DENKT U z, 3 OCTOBER-Reclame llMPRIMÉ! 3?? 3= SM J. VAN DER STOK, ALPHENSCHE JUWELIERS EN HORLOGER'EZAAK Duynstee van der Velden öaatet» punt trot de hear Wilbrink rijn motie omtrent uitkeering van de gratifi catie in. De rondvraag leverde nietis vermel denswaard ot>. zoodat de vergadering om even over elf gesloten werd. Gemengde Berichten De onbewaakte overwegen. Een doode. Zondagmiddag is de locaaltrein, dat om 1.57 van Lage Zwaluwe naar Moerdijk ver trekt op den onbewaakten overweg ter hoog te van de machineloods even buiten het station Lage Zwaluwe op een rijtuig gere den. Ondanks het krachtig remmen van den machinist werd het rijtuig gegrepen. De kap werd in een sloot en het onderstel een meter of 5 verder langs de lijn geslin gerd. De koetsier de heer Nouwens, stal houder te Moerdijk werd er uit geslingerd, doch werd slechts licht gewond. Zijn pas sagier de 25-jarige J. v. Beurden, uit Til burg was er erger aan toe, zwaar gekwetst werd hij door de heeren de Bruin, leden 'der-R.-K. E.H.B.O. te Rotterdam, opgeno men. De ongelukkige werd met het treintje naar het station Lage Zwaluwe terugge bracht, waar nog geestelijke en geneeskun dige hulp werd verleend. Hij overleed ech ter spoedig. Doodgereden. De heer T. ten Brink, varkenshandelaar lo Assen, reed gisteren met zijn auto tus- schen Hooghalen en het Oranjekanaal. Na dat hij signaal had gegeven stak een fiets rijder, de stucadoor J. Bloembergen te As sen, den weg over; hij werd door de auto overreden en onmiddellijk gedood. Een ongeluksdag. Zondag zijn te IJmuiden drie ongeluk- k' n met doodelijken afloop gebeurd. De 46-jarige polderwerker G i.s Zater dagnacht op het terrein van den sluisbouw on Ier een zandtrein geraakt en vermorseld De man was weduwnaar, afkomstig uit Breda. Een andere polderwerker, zekere W., is van de groote schutsluis te water gevallen en verdronken. Deze man was 25 jaar oud, afkomstig van Hilvarenbeek. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Het derde ongeval gebeurde Zondagmor gen op de brug naar het Havenstation. Daar klom de 6-jarige J: W. in een lan taarnpaal, viel en kwam met het hoofd op de steenen terecht. Hevig bloedend werd het jongetje bij een dokter binnengebracht, waar het spoedig overleed. Ernstige val. Men meldt uit Almelo aan de „Msb.M: Mej. G. die op den Bornschenweg per fiets een auto en een wagen moest pas- 8eeren, kwam zoo ongelukkig te vallen, dat zij met de fiets in een sloot terecht kwam, terwijl haar gezicht op de punten van een aan de overzijde staand ijzeren hek sloeg. Een dier punten drong door haar kin tot in het gehemelte door. In hewusteloozen toestand werd zij bij een geneesheer bin nengedragen. Ernstig ongeluk. Door onvoorzichtigheid geraakte het 4- jarig zoontje van den landbouwer H. te Tubbergen met zijn vingers tusschen een hakselmachine, met het gevolg, dat twee vingertjes geheel werden afgerukt en twee andere zwaar gekneusd werden. Meisje vermist. Bij de politie te Maastricht is aangifte gedaan, dat een 20-jarig meisje H. M. de S., wonende hij haar ouders aldaar, Za terdagavond omstreeks half 8 uur haar woning heeft verlaten om een boodschap te doen en dat ze tot op heden nog niet is te ruggekeerd. Men vreest of voor een ongeluk, óf voor een ontvoering. Vechtpartijen. Zondagmiddag, omstreeks half zes, ont moette een surveilleerend agent van poli tie in de Bloksteeg te Beverwijk, een platte wagen, bestuur door M. J., die bij de poli tie niet al te gunstig bekend staat. Op den wagen zat J.'s vrouw en nog een drietal personen, allen min of meer onder den in vloed van sterken drank. De wagen reed in de richting van den Polderweg en werd door den agent gevolgd. Bij de woning van J. aangekomen, ont stond hevige twist tusschen J. en twee van de mannen, die met hem waren mede gereden. J weigerde de twee mannen binnen te laten, waarop dezen met steenen de ruiten van diens woning ingooiden. Op eens kwam J. naar buiten, gewapend met een buks en schoot op ongeveer 15 a 20 meter op hen en trof de 24-jarige J. Ch. met een schampschot in het rechterbeen. De buks bleek met hagelpatronen geladen. De politie-agent sommeerde J. de buks over te geven en het wapen te ontladen, maar daar J. hieraan niet voldeed en daar de agent alleen en machteloos was, ging deze naar buiten. De twee personen ston den toen nog op den weg. J. kwam weder om naar buiten en richtte de buks in de richting van den politie-agent. waar achter de andere persoon, de 28-jarige H. F. Sch. zioh trachtte te verschuilen. Toen de agent hem gelastte van achter hem weg te gaan, voldeed Sch. hieraan, uitroepende: „Niet schieten!", maar voor deze een paar passen gedaan had, viel een tweede schot. Sch. werd getroffen in zijn linker wang. terwijl zijn ook bloedend ver wond werd. De agent trok nu zijn revolver en dreigde te zullen schieten als J. niet naar binnen zou gaan. Aan dit bevel werd eindelijk voldaan Inmiddels was hulp der politie komen opdagen en werd J. zonder verzet in zitn woning gearresteerd De buks benevens 20 hagelpatronen, werd in beslag genomen. Bij de fouilleering bleek J. nog drie patronen in zijn jaszaak te hebben. Do gewonde Sch. werd door dr. Muijs v. d. Moer behandeld, die een hagelkorrel na bij het oog verwijderde. (Opr. Haarl. Crt). Onze lieve Jeugd. Men meldt aan de ,,'s-Hert. Crt." uit Tilburg: 't Gebeurde Zaterdagmorgen in een school aldaar, 't Is bijna ongelooflijk, maar toch waar. Namen zullen we niet noe men, maar ons beperken tot de feiten. De onderwijzer was met zijn jongens bezig en zoo het kan gebeuren, het werd hem lastig gemaakt, met gevolg dat een der jongens een ferme oorveeg kreeg. Dat was niet naar genoegen van den scholier en mijnheer rammelde terug. Deze scène werkte aan- stelijk en eenige medescholieren kwamen een handje mede helpen. De gemoederen kwamen tot bedaren toen de schooltijd ten einde was. Een groepje van een 40- a 50-tal jongelieden namen een dreigende houding aan toen de onder wijzer het schoolgebouw verliet, zelfs zoo dat de politie er zich mede bemoeien moest. Onder geleide werd de onderwijzer naar huis gebracht. Inbraak in een R.-K. Kerk. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben inbrekers zich door een gat in de voordeur te zagen toegang verschaft in de R.-K. kerk te Zaandam in de buurtschap 't Kalf. Een der aanwezige offerbussen heb ben zij verbroken en geledigd. De politie doet onderzoek naar de da ders. Inbraak. Toen J. W. G., baas bij den brandstoffen- handel Kley en Go., wonende aan den 's-Gravendeelschendijk te Dordrecht, Za terdagavond omstreeks half 12 thuis kwam bemerkte hij, dat een onbekende zich in zijn afwezigheid toegang had verschaft tot de woning. Aan de achterzijde van het huis was een ruit gebroken, terwijl een in de kamer staand kistje, bevattende onge veer 1650 en eenige effecten was ver dwenen. Oplichting. Mej. H. R. te Amersfoort, die voorgaf, verpleegster te zijn, had zich met een een- voudigen boerenjongen uit Spijk, bij Go- rinchem, die als milicien in .Amersfoort diende, verloofd. Zij wist van den milicien en diens stiefvader H. te Spijk herhaalde lijk geld los te krijgen, tot een bedrag van eenige honderden guldens; dit geld had zij, naar zij zei, voor verpleging, enz. noodig. Het is nu gebleken, dat mej. R. geen verpleegster is, gehuwd is en drie kinderen heeft; zij is te Losser (O.), haar vroegere woonplaats, opgespoord en door de rijkspo litie naar Dordrecht, ter beschikking van den officier van justitie, overgebracht Een goede vangst. De politie te Velzeroord heeft twee be ruchte inbrekers aangehouden, die de vo rige week de gemeente Velzen onveilig hebben gemaakt. Een van de twee, zekere O., werd Zaterdag gearresteerd in zijn wo ning te I^urmerend. Bij een huiszoeking werden verschillende van de inbraken af komstige voorwerpen in beslag genomen, n.l. stoffen, die gestolen waren uit de eta^ lagekast van den heer M. te Velzeroord, en goederen, afkomstig uit ligtenten van tu berculoselijders in de duinen te IJmuiden. Voorst werden in beslaggenomen twee rij wielen, die O. juist den vorigen dag te Purmerend had verkocht, die te IJmuiden gestolen waren. Gisteren werd in het Noordeinde te 's-Gravenhage aangehouden de andere dader, zekere v. d. G., die een der beruchtste misdadigers is. Hij heeft verle den jaar nog daar terecht gestaan wegens moord op zijn zuster in de Engelenburg- straat, waarvoor hij eerst werd veroor deeld en in tweede instantie werd vrijge sproken. De twee inbrekers zijn gisteren naar IJmuiden overgebracht, voor onder zoek. Zij hebben inbraken gepleegd te Vel zeroord en IJmuiden en worden verdacht van nog tal van diefstallen van rijwielen enz. in Velzen, Haarlem en geheel Kenne- merland. Dg verduisteringen te Veenendaal. Het verdere onderzoek van de boeken der gemeente Veenendaal beeft, naar „Het Volk" bericht, .de justitie aanleiding gege ven over te gaan tot de arrestatie van den burgemeester van deze plaats. Een verzuchting. In den Baad der gemeente Schaesberg werd een schrijven behandeld van Ged. Staten, waarin het Ged. Bestuur niet goed keurt het besluit van den Raad om ƒ250 uit de gemeentekas te geven voor de stormramp-slachtoffers. De burgemeester zuchtte, dat het jam mer is, dat Ged. Staten niet een dergelijk besluit hadden genomen, toen de gemeente voor 15.000 gulden aandeelen nam in de Limburgsche Tramweg-Maatschappij. Een reuze-pompoen. De heer G. van Soelen te Baarn heeft een pompoen gekweekt van 51 pond. De pitten van deze reuze-vrucht worden be schikbaar gesteld voor de vereeniging Flo- ralia. Buitenl. Berichten Het vernaa" van 51. Een kabel onder de duikboot. Duikers zijn er Zondag in geslaagd een kabel onder de gezonken Amerikaansche duikboot door te halen en met behulp van een groote kraan, die gearriveerd is, hoop te men de duikboot Maandag naar de op- ervlakte te brengen. Een duiker heeft over het dek van de boot geloopen en hier en daar met een hamer geklopt, doch geen antwoord gekregen. Mijnoverstroomlng in het Roergebied. Groote schade, geen slachtoffers. De bladen melden een ongeluk uit het Roergebied. Water is n.l. in groote hoe veelheid de Haniel-mijn binnengestroou zoodat deze geheel is ondergeloopen. O, de nabijgelegen mijn Jacobi is bedre|> men heeft ze wegens gevaar gesloten. p, soonlijke ongelukken worden niet meld. Uit Essen wordt gemeld: De mijn Hani die geheel onder water geloopen is, ig t der grootste mijnen van het Roergebij De schade is, naar gemeld wordt, enoi groot. Men vreest, dat nog andere mijn onder water zullen loopen „China's Leed". De Gele Rivier verandert wei van bedding. De onlangs gemelde doorbraak van d| Zuidelijken dijk der Yang-tse-kiang zet! naar de Internationale Reliefcommjg, meldt, een oppervlakte van 400 vierkat mijlen onder water. De overstrooming van thans is nog veel ernstiger. De dijk is doorgefo ken op 16 K.M. ten Westen van Sjihlijn nabij Tsaotsjowfoe; een gebied van ljji vierkante mijlen, met twee millioen in» ners, wier najaarsoogst geheel is vt woest, werd overstroomd. Men vreest, dat honderden personen oj het leven zijn gekomen. Tot overmaat van ramp blijft de ovs strooming zich uitbreiden en de ingenig van de Reliefcommissie verklaart dan od dat het onmogelijk is den omvang vanij ramp ook maar globaal te kunnen rj men. Men vermoedt, dat de Gele Rivier ha loop weer gaat veranderen, hetgeen in vrj ger tijden meermalen gebeurd is, nj rampspoedige gevolgen. Het oude rivierbed, dat dateert van 183 loopt tot binnen enkele mijlen van de hri dige doorbraak en gaat Oostwaarts nai een plek, aan de kust van de proving Sjantoeng, vijfhonderd mijlen ten Zuid* van de tegenwoordige monding in Tsjjj ten Westeen van Honan loopt deze grorj rivier over een aangeslibt vlak tot in nabijheid van Kaifeng, en uit vroegere fj varingen is gebleken, dat de rivier In l| den van hevige overstroomingen van ri(| ting kan veranderen, door naar zee loopen hetzij ten Noorden of ten Zuid; van de bergnrovincie van Sjantoeng. Op verschillende punten van haar fi venloop stroomt de rivier tusschen oevt die aanhoudend verhoogd moesten woriifj totdat de rivierbedding steeg tot, boven oppervlakte van het omliggende land. Ml Hoepen inwoners kwamen daardoor om h leven, zoodat de rivier den naam hei van „China's leed". Sneeuw in hri te Nadat in het Zwarte Woud de laan daf; reeds af en toe sneeuw was gevala is het Zondagavond op den Feldberg zwaï beginnen te sneeuwen, waarbij de tempen tuur tot onder nul daalde. De sneeuw lij thans 5 c.M. hoo". Ook elders in tl Zwarte Woud is veel sneeuw gevallen, i Er biedt zich aan: een R.K. DIENSTBODE, oud 19 jaar. Brieven bfl J* Durvwvv OORDEN Azn.. H 47 Schelpweg Noordwijker- hout. 3185 Tegen half October een flinke R.K. D.IENST30DE gevraagd. Brieven bureau van dit blad No.-8190. Gevraagd een flinke 3184 BAK'<ERSKNECHTy goed op de hoogte v.d. Banket bakkerij, bij W.C. HOOYMANS, Mr. Bakker te Sassenheim. Te koop aangeboden: 3186 3090 ROEDE LAND, voor alle doeleinden geschikt. Brieven bij P. DUIVENVOOR DEN. aeent Noordwijkerhout. AUTOBUS - STOMPWIJK. A 8. Zaterdag gewonen dieDBt met twee extra ritten, 'b avonds uit Leiden vertrek 10 en 12 uur, van Stompwijk (de Blee) 9 uur. Aanbev. A. G. BOONEKAMP 8191b Uit de hand te koop: een BGUWMANSWOKING, groot 10 H.A. met Stalling voor 30 Koeien, gelegen a.d. Oostvliet No. 28 te Stompwijk. Direct of met 1 Mei a.a. te aanvaarden. Brieven bur. v.d. blad No.3205b. g EXTRA ftffiMBISDINGl CRÊPE MAROCAIN VOOR JAPONNEN en 3 CASAQUES. GROTE SORTERING 3 NIEUWE DESSINS, 5 100 CENTIM. BREED ONTVANGENij 1 5000 NIEUWE „ULLSTEIN IV I KNIPPATRONEN" voor 2 3 |H8BP8T EN Wl N TE R KENNISGEVING Hierbij deel Ik U mede, dat Ik mljp zaak In Koloniale Wapen, Comestibles en Fijne Vleeschwaren VERPLAATST heb van NOORDEINDE (O, naar de overzijde KOORDEINDE 15 Beleefd aanbevelend. H. J. DE RU. TELEF.RUMMER BLIJFT 1174. 3190 Bij het bestrijden van nw voetlijden moet u niet beginnen met de lange lijst van knoeimiodelen welke uw vost zoo goed als ontwrichten, doch alleen met een goed uitgevoerde Maatschoen J. A. SCHRAMA1KSïSSP fóauritsstr. 59 aan onze bijzondere (geldig tot en met 2 October). Reeds bij contante aankoop van f2.50 aan artikelen, ontvangt U een origineel Hutspotje CADEAU. Breestraat 155. VAH MANDES3SLOOSTRAAT 13 14 karaats gewaarborgd gouden ring CADEAU ter «vaarde van 65 gulden Om te bewijzen dat ons prima Amerikaansch doublé niet te onderscheiden is van goud, hebben wij een buitengewone groote sor- teering geëtaleerd. Wij geven cadeau een gouden ring ter waarde van f15.—Deze bevindt zich In de Etalage tusschen de doublé artikelen, voor leder gratis verkrijgbaar die hem weet aan te wijzen. Zie de Etalage! Zie de Etalage! Beleefd aanbevelend, 3187 B. F.O.SPORIVIANN EXAMENS 1*3 HANDELSCORRESPONDENT! oor de praktijk vanwege de Vereen, van leeraren in lalen en HanttcorrespÉ genaamd L. I. T. E. H. aangesloten bij de Ver. v. Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam. Bovenstaande Vereeniging bericht, dat de eeretvolgei evamens in Nederlandsche. Fransche, Duitsche, Engelsche, Zwei 8ohe en Spaansche Handelscorrespondentie, welke uitsluit sohriftelijk zullen zijn en waaraan de deelname voor iedere openstaat, zullen worden gehouden cp Donderdag 10 en Vrlji 11 December a s. te Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utree' Arnhem en Groningen. 31 Aanvragen tot deelneming aan bovengenoemde examf moeten vóór of op 25 Nov. e.k. worden ingezonden, op wijze zooals deze in de prospectns is aangegeven. De examens zijn overdagvoor de uren zie prosptf welke gratis verkrijgbaar is bij den voorzitter van „L.I.T.E1 Dr. F. LEVITICUS, Plantage Franschelaan 17, den Secrets J, J. WISSENBURGH, Nic. MaeBstraat 96, den Adminis» teur R. VAN WESTEN, Elis. Wolfstraat 79, Amsterda voorts bij den Correspondent voor Den Haag en de vincie Overijsel L. A. M. VAN DER VORST, Azaleasfc 51, Den Haag en aan diens bijkantoren Hoogewoerd 1- Leiden en Zwolscheweg 54, Deventer, en verder bij MAN'b Boekhandel, Hartenstraat 12, Amsterdam. Kassiers en Commissionairs in Effecten. f"""j RAPENBURG 30, hoek Houtstraat r.f INTERC. TEL. 62 - OPGERICHT 1902 SAFE DEPOSIT am Adverteeren doet verkoopt

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6