SA Gezondheids-Matras Hf RAI C Hulpgebouw a hs nHL Haarlemmerstraat 54. en geïfurenrfë zes mannier? ?r> Trekking van T het rijbewijs) geëischt. De rechtbank be vestigde het vonnis, maar wijzigde de straf in 500 boete en gedurende drie maanden intrekking van het rijbewijs. Auto-ongeluk te Utrecht. De Rechtbank te Utrecht heeft tot drie maanden gevangenisstraf, conform den eisch veroordeeld den 2i-jarigen aardap pelkoopman J. W. W., die kortgeleden in de Maliebaan in woeste vaart met zijn vrachtauto den 72-jarigen L. had doodge reden. Brandstichting. De 4e Kamer der Amsterdamsche Recht bank deed heden uitspraak in de zaak te gen den 68-jarigen J. M. Molmans, van beroep stucadoor, die in zeer armoedige omstandigheden verkeerende, opzettelijk brand bad gesticht in een villa te Hilver sum. De rechtbank veroordeelde bekl. tot een gevangenistraf van 3 maanden voor- waardelijk, met een proeftijd van 3 jaar /-©rider voorwaarde, dat Molmans zich on- £&er toezicht stelt van de R.-K. Reclassee- Tingsvéreeniging te Utrecht. Het O. M. had 6 maanden onvoorwaardelijk geëischt. J SPORT VOETBAL. Het A. S. C.-elftal. Hel. elftal, waarmede A. S. C. a.s. Zon dag tegen Z. F. G. zal uitkomen, is als volgt samengesteld: v. d. Meer J osson Hegenbar t h Vreeken Warns teker Sr. Roem 'de Ruyfcer Sr. Goslings Blom Janssen Bliek Als reserves zr'jrn aangewezen Brouwer en Slephanus. MOTORSPORT. De voorzitter van de K. N. M. V. Naar de „Tel." verneemt, is de heer mr. 'J. H. Mulock Houwer, voorzitter der Kon. N. M. V., die 6 Sept. j.l. bij Piet Gijzen- brug zoodanig door een auto werd aange reden, dat bij een gecompliceerde been breuk bekwam en naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd moest worden, thans in zooverre hersteld, dat hij denkelijk a.s. Zaterdag per auto huiswaarts keert. Men vreest echter, dat hij dit jaar niet meer zal kunnen loopen. DUIVENSPORT. „Vooruit". Zondag hielde de postduivenvereni ging „Vooruit" te Hillegom een wed vlucht vanaf Eindhoven, afstand 115 KM. Wegens het zeer ongunstige weer werdpn de vogels eerst te 2.30 uur losgelaten. De eerste duif kwam aan te 41517, de laatste te 52533. Zondag wordt een wedvlucht gehouden vanaf Maastricht, afstand 175 KM. De loslating zal vermoedelijk plaats hebben te 9 uur vm. Een groot aantal prijzen zijn voor dezen wedstrijd beschikbaar gesteld. BILJARTEN Een crisis in -den Ned Biljaribond aanstaande? Uit Leeuwarden wordt aan de „Tel." ge meld: Bij de laatste algemecne vergadering van den Nederlandschen Biljartbond heeft men den afgevaardigde van de Friesche Biljartclub de deelneming aan de bespre kingen dier bijeenkomst geweigerd op grond van de uitgesproken schorsing door de Biljartvereenieing 1019. Tn een spoedeiscbende vergadering van liet bestuur der Friesche Biljartclub is thans besloten uit het verband van den Ne dcrlandschen Biljartbond te treden. Men staat op het standpunt dat tegen over de aan den Ned. Biljartbond af te dragen contributie vooral voor kleinere reeds bestaande of nog op te richten clubs de voor het Noorden aan het lidmaatschap van den Nederlandschen Biljartbond ver benden voordeelen klein zijn. De secretaris van de Groningsche Bil jartclub had medegedeeld dat genoemde vereeniging met dp Biljartclub 1923 en de Zwolsche Biljartclub in een gezamenlijke vergadering eveneens het besluit tot be danken hebben genomen. De Winschoter en Asser Bilinrtclubs zullen zeker volgen. SCHIETEN. Leidsche Scherpschuttersverecnigiig. Do volledige uitslag van den bij de be ëindiging van hot schïetseizoen gehou den wedstrijd is: 1. Dr. D. Timmerman es 115 p.: 2. A. J. B Aker 110: 3 G. L. v. Druten 108: 4. Y W Collee 107: 5. .T. Baalbergen 104: 0 H. L. v Delft 104: 7. W, B. v d. Stoel 3C? 8 .T W. Rakker 103: 9. H. de Boer: 10. .T. P. v. Brussel: 11. E. Scboneveld: 32. A. Lens: 13. A v. d. Kooij: 14. H Parïovliet: 15. O. Meijer; 16. J. D. Bok- slag: 17. J. M. Pos. Rozenprijs: Dr. D. Timmermans met 6 rozen in 10 schoten. Niettegenstaande het zeer ongunstige weer werden er prachtige resultaten be reikt. UIT DE OMGEViüG LISSE. Dr. v. Slogteren hooglesraar. Bij Kon. besluit van 28 September i$, met ingang van 1 October, de phytopatho- loog aan het Instituut voor Phytopatholo- gie, verbonden aan de Landbouwhooge- Bcbool te AVageningen, dr. E. van Slogte ren alhier, tevens benoemd tot buitenge woon boogleeraar aan genoemde hooge- school, om onderwijs te geven in bijzon dere deelen dcc plantcnziektenkunde. Naar wij vernemen, zal dr. v. Slogteren lisse i e i .verlaten en zal hij jyjn functie INGEZONDEN RfüFDEDgELING De soSiditeil onzer £jaraBh£2eeE*en wij rc?et 7988 12 jaar schriftelijke garantie. 2-persoons slechts f 14.00 van phytopatholoog van de Bloembollen streek blijven waarnemen. Harddraverij. Gistermiddag werden te Lisse de jaar- lijksche barddraverijen gehouden op de baan achter Vreeburg. Zooals gebruikelijk was er kermesse d'été en in den morgen een ringrijderij, tengevolge waarvan er reeds veel volk op de baan was. Tegen het middaguur groei de de massa nog steeds, zoodat er onge veer 3000 bezoekers waren. Hoewel 't zon netje schuil bleef achter de wolken, hield het weer zich goed en ondanks het later in den middag frisscber werd, was het toch om uit te houden en kunnen de fees ten zeer goed geslaagd heeten. Bij het ringsteken verwierf de eerste pr. de heer en mej. A. en Lena Duineveld, de 2e de heer en mej. J. en M. de Vlieger te Nieuw-Vennep; de 3e de heer M. Duineveld en echtgenoote en de 4de de heer Jac. Smit te Noordwijkerhout en mej. Lam mens te Haarl.meer. 's Middags te 2 uur nam de harddrave rij van geregistreerde paarden een aan vang om prijzen van 4-00, 200, 100 en j 50 en troostprijzen van 75 en 25 De deelname was niet onbevredigend en alle ingeschreven paarden kwamen op. Een voorname factor voor het sportief sla gen was, dat er goede sport te zien is ge geven. Het veld was weliswaar tamelijk zwaar begaanbaar, waardoor deze of gene deelnemer meermalen hinder ondervond, doch opoverkomenlijk was zulks niet. Glemence en Dienares van D. de Vlieger stelden zeer teleur, Rautenkranz van v. d. Zei uit Bovenkarspel en Maggy Henry, een 6-jarige bruine merrie van Schoon uit Medemhlik deden zich als ernstige concur renten voor de prijzen gelden. Ingeschreven waren de volgende paar den: Mareese, 300 M., eig. J. Verkijk, den Haag, ber. Ph. Konijnenburg; Aura, 300 M., eig. H. Verdegaal, Lisse, her. eig.; Nevada B, 305 M., eig. Stal B, Heemstede, ber. L. Ensiug, den Haag, ber. J. G. de Boer; Kenneth, 295 M., eig. J. Kruithof Jr.; Maggy Henry, 305 M., eig. J. M. Schoon, Medemhlik, bera J. van Leeuwen; Fleetwood, 290 M„ eig. J» P. Hulsebosch; Quinperlé, 300 M.., eig. David Zon, Hoorn ber. K. Bakker; Maria V, 295 M., eig. Stal Toekomst, Den Haag, ber. P. C. Appel; Clemency 310 M.,eig. D. de Vlieger, Nieuw Vennep, ber. eig.; Catharina R, 310 M., eig. J. M. Schoon, Medemhlik, ber. J. van Leeuwen; Dienares, 295 M., eig. D. de Vlie ger; Rautenkranz, 295 M., eig. J. v. d. Zei, Boven-Karspel, ber. K. Bakker; N'elly Ru, 290 M., eig. H. J. Hoogendoorn, Ouden rijn, ber. J. de Boer. Het verloop der wedstrijden was als volgt: De eerste rit tusschen Mareese en Aura leverde een spannenden strijd. Eerst op de helft had Aura kans iets uit te loopen, doch Mareese beantwoordde zulks heftig, en Aura bereikt toch het eerste de finish, terwijl de tweede rit een gemakkelijke over winning voor Aura opleverde. Tusschen Nevada B en Ooststar heeft het geducht gespannen. In de eerste race slaagde Ne vada er slechts met moeite in den 10 M. achterstand in te halen, doch Oosfsta» hield vast en het resultaat was een dead heat. In de kamprit bleef Ooststar win naar, doch in de tweede ronde won eerst Nevada en toen Ooststar, zoodat de eerste eruit lag. De twee ritten tusschen Kenneth en Maggy Henrv leverden geen moeilijke overwinning voor de laatste. Quimperdp kwam in den eersten Tit met Fleetwood R als eerste aan, maar werd wegens springen gedisqualificeerd. Niette min werd hij in de twee volgende ritten gemakkelijk winnaar. Maria V en Clemen- ce wonnen ieder een rit, doch de kamprit in de tweede ronde leverde een nederlaag voor Clemence op. Catharina R en RAuten- kranz wonnen tenslolte zonder veel moeite van Dienares en Nelly Ru. Voor de prijzen bleven alzoo over: Aura, Ooststar. Maggy, Quimperlé, Maria V. Ca tharina R en Rautenkranz, voor de troost prijzen: Mareese, Nevada, Kennet, Fleet wood R. Glemence, Dienares en Nelly Ru. Hierna werden eerst de ritten der win naars verreden om uit te maken wie zich voor de prijzen zouden plaatsen. Aan span ning ontbrak het bier geenszins, wijl "de verschillende deelnemers elkaar vinnig par tij gaven, waardoor nu eens de een dan de ander wist te winnen. De eerste twee rit ten brachten dan ook in geen enkel num mer een beslissing. Aura drong Ooststar er echter in den 3den rit uit, terwijl Maggv Henry na een dead heat twee van de drie ritten wist te winnen, waardoor Quimperlé uit de prijzen werd gedrongen Catharina R, die den eersten rit van Ma ria V had gewonnen werd echter in de twee volgende ritten geslagen. Rauten kranz tenslotte, dié een stilstaand nummer had, plaatste zich alzoo gemakkelijk voor de prijzen, waarvoor mede overbleven Aura, Maggy en Maria V. In den eerslen omloop voor de troostprij zen werden Mareese, Fleetwood en Die nares geslagen, zoodat deze naar huis toe konden gaan met Ooststar, Quimperlé en Catharina R. Nelly Ru en Glemence werden daarna in twee spannende ritten met zeer gering verschil geslagen respectievelijk door Ne vada en Kenneth, zoodat deze voor de troostprijzen tenslotte overbleven. De uitslag werd 1 Nevada, 2 Kenneth, na twee ritten, die met weinig verschil ein digden. Hierna werden de prijzen tenslotte ver reden. Rautenkranz won de eerste race niet gemakkelijk van Aura, en in de twee de bleef laatstgenoemde winnaar, doch in de kamprit werd Aura onwillig en springend vloog hij over de baan, zoodat bij gediskwalificeerd werd, terwijl Rau tenkranz won. Aura en Maria V, die in twee felle ritten verloren had van Maggy Henry, moesten alzoo kampen om den 3en en 4en prijs. Aura was hier sterk favoriet doch stelde teleur door in twee van de drie ritten te verliezen. De races tusschen Rautenkranz en Maggy Henry tenslotte moesten beslissen om den lsten en 2-den prijs. Van de twee ritten won ieder er een, zoodat een kamp rit de beslissing moest brengen. Deze ein digde in een overwinning voor Maggy Henry. De totaaluitslag luidt dus: le pr. Maggy Henry, 2e pr. Rautenkranz, 3e pr. Maria V, 4e pr. Aura. Omstreeks zeven uur eerst waren de dra ver ij en ten einde. H OOGMADE. BoekSioutkursus. Wij verwijzen naai de advertentie in dit nummer betreffende een boekhoudcursus, welke door den heer M. M. Verhulst, accountant te Leiden, al hier wordt gegeven. LEIMUIDEN. Personalia. Bij Kon. Besl. is verleend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranjc-Nassan, in brons, aan H. van Harten, alhier, i bedienaar van het elec- trisck gemaal van den Griet- en Vriese- koopschen polder alhier. NOGRDWIJK. Uitbreiding Zusterschool? Door het R.-K. Kerkbestuur is aan de Bronckhorsl- tsraat aangekocht het pand bewoond door den heer P. Schrier jen de daarachterlig- gende perceelen, benevens bet eerste per ceel naast eerstgenoemd perceel no. 28. De perceelen welke een gevelbreedte beslaan van ongeveer 15 M. zijn gelegen naast de Zusterschool en zijn aangekocht voor een mogelijke uitbreiding dezer school. OEGSTGEEST. Tentoonstelling. Wij mogen zeker wel eens uw aandacht vragen voor de actie, waarover we de vorige week reeds met een enkel woord schreven. We bedoelen hier mede de a.s. Poppententoonstelling, die op initiatief van mej. Mensing georganiseerd is door de Dameszangvereen. en van 4 tot 11 OctiAer gehouden wordt in „St. Willi- broTd". De Dameszangvereen. bestaat nu onge veer 3 jaar en heeft bij eenige voorkomen de gelegenheden haar prestaties getoond. Ook heeft zij zelf reeds een zang- en too- neeluitvoering tot aller tevredenheid ge geven. Vermelden we tenslotte nog dat de baten aan de parochie ten goede komen. Gisteren hadden wij het genoegen de voorbereidingen bij te wonen en hadden de gelegenheid eenige exemplaren nader te bezien. Eerlijk moeten wij erkennen dat veel onze verwachting overtrof en wij twijfelen geenszins of deze tentoonstelling zal sla gen. Gedurende de tentoonstelling zijn er in de zalen van St. Willibrord nog vele at tracties en vermakelijkheden. Zondagmiddag, te 2 uur officieele ope ning door den Zeereerw. Heer Pastoor. UITHOORN. Installatie van den burgemeester. Gistermiddag te één uur. is ten gemeen tehuize alhier de nieuwe burgemeester, de heer mr. Pont, geïnstalleerd. Een eere- wacht haalde hem aan de grens der ge meente in. De receptie was druk bezocht Onder de aanwezigen waren verscheidene burgemeesters, secretarissen en vertegen woordigers van vereenigingen. Na afloop werd een tocht door de met vlaggen getooide gemeente gemaakt. (De heer Pont, die zijn studies te Lei den heeft gemaakt, is een Katholiek de vorige burgemeester, die niet-Katholiok was, had ontslag aangevraagd wegens ge zondheidsredenen). VOORHOUT Nog een blcemendiefsta'. Wij hebben gisteren onder Noordwij- kerhout melding gemaakt van eenige ar restaties in verbaiftl met bloprnhollendief- stal. Deze arrestaties zün echter niet ge schied ill verband met de bloewholiendief- stal te Noordwijkerhout (zooals wij gis teren schreven), maar in verband met een Uoembollendiofstal bij P. L. v. d. Hulst te Voorhout, bij wien voor meer dan 2000 gld. bollen zijn ontvreemd. Op de ontvreem de bollen is te Noordwijkerhout beslag ge legd. Er zijn zes personen gearresteerd, o. w. een uit Voorhout. VOORSCHOTEN. De Hanze. Gisterenavond vergaderde de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" onder voorzitterschap van den heer P. van der Werf. De beschrijvingsbrief voo'r de te houden Centrale Raadsvergadering cp Dinsdag, 6 October a.s., werd behan deld en aan den afgevaardigde opgedra gen namens de afdeeling te stemmen tegen het voorstel Gouda om den naam van Han ze te veranderen, daar hiervan het nut niet wordt ingezien. Wel zal de afdeeling stem men voor het voorstel Delft, welk voorstel beoogt de contributie af te dragen aan het hoofdbestuur, le heffen en te regelen per 3 maanden, gerekend naar het aantal le den, dat de afdeelingen per kwartaal sterk zijn. Vrij mandaat werd den te benoemen afgevaardigde gegeven omtrent bet voor stel Alkmaar, welke afdeeling de steeds be dankende en opnieuw terugkeerende leden zoodra er eenig voordeeltje voor hen te be halen is het toetreden tot het lidmaatschap minder gemakkelijk wilde maken door hen namelijk bij hunne toetreding een entree te laten betalen van 2.50 en pas na zes maanden lidmaatschap de rechten van het lidmaatschap te geven. Dit voorstel is door de afdeeling Alkmaar gedaan, omdat er vele patroons zijn in de bouwvakken, die zich opgeven als liid, wanneer dit wordt vereischt voor de uitvoering van een werk en wederom bedanken, zoodra dit werk is opgeleverd. Bij de rondvraag werden nog eenige huishoudelijke zaken besproken, o.a. de viering van het 10-jarig bestaan der afdeeling alhier, welk punt in de jaarver gadering verder zal worden besproken. Tot afgevaardigde naar den Centralen Raad te Amsterdam werd benoemd de heer P. van der Werf. TER-AAR. Personalia. Tot onderwijzeres aan de St.-Jozefschool, school voor U. L. O., Elandsstraat 34, te Amsterdam, is be noemd mej. M. H. Leenders te Ter-Aar. OF RIJN >TRFF£ BOSKOOP. Eiednficatie, De gemeenterad heeft met 8 tegen 5 stemden de heeren Guldemond, Mes stemden de heeren Guldenmond, Mes man, De Wolf, Loef en Nijhof. Een uitgebreid verslag plaatsen we in ons volgend nummer. NOORDEN. Inenting. - Op Woensdag 14 October a 6. des middags 12 uur zal in de Openbare Lagere School alhier gelegenheid zijn voor« kosteloozen inenting. ZEVENHOVEN. Te water. De landbouwer Verleun al hier, die met een. hondenkar reed. geraakte te water, doordat de voor de kar gespan nen hond zich bezighield met een hem aanblaffend klein hondje. V. kwa.ni met dien schrik vrij. Hond en kar waren ook weer spoedig op het droge en V. kon rij dende z'ijn huis bereiken. STADSNIEUWS Volksbondsnieuws. De ledenvergadering. In het Bondsgehouw vergaderde onder voorzitterschap van den heer J. H. Nij- huis de R. K. Volksbond. Na de installatie van eenige nieuwe le den en herdenking van eenige overlede nen, wordt door de voorzitter mededee- ling gedaan van de wijziging, die geko men is in de bemoeiingen van den R. K. Volksbond in Belastingzaken.'De secre taris dringt er hij de leden op aan, om toch vooral, wanneer zij moeilijkheden hebben inzake belastingen, zieh te wenden tot hot bestuur (behalve op Maandag en Zaterdag is de secretaris voor de leden te spreken des avonds van 74 tot 84 unr (bijzondere omstandigheden voorbehouden) en Zaterdag van 74 tot 8 uur.) Spr. doet eenige mededeel in gen van bereikte resul taten van de laatste dagen. Verder dpelt de secretaris mede wat dnor den Volkshond werd gedaan inzake den cursus voor niet voldoend bekwame werklooze vakarbeiders. De reglementswijziging nam een groot deel van den tijd in beslag: de voorgestel de wijzigingen werden, behoudens een kleine verandering, goedgekeurd. In verhand met de Kon. goedkeuring op de gewijzigde statuten, trad het geheele bestuur af. Het was terstond herkies baar. doch de heer J. M. J. Kriek had bericht, dat hij zich niet opnieuw her kiesbaar stelde. In plaats van deze werd gekozen de heer F. Klein; de overige be stuursleden werden herkozen. De Voorz. zet uiteen hoe of de leden van den Ned. R. K. Volksbond afd. Lei den zich kunnen verzekeren voor zieken huis verpleging: bij den secretaris kan men zich hiervoor aanmelden. Overwogen wordt een flinke propaganda voor dit fonds te maken. Aan het einde van de vergadering (het was inmiddels laat geworden) doet de voorzitter mededeeling van het winter- program (voor een bespreking hiervan ontbrak de tijd). De Prop.-Club „St. Pe trus" geeft een ontwikkelinkscursus voor de leden van de club, de besturen van de vak- en ondeTafdeelingen en de belang stellende leden van den Bond. Be volgen de week Vrijdag zal wederom een cursus avond worden gegeven. Het bestuur is voornemens op de ledenvergadering in den komenden winter een liturgische cur sus te geven. De commissie „Kunst en aEKSEHTftlUKi; AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP Aan den Gemeentelijken Visclrwinkel- Vischmarkt 18, Telef. 1225, is VRIJDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a 0.15—025 SCHOL k 0.15-0.35, geh. KABELJAUW ƒ0.20 per pond, VOLLE- en INMAAK- HARING a ƒ0.07 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burge] VERKEER 3 OCTOBER. De Burgemeester van Leiden; Gezien de artikelen 22 en 30 der Ver-, ordening op het Rijden; Bepaalt: dat ter gelegenheid van de 3-October- feesten op 3 October a.s. des 's avonds van 7 uur tot des nachts 1 uur het rijden met paarden, met paarden bespannen voertuigen en motorrijtuigen, op méér dan 2 wielen VERBODEN is op den Stations weg, de Sfeenstraat, de Prinsessekade i het Kort Rapenburg. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat J. C. P. den Hollander, te Leiden, een verzoek heeft ingediend tei bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse an verkoop in het perceel Borneo- straat 2. Inpezonden Mededeeling, VischdÊstribiitre. In „HET GOUDEN NET". P K.Koorsteeg4. Tel. 267, is dagelijks alle soorten verschê visch verkrijgbaar. Steeds minstens 2 ets, per pond goedkooper dan de door da Gemeente aangekondigde prijzen, ook thuis bezorgd. Ook Vischh. „NEPTUNUS". Haarl.str. 43, Tel.-1511, noteert onze prijzen. De oud-leverancier der Gemeenteviscti, N.V. Z evischhande! v/h. H. A. OSENOARP. limuiden, P. VAN ROSSE, 7985 P.K.Koors'ee- 4 - Tel ?67 LEIDEN Maandag. „St. Augustinus", „Eigen Huis", te 8 uur. ZOETERWÜUDE (Dorp). Donderdag R. K. Ziekenhuisfonds „St. An- tonius v. Padua", Patronaat, 7 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken, wordt van Maandag 27 September tot en met Zaterdag 3 October a.s. waargenomen door de apoth. van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. Zondag 4 October nemen waar de apotheken van de heeren P. du Croix. Ra penburg 9, telef. 807 en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502. Wetenschap voor 't Volk" komt ook, mei eenige avonden. In de maand Novemboi zal het jaarfeest worden gegeven. Allee bijeen een flink, program. De loden behoe ven dus niet te vragen wat doet clc7,n winter de Volksbond! Het is te hopen, dai de leden van het vele wat hun geboden wordt een goed gebruik zullen maken. De Hanze. In café restaurant „In den Vergulden Turk" hield de afdeeling Leiden van d« R. K. Middenstandsvereeniging de Han ze" gisteravond een ledenvergadering. Na opening dor vergadering do- den Voorz., den heer H. Simonis, werden notulen der vorige vergadering geleze» onveranderd vastgesteld. Ingekomen was o.m. een schrijven j het Fonds H. B. O. inzake de reorganis* tie van dit fonds. De Voorz. deelt, vervolgens mede. dat een' verzoek der gecombineerde beslui'?! der Mi d d enstan d avereen i gin gen Ier plaat se aan B. en W.. om de winkels Vrijde avond tot 11 uur te mogen open houda goedgunstig is beschikt. Verder deelt de Voorz. mede. dn onderhandelingen o-aande zijn om verte tering te brengen in den toestand do Kaasmarkt, dat de Hanze twee prijzen behaalde on do Vaandellentoct stelling, door den R. K. Volksbond uitl* schreven, en dat er op initiatief der Han ze een Jongemannenvereemging is richt. Drie nieuwe leden worden vervolg door dén voorzitter geïnstalWvd hoopt, dat zij trouwe leden en dus trom vergaderingbezoekers zullen zijn spreekt zijn blijdschan uit over het dat er toch weer vooruitgang le bespeurt valt. Tot afgevaardigde naar de vergaclew van den Centralen Raad wordt vervolg®1 benoemd de heer P. J. Colin, tot pa3 vervanger de heer H. L. J. Tobé. Hierna heeft de bespreking plnats w de agenda van den Centralen Raad. gende week te Amsterdam te houden. Naar aanleiding van de afschrijf» van den kantoorinventaris op f de heer Tobé voor den afgevaardigde te dragen voor le stellen met den post schrijving de schulden te betalen tn peest werd den afgevaardigde opaw gegeven. Verder komt in behandeling ecu stel-Gouda, om het bondsbestuur voor stellen den naam „de Hanz*" te son pen en den bond voortaan te doen Bond van R. K. Vereenicin en var» Handeldrijvenden en industrieelen mm stand in het bisdom Haarlem.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2