Vierde Blad tegen Pijnen UiT DE RADIO-WERELD Zaterdag 14 November 1925 BINNENLAND^' Begrooting Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Memorie van Antwoord. 'Aan de Memorie van Antwoord ia het volgende ontleend: Grondwetsherzieping tot afschaffing van het actief en passief vrouwen kiesrecht ligt niet in het voornemen. Do minister heeft niet den indruk dat de toestand op het gebied der tooneel- censuur onhoudbaar ia Er schijnen dan ook geen termen aanwezig om op den inhoud van art. 188 der Gemeentewet de bijzondere aandacht te vestigen. Ten aanzien van de vraag of maatre gelen zullen zijn te treffen, teneinde ver betering te brengen in het toezicht op do naleving van de Arbeidswet wordt mcdogedeeld, dat de minister omtrent dit punt in overleg is getreden met zijn ambt genoot van Arbeid, Nijverheid en Handel. Ten aanzien de zakelijke bedrijfsbo- lasting merkt de minister op, dat hij hot onraadzaam acht, reeds nu terug te komen op de eenige jaren geleden aan de gemeenten gegeven verruiming van belas tinggebied. De burgerwachten, vrijwilli ge landstorm (hieronder te verstaan de bijzondere vrijwilligers) en de p o 1 i- 11 e t r o e p e n, kunnen vooralsnog niet worden gemist. De minister stelt zich voot, de indiening le bevorderen van een wetsontwerp tot wijziging der bepalingen van de Armen wet betreffende de samenstelling en werking van de armenraden. Het door 's ministers ambtsvoorganger aangevangen overleg met de centrale landbouworganisaties en andere lichamen over het pacht.vraagstuk is nog 'niet geëindigd. Vanzelf zal daarbij ook do Ymag van de Instelling van pachtcommis- sies onder het oog wordt*n gezien. Ofschoon de onderhandelingen, welke met Duitschland worden gevoerd, teneinde te komen tot verlaging van de ïnvoerrecb ten, welke in dat land geheven worden op land- en tuinbouw producten en op paarden, reeds in een Vergevorderd stadium verkeeren, kunnen zij op het oogenblik nog niet als geëin digd worden beschouwd. Het ontwerp tot regeling van het m i d- clelbaar en lager landbouwen de r w s waarvan de openbare beh ande- wg destijds geschorst is, is door den mi nister in studie genomen. Provinciale Staten van Zuid-Holland. Subsidies. Gedep. Staten schrijven o.m. aan Prov. Stalen: „Aan tal van vereen i gin gen en in stellingen zijn in don loop der jaren door de provincie jaarlijksche subsidies toege kend tot een vast bedrag. De eenige voor waarde, die daarbij is gesteld, is de in zending van het jaarverslag en de reke ning bij ons college. Een gevolg van dit systeem is, dat een vereeniging, ook wan neer de exploitatie over eenig jaar een ruim batig saldo oplevert, toch over dat jaar liet provinciaal subsidie ten volle ont vangt. Tn somiylge gevallen moet zulks be denkelijk worden geacht." In verband met bovenstaande wordt een bepaling voorgesteld, dat in alle gevallen, waarin subsidiën tot een vast bedrag zijn of worden toegekend, dit bedrag als een maximum wordt beschouwd, met dien verstande, dat Gedep. Staten bevoegd zijn een lager bedrag uit te keeren. indien hun in bijzondere gevallen blijkt, dat aan het volle maximum geen behoefte bestaat. Een Renaultfabriek te Utrecht. Aan het „U. D." wordt medegedeeld, flat de bekende automobiel-firma Renault te Billancourt nabij Parijs door tusschen- komst der makelaarsfirma Waltmann en Co. te Utrecht beslag heeft gelegd op een belangrijk complex fabrieksgebouwen en terrein aan het Merwedekanaal. met de bedoeling aldaar den automobielhandel 6peciaal voor Nederland ter hand te ne men. Beurs te Amsterdam. De Internationale Textiel-Beurs in het Palois voor Volksvlijt te Amsterdam, zal Zondagavond worden gesloten. De Tweede Textiel- en Mode-beurs zal begin Maart worden geopend. Ingezonden Mededeelinq. tegen hoest RECHTZAKEN j Do moord op den makelaar Busch te Amsterdam het woord aan den verdediger. L heeft gezegd dat M. onbeirouw- tfo mededeelingen deed betreffende de PjMring omtrent het geld. In het dag- van hem is een phase, waarin hij JT Gru't gooit wat hij kwijt wil zijn om te verlichten. Hoe meer hij zijn ge- 3en giog doorzoeken, hoe meer details voor den geest kwamen. Zoowel wat ®oord als wat den diefstal betreft is dagboek steeds meer vol zelfbeschul- IHGEZOEDEH MEDEDEELINQ Groote geneeskracht Absoluut pijnv.erdrfjvend Togal-tabletten lossen het urinezuur opk gaan dus direct naar de bron der pijnetv verdrijven deze snel en zeker, maken ge wrichten of spieren weder los en lenig en rusten niet eerder alvorens zij U volkome» hebben genezen. De groote geneeskracht co pijnstillende werking der Togal-tablettcn worden door 1500 dokters-attesten, welke wij in 6 maanden Mjds ont vingen. volkomen bevestigd. Snel en zeker werkend tegen Rheumaliek, Gewrichtspijn, Ischias, Jicht, Griep, Verkoudheid, Influenza, Siapeloosheid, Hoofd- en Zenuwpijn Dr. E. te S., schrijft.Tot nu toe heb ik Togal bij gevallen van rheumatiek en Ischias dikwerf voorgeschreven daarbij merkwaardig snelle p nczingen waargenomen." Soortgi lijke attesten bereiken ons dagelijks, ook vele van parttkuliereru en f 2- Dr. P. G. te K. schrijfti .Voor mij en voor mijne patiënten is het een buitengewoon aangename gewaar- wording de pijnstillende werking van dit prachtige geneesmiddel mede te maken. In vele gevallen is de snelle genezing verbijsterend." Bij alle Apoth. en Drog. f O.f (^e/rtou'dt tocA Spr. leest verschillende fragmenten voor uit dagboek en zakboekje. Bekl. had in woede B. beetgegrepen; B. viel, werd lijk kleurig, zei nog met gesmoorde stem: „laat me los ellendeling", waarna M. door ging met schudden. Hoofdzaak is, of be klaagde opzettelijke doodslag heeft ge pleegd, waarbij de berooviug pas iu de tweede plaats komt. In dien tijd van 10 jaar stond bekl. voortdurend voor den geest, dat hij B. ge wurgd en beroofd heeft. Maar als men hem nu precies naar alles vraagt, is het toch mogelijk, dat hij hot geld wel heeft afgenomen, maar dat er een periode voor bekl. is geweest, dat hij het geld voor de kinderen wilde bewaren. Dan kan hij toch een paar maanden later van dat plan zijn afgeweken omdat hij geld noodig had. Im mers, er zijn uitlatingen in bekl.'s dag- hoek, die wijzen op de besluiteloosheid op den avond van den moord. De matcrieele handeling moet worden verricht, afgezien van de vraag, of bekl. het geld al dan niet voor de kinderen moest bewaren. Er was een moment, waarop hij besloot geen aan gifte te doen, en begreep dat het lijk dade lijk in de kist moest worden geborgen, om dat het anders verstijfd zou zijn. En iedereen, die een lijk op die manier ver bergt, denkt er vanzelf aan om na te zien wat er in de kleeren nog zit. M. dacht het eerst aan het accept en vond bij het accept geld, terwijl hijzelf in benarde omstandigheden verkeerde. Het 0. M. zegt, dat hij een geneesheer had moeten roepen. Dat zou alleen het geval geweest zijn als hem ten laste was gelegd dat hij een lijk in huis had begraven, in plaats van op een kerkhof, een misdaad, die nu reeds lang verjaard zou zijn. 19 Maart 1925 schrijft bekl. in zijn brief aan den rechter-commissaris, dat hij dadelijk alles heeft afgenomen en slechts enkele dingen hem liet, uit vrees voor ont dekking, en dat hij pas twee maanden later dit geld besloot te gebruiken, toen er geens kans* meer was op ontdekking. Dan zou het geen diefstal maar verduistering zijn, een misdrijf, waarvan zelfs juristen nauwelijks weten, dat het na 6 jaar ver jaart. Maar dat wist M. toch niet toen hij den brief aan den rechter-commissaris schreef. De officier heeft niet geantwoord op het feit, dat M. van de lijfsdaad een voorstel ling heeft gegeven welke volkomen past in het systeem van hen die zeggen dat M. een hoogst onverantwoordelijke daad.had ge pleegd. Een broer van Busch heeft verklaard, dat hij tweemaal M. om geld voor de we duwe heeft gevraagd, maar M., die onder verdenking stond, kon toch onmogelijk we kelijks per postwissel geld overmaken zon der zichzelf in gevaar te brengen, terwijl hij bovendien op 22 October zoo arm als Job was. Waar moest hij dan dat geld vandaan halen? Het geld was al heel gauw weer op. M., onder den druk van de K., schrijft, dat hij in voortdurende vrees was, dat deze het misdrijf zou openbaar maken. Daarom zon M. steeds op middelen om die GOOO, 7000 weer hijeen te verdie nen. De argumentatie betreffende de f 1000, die M. als bouwcrediet kreeg, steunt daar om op losse gronden, omdat dat laatste geld van zoo'n bouwcrediet pas opgeleverd wordt als het gebouw al geheel gereed is. De officier heeft niet bewezen, dat bekl. dadelijk nadat de daad was gepleegd bet geld zich beeft toegeëigend. M. heeft bet geld van B. niet aan de vrouw uitbetaald omdat men toch niet aan een ander dan den scbuldeischer kan be talen als men nog verwacht dat deze terug keeren zal. Immers, men zeide dat Busch met een meid naar Amerika was getrok ken. Als M. wel dat geld aan den broer van Busch had ter hand gesteld, had hij tegelijk zijn overtuigng uitgesproken dat Busch niet meer zou terugkomen. In de namiddagzitting besprak de ver dediger het betoog van het O.M., dat M in rustig overleg gehandeld zou hebben, dat M. het tijdstip gekozen zou hebben om Busch te dooden. Het O.M. acht bezwarend voor bekl. dat bij wegliep, dat bij een glas 1 bier ging drinken, dus alles in den steek liet. Dit past volgens pl. juist niet in het systeem van het vooraf overwegen door beklaagde. Het O. M. zwijgt ook over de doodsoorzaak, terwijl de officier de ver klaring van bekl. niet aanneemt. Vergelijken we het nu gebeurde met hot geval korp. V., dan zien we hoe we bij het geval-V. te doen hebben met een beroeps misdadiger en zwerver. Tegen de juistheid van de lezing van dezen beklaagde is geen enkel bezwaar gerezen, terwijl in de zaak V. door den beklaagde geen enkele lezing was gegeven. Allo geconsulteerde medici, door het O. M. opgeroepen, verklaren, dat het gebeurd kón zijn, zooals M. zegt. Maar het is niet waarschijnlijk, dat het zoo is gebeurd, fenzij Busch een zwak man was. Als M. Busch op een andere wijze heeft gedood dan hij aangeeft, dan is het vreerad, dat noch aan M., noch aan het skelet van Busch sporen van geweldple ging zijn waar te nemen. Alleen als de dood plotseling is ingetreden op de wijze als bekl. meedeelt, is de dood van dezen man, die als zeer gespierd bekend stond, verklaarbaar. Van geweld of mishande ling valt niets fe bespeuren. Neemt men de lezing van M., dan volt alles, wat dien avond gebeurd is, te verklaren: nemen we het systeem van het O.M., dan ligt alles in het duister. Dat M. den naam van den jongen niet gekend heeft, die hem hielp met de lorrie, acht het O.M. onbestaanbaar, op grond van de loonlijsten. Maar dit waren geen loonlijsten, maar lijsten, door mr. Levy opgemaakt om over te leggen bij verschil lende verwanten van M., die de loonen, waarvoor het geld niet aanwezig was uit betaalden en daarvoor loon vorderingslijs- ten kregen. Bekl. M. verklaart hierop, dat hij bij den rechter-commissaris uit deze lijsten den naam van Kramer aanwees, als zijnde de jongen die hem met lorrie- en kistvervoer geholpen heeft. Deze jongen heeft verklaard, dat hij vaak met lorrie's en kisten toen heeft gewerkt, wat dus geen démenti van M.'s verklaring bcteekent. Wat de 30.000, die Busch bij zich zou hebben gehad, betreft, de verklaring, wel ke men get. Saages in den mond heeft ge legd, dat hij den inhoud van Busch' porte feuille zou hehben getaxeerd op 20.000, ontkent S. volkomen. Hij heeft slechts de portefeuille gezien, die Busch „opschep perig als hij was" te voorschijn haalde, zonder hem te betalen, met de woorden, dat hij geen geld had om S. te betalen. Hot staat heelcmaal niet vast, dat Busch zoo veel geld bij zich zou hebben gehad, toen hij bij bekl. M. kwam. Het 0. M. geeft slechts veronderstellingen. Dan komt pl. tot zijn juridisch pleidooi. Is het verhaal van bekl. waar, gelijk de verdediger stellig aanneemt, dan kan de bekl. slechts vervolgd worden wegens wer- dlistering, en moet dan vrij uit gaan, daar zijn misdrijf thans verjaard is. De aanval ler, in casu Busch, heeft in de woning wil len doordringen. Is tegen huisvredebreuk noodweer volgens het Nederlandsche recht bestaanbaar? Dit wordt door prof. Van Hamel bevestigend beantwoord. De juris prudentie van den Hoogen Raad is in de laatste jaren geheel in deze richting ge gaan. Ook prof. Simons verklaart, dat noodweer bestaanbaar is, als lichamelijke aanranding wordt gepleegd. Wat geschied de, toen Busch met 'n „Als je me nou" M. een slag gaf, zoodat M. tegen de deur viel? Daar lag de causaliteit van het critieko gebeuren tusschen twee driftkoppen. Want dat waren ze beiden. Busch vooral was een ruziemaker. T)e duw, dien Busch gaf, was oen aanranding van beklaagde, tege lijk een aanranding van het onschendbare woonrecht van beklaagde. Noodzakelijk was het verweer van M., omdat anders de huisvredebreuk volledig ware geworden en dit mocht volgens de wet niet geschieden. M. is verder gegaan dan met een welover wogen zelfverdediging in overeenstem ming te brengen ware dopr het feit, dat Busch hem tot het uiterste had gebracht, door steeds met het accept terug te komen, terwijl hij, M., zijn faillissement nog niet volkomen achter den rug had. Wat betreft de overschrijding van de Wat er vanavond te hooren Is. 4.05 Birmingham, 475 AL Orkest 4.20 Elberfeld, 259 M. Concert Newcastle, 400 M. Wedstrijd voor harmo niecorpsen (wordt 's avonds te 8.20 voort gezet). Zürich, 515 M. Concert 4.35 Londen, 365 M. Concert'. Man chester, 875 M. Thó dansant. 4.50 München, 485 M. Gramofoon- platen. 5.05 Radio-Paris, 1750 M. Concert 5.20 Brussel, 265 M. Concert. Dort mund, 2S8 M. Gramofoonplanten. Ham burg, 395 M. Concert. 6.20 Londen, 3(ü M. Concert. Bir mingham, 475 M. Concert 6.35 München, 485 M. Harmonium concert. 6.50 Frankfort 470 M. „Tosca", opera 7.20 München, 485 M. Herdenking van den dichter Jean Paul. 7.22 Oslo, 382 M. Concert 7.50 Elberfeld, 259 M. „Flotte Bur- sche" operette. Münster, 410 M. Beet- hovep-uur. Zürich, 615 M. Concert. 8.Rome, 425 Af. Concert. 8.10 Hilversum, 1050 M. Mozartavond (zang met orkest). 8.20 Londen, 365 M. Daventry, 1600 M e.a. Viering van den 3den verjaardag van de British Broadcasting Cy. Een onoffi cieel© viering. 8.35 Berlijn, 500 M. Heiteros Woche- nende. Brussel, 265 M. Kamermuziek. De Bildt, 1100 M. Weerbericht. 8.50 Radio-Paris, 1750 M. Concert 9.20 Münster, 410 M. Dansmuziek. 9.35 Petit Parisien, 345 M. Operette muziek. 10.50 Alle - Britsche stations: fiansmu- ziek van het Savoy Hotel te Londen. Voor Zondag. 8.30 Hilversum 1050 M. R. K. Morgen wijding. Zang, orgelconcert en spreker. De Dominicaner pater Th. D. v. Geest met het koor van Nijmegen. Zangsoliste Mej. Greta Nijkrake. Koor: Missa quincpie Vo- cibus in honorem Sancti Paracliti. W. Nieuwenhuis, kunstcriticus van d© Maas bod©, spreekt over: „Adventgedachten". Het orgel wordt bespeeld door Arnold Martens. Werken van den componist W. Heydt. 10.2512.00 Kerkdienst uit de St. Do- minicuskerk te Amsterdam. Pastoor G. v. Noort. 1.05 Radio-Paris 1750 Af. Concert 3.20 Bournemouth 385 M. Concert. 3.50 Londen 365 AI. en Daventry 1600 AI. Star Ballad Concert. Birmingham 475 M. Concert. Manchester '375 M. Concert 7.35 Zürich 515 Al. Concert. 7.50 Alünsfer 410 AI. „De gezonken klok" van Hauptmann. 8.10 Hilversum 1050 M Concert. 8.20 Londen 365 Al. en Daventry 160») M. Godsdienstoefening. 8.50 Brussel 265 AI. Galaconcort. 9.05 Radio-Paris 1750 M. Concert. 9.10 Newcastle 400 M. Concert. 9.35 Londen 365 M. en Daventry 1600 M. Vivienne Chatterton, sopraan. Het Lon den wirelesse orkest. Triumphal march „Sigurd Jorsalfar" (Grieg.) „A children,* ouverture" (Quilter.) Th© swan (St. Saëns.) Sopraan en cello: „Softly sighs" uit „Der Froischutz" (Weber.) 10.05 Orkest: Balletmuziek „Rosa Afün- de", (Schubert.) „Prijslied", uit do Mees terzangers (Wagncr.) Sopraan: Vier oud- Engelsche liedjes, Coates, Orpheus with his. lute, Under the greenwood tree, Who is Sylvia, It was a lover and his lass (Ik min eon meisje.) 10.35 Orkest: Selectie „Carmen" (Bizet) „Solemin melody" (Davies.) 9.35 Bournemouth 385 M. Concert. Manchester 375 M. Concert. 9.40 Birmingham 475 AI. Concert TOESTEL-CONSTRUCTIE. De winter, met zijn lange gezellige avon den, leent zich bij uitstek om te knutselen en aan „radio te doen". Af aar do allereer ste voorwaarde voor het „doen aan radio" is: een toestel te bezitten. Hoe dat te krij gen? De eenvoudigst© weg is natuurlijk zich hij een radio-handelaar van een ontvanger te voorzien; doch nog meer voldoening zul len do luisteravondjes geven als we met 'n zelfgemaakt toestel ontvangen. Het meest simpel© toestel, dat ook door een volslagen leek gemakkelijk te constru- eeren zal zijn, is de kristal-detector. Een negental jaren geleden was dit do ontvan ger bij uitnemendheid en met veel genoe gen denkt menig amateur nog steeds terug aan zijn installatie, die toen uit een ver vaarlijk groote spoel en oen serie van drie verschillende kristallen bestond. De con structie was toen niet zóó eenvoudig als nu. Alles moest zelf vervaardigd worden, behalve het koperdraad, kristal cn telefoon Nu is dit geheel anders. We hebben de beschikking over een keur van practische ondordeelen, die pasklaar zijn en slechts verbonden behoeven to worden om een 1 keurig geheel te vormen. Wij geven hietM onder oen opsomming van de beuoodfgjg onderdeelcn, die in den handel tezamen ongeveer 15 zullen koeten. Kristallcndetector* met kristal. Variabele condensator van 0.001 mfd. 4 aansluitklemmen. 4 lampbusjes. Een plaatje eboniet van 20 bij 20 c.M. Verder Is benoodigd een telefoon en eent honingraatspoel nr. 75 of 100. Op de tee-, kening is d© achterkant van het frontpa neel afgebeeld. De condensator wordt in het midden geplaatst, do twee lampbusjes voor den detector komen aan den rechter- bovenkant en de twee andere larapbusjes voor de honingraatspoel in 't midden van den Jinker-zijkant op 19 m.AI. van elkaar. De aansluitklem voor do antenne plaatsen we links bovenaan, die voor do aarde links beneden. Tenslotte komen de beide aan sluitklemmen voor de telefoon rechts on deraan. Het monteeren is al heel eenvoudig. Van D 1 gaat een verbinding naar L, daarna verder naar S 1 en naar C 1; C2 komt aan S 2, verder A en Tl; T2 wordt ver bonden aan D2. Hiermede is do montage afgeloopen en het ebonieten paneel kan op een daarvoor passend kastje geschroefd worden. Om te kunnen ontvangen wordt in de lampbusjes S een honingraatspocl gesto ken en bij D het kristal. De telefoon komt aan de beide knoppen T, de antenne aan L en de aarde aan A. Het kristal, dat gewoonlijk voorzien is van een bewegelijk spiraalveertje aan een „zoeker", wordt hiermede op een gevoelig punt al luisterende ingesteld. Door aan den condensator te draaien zal het gewenschto station, in dit geval dus Hilversum, hoor baar worden. Wordt het station eenmaal gehoord, dan kunnen we nog probeeren een gevoeliger punt op 't kristal te vinden, waardoor het geluid harder wordt. Wat er met zoo'n toestel al zoo te hoo ren is? Beslist komt Hilversum H.D.O. goed neembaar fe de telefoon door. Van de rest is woini" "el hangt af van den plaatselijki-u r I en vooral van de antenne. Is .leze hoo-. en vrij gele gen, dan is het niet uitgesloten dat ook Daventry duidelijk te hooren is. In hot Oosten van ons land zullen één of meer Duitsche omroepstations doorkomen en in 't Westen de Engelsche stations. Afot ze kerheid is hiervan niet veel te zeggen. Wenken voor den luisteraar. Het z.g. microfoni8ch effect, dat voor al bij miniwattlampcn nogal eens optreedt, wordt veelal veroorzaakt door do krachtige geluiden van den luidspreker. Hierdoor wordt de gloe.idraad in trilling gebracht, wat tot gevolg heeft dat de luidspreker hooge galmende geluiden voortbronl. Doze geluiden onderhouden de trillingen van den gloeidraad en do luidspreker b 1 ij f t galmen. Om dit te voorkomen zette men do luid spreker zoover mogelijk van het ont vangtoestel af. Fen middel, dat ook mot succes aangewend wordt is, de lampen met watten bedekken. Hiervan maakt men nette huisjes, die juist om de lamp passen. Ontvangtoestellen die langen tijd oneo- gebruikt hehben gestaan, willen dikwijls hij weder ingebruikname niet direet werken. Dit wordt voroorzaakt door vocht. Na go- durende vijf of tien minuten op een war me plaats gpstaan te hebben zal hot toe stel wederom normaal fnn'-ti'inAeren Inreroetle^ Mededeling R ADI O Wcnrclit U een roed Radio-toestel 1 Wendt U tot ons. Frcotste sorteering Onderdeelen, etc yy Vraagt onze nieuw verschenen geïllustreerde Catalogus. 11901 N.V. I.E.M.C.O. v.h. O E ERA ERTS-REUTER LEIDEN - MARE 70 - TEL. 1118 noodzakelijke grenzen van noodweer In heftige gemoedsbeweging, heeft de Hooge Raad in 1895 uitgemaakt, dat ook drift tot heftige gemoedsbeweging moet worden go rekend; indien noodweer hieruit volgt, dan is dit geen strafbaar feit, schrijft prof. Simons. Van 21 Febr. 1899 is er een ar rest van het Hof te Amsterdam, dat, in dien bekl. iemand aangrijpt ln drift om zijn echtgenoofe te verdedigen, er geen op zet is om te mishandelen, maar oin hem te keeren. Indien men op grond van juristerij niet tot noodweer kan besluiten, dan kan art. 40 nog een uitweg geven. Niet strafbaar is hij, die door overmacht tot verweer wordt gedrongen. Bekl. handelde onder een psychischon drang, niet onder physie- ken dwang. Die drang echter kan voldoen de zijn voor het in toepassing brengen van art. 40. De rechtbank van Rotterdam heeft in 1017 in dier voege uitspraak gedaan. evenals de Hooge Raad in 1915 deed. Als we de mededeelingen van M. van de zelfbeschuldiging ontdoen,dan blijft er nog een driftbui met doodelijk gevolg en een vermogensmisdrijf, dat verjaard is. Tien jaar lang is do bekl. door de gevol gen van zijn daad gekweld, gelijk ook do voorloopige hechtenis van 1 jaar een go- volg van zijn daad is. I)e zitting wordt thans geschorst, om heden te 10 uur te worden voortgezet. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Bloembollendicfstal. Do Haarlemsche rechtbank hoeft A. L. B. en A. S., beiden 22 jaar, te IJaar- lemmermeor, die zich in den nacht van 21 Augustus schuldig hebben gemaakt aan bloembollendiefstal, veroordeeld tot resp. 1 jaar en tot 9 maanden gevangenis straf, met aftrek van preventief.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3