„Ce Leidsclie Cont" Derde Blad. Vrijdag 13 November 1925 UIT DE OMGEM8MS ALKEMADE. Gemeenteraad. Beëediging nieuw Raadslid. Conversie geldleening. De Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag ten 2.30 uur. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer van Dooren.' Na opening der ver gadering met het gebruikelijk gebed deelt de Voorz. mede, dat overeenkomstig het bepaalde bij art. 7 van het reglement van orde voor den Raad moet worden overge gaan tot onderzoek van den geloofsbrief van den heer G. Horsman. Als commissie van onderzoek worden aangewezen de hoe ren van der Geest, Los en de Vette. De vergadering wordt door den Voorz eenige oogenblikken geschorst. Na herope ning deelt de heer Los namens de commis sie mede, den geloofsbrief en verdere stuk ken van den heer Horsman in volkomen orde te hebben bevonden, waarna de'hoer Horsman door den secretaris wordt bin nengeleid. De heer Horsman legt de ver- eischte eeden af, waarna de Voorz. bera gelukwenscht met zijn intrede als lid van den Raad. Spr. hoopt dat God den fceer Horsman moge geven de noodige kracht en vijsheid om de belangen van de gemeente Alkemade naar waarde te behartigen en hij steeds zal mogen handelen in den gonst van zijn voorganger, den heer van Andel. De heer Horsman dankt den Voorzitter voor de woorden tot hem gesproken, de hoop uitsprekende, dat hij met Gods Ze gen de gemeente zal mogen helpen mede te besturen. Hierna worden de notulen van de vori ge vergadering gelezen en na een kleine aanmerking goedgekeurd. Aan de orde komt punt 2 van de agenda: voorstel van B en W om over te gaan tot conversie ?an de in de crisisjaren gesloten geldlee- ningen k 5* en 6 ten einde die om te zetten in een geldleening ad f 156.000 a 5% a pari. De Voorz. doet voorlezing van het door B en W hierop uitgebracht prae-advies, waaruit blijkt, dat deze gemeente bij de Pensioenfondsen voor Koloniale landsdifb- naren en locale ambtenaren te 's-Graven- bage deze geldleening kan plaatsen tegen 5% af te lossen in 37 jaren, onder voor waarde dat de eerste 5 jaren niet moer mag afgelost worden dan hetgeen is over eengekomen, daar andere van het meer dere 1 rente verschuldigd is. Door deze transactie heeft de gemeente op dpn dienst 1926 reeds een voordeel van 1322.50 voor minder te betalen rente. Over 1927 ƒ1240. Over 1928 /1157.50 enz. De heer De Vette VTaagt of de obliga tiehouders die liever hun geld bij de ge meente geplaatst hielden, dit geld niet mo gen laten aan de gemeente, want de ge- meento is altijd solider dan de Bank. De Voorz. zegt dat dit bij deze leening niet gelat, want het geleende bedrag komt op een onderhandschë schuldbekentenis. Tro- Tisiekosten behoeven er niet betaald te worden evenmin booge zegelkosten. De heer Rietbroek verheugt het voorstel ran B. en W. daar de gemeente eerstens mindere rente hoeft te betalen en twoe- dens krijgen de menschen weer geld in handen, die zij kunnen besteden aan uit breiding der cultures, wat weer aan don handel ten goede komt. De Voorz. onderschrijft volkomen de be wering van den heer Rietbroek, waarna z. h.sl. wordt besloten tot conversie over te gaan en de geconverteerde leeningen om le zetten in een geldleening ad f 156.000. 3o. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot den aankoop van 'n perceel grond te Oude-Wetering van den heer G. Ven te te Reeuwijk en A. Snaterse te Haarlem- mermc t, dienende voor wegverbreeding. Uit het door B. en W. hierop uitgebracht prae-advies blijkt, dat deze aankoop ge schiedt wegens aanwijzing van de rooiidg Toor A Snaterse, die op het van den heer Vente gekochte perceel land een huis gaat bouwen. Door dien aankoop moet hij een strook grond van 16J Meter langs derT openbaren weg ongebruikt laten liggen, waardoor de weg ter plaatse, doordat het land lager ligt dan' den weg, gevaarlijk zal worden. B. en W. vinden het èn uit het oogpunt van verkeersverbetering èn uit het oogpunt van billijkheid, gewenscht dit perceeltje grond van hem te koopen tegen den prijs van f 4 per M2. Met bet oog dat in de naaste toekomst zal worden ge bouwd over het naast den beer Snaterse gelegen land, in eigendom toebehoorend aan G. Vente, stellen B. en W. voor, ten dnde een rechte lijn te verkrijgen, ook Tan hem een strook grond aan te koopen groot 201 M2. tegen den prijs van 3 Per lil2. De heer Los vraagt of de boomen voor het huis van Spruitenburg op -gemeente grond staan, waarop de Voorzitter ant- *oordt dat hij daarnaar nog geen onder fok heeft ingesteld. De heer Horsman vraagt of het den 'Oorzitter ook bekend is hoeveol Vente t^or het bewuste perceel land heeft gege- waarop de Voorz. antwoordt: 6000 'erder vraagt spr. of 3 per M2. niet te boog is en 0f bij dGn koop niet als voor gaarde gesteld kan worden dat het hek tot Vente moet verplaatsen, een fatsoen- bj* hek wordt en niet zooals thans daar «Uat De heer Rotteveel zegt dat, nu daar wei ght veel gebouwd zal worden, dit hek Mdifc een kwestie van tijd zal wezen Voorzitter is wel bereid met den heer -"to hierover te onderhandelen, doch wil 30 voorwaarde niet stollen afhankelijk V?koop- - W heer de Vette acht den aankoop van dit perceel niet strikt noodig voor ver keersverbetering. De weg loopt daar dood en voor Haarlemmermeer behoeven we niet te zorgen. Bovendien zijn er te Oude Wetering en Roelofarendsveen nog ver schillende stukjes grond, die als weg worden gebruikt en particulier eigendom zijn. Spr. vraagt of de gemeente deze stuk jes-weg ook zal koopen, indien deze wor den aangeboden. Hij vindt deze koop een bevoordeeling boven anderen. De Voorz. is het met den heer de Vette niet eens. Er is hier van bevoordeeling geen sprake. Het tegenwoordig verkeer eischt eenmaal goe de en breede wegen en het verkeer te Oude Wetering is enorm druk en de weg is ter plaatse smal. Bovendien moet men van deze gelegenheid gebruik maken, want la ter zou men misschien aan een verbree ding van den weg hard gebrek hebben en er dan niet aan kunnen komen, dan tegen enorme kosten. De heer Los vindt den weg ter plaatso zeer smal en acht verbetering dringend noodig. De gemeente kan beter dit stukje grond koopen dan later de verbreeding te moeten zoeken door in het water te gaan. want dit laatste zal dan veel meer geld kosten. De heer Rielbroek vindt den aankoop wel gewenscht, doch niet noodzakelijk Spr stelt voor dit punt uit te stellen tot de vol gen de vergadering, ten einde met Vente over de voorwaarde tot plaatsen van een behoorlijk hek te praten. Spr. gaat dan ook mee met het voorstel van den heer Horsman. De Voorz. kan zijn steun hieraan niet geven. De heer de Jong acht wegverbree ding beslist noodig en vooral op de Oude- Weteriug waar een zeer druk verkeer is. De heer Horsman zegt naar aanleiding van het gesprokene (foor den heer Riet broek dat van een voorstel omtrent het hek geen sprake is. Spr. heeft alleen aan den Voorz. een vraag gesteld. De Voorz. zegt nogmaals toe met den heer Vente over het bewuste bek te zullen spreken, waarna z. h. st. tot den aankoop van genoemde perceelen wordt besloten. Tot lid van het algemeen burgerlijk arm bestuur van Alkemade wordt met 9 stem men herbenoemd de heer G. Bontje, met één stem op den heer G. Straathof. Alsvoren voor Rijpwetering de heer N. P. Verkley met 7 stemmen met 3 stemmen op den heer C. E. M Jagers. Alsvoren voor do Vrije en Lage Boek horst onder Oud-Ade de heer J. Verlaan met 8 stemmen en 2 stemmen op den heer G. van Téylingen. Voorts wordt na toelichting van den Voorz. de begrootingswijziging voor het dienstjaar 1925, z.h.s goedgekeurd. Inge komen zijn een drietal, reclames tegen den aanslag in het schoolgeld, welke worden afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W. Hierna geschiedt mededeeling van de volgende ingekomen stukkkenï lo. Schrijven van Gedeputeerde Staten houdende toezending van de goedgekeurde wijziging van de begrooting voor den dienst 1925. d.d. 15 September 1925. 2o. Schrijven van heeren Ged. Staten, houdende toezending van het goedgekeur de Raadsbesluit, d.d. 15 September 1925, tot aankoop van eenige perceelen grond en water te Roelofarendsveen, ten dienste van wegverbreeding. 3o. Schrijven van heeren Ged. Staten, houdende bericht, dat de uilkeering inge volge de artt. 1 t/m 9 der Wet van 24 Mei 1897 (St. bl. no. 156) definitief is bepaald op 9150.20*. 4o. Schrijven van B. en W. van Leiden, houdende toezending van ^en afschrift van de balans-, winst- en verliesrekening over 1924, met bijbehoorende stukken, van den Keuringsdienst van Waren in het district Leiden. 5o. Schrijven van den Directeur van den Keuringsdienst van Waren, district Lei den, houdende toezending van een over zicht van de werkzaamheden van dien dienst in deze gemeente gedurende het tijdvak 1 Januari30 September 1925. 6o. Schrijven van kapelaan E. Mathot, houdende verzoek om ontslag uit zijne be trekkingen als lid der Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs en als lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Z. h. st. worden de gevraagde ontslagen eervol verleend. Voorts doet de Voorz. nog voorlezing van een ingekomen schrijven van den com mandant van de Brandweer te Oude-We tering, naar aanleiding van de gemaakte opmerkigen over de schoorsteenschouw, welk schrijven voor kennisgeving wordt aangenomen. Rondvraag. De heer Rietbroek zou gaar ne van den Voorz. een verklaring willen hebben omtrent de bepalingen van het be stek, inzake de verbouwing van de Bijzon dere school te Oude-Wetering en omtrent de afbraak der school. Spi^ heeft name lijk gehoord, dat de aannemer zich mate rialen toeeigent welke van de gemeente zouden zijn en dat zelfs raadsleden af braak van de school hebben gekocht. De Voorz. zegt dat uitdrukkelijk in het bestek is bepaald dat alle afkomende materialen eigendom van den aannemer zijn. Zelfs het brandspuithuisje te Oude-Wetering komt den aannemer geheel toe, daar op de plaats daarvan een hek wordt geplaatst. Voorts kan ieder lid van den Raad van den af braak koopen wat hij wil. De rondge-. strooide praatjes zijn dan ook geheel on waar en gelasterd. De heer de Jong vraagt of de boomen voor het huis van den heer Los eigendom van hem zijn, waarop de heer Los ant woordt dat deze buomen aan de landvrou- we toebehooren. De jeugd vernielt deze boomen totaal. De Voorz. zegt dat B. en W. eens met de landvrouwe in onderhandeling zullen treden. De heer Rielbroek VTaagt of al iets be kend is over de bruggefdheffing, waarop de Voorz. ontkennend antwoordt. Hierna gaat de Raad in geheime zitting HILLEGOM. De R.-K. kerk te ZIlk. r-: In yerband met de parochiale bouwplannen te Zilk, hebben we ons tot den Zeer eer w. heer Pastoor Hafkenscheidt gewend om eenige inlichtingen. Met bereidwilligheid werd ons het volgende officieel medegedeeld: Het staat onomstootelijk vast, dat binnen zeer afzienbaren tijd (vermoedelijk begin van het nieuwe jaar) met de afbouwwer- ken zal worden begonnen. Natuurlijk spe len hier, evenals overal elders, de finan ciën een zeer gewichtige rol. De pastoor is echter vol goeden moed en hoeft een groot vertrouwen in de offervaardigheid zijner parochianen, die hem tot heden zoo zeer steunden. Tegelijk met den afbouw van de kerk zal links van de pastorie een naar do eischen destijds ingericht paro chiehuis verrijzen, hetgeen voor alle doel einden dienstbaar gemaakt zal worden, zoodat rijk en arm, jong en oud er van zal kunnen genieten. In verband met een en ander schijnt hel. ons onnoodig, do paro chianen van de Zilk op te wekken met al de kracht, die in hen is, hun zorgzamen Pastoor te steunen, opdat ten spoedigste de gemaakte plannen ton uitvoer kunnen worden gebracht. Een nadere beschrijving omtrent aan- en bijbouw kon Z.Ecrw. ons nog niet geven, doch de toezegging werd ons gedaan, dat we hieromtrent op de hoogte zullen worden gesteld. Bloembollendiefstal. Inzake den Mocmbollendiefstal der jongste dagen te I.isse, hebben we van do meest betrouw bare zijde vernomen, dat de eerste aanlei ding, die tot ontdekking der dieven leid de, is geweest de conducteur voor het goe derenvervoer, de heer Gornelisscn alhier. Door hem is verder opsporen mogelijk ge worden. Zeker heeft de Rijksveldwachter Boerema een zeer werkzaam aandeel in het verdere verloop dezer zaak. doch het ware niet correct hem daarvan uitsluitend de eer te geven. Dammen. Dinsdag j.l. speelde de R. K. Damclub „Gezellig Samenzijn" onder groote belangstelling een bekerwedstrijd te Heemstede tegen de districts-kampioe- nen „Ons Genoegen" van Haarlem. Deze wedstrijd was zeer spannend, hetgeen ook wel uit den uitslag blijkt; met de kleinst mogelijke nederlaag werden de spelers van G. S. naar huis gestuurd. De 119 overwinning was ten volle ver diend voor O. G Toch schijnt het ons toe, dat er in de G. S.-ploeg zwakke punten zijn en er te dezen nog een en ander aan theorie moet worden gedaan, welk geloer de dan in de practijk kan worden toege past. Laat men dit doen, vóór de a.s. competitie. Dinsdagavond was weder een recht genoeglijke Damavond. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollencultur. Do afdeeling Kat wijk der Alg. Vereen, v. Bloembollencul tuur te Haarlem hield gisteravond een le denvergadering in hotel „Do Roskam". De Voorz., de heer A. de Moov, leidde de ver gadering. Na opening door den Voorz. las de secretaris, de hoer H. Grimbergen, de notulen Tot candidaten voor het Hoofd bestuur werden benoemd P. Bakker Mz. te Enkhuizen en A. Verduin Jr. te Lisse. Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van het bestuur om aanhangig tema ken in de nlgemeen e vergadering te Haar lem en vervolgens bij den Ned. Tuinbouw- raad de slechte landwegen, en de verbete ring hiervan. Door het bestuur werd deze zaak uitvoerig toegelicht. Algemeen is men het er over eens, dat deze wegen in bijna alle deelen des lands zich in zeer slechten toestand bevinden. Hiertegen is op heden weinig of niets te doen. Enkele onwilligen zijn in staat om anderen het geheele on derhoud hiervan te doen dragen of derge lijke toestanden te laten voortbestaan. Iedere wettelijke bepaling ontbreekt om alle belanghebbenden hiertoe te verplich ten. En in iedere gemeente komen derge lijke gevallen voor. Men meende dat door eenige wettelijke bepaling wel een toe stand in het leven is te roepen zooals deze bestaat ten opzichte der waterschappen, b.v. Rijnland, waardoor een schouw ge houden wordt over slooten en zijpen. Het zelfde zou, meende men, toch wel moge lijk zijn over de landwegen. Doch zonder "wettelijke regeling meende men, dal weinig te bereiken zou zijn. En ongetwijfeld zou een voorstel in dezen geest door alle af- deelingen gesteund worden. Na lange be spreking heloot men hij het hoofdbestuur, voor behandeling in de vergadering van December a.s. het volgende voorstel be treffende de slechte landwegen, met^memorie van toelichting in te dienen, tevens om aan de afdeeling Bijnshurg te verzoeken aan dit voorstel adhaesie te be tuigen. Dit voorstel luidt: „De groep „Bloembollenteelt" welke is aangesloten bij den Nod. Tuinhouwraad, diene bij dat lichaam een voorstel in om een onderzoek in te stellen en na te gaan in welken toestand zich de landwegen in Nederland bevinden, en wanneer blijkt dat het juist is, wat daarvan in de Memorie van Toelichting wordt opgegeven, pogingen aan te wenden om daarin verbetoring te krijgen". Memorie van Toelichting. De algemeene toestanS der landwegen ls in Katwijk en omgeving (Rijnsburg en Val keniurg) slecht, vooral in tijden van groote regenval geeft dat veel ongerief, daar zulke wegen dan veelal onbegaan baar zijn en onberijdbaar, en vooral wel die wegen die toegang geven tot land van onderscheidene eigenaren of huurders. Er wordt meestal niets, of in den uitersten nood hoogstens iets, doch meestal onvol doende voor onderhoud gezorgd. In zulke tijden worden menschen en trekdieren, die gebruik van zoo'n laan moeten maken, af gebeuld, en recht om onwilligen te ver plichten om aan het onderhoud mede te werken, en hun deel in de te maken kos ten tot onderhoud bij te dragen, is er meestal nict.Juridi§cb misschien wel, doch practisch niet, en zooals 't hier en in de naaste omgeving is, is het ook in meerdere streken van ons tuinhouwend Nederland Na onderzoek komt het de afd. ioor, dat er alleen verbetering in dien toestand ge bracht kan worden, als dat uitgaat van hooger hand, n.l. van onze regeering. Er ontbreekt thans een band, die de ver schillende belanghebbenden bij elkaar moet brengen. Laat onze regeering dien band aanbrengen, dan zullen de beoefenaars van onzen tuinbouw in hunne onderscheidene schakeeringen haar dankbaar zijn. De schakel om in contact met do regeering te komen, en deze zaak te behandelen is vol gens de meening der Afd. Katwijk „De Nederlandsche Tuinhouwraad". Bij do rondvraag worden inlichtingen gevraagd aangaande do verkochte bollen, staande op do Inttjtnationale tentoonstel ling, dit voorjaar gehouden. De sccr. doet hiervan verslag, waaruit blijkt dat sommige perken zijn gerooid en aan de eigenaren teruggegeven, andere zijn geveild en de opbrengst is dezer dagen ontvangen. Enkele inzenders bestemden de opbrengst reeds aan do kas der afdeeling. Aan anderen zal nog gevraagd worden wat de bedoeling hunner is. Na enkele minder belangrijke aangele genheden besproken te hebben, wordt do vergadering, met een woord van dank voor de opkomst, door den Voorz. gesloten. 2EGWAART. Geboren Jan Dirk, zoon van P. van 't Woudt en E. ter Maten Maartje, doch ter van J. Henneken en W G den Hertog Adriana, dochter van J. Adegeest en C Rijsdijk. ZOETERMEER. Geboren: Adriaan Leendert, zoon van L. Ganzeman en van J. L. van der Wekken Jacob, zoon van J. van Suijtens en W. van der Teelen Nicolaas Petrus, zoon van A. van der Horst en C. P Adegeest. Overleden: L. J. van der Helm oud 7 maanden, zoon van M. A. van der Helm en G. A. Oudshoorn. Ondertrouwd: J. Geleijnse, 43 jaar te Stompwijk en C. P. Kools, 34 jaar te Zoetermeer A. G. Goetland 23 jaar te Zegswaart en M. B. Huisman 80.jaar te Zoetermeer. ZOETERMEER—ZEGW AART. Feestavond. Door de afd. van den Ned. R. K. Volksbond zal ter gelegenheid van bet patroonsfeest St. Willibrord, op Maandag 10 November a.s., des avonds te 6 45 uur een feestavond worden gegeven In de tooneelzaal van den heer A J. J. van Well. Onze vorige kapelaan, de Z.E. heer n. Keijnen zal dien avond een prachtige voordracht ten beste geven. Er zullen geen kinderen beneden de 18 jaar worden toege laten. UIT DE RADIO:WERELD. Wat er vanavond te liooren is. 4.20 Bournemouth 385 M. Goneort Elberfeld 259 M. en Munster 410 M. Popiw lair concort. 4.35 Birmingham 475 M. Vioolsolo Newcastle 400 M. Concert 5.05 Londen 365 M. Concert. 5.20 H.amburc 395 M. Zang. 6.20 Londen 365 M. Concert Blrmfncr- hem 475 M. Orkest Bournemouth 385 M. Muziek Manchester 875 M. Concert Newcastle 400 M. Concert. 6 35 München 485 M Vioolsouatcn. 6.50 Daventry 1600 M. Cursus in En- gelsche taal en lettorknde, speciaal bostemd voor Europa. 7.20 Hamburg 895 M. Tooneel. 7.22 Oslo 382 M. Concert 7.35 München 485 M. Joh. Straus» avond. 7.50 Londen 365 M. Daventrv 1600 M. en andere Britsche stations: „The Valky- Tio" (Act. ni") Relayed from The Opera House, Manchester. 8.20. Ernest Butcher and Muriel George In Folk Songs and Ducts. 8.50 Vinlin. Flute and Harpsichord John Coates, Louis Floury, Violet Gordon, Wood- house. 9.50 Foreign Stations. 16 20 Timo Signal News Bulletin Talk on International Affairs. 10,50 The Co-optimists, relayed from His Majesty's Theatre. 7 50 Berlijn 500 M. Orkest Frankfort 470 M. Dansmuziek Ziirich 515 M. Concert. 8Reme 425 M. Concert 8 05 Flherfeld 259 M. T/harklange M<"nc»or 110 M. TWfl)ovenkwartot. 810 Hilversum 1050 M Kamermuziek en lering Dor»mnnd 288 M. Trio-avond. 8 ?5 Brussel 2*5 M Concert De B'ldt 1100 M Weerbericht. 8 50 F'borfeld 259 M. Tooneol Radio* Paris 1750 M. Concert. 0 05 Mrinster 410 M. Joh Strausz 9 ?fl Frankfort 470 M Cabaret Harm burrr 395 Hansmnziek. 10Hilversum 1050 M Persberichten. 12 20 Londen en Daventrv 1600 M. Dans muziek van het Piccadilly Hotel. zonder beroep. Berkhout M. Wiftkamn, zonder boToep, Dortmund (DG T.ek- kprkerker, boerenarbeider, Riefveld S. Miehielen, handelsagent, Alnhpn aan den Ril'n G. Boeanrds, boomkweeker, Bofw koop J A. Verhage, dienstbode, Al"hon aan den Riin. DEI RSJW TRFEK ALPHEN AAN DEN RUN. Gewetensgeld. Ten kantore van don ontvanger dor Directe Belastingen alhier is door een onbekende wegens te weinig betaalde belasting, een bedrag van 110 gedeponeerd. Noodlottige val. Gisteravond kwam de hulppostbode V. door het breken van de voorvork zijner fiets zoodanig te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Bovendien liep V. aan hoofd en handen ontvellingen op. Hij werd bij een omwonende binnen gebracht, waar hij weldra weer tot be wustzijn kwaii^ NIEUWKOOP. Besmettelijke ziekte. Thans is weder om een geval van typhus geconstateerd ten huize van J. van Capel, wijk B No. 59. De besmettelijke ziekte, diphteritis, bij J. N. van Rijn is geweken. Bouwvergunning. Door B. en W. de zer gemeente is aan A. G. Schutter te Kooiden vergunning verleend tot het ver nieuwen van zijn woonhuis. Rijnl. Bundergcld. Naar wij verno men is dezer dagen het contract getee- kend tusschen den Polder Nieuwkoop en Noorden en Rijnland inzake do betaling van Rijnlandsch bundergeld. Gelijk bekend moeten de ingelanden deze belasting stor ten bij den penningmeester van den Pol der, terwijl het Polderbestuur het geld on der zijn berusting houdt, tot zoolang het aanhangig geschil in hoogste rechts-in- stanfie is uitgewezen. Binnenkort zullen nu de aanslagbiljet ten worden rondgezonden en moeten deze bmnen drie maanden na do dagteekening van het contract betaald zijn. Ondertrouwd: Hendricus Mark man 28 j. en Klasina van der Voorn 25 j. Gerardus Jacobus van den Broek 27 j. en Everdina Blonk 24 j. Overleden: Cornelis Vcrlooij 70 j Cornelia Nijssen wed. van L. Kor lo kaas 74 j. Jan Zeeman 52 j. ZWAMMERDAM. Gevestigd: C. A. M. Kuypers, zon der beroep, Etten en Leur G. M. Peters, zonder beroep, Amsterdam M. M. L. Maas, zonder beroep. Rijswijk (Z.-H.) 1 P. van Boon, tuindcrsknocht, Rotter- dam H. M. Hillebrand van der Nagel, los werkman, Bodegraven G. Kalisvaart echtgen. van H. do Jong, Zoetermeer J. Post, tuinder, Moordrecht E. Hester, dienstbode, Paderborn (D.) A. Bokern, dienstbode, Holhustedo (D.) J. J. Kers bergen en gezin, veehoudersknecht, Alphen aan den Rijn G. van Dam, dienstbode, Bodegraven C. J. Brach, (wed. A. Kruijt), zonder beroep, Leiden G van Muiswinkel, echtgen. van J. van Lteuvfen, Alphen aan den Rijn A v. d. Louw, dienstbode, Bodegraven J. M. van der Bijl, huishoudster, Vr-lson. Vertrokken: M. S. van Wijngaar den, onderwijzeres, Gouda K. Weasel, zonder beroep, Beekum <U.) A. W. Stol wijk, relideuse, Rotterdam M. J. P. Beinker. Frankrijk J. H. M. de Leeuw, zondeT beroep, Culemborg N. C.^an der Hoven, schippersknecht, Alphen aan den Pijn M. W. Yerbree, dienstbode, Aiohen aan den Rijn N. J. H. Driehuis en ge zin, fouraeehandelaar. Bodegraven C. de Jong (Wed. N. van der Weijden), zon der beroep, Bodegraven E. Wiemers, SFP^T VOETBAL. Ned. Elftal-commissie. De Westelijke Districtscommissie hoof de volgende drie voorkeur-elftallen opg» maakt: Doel verdediger: A. Y. v. (1. Heulen (H F. C): C J Quax (A. D. O.); A. F. Kro- mer (TI. V V.) Rechtsachter: H. L. D. Denis (H. B. S.); H. Wamsteker (A S. C.); J. D. Lebrot (D. F. C.) Linksachter: H. A. Vermetten (H. B S.) A. H. van Kol (Ajax); G. A. van Dijk» (Feijenoord). Rechtsmidden: dr. A. J. Le Fèvre (Kam pong); J. Geutkens (R. G. II.); B. H. Dik (Haarlem). Spil: A. J. C. Oosthoek (Sparta); J. Franssen ('t Gooi); W. A. van Daalcn (Haarlem). Linksmidden: G. van Heel (Feijenoord); G. J. Krom (R. G. H.); n. Steeman (Sparta). Rechtsbuiten: J. D. Giglens (norculo.s)f Jhr. A. W. Snouck Hurgronjo (n. V. V.)j E. Hamel (Ajax). Rechtsbinnen: C. Ruffelso (Sparta); S. W Küehlin (H. B. S.)j E. R. Ruyscb (D F. C.) Middenvoor: W. M. Buitenweg (Hercu les): W. Tap (A. D. O.); C. A. Pijl (Feijen^ oord). Linksbinnen: Ch. van Baer van Slan« genburgh (H. B. S,); J. L. Perucal (E. D. 0.); R. Vis (H. V. V.) Linksbuiten: L. A. R. Lash (H. B. S.)f M. C. Sigmond (D. F. C.); H. F. Twelkcr (Ajax). Om den Onafhankelijkhcidsbnker. Door het bedanken van Rambonnot, van Haeren, Tetzner, Groen en Ter Beek ziet thans het Bondselftal volgens de „Sp.kron." er als volgt uit: Van Tilburg (Noad) doel; Koster (Stormvogels) en üorjoe (D. II. G.) ach ter; Veldkamp (Enschedé), Legger (Ho Quick) on Vaags (Vitesso) midden; Na ris (Enschedé), Hermans (P. S. V.), Goed hart (Ensch. Boys), de Hans (Be Quick), en Fröhlich (Enschedé) voor. Denis' recordverbetering. Het Bestuur van den N. V. B. heeft het feit, dat Denis tegen Denemarken zijn 32en landenwedslrijd specldo en daardoor het record van De Korver verbeterde, niet ongemerkt laten voorbij gaan. Tijdens liet diner na afloop van dien wedstrijd is hem n.L een fraai bronzen beeldje ten geschen ke gegeven, voorstellende een atbleet, di® den Olympischen groot brengt „Sportkron." GYMNASTIEK. Het K. N. G. V. naar Lyon. BIJ het Bondsbestuur van bet K. N. G. V. bestaat het voornemen om, behoud ena goedkeuring van de algeineeno jaarlijksolie vergadering, in Maart 1026 een groep turners af te vaardigen naar Lyon tor deelnaming aan hot Aobtste Int Turn Tournooi. Voorts besloot het K. N. G. V. thona reeds voorbereidingen te treffen om in 1928 zoo goed mogelijk voor don dag la komen. Het heeft daartoe personeel® wed-j str jden vastgesteld, welko ln 1920, 1921 en 1928 zullen worden, gehooiden. Na dezf

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3