Hoofdhuid PUROL >3gonnen, -welke thans zoover gevorderd le, dat de opening in December of Januari te verwachten is. Deze eerste fabriek ertaat Ibij Bergum, in Friesland, vanwaar ge- fcnakelajk bet geheele district te bestrij ken is. De cadavers worden naar de fabriek vervoerd in vrachtauto's, voorzien van spe ciaal daartoe ontworpen, geheel ges'oten carosserieën. Deze zijn zoodanig vervaar digd, dat eventueel l'jkenvocht in een d'aar- ioeibeslemden bak terecht komt en zoo doende besmetting van den wieg of van het Hand uitgesloten is. Do directie van de nieuwe vennootschap wordt gevormd door een Raad van Be- beer, bestaande uit de heeren José Vige- veno, voorz'fteT; mr. M. L. Kan. secretaris en dr. H. J. Vos. Het tweede district, dat waarschijnlijk binnenkort lot stand zal kom^- omvat de provinciën Utrecht, Noord-Holland bene den het Y en Zu'd-Holland. Inoezonden Mededeelinq Roos wordt verwijderd en roos vorming wordt tegengegaan door, alvorens te wasschen met warm water en zeep, de hoofdhuid eerst goed in te wrijven met 80-60-90 ct. STATEK-GENERAAL TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Salaris Rijksambtenaren. De heer J. Ter Laan (S.D.) vraagt 'de Kamer verlof om jrragen te mogen richten tot de Regeering omtrent haar voornemens ten aanzien van herziening der salarisregeling der ambtenaren, o.a. in verband met het al of niet toekennen van een toeslag over 1925. Over deze aanvrage wordt morgen be ilist. Commissies Do V o o r z. stelt voor om artikel 54 van het reglement van orde toepassing te doen vinden en voor den duur der zitting 19251926 drie vaste Commissiën in te itellen en wel: een Commissie voor Pri vaat- en Strafrecht: een Commissie voor Belastingen en een Commissie voor Open bare Werken, verkeers- en waterstaats- aan gelegenh eden. Conform besloten. Tot leden dezercommissie benoemt de Voorzitter: Voor die voor Privaat- en Strafrecht de leden Heemskerk, Marchant, v. Sasse van IJsselt, Cannes, v. Schaick, Kats en Knottenbelt; voor dio der belastingen do leden v. Vuuren, Snoeck Henkemnns, J. ter Laan, Oud, J. v. Dijk, de Wilde en van Gijn. voor dio voor Openbare Werken enz. de leden v. Rijckevorsel, Bomans, v. d. Waer- den, J. J. C. van Dijk, Krijger, Ebels en Droogleever Fortuyn. Verder doet de Voorz. mcdedeeling van het besluit der Centrale Afdeeling om de wetsontwerpen, houdende nadere voor schriften ten aanzien van de uitoefening dor geneeskunst ep houdende bepalingen omtrent het met openlijke aanprijzing in het verkeer brengen van middelen tegen ziekten te verzenden naar een bijzondere commissie. Aldus wordt besloten. Tot leden worden benoemd de leden van Wijnbergen, Sctheurer, v. Rappard, de VriesBruins en Rutgers van Rozenburg. Biscoopwet De Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer De Geer, begint met een misver stand weg te nemen. De keuring voor kin deren noemen sommigen toelaatbaar, maar die voor volwassenen zou een dompers daad zijn. Een dergelijke keuring voor volwassenen is geen novum. Spr. wijst al lereerst op het rapport der betrokken staatscommissie, waarin eenstemmig voor die keuring is beslist. Voorts beroept spr. zich op den heer Van Gijn, die een cen suur voor bioscopen, die verdere gaat dan die voor tooneel, niet afwees; op den heer Gerhard, die evenmin tegen een keu ring voor volwassenen bezwaar had en alleen tegen de vorige wet heeft gestemd, omdat de gemeenteraden te veel macht kregen. Het blijkt dus dat vele vrijzinnigen geen bezwaar hadden tegen die keuring. Bij de vorige wet zijn alle amendementen ver worpen en niettemin bleef de eindstem ming een partijstemming, hetgeen spr. al tijd ten zeerste heeft verbaasd. De posi tieve inhoud van het ontwerp had geen verzet uitgelokt. Het ls voor den Minister raadselachtig, waarom do linkerzijde de vorige maal tegen de wet stemde. Zij deed het niet op grond van de keuring voor de volwassenen. Voor tooneel bestaat reeds de censuur en zij ie dus voor don bioscoop geen no vum. Trouwens zij bestaat eveneens voor den bioscoop en zij werkt stellig preventief. In Kunst en Amusement wordt deze wet geprezen, omdat hij den burgemeester een belangrijke macht zal ontnemen, die hij thans aan artikel 188 der Gemeentewet ontleent. De he,er Schaper heeft In „Het Volk" geschreven dat alleen onbenulligen naar den bioscoop of de kroeg gaan. Dat is Ook overdreven. Het snobbisme, dat bui ken de Kamer vaak aan den dag komt, kepen de zedelijkheidsapostelen, de fijne beschuiten en de blikken dominé's, is toch Jiit den tijd. (Gelach). Spr. acht het gewenscht, dat de stem ming over deze wet geen partijstemming tij en dat de wet een nationale wet zij met gemeenschappelijk overleg tot stand ge bracht. Thans beantwoordt spr. eenlge detail punten. Art. 19, dat de bevoegdheid van den burgemeester nog nader regelt, is noodlg, omdat een goedgekeurde film toch toevallig in een bepaalde gemeente gevaar voor ordeverstoring oplevert. Daarom houdt de burgemeester voor bijzondere gevallen bevoegdheid tot verbieden. Verder gaat die bevoegdheid niet en zij is geen ver kapte tweede keuring. Op de motie-Kersten gaat spr. niet in. Hij wil de gevaren van den bioscoop be strijden, maar daarvoor is niet noodig den bioscoop uit te roeien. Wat do differenticering van do keuring voor kinderen betreft is terecht opgemerkt, dat het een technische kwestie is. Het thans voorgestelde is gelijk aan hetgeen de Kamer bij de vorige wet heeft goedge keurd De grens van 14 Jaar Is zeer wil lekeurig en het was beter deze grensbepa ling te laten vallen. Spr. acht deze be paling echter een zuiveT technische en gaarne pleegt hij nader overleg. Ten slotte artikel 4. Het ls onjuist dat dit uitstel het product is van allerlei in gewikkeld en diplomatiek overleg. Mis schien is het eer het product van een geestelijk overleg met den heer Kleereko- per. (Gelach). Het artikel is ongeveer het amendement-Rutgers-Tilanus bij de vorige wet. Alleen is het nu gewijzigd in den geest van de rede die toen de heer Kleere- koper daarover heeft gehouden. (.Hilari teit)'. Art. 4 is opgenomen omdat het ge wenscht is dat de gemeenteraden aanvul lende bepalingen kunnen maken overeen komstig plaatselijke omstandigheden Stond deze bepaling niet in de wet dan zouden de gemeenteraden dat toch mogen doen. Om de onzekerheid weg te nemen is de bepaling in de wet opgenomen De leeftijdsgrens en de nakeuring zijn de twee belangrijke punten die do gemeenten moeten kunnen bepalen. Om dat duidelijk aan te geven heeft spr. een wijziging vcoi gesteld waarin bepaald wordt dat do bij zondere voorschriften niet mogen betref fen voorstellingen die uitsluitend voor per sonen die de leeftijd van 18 jaren hebben bereikt, toegankelijk zijn. Aa n dc bepa lingen voor,volwassenen kan dus niet meer geraakt worden De heer Kleerekoper (S.D.) liebt nader toe, dat de Minister met allerlei ci taten alleen heeft bewezen dat er links elementen waren die allen wilden doen om da zaak tot een goed einde te brengen. Zij werden daarin verhinderd door het zelo- tisme van rechts. De heer De Visser (G.P.) betoogt dat de eigenlijke bedoeling van dit wetje is het tegengaan van communistische pro paganda door middel van don bioscoop. Voorts draagt het wetje een klasse-karak ter, want in besloten kring kan men, als men maar geld heeft, alle zwijnderij la ten vertoonen. Het is alles politieke huichelarij I (Ge joel). Voor de verheffing van het volk doet men in ons land niets. De heer Duymaer v. Twist (A.-R.) In Rusland zeker wel! De heer De Visser (G.P.) In geen enkel land doet men zooveel voor die ver heffing van het volk als in Rusland. (Ge lach). Het allerbeste geeft men daar ook in de bioscopen. De heer Boon (V.B.) gelooft da( se dert eenige jaren de meening van velen ten aanzien van een keuring voor volwas senen is gewijzigd. Vervolgens betoogt hij dat de censuur voor volwassenen geheel iets anders is dnn de bevoegdheid die in art. 188 der Ge ne' ntewet aan de burgemeesters o.a. voor tooneel is geceven. De aanvulling van art. 4 heeft spr. met genoegen gezien. De heer Kersten (St. Ger. Partij) ver dedigt nog eens zijn motie. Het gevaar van de bioscoopvoorstellingen is niet an ders te bestrijden dan door een volledig verbod. Door het hier gehouden debat is hij in zijn opvatting nog versterkt. De heer Heemskerk (A.R.) wensoht enkele opmerkingen te maken over de motie-Kersten. De overige punten komen bij de artikelen. Die motie heeft naar het schijnt een bij zonder principieel karakter. Er is ergens ren gevaar en, om dat te bestrijden, ver biedt zij de instelling die aat gevaar op- Ier r; Is dat ?en juist» cpvatting? Naar spr.'s oordeel is die opvatting niet juist. Er zijn slechte en goede bioscopcnvoorstel- lingen, want er zijn zelfs stichtelijke en onderrichtende bioscopen. Daardoor zal nooit in de volksovertuiging doordringen dat alle bioscoopvoorstellingen kwaad zijn In het algemeen zijn er in het tooneel grootere gevaren dan in den bioscoop, want er zijn vel stukken die op een to taal verkeerden grondslag berusten, ter wijl in den bioscoop dikwijls nog een ouderwetsch idealisme wordt gehuldigd. Er zijn goede boeken en er zijn slechte boeken. Moeien nu alle boeken worden verband? (Gelach). Er zijn goede prenten en slechte, er is goede muziek en er is abominable muziek (Gelach). Jazzbands bijvoorbeeld! De heer Duys (S.D.: Dan hebt ge nooit goede gehoord! De heer Heemskerk (A.-R.): Juist, omdat er geen goede zijn. (Gelach). Bij het verkeer zijn vele gevaren. Moet men daarom de moderne uitvindingen te gengaan? Alleen repressie is mogelijk. Met de keu ring kan men bij denjbioscoop een heel eind komen. Reeds kwam men een heel eind. Do bioscoop zal blijven loopen. Het lastige van art. 188 voor hot too neel is altijd geweest dat de publiciteit blijft. Bij den bioscoop is dat anders, daar zal door de centrale keuring een preventieve werking niet uitblijven. De rede van den heer Lingbeek culmi neerde in de stelling dat men steun moet verleenen aan de nationalo Kerk. Mis schien was dat niet zijn volle gedachte. (Gelach). Het is dikwijls beter zijn volle gedachte niet te uiten, gelijk vele Kamer leden dat ook plegen te doen. (Hilariteit). Moet do overheid positief en actief het geloof en den godsdienstzin bij het volk be vorderen? Misschien wil de heer Lingbeek dat en daarmede ïs hij dan eenigszïns op R.-Katholiekenweg. (Groote vreugde). Er is een tijd geweest dat dit een Ka tholieke opvatting was. Natuurlijk wil de heer Lingbeek zijn opvatting doorzetten, maar hij bedenke dan dat er meer Katho lieken in Nederland zijn dan Lingbeekia- nen. (Groot gelach). De heer Boma ns (R.-K. is niet te vreden. Art. 4 blijft een verkeerde bepa ling omdat zij de vergunningen blijft ra ken en niet de voorstellingen. De wijzi ging in art. 4 is niet afdoende, meent hij. De heer Marchant (V.D.) blijft ook in art. 4 een bezwaar zien. De Regeering kan toelaten wat zij wil en dat maakte de zaak gevaarlijk. Het streven der drijvers zit achter dezen zaak. Ook in do groep van den heer Heems kerk zijn er die drijven als de heer Ker sten. Er zijn er daarbij die buiten de Ka mer andere theorieën verkondigen dan zij er op na houden als 't er op aan komt hier in de Kamer zaken te doen. De daad van Jen heer Rutgers, die vlak vóór de verkie zingen dit wetsontwerp weer op do agen da wilde plaatsen, was een typisch ver schijnsel daarvan. De heer Lingbeek (Herv. Geref. Partij) repliceert. Wanneer spr.'s opvatting zou liggen in de Katholieke lijn, dan kan dat alleen beteekenen dat hij eens iets gemeen heeft met de Katholieken. Maar heeft mr. Heems kerk dan niet veel gemeen met de Katho lieken? (Gelach). Bovendien vergat de heer Heemskerk dat twee eeuwen lang de overheid den ge reformeerden godsdienst daadwerkelijk heeft bevorderd. (Geroep: Zeer juist!) Voorts staat in art. 36 der gereformeer de Belijdenis dat de overheid verplicht is het evangelie te bevorderen. Deze belijde nis heeft ook mr. Heemskerk aanvaard. Ten slotte wijst spr. er op, dat aan de bevordering van den godsdienst door do overheid een einde is gemaakt door de Franscho revolutie, zoodat de heer Heems kerk, als hij tegen die bevordering is, be denkelijk in revolutionaire lijn was. (Uit bundig gelach). De heer Tilanus (C.-H.) is niet te rreden met de wijziging van art. 4. Het voor hem bélangrijkste punt is niet gewij zigd. De Minister antwoordt nog kort en herhaalt, dat tal van vrijzinnigen geen bezwaar hadden tegen de keuring voor volwassenen. Het beewaar van den heer Bomans be grijpt, hij niet. Nadere bepalingen, die de voorstellingen raken, moeten toch bepalin gen omtrent de vergunning zijn. Het doet er dus niet toe waar dit artikel in de wet staat. Innezontton Medetfeelinn. Doet Uw Schoenen Goed De heer Kersten (St. Geref. Partij) zegt, dat er geen goede bioscoopvoorstel lingen zijn, zoodat men den bioscoop wel geheel kan sluiten. God wil zijn volk niet doe? stomme beelden, maar door het le vend woord laten voorlichten. Daarom "s hij ook tegen stichtelijke bioscoopvoorstel lingen. Spr. ziet den bioscoop alleen in het licht.... (groot gelach), in het licht van het belang van ons christenvolk. De motie-Kersten wordt verworpen met 85 tegen 2 stemmen. Voor de leden: Ker- slen en Zandt. Art. 13 worien goedgekeurd. Bij art. 4 licht de heer Boon (V.B zijn amendement toe, dat van gemeente lijke bemoeiing wil uitsluiten nakeuring on bezoekverbod voor kinderen beneden 18 jaar. De heer Van A a 11 en (V.D.) licht toe een amendement, dat luidt: „Deze voor- scnriten mogen niet betreffen punten waaromtrent bij deze wet of bij een krach tens deze wet vastgestelden algemeeuen maatregel van bestuur is voorzien". De vergadering wordt verdaagd tot lie den één uur. Gemengde Berichten Een onbekend schin bii Schever.inqen voor anker. Ten Westen van de Visschershaven té Scheven ingen, ver weg in zee. zoo dat zelfs met behulp van een kijker den naam en de vlag van het-vaartuig niet was te om derkenmen, is g:ster voorm'ddag een wachtschip voor anker gaan liggen. Er liepen al aanstonds geruchten, dat het schip in nood ve-keerde en om hulp had geseind: en h'i het ruwie weder trok het schip natuurlijk de aandacht van hen d e zich op den strandboulevard bevon den. Van het seinen om hulp ï-s evenwel geen sprake geweest. Volgens den havendienst ligt het schip bu;fen de brand'ng, voor twee ankers en verkeert niet in gevaar. Het schip, dat volgens later bericht, een schroeflwoot bleek te zijn, waarvan men de nationalteit niet kon vaststelVn. scheen geen volk lading in te hebebn, zoodat door dó de:ning der zee. het achterschip naar boven ges too ten werd, zoodat de schroef boven den zeespiegel m't kwam. Zoodra men het vaartuig bemerkte, werd het personeel van de Noord- en Zuid-Hol- landscho Reddi ngs ma at sc-h a p p i j en go waarschuwd, om zich gereed te houden. Tegen 9 uur bleek de kapitein do po gingen om vooruit te komm, op te geven en werden, zooals in zulk een geval bruike-ïijk Is, twee ankers uitgeworpen.. 1 De vrachtboot is daar den geheelen dag blijven liggen. Gevaar, was niet aanwezig. Overleden. De man, die op den dag der installatie van den nieuwen burgemeester van Vee- nendaal in het café Meyer aldaar door ze keren J. S. werd gestoken, is te Utrecht In het ziekenhuis zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Slaapziekte. Het 7-jarig dochtertje van J. v. M„ Me- de-Diependaal te Made, is aan slaapziekte overlieden. Zij had 24 uren achtereen ge slapen. Doodelijk onqeluk. Gistermiddag was de 17-jarige B. van Haasterpn "bozig, een kist suiker op te hi'j- echen bij het pakhuis van de firma Van der Velden, aan het West Nieuwland, te Rotterdam. PLolsoh'ng viel het deksel van dé kist uit de strop eoi trof hem in het ge laat. De o-ngelukkige bekwam een schedel breuk en werd per auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis op den Coolsingel ver voerd, waar hij bij aankomst reeds bleek be zijn overleden. Met een auto te water gereden. Te Tilburg is Dinsdagavond de 20-jarige B. J. de J. uit Breda, die met een luxe auto uit de richting Den Bosch kwam, aan den Boschen weg alhier, in het kanaal ge reden. Terwijl do brug ter plaatse geopend was en do toegang met een ijzeren ketting was afgesloten, reed De J. door de ketting heen het water in. Door een der zijportie ren wist De J. uit den wagen te klimmen. Hij werd daarna door den brugwachter op het droge gebracht. Met een nat pak en eenige kleine ontvellingen kwam hij er af. De auto kon eerst hedenmorgen uit het wa ter worden gehaald. Brutale mishandeling. Op den grooten weg tusschen Ulvenhout en Ginneken heeft Maandagavond nabij den Watertoren een brutale mishandeling van twee meisjes uit Breda, de 18-jarige M. B. en de 17-jarige N. D. plaats gehad Belde meisjes keerden omstreeks 9 uur van een familiebezoek, gebracht b,j K. B. te UIvan- hout, terug, toen zij ter hoogte van den Watertoren lastig gevallen werden door een tweetal kerels, die niet van het f.'oi?pad wilden wijken. De meisjes zaten beiden op een fiets, B. voorap en D. op den bagage drager. Toen de meisjes protesteerden, duw den de belhamels achter aan hot rijwiel, met het gevolg dat de beide meisjes in een vrij diepe moddersloot terecht kwamen.. B. kon zich met veel moeite redden aan een Taaltje, m int D zonk diep en riep om hulp. Een voorbijgaande ei to, waarin vier hee ren zaten, brachten het meisje op het dro ge, dat geheel bewusteloos was. De fiets werd met een hark uit de diepte gehaald. Nadat men een tiental minuten met D bezig was, liad men de meisjes zoover, dat zij te voet onder geleide naar Ulvenhout konden teruggaan, terwijl de auto met de vier heeren de daders in allerijl achtervolg den. Het gelukte deze te pakken te krijgen en ze aan de surveilleerende politie te Ul venhout over te leveren. Naar wij vernemen heeft N. D. ook een wonde aan hoofd en been opgeloopen. Na te Ulvenhout van andere kleeren te zijn voorzien, zijn de meisjes door familieleden naar Breda gebracht. Voor zoover wij kon den nagaan, hebben bij de kerels geen oneerbare bedoelingen voorgezeten en moeten zij verkeerd hebben onder den in vloed van sterken drank. Proces-verbaal is opgemaakt. Noodlottige brand Gisterennacht is er brand uitgebroken in een bijgebouw van de proceleinfabriek Vates te Markleuthen, dat 4 verdiepingen hoog is. De brand greep zoo .snel om zich heen, dat bet een huisgezin, hetwelk op de derde verdieping woonde, onmogelijk was zich te bergen, met het gevolg, dat 8 per sonen in de vlammen omkwamen. Brand. Dinsdagmiddag heeft een uitslaande brand gewoed in liet café-restaurant „To renburg" te Naaldwijk, meldt de „Msb.". Op de bovenzaal werd een film proefge draaid. De film vloog in brand; het vuur verbreidde zich onmiddellijk. De brand weer tastte liet vuur met twee stralen aan. De bovenzaal brandde geheel uit. Het bene dengedeelte van het gebouw kreeg groote waterschade. Verzekering dekt de schade. Inbreker aangehouden. Dinsdag werd te "VVageningen door de po litie een man aangehouden en naar het bureau gebracht, die bleek te hebben inge broken in een keet bij een in aanbouw zijn de villa, en daaruit te hebben ontvreemd een overjas en een steekbeitel. Do jas had hij aan, terwijl de beitel bij fouilleering in zijn bezit gevonden werd. In den loop van den morgen meldde de politie te Renkum, dat daar den afgeloopen nacht was ir broken, van welke inbraak de aangehou dene mede de dader was. De man gaf op te nceten W. .F A., oud 27.Jaar, fabrieksar beider, wonende te Amsterdam. Het bleek, dat hij tevens de dader was van den dief stal met braak in den nacht van 10 op 11 Oclober jl. Ic Eist gepleegd, terwijl hii in October 1924 door do rechtbank te Zut- phen was veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf wccens- inbraak te Beekber gen. Hij verklaarde bij zijn verboor aan den Commissaris van Politie, dat hij den ge stolen beitel wilde bezigen voor nieuwe in braken. Rijwielendiefstal. De laatsle maand zijn te Haarlem een groot aantal rijwielen gestolen. Het is thans aan de politie "elukt een rijwieldief te arresfeeren, waarvan vaststaat, dal hij zich im drie gevallen heeft schuldig ge maakt aan diefstal van een rijwiel. Het i-s de 20-jarige v. S., een zoogenaamde rogce- rin pajongen, die vroeger a! veroordeeld was wegens een groot aantal rijwieldief stallen te Rotterdam. Verder is een andere rijwieldief, zekere S., aangehouden we gens diefstal vaar een rijwiel in het aan Haarlem grenzende Schoten. Dit was in de Bank van Leening te Haart! verpand. Eer» veldwachter, die zichzelf fnsloot Dinsdag verscheen de oelwaveir vaa Huis van Bewaring voor het politieh^ Raampoort te Amsterdam, ten einde fa een arrestant af te halen en dezen inatructiegebonw over te brengen. Ah. rens de arrestant naar binnen werd bracht gang de veldwachter in een d. cellen van het voertuig kijken, toen pl0u, ling de deur achter hem d.ioht kkjn Daar hij zelf de sleutels bij zrich had en - deur aan de binnenzijde geen slot fcfv was de gerechtsdienaar een gevang Goede raad was duur. Nadat de zaak alle kanten bekeken was. werd de arrest wéér naar binnen gebracht, terwijl de t gen naar het Huis van Bewaring t* waar duplicaatsleutels aanwezig zijn. H, werd de brave die zich zelf had iigeslojj op vrije voeten gesteld. Herinneringen aan het heleq van Amste'veen In 1775. Uit Nieuwer-Amstel meldt men aan Tel.M: Bij de uitgraving der voormal batterijen in het'dorp Amstelveen, ten hoeve van den bouw der hulpeecretap rijn kanonkogels gevonden ter zwaarte pl.ra. 12 pond. Deze kogels moeten afkomstig zijn geschut, dat gebruikt is geworden bij aanval op het. dorp Amstelveen in 11 door de Pruis'sehe troepen onder «e mando van den Heriog van Brunsaij De verdediging gesch:edde door de A eterdamsche schutters en verdere m schaopen onder eamma/nd'o van den Kn nel Grave des Portes. Honderd laar. Mej. F. J. "VosHillobrand. wons aan de Oosferkade te Utrecht, is 100 jaar geworden. 100-IarIg notariaat-Bijvoet te Rerato Gisteren vierde de familie Notaris" Bijvoet, het 100-jarig bestaan van het tariaat in Techte lijn bij de familie 8 Bijvoet werd notaris 17 September 1 H. A. H. Bijvoet 14 Januari 1868, mr A. H. Bijvoet 23 Januari 1909. Gezonde gemeente. In de gemeente N. en St. Jooslani. een bevolking van ongeveer 1100 inwon zijn 59 personen 70 jaar of ouder. Hier der bevinden zich 10 van 80 jaar en e' en 3 van 90 jaar en ouder. Buiten!. BspicMui Intocht van den winter- 17 graden vorst te Glasgo Het winterweer is in Engeland gfct: plotseling aangevangen. Een bitter b wind kwam Dinsdagavond over de B echo eilanden strijken, waardoor del peratuur snel daalde, terwijl in vors lende dee'eo van het land hagel, sneom vorst reeds hun inlocbt deden. Giskrrn had men to Glasgow 17 graden vorst de Engelsche oostkust woedde een vr>j vige storm. Een boot met een Vnum: van 5 koppen is op de kust van Nflj geworpen. De reddingsboot en stelden haaldol ijk pogingen in het werk het s te naderen, doch telkens werden zij I' geworpen. De bemanning van de to ten s'otte met behulp van boeien gerei reddmersbooten van Deal liepen u:! on de Goodwins een onbekend zedsch p te verkenen Sneeuwstorm in Duitschli Sedert gistermiddag halfvier woei: Erfurt een zware sneeuwstorm, zr* Be gaande met temreratr nrs-verlaein?- uit het Westerwahl wordt zware sne? ih val bij een temperatuur van 3 .eradm meld. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN Voor openbare behandeling komen de rol voor 14 zaken, voor niet-op^ geene. M. G., te Amsterdam, niet ver; is ten laste gelegd dat hij tusschco senheim en Voorhout te snel zou h gereden en niet behoorlijk zou rit geweken bij het passeeren van w dere auto. Als getuige werd gehoor! v. Zijverden, die in de auto had die gepasseerd was. De snelheid w? bazend groot, doch hoe groot kon schatten, want zij reed zelf altijd meter. Dan rijdt u zeker ook wel hard meende de kantonrechter. Eisch 10 of 5 dagen. J. D., koopman te Leiden, bw hond voor zijn wagen gehad, die een seerende motor met zijspan heeft e vallen en een stuk uit de* band r A. Th. Oijevaar, die in de zijspan m telt hoe het in zijn werk is gegaan.1 na tegen den niet verschenen 3 of 3 dagen geëisebt werd. J. G. W., landbouwer 1e Zo' wou de, is ten laste gelegd,' dat met paarden bespannen wagea spoorlijn hoeft laten staan toen trein in aantocht was en deze vaart heeft moeten minderen. A. v. d. Krtian, hoofdconducleo* Ned. Spoorwegen, bevestigt het en deelt mede dat er is gestopt R* Ook de machinist geeft deze ver- Beklaagde had paard en wagen op laten staan om het eene hek te het andere te openen. Dit bek®® klaagde gedaan te hebben, doch N® de spoorbaan vfij, en zou hij weffl zijn voor de trein aan den overig Eisch 5 of 5 dagen. Beklaagde had nog 2 gelui?® charge doch hiermede kwam hu om deze nog te doen hooren. E. J. L., landbouwer te Zoet®

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4