•poorweg aanleggen naar de kust, vlak bij de Zeeuwsch-Vlaamsche grens, teneinde daarheen te vervoeren bommen en andere In het land achtergebleven munitie, die men wil vernietigen. Het doel la de muni tie bij laag water in zee te brengen om ze dan bij hoog water electrisch tot springen te brengen, waardoor men o.a. hoopt stik gassen enz. onschadelijk te maken. De voor raad schijnt groot te wezen daar men vijf jaar denkt noodig te hebben om alles op te ruimen. Buiten!. Berichten EEN HEVIGE CYCLOON IN PERZI8. Er zouden 7000 dooden zijn. Vele schepen vergaan. Uit Londen wordt gemeld: De „Times" verneemt uit Basra: Bij een oycloon, welke begin October boven de Perzische golf woedde, zijn 240 schepen van de paarlvis- echersvloot verloren gegaan en kwamen duizenden menschen om hot leven. Uit Bushlre (Perziö) wordt gemeld, dat 5n de Golf van Perziö de geweldigste cy cloon-storm heeft gewoed sinds menschen- beugenis. Meer dan duizend menschenle- vens zijn er te betreuren, terwijl 40 sche pen zijn gezonken. Do Bahrein-eilanden vormden het centrum van het gebied, Waar de cycloon woedde en zijn het ergst geteisterd. Volgens een ander nader be richt zouden er 7000 dooden te betreuren zijn. Grcofe brand In een Hongaarsche stad. Een kerk en verscheidene huizen ln de asch gelogd. Tn de Hongaarsche stad Szekszard heeft Zaterdagnamiddag een hevige brand ge- Woed. De brand ontstond in een kerk en werd eerst ontdekt, toen reeds groote vlam men naar buiten sloegen. Daar de kerkto ren en het dak dreigden in te storten, moest ide brandweer werkloos toezien. Toen na Verloop van een half uur de toren was ingestort, had het vuur reeds zulk een om vang aangenomen, dat naar Boedapest om assistentie moest worden getelefoneerd. Tegen den avond was men er nog altijd niet in geslaagd den brand te localiseeren. Het vuur had toen reeds talrijke huizen in de asch gelegd. De rector-verklezlnq aan de universiteit te Glasgow. Eon vechtpartij. Bij do rectorsverkfezlngen voor de uni versiteit van Glasgouw hadden hevige vechtpartijen plaats tusschen een tweehon derd studenten juist een half uur vóór het begin van de liberale vergadering, toen unionisten en arbeiders zich vereenigden om de aanhangers van den liberalen can didaat G. K. Chesterton uit de zaal te drijven. De candidaat der conservatieven is de minister van buitenlandsche zaken !Austen Chamberlain, die der liberalen Chesterton, der arbeiders Wobbe. De minister van buitenlandsche zaken, 5&usfen Chamborlann, is daarna met 1242 fltemmen tot rector gekozen, terwijl op den liberalen candidaat .C. K. Chesterton 969 ©n op den socialist Sidney Webben 285 atemmen werden uitgebracht. Aan do vechtpartij, die aan de verkiezing Vooraf ging, namen ongeveer 4000 studen ten deel. De munitie bestond uit 25 000 eie ren en geweldige hoeveelheden erwtenpu- ree, rotfruit en visch en bedorven meel. Vele •tudenten werden gewond. Tragisch auto-ongeluk op den Olijfberg. Een Amerikaansch zendeling Lentz, die Bich met zijn vrouw naar Bagdad begaf, is op den Olijfberg te Jeruzalem met zijn auto geslipt en omgeslagen. De zendeling werd op slag gedood, terwijl de gids een half uur later overleed. De chauffeur werd slechts licht gewond. Mevrouw Lentz bekwam slechts lichte kneuzingen. De heer en mevrouw Lentz waren pas drie weken geleden fn het huwelijk getreden. Nederlandsch OosMndië. NIEUWE AANVALLEN IN ATJEH. Een patrouille overvallen. Twee dooden, acht gewonden. Te Batavia is uit Kota Radja bericht (ontvangen, dat een militaire patrouille onder commando van luitenant Wiarda en vergezeld door den controleur B.B. Jacobs door Atjehers werd overvallen. Twee inlandscho soldaten werden ge dood, vijf ernstig gewond en drie licht gewond. De commandant Wiarda werd Hcht gewond aan de rechterhand. De overige vijf met inbegrip van Ja fcobs bleven ongedeerd. De gouvernemontsstoomer Bellatrix is tiaar Kota Radja vertrokken met vier de tachementen soldaten onder bevel van ka pitein Paris om scherpe maatregelen t( ïreffen. ONDERWIJS Nijverheidsonderwijs. De ea larie erin g. De OnderwIjsoenLralJe heeft aan den mi ester van Onderwijs een adree gezonden, paar aanleiding van hot feit. dat in de kringen der loeeraressen en leeraren bij bet Nijverheidsonderwijs algemeene onte vredenheid heerscht over de in de laatste jaren door de Regoering getroffen rege lingen van bun aalarieoring. Adreasante dringt met klom aan op de 1*1 vaardiging van *n nlouw Kon. Besluit, pegelende do salarissen der leeraressen en leeraren hdj het nfjvarheddsonderwijs, jvaarin de volgende wensclien worden Var vu ld: i. Dagscholen. Leeraressen of leeraren ^wettelijk bevoogd). Het salaris bedraagt por Vsuur ran 60 pilnufen f 95.per wekehjksch lesuur. INGEZONDEN MEDEDEELING Mijnhardts Zenuwtabletlen Zenuwsii llend - Zenuwsterkend Glazen Buisje 75cL Bij Apolh.en Drogisten na 24 en 0 dienstjaren telkens te ver- hoogen mei f 10.en na 8. 10, 12, 14 en 10 dienstjaren telkens te verhoogen met f 5lot een maximum van f 150. Op het salaris van de leeraressen en leeraren, diie de wettelijke bevoegdheid missen, wordt een korting van 15 pCt. toe gepast Het saJaris van lion, die in vasten d:enst zijn en wier dagbetrekking als hoofdbe trekking is te beschouwen, wordt berekend van 26 voor de leeraressen en van 80 voor de» leeraren. 2. Avondscholen en Avondlessen. Leera^- ressen of leeraren (wettelijk bevoegd). Het salaris bedraagt per lesuur van 60 minuten f2 25 per lesuur, ma 2, 4. 6, 8, 10 en 12 dienstjaren telkens te verhoogen met f 0.25 ppr lesuur lot een maximum van f 3 75 per lesuur. Op het salaris van de Ireraressen en lee raren, die de wettelijke bevoegdheid mis sen, wordt een korting van 15 pGt. toege past. Aan leeraressen en leeraren, we'ke on derwijs geven buiten de plaats hunner in woning. worden de te maken reiskosten vergoed. 3. Op de salarissen ven de leeraressen en de leeraren aan dagscholen, avondscholen en avondlessen, die, zonder de wettelijke bevoegdheid te bezitten, bij bet in werking treden van de Nijverheidsonderwiiswet reeds met het geven van dit onderwijs wa ren belast aan scholen, bedoeld in artikel 11 der Nijverheidsonderwiiswet en op die van hen, die les geven dn vakken, waawoor bij hunne aanstelling geen wettelijke be voegdheid voor het nijverheidsondierw!js bestond of bestaat en daaromtrent geen voorwaarden zijn gesteld, wordt de korting van 15 pCt. niet toegepast. Godsdienstcursus. Door de Afd. Hillegom en omstr. van R. K. Onderwijzers (essen) worden pogin gen aangewend om een godsdienstcursus op te richten ter verkrijging van Diplo ma B. Reeds 16 deelnemers(sters) gaven zich op, waaronder een achttal Eerwaarde Zusters. Tot goed begrip diene het volgende: Hoogstwaarschijnlijk wordt de cursus gegeven door eenige professoren, die na tuurlijk tijd en plaats vaststellen, al hou den ze dan gaarne rekening met mogelij ke wenschen van de cursisten. Ook niet-leden en nlet-onderwijzers(esT sen), kunnen aan den cursus deelnemen, al is het duidelijk dat eenige ontwikkeling zeer gewenscht is. Hoe meer deelnemers, hoe minder kosten. Laat daarom ieder in zijn omgeving zooveel mogelijk propagan da maken en zich voor 1 Nov. opgeven bij ondergeteekenden, hij wien desverlangd inlichtingen te bekomen zijn, n.l. bij do heeren R. J. Heirman en E. A. Janssen, hoofden^van R. K. scholen te Hillegom. UIT PF. OMWEViaG HILLEGOM. Bloembollencultuur. Vrijdagavond hield de afd. Hillegom der Alg Ver. een ledenvergadering in Hotel Sistermans, die zeer goed bezocht was. Na opening door de Voorz., den heer R. Veldhuijzen van Zanten en lezing der notulen wordt mededeeling gedaan der motie van den Gemeenteraad, inzake stichting van het Beursgebouw te Hillegom. Het bestuur heeft dit schrijven niet groote vreugdo ontvangen, daar bet den geest toont, die opzichtens het vak in de gemeente leeft Hoe het met de stichting van een eigen ge bouw zal loopen, is nog niet mot zekerheid te zeggen, doch de Commissie uit den Bond van Bloembollenhandelaren heeft een nieuw onderhoud met het Hoofdbe stuur gevraagd, hetgeen in den loop der volgende week wordt gehouden. Waar Spaar en Hout van de baan is hebben we weer een open front en hopen we, aldus spr., te blijven strijden voor het beursge bouw te Hillegom, zoolang we kunnen. Besloten wordt een dankbetuiging te rich ten tot het Gemeentebestuur van Hillegom Nog is ingekomen een schrijven der ge meente Hillegom inzake het plaatsen van een reclame-stempel, het vak betreffende, bij de post, welke reclame f 250 per jaar zal kosten. De heer Freriks wenscht een zelfden stempel voor het geheele Vak, voor de geheele streek. Do heer K. Velthuijs acht de zaak thuis bij de Comm. voor on persoonlijke reclame. Na nog eenige dis cussies wordt dit schrijven gerenvoyeerd naar de Centrale Commissie voor onper soonlijke reclame. Hierna komt aan de orde candidaatstel- ling algemeene Voorzitter, wegens perio dieke aftreding van den heer E. H. Kro- lage, die terstond herkiesbaar is! Met algemeene stemmen wordt besloten hem opnieuw te candideeren. Verder moeten' candidatcn gesteld worden in plaats van do niet-herkiesbare aftredende Hoofdbe stuursleden, de heeren J. B. v. d. Deure en J. W. Lefeber. Na korte bespreking wordt met alg. st. besloten in de vacature- v. d. Deure te stellen den heer Eggiuk Sr. te Voorschoten en in de vacature-Lefeber den heer W. Alkemade te Noordwijk. Aan de zusterafdeelingen zal gevraagd worden deze candidatcn te willen steunen. Thans komen aan de orde, eventueele voorstellen voor de 152ste Alg. Vergadering. De heer van Til Hartman wil het Hoofdbestuur in overweging geven, dat dit stappen bij de Regeering doet inzake de uitvoering der Arbeidswet, wat betreft het pellen der Bloembollen. Spr. licht zijn voorstel toe, toont aan de last en onbillijkheid voor dit gedeelte van ons bedrijf en bepleit meer soepelheid. Besloten wordt met alg. st. dit aan het Hoofdbestuur te melden. De heer F. Rijneveld bepleit middelen tegen het stelen van bollen. Na eenige bespreking wordt het 't beste geoordeeld, dat deze zaak plaatselijk wordt geregeld. Bij de rondvraag brengt de heer Freriks ter sprake do mogelijkheid van wachten, ten einde bet stelen der bollen te weren. De Voorz. wijst er op, dat de vrijwillige veiligheidsdienst nooit is opgeheven. De heer Bijl, secretaris, zegt, dat de veld wachters het weder dienst-doen dezer in stelling zouden toejuichen, doch wil er den bloemisten vooral op wijzen, geen zieke bollen op de tuinen achter te laten, maar deze onherroepelijk te vernietigen. Ver schillende middelen, die in dezen zouden kunnen worden aangewend, worden be sproken. De Voorz. zegt, dat het Gemeen tebestuur gaarne steunt. De Voorz. wil de te nemen maatregelen wel mot den burgemeester bespreken, waartoe met alg. st. wordt besloten. Hierna sluiting. Gegund. De electrische verlichting van de R.-K. Kerk en Pastorie te Voge lenzang is. opgedragen aan het Electr. Techn. Inst. Bureau van den heer F. Kok, alhier. Werkloosheid. Door den Hill. Be- stuurdersbond is een adres tot den Raad gericht, ten einde eventueele werkloozen uiterlijk 1 Dec. te werk te doen stellen en ook den ongehuwden werk to verschaffen. Goedkooper brood. Het bruinbrood is alhier per 8 ons met 2 ct. in prijs, vermin derd; het witte brood met 1 cent. Alle beetjes helpen! Gestraft. Een slager alhier is bij ap pèl wegens overtreding der Vleeschkeu- ringswet, veroordeeld tot f 150 boete sub sidiair 30 dagen hechtenis. Getrouwd: F. A. Hageman en A. de Groot. Geboren: d. van E. Schoonderbeek Methorst z. van R. C. VisserHof d. van H. van RuitenBechthold z. van C. A. M. de GrootBeurze. Inqezonden Mededeelinq. voor vloeren en meubelen, De heerlybe zuivere terv pentj/nwas van de Erdal fabriek te Amsterdam Brenfll Zonneglans en Dennengeur (n Huis NOORDWIJK. De geeselkolom. Eenige dagen geleden hebben wij gemeld, dat de zic.li toen in het Stedelijk Museum De Lakenhal te Lei den bevindende geeselkolom, welke voor 1800 te Noordwijk bij de rechtspleging werd gebruikt, derwaarts zou worden overgebracht om daar in het raadhuis te worden geplaatst. Thans is deze geeselpaal alhier terug gekeerd Het is een vierkante, groene paal, hoog 4* Meter, breed 191 c.M. en dik lil c.M., voorzien van ijzeren schijf en windas. Volgens oude gegevens stond deze gee selpaal destijds aan de Creepclstraat, thans. Van Limburg Stirumstraat, naast het voormalige Racdt- en Weeshuys. Over een ouden muur konden de" Noordwijkers de tuchtiging der misdadigers aanschou wen, bestaande uit slagen, welke de rak ker met roede of zweep, waaraan smalle riemen of touwen, aan het eind voorzien van knoopen, loóden kogeltjes of ijzeren prikkel, den tot geeseling veroordeelde op lendenen en rug tot bloedens toe toediende In zijn „Noordwijksche Arkadia" dicht Van der Valk (1748) over deze geeselstvaf- fen: „De Roe word hier nooit neergesmeten, Voordat den booswicht piept, en huilt". De plaats, waar de geeselpaal destijds stond, is thans een tuin, in eigendom toe- behoorendo aan den heer J. Baalbergen SASSENHEIM. Aanrijding. Bij paal 22, ter hoogte van den Warmonderdam, had gistermor gen een vrij ernstig ongeval plaats. De rennersvereeniging „Hollandia" te 's-Gra venhage verreed dien Zondag haar kam pioenschapswegwedstrijd. Daaraan had o.ra. ook deelgenomen de bekende Haag- scho wielrenner Ari v. d. Stel. Door pech-» was deze uit den strijd geraakt en op weg naar zijn woonplaats teruggegaan. Toen hij met nog twee andere renners bij den Warmonderdam passeerde, kwam plotse ling een motor met zijspan uit de riebtiug Sassenheim eveneens, den bocht om. Deze motorrijder reed met groote vaart en zag onverwachts voor zich een auto, dien men aan het repareeren was. Hij haalde links uit, doch kon niet tijdig genoeg meer naar rechts zwenken, met het gevolg, dat hij tegen de drie wielrenners opreed. Een hun ner kwam in een sloot terecht, doch v. d. Stel sloeg over den motor heen en bleef enkele oogenblikken bewusteloos liggen. Onmiddellijk werd de geneeskundige hulp van dr. Ie Grand ingeroepen, die con stateerde, dat de linkerhand van don Ha genaar zeer ernstig verwond was. Verschil lende middenhamlbeentjes en vinger kootjes waren verbrijzeld. De geneesheer betwijfelde of v. d. Stel ooit zijn linker hand weer goed zal kunnen gebruiken, hetgeen voor den wielrenner tengevolge zou hebben, dat hij als renner niet meer zal kunnen uitkomen. De aangeredene werd naar het St. Ber nard usgesticht overgebracht en vandaar naar het gemeenteziekenhuis te Den Haag De fietsen waren totaal' vernield. SPORT EN WEDSTRIJDEN NEDERLAND-DENEMARKEN 4—2. EEN GEFLATTEERDE OVERWINNING Wamsteker faalt. (Van onzen specialen Verslaggever). Voor den strijd. Te midden van kille regendagen, waar aan de herfst zoo rijk is, stonden we nu voor een schitterenden herstdag, welke ons de stervende natuur nog even, kort en weldadig, deed opleven. 0 ja, als we zoo de velden zien in volle kleurentinteling, dan is ook dit jaargetijde schoon. Geen wonder, dat op zoo'n dag alle hou ders van kaarten voor een internationa len voetbalwedstrijd, acte de pré- sence geven en dat zelfs nog liefhebbers van spel en bal op Zondagmorgen beslui ten naar de hoofdstad te gaan om den strijd tegen de Denen gade te slaan. Wel dreigde kort voor den aanvang eenige ongevaarlijke regendruppels de orde te komen verstoren, maar tegen aan vangstijd was hot in het Stadion aan den Amstolveensohen weg slechts zon en le ven, zoodat de stemming enthousiast was. Toen wij dan ook bij tweeën onze plaat sen gingen opzoeken bood het geheel met zijn gevulde tribunes, een feestelijken aan blik. Vrijwel alles was als vanouds, ook de Amsterdamsche Postharmonie, die met gevierde deuntjes do wachtende menigte bezighield. Bovendien constateerden we 'n nieuw en duidelijk scoringbord, door de altijd ijvere Directie aangebracht. De volgende officieele personen moeten aanwezig geweest zijn: A. Nörgaard, Deensch Gezant. Axel C. F. Sporen Fiedler, Gezantschapssecretaris Mr. I. Möller, consul van Denemarken te Arasterdam. Mr. J. B. Kan, Secretaris- Generaal in Algemeenen Dienst. Mr. P. Drooglever Fortuyn, Mr. P. M. Arts, Mr. J. B. Bomans, Mr. G. A. Boon, Mr. A. M. Joekes, W. H. Vliegen, Leden van de Tweede Kamer der Slaten-Generaal. S. R. de Miranda, Dr. I. H. J. Vos, E. Polak, J. H. A. L. van Frijtag Drabbe, Wethou ders der gemeente Amsterdam. Louis Ostrup, Johan Gandil, Bestuursleden van den Deenschen Voetbalbond. J. Warner, Dr. J. W. de Goeje, P. A. de Haan en J. M. de Korver, Eere-leden van den Neder- landschen V. B. Ir. J. W. Kips, C. A. W. Hirschman, S. Coldeweij, D. C. Spaan, P. Timmermans en A. de Haan Azn., Be stuursleden van den N, V. B. Mr. M. H. de Boer en Mr. Menno S. Kalma, oud-be stuursleden van den N. V. B. Be leden der Afdeelingsbesturen. Bestuur van het Ne derlandsch Olympisch Comité. H. J. Bal- foort en M. F. Graafland, Rijks Inspec teurs voor de Lichamelijke Opvoeding. C. van Asperen, waarn. Hoofdcommissaris van Politie. D. Dijkstra, Commissaris van Politie van het Bureau Overtoom. Ploos van Amstel, Commissaris van Politie van het Bureau Muiderpoort. D. Schuitema ker, Hoofdcommissaris van Politie te Utrecht. Om 1.58 kwamen de Denen reeds in het veld en 2 minuten later do Hollanders. Beide ploegen werden met veel handge klap en gejuich begroet en na het spelen der verschillende volksliederen en het po seeren voor een leger van fotografen kon scheidsrechter Dr. Bauwens uit Keulen de aanvoerders laten tossen. Blicher ried mis en Denis koos met den matigen wind tegen aan te vangen. De opatelling der elftallen was: Holland: v. d. Meulen Denis v. Kof Krom Wamsteker v. Heel Tap Buitenweg Baer v. Slangenb. Gielens de Natris Scheidsrechter Dr. Bauwens (Duitschl) Nilson Hansen Laursen P. Joergensen V. Joergensen Johansen Jensen Bendixen Blicher Tarp Benemarken: Christiansen De wedstrijd Om 2.05 bracht P. Joergensen den bal aan 't rollen en na goed combineeren met V. Joergensen, die Rohde verving, en Hansen, komt de bal al aanstonds voor het Hollandsche doel, waar Denis redt door uit te trappen en eindelijk Johansen uit de scrimmage overschiet. De Hollanders ondernemen direct ook hun eersten aanval. De bal belandt bij Tap die echter te scherp doorgeeft en de bal rolt uit. De Denen zetten vol vuur door. Goed combineerend en onberispelijk plaatsend wordt dan links, dan rechtsbuiten aan 't werk gezet en Hansen valt vooral op door zijn snelle rushes en gevaarlijke voorzet ten. Minuten lang zweeft het leer in het Hollandsche doelgebied, tot eindelijk Nil son weer voorzet en de bal corner gewerkt wordt, die Laursen overkopt. Even komt er opluchting voor de ge spannen gemoederen als Baer v. Slangen burg den bal krijgt toegespeeld. Hij geeft een verren trough pass aan Buitenweg, die zich listig had opgesteld en direct een schot lost, even boven de deklat. Do Hollanders kennen het ook, want Baer combineert alweer met de Natris, die goed voorzet, maar Blicher is hier het groote struikelblok. We worden vergast op goed sluitend combinatiespel der gasten. Alles in de verdediging zwoegt en alle hens moeten ook aan dek om die vurige Denen van het lijf to houden. Wamsteker krijgt nog geen vat op zijn tegenstanders, zoodat de aan vallen gevaarlijk zijn. Nilsson zet weer voor en Denis kopt corner. Even later heeft v. d. Meulen den hal, maar Nilsson en Laursen willen tegelijkertijd het leer in de touwen deponeeren. Onze keeper is echter safe en zoo loopt 't goed af. De roodbaadjes komen echter terug en tracteeren v. d. Meulen op een reeks kogels en zitten hem op de hielen, zoodat hij spoedig kan toonen een bijzonder talent te bezitten. Buitenweg krijgt den bal van. Baer en zendt door naar de Natris, maar 'dp n loopt uit. Vliegensvlug verplaatst zich het speU blijft Denemarken in de meerder!^ Hansen rent langs de lijn dat het een Im is, maar voor doel doen de gasten toni onhandig en de juiste afwerking ontbrpeh Gielens brengt met Tap even goed oi maar die reus daar op de linksback plaats is niet te passeeren. Hij drijft telil tot over het middenveld op om keurig a» Hansen over te geven. v. Kol redt echt» De bal komt terug. v. Heel, Krom en T, Kol trachten koppend opluchting te br< gen en wo verwachten elk oogenblik doelpunt voor de Denen. Wamsteker niet vlug genoeg met aanvallen en er i in het middenveld legio gapingen. Gielens gaat 't weer eens probeereii. Hj brengt 't tot een corner door Blicher, maai Jensen verzendt het leer weer naar Ha> sen, die vrijstaat. Een vrij veld voor zici stormt hij op v. d. Meulen af, tot op i 1 Meter voor doel Denis nog kan ingrij. pen en corner werktl Vlug verplaatst het spel zich. De Hol. landers spelen een meer open spel en ziji daarom, ondanks het geringer aantal a|. taques iets gevaarlijker. Tap kan het hh Gielens best vinden. De laatste geeft eeui. ge scherpe voorzetten, die Buitenweg naa« plaatst of die keeper Christiansen kl«> vast vangt. Buitenweg zit hem op z'n hui( maar ook hier vruchteloos. Onze midhalf kan er maar niet inkomq en zoo verzwaart hij de taak der verdeij. gers aanmerkelijk. Zijn opstellen ma dat de Denen vrij kunnen plaatsen en o slaat er onophoudekjk gevaar voor Hollandsche veste. Gelukkig staat v. 1 zijn partner Denis goed bij en speelt v, Meulen oen brillante partij, zoodat slrijd hier spannend en aantrekkelijk De invaller V. Joergensen schiet dan goede kans om te scoren overl Het spel verslapt dan even. De Dena kunnen blijkbaar dat snelle tempo volhouden Wamsteker blijkt nu zijn plaats waard te zijn. Hij loopt heen en weer der een voet aan den bal te krije^ zoodal Denis verschillende malen m" ingrijpen, v. Heel veroorzaakt dan corner, die weggewerkt wordt. Holland wordt nu sterker en Buitem verrast weer door schitterende schoten nochtans zonder succes. De Denen blijven echter vlugge aanval, len opzetten en achtereenvolgens scbic P. Joergensen en Nilsson vliegend snel leer over het doel. Tap plaatst onberispelijk naar Giekm, maar Buitenweg schiet naast. Verscheidene Hollandsche worden nu ondernomen, maar Blicheri Jensen met hun helpers keeren het gen» De eerste vrije trap voor buiteiwl wordt nu na een half uur spelen ce& men tegen Nilsson, waaruit Baer een 0 rlen aanval onderneemt met de Nati Blicher redt echter. Het te lang wacbli met wegtrappen door Wamsteker I oorzaak dat de meer actieve Denen hs het leer afhandig maken en de gasten i het offensief komen. Eindelijk eens een goede trap van di A.S.C.'er naar de Natris. Deze zendt dn naar- Buitenweg, die Gielens aan 't wei zet en de mooie aanval eindigt door ova schieten van Tap. Nu begint het spel van Wamsteker op te leven. Hij is echter in zijn sjx defensief om succesvol op te treden en gemis van 'n goeden spil begint zich ted« gevoelen. Gelukkig laten de Denen zich eenige malen offside zetten, zoodat het; vaar afgewend wordt. De gasten krijgen echter weer eoni.i bevliegingen, maar onze achterhoede staat ben en ook ontgaat een vasthoute van Krom'door Laursen niet aan liet ziend oog van den arbiter. De Denen komen echter terug en alsi v Heel eens mist breken eenige an:sl minuten voor de Hollanders aan. Di trapt tegeif v. Kol aan en 't is corner.ij 3 minuten.De corner wordt achter plaatst. Baer krijgt den bal. Hij passi naar de Natris. Deze plaatst voor de e® Er ontstaat een belegering. Tap geefi n Gielens, Blicher vergeet weg te trappcoi Tap benut deze gelegenheid door met schuin schot Holland de leiding te u'o; (1—0). Wat een onverwacht doelpunt voor Oranjemannen! Nog 2 minuten zijn er te spelen Denen zwoegen nu geweldig, maar al; scheidsrechter de rust aankondigt li' Holland de leiding. Tijdens de pauze even een interuil door een populair nummertje der Poi harmonie en een snapshot door een dm* van Denis en dan gaan we om 3.05 af 'de tweede helft beginnen. De Denen beginnen met een aanval i' afgeslagen wordt en dan is het woord aö de Oranjemannen. v. Heel geeft goed aan Buileuwe! deze aan Gielens, die uitmuntend voorst maar Tarp verplaatst het leer naar f Deensche voorhoede. Wamsteker dan onbehoorlijk bewerkt. Uit den vr;.* trap plaatst hij naar voren. Baer M door en doordat de Deensche achterlik mist komt hij alleen voor Christian-* Hoewel Baer ongelukkig slecht schiet pelt dé bal toch over keepers handen het doel (2—0). Een doelpunt binnen 3 minuten! Nog is het gejuich over dit spw succes niet verstomd of de Natris-5* al weer een voorzet juist naast en Bo* weg denkt in den benedenhoek hebben. De Hollandsche aanvallen volgen ei o]i .en z'Miw.iar pruheerl Wamsteker schot te lossen dat overgaat. Na andermaal 3 minuten gespet" hebben plaatst Tap keurig naar B»* c:es1 i

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4