I M. Moll, 1ste penningmcestcTes.se; Mej.-' A. G. van A'phcn de Veer. 2de .penirflf meesteresse; W. J. Bijleveld, co-mm® ris; C J. H. Verhoef, afgevaardigde 1 Hoofdbestuur. De winkelweek van het Centrum blijl zich in groote belangstelling verheupö Zooals reeds gemeld is zij verlengd lot Z» terdag, 5 December. Op de eerste plaat wegens het groot succes en op de twed plaats om Maandag a.s. de welgeslaagl week waardig te besluiten. Aan de reeds vermelde attracties zij twee nieuwe toegevoegd: men kan rada hoeveel ingevulde formulieren er zijn u gezonden, en hoeveel goed ingevuld ft aan deze raadselwedstrijden deel te w men, is het invullen van een formulj niet noodig. Men behoeft alleen een kriel met de getallen en naam van afzender1 bezorgen bij den heer Vlieland, Nieu» Rijn. Wie nieuwsgierig is naar de oplossU der zinspreuk, kan de letters zien NioH Rijn 54. Van de oplossingen der zinsprfl was door verschillenden veel werk P maakt door teekeningen, verzen enz. De winnende deelnemers z"' per circulaire worden opgeroepen, in1 Graanbeurs. Maandag a.s. Dien avonjj* ook prijsuitdeeling plaats hebben, op?' luisterd door muziek en zang, terwijl ïl* de winkeliers in het centrum nog groote attractie te wachten staat. Gisterenmiddag om 4 uur kreeg J werkman F. B., wonende alhier, zaam to Oegsteeest, zoodanig een Ij- van een paard, dat hij een rib brak auto is hij naar het St. Elisabeths?®» vervoerd. Door de gladheid is gislermidag F. E. P., onderwijzeres, op de LangeM gevallen. Zij moest zich onder dokter? handeling stellen, daar haar arm i"1 j kom was gescholen.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2