Ingezonden Leaetlrriir.c;. Novemher niet kon worden afgewerkt. Aan de orde was het "verplaatsen van enkele bestuurders en het opheffen van enkele districten, waardoor een veranderde werkwijze in den vervolge zal worden toe gepast. Eveneens zal dit tot gevolg heb ben het werken met een verminderd aantal bestuurders in het land. Door hef hoofdbestuur waren aan de bondsraadsleden uitvoerige gegevens ver strekt en na een korle inleiding van den voorzitter, den heer J. Andriessen, werd tot bespreking van de door het bondsbc- sluur gedane voorstellen overgegaan. Een zeer zakelijke discussie ontwikkel de zich, waarin het voor en tegen naar voren werd gebracht. Door den voorzit ter werden de voorstellen breedvoerig ver dedigd, hetgeen er toe leidde, dat deze met zeer groote meerderheid van stemmen werden aanvaard. De af deelingen, gelegen in de nu opge heven districten, zullen voorlaan vanuit het bondskantoor worden bewerkt, waar door ook een volledige behartiging vau de belangen der leden kan plaats hebben. De heer J. Th. Nijkamp woonde namens het R.-K. Werkliedenverbond de vergade ring bij. „Crt." Radio-rede over reddinnswerk Op Dinsdag 1 December zal voor den Katholieken Draadloozen Omroep Pater Ildefonsus uit Helmond spreken over het Reddingswerk der Dr. Ariëns-Vereeniging. Waar het Reddingswerk zich mag ver heugen in een steeds stijgende belangstel ling, vooral van de zijde van charitatieve en sociale vereenigingen, zal het zeker niet aan luisteraars ontbreken. Een goede gele genheid voor vereenigingen van liefdadig heid, reclasseering of drankbestrijding, om hun leden .een leerzamen avond te geven Een bericht in „De Kruisbanier", mel dend, dat deze rede op Donderdag 3 De cember zal plaats b ebben, berust, naar wij vernemen, op een drukfout. Dit moet Dins dag 1 December zijn. Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken. Op het schrijven d.d. 21 November j.l. van het Comité ter behartiging van de al gemeene belangen van Overheidspersoneel (A.C.O.P.) aan Mr. J. B. Kan, voorzitter van bovengenoemde Commissie, inzake op heffing van de geheimhouding van de be raadslagingen in deze Commissie betref fende den noodmaatregel, is het volgende antwoord ingekomen: In antwoord op Uw schrijven van 21 dezer No. 231, heb ik de eer u te berich ten, dat ik niet in gebreken hen gebleven met Minister Colijn overleg te plegen over de daarin bedoelde aangelegenheid. Gelijk ik verwachtte, is Zijne Excellentie van oordeel, dat art I sub i 2 van het Ko ninklijk besluit van 11 Februari 1925, Stbl. No. 85 aan de Regeering geen vrijheid schenkt ontheffing te verleencn van de op gelegde geheimhouding. Het beroep op de omstandigheid, dat de Minister zelf in de Tweede Kamer een citaat uit de notulen voorlas, kan tot geen andere opvatting lei den. Immers ligt het voor de hand, dat eoortgelijko verbodsbepalingen niet de be doeling hebben de Regeering te bhletten aan de Staten-Generaal de inlichtingen te geven, die dezen behoeven tot richtige ver vulling van hunne taak. KERKNIEUWS HET INTERN. EUCH. CONGRES TE CHICAGO. De voorbereiding. Een Internationaal Eucharistisch Con gres, zooals dat verleden jaar te Amster dam werd gehouden, zal, zooals men weet, komende jaar in Chicago plaats vinden. Over het voorbereidend werk en allerlei plannen wordt natuurlijk zeer druk ge sproken onder do Amerikaansche Katho lieken: het moet iets overweldigends wor den, geheel in overeenstemming met de Amerikaansche durf en ondernemings geest. Mep spreekt in Chicago van een half millioen Congresdeelnemers. Er moeten daarvoor misschien -wel tien algemeene vergaderingen per dag plaats hebben, in de open lucht en met behulp van luid sprekers. Heel do ontzaglijke menigte zal dan in de slotprocessie bijeenkomen. Men ienkt er over om die plechtigheid te doen plaats hebben in hel park van het groot seminarie van liet Aartsbisdom Chicago: dit park heeft 247 TI.A. oppervlakte, maar is 50 K.M. van Chicago. Fr zijn ech- f ter twee spoorlijnen van uit Chicago daar heen, en met het oog op het Congres is men nog twee nieuwe lijnen aan 't leggen. Er voert ook een groot teerbaan heen, vuo:- ach/iii'.Inch n :;z. De K.ilimiicke bur gemeester van Chicago zal een order uit vaardigen dat die weg dan uitsluitend ge reserveerd blijft voor het transport der Congresgangers. Zijne Eminentie Kardi naal Mundelheiin zal in heel ziju diocees een voorbereidend triduum laten houden. Het Congres zal 27 Juni openen en een week duren. Vele Europeesche prelaten hebben reeds toezegging gedaan van hun komst. O.a. de Patriarch van Venetië, Z.E. Kardinaal Lafontaine, Kard. Mercier, Kard. Faulhaber e.a. De gouverneur v. d Staat New-York, M. Schmitz, zal ook het woord voeren. 7 Dec. a.s. zal het perma nent comité in Rome vergaderen en ook het hoofdthema van het Congres vaststel len. Men vermoedt en zegt, dat zal gekozen worden „De Eucharistie en het inwendig leven". Fascistische Catechismus. Bij de H. Congregatie van het Officie is een werkje gedenuntieerd dat een soort catechismus bedoelt te zijn „der fascisti sche voorhoede". Daar het werkje een heiligschennende parodie blijkt van de Katholieke Catechis mus, spreekt de H. Congregatie daar plicht matig haar afkeur over uit, verklaart dat het ,1-eeds veroordeeld is volgens de al gemeene regels van de boekencensuur en beveelt tevens den ouders er voor te wa ken dat het boekje niet in handen hunner kinderen gerake. Aldus het H. Officie op 21 Nov. 1925. ACaPEMISE-mEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heeren G W. du Boeuff (Leiden) en A. A. Messing (K a t w ij k aan Zee). PE R8J^ STREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor den Indischen dienst is bestemd mr. J. W. Key; alhier, als surnumerair bij den dienst der belas tingen. Geboren zoon van A. Rodenburg ge boren den Hertog zoon van H. Ederveen geboren Lieftiug zoon van C. M. Doe- dens geboren Groot - dochter van W. .van der Leede geboren van der Meer zoou van G. Spaan geboren van Delft doch ter van M. Spreij geboren "Offers zonn van M. C. van Scliie geboren Mooijman zoon van L. van Doorn geboren van Ofwe- gen levenl. zoon van E. Galenkamp ge boren Rotteveel. -Gehuwd: W. J. Tuinman jm 27 jaar en W. van der Milz jd 27 jaar. BODEGRAVEN. St.-Elisabcthvcrecniging. Wordt hier ■veel gedaan voor cle verschillende Missieën, ook de arme parochiegenooten worden niel vergeten. Een der vereenigingen, die daar voor werkt, is de St.-Elisabeth-vereeniging. De dames-leden verzamelen geld en klee- ren bij liefdadige doipsgenooten en bewer ken dit op de Woensdagmiddagen geza menlijk. Zoo was de vereeniging in staat, om Zondag j.l. een tentoonstelling te orga- niseeren, van wat men vervaardigd had. Uit den aard der zaak was hier geen schit terend mooi werk geëxposeerd: alles droeg het kenmerk van eenvoud en degelijkheid, beantwoordend aan het doel, waarvoor het vervaardigd was. De groote verscheiden heid en talrijkheid legde tevens getuigenis af van den ijver der dames. Spoedig gaat alles weg: met St.-Nico- laas naar de schoolkinderen, met Oudejaar naar de ouden van dagen. Met ijver wordt dan echter weder opnieuw begonnen. Hoe meer geld en goed er beschikbaar is, hoe meer er gewerkt kan worden. Wie ver leent er mede zijn steun aan het werk van christelijke charitas? BOSKOOP. Blocmenhande'. De aanvoer wordt steeds kleiner; er komen echter noig mooie le soort rozen ter veJing. De prijzen wa ren in de afgeloonen "-eek a!ls volgt: Ophe lia f 1 501.95, Golden. Ophelia f 11 50, Hadley fl 80—3 C'. Pern et f 1.70— 2.Cohimb'a fl.302.15. Butterfly f 1.802,33, alles per bos van 10 sluks. Chysanthen gr. bh 1825 cent per stuk, idem tros f0.201.20 per hos. Geboren: Huiberf, z. van G. Bengs- hoeff en M. M v. Eijk..Elizabeth, d. van P. Hoogendoorn en M. van Es. Jo hannes Gijsbertus, z. van G. Rosbergen en J J. M. E Melchior. Bastiaan CorneFs Johannes, z. van J. van Klaveren en S. Oofffcrom. Louisa Maria, d. van N. Hoo gendoorn en M. Rehl'insr. Adriana Hil- l'gje, d. van F. Vermeer en J. v. d. Vijst. Johanna Maria. d. van J. Streng en W. Koo^. Getrouwd: C. Sundermeijer 40 j. en J. W. v. Noordt 3^ i. P. Brune 22 j. en A. S N. Boere 19 j. NIENWVFEN De hegrooting. Een com missie van onderroek. J.fwczig de hoer Vossepoel. Na opening door den Voorzitter werd door den Secr. het ambtsgebed gelezen waarna do notu len, welke na een kleine opemerking door den Voorz. werden vastgesteld. Volgde be handeling van diverse ingekomen stukken van Ged. Stalen, welke alle voor kennisge ving werden aangenomen. Vervolgens een dankbetuiging van het Bestuur van den Westpolder voor de ver leende toestemming tot het maken van een schuif in den duiker hij de gedpmpte brug. Een verzoek van Volksonderwijs „om een lokaal van de openbare school te mogen gebruiken tot het geven van een cursus wordt onder dezelfde voorwaarde als van anderen ingewilligd. Aangeboden werd het kohier schoolgeldheffing, hetwelk jaarlijks moet worden vastgesteld. Prae-advies van B. en W. om der ouden,regel te handha ven waarover door niemand klachten zijn ingekomen, waartoe aldus besloten. ingezonken n.sdedneling. HuipgeDouw Brees r. 31. Dameshemden C met Feston Damespantalons fi met Fes'on O Dames Nachthemden lyl metfijneajour bewerk. It" Dames Onderjurken iq metfijneajour bewerk. Iw Dames Flanellen Q met Feston Heeren Flanellen, AC speciale prijs Oü Ontbijtlakens met QC waschechte gekl.rand Bijpassende QV2 Vingerdoekjes EatoenenTafellakens, CO bijzondere aanbieding Bijpassende OC Servetten Groote maat prima IRfl Linnen Tafellakens IOU Bijpassende .AC Servetten Damast Tafellakens, 99K zeer fijn patroon Bijpassende "TO Servetten Groote sorteering Doosjes Zak doeken, Fantasie Zakdoeken, Loopers, Kleedjes, enz., zeer geschikt voor St. Nicolaas- Cadeaux. 3527 ZIET ONZE ETALAGES. Naar aanleiding van een gehouden ge combineerde vergadering te Leiden, werd door den Raad besloten om in de politie* verordening op te nemen, dat het verboden is op straffe v m hoogstens f 6 boete of 6 dagen gevangenisstraf in autobussen voor passagiers-vervoer te rooken, vanwege het gevaar daaraan verbonden. De Voorz., terugkomende om een vorig ingekomen verzoek van de bewoners dei- Kerkstraat, om deze straat te laten asp hal feeren of ten minste- stofvrij te maken, deelt mede dat een opgaaf is gevraagd voor asfaltoeren, hetwelk in het geheel zou kos ten 5000, waaraan B. en W. niet denken. Ook is aan aanbieding ingekomen van een firma, dip voor 80 de Kerkstraat het ge- heele jaar stofvrij wil maken. Met deze aanbieding stellon Bi en W. voor een_jaar proef te nemen. De heer Hoogervorst vraagt wat nu ongeveer jaarlijks de Kerk straat kost aaii onderhoud. De Voorz. ant woordt- bijna niets, op z'n hoogst 20. Het laatste genoemde voorstel werd aan genomen. Van den Ned. Herv. Kerk is een schrij ven ingekomen tot intrekking vergunning plaatsing urinoir. B. en W. stellen voor deze in te richten voor publiek gebruik, welk voorstel werd aangenomen. De Voorz. deelt mede dat rechtskundig advies is ingewonnen, betreffende de wo- iiingbouw-vörordening. In de politie-veror- dening wordt opgenomen, dat het verbo den is de toegang tot de W. G. door ka mer of keuken le maken. Volgt behandeling der hegrooting 1926, welke door den Voorz. in hoofdstukken werd voorgelezen. Aan het eindcijfer zegt de Voorz., dat, neemt de Raad. de begroo ting zoo aan, het procentcijfer van het vorige jaar gehandhaafd kan blijven. De heer Hoogervorst kan zich bij deze behan deling niet neerleggen, daar men als het ware staat met hotte schaatsen op glad ijs Hoe kan de Raad zich uitspreken wanneer men geen overzicht heeft van .de zaken. De heer Quelle zegt, dat de hegrooting toch ter inzage heeft gelegen. De heer Ho-ogervorst: zulks is mij weLbekend, maar ik beschouw dat als doelloos. De Voorz.: U had de be grooting ook thuis kunnen krijgen, zooals u meermalen heeft gehad. De heer Hooger vorst zegt: Mijnheer de Voorz., het is geen wantrouwen in B. en W.; daar niemand ooit de begrooting komt inzien, bewijst dit, dat de inwoners vertrouwen stellen in B. en W. en den Raad. Daar echter de Raad bij een behandeling zonder inzage moeilijk kan oordeelen, wenschte spr. een Commissie vaü drie leden uit den Raad te benoemen, tot nazien der, begrooting. Een voorstel van den heer Hoogervorst in dezen geest komt in stemming en wordt met 4 tegen 2 stemmen aangenomen; de beide wethouders stemden tegen. Door den Voorz worden in de Comm. benoemd de heeren Hoogervorst, De Boer en Rijlaars dam. De Voorz. verzoekt de heeren zoo mogelijk de zaak spoedig af te werken. Aan een verzoek, gedaan in een vorige vergadering d ior den lieer Hoogervorst, om vrijstelling van hondenbelasting voor allen die buiten de kom der gemeente wo nen, kan niet aan voldaan worden volgens art. 253 Her Gemeentewet. Bij de rondvraag vraagt de heer Hoo gervorst of den Voorz. hekend is dat in het Noordeinde 4 lantaarns al geruimen tijd des avonds niet branden, n.l. een hij de brak, een recht over de oude woning van L. Rodenburg, eene voor de brug bij .huize Zeerust en de laatste op één na tusschen Vink en Brouwer. De Voorz. zal den elec- tricien er mede in kennis stellen. Daarila wordt de vergadering gesloten. NOORDEN. Uitvoering. De looneelvereeniging „St. Caecilia" gaf gisteravond een uitvoering voor een stampvolle zaal. De stukken wer den uitstekend opgevoerd. Vooral „De In dringer" bracht de lachspieren aanhou dend in beweging. Na de pauze kregen we te zien het „Rare Kosthuis"', een klucht spel, dat eveneens best werd gespeeld; De rollen waren goed verdeeld en werden prachtig vertolkt, zoodat iede:; omstreeks 12 uur voldaan huiswaarts keerde, ver wachtend, dat de tooneelvereoniging weer spoedig een nieuwe uitvoering zal geven. ZOETERMEER Gemeenteraad De begrooting. Salarissen Burgemeester en Secretaris. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter F. S. G. Bos, Burgemeester. G. P. Blaauwhof, secretaris. Na opening der vergadering met het voorlezen van het voorgeschreven gebed, wei-den door den secretaris gelezen de no tulen der vorige vergadering. De heer Facee Scheaffer maakte aan merkingen op die notulen, en las zijne be zwaren voor. Hij beweerde o.a., dat hij den secretaris niet van fraude beschuldigd had, doch dat door den Voorzitter een verkeerde conclusie was getrokken uit zijne beweringen. Wel had spreker be weerd, dat hij geen vertrouwen kon stellen in het College van B. en W. De Voorz. bracht in stemming de vast stelling van de notulen. Deze notulen wer den ondanks het voorstel van den heer Facee Scheaffer ongewijzigd, vastgesteld. Tegen stemden de leden Facee Scheaffer en Groenheijde. De gemeente-rekening, dienst 1924, werd na het verstrekken van enkele inlichtingen vastgesteld. Hierna werd aan de orde gesteld de be handeling van de gemeente-begrooting, dienst 1926. De heer Facee Schaeffer steldde voor bij Ged. Stalen aan te dringen op ver laging van de jaarwedden van den Burge meester en .den Secretaris. Dit voorstel werd echter verworpen. Voor stemden de leden Groenheijde, Facee Scheaffer en Duinisveld. Aangenomen werd een voorstel van den heer Groenewegen (met algemeene stem men), om Ged. Staten te verzoeken een zoodanige regeling te treffenl dat de thans geldende jaarwedden van den Burgemees ter en den Secretaris door de gemeenten Zoetermeer en Zegwaayt moeten worden betaald naar verhouding- van het zielental. Op voorstel van den heer Groenheijde werden de posten „Verlichting" en „Ver warming" van het raadhuis en de school verlaagd, respectievelijk met f35. en f75. Door den heer Facee Schaeffer werdr voorgesteld den post bestelbon van tele grammen te verlagen met 10 en uit te trekken, op f 15. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Verder werd nog op voorstel van den heer Facee Schaeffer- de post „kosten voor koming epidemische ziekten" verlaagd met 150. Vervolgens werd de door B. en W. aangeboden begrooting ongewijzigd vast gesteld. Omstreeks 10 uur veriiet cle heer Facee Scheaffer de Vergadering. Besloten werd voor de Gewestelijke Landstormcommissiê een subsidie toe te kennen ad 25. Te gen stemden de heeren Groenheijde en Bos Dc jaarwedde voor den plaatselijken deur waarder word met ingang van 1 Januari 1925 vastgesteld op 50. Besloten werd een medaille beschikbaar te stellen voor de in Dec. a.s. te houden pluimveetentoonstelling, voor de af deeling Wit Leghorn. Wederom werd besloten een bijdrage te verleenen aan de gemeente Zegwaart ad 60 als tegemoetkoming in de huishuur van het hoofd der gemeensch. O. L. School, indien althans het. hoofd der school een woning van laatstgenoemde gemeente betrekt. Het bedrag der vergoeding, bedoeld in art. 101 der L. O.-wet werd vastgesteld op 12.17 per leerling. Ten slotte werd besloten onthef fin-- te verzoeken van het bepaalde bij art. 19 der L. O. Wet 1920. Hierna sluiting. WOERDEN. 20-jarig bestaan R.-K. Volksbond. Zon dag herdacht de afd. Woerden van den R.-K. Volksbond 'haar 20-jarig bestaan, 's Morgens naderden vele leden ter H. Ta fel. 's Avonds had in het Patronaatsge bouw een feestvergadering plaats. De wel- eerw. fr. Kok, feest, adv., sprak het ope ningswoord. Z.eerw. begon met zijn vreug de uit te spreken over dit feest en er is reden tot feestvieren. OVer het algemeen kan men tevreden zijn over de verkregen resultaten. Veel kan er nog verbeterd wor den o.m. het vergadering-bezoek, dat veel beter moet worden. Spr. toont nu aan met voorbeelden uit den laatsten tijd hoe wij worden beschimpt en belasterd. Spr. denkt ook aan de opheffing van het Vatic. Gezantschap. Maar, aldus spr., al,moet de gezant weg, daarmee is het fundament van ons geloof nog niet weg. Zorgt daarom gij, Volksbonders, dat gij inniger uw H. Geloof beleeft. Belijdt uw geloof niet alleen in de binnenkamer, maar ook daar bui ten. Bidt vurig en ontvangt dikwijls cle H. Sacramenten met de beste wenschen voor do toekomst. De aanwezigen een vroolijk feest wen schend in Roomsehen. geest be sluit spreker. Hierna was het woord aan den heer Angeuent, secretaris van het hoofdbe stuur. Spr. vraagt of er reden is tot feest vieren en meent dit met een volmondig ja te kunnen beantwoorden. De meesten uwer zijn hier vanavond meer gekomen om feest te vieren, dau om naar mij te luisteren. Toch vraagt spr. aan wat hij te zeggen heeft eenige oogen- hlikken de aandacht. Spreker gaat dan na den zwaren strijd, die thans in alle gele dingen wordt gestreden. Daar die strijd op verschillende wijzen wordt gevoerd, wordt verwarring gesticht en men weet ten slotte niet meer wat te doen. Vele oor zaken zijn er. Onder de voornaamste kwa len van onzen tijd, nadeelig voor maat schappij en gezin, zijn drie factoren de voornaamste. Vooreerst de tegenzin voor een sober en arbeidzaam leven, vervolgens de angst voor tegenspoed en lijden en ten slotte, de grootste, de vergetelheid aan een opperwezen. Vervolgens toont spr. aan de ucJttc.£iifc cLIJKti A i*UC0N0K)|jj| GEMEENTELIJKE VISCHVERKOo Aan den gemeentelijken vischwii "Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENS verkrijgbaar: SCHELVISCH a. fn f0.17, SCHOL a f0.13—f028 t KABELJAUW a f 0.15 en TARlJ f 0.52 per pond. N. C. DE GIJSELAAR. Bu„ Lei dien 24 November 1925. B. en W. van Leiden doen te welen, door den Raad d er gemeente, in vergadering van den 26en October lfrj vastgesteld de volgende verordeni»»." VERORDENING. houdende wij-ziging van de verord» Van 23 Mei 1912 (Gemeenteblad No, op het Rijden, laatstelijk gewijzi^ verordemng van 1 September 1925 meenteblad No. 17). Artikel 1. Na art. 17 wordt "et artikel ingevoegd, luidende al'-s volgt; Art. 17 bis. Het is den bestuurden voertuigen verboden langs een stilsta? tramwagen te rijden, zonder voor lm en uitstappen van de tramre'z'gen doende ruimte te laten. Art. II. Na art. 32 wordt een uien tikel ingevoegd, luidende als vo'gt: Art. 32 bis. Het is clon bestuurde motorrijtuigen en rijwielen verbodenl een stdstaanden tramwagen le rijden, der voor het ia- en uitstappen tramreizioers voldoende ruimte te Art. III. In de laatste zinsnede vac j 62 wordt in plaats van ..de artikelen! en 22" gelezen: „de artikelen 1 17 bis, 22 en 32 bis". Vastgesteld door den Ge-meenferaaj Le'den, in zijne openba-e vergadering den 26en October 1925. De Bur go mees ter, N. C. DE GTJSEL De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verorden:ng aan puteerde Staten van Zund-Hrd'aini, gens hun bericht van den 16/17 No ber 1925, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkopd'ging tres waar het behoort, den '23en Nog 1925. N. C. DE GTJSEL AAR. Ba VAN STRIJEN. Secretarie., Katholieke legend! LEIDEN. Woensdan. Pron. cb>h narochie St trus", Graanheurs, te 8,15 Donderdag. Prop rh-b parochie „I brim", Zom°r*org. te ftlfii Donderden. Foesri-u-'-'Ofiprinrr R "KJ bond. „l'Union", te 8 mir. Ponderdan. R. K. Vrouwenbond, (1 beurs, te 8 uur. ALPHEN AA" DEM R IJ Dinsdag. „Ons Toonccl". zaal St. Josc; [j te 7 uur. AARLANDEEVEEN. Dinsdag. Uitvoering .Oefening Kennis", zaal Buunik, tel Woensdag. Alsvoor. BODEGRAVEN. Woensdan. Uitvoering Tooneelclub f Volksbond, 'Patronaat te 8 c NIEUWKOOP. Woensdag. St Josepli-Oezellen, Pali te 7 uur. VOORHOUT. Woensdan. Uitvoering ..St. Caecilia' ha ave, te 7 uur. Algemeene Agend LEIDEN. Dinsdag. „Der blaue vogel'', Schoifl te 8 uur. Donderdag. „Sursum Corda", Stadss zaal, te 8 uur. Vrijdag. De Leidsche Kunstkring Allen5', in „In den Ver{ 3 Turk", te 8.15 uur. Vrijdag. „Beatrys'', Schouwburg, te De avond-, nacht- en Zondagdieij apotheken wordt van Maandag ori met Zondag 29 Novembei waargenomen door do. apotheken vji I- H. G. F. Revst, Steenstraat 35, Td 136, en A. J. Donk, Doezastraat foon 1313. verderfelijkheid van het socialism anarchisme, hoe deze ontevredl zaaien. Hiertegen moeten wij stellen H. Geloof en de innige beleving ei Ten slotte spoort spr. aan tol trouw! gadering bezoek, waarvoor spr hulp der vrouwen inroept. Hierna kwam de tooneelverS voor het voetlicht met het blijspel in bedrijf ..Driemaal een is een" en een spel „Moppie als Kindermeid". De berustte bij den heer Streefland. D schillende rollen werden uitsteken! vuld. Een tweetal leden vulden de' verder met eenige humoristische, drachten. Het muziekkorps „St.-Fi* pus Lolanns", hoewel pas geheel ganiseerd, kwam weder flink voor 011 liet menig mooi nummer liooren- Volksbond ers hebben op waardige rii: mooi feest gevierd. Ontvreemd. Ten nadeele van w- Linschoten zijn van zijn fiets, slanl de Wagenstraat, een handdoek en <1 kousen ontvreemd. Van een fiets, staande aan de1, kade, is een electrische lamp onw Dit is reeds de derde in korten t# Ten na.deele van P. v. d. B. w. een drietal knapen eieren ontvrG®! De mist. Zondagnacht zijn «0" nrst twee auto's to water gera»

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2