Ingezonden Mededeeling. Het ontwerp-Bïoscoopwet. Een vergadering van Bi oscoopcommissies. In de Gemeentelijke Schoolbi'osooop, Eoefkade te 's-Gravenhage, is Zaterdag middag een vergadering gehouden van de Vereend ging van leden van Gemeentelijke en Particuliere Bioscoopcommissies in Nederland. Deze vergadering, belegd in verband met ide a.s. behandeling in de Tweede Kamer van het ooi t we rp -BI o s coop wetwerd ge opend door den voorzitter van de vereeni- ging, den heer dar. W. W. van der Meulen. Met applaus werd de mededeeb'mg ontvan gen dat de Amsterdamsohe comm teste tot den Bond is toegetreden. Twaalf commis sies, a'ismede de vereen. „Voor Eer en Deugd" waren ter vergadering vertegen woordigd. Spr. verklaarde, hoe groot veler verwon der ng was over de indiening van een ge wijzigd wetsontwerp. Spr. verwelkomde mr. Frederiks, die namens den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de vergadering bijwoonde. Eerste spreker wa.s de beer Van Stave ren, directeur van de Gom. Schoollroscoop, dte sprak als lid van de Haagse lie Keu ringscommissie. Spr. herinnerde aan de parlementaire geschiedenis van de b:os- coopwetgeving. Niemand bad verwacht dat de behandeling van het ontwerp in de Tweede Kamer zoo nabij zou zijn, toen de heer Bulgers even vóór het uiteengaan der Kamer voorstelde, bet op de agenda te plaatsen. Thans wordt vóór 18 jaar geen gesplitste keuring meer voorgesteld, terwijl art. 4 rirrnte openlaat voor gemeentelijke nakeu ring. Spr. betreurde dit ontwerp, zooals bet er thans uitziet, vooral omdat de diffe- rent'atie voor keuring ten behoeve van kinderen is vervallen, om de gemeentelijke nakeuring ook. De voorzatter zou thans de keuring voor volwassenen hier willen laten msten. Nj». deze uiteenzetting verklaarde de ver gadering, aan de hand van conclusies der Bolterdamsohe commissie, z:ch voor cen trale keuring zonder gemeentelijke nakeu ring. De heer Arkemade (Groningen) wensch- tc toch iets te zeggen over de keuring voor volwassenen. Groningen is daarvan een fel tegenstander; ons NederlamcLsche volk be staat niet uit op perversiteit belusten, en dan is er bovendien de polötie om daar tegen te waken. De heer Zijlstra, lid van de Tweede Ka mer, protesteerde er tegen dat h'er poli tieke beschouwingen werden gehouden, pjnïljk voor antirevoluttenairen De heer Van Staveren noemde het poli tiek van den heer Zijtetra, te beweren, dat hij een politieke rede over de bioscoop beeft gehouden De heer Z'jfsfra hield zijn meenimg staande; het schpen hier wel een verga der1'ng van den Vrijheidsbond. De heer "Boon, h"d van de Twee die Ka- mor, kwam tegen deze woorden op. Bij meerderheid van s'emmen werd ais- nn besloten, niet. verder te d'teeussteerem over de "keuring voor volwassenen. De voorzitter wees op de eisehen der keuring voor kinderen, waarbli vooral de joued voor de puberfeitsjairen behoort te worden ontzien. De keuring vóór 14 jaar iis uisluitend als kinderbescherming te beschouwen; te Den Haag bleek ze in de pract'jk noo't tot moeiüjkheden aanlei ding te geven Veel moeilijker vs de rruaes- fie voor den leef'ijd van 14 tof 18 jaar dan d if foren tiëoort zich de ind:,vidualiteit veel meer en kan meer aan het inzicht van de ouders worden overgelaten De Amsterdamsclve commies te gaf i O verwering. te trachten, het ontwerp ge- w'jzted te kriteen voor wat. art.. IR be treft, waardoor het keuTen on geschiktheid voor person on boven den 18-iarigen leef- iiid vervellp pn daarvoor in de plaats tre de; Ven ring op gefichilcthe.'d voor perso- npp beneden 14 jaar ep keairiin^ op toe- la nthao Hi ei d voor personen van 1418 jaar. Sluiting van de b:oscoop voor de leerplichtige teued verdtent voorts ernstige overweg'ng. Voorts splitsing ;n a. keirri voor eroote steden en b. keuring voor het ploM-ria-nd'!, waarbij elke gemeente kaai be palen of z:j kenring a of kenr:ng b ver langt, en waarbij voor keuring a tot 14 Jaar on geschiktheid en hoven 14 jaar ?oidaaibaarhe:d. en voor keuring h tot 18 ja^r nn geschiktheid wordt gekeurd. De heer Verhnrg (Botterdam) wenschte vertering der leeftijdsgrens tot 16 jaar, wanneer er één keuring zou komen. De heer Gerritsen (Amsterdam) wilde -«asthouden aa.n de leeftijdsgrens tot 18 jaar. Men bereikt dan ook de rijn ere jeugd Het ontnemen van een toelaatbaar ver maak aan de jeugd, zal de tuchteloosheid sterk bevorderen. De vergadering sprak zich irt voor twee reuringen voor kinderen. Ook met de gren zen 14 en 18 jaar ging de vergadering ac- coord. Amsterdam zou da toelaatbaarheid in alle gevallen wenselien, want er zijn te weinig geschikte fi'ms. Hilversum wenschte de geschiktheid tot 14 jaar le handhaven. De heer Jordan's (hoofdbestuur) achtte voldoende bescherming gelegen in de toc- liaalbaarhe'd; we behoeven niet door ge- sclrklhaid Mms aanbevelen. De heer Eskens (Leiden) wi'de voor bei de categorieën keuring op geschiktheid. Bet mee rend oei van de vergadering ver- ilnc.rde zich voor keuring op- geschiktheid foor li-jarigen leeftijd'. Mr van Thiol, Amsterdam, betoogde, dat er geen geschikte fliims, op een enkele uitzondering na, hes laan. voor den leeftijd, van 1418 jaar. Wil men de bioscoop niet onmogelijk maken, dan lette men al leen op de toelaatbaarheid; dier films, ook om de kinderen niet naar de straat te ja gen. DeN groote filmfabrikanten in het bui tenland houden trouwens met Nederland geen rekening. Leen warden achtte bet voldoende als de ouders weten dat films voor normale kin deren toelaatbaar z:jn geacht. De vergadering verklaarde zich voor keuring op toelaatbaarheid. De heer Z. W. J. v. Hosselt uit Hilver sum, secretaris van de Vereen, van leden van gemeenlieMjke en particuliere bios coopcommissies in Nederland, behandel de die quaes ide der gemeentelijke nakeuring Spr. verklaarde zich daar tegen. Immers, zulk een nakeuring van de centrale eom- ssie zal niet voldoende vertrouwen bij ons volk genieten; wordt bij nakeuring een door de centrale keuring goedgevonden ülm afgekeurd, dan wordt het gezag van de centrale commissie aangetast. Veel komt er op neer, hoe die centrale keuring zal zijn samengesteld. Is de centrale com missie zoo veelzijdig mogelijk, dan ver werft ze misachten het vertrouwen van het volk. De heer S. E. die Jong (Botterdam) voel de voor nakeuring van films met een be paalden tendenz. De mentol'teiit b.v. in ste den is zoo anders als die ten plattelande, en die in het noorden van ons land zoo anders als die in het zuiden. De beer Verburg (voorzitter commissie Botterdam) zette uiteen dat de nakeuring de eenheid in de keuring zou doen teloor gaan. Mr. Van Tbiiel (Amsterdam) noemde wanneer keuring op toelaatbaarheid voor 1418 jaar iln de wet wordt opeenomen, gemeentel'jke nakeuring wel goed. De heer B. T. H. de Wolf, Amsterdam (Voor Eer en Deugd) geloofde dat het ka tholieke deel van Nederland nakeuring verlangt, opdat zekere films voor bepaalde groepen der bevolking pasklaar kunnen worden gemaakt.-' De heer Van Stavenen vreesde, dait hij nakeuring, gemeentelijk of gewestelijk, het hek van den dam zal zijn. De heer Verburg (Rotterdam) geloofde dat de centrale oommisste geen firn zal vrij geven, die een deel der bevolk'ng aan stoot geeft. Men heeft zich onvoorwaarde lijk aan de centrale commissie te onder werpen. De lieer De Wolf: Juist! Dat is het heml Dat willen we niet. De voorzitter zag het grootste bezwaar der nakeuring in die aantasting van het prestige der centrale commissie. Besloten werd met algem. stemmen, dat, als de wet gewaagt van geschiktheid voor 1418 jaar, in geen geval nakeuring ge- wenscht is. De heer De Wolf verklaarde, met nakeu ring te bedoelen groepsgewijze nakeuring. Met 178 stemmien verklaarde de ver gadering zich hierna tegen nakeuring (een minderheid van Botterdam vroeg aanteekeniing dat ze was vóór nakeuring). De Botterdamsche^ commissie gaf in overv egin.g, ook keuring van variété-num mers in de wet te trachten opgenomen te krijgen. Mevr. B:nghausLeis (secretaresse van de Botterdamsche commissie) verdedigde dit, speciaal t.a.v. variété-nummers in bioscoop-programma's. De heer Van Oest, seer, van deHaaesche Bioscoop commissie, wilde dit. voor kinde ren uitbreiden ook buiten die bioscoop, De heer Van Staveren wilde ;n geen geval in bioscoopvoorstellingen voor kin deren beneden 18 jaar variété toelaten. Besfloten werd. de Beeeering te wijzen op de gevaren, in deze materie gelegen. De heer Frvtzh'n (Leeuwarden) wees er op d'at men uit. het feit dat de keuring voor volwassenen hier niet aan de orde is geweest, niet mag afle'den dat de verga dering hiermee Instemt. (Applaus). Hierna werd de vergadering gesloten. Het timmerbedrijf in Friesland. Wijzigingen van het coll. contract na Januari. De algemeene ledenvergadering van de feleratie van Timmerlieden-Patroonsvere- eenigingen in de provincie Friesland heeft besloten het bestaande collectief looncon- tract na 1 Januari 1926 niet ongewijzigd voort te zetten. Van dat besluit is mede- deeling gedaan aan de betrokken arbeiders organisaties. Het museum in de Gevangenpoort te 's-Gravenhage. In een vergadering van den Nederl. Kinderbond te 's-Gravenhage was aan de orde een voorstel van het Bestuur: De al gemeene vergadering drage aan het dage- lijksch bestuur op tot de regeering het verzoek te richten het Gevangenpoort-mu seum te 's-Gravenhage niet meer toegan kelijk te stellen voor kinderen van de la gere school. Dit voorstel werd toegelicht door mej. S. Groshans, presidente van den Nederl. Kinderbond. Na eenige discussie werd dit voorstel met bijna algemeene stemmen aangenomen SPGÏÏT ATHLETIEK. F. Sprong verbetert 10 K.M. hardloopen, Gubbels vestigt een record 25 K.M. snelwandelen. Gisteren hadden de jaarl'jksclie wed strijden, georganiseerd door de H. A. V. plaats, liet traject liep vain café "Boschhek naar Endegeest, vice versa. De Ven L'er A. Wolf deed een poging om het 10 K.M. record staande ten name van A. Klaase op 34 m. 56 sec. te verbe teren. doch gaf toen bij 5 K.M. had ge wandeld en (te kans om het record le ver beteren op (lat moment zeer gering was den strijd op. Bij den hardioop wedstrijd gar W'f hef tempo aan. Bij den Diedjl ging Sprong aan het hoofd gevolgd door Beinema op 100 M., Hartman. Kempg en Stam. De overigen volgden op vrij groo te afstand. Toen die Haagsche Schouw werd bereikt, was Sproing nog iets meer uitgeloopen terwijl Beinema naar de vier de plaats was afgezakt. Hartman' was op dit moment tweede. Als laatste man ging Beinema op het keerpunt af. Op den te rugweg was de voorsprong van Sprong bij de Haagsche Schouw tot 100 M. terug gebracht doordat. Beinema zeer snel was ingeloopen en uit de laatste positie op de tweede plaats was gekomen. Het stond toen reeds vrijwel vast dat Sprong niet meer te bereiken was. Om de tweede plaats werd fel gestreden en Kemp wist Beine ma hiervan te Verdringen. Sprong s!iaa.gde er in die 10 K.M. met 27 sec. te verbeteren en bracht dit record op 34- m. 29 8/10 sec. Ook de totaal-tijd was beter dan het vorige jaar. De uitslag luidt: 1. T. Sprong (DOS) R'dam in 1 uur 31 mini. 17 sec. 2. J. Kemp, (DOS) B'dam, 3 G. F. W. Beinema (Zwaluwen) Haag. 4 J. Vroegop (Velocitas) den 5 D. Stam (Zwaluwen) den Haag, 6 W. Gerrese (Zwaluwen) den Haag, 7 P. Hartman (DOS) B'dam. 8 Q. J. Kuiper (NAU) Amersfoort, 9 C. Metselaar (Zwaluwen) den Haag, 10 D. Overdijlt, (DOS) B'dam. Wat den wedstrijd snelwandelen be treft liep Gubbels een walk over. Zon dór ook maar een oogenblik bedreigd te zijn won hij van den kop af en verbeterde te ven© het record van Aug. Schotte met 9 minuten 25 K.M. snelwandelen: 1. C. Gubbete, Pro Patria (Botterdam), tijd 2 uur 9 min. 53.2 sec. (oud record op naam van Aug. Schotte, in 2 uur 18 min. 30.8 sec.); 2. J. v. d. Spank, de Zwaluwen (Den Haag), tijd 2 uur 20 min. 43.3 sec.: 3. P. v. d. Kraan, H. A. V. (Den Haawv 4. H. F. Meyer, A. A. C. (Amsterdam). SCHERMEN. De competitie. De wedstrijd Delftsche Studenten Schermvereeniging Odin-Leiclscbe Scherm vereeniging, die Zaterdag 17 dezer te Delft voor de competitie van den K. N. S. B. zou platas hebben ,is tot nader te be palen datum uitgesteld. SCHAATSENRIJDEN. Kon. Nederl. Schaatsenrijdersbond. Naar het Vad. verneemt zullen in den aanstaanden winter in tegenstelling met de beide voorgaande jaren geen Neder- landsche rijders naar St. Moritz afge vaardigd worden. De antecedenten aan het oefenen te St. Moritz verbonden zijn van dien aard, dat het den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond niet wenschelijk voorkomt nogmaals een groep Nederlaud- sche rijders daar heen af te vaardigen. Thans wor.dt overwogen enkele jonge krachten in de gelegenheid te stellen te Hamar in Noorwdgen te oefenen en voorts om in den aanstaanden winter deel te ne men aan wedstrijden in het Berliner Eis- palast. STADSNIEUWS DE ST. JOSEPH'S-KERK Installatie van den Pastoor Gistermorgen voor de Hoogmis is de Zeereerw. heer pastoor A. J. J. Leusen plechtig als pastoor der nieuwe kerk geïn stalleerd door den Hoogeerw. heer Deken P. L. Dessens. Zaterdagavond had de indrukwekkende plechtigheid plaats gehad van de over brenging van het H. Sacrament. Een stoet bruidjes en misdienaars wachtte bij den ingang der Kerk op de. komst van den Pastoor, die het Allerheiligste met zich voerde. Een kostelijke bloemenschat ver sierde het priesterkoor. De kerk was geheel bezet. Ook gisteren morgen was de belangstelling der geloovi- gen zeer groot. Na de zinrijke plechtigheden der instal latie hield de Hoogeerw. heer Deken een predicalie, waarin Zijneerw. wijst op wat de herder der parochie is, zooals Petrus I dezen uitbeeldt. Hij oefent de geestelijke bediening uit, niet uit dwang, maar gewil lig, niet uit winstbejag, maar, met harte lust, niet als heerschappij voerend, maar als een voorbeeld gevend. Daarom moeten de geloovigen der Her der onderdanig zijn en hem hun hoogach ting en genegenheid schenken. De Deken feliciteert den nieuwen pastoor met den bouw van de nieuwe kerk en zijn benoeming tot eersten pastoor van de nieu we parochie, de hoop en wensch uitspre kend, dat hij vele jaren het pastoraat hier ■moge vervullen tot heil van velen. Ook de parochianen feliciteert Zijn Hoogeerw. met hun nieuwe parochie-kerk. En hij wijst daarbij ten slotte op den plicht zooveel mogelijk er naar te streven, om Pas toor en Kerkbestuur de zoo zware gelde lijke zorgen te verlichten. Grens-omschrljving der nieuwe parochie. Het parochiaal gebied der nieuwe paro chie van den H. Joseph te Leiden wordt omschreven door een grenslijn, welke be gint ten Westen in den Maresingel, waar de brug voor de spoorlijn der gasfabriek ligt, loopt Noordwaarts over het midden van deze spoorlijn tot aan de Slaagb- of Stink sloot, buigt zich in Oostelijke richting door het midden van de Slaagb- of Stink sloot tot aan de Zi.il, loopt nu in Noord- Oostelijke richting door het midden van de Zijl naar do Driegatenbrug en verder in Zuid-Oostelijke richting door liet midden van de Dwarswetering tot aan den Zijl laanschen watermolen, wendt zich hier in Zuid-Zuid-Westelijke riehling en gaat dan langs een denkbeeldige lijn tot in den Ou den Rijn, op het punt waar de brug in den Lagen Rijndijk ligt, ten westen van de steenhal'k.'rii „Ouderzorg", buigt zich daar na om in Noord-Westelijke richting ei loopt dan door het midden van den Ouden Bijn tot onder de Spanjaard shrug, buigt zich hier om in een Westelijke richting en gaat nu over het midden van den Lagen Rijndijk tot aan de Drift-brug; hier neemt de lijn een Noordelijke richting en vervolgt haren weg door het midden van de Drift- sloot tot aan de Formosastraat, draait zich om in Westelijke richting en loopt door het midden van de Formosastraat en Me dusastraat recht door tot in den Heeren singel, blijft nu in westelijke richting gaan de, het midden van den Heeren- en Mare singel volgen tot aan de brug voor de spoorlijn der gasfabriek, het pimt, vanwaar de grenslijn is uitgegaan. Kerkbestuur. Tot Kerkmeesters der nieuwe parochie zijn door Z. D. H. den Bisschop benoemd de heeren L. van Elzen, G. J. de Goede, H. J. W. Peeters er is wegens vertrek uit de stad één vacature. Van Donderdag 22 tot en met Zondag 25 October zullen de prijzen van de loterij ten bate der St. Josephkerk worden geëx poseerd in de groote Stadsgehoorzaal; Don derdag 's avonds om 7 uur opening. Heeft men al een of meer loten? Zoo neen, dan wende men zich zoo gauw moge lijk tot een der heeren: W. Bergers, Haar lemmerstraat (penningmeester van het co mité), J. Zandvliet (boekhandel, Haarlem merstraat), P. H. Onstenk (sigarenwinke lier, Haarlemmerstraat). 't Geldt ook hier een standsplicht voor velen. Zoo ad rem hoorden wij gisteren in een predicatie, dat vele menschen volgens bun min of meer voornamen stand zich kleeden, gehuisvest zijn, uitgaan enz. maar dikwijls vergeten, om.volgens dien stand te geven; in en buiten de kerk geven zij vaak evenveel als de „heel gewo ne" menschen. Welnu, laten allen, maar vooral de wat meer gegoeden zich krach tens hun stand verplicht achten financiee- len steun te schenken aan de St. Joseph kerk! Het Patroonsfeest van het St.-Francïscus-Liefdewerk. Gistermorgen om half zeven was het op de anders zoo rustige Nieuwstraat merk baar, dat er iets bijzonders aan de hand was. Ruim twee uur vroeger dan gewoon lijk stonden de jongens van het patronaat te wachten om in de kapel toegelaten te worden. Van Woensdagavond af, de ope ning'van het Triduum hetwelk het heer lijke Patroonsfeest als een waardige voor bereiding vooraf ging, waren zij steeds trouw gekomen zoowel des 's morgens te 6 uur als des avonds, maar nu was het hun aan te zien: zij gingen een blijden feestdag tegemoet Zij zouden van dit feest maken een echt Roomscher f<\ big. Het bestuur van het Liefdewerk had ge meend het jaarlijksche Patroonsfeest niet waardiger te kunnen vieren dan door er een Eucharistischen feestdag van te ma ken, waarvoor bereids toestemming aan Monseigneur was gevraagd en verkregen. Door de liefdevolle toewijding der Eerw. Ziisters, die voor de kapel zorgen, was het altaar in een waren lusthof herschapen verwachtend het Brood der engelen, zooals de voor deze gelegenheid extra vervaar digde altaarrand beduidde. Om 7 uur werd het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld, waarna door Pater I. H. Witte uit Katwijk de H. Mis werd ge lezen, waaronder bijna alle jongens en de commissieleden ter H. Tafel naderden. Na de H. Mis werd in de zalen geza menlijk ontbijt gébruikt waarna allen zich om half 9 wederom in de kapel verzamel den ter bijwoning van de plechtige Hoog mis welke werd opgeragen door den Eerw. Pres.-Dir. Pater P. G. Frigge. Hierbij wa ren uitgenoodigd de dames medehelpsters, die in trouwe liefde maand in maand uit de gelden inzamelden om mede het Liefde werk in stand te houden. De kerkelijke gezangen werden zeer ver dienstelijk uitgevoerd door 't jongenskoor van de Hartebrugskerk onder de bekwame leiding van den directeur den heer Theelen. Na deze H. Mis werd de kapel openge steld voor onze Katholieke stodgenooter, die bij zoo menige gelegenheid blijk ga ven het St.-Franciscus Liefdewerk in ruime mat. te willen steunen. Waren de jongens in groepen verdeeld om onder lei ding der heeren hun biduren te vervullen en zoodoende den geheelen dag een liefde band tusschen het patronaat en de H.. Eucharistie te onderhouden, steeds groeide oo'- het getal der ■''novicen aan die den goeden Meester in 7<te 8»nament van liefde kwamen aanbidden. Ja, de toeloop was zoo groot dat bij de luide aanbidding zoowel als onder 't T of welke bekneld waren om alleen door de jongens te doen hijwo nen, de kapel voor de helft moest openge laten worden. De'luide aanbidding werd verricht door den Eerw. Pres.-Dir. Paler Frigge, terwijl het Lof gedaan en de pre dicatie gehouden werd door den Weleerw. Pater Quirinus van Rooijen uit het kloos ter aan den Haagweg. Deze predicatie was een schoon slot van dto wolke b Ifde eerw. pater gedurende het Triduum gehou den had. Was er den jongens toen vooral op gewezen wat zij niet moesten doen, nu wekte -de Eerw. redenaar hen op om vol gens het woord van Christus elkander lief te hebben, opdat men daar." n zal zien, dat zij ware Christenen zijn. Niet de liefde der wereld, de liefde zonder geloof, die altijd egoistisch is, doch de echte geloovige lief de, zooals de liefde van St.-Franciscus de patroon van het patronaat geweest is, om alles voor den naaste te doen ter liefde Gods. Deze is de liefde welke de jongens in practijk moeten brengen. In een heerlijke peroratie wekte de Eerw. spreker de jon gens nogmaals op tot liefde voor het ge loof en echte hulpvaardige liefde voor el kander. Dan zullen zij, eens man gewor den, echte degelijke Roomsche manneji zijn waar Kerk en Maatschappij iets aan heeft. Hierna werd de Pauselijke zegen gegeven en het Te Deum gezongen om God te dan ken voor de genaden in deze dagen ont vangen. Hiermede was de kerkelijke feestvie- GEMtENTELIJKE AANK0NDI61Kgï GEMEENTELIJKE VISCHVERKQOP. Aan den Gemeentelijken Vischwinbi Vischmarkt 18, tel. 1225 is DINSDifi verkrijgbaar: SCHELVISCH a /O li, ƒ0.23, SCHOL a ƒ0.16—ƒ0.34, GEH KABELJAUW a 0.25 per pond. V0LLF en INMAAKHARING a 0.07 per stuk.' AUG. L. REIMERINGER, Weth., Loco-Burgemeester, Burgemeester en Wethouders van Leidei brengen ter algemeene kennis, dat dooi hen, ten aanzien van den door de afd. Lei- den van de Nederlandsche Vereeniging tol Bescherming van Dieren op 13, 14, 15 ea 16 October a.s. in het café-restaurant „Zo. merzorg" te houden bazaar, ontheffing ij verleend van het sluitingsuur voor win. kels. AUG. L. REIMERINGER, Weth., Loco-Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Katholieke flge&sia LEIDEN Maandag. Ledenvergadering Prop. clul „St. Catharina", Bondsgebou» te 8.30 uur. Dinsdag. St. Josepks-Gezellenver. Maanj vergadering, toegankelijk vo® alle leden, verplichtend voor di gezellen van 17 tot 21 jaar, inlej ding van den heer Kohlheck, 8.15 uur. Woensdag. R. K. Leidsclie Radioclub, Si Pancratiuspatronaat, te 8.30 uur, Donderdag. Bouwvakarbeiders, Bonclsgi bouw, te 8 uur. Donderdag. „Hulp in Nood", Bondsgeboui te 8 uur. Algemeene Agenda LEIDEN. Maandag. 1ste Abonnementsconcert Maj Kloos, Schouwburg, te 8 uur. Maandag. Haarlemsche Orkestver., Stads gehoorzaal, te 8 uur. Dinsdag. Paul Kruger-herdeuking, Univei siteitsgebouw, te 8 uur. Dinsdag tot en met Vrijdag. Bazar Dieret bescherming, Zomcrzorg, 10—1 25, 710 uur. Woensdag. Marike van Nieumegha Leidsche Schouwburg, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst d; Apotheken wordt van Maandag 12 tot f met Zondag 18 Oct. a.s. waargenom door de apotheken van de heeren G. t Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136, en 3 J. Donk, Doezasfraat 31, telefoon 1313.1 ring besloten terwijl den jongens Zond; a.s. nog een prettige feestavond waclit Het Genootschap „Kennis is Macht," In een gecombineerde vergadering vï bestuur, directeur en leeraren en leerlit gen in de groote zaal van het Nutsgeta Steenschuur, had Zaterdagavond de i reiking van de diploma's plaats aan de gehouden examen voor de in verschilled vakken geslaagde leerlingen. De gedelegeerde van de gemeente heer K. Sijtsma woonde deze vergadera ook bij. De voorzitter de heer G. W. Zandvoc Jr. opende de vergadering en heette-vm al de leerlingen welkom en sprak er voldoening over uit' dat deze in zoo g ten getale waren opgekomen. Het de hem genoegen dat het aantal leerlin? steeds toeneemt. In den afgeloopen cum bedroeg het bijna 350. Voorts prees den goeden geest in de school en de pn tige wijze waarop directeur, leeraren leerlingen met elkander omgaan. Hij daarna het woord aan den directeur i heer A. J. J. Verbrugge, die met een paste toespraak de diploma's uitreik tot bijna elk der geslaagden het WW richtende waaruit bleek hoe hij de Is lingen door en door kent en hun vor» ringen had nagegaan. Aan het slot zijn toespraak wees hij er op dat er wege het Rijk een Staatspractijk-dipta voor handel en administratie in het 1?' zal worden geroepen dat voor zooveel practijk aangaat dienen kan ter vern ging van de minder bereikbaar gewori acte boekhouden M. O. Evenals voor Mercurius-examen wil de school vervolg ook voor dit diploma opleid zoodat er voor de handels- en kantoon dienden een nieuw belang aan het te ken der school zal worden verbonden plans bij de leerlingen.) De volgende diploma's werden daal uitgereikt: Voor Nederlandsch en Nederl. Haii® correspondentie: aan Th. J. van der® den, en mej. J. W. van Weizen: voor Fransche Hand.elscorrespondei aan G. Blote, H. L. Boter, mej.. D. CJ dron, mej. G. C. H. Marks, K. Mok» storm, J. Taf fijn, A. Teljeur, E. van Veen en Tj. Wiersma; voor Duitsche Hand el s c or r es p o nel aan D de Boer, G. J. E. Poortman W. Schneider; voor Boekhouden aan: J. J. Bekoop Bink, mej. L. Goemaat. A. de Haas, Janssen, P. Knotter, J. R. Kors^j P. G. J. Otto, A. J. van der Pompe Wiersma; voor Algemeene Handelskennis: a J. Bekooy, J. J Binnenkamp, H. Boom (met lof), H. W. van cler Ho* C. Janssen, J. Kenbeek (met lof), A. van der Made, A. J. van der W. F. van der Beek, D. de Roode 6®' J. W. van Weizen; voor Schoonschrijven: aan H. Sensing, Th. van Veldhuyzen en Wijngaard; voor Mac.hineschrijven: aan J- D A. de Bruin, M. Dirks, mej. L. B. ré, mej. E. Dorsman, mej. I. 1,1

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2