Tweede Blad He macht van den Eenvoud. Maandag 26 October 1925 B!99M*!LA>?!0 f Vragen van Kamerleden. Sigaren verkoop door Postambtenaren. De heer Staalman heeft aan den minis- jer van Waterstaat schriftelijk gevraagd: Kan de minister goedkeuren, dat door postambtenaren te 's-Gravenhage tabaks- artikelen worden verkocht, voornamelijk onder het postpersoneel, en dan nog wel be neden den banderolleprijs, waardoor alzoo een ergerniswekkende concurrentie wordt aangedaan aan de sigarenwinkeliers? ïfeent ook niet de minister, dat zulks iet dienstbelang niet ten goede komt, veeleer schaadt? Is de minister bereid, dan maatregelen 'te treffen, die aan dergelijke handelingen een einde maken? De beperking der gedlstllleerdproductle. De Staatscommissie ontbonden Bij Kon. besl. is de Staatscommissie, in gesteld bij Kon. besluit van 0 Maart 1919, aan welke werd opgedragen de mogelijk heid te onderzoeken om, zonder de indus trieën te knakken, aan het branderij-, dis tilleerderij- en likeur8tokersbedrijf een an dere richting te geven en meer bepaalde lijk na te gaan het vraagstuk of het ter jrille van de bestrijding van het alcoholis me mogelijk is, de productie van gedis tilleerd voor inwendig gebruik bestemd, aanmerkelijk te beperken, indien het kan op te heffen, ontbonden, met dankbetui ging aan den voorzitter, den ondervoor zitter, de leden, den secretaris en de ad junct-secretarissen en is benoemd tot ridder ln de Orde van 'den Nederlandschen Leeuw J. G. L. v. d. Lande, voorzitter van voornoemde staats commissie, lid van de Eerste Kamer der ötaten-Generaal. heden heeft met den minister van water staat en daarna met den waarnemend di recteur-generaal der posterijen en tolegra- fie een bespreking gehad o.m. over de ge volgen, welke voor het courantenbedrijf voortspruiten uit de omzetting van de op sommige plaatsen nog bestaande, beperk te Zondagsbeslelling in een gelegenheid om alle correspondentie kosteloos aan de kantoren der posterijen af te halen. Om de daaraan verbonden bezwaren tot de geringste proporties terug te brengen zullen de tijden, bcstomd voor hét afhalen zooveel mogelijk na overleg met belang hebbenden naar plaatselijke omstandighe den worden vastgesteld. Verder zal de laatste bestelling op Za terdag eventueel later worden uitgevoerd dan op andere werkdagen, om de bladen nog in die bestelling te kunnen opnemen. Buitenbestellingen, die slechts eenmaal daags en dan gewoonlijk in den voormid dag uitgevoerd worden, zullen voor het zelfde doel zooveel mogelijk naar den na middag worden verschoven. De Maandag ochtendbestelling zal, als daardoor geen grootere belangen in het gedrang komen, vroeger dan anders beginnen, opdat de Zondagochtendbladen belanghebbenden zoo vroeg mogelijk in don ochtend bereiken. Proza en poëzie bij de windmolens. In het Friesclie Waterland, het laag- veengebied met de meren van de aangren zende diluviums, verdwijnen de watermo lens de een na den ander. Zij worden ver vangen door Hercules- en electrische ge malen. Voor het landschapsschoon is dit ongetwijfeld te betreuren, maar goed is dit voor de gezondheid van de molenaars, die in de gure seizoens niet zelden heele nach ten moesten verblijven in of bij de molens, zonder ook maar eenige beschutting tegen tocht en wind te kunnen vinden. Er is veel kou geleden bij de windwa termolens en de poëzie moest soms duur betaald worden. „Tel." Uit den Delftschen Raad. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. van Delft werd door den Raad besloten het maximum aantal opcenten op de Per- soneele belasting van 140 terug te brengen tot 100. De mindere opbrengst voor de ge meente zal ongeveer 40.000 bedragen. Gemengde Berichten De onbewaakte overwegen. Een schrijven van het R. K. Werkliedenverbond. Door het bestuur van het R. K. Werk liedenverbond in Nederland is aan de Di rectie der Nederlandsche Spoorwegen na- tolgend schrijven verzonden: „Voortdurend trekken onze aandacht vele ongelukken, die plaats hebben op de onbewaakte overwegen. Wij achten ons verplicht op dit euvel fcwe bijzondere aandacht te vestigen en u b verzoeken middelen te beramen om er ten einde aan te maken, althans de kans o? ongelukken tot het uiterste te beper- l-i Wij hebben ons de vraag gesteld, of er !ii de huidige ontwikkeling der techniek tie! iets zou te vinden zijn, waardoor met bfr kkelijk geringe financieele offers het fuvel aanzienlijk zou kunnen worden be perkt. Wij denken bijvoorbeeld aan de toepassing der electrische (licht)-seinen of schellen, die door den naderenden trein automatisch in werking zouden wot- ilen gesteld. (Zooals b.v. te Veur bij de kalte vfn de electrische tram. Red. L. Crt.) Het moet voor U.H.E.G. toch ook hard t®n voortdurend kennis te nemen van de- te gevolgen van een bezuinigingsmaatre gel reden waarom wij beleefd een beroep doen het mogelijke te beproeven. Het gaat hier om vrij talrijke men senlevens, tot bescherming en behoud Marvan eenige financieele offers o.i. noo- fli? zijn. ^tn dit schrijven zenden wij afschrift san Zijne Excellentie den Minister van .Waterstaat." Betere regeling van het afhalen van post op Zondag. He commissie van De Nederlandsche ^i. ia dp era in zake posterijen-aangelpgen- Ernstig motor-ongeval. Drie gewonden. Zondagmiddag heeft op den Haarlem merweg bij den Uitweg (even voorbij Slo- terdijk) een ernstig motor-ongeval plaats gehad. De heer J. J. Inpijn, die met de heeren A. H. W. Hoogenkamp en D. Millart allen uit Den Haag, nnar den voetbalwedstrijd Nederland-Denem,arken was geweest, keer de omstreeks half vijf met zijn motorrijwiel met zijspan naar de Residentie terug. Terwijl het voertuig een groote vaart had, sprong een der handen. Het motorrijwiel met zijspan vloog over den kop. Allo drie inzitfpnden werden eruit geslingerd Door voorbijgangers en politie werden zij naar een in de nabijheid gelegen boerderij ge bracht, waar hun eerste hulp werd ver leend. Per auto-brancard van den Gem. Geneesk. Dienst werden zij later naar het Wilholmina Gasthuis vervoerd. De heer J. J. Inpijn, die het motorrijwiel bestuurde, is'er het ernstigst aan toe. Hij is in bet ziekenhuis ter verpleging opgeno men. Ook de heer Millart, die op de duo zat, moest hoewel minder ernstig ver wond dan de heer Inpijn eveneens wor den opgenomen. De heer Hoogenkamp kon. na verbonden te zijn. naar Den Haag terugkeeren. Het motorrijwiel is niet zeer ernstig beschadigd. Ernstig auto-ongeluk. Zaterdagavond heeft op den Bussummer Grintweg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Om 9 uur 's avonds vertrekt uit Hilversum een autobus naar Bussum, van waar op denzelfden tijd een bus naar Hil versum afrijdt. Achter de uit Bussum afkomstige auto bus reed gisterenavond een tweewielig-mo- .torrijhiig, waarvan do bestuurder wilde passeeren, juist on het moment, dat de beide autobussen elkaar on den Bussum mer Grlnïweg tegenkwamen bfl fiei meik huisje. Het motorrijwiel kwam in botsing met de uit Hilversum afkomstige autobus waarvan de bestuurder door naar rechts nit te wijken nog getracht had een ongeluk te voorkomen. Bij de zwenking naar rechts raakte de bestuurder het stuur kwijt, waar door deze autobus tegen eon boom reed. De motorrijder de keer Hardenberg nit Bussum werd van zijn motor afgeslingerd. Hij werd naar het ziekenhuis te Hilversum overgebracht waar hij in zeer zorgwekkend den toestand is opgenomen. Ook de bestuurder van de autobus werd vrij ernstig gewond, terwijl drie der inzit tenden lichte kwetsuren opliepen. Doordat de auto tegen een boom opreed zijn de ra diatoren van den wagen afgerukt. Het mo- torrijwiel, dat in brand vloog, is geheel ver nield. Nader vernemen wij uit Hilversum, dat de heer H., die een hersenschudding heeft bekomen, Zondagavond bij kennis is geko men. Hij mocht echter nog niet door de politie worden gehoord. Intusschen is de auto, waarmee het on geval is gebeurd in beslag genomen. Aan de politie is namelijk ook een andere lezing van het gebeurde gegeven, waaruit zon blijken, dat de autobestuurder schuld heeft, Volgens die andere lezing zou de motorrij der op den weg hebben gestaan om zijn motor te repareeren, toen hij plotseling door den auto, uit Hilversum afkomstig, werd aangereden. De politie te Hilversum stelt naar een en ander een onderzoek in. Ongeval bij een voetbalwedstrijd. Bij den wedstrijd Z. A. G.Quick kwam de voorhoedespeler van Z. A. C., de heer J. Rode, zeer onzacht in aanraking met een voorspèler der tegenpartij, met het ge volg dat Rode een been brak. Jongenstribune Ingestort. Zoo groot was de belangstelling op het M..VV.-terrein te Maastricht, ter gelegen heid van den wedstrijd M.V.V.N.A.C., dat een der jongenstribunen het op een gege ven moment begaf, ten gevolge waarvan een jongen een schouderfractuur en een ander jeugdig toeschouwer een enkelbrouk bekwam. Huls Ingestort Te Hoeven is het woonhuis van mej. Alewijns, aan de achterzijde gedeeltelijk ingestort, zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Goed afgeloopen Toen zekere* B. Zaterdag per fiets van Zev. Hoek naar Zevenbergen terugkeerde en ondanks het gegeven sein van onveilig toch nog even voor den bietentrein der Coöp. Suikerfabriek, die ter hoogte' dor fabriek den openbaren weg passeert, door reed, kwam hij te vallen op de rails en werd door de locomotief een 20-tal meters meegesleurd. Toen de trein tot stilstand was gebracht, bleek de onvoorzichtige slechts een rib te hebben gebroken. Ernstige mishandeling. Vrijdagmorgen half vijf is te Leeuwarden de bejaarde TV. Meyer door een hem onbe kend peraoon aangevallen, die hem tracht te te worpen, waarin hij in zooverre slaagde, dat de man in bowusteloozen toestand op den weg bleef liggen. De dader hoeft zich hierna verwijderd. Het slachtoffer is, na daar twee uur gelegen te hebben, weder bij gekomen en was nog in staat zich loopende naar het politiebureau te begeven, waar hij aangifte deed van de overrompeling. On middellijk begaven zich eenige politiebe ambten naar do plek aan den weg van Sur- kuisterveen, waar de frorsteling heeft plaats gehad, en slaagden erin enkele voet afdrukken in den bodem tp ontdekken. Hier na werden eenige politiebonden gerequt- reerd, die zich ln de richting van een huls- je voortbewogen bewoond door den onge- huwden Jongeman J. TV., die daarop ge arresteerd werd. Uit het verhoor, dat daar op volgde, bleek dat TV. inderdaad de da der van de overrompeling was, al was het dan ook nlot zijn bedoeling geweest Meyer te treffen. Het geval wilde namelijk, dat hij ruzie had gehad met een veekooper, zekere B. P., welke tweespalt zoo hoog is geloo- pen, dat- TV. dreigde hpm te zullen ver moorden. Wetende welken weg P. gewoon was te Ioopen, had hij hem gisterenochtend ln de schemering opgewacht, zonder er aan te denken, dat hij wel eens de verkeer de kon voor hebben. Toen M. naderdp was de toilet-necessaires en het buffet-kastje was plaats voor zes personen. Leon liet zich in 'n breede armzitting vallen recht tegenover Miss Davis, maar de dochter van z'n beschermer zei: Kom hier zitten, anders moet ik te hard spreken. Leon gehoorzaamde dadelijk. En nu ving 'n geanimeerd gesprek aan, dat Ga- brielle mot 'n lichte kleur op haar wan gen en met glinsterende oogen volgde. Maar 't was Gabriclle er niet om te doen, te weten te komen, of Leon Ber- trand met Oud op Nieuw appelbeignets en gepofte kastanjes gegeten had. Vanaf het oogenblik dat haar papa was thuis gekomen met de mededeeling, dat hij op wetenschappelijk gebied 'n ster in Leon Bertrand ontdekt had, was haar belang stelling voor den jongen man gaan groei en. Hot meest interessante, ja, pikante van de zaak was, dat die Jongen van bui tengewoon geringe ouders stamde en dat hij geen cent bezat. Als haar vader echter iemand bescherm de, waren er ontegenzeggelijk kwaliteiten in zoo iemand aanwezig. Haar nieuwsgie righeid dreef haar naar de hoofdstad, maar in gezelschap van haAr Engelsche gouvernante. En daar, in dat eenvoudig pension, waarin Leon z'n kamers had, had zij verbaasd gestaan over deneer lijken eenvoud van dien smldszoon. Zon der een oogenblik valscbo schaamte te toonen, had hij haar verteld, van z'n pril le jeugd in Loingon, dat z'n vader, nadat- le totaal geruïneerd was, had verlaten, van Trois-Sources, het zoo lief gelegen gehucht, van waaruit-ie de lagere school in de stad bezocht. hij het die de klappen kreeg en niet P. De dader wordt voorloopig ln arrest gehouden. Onvoorzichtig Vrijdagavond sprong mej. J. K. nit Loosduinen van de Westlandsche stoom tram, ter hoogte van Maairust. ZIJ moest daar ln het bondsgebouw met haar kinder koor repetitie houden. Zij viel echter en kwam met den voet onder de wielen, waardoor dit lichaamsdeel verbrijzeld werd. Tevens werd zij ernstig aan het hoofd en een der armen gewond. Zij ia naar het Haagsche ziekenhuis gebracht. 1 Vrouwenhandel Door de politie te "Winterswijk is pro ces verbaal opgemaakt tegen den aldaar woDenden Z., wegens poging tot vrouwen handel (art. 250 ter W. v. 8.). Z. had ge tracht een Duitsch dienstmeisje te huren voor een berucht huis te Amorsfoort. Sigarenfabriek uitgebrand. Zaterdagavond omstreeks zeven uur werd brand ontdekt in een sigaren fabriekje op de bovenverdieping van porceel Reitz- slraat 13, te 's-Gravcnhage, dat tevens als tabaksbergplaats dienst doet. Het vuur vond gretig voedsel in een groote partij tabak en sigaren, welke daaT was opgeslagen, waarna de vlammen ook den vloer en het plafond aantastten. Nadat de brandweer het geheel verlaten perceel was binnengedrongen, wist zij met twee stralen den brand binnen een half uur meester te worden. Een belangrijke hoeveel heid tabak en sigaren verbrandde. De schade is vrij aanzienlijk, doch wordt go- dekt door verzekering op beurspolis. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan, door dat de eigenaar de heer A. van Huizen, een brandende pijp tabak in zijn Jas heeft ge stoken en deze hee'ft neergehangen in de fabriek. De pijp is toen waarschijnlijk uit zijn jaszak gevallen en heeft'zoo de tabak, die op den grond lag, vlam doen vatten. Een garage, in het benedenperceel geves tigd, kreeg geen schade. Ernstige brand. Te Valkenswaard is Vrijdagnacht de ka pitale boerderij met woonhuis van den heer J van Roekei totaal afgebrand. Nagenoeg al het vee kwam ln de vlammen om. Drie kinderen kon slechts met moeite gered worden. De oorzaak van den brand is on bekend. Assurantie dekt de schade. Schapen doodgebeten In de weide van den landbouwer J. G te Dinteloord werden drie schapen door honden doodgebeten, terwijl zeven scha pen zoodanig door beten waren toegeta keld, dat zij afgemaakt moesten worden. Hoog water ln Friesland. Door den regenval werken in Friesland stoomgemalen in polders reeds dag en nacht, om het water in don boezem te loo- zen. Daardoor wordt do waterstand daar boog en zijn gisteren alle zeesluizen ge opend.. Auto-diefstal. Men meldt ons uit Amsterdam: Toen dr. D. Zaterdagavond, nadat hij om ongeveer 10 uur in de Nio. Maesstraat zijn Chevrolet-auto had laten staan, wocr wilde vertrekken, kwam hij om 11 uur tot de ontdekking, dat zijn wagen verdween was. De politie word van het geval in kennis gesteld, welke tersfond opsporingen deed verrichten. Een dienstdoende agent van politie ontdekte de wagen in de Haquars- straat. Do auto bleek echter in defecten toestand te zijn. Van de(n) dader(s) geen spoor te ontdekken. Verduistering. Naar wij vernemen, is gisteren in het American-Hotel te Amsterdam, door een in specteur van de Centralp Rpcherehe aan gehouden een Jongeman P. M. genaamd, woonachtig te Haarlem. De aangehoudene wordt verdacht van verduistering ten be drage van achtduizend gulden. Vermoede lijk zal P. M. ter beschikking van de Haar- lemsche politie worden gesteld. Diefstal en heling Door de politie te Deventer zijn eeti tweetal personen gearresteerd wegens diefstal van tien kisten chocolade en he ling daarvan. Het zijn de 48-jarlge H. 8., die bekende de chocolade bij de N.V. De venter Koek- en Suikerwprkfahrick, voor- hoon .T. P. Coplinfh en Zn., hii wplke N. Met trots vertelde bij van z'n vader, die geen oogenblik geaarzeld had, het ge vaarlijke en beulende werk in de mijnen te gaan yerrichten, toen het er op aan kwam het gezin voor honger te vrijwa ren En ten slotte had-ie haar gezegd: Ik ben uw papa natuurlijk zeer dank baar voor wat-ie aan mij en daardoor ook aan mijne ouders doet, maar ik heb hem de stellige belofte gegeven, dat Ik niet rusten zal, vóór ik al de kosten, die hij aan mij besteedt, tot de laatste cen time zal hebben terugbetaald. Gabrielle had hem verrukt aange staard. Wat 'n verschil, hij: de oprechte, kern-gezonde Jonge srnids-zoon met z'n buitengewonen aanleg voor de weten schap of die verwijfde salon-Jonkers, die, speculeerend op hun afkomst, haar tus- schenbeide zoo vervelen konden. Vanaf dit oogenblik waren haar ge dachten zeer vaak bij den Jongen werk tuigkundigen student, die bij elk over- gangs-examen, zelfs zonder zich meer dan de anderen in te spannen, zulke prachtige cijfers haalde. Bij de eerste visite bleef het niet. Ga brielle, het .eenige schandelijk-verwende kind van den machtigen Grainson, die meer dan vier duizend man personeel op zijn terrein in dienst had, noodzaakte haar vader drie maal in de laatste twee Jaren naar Parijs te gaan en haar te chaproneeren, om, dat sprak vanzelf, be halve aan de opera, ook 'n bezoek aan zijn beschermeling. Loon Bertrand, te gaan brengen. Ook ditmaal, den dag volgende op Nieuwjaar, had zij haar vader als 't ware geprest, haar naar Trois Sources te ver- UIT DE RADIO WERELD, Wal ar vanavond ta kaoraa la 4.20 London 80S H. Voord», m tem eert Zürlch BIS M. Conoort MS» ster 410 M. Concert 5.Hilversum 1000 M. Klnderuurtjfc 0.05 Radio-Paris 1ZB0 1L Concert 0.20 Hamburg 805 M. Muziek ln 6.20 Londen 860 M. Muziek. 6.40 Hilversum 1050 M. Halfuur voof de huisvrouw, spreekster mej- X H. i Lauwers, directrice R.-K. Huishoud* schooL 7.20 Hamburg 895 M. Voor&r, Zang al muziek. Münstor 410 M. „Die Braai van Messina" van Schiller. 7.35 Zurich 015 M. Voordr. en concert, 8.Hilversum 1050 M. Berichten, waarna concert. Rome 425 M. concert. 8.20 Londen 865 M. en Daventry 10OÖ M. muziek, tooneel en zang. Bourne* mouth 885 M. Concert. Oslo 882 M, Voordr. en zang. Newcastle 400 Ma Strausz-avond. 8.35 Radio-Paris 1750 M. Concert. 9.20 Hamburg 895 M. Dansmuziek. 10.Hilversum 1050 M. Berichten. V. hij in dienst was, to hebben gestoleh, en de 29-jarlge J. v. A., die er van ver* dacht wordt, de chocolade voor 8. te heb-» ben verkocht. Een oneerlijke besteller. Een Italiaansche schoenmaker en zijn; Fransche vrouw waren naar Holland geko men, om een nieuw bestaan te zoeken. Ze stapten Vrijdagavond op hot Beursstation te Rotterdam uit den trein en omdat ze geld noodig hadden, vroegen zo een be steller, dien ze om z'n wittp kiel en ge- nummerde pet vertrouwden, den weg naar een wisselkantoor. De man stelde voor, dat hij wat geld voor hen zou wisselen. Hij kreeg een biljet van duizend Fransche francs en gaf den vreemdelingen al vast een paar gulden, hun verzoekend te wachten tot hij terugkwam. Het heerschap is eoh« ter niet meer komen opdagen en de bestoio* non hebben eenige uren door de stad go* zworven, op zoek naar oen politiebureau* Ze konden zich niet verstaanbaar maken De politie is den dader op het spoor. Laaghartig. Door de centrale recherche te Amstor- dam Is Zaterdagmorgon aangehouden een 23-Jarfe jongmenseh, zleh nnemonde Koop man, die vorige maand kennis had aan- eeknoont met een 21-jarig meisje, dat hij had beloofd te zullen, trouwen en dat hem daarom haar heele bezit van ongeveer 8000 had ter hand gesteld. Na een paar dagen verdween hij met het geld en lief n'ots meer van zleh hooren Thans blijkt, dat hij -nog slechts in hof bezit is van 245 on eenige door hem ge kochte goederen ter waarde van ongeveer f 2500, terwijl hij beweert het overige geld te hebben verteerd en verloren met wed* denscbappen op do courses. Do Wichelroede. De heer TV. van 't Spyker, een hofelhoiw der te Diepenveen, heeft door toeval ont- dekt, dat hij do gave bezit, niet do wichel roede wateraders ln den grond op te spo ren. Herhaaldelijk heeft hij, op do meest ulteenloopende grondsoorten, de plaatsen aangewezen, waar goed zuiver water was te vinden op betrekkelijk geringe diepte, ook daar waar de gesteldheid van den bo dem een goede waterwinning zeer in don weg stond. De gemeente Diepenveen en par ticulieren in de omgeving gaven hem op drachten, die met goeden uitslag werden volvoerd. Op plaatsen, waar noch door het slaan van pompen, noch door herhaalde diepboringen goed water was te krijgen* wees de heer Van 't Spyker goede water bronnen aan. HIJ had dezer dagen de vol doening, dat op een villaterrein te Gorsol* „het Koerbuls", waar het water door ver menging met oer steeds bruin was, hoewel op onderscheidene plaatsen werd geboord op geringe diepte uitnemend bruikbaar wa ter is gevonden, dat in groote hoeveelheid te voorschijn kon worden gehaald. Hot' was prachtig blank. De heer van 't Spyker had met groote zekerheid de plaats van boring en het dan te verkrijgen succes aan gewezen en voorspeld. Onschadelijk maken van gasbommen. De Belgische regeering laat thans eert gezellen. Zij kon haar verlangen, hem in zijn eigen eenvoudig milieu te zien, geent weerstand bieden, en met tranen van spijt en ergernis in de oogen had zij haar va der hooren verklaren, dat hij onder geen voorwendsel te bewegen zou zijn, mee t« gaan. Gabrielle had Leon lief gekregen. Misi Davis had dit al heel gauw opgemerkt en vond dat zeer onaangenaam, want zij vermoedde dat haar Heer en Meester niets daarvan zou willen weton. en tegen den zin van Gabrielle handelen durfde zij niet, uit vrees dat deze haar haar oongé zou geven en zich 'n gouvernante zon aan schaffen, die meer in den geest van ha** gevoelens zou handelen. Gabrielle wilde zien, wie.Juliette was, het schoolvriendinnetje, dat nu vol gons Leon tot *n echte dorpsschoone was opgegroeid. Als u niet meegaat, zei ze driftig tegen haar vader, ga ik alleen. Ik zal Je dat niet belotton, had hij kalm geantwoord, als de dochter van Jean Grainson zich daarginds maar als zoodanig weet te gedragen. Miss Davis gaat mee. klonk 't kort Maar vóór ze vertrok, verweet ze hem nog: 't Is me 'n raadsel hoe Iemand zien 'n beschermeling kan kiezen, als-ie zich! zoo goed als niets aan hem laat gelegen liggen. Beschermeling? Beschermeling? Dien naam heb ik hem nooit gegeven. De heel* geschiedenis is 'n pure zaken-kwestie. 'n Zakonkwestie?? Gabriolle kees hem stom-verbaasd aan. (Wordt vervolgd), r FEUILLETON. door PASSE PARTOUT. t I1, HOOFDSTUK HL Onthullingen. Het leek wel of het lot er plezier ln had jongen geleerde de tegenstellingen in -leven zoo scherp mogelijk voor te zet- De zon was doorgebroken en scheen «blindend op 't lak van den wagen waar j- os dochter van den mijn-eigenaar en jtor gouvernante gezeten waren. De eur zat in donkerbruin livrei en irte platte pet achter z'n stuurrad. Ga- iiJ!' haar hoed met de groote witte wnsveer afgezet. De veel oudere Engel- 9 gouvernante hield dien in haar zwar- schootkuil. 9 wD-veeren boa hing los over de ouders van 't jonge meisje en maakte >ji '^steen-kleurige teint nog bleeker. ^ch voorovor gebogen, keek door geslepen spiegelruit, langs het bou- -■ ]9 violettes-do-Nioe naar Leon, die uitstapte. /oodra zij hem zag, tikte ze met den steen in haar ring tegen de ruit, Va a s,aPte onmiddellijk op het portier pwaaide de zilveren kruk om. Hij den slappen vilthoed af en vroeg: hl ih' J*ffr°uw, wat *n toeval. Heeft u 1^1 McHien het een of ander op te dra- Meneer Bertrand! en zij reikte hem de hand, we zijn over Nibier en Asnières naar Trois-Sourccs gereden, omdat ik den waterval eens in sneeuw wilde zien. Nu wil het toeval, dat we uw dilligence bijna 't onderst boven rijen. Gaat u recht streeks naar Parijs? Ja, juffrouw, morgen beginnen de colleges weer. Ik moot nog even 'n kaar tje gaan nemen. Als u wilt, kunt u me ons meerijden. Gaan de dames dan ook naar Pa rijs? 't "Was niet ons plan, maar waarom zouden we dat niet doen? 't Is een zeer groote omweg, mejuf frouw. Juist daarom. Miss Davis hoort u zoo graag praten. We willen graag hoo ren, hoe u de Kerstdagen in Trois-Sour- ces heeft doorgebracht. Is u naar de nachtmis geweest? Hebt u appel-beignets en gepofte kastanjes gegeten? Kom, stap gauw in, 't is veel te koud buiten. Als u 't beveelt. O, nee, u moet 't zelf ook prettig vinden, anders maken wo rechtsomkeert, niet waar, Miss Davis? O, yes, knikte de Engelsche zoetjes lachend. Maar dat spreekt vanzelf, zei Leon, terwijl hij insteeg, de eer van de invita tie alleen lc me al *n streelende gewaar wording. Het portier sloeg dicht, de chauffeur scheen al bij voorbaat ingelicht óver don weg dien hij te volgen had, want zonder dralen nam hij den grooten weg naar Pa rijs. In den centraal-verwarmden wagen, met de telefoon, do kristallen bloemvazen,

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3