noodzakelijkheid van een mdeu/w apart ge bouw niet direct in. De minderheid, deelt het gevoelen der {Commissie. Verkoop grond. Voor den bouw van 2 burgerhuizen wenscht do beer W. D. H. van Werkhoven van de gemeente te koo- pen hot s!uk gemeentegrond, gelegen aan den 's -Graven damsch en weg, groot pl.m. 1500 M2 voor den prijs van f25.per FR. of f 1.80 per M2. B. en W. stellen den Baad voor. onder tekero voorwaarden, tot verkoop te bealui- en. Het servituut van overpad, dat op be- 1 loeld sluk grond rust, zal gehandhaafd 1 lijven. WARMOND. Waterleiding. Met 't leggen van don linker voor de waterleiding in den vijver .voor het Seminarie in men thans gereed gekomen, Ook de huisleiding is reeds aan gebracht, zoodat spoedig daar met de leve ring van water kan aangevangen worden. Voor de huizen van „Warmunda" zijn de aansluitingen gereed gekomen, en wordt met de binnenleiding begonnen. DE R5JM "5TBEE5C ALPHEN AAN DEN RIJN. Brandweer. Het ligt in het voorno men om, zoodra de heer Hildernisse zich eerlang terugtrekt, het speciaal toezicht op de brandweer on do controle op te dragen nan den adjunct-gemeente-architect, Ir. !W aardenburg. Vorder kunnen wij nog mededeelen, dat opporbrandmeester is de heer B. Snel, Raadhuisstraat 225 en dat de indeeling der gemeente is als volgt: 1. De auto-motorspuiten, geplaatst aan 'do gasfabriek, zullen gebruikt worden bij brand in het gemeentedeel, hetwelk zich uitstrekt ter weerszijden van den Rijn en omgeving. 2. Do motorspuit, geplaatst te Aarlanderveen, is bestemd voor dorp Aar- landerveen en omgeving. 3. De molorspuit, geplaatst in de Groeneweg, is bestemd voor brand in de polders Rijneveld en Nesse en de bebouwing langs de Gouwe tot aan den Spoorbrug. 4. de handbrandspui ten. geplaatst in de Ridderbuurt en in het Rietveld, worden gebruikt in die buurt schappen. De auto-motorspuiten, geplaatst aan de Gasfabriek, verleenen assistentie aan de andere spuiten of vervangen deze, wanneer dal noodig is. Voor kleine branden of bij het begin kan gebruik gemaakt worden van de slangen wagens en standpijpen, geplaatst in ver schillende deelen der gemeente. „De Prins Hendrik". Aan de Rijnka de lipt voor eenige dagen gemeerd het Rijks opleidingsschip voor de binnenvaart „De Prins Hendrik". Naar wij vernemen is de reden hiervan, dat het schip alhier van een nieuwe machine moet worden voor zien. NIEUWKOOP. Geboren: Ester Mina Maria d. van H. Verdegaal en H. L. Steenheek. G e h u w d: Jan Pouw, 64 j. en Geer- 'truida van Breukeion 64 j. NIEUWVEEN Huldèblljk aan H. M. de Koningin. Boor hot alhier gevestigde Oranje-C.omité werden acht Dames aangezocht om een Collecte door de gemeente te houden voor lief huldeblijk voor H. M. de Koningin, bij gelegenheid van haar Zilveren Huwelijks feest in 1926. Deze Collecte heeft opge bracht 87 gulden. I NOORDEN. L^idbouwcursus. Door den heer N. J. M. Klaus, hoofd der R.-K. school alhier, is een landbouwcursns geopend, welke door 16 personen wordt bezocht. Ongeval. Dezer dagen geraakten twee dochtertjes van den heer W. v. d. Z. bij het loopen over een plank over een sloot te water. De slagersleerling H. de W. uit Nieuwkoop mocht hot genoegen smaken beide drenkelingen wederom op het droge .te brengen. WOERDEN. De veemarkt. Op de Wonesdag "re- honden veemarkt waren aangevoerd 1492 Stuks. De aanvoer betrof in hoofdzaak de betere kwaliteiten. Deze konden een goe den prijs bedingen. Do prijzen in deze soorten liepen tot 475. In de mindere kwaliteiten was groot prijsvariatie. net bezoek der markt was zeer druk te noemen. Niet in vergelijking met de vroe gere jaren. De aanvang r ir rkt had plaats met zonsopgang. De regeling der keuring enz. was nu beter getroffen dan liol vorig jaar, zoodat nu geen stagnatie plaats had. De burgemeester was bij de opening der markt aanwezig om van een en ander getuige te zijn. Do handel was matig. De klachten over het te laten aanvangsuur blijven echter nog bestaan; men hoopt dit jaar tot betere resultaten te komen. Op de nieuwe markt wemelde het van alle mogelijke kramen en tentjes met de meest ulteenloopende za- kpn "nu verschillende van deze stands is o.i. een heter toezicht der "Warenwet wel noodzakelijk. Enkele tenten, die z.g. kans spelen beschikbaar hadden, moesten dit .Voor de politie staken als in strijd met de (Lo'^Wiwet. Over hel algemeen verliep alles ordelük. Een vechtpartijtje ontstond teen het ein de dor markt tusschen den islkventer D. en eenige jeugdige marktbe.reol- rg. p» n-af feen renjonrren een vuisfsb»- voor den tnond waardoor een tand hem door t0 lip drong. Van een en and 7 la nrocas-var- taal ongemaakt ONDERWIJS Vereeniging van onderwilzers(essen) In de inspectie Delft. Het bestuur gekozen. Gisteren is te 's-Gravenhage de eerste algemeene vergadering gehouden van de onlangs opgerichte Vereeniging van On derwijzers en Onderwijzeressen in de in spectie Delft, onder voorzitterschap van den heer G. G. v. As. Het reglement werd vastgesteld. Hierin staat o.m. dat de algemeene vergadering gehouden zal worden op een zoo mogelijk voor alle leden vrijen dag. De voorzitter deelde in dit verhand mede, dat hij als inspecteur zal ndviseeren, de dagen van inspectievergaderingen als vacantiedagen te doen beschouwen, opdat ieder zonder bezwaar die bijeenkomsten kan bijwonen. Naast den voorzitter, die als inspec- 'teur ambtshalve die functie waarneemt, werden in het bestuur gekozen de heeren W. J. Visser, hoofd oener openbare school te Rijswijk, v. d. Linden, hoofd eener openbare school to Delft, mej. J. A. v. Eik, onderwijzeres R. K. school te Rijswijk, mej. A. M. A. Boodl, onderwij zeres aan een bijzondere school te Voor burg, J. v. d. Berg Azn., hoofd eener bij zondere lagere school te Alphen a.d. Rijn, D. Riezebos, hoofd eener bijzondere lagere school te ZoetetmeerZegwaart, A. Ker- weg onderwijzeres aan ren openbare Mu- losrhool te Alpben a.d. Rijn en G. Trins, onderwijzer aan oen openbare lagere school te Voorburg. De heer J Pelser, hoofd der Marnix- school te 's-Gravenhage hield een lezing over het zangonderwijs in de lagere school In de middagvergadering heeft de heer Eisendraat uit Rotterdam een door hem geconstrueerd weeftoestel gedemonstreerd. Do heer Eisendraat, die leeraar in han denarbeid is aan de gemeentelijke Kweek school voor onderwijzeressen en onderwij zers le Rotterdam, had na jaren lang zoeken, naar hij zeide, dit toestel gevon den ter vervanging van de duurdere in strumenten en met de bedoeling, de weef kunst meer tot volkskunst te maken. Hierna hield prof. Z. W. Sneller, hoog leeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam een voordracht over: Economi sche Geschiedenis der Fransche revolutie. O.m. werd de vergadering bijgewoond door den inspecteur in de inspectie Lei den, den heer J. Baak, door den gem. in specteur te Delft, den heer P. Groen en door den heer Santman, inspecteur in al- geraeenen dienst. Dr. P. L. Tack. Het bestuur der vereeniging voor Han delsonderwijs te Middelburg benoemde tot leeraar in de Nederlandsche taal en let terkunde en correspondentie dr. P. L. Tack, wonende te Arnhem. Dr. Tack was indertijd benoemd tot lee raar te Enschede, welke benoeming echter door minister v. Karnebeek werd tegenge houden.. Sindsdien heeft bij echter de be voegdheid gekregen van minister de Visser. (.AND- EN TUINBOUW R. K. Bond van Melkhandelarcn. Het ontwerp-melkbesluit. Te Rotterdam heeft gisteren eene alge meene vergadering plaats gehad van den R. K. Bond van Mclkhandelaren in Neder land. Nadat een welkomstwoord was gespro ken door den voorzitter van de afdeeling Rotterdam, den heer G. J. Suyker, opende de algemeene voorzitter, de heer A. J. Vos- tuil, de vergadering en werd door den se cretaris, den heer A. J. van Schie, voorle zing gedaan van de notulen dfer vorige al gemeene vergadering. Bij de medcdeelingen, die hierop volgden, werd gewezen op den verkoop der I.una- melange, welke, volgens de mededeeling van den voorzitter, aardige resultaten moet op leveren. In bespreking kwam vervolgens het ont werp-melkbesluit. Verschillende afdeelin een, aldus deelde do secretaris mede, heb ben besprekingen gehouden met directeu ren van keuringsdiensten. Gebleken is daar hij, dat door overleg met deze instanties verschillende verzachtende bepalingen kun nen bereikt worden. Gesproken werd over de geleide-biljetten, waardoor in het be drijf meer zekerheid wordt verkregen en welke beschermend zullen werken- tegen minderwaardige concurrentie. "Wat betreft de separatie in den verkoop van melk eh van vleesehwaren, werd bereikt, dat be staande zaken zooveel mogelijk zullen vrij gesteld worden van die gedwongen separa tie. De keuring van de bestaande lokalitei ten zal eveneens niet dadelijk zoo forsch aangepakt worden. Door medewerking met de directeuren der Keuringsdiensten kun nen do melkhandelaren nu een behoorlijk bedrijf krijgen. Ook de voorzitter deed nog eene aanspo ring hooren tot richtige naleving van de bepalingen van het melkbesluit en de wa renwet. Als er bezwaren zijn, laat men daar eerlijk mede voor den dag komen. Door besprokingen daarover kan wellicht menige onbillijkheid worden weggenomen. Door de warenwet en het melkbesluit zullen zoo zeide spreker, onze bedrijven vliegens vlug omhoog gaan. Hierna volgde eene meer gedetailleerde bespreking over enkele bepalingen van het besluit. De heer van der Kaay, Amsterdam, pleit te voor het behoud van het ID-liter busje. De secretaris antwoordde hierop, dat vol gens de directeuren der keuringsdiensten juist het meest geknoeid wordt met die busjes. Ze moeten nn' voorzien zijn van een kraan. De heer van der Kaay achtte Hf practisch niet mogelijk en evenmin hy giënisch ln gebruik. De heer Baars wees er op, dat die bepaling voor bussen, met kraan alleen geldt voor den openbaren weg. De heer van ^Adrlchem wees er op, dal bijv. de melkinrichting „de Bierkan" te Den Haag al reeds geruimen tijd van die klei nere bussen met kraan in gebruik heeft. De heer Van der Kaay meent, dat het toch ontduiking in de hand zal werken. De in gang van het portaal is dat publieke weg of reeds woning. De voorzitter wijst op de consequenfie, als hiervoor ontheffing werd verleend. De heer Kerklaan, Schiedam, zegt, dat volgens den directeur van den Keuringsdienst te Rotterdam, in de woning met de gewone bus zonder kraan melk ge distribueerd mag worden. Mr. Hellenberg Hubar gelooft ook, dat over den drempel van de woning de bepaling niet zal gelden. De heer Compier, Leiden, gelooft, dat de directeuren van de Keuringsdiensten in de verschillende districten nog al verschillend interpreteeren, bijv. wat betreft de separa tie van vleesehwarnn- en melk-verkoop. Wat dé hoofdzaken betreft, aldus de secre taris, zijn ze het echter eens. De heer Ra demaker, Rotterdam, zegt, dat de kraankan alleen geldt voor de siraat. Binnenshuis kunnen we doen wat we willpn. Dan, aldus de heer Van der Kaay, wil ik er nog op wij zen, dat we in Amsterdam, ge°n fietsen, 's nachts in den winkel mogen plaatsen. De voorzitter wiist er op, dat dit mogelijk een bepaling is van een plaatselijke aanvul lende verordening. In het MoJkhesluU is er niets van te vinden. Tot die conclusie komt ook de heer mr. Hubar als hij de verschil lende bepalingen nog eens heeft doorgele zen. Mogelijk wordt pph of ander artikel verkeerd geïnterpreteerd. Waartegen op getreden kan worden. Toestand van den melkhandel Besproken wordt vervolgens de toestand van den melkhandel. De voorzitter wijst op de positio van de zuivelmarkt en%egt, dat de melkprijs nog al tamelijk hoog is. Men mompelt van 1 cent verlaging. De heer De Hejj, Gouda, zegt officieus te hebben ver nomen, dat een verlaging van den inkoop prijs met 1 cent op til is. De verkoopprijs zal echter niet dalen. De heer Van der Kam vraagt of hier niet op den weg van den bond ligt om 'n actie te gaan voeren voor een verhooging van den melkprijs in Rot terdam. Het slijten der melk tegen een winstmarge van 3X cent is, volgens spr., niet loonend. Spr. meent, dat een actie moet uitgaan tot verhooging van den melk prijs op 1 November tot 20 cent. De voor zitter zegt, dat zoo'n actie thuis hoort bij de plaatselijke afdeeling. De heer Suyker, voorzitter van de afdeeling Rotterdam, zet uiteen, dat die verhooging er wel zou ko men als de „Vooruitgang" maar wilde. Want „Aurore" en de „Melkinrichting" zijn er voor, maar de Vooruitgang, die dagelijks een 40 k 50.000 liter melk afzet, is niet te vinden voor een verhooging, vóór de algemeene ledenvergadering van die coöperatie heeft plaats gevonden. Verkoop buitenlands che boter De heer Van Zwiefen, lid van bet hoofd bestuur, brengt hierna rapport uit over den verkoop van buitenlandsche boter. Het bestuur is van meening, dat niet moet wor den aangedrongen op maatregelen daarte gen. En wel om de volgende redenen: me nig vat buitenlandsche boter is beter dan de Hollandsche. Een groot bedrog is het dus niet. De kwaliteit is meestal prima. ITet is dus alleen een kleine misleiding. Zeker is minder aangenaam, als een con current zich daaraan schuldig maakt en men zelf met nauwgezetheid van geweten dit niet wil doen. Doch gesteld dat we daartegen maatregelen vragen, wat dan? Dan zullen we krijgen een minitieuse con trole ook hij hem, die geen buitenlandsche boter verkoopt. En hoe menigmaal moeten we niet twijfelen of het vochtgehalte van de inlandsche boter niet te hoog is. Met controle zouden we dus allereerst berei ken, dat we zelf in groote moeilijkheden kwamen en we hadden alweer meer over heidsbemoeiing. Als het niet meer geoor loofd was buitenlandsche boter zonder meer te verkoopen, dan zou men overgaan tot men een met inlandsche En dan was scheikundige controle nog moeilijker. De conclusie is derhalve dat men van maatre gelen tegen den verkoop van buitenland sche boter zonder meer wel slechter, maar niet beter kan worden. De melkoorlog in Amsterdam Ter tafel kwam hierna een voorstel van het hoofd hes tuur om aan de afdeeling Am sterdam y* van de contributie over 1925 kwijt te schelden, in verband met de kos ten. welke de Amsterdamsche afdeeling heeft gehad met haar actie tecen hpf voor stel tot een gemeentelijke melkdisfributie. In het besef, dat de Amsterdamsche af deeling met haar actie in zekeren zin had gewerkt voor het geheele land, hechtte de vergadering haar goedkeuring aan het eratificafievoorstel, waarvoor de voorzifter der Amsterdamsche afdeeling, de heer Hel sloot, dankte. Ziekte- en ongevallen-" verzekering In behandeling kwam dan het voorstel van de afdeeling Delft om in beginsel te besluiten tot een collectieve ziekte- en ongevallen-verzekering voor den melk handel. Besloten word tot de vorming van een commissie. De geestelijk-adviseur, kapelaan Janus, gaf een opwekking om te blijven ouder- wetsch-Roomsch in den goeden zin en de traditie der vaderen in eere te houden. Hierna rondvraag en sluiting. BURGERLIJKE STflSSE LEIDEN. Geboren: Pi eter, van F. Sm:t en H. Polman. Daniel, b. van T. Zitman en J. de Graaf. Abraham Eng-eLbertus, z. van H. Habraken en M. Offerman. Jacobua, z. van D. v. d. Bos en G. Nie- vaart. Engelbertua Theod. Corns., z. van E. T. C. v. Welbergen en A. H. v. d. Reij den. Martinus, van M. Levorht en Al. Molenaar. Catiharina Hendrlia, d. van G. v. Haasteren en M. G. J. de Vrind. Hendrika Beren di na. <L van K. J. Boen'jingo. en A. G. K. Bouwe*. Ja- coQms, z. van W. v. d. Brink en J. Sonne- veld. Cornelia .Afaria, d ran P. J. v. D'ssel en C. G. Cornelisse. Willemke, d. van L. Klinkhamer en J. Gemaer. - Willem An dries Carol, z. van W. C. Rigt- voet en C Kahre. Jacqueline Henriette, d. van I. Zandvoort en M. Blankenaar. Cornelis, z. van C. de Met en H. C. Ver mond Jan. z. van G. Zitman en G. Stouten. G.eertruida Hondrika, d. van W. Binken en G. v. d. Doorn. Alida, d. van S. G. Krassen burg en M S. La Lau. Gato, d. van G. J Uiterdijk en G. Boontjes. Leonardus Petrus CoenTaad. z. van C. Nagel en n. H. J. Kes-sela. Clasina. d. van P. Chaudron en A. Hi Tin aart. Ca- tharna, d. van C v. d. Zeeuw en J. G. Koene. Petrus Johannes, z. van A. v. d. Broek en L. de Jong. Hendrioa Catha- rina, d. van P. Wagemak er en E. Steen bergen. Jacobus Corns. Wil'em, z. van W. C. J. v. Haasleren en P. v. d. Wiel. Jacobus, z. van J. J. den Os en M. E. Gnoenevelcl. Johanna Therosia Maria, d. vain P. Mel man en G. M. v. Houten. Willem Hendrik Andreas, z. van J. W. Hartman en J. J Baikker. Gehuwd: J Vleerbos im. en W. Korb jd. M. Daniels jm. en J. Smit Jd. 1 J. G. v. Hanzen Jm, en A. Bij jd. W. A. Klein j,m. en T. G. Sdhmti'dt jd. D. Schouten jim. en G. L. Blom jd. J. Ra- malk jm. en S. J. Behrens jd. B. P. Kram mer jm. en J. Erodes» Jd. C. Genjaar jm. en M. C Doornik jd. A. J. Bu'ifenr- beek jm. en C. M. Segaar jd. S. J. F1^ r;'sson jm. en B. v. d Bevden id. P. G-'ere jm. m M. v. WeaCbroek. jd. M. Bol jm. en M. Veerman jd. C. Segaar jm en I D. Stapersma jd. Overleden: C.D M. de Wilde, z. 23 I M n. J Hartkamp, d. 61 J. N. Garrer. z. 76 j. .T RuyvermianS^oos, rr. 77 j. D. Kost, b 64 j. N. Maas dijk—N. v d. Wiel. vr. 21 1. J. Colen- branderSvbouts wede. 85 j. In Lelden gekomen. J. W. Velthuis, kantoorbediende, Witte Rozenstraat 29a F. A. de Haan en ge zin, kantoorbediende, Steenstraat 55 Mej. H. J. G. Stuurop, Breestraat 145 I'. D. van Zeist en gezin, koporaal bij de Mariniers, Waardgracht 18 J. J. Soer, Groenhovenstraat 19 Wede. A. M. J. TetenburgDelsman, Haven 62 A. van der Zwan, Hooigracht 38 E. M. en J. M. de Bruijne, Hooigracht 47a L. Mooij- man en gezin, scheepmaker, Langegracht 198a S. Struiver, verpleegster, Oegst- geesterlaan 9 L, Kamperv Hoogewoerd 111 M. S. van Polanen en gezin, hout schaver, St. Jorissteeg 28 A. J. Kamoen rijkskleermaker, Groenoordstraat 40 J. A. Halffman, Oude Vest 33a J. H. Dijk stra en gezin, los werkman, Nieuwe Rijn 110.F. ^L. W. van Rosmalen, Oude Rijn .67 V. Kovacs, kinderjuffrouw, Oude Vest 191 Li van Weeren, los werkman, Ml- rakelsteeg 21 J. G. Konings, bakker, Acaciastraat N. H. Sjiong, Stadhou derslaan 20 H. Vogelzang, biscuitbak ker, Nieuwe Rijn 110 J. C. Verkade, chauffeur, Haverzaklaan 10 Raden Soe- kamto, Heerenstraat 128 G- Luiten en gezin, spinmeester, Gasstraat 74 D. Eschanzier, Rapenburg 115 F. B. M. E. Bik, Havenkade 15a W. G> Blits, Ra penburg 115 G. Belzer, Morschsingel 5 W. J. Schoonhoven en gezin, boekhou der, Haarlemmerstraat 97 F. Hakkaart Oude Singel 170 A. de WitBolstier en gezin, Kanaalstraat 15 A. van Leeu wen en gezin, Minnebroersgracht 20 J. GoesensBlok, Vestcstraat 98 N. de Ren, Landbouwkundige, Javastraat 22 G. Th. Slools, marinier le kl., Lom bokstraat 11 A. Kroon, dienstbode, woon schip „Johanna" Ji F. X. Schurgers, chauffeur. Hansenstraat 9 H. G. Annot, winkelbediende, Haarlemmerstraat 188 L> Ebskamp en gezin, constructeur, Han senstraat 81 A. J. Hoffmann, horloge maker, Hansenstraat 8 P J. Bakker en gezin, Hugo de Grootstraat 6 H. P. Sa lomons, Plantage 5 G. J Nadort P. K. Hof 38. Uit Leiden vertrokken. G. N. J. Hoogeboom, Haarlem, Oranje straat 120 Mej. J. J. van Hoorn, Rot terdam, H. Gosterstraat 5a J. H. Kar stens, Haarlem, Hormcnjansweg 4 Mej. H. M. Schimmel, Oegstgeest, Endegeest A. KruijtBrack, Zwammerdam, Kerk straat 137 J. Landwaarts. Zegwaard, Molenweg 61 Mej, A. P. Elfert, Hazers- woude, Groenendijk A 57 Mej. A. M. J. Weerd, Den Haag, v. Spcijkstraat 138 H. Ribbels, Den Haag, Doedijnstraat 21 Mej. A. Besier, Breda, St, Elisab. gest. Mej. H. J. Bierman, idem alsvoor Mej. A. G. Haast, Doesburg, alsvoor Mej. S. v. d. Zwart, Noordwijkerhout, Schoollaan 59 Mej. B. Röpti, Den Haag, Hugo de Grootstraat 21 Mej» A. M. van Dissel, Den Haag, J. Israellaan 51 Mej. G. H. van Dam, idem Ant. Duycksfraat 72 Mej. T. Cohen, Arnhem, Koningstraat 63b S. de Brabander, Amsterdam, Perlak- straat 17 Mej. J, A. Molenar, Oegst- geest, Huize „(ft Kriel" Mej. A. M. van Wissen, Den Haag, Bankastraat 127 Mej» Fr. M. van Stralen, Zetten, Heldring gesticht Mej. P. J. de Jong, Oegstgeest ..Endegeest" H. C. Louwerse, Soerahaia kap. luit. ter zee Mej. M Thöne, Essen (Dl.-), St. Agncsstraat 22 M. P. Verstee- ge. Noordwijkerhout, Goweg 112 D. Son- Develd, Rotterdam. Ridderpoortstraat 26 Mej» G. v. d. Viist, Bilthoven, Rembr. laan 6 Ant. Geleijnse, Rotterdam, Roze marijnstraat 25b L. J. J. Dooijenburgh, Wageningen, W. Hooijstraat 6 Mej. M. J van Veen. Rotterdam, Mathenesserlaan 326 P. Gerritsen, Hilversum, Leeghwa- ter8traat 66 Mej. J. G. Bleulandt van Dordt, Dordrecht, Noordhoveweg 12 A. W. Warmer, Oegstgeest, Assendelftstraat 29 Mevr. BooijPijnacker Hordijk, id. Julianalaan 7 MeijerRozenburg, Alb. Jonker, Den Haag, Gopernicuslaan 6.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6