gratis Firma A. H. J. WIJTENBURG V__-J tcrordoning voor den bouw van een win kelhuis metbovenw <1« Van Zuij- Icn van Uijevclts'raat. 13. on W. willen de gemeente vrijwaren voor kazernebouw. In dien geest is reed.s vroeger besloten. De beer Prins zegt, dat b' niet de bedoeling is, om twee woningen boven elkander to bouwen. Naast den winkel wordt bet woonhuis gebouwd, en om er nu ircen leeiijk geheel van te maken, wordt er boven een woning gebouwd, die verhuurd wordt. Hij vindt dit geen tvpe kazernebouw en zou het verzoek willen toeslaan De heer Wouters heeft indertijd ook gewaarschuwd tegen de verordening maar is bang, dat met toestaan een gevaar lijk precedent geschapen wordt. De heer Drop vindt bet niet erg, dat bo ven een winkel een bovenwoning wordt ge bouwd en is er ook niet voor, om bepaalde si'-aten als wmVolstraten aan te wijzen. Hij wijst op de houwverri-"--l«Tiir)<r, die ter be handeling op de agenda staat, en zou dit punt willen uitstellen tot na de vaststelling der Bouwverordening. Aldus wordt beslo ten. Op een dertiental verzoeken om onthef fing der bouwverordening wordt gunstig beschikt, eveneens op een tweetal verzoeken om ontheffing van schoolgeld. Aan -den beer Schoonderwald wordt restitutie van bet vergunningsrecht toegestaan, tot een bedrag van 68.75. Hierna wordt besloten tof vaststelling van de pensioensgrondsla gen van verschillende ambtenaren. Van de geldleening, aangegaan voor de overname der Electrische Centrale worden uitgeloot 6 aandeplen a 500.t. w. de Nns. 42, 78, 82, 135, 157 en 186. Besloten wordt de dokterswoning weder voor een jaar 1000.te verburen aan Dr. F. van Praag, het huis Haven no. 4 aan A. Gangtevoort voor 200.het huis' Berkbeidestraat 4, thans bewoond door den Gemeente-Secretaris aan H. Brouwer, vooi 400,per jaa^. Gebleken Is, dat bet terrein voor do open bare U. L. O. school wat te klein is, zoodat later bij de uitbreiding geen lokaal erbij zou kunnen worden gebouwd, B. en W. stellen voor 200 M. 8 bij te koopon, hetgeen wordt goedgevonden. Ingekomen is een adres van W. F. Mac lean, vragende een tegemoetkoming voor het diploma als gasfitter, vrij cokes en het zelfde salaris als de stokers. B. en W wil len voor het diploma 25.toestaan, doch geen vrijdom van cokes en geen verhooging toestaan Conform besloten. Tot leden der Commissie voor de uitvoe ring der steunregeling worden bij acclama tie herkozen de heeren Gussekloo, Ver- Bteeg en J. C. Vogels. De heeren A. C. Leijen en Th. de Klerk worden herbenoemd lot leden der Commis sie van advies inzake werkloosheidsverze kering. Tot leden dor Commissie van toezicht op bet Correspondentschap der arbeidsbemid deling worden herkozen de heeren N. W. Looijestijn, C. van Tol, en J. van Laar en gekozen de heer ,T. Remmerswaal. De heer C. van Tol wordt herbenoemd als liil der Pljia h^hjke.,C^.V,U'AV11 kening van liet Burgerlijk Armbestuur Deze sluif met een batig saldo van 456.88. Wordt goedgekeurd. Do begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur wordt zonder hoofdelijke stemming vasteeste'd in ontvangst en uitgaaf op 4285.78 M Aan het bes'uur der R. K. Huishoud- en Industrieschool, alhier wordt een subsidie toegestaan van 1723.41. Besloten wordt de begrooting, dienst 1925, te verhoogen met verschillende pos ten, waaronder oen bedrag van 1700. voor het maken van afdrukken van het uit breidingsplan en een bedrag van 523680, voor het aangaan van een geldleening. R. en 3*/. stellen voor eene geldleening aan te gaan voor één jaar, groot 655000,te gen een rente van 4 3/8 pet. bij de Graan Elevator Maatschappij, te Rotterdam, voor aflossing van een geldleening, groot 523680,en voor conversie van een geldleening per resto groot 105800.en voor aanleg van wandelpaden ad 25520. De heer Wouters vraagt, of de rente voor de Wassenaarscho Bouwvereeniging Ook gewijzigd wordt. De Voorzitter is daar niet voor, omdat 8an telkens wijziging noodig is. De Voorzitter deelt mede. dat door den beer Drop een voorstel is ingediend om te verbieden, dat wagens met een gewicht van 2000 Kg. een geringere velgbreedte dan 11 c M. hebben en tot het vaststellen van een xnonumentenverordening, houdende het be waren van het natuurschoon, in hoofdzaak de duinen De heer Drop licht zijn voorstel len toe. De aanleiding hiertoe is de schan delijke toestand van den Meijendelschen weg en de hoofdwegen in de Kieviet. De oorzaak hiervan is het zandvervoer met to zware wagons van te geringe velgbreedte. Aanvankelijk werd links, later rechts gere den. De politie is niet handelend opgetre den. Zelfs het verkeer werd er door in ge vaar gebracht. Thans worden de hermen slukgereden. De heer Dvop vindt het een schandelijken en ouhoudbaren toestand. De verbetering der wpgen hooft sommen gekost en nu is in een slag alles weer ver nield. Dit is de reden van dc indiening van Zijn eerste voorstel. Do Voorzitter zegt, dat de Directies der Maatschappijen misschien verhaal hebben op den aannemer. Hij is van meening, dal wellicht in dor minne een regeling ware te 'treffen aangaande 't herstel. De Voorzitter zegt, dat D. en W. sympathiek staan tegen over het voorstel. Er is echter een wet be treffende lief vervoer van vrachten, waar- hij aan de Provincie de regeling i> over gelaten. Do gmeenfelip o wetgever is dus naar zijne meening l>iertoe niet bevoegd. Be heer Drop wijst erop dat die gemeente toch aanvullend kan optreden. Do Voorzit ter zegt, dat in do gmmvnte 's-Ornvenhagc Ten bepaling in de venirdc-nin v i opgeno men, maar die is nooit toegepast vanwege cïe bezwaren Thans v.-.r.lt daar overwo gen mildere bepalingen vast te 1 "en. De heer Wouters zegt. dat omtrent ver betering der bedoelde wogen reeds onder handeld wordt. De Voorzitter zegt, dat B. INGEZONDEN tijdens den St. Nicolaastijd een PfilMA SKARNAANSTEKER voor elk kooper van 1 kistje Sigaren van 50 of 100 stuks en een PRIMA PIJPENREINIGER voor elk kooper van onze Tabak. In versch llende der z.g. St. Nicolaas-verpakkingen (kistjes van 50, 25 of 10 stuks) bevinden zich BONS, die recht geven op eenzelfde kistje of een andere op den bon vermelde verras sing. Bedoelde bons kunnen tot en met 10 Dec. e.k., ingeruild worden. 9191 Nieuwe Rijn 89-90, Haari.slraat 2 hoek Turfmarkt en W. willen doen, wat gedaan kan wor den, en stelt daarom voor het voorstel in handen van B. en W. te stellen om advies. Aan de regeling zijn vele bezwaren verbon den, omdat de velgbreedle van alle wagens te gering is..Er zal een termijn gesteld moe ten worden, binnen welken de wagens in overeenstemming moeien gebracht worden, mof de aangegeven breedte. Na eenige discussie wordt het voorstel van den Voorzitter aanvaard. Dc heer Drop geeft vervolgens een toe lichting op het tweede gedeelte van zijn voorstel. De Wassenaarsche duinen zijn in den verren omtrek hekend, om hun na tuurschoon en nu zou het te bejammeren zijn, als deze op verschillede plaatsen wor den afgegraven. De gemeente 's-Gravenha- ge heeft onlangs aan de afgraving paal en perk gesteld, door de duinen on de monu mentenlijst te doen plaatsen. Gaarne zal spreker vernemen, of D. en W ook hier een verordening in het leven willen roepen, waarbij de monumenten worden aangewe zen. De Voorzitter zegt, dal B en W sym pathiek staan tegenover dit voorstel. Hij is van meening, dat de Commissie, welke in dertijd de polïtie-verordening herzag, het best deze zaak kan opknappen en stelt daar om voor de heeren Drop, Wouters en Provo Kluit hiervoor te benoemen. Aklus wordt besloten. Hierna stelt rle Voorzitter aan de orde de begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1926. De heer Versteeg wil iets zeggen om trent het beleid van B en W. bij benoe mingen, meer speciaal ten aanzien van tij delijk personeel. Vooral met dc benoe ming van een voerman bij da gemeente- reiniging kan hij zich niet vereenigen. Behalve de benoemde had zich nog een geschikt persoon aangemeld, maar deze k-wam m'nf in aanmerking.. waaruit spre ker heeft opgemaakt, dat niet a'tpn op gp- sOTimuciiT, maar- w politieke kleur wordt gelet. Fij den reinigingsdienst zijn een 15-tal ambtenaren werkzaam, waaTvan maar een enkele niet-katholiek. Vervol gens vraagt spr' kei', wat de gemeente zal doen met het aangekochte bouwterrein. Spreker zou dit van de hand willen doen, want de prijs stijgt van jaar tot jaar. De Voorzifter zegt ten aanzien van hot eerste punt, dat een vertrouwd man hij de reini ging noodig was. De sollicitant door den leer Versteeg bedoel!, word door den Chef van Gemeentewerken minder geschikt 'reacht dan de thans aangestelde, en waar de Chef moet werken, met personeel, wat hem aanstaat, hebben D. en W. diens ad vies gevolgd. Do heer Rooiiakkers betreurt liet, dat de heer Versteeg het doet voorko men, alsof B. en W. alleen letten op do politieke gezindheid van dsollicitanten en wijst erop, dat er bii dim reinigings dienst minstens een vijftal niet-katholic- ken werkzaam zijn. De heer Prins zegt, dat hij indertijd 'n onderzoek heeft ingesteld naar de wijze van benoeming van amhtenaren geduren de den tiid, dat de Katholieken d^ meer derheid hozaten. Toen waren er in het geheel 4 Katholieke ambter aren meer dan niet-Katholieken. Dit kwam in hoofdzaak door de arbeiders, oen gevolg van de al- gemeene verhouding in de gemeente. Aan niel-KatWieke ambtenaren, werd echter ongeveer 15000.meer aan sa larissen uitgekeerd, zoodat de beste baan tjes in handen waren van niet-Katholic- ken. Spreker meent, dat de houding der Katholiek sr. dus wel mag worden vermeld Spreker waarschuwt echter voor het doen van benoemingen naar de politieke kleur. De heer Drop is van meening, dat er wel iets te zeggen is voor de bezwaren van den heer Versteeg. De geschiktheid van heide sollicitanten h id heter gewogen morien worden. Wat de benoemingen m het alge meen betreft, schaart hij zich aan dc zijde van den heer Prins Geschiktheid moet hoofdzaak zijn. De politiek moet zoo veel mogelijk uit den Raad hliiven De heer Versteen wijst erop, dat hij niet be doeld hooft D. en W een grief te maken van de door hen gedane politieke bepoo- mineen. Verder wgst hi» ou >*ei gevaar van lijdelijke benoemingen. Da Voorzitter zegt. dat het vaak moed i ik is f:e beoordeplon oF oen werkkracht. die er on een oogenblik ia, nood'g zal hliiven. Overigens is hij er voor, zooveel mo-rpliik vaste krachten aan Ie stellen. Vervolgens zegt.hii. dat de be doeling met dp aankoon van bouwterrein is gewen i. dit te bewaren lot later, wan neer d - gemeente het noeht noodig heb ben. Zij km het nu avoI met wat winst vaii de hand doen,' maar zou Ie ctmiger tijd weer lei dé B ou wgrondmaa (schappijen moeten aankloppen, als er grond noodig zou zijn. De gemeente kan op het oogen- 1 'lik de rente nog wel dragen. De lieer Drop heeft een post gemist voor kosten van het voeren van rechtsgedingen. Hij acht dit met het oog op de processen, die aanhangig zijn, wel gowenschl. Aangezien moeilijk is te zeggen, welke de kosten zullen zijn, wordt besloten een memoriepost te ramen. De Heer Drop heeft voorts wel een post voor aanleg van wandelpaden aangetroffen, maar niet voor de bezoldiging van een opzichter, waartoe door de Commissie van Openbare "Wer ken besloten was. De Voorzitter acht het beter een post op de begrooting te bren gen, wanneer de benoeming eventueel aan de orde komt. Op artikelsgewijs» behande ling wordt geen prijs gesteld, zopdat thans zonder hoofdelijke stemming wordt beslo ten tot vaststelling der begroot iug der ge meente voor den gewonen dienst in ont vangst en uitgaaf met een bedrag van 716231.4434 en voor den kapitaaldienst in ontvangst met 286423.1534, in uitgaaf rnet 285703.en alzoo met een batig saldo van 720.05 34. De begrooting van het gasbedrijf wordt vastgesteld voor den gewonen dienst >11 ontvangst en uitgaaf niet 122877.28 en voor den kan i taal dienst in ontvang t en uitgaaf met 36880. CWordt vervol" D. K ATV/IJK Gemeenteraad Raadsvacature. De begroo- ting. Vergadering van den raad dezer ge meente op Donderdag 26 November. Af wezig met kennisgeving Dr. A. J. van Walsem; zonder kennisgeving de heer D. C. van Leeuwen. Voorzitter Burgemeester J .H. de Waal Malefiit. Ingekomen zijn mcdedeelin gen van Ged. Stalen, meldende de goedkeuring van ver schillende raadsbesluiten. Ged. Staten wenschen 'het raadsbesluit tot overhaal van pensioenbijdrage tot 8Ï pet. in beraad te houden. Van den heer D. C. van Leeuwen is be richt ingekomen dat hij zich tot zijn spijt gedwongen zat* den raad, omreden zijn werkzaamheden niet toelaten dat hij zich voldoende kan geven voor de belangen van do gemeente. De Voorz. zegt het jammer te vinden, dat de heer v. Leeuwen, die steeds toonde een goed raadslid te zijn, bedankt heeft. Hij brengt een woord van dank voor het geen de heer v. Leeuwen in het belang der gemeente gedaan heeft. De lieer G. Poot, die intusschen benoemd as als opvolger, heeft ook bedankt, waarna is benoemd de heer J. Plug Mzn., van wien nog geen antwoord is ontvangen. Alsnu komt aan de orde punt 2: Vast stelling der verordening tot wijziging van die, betreffende de straatpolitie. Het be treft een aanvulling der verordening om Josloopende handen 's nachts door de politie te kunnen laten doodschieten. De heer v. Tongeren vraagt of G. en W. wel voldoende geïnformeerd hebben of men iemands eigendom op die manier mag vervreemden. Spr. leest uitvoerige beschou wingen in bladen en andere informa tie's voor, waarvan er dateeren van 1873. De heer v. d. Zwan kan niet aceoord gaan niet dezen maatregel. Het kan b.v. voorkomen, dat iemands hond losbreekt en dan zou zoo'n hond maar pardoes doodgeschoten worden. De Voorz. zegt voldoende inlichtingen gewonnen te hebben over de toelaatbaar heid van een devgeh'.iken ipaatregel. Zulks is dan ook in orde Men mag zelfs op z'n erf iederen kat of hond van een ander persoon op z'n eigendom doodschieten. Een dergelijke maatregel is den Iaatsten tijd wel noodig gebleken De heer Wouda vraagt of zulks dan op den openbaren weg wel toelaatbaar is, en vindt het zoo gevaarlijk, dat te gaan sla pen in den kelder wel aanbeveling ver dient. Het zal 's nachts veel onrust kun nen geven. Wat moet men in andere plaatseu hiervan denken. Dij de lezing der artikelen verklaren de heeren v. d. Zwan en Wouda zicb tegen art. 2. De gehcc'e verordening wordt z.h. st. aangenomen. Punt. 3: Voorstel tol het rooien van boomen (Het betreft een boom in de Voor straat te Katwijb aan Zee voor den winkel van don heer Haasnoot, no. 42). "Wordt goedgekeurd. Punt 4. Voorstel tot verbuur van grond aan de ..Sociëteit voor Chemische Indus trie". Voor de fabriek ligt oen kade, welke gemeen Ie-grond is, en welke kade de di rectie wensclit in gebruik te nemen voor het hergen van afval. De Commissie van fabricage, alhoewel niet warm voor dit voorstel, adviseert de grond in huur af te staan tegen een vergoeding van f '150. per jaar, en wel bij wijze van proef De heeren van Doelen en van Tongeren wijzen er op. dat, zoo de toestand thans is, deze niet bestendigd kan blijven. Dit afval wordt naar hel strand gebracht en vele straten worden heel erg verontreinigd. Na eenige bespreking wordt besloten de grond in huur te geven op voorwaarden als bovengenoemd. Punt 5: De beer T. W. Kringer, onder- vijzT aan de O. T, Schoof II. vreet to- I fcrn f Januari a s. eervol om-'ag, hei.volk wordt toestaan. Punt 6. liel Bestuur t Hervormde scholen vraagt beschikbaarstelling van schoolruimte voor pl.m. 60 leerlingen, die op de Herv. School II moeten worden ge plaatst. B. en W. zeggen, dat in de O. L. scholen I en II schoolruimte over is, wes halve zij adviseeren lokalen van de O. L. school beschikbaar te stellen aan het Herv. schoolbestuur. Z. h. st. besloten. Het voorstel tot wijziging der begrooting 1925 wordt aangenomen. Het is van ad ministratieven aard. De reclames straatbelasting worden niet geaccepteerd. Dit volgens voorstel van B. en W. Volgt het voornaamste punt deT agenda: Vaststelling der begrooting 1926, waarbij voorstel inzake detailhandel in cokes aan de gasfabriek. De lieer v. Tongeren wijst op jiet gevaar der hooge belasting. Hoe men in Katwijk op weg is, om bijgedeeld te worden bij die gemeenten, die de hoogste belasting beta len. Van de 36 gemeenten in Zuid-Holland is Dordrecht no. 1, Leiden no. 2, en Kat wijk no. 9, doch Katwijk is aardig op weg om no. 3 te worden. Dat gevaar moet men zien af te wonden. Nieuwe werken moeten niet uitgevoerd worden Dat blviken steeds tegenvallers te zijn. Het ziekenhui-, dat aanvankelijk f24000.zou kosten, komt, als men de grond er bij rekent, op 35000. De "Wassenaarsche weg, waarvan de be grooting f 50.000 was, heeft de gemeente f 80.000.gekost. We moeten ons voor- loopig bepalen tot onderhoud, en geen nieuwe werken ter hand nemen. Verder pleit spr, voor storting der winst van het grondbedrijf in de gemeentekas. De lieer Wouda wijst er dan op dat deze begrooting er somber uitziet. Somberder dan vorig jaar. Het saldo van het dienst jaar 1925 is kleiner. De post onvoorzien is kleiner. Het helastingbedag is f 27.000 hqjager. Spr. is in volle verwachting, dat B. en W. zullen bezuinigen. Zeker, er komen geen buitengewone uitgaven in de begrooting voor, doch men treft dan toch in den loop van het jaar nog wel din gen aan, waarop verminderd kan worden. A7an de noodige dingen zouden voorloopig de meest noodige kunnen worden afge daan. De Voorz. zegt, dat B. en W. voorne mens zijn de grootst mogelijke zuinigheid te betrachten. Dit is echter wel eens moeielijk. Als antwoord-op den lieer v. Tongeren zegt spr., dat de Wassenaarsche weg niet f 80.000 heeft gekost. De raming was aanvankelijk f65.000, doch op advies van Ged Stalen is een andere weg gemaakt dan aanvankelijk de bedoeling was le ma ken, n.l. een Bitumenenweg. Met goedkeu ring van den raad is hiertoe besloten. Dan is in bet bedrag van f 80.000 opgenomen de nieuwe verkeersweg over den „Molen- tuin". De grond voor het Ziekenhuis was aanvankelijk bestemd voor plantsoen, zoo dat deze grond niet op volle waarde is te tu-nnapn Voor werken als rioleering kan men toch niet grum ekskt--n-c^ban moe-ten op gewone en niet op buitengewone wijze gebracht worden. De gemeente heeft alreeds meer dan 1 mil-lioen schuld. De heer R. Ouwehand zegt met den heer van Tongeren van meening te ver schillen. De belasting is niet hooger, doch vorig jaar hebben we geleefd op een groot saldo van 1924. We leven nu niet in een crisistijd. De toekomst ziet er niet gunsti ger uit dan deze heden is. Het grondbedrijf heeft geen winst gemaakt. Dus kan van een winst storten in de gemeentekas geen sprake zijn. De keer v. Duijn zegt, dat we wel in een crisis leven. Het visscberjgbedrijf is slecht, bijna slechter dan ooit te voren. Ook da heer Wouda wijst op den slech tentoestand in de gemeente, voornamelijk bij het visscherijbedrijf. Komt aande orde begropting van het olectviciteitsbedrijf, welke begrooting wordt goedgekeurd. Dan de begrooting voor het grondbedrijf. Volgnummer 16: Plantsoenen wil de heer v. Tongeren verhoogd zien met f 1000, ter ontlasting van de gemeentebegrooting'. De Voorz. licht het ongemotiveerde hiervan toe. De heer R. Ouwehand zegt, dat het toch niet in het grondbedrijf kan op° nomen worden wat er niet in hoort. Men zou op dergelijke wüze de post Salaris Burge meester ook wel op het grondbedrijf kun nen brengen. De heer v. Tongeren pleit nog voor tiet idee om de winst van het grondbedrijf ie storten in de gemeentekas en wil direct een dergelijk voorstel indienen en behandelen, wat de heer R. Ouwehand de opmerking doet uiten dat de heer v. Tongeren niet moet meenen, dat men hier in een „Kna- penv.ereeniging" zit. De heer Wouda zegt te meenen, dat, als men goed kan rekenen, met moet inzien, dat hetgeen do heer v. Tongeren wil, niet kan. Na nog eeuige discussie's wordt ook deze begrooting z. h. st. goedgekeurd. Volgt het gasbedrijf. De heer v. Duyn heeft een voorstel ingediend om aan de gasfabriek den detailhandel in te voeren. Men zou dan vanaf 1 H.L. kunnen betrek ken. De heer v. Duyn meent, dat het voor stel voldoende bekend is en zou dadelijk willen stemmen. De heer Wouda zegt zich le herinneren, dat vroeger besloten is advies in le win nen. De raad hoorde er sindsdien niets meer van. Wethouder L. Kruijt licht duidelijk en uitvoerig toe, welk een onbillijkheid er in zit tegenover de handelaren. En een der gelijke exploitatie is verbazend duur. Thans kost het weinig. Het zou een verlies op het bedrijt' kunnen geven van f 6000, dat, als de cokesprijs niet verhoogd wordt, toch op het gas verhaald zou moeten wor den, wat I cent per M. boteekent. En tot 1 Mei 1926 is de cokes reed verkocht aan den handel. De handelaren verdienen 15 ct. per H.L., wat toch heusch een geringe winst is. lie heer Wouda is van meening, dal, - 'rilailvei-kuop tan hol bedrijf geen klap :::-! geven. Er zijn mensctien die iedere cent moeten omkeeren eer deze uitgegeven wordt. Do cijfers van den Directeur, die de Wethouder zooeven noemde, acht spr. wel wat grootsch. Spr. zegt te meenen, dat er bovendien zeer weinig gebruik van ge maakt zal worden. In principe is spr. niet voor deze detailhandel, doch laat men maar eens zien, dat het toch niets uithaalt, dat men er toch geen gebruik van maakt. De beer v. Tongeren zegt, dat er toctf nog een gelegenheid is om reductie te krij gen. Dit dateert van vorig jaar. De handel moet deze reductie geven aan personen, die zulks verlangen. Dan krijgt mij de co kes voor 10 ets. peT H.L. winst, is dua f 0.70 thuisbezorgd. De tusschen handel moet toch iets verdienen. De voorz. wijst er op, dat er meerdere methoden zijn, waarbij de Middenstand niet in verdrukking komt en .rekening wordt gehouden met de minder-bedeeïden. In Leiden is de prijs f 1.05, Wassenaar f 1.05, Den Haag.f 1.10, Katwijk f0.75 thuisbe zorgd De heer H. Parlevliel zegt, dat er voot,„ minder-bedeelden nog parelcokes .verkrijg baar is a f 0.45 per H.L. thuisbezorgd. Dan wijst spr. er op, dat de handel crediet geeft, ook aan die personen, en de gemeen te niet Een handelaar hepft op heden 600 H.L. onbetaald in zijn boek staan uit vo- rigen winter. En dat voor die 15 ets. per H.L. winst. Vorig jaar maakte men voor 6 H.L. gebruik van deze reductie, 't Is 1 laclielijk De heer J. v. Duijn wil zijn voorstel nog zoo wijzigen, dat dag en uur bepaald wordt, waarop aan de fabriek gehaald kan worden. De heer v. d Zwan zegt ook te meenen, dat de gasfabriek geen philiantropische inrichting is.. Steunen kan de gemeente doen, niet de bedrijven. De voorz. zegt dat bovendien de commïs-, sie voor de bedrijven de verkoop regelt, niet de raad. De heer Wouda: De Commissie heeft dus een besluit van den raad voorkomen. De Voorz.: Ja, volgens een door den raad aangenomen voorstel Detailhandel zou dus pas na 1 Mei kunnen plaats heb- f ben. Het voorstel van den hoor v. Duijn wordt verworpen. Alleen de lieer v. Duiju en Wouda stemmen voor. fW-"orvolgd) NOORD WIJK Huldeblijk Koningin. B. en W. heb ben aan liet bestuur der Oranje-Vereen vergunning verleend voor het houden van eed geldinzameling voor het. aanbieden van een huldeblijk aan iï. M. de Koningin bij gelegenheid van haar 25-jarige eehW vereeniging. Voor een lifjbal. Van het bestuur van de Afdeeiing „Noordwijk" van het Groene Kruis is een adres ingekomen bij het ge meentebestuur om een subsidie van f'lüO in de kosten van stichting van de liglialj voor zwakke kinderen le Noordwijk aan] Eea Loterij. Aan de R.-K VereeniJ ging ,Hulp in de Huishouding" alhier, is dooi het gemeentebestuur krachtens ar tikel 3 der Lot er ij wet vergund een 'otelg te organiseeren ten bate van die vereent- ging. Bonwen. Door Pi. en W is oen bouwvergunning verleend aan L. van der Zalm vor het bouwen van een woonhuis en bollenschuur aan het Kerkhofpad VOORHOUT. SL-Gerardus-GesiichL Tot tijdelijk on- l 'derwijze? aan de bijzondere lagere school verbonden aan de R.-K. Vakschool van bet 6 St.-Grardusgesticbt, is benoemd de heer Jac. J. de' Wit, te Amsterdam. De tabakswet. Rijksbelasting-kommie- zen hebben dezer dagen bij verschillende tabak- en sigarenhandelaren in deze ge-" mcente een onderzoek ingesteld inzake na leving der Tabakswet. Natuurlijk brengt zulk een controle al tijd eenige emotie onder de betrokken win keliers L Bij een hunner zou, naar we vernamen, een overtreding der Tabakswet geconsta teerd! zijn en procesverbaal zijn opgemaakt, Stormschade. Tijdens den storm van Woensdag op Donderdagnacht is een zwa re boom omgewaaid bij het St. Gerardiis- f gesticht. V In bet barre weer is men geruimen tijd bezig geweest om den boom, die dwars ovef den weg lag en het verkee.r naar Noord-- wijk belemmerde, op te ruimen. Ook zijn van verschillende woningen heel wat pannen afgewaaid, doch geluk kig kwamen hierbij geen omgefniken voor. VOORSCHOTEN Gehuwd: L. B. Hoogwi 24 jaar en IT H. Dagger, 23 jaar W B v. i Klaunw, 39 jaar en vS Los 29 jaar KERKNIEUWS Pater A. J. H. van der Velden S.J. t Bijna 77 jaar oud, is overleden de wel eer w. Pater A. J. H. van der Velden S.J- missionaris te Portland in het Rotsge bergte (V.S.). De welesrw. heer G. H. Lüeneman. t Op 20 Nov. is in Huize Padua te.Boe kei overleden de weloerw. heer Gerardus Henricus Lünneman. Zijneerw. was gelw ren te Boskoop, den 30cn Maart 1853» priester gewijcl den 17en Augustus 1879' hij was achtereenvolgens werkzaam '4 Noordwijk. Oude Tonge, Wassenaar, As- Vogelenzang en Alphen. „St. Bavo."

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 10