Scheren PUROL borg tot dekking van de kosten, voor Lei- 1 den aan de electriciteitsvoorriening van I Rijnsaterwoude verbonden, verhoogd en veranderd in een garantie, uitgedrukt in K.W.U., zooals den laatsten tijd meestal in dergelijke overeenkomsten wordt opge nomen. De ontworpen uitbreiding van het ka belnet in Rijn sa terwoude zal een uitgave van rond 0500.vorderen. Het kapi taal der Fabrieken behoeft daarvoor niet te worden vergroot, aangezien die uitga ven voorloopig uit de beschikbare gelden der Fabrieken kunnen worden bestreden. Geneeskundig onderzoek van school kinderen. De Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst stelt voor om over te gaan tot de instelling van een „School- eproekuur." Het geneeskundig toezicht op de open bare en bijzondere scholen heeft aldus de Directeur zeer zeker zijn nuttig ef fect, hetgeen o.a. blijkt uit het feit, dat het besmettelijk hoofdzeer (favus) bijna geheel Is verdwenen; voldoende ls het toe- zieht echter niet. Immers, tal van gebreken blijven voor den schoolarts verborgen. Verkrommingen van den wervelkolom en van de beenen, bij- en vèrziendheid, breuken, afwijkin gen der borstorganen, huidziekten, enz., worden door hem niet opgemerkt, eens deels, omdat de tijd voor een volledig on derzoek ontbreekt, anderdeels, omdat geen gelegenheid bestaat om de kinderen te ontkleed en. Werden deze gebreken tijdig onder de aandacht van de ouders gebracht en het kind onmiddellijk onder behandeling van den huisarts gesteld, dan zou vrij zeker in vele gevallen nog algeheele genezing kunnen volgen. De ouders bemerken deze gebreken echter dikwijls te laat. om blij vende afwijkingen te kunnen voorkomen. Daarom acht de Directeur de Instelling van een schoolspreekuur beslist noodza kelijk. Voor het door hem bedoeld onderzoek vindt hIJ het derde leerjaar het meest aan gewezen; het omvat de kinderen van den 810-jarigen leeftijd; dat zijn zij, op wier gezondheidstoestand de invloed van het schoolleven zich reeds duidelijk heeft doen gelden. Do aanmelding voor het onderzoek dient geheel vrijwillig te zijn, zoodat van «enigen dwang in deze geen sprake is. net is verder de bedoeling dit onder zoek, voorloopig bij wijze van proef, door den Directeur zelf, met hulp van de beide schooiverpleegsters, te doen verrichten en wel op twee middagen per week (Woens dag en Zaterdag) in de lokalen van het Instituut voor Tropische Geneeskunde RotterdamLeiden aan het Rapenburg alhier, welke lokalen, benevens eenige daarin aanwezige hulpmiddelen, door het bestuur van het Instituut kosteloos zullen worden beschikbaar gesteld. Behandeling van de kinderen blijft even als thans uitgesloten; de Directeur be paalt zich tot het geven van advies aan de ouders. Uit den aard der zaak zal dit persoon lijk onderzoek een voorloopig karakter dragen. Mocht het blijken dat hiermede voor den Directeur, in verband met diens andere werkzaamheden te veel tijd ge moeid ls, dan kan na afloop van een proef tijd van b.v. twee jaar worden overwogen, of de proef zal worden vortgezet, dan wel zal worden gestaakt. De aan het onderzoek verbonden kosten zullen, blijkens des Directeurs rapport, bedragen: Voor kosten van aanschaffing van hulp middelen, de z.g. installatiekosten 525 en voor jaarlijksch onderhoud 110. beneveus de kosten van schoonhouden. Het komt B. en W. voor en de Com missie voor den Geneeskundigen Dienst deelt geheel deze meening dat er al leszins reden is, om met het door den Di recteur voorgestelde spreekuur een proef te nemen. Verhuur woning. Eenigen tijd geleden deelde de huurder van de bovenwoning van het perceel Ga- renmarkt No. 4, de heer J. Neisingh, B •n W mode, dat hij de huur van deze woning, die aan hem voor f 85.per maand word verhuurd ingevolge raadsbe sluit van 9 Mei 1921, met ingang van 15 October J.l. wenschte te doen eindigen. Als gegadigde voor deze woning heeft zich aangemeld de heer L. van Eisen, al hier. Hij is bereid de huur onder de be staande voorwaarden te aanvaarden, ech ter met deze wijziging, dat de woning in den vervolge van jaar tot jaar zal worden verhuurd. Er bestaat n.l. thans voor de gemeente geen aanleiding maar om het perceel, mot afwijking van den gewonen regel, per maand te verhuren. Verder neemt hij genoegen met de betaling van •en huurprijs ad 420.per jaar, over- •enkomendo mot 85.per maand. B. en W. stellen voor aldus te besluiten. Verpachting wateren. Op 81 December a.s. eindigt de pacht van het vischrecht in de Vroonwateren c.a., welke pacht. Ingevolge destijds ge houden openbare inschrijving, met ingang van 1 Januari 1910 werd opgedragen aan B. Kraan te Rijnsaterwoude tegen beta ling van een jaarlijksche som van 2511. In verband met het afloopen van den pachttermijn ontvingen B. en W. van het bestuur van den Hengelaarsbond voor Lel den en Omstreken een schrijven waarin aanmerkingen werden gemaakt op de wij ze van bevisschen der Vroonwateren door den tegen woord i gen huurder, voorts In ovorweging werd gegeven het vischrecht tn perceelen te verpachten en waarin ein delijk het verzoek werd gedaan een ge deelte der Vroonwateren, bij voorkeur da Haarlemmertrekvaart en het Poelmeer, aan den Bond ondershands voor den tijd van 5 jaren ten gebruike af te staan, voor namelijk voor de beoefening van de hen gelsport. v Met de Commissie van Fabricage zijn B en "W. van oordeel, dat de beweringen van genoemd bestuur inzake de minder gewenschte wijze waarop de pachter de visscherij zou hebben uitgeoefend, allen grond missen. Ook kunnen zij adressant niet toegeven, dat het gevolgde systeem van bevissching den vischstand heeft doen achteruitgaan en de waarde der viechwa- teren belangrijk heeft doen verminderen. Dit blijkt ook uit de bereidverkla ring van den heer Kraan, om de Vroon wateren, met uitzondering van het door den Bond begeerde gedeelte, wederom voor 10 jaren te huren en dat voor den thans geldenden prijs van 2511. niettegenstaande zijn vischgebied niet on belangrijk wordt verkleind. Onder deze omstandigheden bestaat er noch voor de CommisRie van Fabricage, noch voor B. en W. aanleiding op adres- sant's wensch, om een verpachting in per ceelen te doen houden, in te gaan; het bod van den heer Kraan, die zijn ver plichtingen steeds nakwam, komt B. en W. evenals dat van den Bond, voldoende voor. Behalve de pacht van de Vroonwateren, eindigt den Slen December a.s. ook die van de Trekvliet (Rijn- en Schiekade). Dit van de provincie overgenomen visch water is in gebruik bij J. G. Spaargaren te Oegstgeest. Hij wenscht de huur onder de bestaande voorwaarden voor 10 jaren te verlengen, doch wil den pachtprijs van 20.tot 10.per jaar zien terugge bracht, waarin naar de meening van B en W. kan worden berust. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabricage geven B. en W. den Raad mitsdien In overweging te verhuren A. aan B. Kraan te Rijnsaterwoude voor den tijd van tien jaren, ingaande 1 Januari 1926, tegen een jaarlijkschen pachtprijs van 2511.net vischrecht in de wateren, die in het contract worden genoemd. B. aan den Hengelaarsbond voor Lei den en Omstreken voor den tijd van vijf Jaren, Ingaande 1 Januari 1926. tegen een jaarlijkschen pachtprijs van f 250het vischrecht in de Haarlemmertrekvaart vanaf Leiden (TrekvaarIhrug) tot den achtkanten Watermolen (watermolen van den Hoogeveenschen polder), inbegrepen het zuidelijk gedeelte van het Poelmeer tot de Molensloot achter het Leidsche Tol hek; C. aan J. G. Spaargaren te Oegstgeest voor den tijd van tien jaren, ingaande 1 Januari 1926, tegen een jaarlijkschen pachtprijs van 10.het vischrecht in de Trekvliet (Rijn en Schiekade) tusschen het Galgewater en de Wouterenbrug. Tegen last van blaffende honden. In een in handen van B. en W. om praeadvies gesteld adres, verzoeken Dr. M. D. Horst en anderen, allen bewoners van Oude Vest en Janvossensteeg, artikel 87bis van. de 'verordening op de Straat- poli tio zoodanig te wijzigen, dat daaruit vervallen de woorden: „tusschen des avonds 10 uur en des morgens 7 uur." De aanleiding tot het indienen van dit verzoek is, naar adressanten In de bij het adres gevoegde toelichting mededeelen, gelegen in den hinder, welken zij onder vinden van een blijkbaar alleen ovordai blaffendon en jankenden hond, opgesloten op een binnenplaatsje van een perceel aan de Janvossensteeg. Omtrent dit adres hebben B. en W het gevoelen ingewonnen van den Com missaris van Politie en van de Commissie voor de Strafverordeningen, die beiden inwilliging van het verzoek ontraden. Ter wijl eerstgenoemde zijn reeds vroeger kenbaar gemaakte bezwaren handhaaft tegen een strafbepaling, welke zou ingaan tegen hinderlijk hondengeblaf ook overdag herinnert de Commissie vooy de Straf verordeningen er aan, dat bij verordening van 12 December 1921, artikel 37bis, waarbij houders of eigenaars van hondpn worden verplicht voldoende zorg te dra gen. dat deze tusschen des avonds 10 uur en des morgens 7 uur niet zoo aanhoudend blaffen of janken, dat zij voor de omge ving hinderlijk kunnen zijn, aldus is ge redigeerd door aanneming van een amen dement van den heer van Eek, in afwij king van het voorstel van de meerderheid der Commissie, hetwelk strekte den hou ders of eigenaars van honden de bovenge noemde verplichting niet alleen gedurende den nacht, doch ook overdag op te leggen. Aangezien inwilliging van het onderwer- pelijk verzoek derhalve zou beteekenen het terugkomen op een eerst sinds eenige jaren na rijp beraad door den raad geno men besluit, meent do Commissie voor de Strafverordeningen deze te moeten ont raden. B. en W. kunnen zich hiermede ver eenigen. Bijzonder Vervolg-onderwils. Blijkens beschikking van 6 October j.l., hebben de Gedeputeerdo Staten dezer pro vincie, raar aanleiding van de beroepen, Ingesteld door de Voreeniging tot oprich ting en instandhouding van scholen voor lager en meer uitgebreid lager onderwü.' op gereformeerden grondslag (Ger. School vereenicing) en do Vereeniging voor Chris telijk Onderwijs alhier, teren* het raads besluit van 20 Januari 1925, waarbij de bijdrage in de kosten van het bijzonder vervolgonderwijs over 1923 o.a. voor de cursussen in de scholen aan de Hoog- Iandsche Kerkgracht 20a, de Pasteur- straat 2b en de Middelstegracht 119. res pectievelijk is bepaald op 322.50, 834 50} en f 637.05}, besloten die bij drage vast te stellen op resnectievelijk 618 30, 641.20 en 1222.29. In tegenstelling met het College van Ge deputeerdo Staten, dat van oordeel is, dat deze bijdrage jnoet worden berekend naar de ten laste der gemeente gebleven kosten over hetzelfde jaar, meenen B. en W., dat de bijdrage terecht is gebaseerd op de ge meentelijke uitgaven over het afgeloopen dienstjaar (i.e. 1922.) Voorzoover hun bekend is onze opvatting steeds algemeei; gehuldigd en is tegen die opvatting in vorige jaren nimmer, ook niet door de bovengenoemde vereenigingen, opgekomen. Maar ook al zoude de opvatting van Gedeputeerde Staten ju;st zijn, dan nog meenen B. en W., dat het niet aangaat om .gelijk bij de genoemde beschikking is beslist een gedeelte van het in 1923 voor het openbaar vervolgonderwijs ont vangen Rijkssubsidie bij de berekening der gemeen Lelijke bijdrage voor het bijzon der vervolgonderwijs buiten aanmerking te laten. Dit toch druischt h.I. in tegen art. 1Q2 der L. O.-wet 1920, waarbij bepaald wordt, dat do bijdrage wordt berekend naar het ten laste der gemeente gebleven bedrag. Op deze gronden geven B. en W. den Raad mitsdien in overweging van de be slissing van Gedeputeerde Staten, ingevol ge het bepaalde bij art. 17 der genoemde wet, beroep in te stellen bij de Kroon. Verbetering Morschweg. In de Memorie van Antwoord op het Algemeen Verslag van het verhandelde in de Sectiën van den Raad hij het onderzoek van de ontwerp-begrooling voor het jaar 1925 deelden B. en W. hij volgn. 199, op een desbetreffende vraag, mede, dat on derhandelingen werden gevoerd met het Rijk omtrent de demping van de sloot langs den Morschweg nabij het Militair Hospitaal. Het Ri.ik verklaart zich thans bereid de hem toehehoorende helft der sloot vóör het M'lifafr Hospitaal aan de ger moente in ei eend om af te staan tegen be taling van een som van f 10.en onder eenige voorwaarden, waartegen dezer zijds geen bezwaar bestaat, aldus B en W. Eveneens is hot Rijk eeneeen den voor tuin van het Militair Hospitaal aan onze gemeente tot wederopzeggens in gebruik te geven, ten einde tot wandelpark te worden iucericht, zulks tegen betaling van eene jaarlijksche recognitie ad 100, en ondpr voorwaarde, dat rond de in don voortuin staande portierswoning met bij- behnnrend tuintje eon eenvoudig hek wordt geplaast, terwijl ter weorszijden van het Hoofdgebouw ter afscheiding van hot achtortorrein een tweetal eenvoudige hekken dient te wordon gemaakt. Hot on derhoud van het wandelpark komt uit den anrd der zaak voor rekening van de ge meente Indien de Raad met ons van oordeel is, aldus B en W., dat de voorwaarden aan dezen koop en deze ingehruikgevmg ver bonden, aannemelijk zijn, kan tot de voor genomen vorbotering van het gedeelte van don Morschweg gelegen tusschen de Paul Kmcrorsfrant en de Mor sch poor thru g, nis mode tot de inrichting van het wandel park worden overgegaan. De kosten, verbonden aan de demping van de sloot langs den Morschweg en van een gedeelte van de sloot langs den Morschringol, die van straatverhreeding, van inrichting van het wandelpark, van het plaatsen der hekken enz., worden door don Directeur der Gemeentewerken ge raamd op 14550.terwijl do jaarlijk sche kosten van onderhoud van het park naar de meening van de Commissie van Fabricage kunnen worden bepaald op 400verhoogd met het bedrag der jaarlijksche recognitie ad 100. B. en W. stellen den raad voor aldus te besluiten. Hei Gemeentelijk Waschbureau. Zooals bokoud is, werd in de Raad van 20 Februari 1919, «overeenkomstig voorstel van B en W. besloten, dat de gemeente over de volkshewassching haar bemoeienis zou uitstrekken en wel bij wijze van proef door oprichting van oen gemeentelijk wa°chbureau. De mo'ieven, welke leidden tot de op- Ti hling van het bureau, waren voorna melijk d° schaarschté en duurte van wasehmiddelpn en brandstoffen en het groofe Inconvenient, dat de behandeling van de wasch in huis voor de volksklasse meebrach'. Zonais ttrerit bij de behaiidelbug h' d«n Raad werd opgemerkt, aldus B. en W., moest in het optreden van de eemepn- ie slechts worden gezien het verleppen van hulo aan het particulier 'r.itiath-f, dat piet 'n 'iaat bl-ek de menschen bij elkaar te brengen, om hen coöperatief de wasch te doen behandelen Een er. anaer vindt hevestigng in de wijze, waarop de exploitatie van het be drijf werd ingericht. Immers liet waschbureau treedt niet op als wasócherij, doch is slechts tusschen- peisoor tusschen de bevolking en de blee- kers-patroons. Bij het waschbureau wordt de vuile wasch door de klanten gebracht, of doen deze dié bezorgen; vervolgens wordt de wasch door het bureau na tel ling en weging aan de patroons afgege ven en na wasschlng weder ingenomen om, na te zijn gecontroleerd, te worden teruggegeven. Een ruimere economische beteekenis heeft het bureau dus niet. Inmidels heeft de gestie van het wasch bureau herhaaldelijk een punt van be spreking uitgemaakt bij de behandeling in de lataste jaren van de gemeente-bo- grooting. Zoo werd in de raadsvergadering van 20 December 1920 om praeadvies in han den van het College van B. en W. gesteld een motie van den heer Eerdmans, lui dende: De Raad noodigt B. en W. uit prae advies uit te brengen over de vraag, of het gemeentelijk waschbureau in den te- genwoordigen vorm moet worden besten digd, en tevens over de vraag, of van ge meentewege op andere wijze in de bewas- sching der burgerij kan worden voor zien." Dat omtjent deze motie niet eerder een praeadvies verscheen, is te wijten aan de omstandigheid, dat een juist oordeel otn- trent de toekomst van 't bedrijf nog steeds ontbrak. Zelfs nu valt niet met eenige ze kerheid te zeggen, of op den duur de ex- ploitatio noodig en mogelijk zal blijken. Zoolang toch een bedrijf geen monopolis tisch karakter draagt, dient rekening te worden gehouden met tal van factoren, welke te voren niet nauwkeurig zijn vast te stellen. Het gebruik, dat van het bureau thans wordt gemaakt, wettigt de conclusie, dat het waschbureau in een behoefte voorziet. De omzet bedroeg toch in 1920: 176111 KG.; in 1921: 19598» K.G.: in 1922: 204157 K.G.: in 1923: 176269 K.G.; in 1924: 158717 K.G. De daling In den om zet in 1923 en 1924 houdt verband met een bezuiniging in de gezinnen en is me de een gevolg van de werkloosheid. Uit den grooten omzet valt echter niet zonder meer af te leiden, dat ook op den duur het waschbureau voldoende reden van bestaan zal hebben, aldus B. en W. Een besluit, om thans over te gaan tot opheffing van het bureau, zou, naar de meening van B. en W., te betreuren zijn. Het bureau treedt prijsregelend op en eischt van de gemeente geen financleele offers. Immers de laatste jaren sloot de exploitatie met een batig saldo en wel: in 1921 van 1411.— in 1922 van 928.07 in 1923 van 1507.14 en in 1924 van 2044.33. Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinder huis. Hot College van Regenten van bet Hei lige Gleest- of Arme Wees- en Kinderhuis heeft de volgende aanbeveling ingediend ter vervulling van de bestaande vacature onder de Regentessen: 1. Mevr. A. C. Montaguevan der Lee; 2. Mej. J. C. van Manen. Het College teekent hierbij aan, dat nu die redenen vervallen rijn, die Mevr. Mon- tagne hebben genoopt haar ontslag te vra gen, een weder ritting nemen dezer Re gentes met groote ingenomenheid zou wor den tegemoet gezien. Ingezonden tëeriedeelinq. Door de buidverzachtende en huid- versterkende eigenschappen van Purol kan men het stukgaan en naschrijnen voorkomen als men vóór het inzeepen zich telkens inwrijft met een weinig 30-60-90 ct. Gemengde Berichten Déraillement. Op het rangeerterrein van het stations emplacement te Roosendaal is Dinsdag een goederenwagen ontspoord, zonder echter ongelukken te veroorzaken. Door een autobus gegrepen en gedood. Op den Schiedamschenweg te Rotterdam had gisterenavond een ernstig auto-ongeval plaats. Toen de 47-jarige mejuffrouw A. W. B. uit de Bootsmanstraat achter de tram de straat overstak, werd zij door een zware autobus van den dienst Rotterdam Vlaardingen gegrepen en overreden. Met een ernstige schedelbreuk bracht de Geneeskundige Dienst haar naar het Zie kenhuis, doch bij aankomst was zij reeds overleden. Auto-ongeval. Tusschen Barneveld en Voorthuizen is een luxe auto, waarin een heer en een dame hadden plaats genomen, tegen een boom gereden. Door den schok brak de voorruit, tengevolge waarvan de dame ernstige ver wondingen aan het hoofd bekwam. Motor-ongeluk. Maandagavond is op het rijwielpad tus schen Wouw en Bergen op Zoom zekere v. d. B.. die onverwachts den weg zou over steken. door een motor, bestuurd door ze keren T. uit Bergen op Zoom, zoodanig aan gereden, dat de man in deerniswekkenden toestand moest worden opgenomen. In een naasthijzijnde woning binnenge dragen, oordeelde de intusschen per auto ontboden geneesheer, Dr. Aarsen uit Wouw noodig dat het slachtoffer van de H. H. Sacramenten der Stervenden zou worden voorzien> Door den kapelaan van Heerde werd den ongelukkige het H. Oliesel toege diend. Zijn moeder bedreigd, Een jonge arbeider te Tzum, die dronken was, dreigde zijn moeder met een mes te zullen doodsteken. Toen een veldwachter tusschenbeiden trad, stak hij dezen met het mes In het lichaam. De arbeider is ter be schikking van de Justitie gesteld. Op zijn knecht geschoten Een Rotterdamsche schippersknecht was gemonsterd op een Hollaridsch schip met een Hollandschen schipper, die tusschen Ruhrort en Antwerpen voer. Toen te Hom berg het schip op stroom lag en de schip per, die aan wal was geweest, dronken aan boord terugkwam, ontstond twist tus schen dezen en zijn knecht. De twist liep zoo hoog, dat de schipper zijn knecht ont sloeg. Toen deze zijn boeltje ging inpak ken, heeft de schipper op zestien meter afstand met scherp geschoten op den knecht. De knecht deed aangifte bij de Duitsche politie aldaar, die zich onbevoegd verklaarde. De schipper zal thans door de Rotterdamschd politie worden vervolgd ter zake van poging tot doodslag. Een krankzinnige ontvlucht Bij de politie te Naarden meldde zich aan een haveloos gebloede en iotaal onder voede man, die mededeelde op 6 Septem ber uit het krankzinnigengesticht Brink- greve te Deventer te zijn ontvlucht. De man had al dien tijd In de bosschen rond gezworven, terwijl hij in de laatste dagen veel spiritus had gedronken, Hij is door de politie naar Deventer teruggebracht. Een fietsendief gewond. Dinsdagmiddag werd te 's-Gravenbage een rijwiel gestolen. Naar aanleiding hier van hield de recherche den koetsir» i* Lij zijn woning in de Kranestraat au verdachte wierp hierop een dor tl. cheurs het rijwiel voor de voeton J op de vlucht, waarna de recherche^ schoten op hem loste. Een dozor trof den man in- het zitvlak. Hij het ziekenhuis Zuid wal opgenomen toestand ia niet ernstig. Brand te Diemen. Uit Diemen wordt gemeld: Gistere^ omstreeks half vijf ontstond brand P hooiberg, gelegen achter de boerderij den veehouder G. W. Bcem, aan don Diemerweg. De vlammen, welke wi>' zich heen grepen sloegen over op hol t huls, waar de bewoners noft gelegp hadden een gedeelte van het huisraaj redden. Het woonhuis bx*andde geheel i stortte gedeeltelijk in. De brandweer, die met twee hands;, was gearriveerd, slaagde er in hel verder te beperken, zoodat de veestal z.g. zomerhuis en een schuur gespaad ven. Vermoedelijk is de brand door hooibroei. "We vernemen, d was verzekerd. Inbraken. In den nacht van Zaterdag op Z: was. zooals reeds gemeld, ingebroken pandhuis van den heer M. S., aan d; ge Warande te Rotterdam, De f waren op een zeer eigenaardige binnengekomen, nl. door de deur tjj bovenhuis, dat daarnaast gelegen rijn hierna afgedaald naar do keidei te, daar hebben zij een gat in don gemaakt, waardoor zij in den keld? het pand kwamen. Daarna hebben i luik van den winkel opengcmaakl zoodoende toegang tot het huis ven Ontvreemd werd toen 200 aan k!« stukken. Men wist, dat er drie daders m. weest, daar de buren drie mannen u genoemdp p~- 7 1 -'Firn zien komen, was ingebroken. Het was de rccherc: gevallen, dat deze inbraak precies o; zelfde wijze was geschied, als die v ge jaren geledon in het pandhuis v; firma B. aan de Roentgenstraat. 0 inbraak in het pandhuis van den h- 8. aan den Parallelweg had op preó zelfde wijze plaats. De daders hadden hun straf i reeds uitgezeten. Men besloot bij daders een inval te doen. En toet daar kwam vond men een groot f- van de goederen uit het pandhuis v. heer S. terug, In verband daarmede werden de ners, de 28-jarige kuiper A. G. F. de de 24-jarige schilder B. van O. in her gesteld. De derde verdachte wordt zocht. In den nacht van Dinsdag op li dag is ingebroken in de pastorie ra Doopsgezinden predikant te Wcst-Ki dam, gemeente Wormerveer. Dol| zijn door openschuiving van een ra.ii nengekomen en hebben alles overW haald en kasten, schrijfbureau open ken. Er wordt eene belangrijke lio'en tafelzilver, bestaande uit vorken, servetringen vermist tot een totale i van ongeveer 1000. De politie sM uitgebreid onderzoek in naar den <H Enkele dagen geleden is op M toor van de Haarlemsehe Bank te ÏÏ'J een diefstal van 2500 gepleeqd I zoek op het kantoor had geen resnlö politie heeft de zaak in handen Een berucht sirooper gearrestfJ De majoor der rijksveldwaeht Ik te Nieuwpoort heeft een goede vanj daan met de arrestatie van den H wildstrooper G. van M. Reeds drkl den lang werd de man door dp PM zocht, daar hij in Dordf verschil!»! nissen moest uitzitten. Hij bleef eet vindbaar. Dikwijls gebeurde het, ij strooper bijna gearresteerd was. wist hij juist weer aan de politie til men. Zondag kwam de politie aan zijd zij wist, dat hij thuis was. Maar H agent voor de voordeur op post sW twee anderen de woning binnew wist de man op de zolderverdiepir'l men en is hij uit een raam, dat ruil meter boven den began en grond gen, naar beneden gesprongen en m snapt. Maandagmidag echter had do ri;i een politiehond bij zich. Deze speir strooper op, die in de grienden vR getroffen. De man hoeft den pel' verscheidene steken met een mei bracht, maar de hond liet niet slotte wist de strooper nog de won; zekeren S. te Langerak binnen ter' Daar is hij onder een ledikant f Zwaar geboeid is hij onder geleide' politiemannen naar Dordrecht over? In zijn bootje werd nog een ho» gestolen aal en paling aangetroffo „N. R Een principieele tegenstandster stemmen Van uit de gemeente Poortvliet' is een vrouw, die in Juli weigerde! men, nu om de haar opgelegde 1 betalen, omdat zij prnstigo principi 2?waren had, naar de gevangenis6 gebracht tot het ondergaan vanJ subs, opgelegde hechtenis. Goud- en zilverzand als vers* Uit Zutphen wordt aan de ,.Tel Tegen het gebruik van hot goud- en zilverzand, dat door bankethakkers werd gebruikt om'- ten een schoon aanzien fe gewri directeur van het Centraal voor de Volksgezondheid, dr. IJ eenige maanden geleden gen^ Dat heeft toondertijd wel geliolp* sedert is het niet meer in den getroffen. Blijkbaar waren de kers, die het goed ie in huis h" dr. Meerburg overtuigd, dat zij - misdadig handelden, wanneer!' i taaisplinters, vierkante scherpe'"

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4