luchtvaart. Leider L\ v. S. Bij den Duitscher werd op 'don zolder een volledig© installatio ge vonden voor het maken van valsche bil jetten. Deze is in beslag genomon. Geble ken is, dat 750 valscho munten zijn ge maakt, doch slechts 250 zijn er van ge vonden. Do polite gelooft alle betrokkenen gevat te hebben. Inbraak. Tn do pclterijenfabriek van de firma H., aan den Provenierssingel 20 te Rotterdam, is men Vrijdagnacht met een valschen sleu tel binnengekomen. Er stonden twee brand kasten, De sleutel van de eene brandkast lag op tafel. Na deze brandkast geopend te hebben, vond men de sleutel van de tweede brandkast. Er wordt uit vermist 1500 frs., nl. een biljet van 1000 en vijf biljetten van 100; 200 rentomarken en 5 millioen waar- dolooze marken. Voorts zijn nog twee da-^ mesrijwielen, beboorende aan het personeel onIvreemd en eenige hccrenboeden. Aan do achterzijde verlieten de dieven bet pand, dat door een deur van binnen uit te openen was. Snoeken. In de Langweerder Wielen heeft het Rijks-Instituut voor biologisch visscherij- ©nderzoek deze week een aantal gemerkte 'jonge snoeken losgelaten, met het doel, ge gevens te verzamelen omtrent den trek van deze visschen. Bij het vangen van deze snoeken wordt opzending aan het Instituut in Den Helder verzocht, met vermelding van de plaats, "waar ze zijn gevangen, datum en visch-. tuig. Ingezonden Mededeelinq. £Aag.„cle fèonrveWüë' Skceofiaat \2öjHeide*U. 3ëCIStö& Buitenl. Belichten Een ijskoude storm boven New-York. Vele dooden en gewonden. Gedurende 16 uur- heeft gisteren rond New York een storm gewoed, waarvan de snelheid zelden daalde beneden 60 mijl per uur en welke gedurende den namiddag een snelheid bereikte van 78 mijlen. Het was de koudste 10 October, welke ooit is geno teerd. De temperatuur in de City daalde beneden 34 gr., terwijl, een laag sneeuw is gevallen in Noord New-York. In geheel Nieuw-Engeland waren de meren dicht ge vroren en bet ijs is dik genoeg om er op te kunnen schaatsen rijden. De storm is oorzaak geweest van den «dood van vijf personen, terwijl 19 zijn ge wond in de stad, door de aanraking van gebroken electrische draden, of door neer vallende hoornen en losgerukte stukken van Luizen. Enkele personen zijn in de rivier gewaaid Ho-nderden kleine booten zijn omgeslagen of vernield. Een sleep van 22 zolderschui ten op de Hudson is uiteen geslagen. De golven van de heneden Hudson waren tot 15 voet hoog. De oudste menschen kunnen zich een dergelijken storm niet herinneren. In en rond New-York zijn duizenden hoo rnen omgewaaid, terwijl het geheele electri- sche lichtnet en de telefoon groote schade hebben geleden. Stukken van lichtreclame- installaties en vensterglas, zelfs uitsteken de gedeelten van gebouwen werden door de straten geblazen, waardoor verscheidene menschen werden gewond. In enkele geval len zijn zelfs de bovenstukken van de auto's van de chassis gelicht door de kracht van den wind. Op een gewoonlijk druk punt in de Jefferson Market werd in de 6th Avenue een groot deel van de kroonlijst van een paar gebouwen afgerukt. Gelukkig werd niemand gewond. De binnenkomende oceaanstoomers had den veel te lijden van den storm, terwijl enkele uitgaande booten werden opgehou den door de vrees, dat er te veel schepen tegelijk in de haven zouden zijn. De „Belgenland" van de Red Star Line Werd tegen een dok geslingerd door den wind en kon zich eerst na een uur vrij ma ken. Hierdoor werd het vertrek van het schip vertraagd. Een ander schip, de „Ca- meronia", meldde gisternacht, dat het trachtte bijstand te verleenen aan een on bekend schip, 200 mijlen van het lichtschip „Est Mantucket" verwijderd, dat noodsei nen had gegeven. Een schip van de kust wacht met 8 koppen aan boord dreef zonder steenkool, 100 mijl van de kust van Massa chusetts. Ernstig sporwegongeluk in CalabriS. 12 dooden en 50 gewonden. Aan do Jonische kust van Italië heeft Vrijdag bij Catanzaro (Calabrië) een ern stig spoorwegongeluk plaats gehad. Een bergstroom had een spoorwegbrug onder- mijrcl, zoodat een trein door de brug zakte. De wagons vielen 14 Meter diep. Een eerste klaswagen werd door den stroom meege sleept, en 12 personen, die zich daarin be vonden, verdronken; 50 personen werden gewond. Een trein, die gezonden werd om hulp te verleenen, kon de plaats van het onheil niet bereiken, daar ook een tweede brug in elkaar zakte. De machinist kon tijdig stoppen, zoodat dezo tweede trein voor een lamp gespaard bleef. Drie kinderen In een schuur verbrand. Op een boerderij in de nabijheid van Ionden hadden zioh drie kinderen bij hel spelen in een schuur opgoduten, toen de Schuur in brand raakfe. De kinderen kon tien niet meer ontvluchten en zijn verbrand. Een wonderbaarlijke redding. Bij Panama, 18 mijlen buiten de kust, is een Amerikaansch matroos, die 23 uur te- yoren over boord was gevallen, door een voorbijvarend stoomschip opgepikt. De man bad zich al dien tijd moeten verdedi gen tegen haaien, die hij zich van het lijf wist te houden met een stuk hout, dat hij gegrepen had. De „Marguérite" als verloren beschouwd. Het zoeken naar de Grieksche vracht boot „Marguérite", die naar men gelooft, is gezonken tusschen Oost-I.onden en Port Elisabeth, is opgegeven. Men is van mee- ning, dat het schip is omgeslagen, doordat de lading Donderdag, tijdoDS een hezigen storm, is gaan werken. Het schip had naar vernomen wordt, 35 Grieken en 1 Japan ner aan boord. De draadlooze „zeeslag". Dezer dagen hebben oorlogsbodems der Britsche Middellandsche zeevloot interes sante schietproeven gehouden. Interessant was deze schietpartij door het doel, dat onder vuur genomen werd, nl. het schiet- schijvenschip „Agamemnon". Dit vaartuig kan, zonder dat zich ook maar één persoon aan bóord bevindt, manoeuvreeren, van koers veranderen, haar snelheid verhoogen of verminderen kortom alles doen. Al leen kan zij nog niet van zich afbijten als zij wordt aangevallen, doch wellicht zal het niet lang meer duren, of ook hiertoe zal zij in staat zijn. Al haar bewegingen wer den nl. door den torpedojager „Shikari" langs draadloozen weg aangegeven. Tijdens de eerste schietoefeningen was het regen achtig weer en was het zicht slecht. Doch, desniettemin openden de slagschepen reeds Gp grooten afstand het vuur, daar zij door vliegtuigen nauwkeurig van de ligging der „Agamemnon" waren onderricht. Toen de kruisers naderbij kwamen, wendde de „Agamemnon" den steven en liet een rook gordijn op, waardoor zij geheel aan het oog werd onttrokken. Ook deze manoeuvre werd langs draadloozen weg uitgevoerd. Aan het oog der vliegtuigen vermocht zij zich echter niet te onttrekken en salvo op salvo werd door deze op haar afgevuurd. De gebezigde projectielen hadden evenwel geen groote springkracht, zoodat de aange richte schade niet zoo groot was. Nederlandsch OosMndië. Groote knoeierijen te Weltevreden. Gepleegd in het Garnizoen s- kleedingmagazijn. Aneta seint uit Batavia: Er zijn uitge breide knoeierijen tot bedragen van dui zenden ontdekt in het garnizoenskleeding- magazijn te Weltevreden. Een magazijn meester, die verdacht wordt, is juist met zijn gezin met verlof naar Holland ver trokken. Pogingen, om hem te Sabang aan te houden, zijn mislukt. De boot was reeds vertrokken. UIT OE (IMQEVING HILLEGOM. Gemeenteraad. Hillegom handhaaft het aanbod Inzake gebouw van Bloembollen cultuur. Debat over woning^ bouw. Vrijdagmiddag te 1.45 hield de Raad 'n openbare vergadering. Afwezig de'Burge meester, voorzitter de Wethouder J. H. M. Balvers. Bij de ingekomen stukken vroeg de heer Vooren het woord en keurt de houding van het Hoofdbestuur af over het antwoord van het Hoofdbestuur van. Bloembollen cultuur 'aan de gemeente, inzake het aan bod voor hef. Beursgebouw. De heer Vooren diende de volgende mo tie in: ,,Do Raad der Gemeente Hillegom, ito vei'.gadering bijeen, op 9 October 1925, gehoord het afwijzend antwoord van die' Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur op het aanbod dezer gemeente ten behoeve van de stichf'ng van een Beursgebouw o.a. te Hillegom, overwegende, dat de Alg. Vergadering va<n bovengenoemde vereeniging geen an dere, en derhalve geen betere oplossing heeft kunnen vinden voor 'de algemeen noodzakelijk geachte stichting van een eigen Beursgebouw, overwegende, dat de groote meerder heid van belanghebbenden, wonende en werkende ito het hart van de B'oembollen- streek, met name de kweekers en expor teairs te Hillegom, Lnsse en Sassenhöi'm de voorkeur geeft aan Hi'llegom als stand plaats voor bet Beursgebouw, overwegende, dat binnen afzienbaren tijd de st-'ch'f.ing van een Beursgebouw opnieuw aan de orde zal komen, besluit: a. het aan de Algemeene Vereeniging gedane aanbod te handhaven, b. deze motie te plaatsen in het Weekblad d£r Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur en in het Kweekersblad, c. deze motie ter kennis te brengen van het Hoofdbestuur deT Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur, van de a.fdeeln'ngen fe Hillegom, Ips&q en Sassenheim, van het Bestuur van den Bond' van Bloembol!en- handelaren en van het Hol'lamdsch Bloem- bollenkweckers Genootschap." De motie wordt met alg. stemmen aan genomen. De Gemeenterekeming. dienst 1924 en het verslag Volkshuisvesting 1924 werden aangeboden. Punt 6. Verzoek der Vereen. „Moederschapszotrg" te Heerlen1 om sub sidie. Er word't door verschillende heeren nog over gesproken. De heer Loerakker stelt, voor, voor dit jaar de ge vraagde subsidie van f25 te verleenen. Daar dit verst re kkendOr is dan het voor stel van B. en W. (Weth. Balvers had ook in B. en W. vó<5r subsidie gestemd) wordt dit. hiet eerst in stemming gebracht en aangenomen met 85 st. Tegen: Weth. De Vreugd en d'e heeren Hoogmoed, Fijma, Jansen en Vermeer. Verzoeken om voorschot uit de gemeen tekas voor plaatsjes, ingevolge de Landar- beiderswet, voor W. Mesman en C. Ga.1- jaard en een verzoek van de commissie van toezicht op den Tuinbouwwintercursus om gebruik te maken van een lokaal der Gemeenteschool. Wordt toegestaan. Punt 9. Verzoek van het Hoofd der Openbare School voor U. L. O. om aan stelling van een derde leerkracht. Over dit punt alleen is ongeveer een uur gediscus sieerd. Het praeadvies van B. en W. was afwijzend. De heer Loerakker vraagt of B. en W. de zaak niet al te zwaar hebben bekeken? Kunnen we straks bij meerdere aanvragen niet zeggen: tot hiertoe en niet veTder? Met Verschillende deskundigen heeft spr. erover gesproken en als het kan, zullen we den heer Engel helpen. De heer Vooren zet de meening der PI, School commissie uiteen. Do financiën der ge meente mogen bij do PI. C. niet nummer een zijn, wel 't onderwijs. De beer Fijma sluit zich aan, bij hetgeen de heer Vooren heeft betoogd. De heer Vermeer zegt, dat B. en W. misschien nooit voor een moei lijker praeadvies hebben gestaan dan dri t. Weken zal er over gedacht zijn, hoe kun nen we den heer-Engel helpen. Nadat nog versehiltend1© sprekers over dit punt het woord hebben gevoerd, trekken B. en W. hun voorstel 'n, en zal dit punt op de vol gende vergadering opnieuw aan de orde word'en gesteld. Punt 10. Regeling bezoldigingen van den boekhouder van het gasbedriif en het wa terleidingbedrijf en van den jongs ten be diende van het waterleidingbedrijf. De heer Vooren zegt, dat de gemeente geen soort instolVng is van liefdadigheid, d'e baantjes schept. Steeds hebben we bezuinigd in den goeden zn .n'en ook thans.De heer Vooren en Weth. De Vreugd leggen een en ander verder uit. Hierna komt het voorstel van B. en W. in stemming en wordt aangeno men met 102 stemmen. Togen de heeren Schrama en Eijma. (De heer Hoogmoed was reeds vertrokken). Punt 11. Aankoop van gronden van K. Vermeij, bestemd voor doortrekking van de nieuwe Haven. De beer Fijma meent, dat B. en W. te vroeg met dit voorstel ko men. Het. doortrekken der N:euw Haven wordt op f 1000.begroot. Koenen we dit. dan hebben we daardioor feitelijk be sloten tot doortrekken. De voorz. zegt, deze zaak is zoo geworden door een goedge meend advies van een der raadsteden, die een soort bouwverbod wenschte. De recht vaardigheid gebiedt thans een schadeloos stelling. Baar Vermeij billijk is in zijn vraag, adviseeren B. en W. tot koopen. Na nog een korte bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met op 1 na alg. st. Tegen de heer Fijma. Punt 12 Verwerking van afgekeurd vee en vleesch. De voorzitter h'cht dit punt toe. Ged. St. hebben bezwaar, dat de gemeen- tenleeningen sluiten, waarvoor provisie gevraagd wordt, tenzij men n:et anders kan. Thans kunnen wij van particuliere •zijde f 11.800 kenen tegen 5 pet. en tegen den koers van 99. Met ailg, st. wordt tot conversie besloten. Innezonten Medprgalinn. - WRIJFWASj voor vloeren en meubelea De heerlj/he zuivere ter^ pentynwas van de Erdal fabriek te Amsterdam Brcrrgt Zonnedans en Dennengeur in ilui's^ Punt 16. (niet geconvoceerd). Demping van een gedeelte van de Vin besloot.. Wet houder De Vreugd deelt raeede, dat d'e heer Biemont bereid is tot het toestaan van een gedeeltelijke demping, m'ttg de gemeente zorgt voor een schoeiimg en een schutting, en verdere schadeloosstelling van f 250. We kunnen dan een vaste brug daar maken en den toestand er veel ver beteren. Na nog £en korte bespreking worden B. en W. mét alg, st. gemachtigd, de over eenkomst te sluiten. Rondvraag. De beer Klaver zegt, dat meermalen aandacht is gevraagd; voor den houw der huizen van Patrimonium. Spr. is er gaan kijken, het zijn heel kleine, pri mitieve won'nkjes. Er word't verschrikke lijk geknoeid. Weth. De Vreuvd merkt op, dat de huizen wel klenn z:jn, doch dat er geknoe:d wordt, daarvan is hem en zijn collega niets bekend. Door den Gemeen te- op zich ter is een rapport uitgebracht, het geen ons stee hts matig beviel. Na gehou den conferentie met het Bestuur en den architect is ons verklaard, dat de kleine afw'jkingen zijn in het belang van de Vol kshui sve.stn n g. De heer Klaver: ik ben geen deskundige, maar er worden zelfs oude balken gebruikt enz. De hoer Vermeer is dankbaar voor het gesprokene: ook Patr'monium zal een onderzoek instellen. De heer Loerakker is met den heer Klaver wezen kijken, de in druk is slecht, de trasramen zijn niet goed en er is meer. De heer Vermeer: de technische lead:ng is goed; 'k weef, dat. de heeren Klaver en Loerakker er met den heer Van de Poll geweest zijn. De heer Fijma interrumpeert: Van de Poll heeft zeker geen steenen geleverd! De heer Klaver: we hebebn. eerst ge vraagd aan den Gemeente-opzichter, met ons mede te gaan, doch deze kon niet. Aam Van de Poll hebben we niet veel gehad, maar de verdachtmaking van den heer Fijma jegens den heer Van de Poll hier in de openbare vergadering vind spr. „misselijk". Wat heeft deze de Gemeente benadeeld? Het is rumoerig en de voorzitter ha mer f. Weth.- De Vreugd: als u van de Poll ge vraagd hebt, zal hij geen kwaad gezegd hebben, daan-oor ken ik hem reeds jaren. De heer Fijma: de rommetl en het vuil der door Van de Poll aan de Gemeente ge leverde steenen is tot puin gehakt. Het gaat zoo nog even scherp door, terwijl d'e voorzitter hamert em de discussies wenschf te sluiten. De heer Schrama klaagt weer eens over den Stationsweg. De heer Van Houten vraagt bestrating der tramrails. De voorz. geeft toezegging voor een en ander, waar na te ruim 6 uur de vergadering werd ge sloten. DE RIJ»3 TREEK NIEUWKOOP. Gemeenteraad. Wegverbeteringen.Brandspuit huis. Vleeschkeurlngen. Con tract met Leiden inzake electrlci- teits-levering. De Raad dezer gemeente kwam Donder dag j.l. in openbare vergadering bijeen. Wegens ongesteldheid van den burge meester wordt de vergadering geleid door den oudsten wethouder, den heer Th. Mourits. De notulen worden vastgesteld onder aanteekening, dat de heer G. Wildenburg zich in de vorige vergadering over het al dan niet sluiten der winkels op Zondag buiten stemming hield. Punt. 1. Mededeelingen. De Voorz. brengt op zijn verzoek den zaak over van J. Kroete voor de hem toe gekende gratificatie. Op een verzoek van Zoeterwoude tot af schaffing van den z.g. Zomertijd wordt be sloten adhaesie te betuigen. Ingekomen is het toegezegd rapport van den Ontvanger der Directe Belastingen over het wijzigen van het tarief der Ge meentelijke Inkomstenbelasting. Den leden zal een exemplaar worden thuis gezonden. Medegedeeld wordt het Koninklijk goed gekeurd besluit van Ged. Staten tot wijzi ging van jaarwedden hij gecumuleerde be trekkingen. Idem een bericht van het Bestuur der Coöperatieve Brandwaarborg-Maatschappij te Noorden, dat zij berust in een verlaging van percentage van 2 geldleeningeai van 6 op 5 ingaande 1 Januari 1926. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek om 50 subsidie voor de Gewestelijke Landstormcomm. „Zuid-Holland-West", indien geen cursus in voorgeoefendheid wordt gehouden. Medegedeeld wordt het besluit van de Kroon tot vernietiging van het besluit van Geel. Staten en onthouding van goedkeu ring van het besluit van den Raad tot op heffing van de openbare school te Noor den. Goedgekeurd wordt 100 toe te kennen voor verbetering van een pad aan het Woerdensch Verlaat, nu ook Kamerik 100 toekent en belanghebbenden zich te genover Kamerik voor het verder onder houd willen verplichten. Besloten wordt tot een verbetering aan de Oosterbrug in het Zuideinde, .geraamd op 225, voorzoover de Polder Nieuw koop, wiens eigendom de brug is, dit goed vindt en indien ook de Polder de helft der kosten wil bijdragen. Aan de orde komt punt 2 der agenda: Voorstel tot het bouwen van een brand spuithuis te Noorden en bespreking om daarbij tevens een localileit op te richten ten d I nste van de vleeschkeuring. De Voorz. zegt, dat het spuithuis, sedert de motorspuit voorzien is van auto-tractie le klein is. Tijdelijk is zij geplaatst bij P. L. Pietersen, wat niet langer kan, waar om B. en W. voorstellen een nieuw ge bouwtje op te richten. J. Pietersen Jzn. biedt hiervoor een terrein aan, achter het bestaand spuithuis voor 15 per roede. De heer Koole vraagt, of zij niet in een leeg staand lokaal der 0. L. School ge plaatst kan worden. De Voorz. zegt, dat hierover geconfereerd is met den Burgemeester van Zevenhoven die er op wees, dat Nieuwkoop dan de ge heele school in eigendom moet overnemen. De heer Breedijk wil de Goöp. Brand waarborg Mij. voorstellen haar 50 per jaar toe te kennen en dat zij dan voor een bergplaats zorgt. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. De heer Karsemeijer, keuringsveearts voor de gemeente, wordt op zijn verzoek toegelaten ter vergadering en licht toe het dringend belang, dat van gemeentewege een gelegenheid wordt gesteld voor. de keuring van ingevoerd vleesch, voor de noodslachtingen en voor het houden van vrijbank, wat alles in één lokaal kan ge schieden. Spr. toont aan, dat zulks een be lang is voor de volksgezondheid en een be lang voor de veehouders. Spr. meent, dat in de afgeloopen 3 jaren het rendement van de vleeschkeuring voldoende gebleken is. terwijl, indien zijn verwachting waarheid blijkt, dat. wordt opgeheven de vrijdom van keuring voor de huisslachtingen, het belang nog te meer klemt. Spr. verwacht deze opheffing, omdat van 1 Januari tot 1 October van dit jaar 141 runderen al hier zijn gekeurd, 68 tuberculeus bleken en van de 240 varkens 68, terwijl in d$, omliggende gemeenten de keuring overal verplichtend is. Spr. laat de beslissing geheel over aan den Raad, doch niet tevens de verant woordelijkheid. Meerdere leden voeren het woord of stellen vragen. Het belang wordt eeniger- mate gevoeld, ofschoon ernstig wordt op gezien tegen de te maken kosten en een neiging bestaat om te wachten tot de wet telijke verplichting in 1927 van kracht wordt. Besloten wordt dit punt aan te houden. Behandeld wordt een voorstel tot wijzi ging van de overeenkomst met Leiden in zake levering van electriciteit. Leiden stelt voor het contract met 5 ja ren te verlengen, zoodat het afloopt op 81 December 1920, de garantie wil zij ver hoogen van 36000 tot 50000 K.W.U. per jaar, daartegenover zal de prijs per kilo wat van het maximaal in een kalenderjaar optredend vermogen van 140 op 110 per K.W. worden gebracht,ingaande 1 Ja nuari 1925. Leiden vraagt voor dezo con cessie, dat de voordeelen dezer wijziging zullen worden aangewend tot verlaging als dal van 'de Tarieven, Teneinde 3e veel mogelijk te bevorderen; B. en W. stellen voor deze wijzig accepteeren om dan in een volgende gadering te komen met een voorstel ziening van het tarief. De heer v. Leeuwen ontraadt met aanneming van het voorstel, gemeente zich nu mede voor hoogde garantie voor 10 jaren binden en men allerminst zeker is v„, toekomst. Een algemeene prijsver^ kan komen, gepaard aan een da" loonen, waardoor nog meerderen reeds het geval is om de ddurte het li niet meer willen. De, heer Splinter verwacht juist aanneming van het voorstel met volg verlaging van het tarief verhoogde afname. Meerdere leden beamen dit, terwijl heer Stam eveneens van oordeel is, voorstel met beide handen moet, aangenomen. De heer Breedijk wil er den wensch; toevoegen, dat aan de afname boven maximum van 50.000 K.W.U. een aam lijke reductie wordt verbonden. Onder toevoeging van dezen wordt het voorstel aangenomen, heer v. Leeuwen. De heer Verhaar zich buiten stemming. De heer Verhaar vraagt of evenaL; gas muntmeters zijn aan te brengen, het betalen per maand velen te zwaar De Voorz. zegt onderzoek toe. Herstemd wordt over het voorstel voor een scheltransformator per jaar recht te beffen. De vorige maal hierover de stemmen. De heer S.tam zegt toen tegen te hebben. By« nader onderzoek blijkt i dat werkelijk stroom verloren gaat eenig recht billijk is. Het voorstel wordt thans met 9 voor en 2 onthoudingen aangenomen. In behandeling komt een voorstel B. en W. om de avondteekenschoel Noorden in stand te houden en daan een bijdrage in de begrooting op te voor 1925 van f 150 en voor 1926 even van 150, zulks ter bestrijding kosten, vallende op de aanstelling leeraren. Van verschillende zijden wordt voorstel becritiseerd, omdat het nul zou opwegen tegen het hoog bedrag, aan toe te kennen, terwijl men vree?, het daar niet bij. blijft. Het voorstel wordt met algemeeno men verworpen, de wethouders zich buiten stemming. De Voorz. legt over het rapport commissie voor het nazien van ning over 1924, waaruit blijkt, haar algeheel in orde bevond. Aangeboden wordt de gemeente-te; ting voor 1926, welke bij de leden culeeren. Bij de rondvraag informeert Verhaar, wie tot ambtenaar benoffl ter Secretarie. De Voorz. zegt, dat B. en W. den P. .M. M. van der Weijden benoemde Hierna sluiting. KERKNIEUWS 1 gest de Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van 's-1 bosch heeft op hun verzoek, om heidsi'edenen, eervol ontslag verleend dankbetuiging aan den hoogeerw. A. Leenen als Deken van het dei Valkenswaard en als pastoor te Val waard (H. Nicolaas) en aan den zee heer M. van der Ven als pastoor tel' (Heuvel); en heeft benoemd tot defa pastoor te Valkenswaard den z heer F. J. M. Franken, tot rector Geneeskundig Gesticht „Reinier van kei" te 's-Hertogenbosch den weleer* F. N. J. Hendrikx, tot godsf aan de R.-K. Lycea te 's-Her(ogei den weleerw. heer J. P. J. van Loc; assistent te Vught (H. Petrus) den heer G. M. J. Cox, tot kapelaan te& gen' den eerw. heer H. J. Maas, van het Seminarie; tot pastoor 1 (Heuvel) den zeereerw. heer E. TV. den Dungen, tot rector van het Opvo* gesticht „Ruwenberg" te St.-Mi' Gestel den weleerw. heer P. J. vao hout en tot kapelaan te Nijmep Augustinus) den eerw. heer F. M Bakel, priester van het Seminarie. Noodlanding in den Haarlemmer» polder. Zaterdagmiddag te ongeveer 4 ut' het vliegtuig HNACL op weg van' dam naar Amsterdam in den Haatte meerpolder nabij het fort Kudelata? noodlanding gemaakt. Het vliegtul Fokker VII, vervoerde vier leden V personeel van de K.L.M, en bagag! Rotterdam naar Amsterdam. De n< ding had plaats wegens het war» van den motor. Het toestel kwam" weiland terecht en werd ernstig digd. De iDzittendèn bekwamen ge® Het toestel werd bestuurd door Hoop. Het zal ter plaatse worden monteerd en naar Rotterdam burgerlijke"^ LEIDEN. Gehuwd: A. van Soest jm-1 Koster jd. T. Groeneveld wed H. de Witte jd J. Bekooy M. Ma rek jd. J. Baart jm. eo Bruin jd. H. J. de Heulen M. v. Zijl jd. D. do Vos jra. i jd. F. W. Niemvenburg jm. d. Hoed jd. P P. C. Hoer** en C. Laterveer jd. J. P- "'W F. G. v. d. Hoeven jd. D J, kamp wedr. en A v Gorkurn v C. Roskamp jm en M. G. J- J. M HendrücseD jm. en 1

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4