Twaede BSad Z terdag 24 October !925 Buitenl. Weekoverzicht. Dit overzicht zal veel weg hebben van weerbericht. En dat is ook eigenlijk [eël natuurlijk; want wat is een overzicht anders dan een politiek weerbericht? Dat ien gewoon weerbericht een blik in de toe- ;oinst geeft, dus een voorspelling is en een [verzicht gewoonlijk -slechts een samen- ailing van het verleden is, doet aan de ergelijking geen afbreuk. Immers hoort men niet allerwegen beweren, dat het weerbericht altijd achteraan komt, en dat en voorspelling nooit uitkomt? Daten wij dus het politeke weerbericht jn deze week aldus samenvatten: Aan- ankt-lijk warm weer (de sfeer van Lo- arno) niet zonneschijn (kans op een lieuwe ontwapeningsconferentie); Later ^nemende bewolking (de houding der luilsch-Nationalen) met kans op onweer Griekenland en Bulgarije) en regenbuien hel regenseizoen in Marokko). Veel wind het Oosten (China). Het verdrag van Locarno. ons vorig överzicht schreven wij: „Wel- jcht wordt vandaag in de rubriek Buiten- reeds de aanneming van alle ver ragen gemeld". Dat bleek inderdaad juist zijn. Reeds Vrijdagavond waren een lag eerder dan aanvankelijk gemeld Averd de verschillende verdragen met de pa- aaf der betrokken ministers voorzien en lien Zaterdag heerschte er te Locarno een clile fuif-stemming. Maandagavond en insdagmorgen werden daarop de teksten d verdragen gepubliceerd en kon men zien oe de verschillende moeilijkheden tot een Mossing waren gebracht. Omtrent het igenlijke Rijnlandpact en de Westelijke rbitrage verdragen waren reeds voor ien lijd de gegevens bekend. Wij behoe- q er niet nader op terug te komen. Ook oplossing van de moeilijkheden omtrent 1.16 van het Volkenbondsconvenant was fds bekend en bleek bij de publicatie uisl te zijn. Omtrent de z.g. „neA'enkwes- es" was toen evenmin als nu iets defini- efs bekend, zoodat wij in deze aangele- de ontwikkeling der gebeurtenis- en moeten afwachten. Evenwel zijn er eeds de eerste aanwijzingen, dat Duitsch- nd gaat voldoen aan de laatste eischen de geallieerden omtrent de ontwape- ng (vernieling van sommige machines Krupp) zoodat binnenkort een verkla- Dg kan worden verwacht van de ont- iponings-commissie, dat Duitschland hvapsnd is en derhalve do Keulsche ne kan worden ontruimd en de bezetting ilict Rijnland kan worden verminderd. Iels meer licht.gaf de publicatie der ransck-Poolsche en Fransch-Tsjechische ïantiever dragen omtrent de oplossing n de moeilijkheden in lret Oosten. Het ging er hier om aan Frankrijk's Jndgenooten in het Oosten den Fran-- hen steun te verzekeren tegen mogelijke ffelddadige pogingen van Duitschland wijziging van den status quo in het isten, niet alleen, maar ook om de noo- [e waarborgen voor de handhaving van zen status quo, welke Duitschland an- dan dien in het Westen weigert nog weer nadrukkelijk als onveranderlijk erkennen. ossing voor deze moeilijkheid is volgt gevonden. Frankrijk sluit met Ien en Tsjecho-Slowakije afzonderlijke rdragen buiten het veiligheidspact hierin dus niet vermeld waarin het waarborging der Oostelijke arbitrage- idragen toezegt en de verdragsluitende dijen elkander wederkeerig steun belo- n in geval van een Duitschen aanval. Haar in het arbitrageverdrag dat ïtschland met Polen sluit (en dat-gelijk dend is met dat hetwelk met Tsjecho- ewakije wordt gesloten) is een inleiding lenomen, waarin toch de mogelijkheid n een wijziging van den status quo Ml opengelatenmet wederkeerig goedvinden! Zoodoende geeft Duitschland dus niet de mogelijkheid op van een wij ziging van den status quo in de toekomst, Maar aan den anderen kant worden èn Polen zelf èn Frankrijk bevredigd door de erkenning, dat zulk een wijziging slechts kan plaats hebben met instemming van Polen, dat dus niet door een arbitrale uitspraak tegen zijn eigen overtuiging in zou kunnen worden gedwongen. ik Ontwapeningsgedachte. Aangelokt door de milde atmosfeer, waar in het zonnetje van Locarno de wereld heeft gezet, komen allerlei vredesplantjes te voorschijn. Een daarvan is het her nieuwde gerucht van een ontwapenings conferentie. Wanneer dat doorgaat, zullen er waarschijnlijk wel twee ontwapenings conferenties moeten worden gehouden, één voor de ontwapening ter zee, waaraan Amerika zal meedoen, en één voor de ont wapening te land, waarbij Amerika glim lachend en vaderlijk zal toezien. Waarbij merkt het „Hbld." op ook wel do overweging zal gelden, dat een beperking van de nog op velen zoo zwaar drukkende militaire uitgaven, gunstig zal zijn voor de betalingscapaciteit van de Europeesche schuldenaars. In dit verband is het van belang eens. te wijzen op een statistiek van het Ame- rikaansche blad „Foreign Affairs", dat be rekende hoeveel de groote mogendheden voor haar bewapening uitgeven.... zeven jaren na den grooten oorlog. En dat te vens becijferde, welk percentage deze oor logsuitgaven ten aanzien van het natio nale vermogen uitmaken. Volgens do be rekeningen van „Foreign Affairs" be droegen de oorlogsuitgaven van de Ver- eenigde Staten in ronde cijfers ongeveer 554 millioen dollars, of 0.17 proc. van het nationaal vermogen.Van Groot-Brittannië 904 millioen dollars (0.56 proc.); van Frankrijk 254.5 millioen (0.35); van Ita lië 155 millioen (0.52), van Japan» 218.5 millioen (0.68), van Rusland (naar schat ting) 191 millioen (0.62) en van Duitsch land van het „ontwapende" Duitsch land nog niet minder dan bijna 108 millioen (0.13 proc.) Zoo wordt dus door de Europeesche groote mogendheden, de Vereenigde Sta ten en Japan alleen al meer dan 2.3 mil liard dollars voor oorlogstoerustingen uit gegeven. Drie en twintig honderd millioen dol lars, meer dan 5700 millioen gulden. En dan komen hierbij de nog zeer belangrij ke militaire uitgaven van de kleinere Europeesche staten, waarbij vooral die van Polen, Roemenië, Zuid-Slavië, Tsje cho-Slowakije zeer aanzienlijke bedragen •vertegenwoordigen in vergelijking met de inkomsten dezer landen. Toenemende bewolking. Tot hier toe is het politieke weerbericht al heel gunstig geweest. Jammer genoeg ko men nu de wolken opzetten, veroorzaakt door het verzet der nationalisten. De Fransche nationalisten verzetten zich te gen het Veiligheidspact omdat zij er in zien een voorwendsel om Duilschlands „kwade trouw" te bedekken. Die kerels worden nooit wijzer en wij laten ze pra ten. Erger is echter het verzet van de Duitsch-nationalen. Zij hebben meer in te brengen niet alleen, maar het zou voor de internationale betrekkingen zoo bevorder lijk zijn als ook zij hun steun aan de ver dragen van Locarno gaven. Omdat er toch altijd nog een kleine verwachting bestaat, dat de Duitsch-nationalen nog eens meer macht in het Rijk zullen krijgen. Men weet met de Duitsch-nationalen nooit goed hoe men het heeft. Indertijd waren ze ook heftig gekant tegen de Dawes-regeling en zij eindigden met grootendeels vóór te stemmen. Thans heeft de rijksdagfrac tie een verklaring afgelegd, die op het eerste gezicht een verwerping van Locar no inhoudt, maar die bij nader inzicht zóó is geredigeerd, dat zij er toch nog kunnen uitdraaien. BoVendien staan de Duitsch- nation. thans niet zóó sterk als indertijd, toen het om de aanneming van hetDawcs- plan ging. Toen had men een meerderheid van tWee-derde noodig, (wegens de ver andering van de grondwet) thans is slechts een gewone meerderheid noodig. Doch laten wij voorloopig aannemen, dat de Duitsch-nationalen wel zullen om draaien, zooals zij al meer zijn omgedraaid In ieder geval hebben de Duitsch-natiöna- le ministers hun toestemming gegeven. INGEZONDEN MEDEDEELSkG Griekenland en Bulgarije. 't Politieke weerbericht wordt hier al weer somberder. Wij komen thans aan het on- weersgerommel, dat Griekenland en Bul garije maken. Zooals men gelezen heeft, is het conflict ontstaan, doordat Bulgaar- sche ongeregelde troepen en Griekscho grenstroepen met elkaar slaacs zijn ge raakt. De Grieken zeggen, dat de Bulga ren begonnen zijn en de Bulga ren zeggen, dat het de schuld van do Grie ken is.. In ieder geval hebben do Grieken in dit incident aanleiding gevonden om in Bulgaarsch gebied door te dringen, daar een paar posten te bezetten en op het stadje Petrifsi te schieten. Een en an der ter vergezelling van een ultimatum, waarin genoegdoening, bestraffing der daders en een som van eenige millioenen francs gcëischt werd. Van een aangeboden onpartijdig onderzoek wilde de Grieksche regeering niets weten. Inmiddels schijnt de BulgaarSche regeering, die toch niets kan uitvoeren, omdat het land krachtens het verdrag van Neuilly ontwapend is maar aan het ultimatum te hebben toege geven. Tevens heeft zij geprotesteerd bij den Volkenbond en de onmiddellijke bij eenroeping van den Raad van den Volken bond geëischt. Blijkens een telegram van gisteren heeft de voorzitter van den Raad, Briand, daaraan gevolg gegeven, en zal do Raad Maandag te Parijs bijeenkomen. Bulgarije en Griekenland zullen dan hun standpunt hebben te verdedigen. De „N. R. Crt." herinnert er terecht aan, hoe eenigen tijd geleden, in Sept. 1923, Mussolini zoo'n zelfde grap uithaal de met Griekenland. Toen bezetten de Italiaansche troepen het eiland Korfoe om Griekenland te straffen vote een aan val op Italiaansche officieren, deel uitma kend van do grensafbakeningscommissie in Albanië. Toen was de verontwaardiging in Griekenland heel groot en liep het ook als een huilend jongetje naar den Vol kenbond. En thans.... nu het staat te genover het zooveel zwakkere Bulgarije, doet bet precies hetzelfde. Dit geval is even een kleine ontnuchtering na de vre- des-extase van Locarno. Regen en wind. De regen moet men thans zoeken in Marokko, waar het regenseizoen reeds is aangevangen, doch daarmede nog niet de stilstand in de ope raties, zooals verwacht werd. Abd-el-Krim schijnt besloten gedurende den winter door te vechten. Hij is thans van alle kan ten ingesloten, zoodat hij zijn munitie- voorraad en andere legervoorraden niet kan aanvullen. Maar al kan hij dan geen operaties in het groot uitvoeren, hij schijnt toch vast besloten om den guerilla-oorlog zoo scherp mogelijk te voeren. Intusschen schijnen ,4° Franschen en Spanjaarden dat reeds te hebben gevoeld, n.l. op de hoogvlakte van Bibane, al willen zij dat officieel niet toegeven. De wind is te zoeken in het Oosten, in China, waar hij thans weer eens is opge stoken. Overigens maakt deze Chineesche wind meer gerucht dan dat hij onheil sticht. Men staat thans blijkbaar aan het be gin van een gigantischon strijd om de macht tusschen de twee oude tegenstan ders, Woe Pei-foo en Tsjang Tso-lin. Tsjang beheerscht met zijn troepen de Oostelijke kustprovincies van Mantsjoe- rije tot Sjanghai. Vorig jaar gelukte hel hem, met hulp van den z.g. „Ghristenge- neraal" Feng Yoe-hsiang, zijnen ouden tegenstander Woe Pei-foe plotseling terug te dringen. Intusschen heeft Woe zijn tijd góed benut, zich troepen verschaft en zich met verschillende provincie-gouverneurs, o.a. dien van Tsjekiang, verstaan over een optreden tegen Tsjang. Nu schijnt Moskou het laatste halfjaar de hand te hebben gelegd op generaal Feng, die zijn reputatie van politieken weerhaan daarmee weer eens heeft beves tigd. Heeft hij vorig jaar Woe Pei-foe in den steek gelaten voor Tsjang Tso-lin, dit jaar doet hij andersom. Zoo trekken dan Feng en Woo thans gezamenlijk op. Zij houden goede voeling met de regeering to Kanton en met de overige Z.-O. troepen- leiders. Wie nu de verdere ontwikkeling dezer operaties wil volgen welke operaties alle nogal onbloedig schijnen te verloo- nen, neme een atlas en probeero uit de berichten wijs te worden. Veel succes! SPORT VOETBAL. NEDERLAND—DENEMARKEN. (Van onzen specialen Verslaggever). Wanneer we on# neerzetten om een',ge regels te wijden aan d'en eersten interna tionalen voetbalwedstrijd van het seizoen 1925/26, dan denken wo onwillekeurig te rug aan den laats ten wedstrijd van het vorige. Die 50 overwinning tegen de Belgen heeft ons een rustige overzomering gege ven en toen' dan ook het elftal zou worden samengesteld, dat morgein tegen de Denen uitkomt, dacht elkeen aan een herkiezing van de spelers, die aan die overwinning mede hielpen. Edoch, wo werden, der traditie getrouw, ook thans niet gespaard van verrassingen. Tetzner, v. Daallen en Kuch]in konden aan de Commissie niet die voldoen mg schen ken, die een herbenoeming wettigen en zoc komen drie nieuwelingen, n.l. v. Kol, Wamstoker en Tap hun plaatsen innemen. 't Is moeilijk om omtrent hun prestaties «mi'ge voorspellingen to doen. Er hangt zooveel af van nerveus i te it en begrijpen van het spel van hun1'medespelers. Zeker is, dat wij, Leidenaars, ons mogen verlieu-» gen in de benoeming van een stadgenoot en dat we hopen, dat hij dio moeilijke (aak naar behooren zal vervullen. v. Kol moet momenteel in besten vorra zijn en we verwcaebtn van hem goede dinv gen. Tap schijnt in voorgaande serai-offi- cioele wedstrijden zoodanig te zijn opgey vallen, dat hij do nog al eens „vacanto** rechtsbinnenplaats moet innemen. Voor hoelang? Voor liet overige kunnen wo ons mol do herkiezing van de overige spelers verconw gen. Zij zullen zeker het hunne er toe bij* dragen, dat we een mooien wedstrijd to zien krijgen. Of het oen overwinning zaJ worden? En éindelijk moeten wo den terrier, dr. Lefèvre, missen, die door den altijd hardw werkenden Krom zal worden vervangen. En de Denen? Zij hebben een elftal van onversaagde spelers, stuk voor sluik niet onderdoende voor even zoovele Holalndsche trappers. De vraag blijft echter of hot een combiner ■tie zal zijn. Onze voorspelling van dcai wedstrijd? De Denen hebben altijd de Hollanders geëvenaard in hot partij geven aan onze leermeesters, de Engelse hen, en daarom droegen alle vorige ontmoetingen het stom- pel van onzekerheid ten opzichte van den uitslag. Van de vijf tot op heden gespeelde offi- cieelo wedstrijden verloren wo do eorsto twee, te Stockholm (Olymp. Spelen '12) en Kopenhagen 1914, Avonn.cn er twee te Am-« sterdam (1920 en 1922) en spee'den in 1921 te Kopenhagen gelijk. Do stand is d:us momenteel c en in do lijn der venvachtingen ligt daarom een Hollandscho zege om in Juni 1926, weer in Kopenhagen, door een Deenselio overwinning do partijen wederom op ge lijken voet to brengen. Maar dan moet or enthousiast en zeker worden aangepakt en gewerkt tot de laat ste seconde. Mogen we dan getuigen ziju van een mooi en'fair ges peel den strijd 1 De elftallen zijn: Nederland: (oranje hemd, zwarte broek) v. d. Moulem (II.F.G.) Denis v. Kol (H.B.S(Ajax) Krom WamslekcT v. Heel (R.G.H.) (A.S.C.) (Foi jen oord Tap Buitenweg Baar (A D.O.) (Herculos) (H.B S.) Gielens do Nnlrie (Hercules) (VWosso) Scheidsrechter: Dr. Bauwens (Keulen). Nilsson Hanson (B 1903) (B 1903) Laursien Joergenson Jörgonson (K B.) (From) (B '93) 'Johnnsen Jensen Bend'xon (From) (B '93) (A H.) Palle Chris ton sen Tarp (K B (B '93) Christian son (B 1903) Denemarken: (rood hemd, wille broek). NEDERLANDSCTTE VOETBAT,BOND. Overzicht. Doordat do landemyodstrijd tusschen: Holland en Denemarken te Amsterdam nagenoeg allen spelers uit liet. Wesien voor hel Ornnje-elftnl opvraagt, is het aantal eerste klas wedstrijden in beide afd?elin-< gen tot drie beperkt. Eigenaardig genoeg zijn do twee wed strijden in A (doding I die tusschen do vier clubs, die momenilieel de leiding heb ben. Van die twee eehler is de wedstrijd tusschen Sparta on V.O C. verreweg de be langrijkste. Immers beide clubs zijn tol heden nog ongeslagen, hoewel Sparta slechts één, V.O.C. reeds drie punten door gd'jk spel verleren. We achten Sparta dan ook avoI sterker dan het herboren V, O. O., dat Z'Ch ■in do degradaticwed strijd en torna mver-* nood als eerste klasser wist te handhaven*. Echter d;e geesldrit der rond-zwarten kon do Spartanen, als zij irot oppassen avoI eens verrassen. FEUILLETON. smacht van den Eenvoud. door PASSE PARTOUT. fk zag Leen slechts nu en dan avonds, als-ia uit de stad terugkeerde "aar Avoning voorbijging. Heel even Hij dan op 't kleine erf van den itbeambte staan praten. Maar ook deze toanie oogenblikken behoorden v heel 'w tot het verleden. kon Bertrand ging naar Parijs.... r|jsl Het woord alleen duizelde Juliette foor do oogen. De schatrijke meneer anisoii, de directeur en eigenaar van 1 «er mijnen, had Bertrand toegezegd, foelbelovenden zoon te laten studeeren «6 Technische Hoogeschool.onder gaarde, dat, als hij z'n brevet als in- Oeur behaald had, hij het allereerst 1 oienslen aan zijn beschermer zou ko- aanbieden. «ainson was slim. Grainson was 'n 'ongewoon geslepen techniker èn za- aan, Hij ^a(j aj jang gezien dat er in °n n meer dan gewoon talent scbuil- a 3 werktuigkundige. De jongen kon *o> Avat-ie verkoos en hyper-moderue "ien als deze waren niet te versma- )oor 'n man, die 'n groote machine- ging bijbouwen, oude Bertrand accepteerde dan ook foorstel van zijn machtigen patroon eide handen. Leon vertrok naar Pa- Juliette zag hem slechts tweemaal le jaren terug. Hij kwam met vacan tia met de Kerstdagen en was 'n meneer geworden, 'n echte meneer met gekleurde dassen en 'n fluweelen kraag en slobkou sen. Juliette durfde haast niet meer Le#»n tegen hem te zeggen, al deed-ie nog zoo A'riendelijk en vertrouweleijk. En toen ze met haar vader en met Bertrand en Leon naar de nachtmis ging, moest ze hem aan de band vasthouden, uit wees dat-ie zou uitglijden in de sneeuAV, op 't smalle pad langs de Sérance. In drie en 'n lialf jaar kan er veel ver anderen, zelfs de natuur. De Séranco was nu en dan buiten haar oevers getreden en l.ad heele stukken grond meegesleurd. Hé! zei Leon nu en dan, is dat hier zóó geworden? Dat was toch vroeger hier zoo niet? Maar ondanks de verandering, die ze innerlijk en uiterlijk aan hem bemerkte, vond Julie bet toch heerlijk, dat ze haar jongen speelmakker en beschermer van vroeger mocht terugzien. Nog 'n half jaar zoo vertelde bij, en dan was-ie ingenieur. Weet je dan zeker, dat je door je examen komt? woeg ze. Ja, dat weet ik heel zeker. Ik kan heel makkelijk leeren en ik doe niets an ders dan leeren. Als ik er niet door kom, komt er niemand. En dan? Dan krijg ik 'n aanstelling bij meneer Grainson. Tenminste, dat heeft juffrouw Gabrielle gezegd. JuffrouAV Gabrielle? Wie is dat? Dat is de dochter van meneer Grain son. Woont die in Parijs? Nee, die is me al 'n paar keer komen opzoeken. Ik ben met haar en met haar gouvernante naar de opera geweest. Juliette ZAveeg, want ze wist niet wat opera was en ze wilde er geen uitlegging van vragen. Ze had toch al zooveel vreem de woorden gehoord, die ze niet begreep. Leon bad dit in haar opgemerkt en dacht: 't Is toch 'n echt dorpsgansje bij Gabrielle vergeleken, maar alles wat ze zegt en doet is' echt, onopgesmukt. D'r handen en d'r gezicht zijn verbrand van do zon, en in Parijs zie ik dametjes, die, om gezond te toonen, zich bruin verven. Ik zou haar niet in gezelschap van juffrouAV Gabrielle Avillen brengen, maar.... Gabrielle zou ik ook niet aan haai willen voorstellen. Onmiddellijk na Nieuwjaar vertrok bij weer naar Parijs. Hij had de Kerstdagen op echt-ouwerwelscbe manier te Trois- Cources doorgebracht. De Kerstboom had er gestaan, ze hadden er bij gezongen en gebak en Avarme wijn gedronken, want al Avas Bertrand arm, al moest iedere stuiver omgedraaid worden, voor moeder hem uitgaf, met Kerstmis en Nieuwjaar moest er iets extra's komen. En vooral dit jaar was 't dubbel feest. Zoodra Loon thuis was, had-ie z'n moeder 'n briefje van twintig francs in haar hand gestopt. Hier, moeder, da's van juffrouw Ga- brielle. Jongen, heeft ze dal voor mij mee gegeven? Ja, ze zei: Als ik er u niet moe be- leedig, wilt u dit dan van mij acceptee ren voor 'n Kerstboom? O ie is erg fijn- gevoeKg, moeder! Juliette bad van dit onverwacht mee vallertje geboord en ze zei alleen tegen Leon: Die juffrouAV Gabrielle schijnt 'n goed hart te hebben. Ze bracht baar vroegeren vriend weg tot aan den grooten lindeboom op de dorpsmarkt van Trois-Sourcos, waar de omnibus gereed zou staan, die hem naar 't station van Villers zou brengen. Veel loopen scheen de aanstaando ingenieur niet meer te doen. Deftige menschen loopen bijna nooit, zei Juliette half lachend, half weemoedig. En weer betrapte zij er zich zelf op, dat haar oogen vochtig werden, toen zo de diligence aan 't eind van den dorpsweg zag verdwijnen. Wat was hier alles nog ouwerwelsch: 'n diligence met paarden en hij, die al drie maal in de luxe-auto van meneer Grain son naar Parijs gereden was. Wat stond- ie al ver van hen af! Als-ie ingenieur is geworden, zal-ie haar dan nog willen kennen? Leon zag door de rammelende ruit van 't ouwerwelsch vervoermiddel z'n vroeger schoolvriendinnetje staan wuiven op den modderigen dorpsweg. Ilij veegde de be wasemde ruit schoon, om haar zoo lang mogelijk le kunnen zien. Bij de krom ming van den AVeg zag-ie haar heengaan, 't van koude blozend hoofd gebogen, do handen slap langs 't met goedkoop bont afgezette donkerblauAve manteltje. Er prikte even iets in z'n keel en hij dacht aan de eigenaardige opmerking van juf frouw Gabrielle, die zei, toen zo afscheid van hem nam: Weet u, meneer Bertrand. hoe 'n schrijver „vertrekken" noemde? „Partir, c'est un peu mourir." Ze lachte daarbij zeer eigenaardig. Maar nu begreep hij die Avoorden en hij voelde, waarom die schrijver dat zoo ge noemd had. ,V!:uu' „Partir" had hij tiet niet moeten noemen. Hij had hel mooton noemen; „Afscheid nomen van iemand, tot wion men zich sterk aangetrokken go- voelt." Voelde hij zich sterk tot Juliette aan getrokken? Ja, dat kon-ie zichzelf niet ontkennen. Maar uit welke bron kwam die genegenheid? Hij bad haar reeds op zes-jarigen leeftijd loeren kennen, Langer dan tien jaren achtereen was hij haar be schermer, haar vertrouwde, haar speel makker, haar buur geweest, 't Was dus geen Avonder, dat zij zich tot elkander voelden aangetrokken, maar dat was dan ook alles. Hun wegen liepen sinds hun zesliondo jaar te zeer uiteen om nog langer aan el kaar gehecht te blijven. En wat meer zeg de: hun denkrichtingen, hun kijk op de wereld en de menschen, hun aspiraties, stonden als het ware lijnrecht tegenover elkaar. Juliette Avas de incarnatie van den eenvoud, maar hij.... bij voelde do eerzucht in zich gloeien. Eer hij 'het wist, had de oude krakende wagen het station van Villers bereikt. Hij stapte uit en plots reed 'n blau w-gelakte luxe-auto hom als 't ware vlak voor de teenen. Het Avas de wagen van mijnheer Grain- son.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 9