Ingezonden Mededeeling. __de mm ;:.treet* rechtzaken kfrkf^euws sport Zoolang wij hebbeü voeten, ziet, Eén om te passen, één om te loopen. Om Pantoffels bij v. ESOH te koopen; Zoo komen wij tot schande niet. 8265 L. VAN E8CH Win., Donkersteeg 5 hangen met het gevolg dat de kar naar beneden tuimelde en het meisje er onder terecht kwam. Zij bezeerde zich zoodanig dat geneeskundige hulp werd ingeroepen die verleend werd door Dr. Lodder van Katwijk aan Zee. Zij zal eenige dagen rust moeien houden. Botsing. In de v. Egmondstraat kwa men v. d. M., met zijn vrachtauto komen de van de groentenveiling, en de auto verhuurder v. H. uit Katwijk aan Zee op den bekenden gevaarlijken hoek Achter weg met elkaar in botsing, welke botsing zich gelukkig bepaalde tot materieels schade. Wie de schuldige was scheen men moeilijk uit te kunnen maken. Een waarschuwingsbord zou in de omgeving "van deze hoek, kruispunt, niet ondienstig zijn. LISSE. Tngeko'men: J. Otten, van Simper- veld. M. V. J. Hulsebosch, van Tete- ringen. P. M. Wassenaar, geb. Reich- wein en gezin, van Heerlen. G. Wijs man, van Hilegom. G. Verlaan, van Nieuwer-Amstel. H. J. Ruigrok, van Schoten. G. Mienis, van Hoogwoud. II. M. Zwart, van Leiden. J. F. M. Zegers van Haarlemmermeer W. A. Philppo en gezin, van Hillegom. A. J. Driessen, van Utrecht. K. J. W. Sc-hoo ne, van Schoorl. G. Riemersma, van Amsterdam. L. van Haveren en echtge noot© van Weesp. G. J. van Nieuw- noote, van Weesp. L. G. Boogerd, van Zierikzee. C. J. van Nieuwoop, van Am sterdam. G. van der Valk en echtge- noote, van 's-Gravenhage. Gh. Kalle, van Herkingen. J. Spaargaren, van Heemstede. J. Engel en gezin, van Noordwijk. M. Maarsen geb. Strik van Amersfoort. W. H. Groenendijk, van Uithoorn. G. H. Tijssen, van Warmond. G. A. de Bruin en gezin, van Zeven hoven. J. S. P. de Vetten, van War mond. J. M. Toorens, van Zwolle. Vertrokken: J. Warmerdam en ge zin, naar Anna Paulowna. G. van Til, naar Amsterdam. P. v. d. Reep, naar Bennebroek. C. P. Snel, naar Leiden. G. L. M. Hackman, naar België. J. L. Wetter naar Oudenbosch G. de Bruin naar Hillegom G. M. F. Dankel- man naar 's-Hertogenbosch J. Dankel- man naar Roermond G. G. J. Onder water naap Woerden Th. L. Grimber gen naar Hillegom M. de Groot naar Apeldoorn P. G. M. van Grieken naar Woerden Wed. van Wieringen en dochter naar Bennebroek J. C. Streng naar Rotterdam W. Kuyt en gezin raar Sassenheim G. v. d. Velden en gezin naar Haarlemmermeer A. Th. L. Hendriks naar Amsterdam M. v. Zijl naar Hillegom P. C. Vermeer naar Mij drecht G. A. van Dijk naar Den Helder. NOORDWIJK. Conversie. Naar wij vernemen zal per 1 December of 1 Januari a.s. een to- taal bedrag aan geldleeningen ad 120,000 door de gemeente Noordwijk worden geconverteerd. Personalia. Aan den terreinwerker hij de gemeentelijke gasfabriek W. Th. de Groot is door B. en W. wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leef tijd eervol ontslag als zoodanig verleend, ingaande 1 Januari 1926. Wegens opheffing van het instituut der rooimeesters door den raad is aan de beide rooimeesters de heeren Alkemade en Verloop eervol ontslag als zoodanig verleend, ingaande 1 Januari 1926. SASSENHEIM. Filmavond. Gisteravond gaf het be stuur der K. S. A. een filmavond in het gebouw voor de aandeelhouders. Na een openingswoord van den heer Bisschops, die in korte woorden de exploitatie van het gebouw uiteenzette, werden een drie tal filmen vertoond. Deze werden aan dachtig gevolgd en er werd eens hartelijk gelachen. Tot slot werd door den Pastoor oen warm woord van opwekking tot de bezoekers en een woord van dank aan het ijverig bestuur gericht, waarna allen voldaan huiswaaVts keerden. De keurige begeleiding van de muziek werd ditmaal uitgevoerd door leden van „Speranza' uit Warmond. VOORHOUT. Slechte wegen. Ook in deze gemeente tobt men voortdurend met de slechte we gen. Overal is de weg met scherpkantig basaltpuin bezaaid. Voetbal. De Voorthoutsche Voetbal club (V.F.C.) is opgeheven. WARMOND. R.-K. Volksbond. In het café „De Zon" vergaderde gisteravond de afd. War mond van den R.-K. Volksbond. Do vergadering, die zeer bevredigend bezocht wak, werd door den Voorz., aen heer Haverkort, geopend De secretaris, de heer Q. v. d. Kerkhof, las de notulen, waarna de ingekomen stuk ken in behandeling kwamen. Hieronder kwam voor een nadere mededeeling over de te houden cursusdagen in de maand November. Het bestuur stelde voor, dat een dezer cursussen zal 'bezocht worden door een lid van het bestuur, en één per soon gekozen door de vergadering uit de leden. De vergadering kon hiermede ac- coord gaan. Tot cursist werd aangewezen de heer M. Sikking, die met den voorzit ter den cursus zal volgen. Daarna had de verkiezing plaats van een bestuurslid we gens bedanken van den heer Joh. Sikking Lzn. In diens plaats werd gekozen de heer J. de Dunne, die de benoeming aannam. Door den penningm. van het Zieken fonds, den heer A. de Groot, werd verslag uitgebracht over de laatste 8 maanden, waarbij een kassaldo genoemd werd van 79.80. Door den voorzitter werden hierop nog mededeelingen gedaan in betrekking tot de op 8 of 15 November te organiseeren feestavond. Verschillende leden gaven hier over nog hun meening, waarmede het be stuur rekening zal houden. Bij de ronvraag werden nog verschil lende zaken besproken, w.o. het houden van een huisvlijt-tentoonstelling, wat voor het bestuur een punt van overweging zal worden. De collecte van Hulp in Nood bracht 2.71 op. WASSENAAR. ^Bezwaren tegen het uitbreidingsplan. Ged. Staten hebben gisteren, onder voor zitterschap van rar. J. Limburg, behan deld een aantal bezwaarschriften tegen het door den Raad der gemeente Wasse naar vastgestelde uitbreidingsplan dier gemeente. Mr. Limburg was rapporteur. Deze las o.m. het rapport voor van het staatstoe zicht op de Volksgezondheid. Uit dit rap port blijkt, dat het nitbreidingsplan, dat zeer urgent is, goed verzorgd wordt ge acht en uitte dat er met succes naar ge streefd is, het aan strenge eischen te doen beantwoorden Namens de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland voerde het woord de heer v. Tienhoven. Spr. wilde zioh beperken tot het belang van het behoud van natuurmonumenten, die de om geving van Wassenaar zoo overvloedig heeft. In het plan is te weinig rekening gehouden met het sparen van groote stuk ken natuur. Getracht zou moeten worden het plan gewijzigd te krijgen zoodat het natuurschoon meer gespaard wordt. O.a. werd gewezen op zeer schoone beukenla nen bij Glingendaal, waarvoor een soort claim zou kunnen worden geschapen om dien grond te bebouwen. Bij een groote ge meente als Den Haag is het natuurschoon van onschatbare waarde. Is het niet moge lijk, dat de gemeente Wassenaar in over leg treedt met spreker's vereeniging ora meer terreinen te sparen, die van waarde zijn op natuurhistorisch gebied of op ge bied van natuurschoon? De heer Henri Polak wees er op, dat het uitbreidingsplan 2700 H.A. beslaat. Hier van is slechts 21 H.A. voor park gereser veerd. Spr. vroeg opschorting der beslis- filing tot de regeering zich heeft uitgela den over de regeling voor gewestelijke uit breidingsplannen. Jhr. P. B. S. A. Storm van 's-Grave- sande, burgemeester van Wassenaar, zei- de, dat als een uitbreidingsplan niet vlug wordt vastgesteld, de gevolgen minder ge- wenscht kunnen zijn, daar het bouwaan- vragen regent en deze niet langer tegen te houden zijn. Volgens den burgemeester waren in dit plan vrijwel kool en geit ge spaard. De ontwerper van het plan, de architect J. Mutters, wees er op, dat alle groote la nen. zijn onaangetast gebleven. De hoofd wegen zijn gemaakt op eenige buitenver blijven, die toch binnenkort in handen zou den komen van exploitanten. Spr. heeft in zijn plan zooveel natuurschoon gespaard als maar eenigszins mogelijk is. De heer H. v. Boven, inspecteur der Volksgezondheid, zeïde, dat hij wel een ander ideaal zou kunnen scheppen voor Wassenaar, maar in deze omstandigheden is het onderhavige plan niet te ontgaan. Het plan behoudt een landelijke bebouwing Voorts werd behandeld een bezwaar schrift tegen het uitbreidingsplan van de N.-V. Maatschappij tot Exploitatie van on roerende goederen „Rijnland" te Wasse naar. Dit bezwaarschrift werd toegelicht door Mr. L. A. Nypels, die de z.i. minder practische wijze in het licht stelde, waar op de groote boulevard langs de Zeilwete- ring is geprojecteerd. Mr. Nypels ontwikkelde voorts nog be zwaren tegen den aanleg van een weg tus- schen Schouwweg en Konijnenlaan. Deze weg zou dienen als verkeersweg tusschen Park Kievit en Veur. SprTk-chtte dezen weg volmaakt overbodig. De burgemeester wees hiertegen er op, dat de gemeente 's-Gravenhage de gemeen te Veur waardig keurt om geannexeerd te worden. Indien dit gebeurt, zou men dus krijgen een verbinding met den Haag. Het plan is ook gebaseerd op de toekomst. Eveneens waren in beroep gekomen de dames v. Lynden, die door het uitbreiding,s plan haar buiten „Beukenhorst" bedreigd zagen. Een strook van 6 Meter breedte van geheel „Br uk en horst" wordt bestemd voor weg. Het bezwaar van mevrouw v. Lynden is, dat er eeuwenoude beuken, die den naam aan het buitengoed gegeven hebben, zul len geveld worden en het buiten open komt te liggen voor stormen.Nog geen vier jaar geleden is aan Z. W.-zijde „Beuken horst" een strook ontvallen ten voordeele van de tram. Het zou een kleine mopite kosten om den verkeersweg een 6-tal me ters te verleggen. De burgemeester antwoordde hierop, dat de weg verplaatst kan worden. De heer La Grappe Dominicus trad (en slotte op namens den heer Schuurbecque Boeje, op wiens terrein wegen zijn gepro jecteerd, die spr. te breed achtte. ALPHEN AAN DEN RIJN. 25-jarig Professiefeest. De eerw zuster Anselma (in de wereld Mej M. Geerts) van de orde der Sint Jozef-Con gregatie te Amersfoort en Overste van hot St. Jozefge&ticht alhier, hoopt Zater dag 17 October, haar 25-jarig professie- feest to vieren. SI. Joseph-Vereenlglng. Zondagavond had de jaarvergadering plaats van de S'nt Joseph-Veiyemging. De ZeerEerw. Directeur der Vereen, opende de bijeen komst met gebed, waarna hij bestuur en leden welkorrt heel te. Spr. drukte zijn spijt uit, dat de opkomst niet al te talrijk was. De notulen, door dien secretaria gelezen, werden goedgekeurd. H erna werd door den penn'iiiigmeesler het financieel© verslag voorgelezen over het af.ge'oopen jaar. De oommiesie, welke de rekening had nage zien, bracht bij mond» van den heer Poov- sïoen, onder dank aan den penningmeester voor zijn goed beheer, verslag uit omtrent hare bevindingen, en stelde de vergadering voor de rekening te accepteeren, waaraan werd voldaan. De ZeerEerw. Directeur brengt de heer Bes weder een woord van hartelijken dank voor het goede beheer, gedurende het afgeloopen jaar gevoerd en spreekt dien wensch nit, dat bij nog vale jaren ale penn'ngmeester in het bestuur zitting mag hebben. In het jaarverslag, dat vervolgens door den secretaris wordt uitgebracht, wordt in dien breed© nogmaals het 20-jarlg be staan der Vereeniging gememoreerd. Bij zonder dank wordt gebracht aan den Zeer Eerw. Directeur voor al hetgeen ZijnEerw. au het afgeloopen jaar voor de vereeni ging heeft verricht, dank ook aan de pre fect, den heer Vinsman, voor zijn bereid willigheid, om tijdens afwez:gheid van den ZeerEerw. Directeur steeds zijn plaats te wil'en vervullen. Ten slotte wordt dank gebracht aan allen, dlie medegewekt. hebben om de St. Joseph-Vereen. tot grootten bloed te brengen. Het ledental groende aan tot 266. De ZeerEerw. Directeur bracht den se cretaris dank voor zijn mooi jaarverslag. Blij de bestuursverkiezing 1 aftredend waren de heeren Moons en van Zoijl werd de heer G. v. Zeijl herkozen, in plaats van den beer Moons werd benoemd, de heer G. den Dubbelde. Bc'de heeren na men hunne benoem;ng aan en werden naar aanleld:nig daarvan door den ZeerEerw. D:rocteur gelukgewenscht. Bij de rondvraag werden enkele huis houdelijke zaken teT sprake gebracht, waarna de ZeerEerw. Directeur onder een woord van dank aam de loden voor hunne tegenwoordigheid en een opwekking tot trouw bijwonen der wekehjksche conteren- tiën de vergadering elloot, BODEGRAVEN. De Winkelweek. Naar men ons mee- deelt( zal ,de officieele opening der win kelweek Donderdag a.s. plaats hebben. Des namiddags om 4 uur zullen de bestu ren der middenstandsvereenlgingen offi cieel op het gemeentehuis worden ont vangen, waarna om 6 uur de opening der étalages zal plaats vinden. Vervolgens zal een muzikale omgang gehouden wor den. Behalve de winkeliers hebben ook ver schillende particulieren prijzen beschik baar gesteld. Muziekconcours. Naar wij vernemen bestaat bij het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" het voornemen, in Juli 1926 een muziek- en zangconcours te organiseeren. De burgemeester, Mr. G. A. van Dobben de Bruijn heeft zich reeds bereid ver klaard, het eere-voorzitterschap te aan vaarden. Geboren: Elisabeth Cornelia d. van P. Bunnik en J. E. van Velzen Johan nes Gerardus z. van J. Kaptein en G. G. de Jong Teuntje d. van W. J. Zaal en A. van den Lagemaat Levenl. kind van A. de Bruijn en A. van Dijk. Getrouwd: J. A. Sturkenhoom 23 j. en J. M. Moons 23 j. S. Schouten 53 j. en H. Burger 41 j. Overleden: G. Schoonhoven 43 J., geh, met, E. Brouwer (overl. te Oegst geest) Gevestigd: A. Boering van Hooge- veen A. Busscher van Woerden Joh. Spies van Barwoutswaarder Jannigje Spies van Barwoutswaarder. Vertrokken: J. A. Vreeken naar 's-Gravenhage H. A. van der Kleij naar Gouda Jan van Goor naar Utrecht M. van Ede naar Wageningen G. P. M. Huisman en gezin naar Zeg veld H Bolderheij naar Utrecht J. F. Zwanenburg naar Haastrecht. NOORDEN. Marla-Vereeniglng. Zondagavond ver gaderde de Maria-Vereeniging alhier. Mej. van der Zwet opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette de aanwezi gen welkom Het bestuur werd als volgt samengesteld: mej. C. fcfroenedijk Pieterse, mej. E. Pietersen, mej. Jacoba Groenen dijk, mej. Marie van Leeuwen, mej. Jo van der Zwet. Daarna werd de geest. adv. geinstalleerd en de wensch uitgesproken.dat men met hem prettig zou samenwerken en dat de bloei van de Mariavereeniging steeds moge toe nemen. De geest. adv. dankte voor de woorden, hem toegesproken en hoopte, dat. de Maria vereeniging in hem zou vinden den steun, welken zij noodig heeft, vervolgens zullen de besturen van Kruisverhond en Maria vereeniging samen de bestuursvergaderin gen houden en de verdere plannen bespre ken om zooveel mogelijk voor de de jeugd te zorgen, wat dan later zal worden bekend gemaakt op de ledenvergadering. Van de rondvraag maakte niemand ge bruik. De voorzitster sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze. ZWAMMERDAM. Geboren: Maria Engelina Catharina d. van A. C. Stolwijk en M. Mourits. Ondertrouwd: J. Koster 25 j. on N. van Oudenaller 23 j., te Rietveld N. G. van Hoven 26 j. en J. F. Burghardt 23 j., te Rotterdam G. van Ankeren 28 j., te Uithoorn en W. G. van Schaik 23 j. J. van Leeuwen 24 j. en G. van Muiswinkel 23 j., te Alphen aan den Rijn. KANTONGERECHT TE LEIDEN& Voor de openbare zitting stonden ap de rol 35 zaken, voor niet-openbaar 2 zaken. G. H., veehouder te Leiderdorp, is niet verschenen, doch hem wordt ten laste gelegd, dat hij te Leiden een schaap ter markt aangevoerd heeft, dat lijdend was aan schurft, wat getuige Dr. Roos, dieren arts, die het geval constateerde bevestigt. Eisch 10 of 5 dagen. Th. K. te Stomp wijk, die niet ver schenen is, heeft geen inlichtingen ver strekt, en geen rentekaart ingezonden; ook niet op schriftelijke aanvraag. Getuigen Goslinga en Slegtenhorst worden gehoord, waarna f 10 of 10 dagen wordt geëischt. A. v. D., schipper te Alphen, wiens zaak, het overvaren van den roeiboot met pal ling in de Oude Vest, vorige week was aan gehouden, kwam nu weer voor om den ge tuige J. Nievaart, brugwachter, te hooren. Deze getuige ziet de schuld niet bij bekl. De ambtenaar ziet echter wel schuld en eisch 15 of 10 dagen. Voor beklaaode treedt op Mr. Korver van Alphen, die alle schuld ziet bij den bestuur der van de roeiboot, daar deze onverwachts achter andere schepen te voorschijn kwam. Verdediger vertrouwt dat hier vrijspraak zal volgen. G. C. W., te Leiden, heeft verzuimd een geboorte aangifte te doen binnen den gestelden tijd. Het kwam doordat beklaagdes vtouw naar het ziekenhuis is vervoerd en daar het trouwboekje gedeponeerd was. Als getuigen werden gehoord de arts Reijling en v. Veen, administrateur van het Ziekenhuis, waarna, wijl de Ambtenaar hier een misverstand zag, slechts 5 of 2 dagen werd geëischt. Jac. C. melkbezorger van de Landbouw te L e i d e n, heeft op Zondag melk be zorgd, dat hij voor de „Hnrecaf" zou mo gen doen, indien hij de legitimatiekaart bij zich gehad had, wat nu niet het geval was, en waarom de ambtenaar 3 of 4 dagen eisehte. G. v. E., motorsehipper te Leiden, is ten laste, gelegd hot overvaren van een roeiboot in het Galgewater. Als getuige wordt gehoord C. v. d Blom, opperman, die onervaren is, waarbij ge tuige alle schuld aanwezig oordeelde bij be klaagde. Hij had ook niemand op het dek gezien. Getuige v. Brummelen en v. Manen, beide werkzaam of dienstdoend, op de spoorburg, hebben wel menschen op het dek gezien en nog wel beide schippers. Ge- DE PAUSELIJKE AUDIëNTII Men seint uit Rome aan de In de eerste week van dan Adv Ion geen audiënties van pelgrims hebben, daar de H. Vader die ach voor zich en Zijn hof reserveert doen van geestelijke oefeningen. Pastoor J. C. Serbrock. Naar de „Msb." verneemt, zal Eerw. Heer J. G. Serbrock. past parochie van O. L. Vr. Rozenkrans sterdam, 1 November a.s. zijn intrel in het St. Joseph-rustoord te Bever daar de geestelijk bediening uitoe! GOUDSGHE VOETBALBON le klasse Alphia I—Olympla III Alphia vermeerderde door een overwinning op een van hare gevn tegenstanders, de kans op het ka schap barer af deeling en evenals week was ook thans de overwinni diend. Weliswaar bleek Olympia makkelijke buit, doch het volhardt der Alphianen werd den Gouwenas slotte noodlottig. Vóór de rust i phia met 21 de leiding. Na de ten zij de score op te voeren tot 4- na zette Olympia er alles op den stand te verkleinen en gelukte het wenaars werkelijk nog eenmaal te ten Hierbij bleef het evenwel en wordt geblazen, wint Alphia met in goede verstandhouding gespeeld strijd. Alphen III. Het derde elftal der Voetbalver Alphen heeft zich, naar w teruggetrokken uit den Goudschei bal-Bond. ATHLETIEK. Kampioenschap 10 K.M. Vgli De athletiekafdeeling van c Sportvereeniging Graaf Willem ook voor dit jaar wederom van de de toestemming gekregen om op 15 November a.s. op het landgoed heer L. A. Prins te Wassenaar pioenschap 10 K.M. veldloop te ken. Deze wedstrijd geldt tevens Graaf Willem-beker (houder 1921 gers A V.A.C., Amsterdam) zal er een veldloop plaats hebben K.M. voor B-klassers en een voor lingen over 3* K.M. De inschrijvingen zijn open lol vember a.s. bij den heer J. Arnhemschestraat 48, Sch evening

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6