Het eenigste Schoonheidsmiddel dat niets kost PALMOLIVE ZEEP vrouw lag ziek te bed, maar wilde opstaan, om naar haar moeder te gaan, teneinde die in het huishouden te helpen. Bekl. had dit niet willen hebben en was woedend geworden. De vrouw was toch uit liet bed gespron gen en naar de keuken geeaan. Toen pak te bekl. haar beet. Steeds heviger weTd de ruzie. Bekl. green haar bij de keel en wurgde haar. Hij had daarna het lijk naar de slaapkamer gebracht en op het bed gelegd, naast liet tweejarig dochtertje. Een uurtje daarna kwam het zevenja rig stiefdochtertje uil school thuis. Het meisje vroeg niet naar de moeder en merk te ook niets van den moord. Bij bekl kwam toen het plan op ook zichzelf en de twee kinderen van het leven te berooven. 's Avonds ging hij met de kin deren uit en daarna gingen zij in de keu ken slapen. Hij had de ga'skraan open la ten staan. Er was echter niet genoeg gas- toovoer, zoodat deze pogingen geen resul taat hadden. Vrijdagmorgen ging het stiefdochtertje dan ook weer gewoon naai school. President: En Zaterdagmorgen hebt u het jongste kind doen stikken? Beklaagde, die een suffen indruk maak te en op de vragen van den president bijna of geen antwoord gegeven had, bleef het antwoord schuldig. President: Zondagmorgen hebt u uw stiefdochtertje mee naar haar zolderkamer tje getroond en het daar doen stikken? Beklaagde (weifelend): Ja. Maar ik heb de kinderen allebei Zondagmorgen ver moord. De president wees bekl. er op, dat hij vroeger steeds anders verklaard had en vond dat zeer eigenaardig. Voor de politie en den rechter-commis- saris heeft hij n.l. nooit anders opgegeven dan dat bij op Zaterdagochtend eerst zijn eigen kind, het jongste, gewurgd heeft, en daarna Zondagmorgen zijn zevenjarig stief dochtertje. Daarna heeft hij opnieuw een poging gedaan ora zichzelf door gasverstik- king van het leven te berooven, wat we derom mislukt is. Nadat dokter Scholten van het Wilhel- minagasthuis verslag had gedaan van de lijkschouwing welke heeft aangetoond, dat zoowel de vrouw als beide kinderen door verworging om het leven zijn gebracht, werden als deskundigen gehoord prof. dr. H. Bouman en dr. J. van Overbeek. Deze verklaren beklaagde toerekenbaar. Hun rapport komt tot de conclusie dat bij v. D. geen ziekelijke stoornig van geestvermo gens in den zin der wet aanwezig is, zoa- dat bij voor het hem te laste gelegde, indien bewezen, toerekenbaar is. Zij verklaarden verder, dat bekl. dikwijls weigerde hun inlichtingen te geven en een zeer neerslacbtigen indruk maakte. De volgende getuigen waren twee agen ten, die op waarschuwing van de buren naar de woning van bekl waren gegaan. Zij hadden de deur opengebroken en dade lijk was een gaslucht hen tegemoet geko men. Ze hadden de drie lijken gevonden en bekl. in eenigszins versuften toestand- Van D. had zich in den pols willen snij den, maar de agenten hadden dit voorko men. Na het getuigenverhoor was het woord aan het O. M', waargenomen door mr. van Lier. Deze beklaagde, aldus het O. M., heeft den drievoudigen moord niet bedreven in drift, maar in koelen bloede. Toen hij zijn vrouw vermoord had, is hij 's avonds rus tig de stad ingegaan, waar hij zich be dronk, zoodat hij door de politie werd op gebracht. En in de volgende dagen ver moordde hij zijn dochtertje en zijn stief dochtertje. Wat heeft dezen man tot den gewelddaad bewogen? Geen woord van berouw uitte hij. Slechts uiterlijk berouw toonde hij, maar dat was comedie. Bekl. was een slecht huisvader, dronk en mishandelde zijn vrouw en kin deren. Klj stelt het weliswaar anders voor en zou de arme man zijn, die door zijn vrouw verwaasloosd werd, en die het huis werk moest doen. Maar spr. zag in hem den alcoholist, den ruwen dwingeland en egoist. Ook in de zelfmoordplannen heeft bekl. comedie gespeeld. Hij zette de gas kraan open, maar wist, dat er geen toe voer was. Hij gaf zich een onbeteekenend sneetje in den pols. Spr. ging vervolgens de verklaringen van de deskundigen en getuigen na. Bekl. was lui en wandelde liever dan werken. Ook de verstandhouding met zijn eerste en tweede vrouw heeft niet gedeugd. Spr. had zelden staaltjes van dwingelandij van een man tegenover zijn vrouw gezien, als deze bekl. vertoonde. De officier zag als oorzaak van het dra ma de luiheid van bekl., die het weinige geld. dat er in huis kwam, verdronk. Hij las een gedeelte voor uit de afscheids brief van bekl. na den moord op zijn vrouw: „Ik kaD haar niet uit mijn woning wegkrijgen, en mijn inboedel aan haar ach terlaten wilde ik niet. En wie is zoo gok voor andermans kinderen te zorgen." Dus toen de moeder dood was, vervolgde spr., moesten de kinderen er ook aan. Want an ders zou het geld, dat hij kon verdrinken voor de kinderen besteed moeten worden. Spr. achtte bewezen, zoowel de moord op zijn vrouw als die op de kinderen. Ver zachtende omstandigheden zijn niet aan wezig en daarom meende hij de maximum straf te moeten vragen. Spr. eischte dan ook wegens moord, driemaal gepleegd, levenslange gevangenis straf. Beklaagde hoorde dezen eisch onbewogen aan. Mr. Muller Massij, de verdediger, be- treu^s, dat de officier zich niet voldoende heeft losgemaakt van den saillanten in druk van het eerste oogenhlik, dien het misdrijf op hem gemaakt heeft Spr. belichtte den levensloop van bekl. en wees er op, dat de vermoorde een vrouw was, die uit een verwaarloosd mi lieu kwam, zonder opvoeding, onvoorbe reid tot het huwelijk. Zij gedroeg zich te genover bekl. dikijls schandelijk. Heftig heid en luiheid waren haar karaktereigen schappen. En hierdoor kwamen de botsin gen. Bekl. moest zich fn alles schikken, an ders had hij geen leven. De kinderen wer den niet opgevoed. Bekl. had steeds go- tracht de kinderen goed op te voeden, maar de vrouw werkte daarin tegen. En terwijl er dergelijke scènes thuis waren kwam bekl. zonder werk. Toen kwamen er ook nog zorgen. PI. drong ten slotte aan op clementie. SPORT VOETBAL. Het A. S. C.-elftal. De elftal-commissie van A.S.G. heeft het elftal, zooals het a.a. Zondag tegen U.V.V, te Utrecht speelt, als volgt samengesteld: v. d. Meer Vreeken Josson Roem Wamsteker Brouwer L. Janssen de Ruyter Goslings Bliek Blom Zooals wel te verwachten was heeft men de Ruyter weer op de midvoor-plaats gezet in de plaats van Goslings, die op deze plant3, zooals wij gisteren nog schreven, weinig voldeed. Voorts is Lee Janssen naar do rechtsbinnenplaats verhuisd, een ver andering die wij wel kunnen toejuichen, omdat Janssen op zijn oude plaats langs de lijn veel te weinig te doen krijgt. Samen met Bliek vormt hij nu een uiterst snellen vleugel, waarin wij wel vertrouwen heb ben. De groote verandering is wel, dat H. Wamsteker weer op de spilplaats staat. De elftal-commissie heeft zich daarbij la ten leiden door de gedachte, dat de mid denlinie niet alleen de achterhoede moet steunen, maar de voorhoede moet voe-den. Inderdaad schoot de halflinie tot dusver in dit opzicht veel te veel tekort cn Zondag sprong "dit duidelijk in het oog. De aanvoerder der rood-zwarten, die Zondag in een der keurelftallen medespeel- de, gaf als zijn meening te kennen dat de oorzaak van het zevenmaal passeeren der nationale verdediging v. d. Meulen, De- nis en Vermeulen gelegen is in hel feit, dat zij geen goede halflinie voor zich had. Of de opstelling aldus bevredigend zal blijken, vooral ten aanzien van de bezet ting der rechtsback-plaats, dienen we af te wachten. Als reserves zijn -aangewezen: F. B. de Ruyter en G. G. Hof ten. Het tweede elftal, dat Zondag thuis speelt tegen A.D.O. II, is als volgt samen- Doorn Dupon Hegenbarth Hulst Jr. "Wassenaar Valk J. Wamsteker T. Janssen v. d. Mark do Jong Aarse H. Wamsteker als enid-half. „De Sportkroniek" van gisteren wijdt, zooals met reden verwacht kon worden, uitvoerige beschouwingen aan de verrich tingen der keurelftallen, Zondag j.l. te Utrecht. De diverse spelers, althans voor zoover betreft de nithlinkers, passeeren de revue en het oordeel over den Leidschen Rood- Zwarten-aanvoerder is onverdeeld gun stig. Het blad schrijft: „Wat de middenlinies betreft, mag wor den gezegd, dat die van het groene elftal de beste was: KromWamstekervan Heel. Reeds in de voorwedslrijden viel het op, hoe deze linie onder aanvoering van den Leidenaar de blauwe voorhoede (Ha mel, Revisch, Visser, J. Bak en Hemmes) glad de baas was en vrijwel bet veld be- heerschte. De centerhalf van A.S.G. stak met hoofd en schouders boven de anderen uit en is o.i. de toekomstige spil voor het (Nederlandscbe) elftal. Zijn spelmethode, is buitengewoon soepel, kalm en berekend Daarbij is hij een onvermoeide werker met een goeden kijk op het spel, beschikt hij over een voldoende snelheid (lange bee- nen!) en weet hij wat het is om een voor hoede goed te steunen. Bovendien kan hij uitstekend koppen. Het lot viel zóó, dat in den winnerswedstrijd wit tegenover groen kwam, dus do beste voorhoede tegenover de beste halflinie. Toen kwam het spel van Wamsteker eerst goed tot zijn recht; Bui tenweg had een kwade aan hem. Het is waar, dat deze Lefdsche coming-man nog geen internationale routine heeft, maar wij twijfelen niet of de N. E. G. zal hem eens proheeren". Bestuursvergadering van den N. V. B« Het bes! uur van den N.V.B. heeft Za terdag vergaderd. Het oo-ntract met de Sportkroniek, zoo als door de commissi» wordt voorgesteld, wordt goedgekeurd, e®f den voorzitter werd machtiging verleend een contract voor den tijd van 5 jaar af te sluiten. De inrichting van de voetbalruibriek zal zijn een gevolg van het overlag van die redac tie met een uit het bestuur vlan <tetn N. V. B. benoemde commissie, bestaande uit die heeren ir. J. W. Kips, C. A. W Hiraoh- man en L. F. Verweerd. De bestuursbesluiten werdlen bekrach tigd. Het bestuur besluit het Zwar'boek te handhaven, daar diit voor die toegelaten vereen'gingen een voordeel en voor het Bondsbureau een veriiicbtiaig van bet work beteekeni Bet vOorsf ol van don H. V. B. om bet bestuur van den N. V. B. uit te nbodigien don H. V. R. tot een bedrag van f 1000 te gemoet te koTrten. in bot node oh'g saldo van den wedstrijd den HaagCombinatie K e ui en-Duasoldorf, over welk voorsiefl in do Bondsvergadering de stemmen staak ten, word afgewezen. Do «entreeprijzen voor den wedstrijd NederlandDenemarken worden vastge steld. De prijs voor die zitplaatsen zal wor den verhoogd mot fO.tO en' die voor de staanplaatsen met f 0.05; de meerdere op brengst, Tia aftrek van de belasting, zal aan hdt N. 0. G. worden afgedragen. „Sportkr." D« eersfc Neddrfandsche berctepsspefer! In de Zaterdag geboudeb beistuurever- gswJtarim'g van de N. V. B. ia het rapport, dtoor de oamsnA&ito van otndterzoek uitge bracht Sb zake die kwestie Gi-eftiamZwol- schie Boys behandeld; de volgende beslui ten werden genomen: M. Gieltam wordt in de beroepsklasse geplaatst; J. Kamphuis en J. v. d. Bend, bestuurs leden van die Zworï'sche Boys, alsmede B. Konrbg», e erevoorzitter van die ZwoJscbie Boys, A. W. J. van Doorn en B. Rëtmer worden geroyeerd; die over de vereeniiging de Zwólsc'be Boys uitgesproken voodoopdge schorsing word't opgeheven. De Enge!sch9 League. De uitslagen van de gisteren gespeelde voetbalwedstrijden zijn in de eerste divisie ArsenalW. Ham U 32 BirminghamEverton 31 Blackburn RoversSunderland 30 Cardiff G.Tottenham H01 Notts G.Burnley 01 In de tweede divisie waren de uitslagen: Sheffield W.Stockport G62 Swansey T.Fulbam 60 DIOG. HAARL. BOND 5. L. C. te Wassenaar. Zondag speelde S. L. G. I voor de me- daillewedstri.iden te Wassenaar (BI.Zwart) S. L. G. wist in een prettigen wedstrijd een welverdiende 43-overwinning te behalen op Blauw Zwart II en- behaalde daardoor den lsten prijs. Voorwaar, een goed suc ces S. L. G.l WIELRENNEN. Leiiische Ren- en Toeristvereen. „V.I.C.S." Het clubkampioenschap. Zondag j.l. werd het clubkampioenschap langen afstand, LeidenAmersfoort, 143 K.M., verreden. Hierin wist W. Mooten be slag te leggen op den titel in den zeer mooien tijd van 4 uur 50 min. 's Morgens 7.45 had de start plaats aan het Station Heernsmgel, vanwaar de renners achter de controleauto bleven tot aan café „Ik leer nog", alwaar de vliegende start plaats had. Direct ging J. Schaft er van door en wist gedurende 55 K.M. zijn voorsprong te behouden, doch moest even door het keer punt, het hoofdpeleton, bestaande uit de renners W. Mooten, J. P. Kersbergen, M. Luk, M. Vallcenhurgh en J. v. Vliet, toch weer loslaten. Eenige K.M. verder werd v. Vliet het tempo te machtig. Even daar na: pang, de achterpand van M. Valken burg gaf het op, zoodat het hoofdpeleton nu nog bestond uit de renners J. P. Kers bergen, M. Lut en W. Mooten, welke ge zamenlijk aan de finish kwamen, zoodat de sprint moést beslissen. Hierin plaatste zich als le W. Mooten, winnaar van den beker, uitgeloofd door den heer Paarde- kooper, 2e J. P. Kersbergen, groot verz. med., geschonken door mej. v. d. Weijden, 3e M. Lut, groot verz. med., geschonken door den heer v. d. Weijden. Met 15 min. verschil kwam het 2e peleton, dat inmid dels samengesmolten was, tot: J. Schaft, I. Mooten, J. v. Vliet en P. v. d. Berg, bin nen. Hiervan plaatste zich als 4e Mooten, br. med., beschikbaar gesteld door de Ver- eeniging, 5e. J. Schaft, tevens eerstaanko- mende B-klasser, id.; 6. P. v. d. Berg, id.; 7e J. v. Vliet, id.; terwijl aan de renners A. Faseur, M. Valkenhurgh en J. Brug man de herinneringsmed. uitgereikt kon worden. LAMP» EB TUHBBOUIB DE ZETEL v. BLOEMBOLLENCULTUUR Naar men mededeelt, beeft de groote meerderheid van de afdeelrngen der Alge meen» Vereeniging voor Bloembollencul- tiuur, met zeigt 9/10 van het aan'ta! der af deel iwgein, zich op haar vergadiermg uit gesproken voor vestiging van den zetel van Bloembollen cultuur in Spaar en Hout Ncderlandschfl Tuinbouwraad. Het Duitsche tarief van invoerrechten. De vorige week heeft het bestuur van ■den Nederlandschen Tuinbouwraad verga derd in .tegenwoordigheid van den heer I. G. J. Kakebeeke, inspecteur van den land bouw en mr. W. F. Wery, vertegenwoordi ger van den Bond van Plantenh andela ren. Ter sprake werd gebracht het Duitsche tarief van invoerrechten. Gememoreerd werd de vergadering, wel ke van woge de dirpctie van den landbouw op 9 Juni j.l. is gehouden en waar land- en tuinbouw gelegenheid hebben gehad hunne bezwaren tegen het ontwerp tarief te berde te brengen en wenschen te uiten. Met re den meende de vergadering te mogen aan nemen, dat de regeering rekening heeft ge houden met de in die vergadering geuite wenschen en dat zij met kracht bezig is, in het belang van den tuinbouw te werken. Aan de hand van verstrekte inlichtingen besloot de voorzitter, mr. H. C. Dressel- huys, met volle instemming der vergade ring een onderhoud met den minister van buitcnlandsche zaken te doen plaats heb ben, ten einde gelegenheid te hebben, eeni ge voor den tuinbouw hoogst belangrijke punten nog eens nader te bespreken en toe te lichten. Eventueele verdere actie zal van dit onderhoud afhankelijk worden gesteld. Een Amerikaansche film over onzen tuinbouw Tijdens de Internationale Voorjaars- bloementontoonstelling te Heemstede, ver toefden eenige Amerikaansche filmexperts in ons land, die voor rekening van de U. S. National Garden Association en de fa. Dubbelday Page, bekende uitgevers te New York (waartoe deze door de Amerikaan sche Kamer van Koophandel werden be reid gevonden), films maakten van de Bloemententoonstelling, de bollenvelden, de kweekorijen van Aalsmeer en Boskoop, buitons, kasteelen en verschillende typi sche Hollandsche onderwerpen. Het doel van deze film, welke door de zorg van het „The Famous Player-con cern in duizenden bioscooptheaters in Amerika zal worden vertoond, was voor namelijk: den bollen- en planten-export naar Amerika en het Amerikaansch tou risme naar ons land te bevorderen. Heden ontving de Amerikaansche K v. K. bericht, dat de bewerking van deze film nu zoo goed als beëindigd is en dat deze een groot succes belooft te worden. De opnamen, die door deskundigen naar de verschillende onderwerpen zijn gerang schikt en van de juiste titels zijn voorzien, zijn verdeeld in drie films. De eerste, welke gekleurd is, is getiteld „Tulip Land" en geeft een overzicht van de Bloementen toonstelling te Heemstede, de bollenvelden, kweekerijen en Hollandsohe kasteelen en buitens (Amerongen, Angerenstein, Roo- zondaal, Middachten, Twickel, Wildam, Ter Hooge (Zeeland) en Waterland. De tweede en derde film zijn resp. ge titeld: „Let's go fishing" en „Wooden Shoes".. Deze beide films geven opnamen van bloemen en planten en van verschillende Hollandsche costumes en gebruiken. Daar de Amerikaansche K. v. K. de beschikking krijgt over een copie van deze films, kan men verwachten, dat ze binnen kort in Holland zullen worden vertoond Eieren naar Engeland. De vorige week zijn 2.881.200 eieren naar Engeland uitgevoerd. De invoer van Nederlandscbe eieren in Duitschland is vrij. Aangezien echter ver moed wordt, dat eieren uit Polen via Ne derland in Duitschland ingevoerd worden, eischen de douanen te Emmerik, dat is bij gevoegd een bewijs van oorsprong, afgege ven door de Kamer van Koophandel, dat de eieren van Nederlandschen oorsprong zijn. Ontbreekt dit bewijs, dan wordt aan genomen, dat het Poolsche eieren zijn en een invoerecht van 25 mark per 100 K.G. geheven. Het invoerrecht voor onze versehe, afge sneden bloemen in België is verlaagd van 200 op 150 frs. per 100 K.G. ONDERWIJS Fedferaiia-Examera (Merourius-Dipioma). De Practijk-Examens der Federatie van Handels- en Kantoorbedienden Vereeni- gimgen in Nederland zulten gehouden wor den voor HandeilscoTTespondentiö op 2 3 December, voor Boekhouden op 8 en 9 December e k. iin de plaatsen in bet pros pectus genoemd. Dl prospectus te gratis verkr'jgfbaar aan de beleende adressen en bij den Administrateur der Federatie, Dirk Dake, AzaTeastraat 20. Den Haag. De inschrijving sluit op 3 November. Eiaeos Vraag: Waar ila bet hoofdsecnetarfadl' van die R. K. Aannemensbontd Antwoord: DrrectauT van biet boryfoj bureau is de bee<r J. Q. Berger,, Martel teansgTaoht 15, Amsterdam. Secretaris J die beer E. B. WirttK, Naardemtraat Hilversum. -—S3 StooBTagagapttseriefatesi I ST00MV. MIJ. NEDERLAND. BINTANG (uitr.) vertr. 20 Sept. vaaf Antwerpen. ROTTI wordt Woensdagochtend ca. 7 n[ van Bataivia te IJmuiden en ca. 11 uur t<[ Amsterdam verwacht. VONDEL arr. 21 Sept. te Batavia. KON. NED. STB. MAATSCHAPPIJ. EUTERPE arr. 21 Sept. te Amsterdam! FAUNA vertr. 21 Sept. van Amsterdam.! NERO arr. 21 Sept. te Amsterdam. ORPHEUS arr. 21 Sept. te Kopenhagen VULGANUS arr. 20 Sept. te Piraeua. KON. WEST-IND. MAILDIENST. BRED/ arr 21 Sept.- te Hamburg. JASON arr. 21 Sep;L te Hamburg. HOLLAND AFRIKA MN. MADIOEN (thuisr.) arr. 20 Sept. ti| Hamburg. MELISKERK (thuisr.) arr. 20 Sept. (i[ Suez. HOLLANDAMERIKA LIJN. BREEDIJK vertr. 18 Sept. van Boston.I LOGHKATRINE arr. 19 Sept. te Loj[ Angeles. LOGHMONAR arr. 19 Sept. te VancouJ ver. MOERDIJK arr. 18 Sept. te Panama, HCLLAND-AUSTRALIë LIJN. ABBEKERK (uitr.) arr. 20 Sept. te Mc!-| bourne. HULL. RRITSCH-INDIE LIJN. BENNEKOM (thuisr.) arr. 21 Sept. Madras. KOUDEKERK arr. 21 Sept. te Hambun HOLLAND—OOST AZIE LIJN WESTERDIJK arr. 20 Sept. te BremeJ ROTTFr>n»MSCHE LLOYD INSITLINDE (thuisr.) vertr. 21 Sepil van Sahang. L MERATTKE arr. 20 Sopt. te Hamburg! TJERIMAI (uitr.) arr 21 Sept. te- Sueif STOOMV. MIJ. „OCEAAN". ELPENOR vertr. 18 Sept. van Maf| seille. HYSON vertr. 19 Sept. v. Glasgow. PERSEUS vertr. 18 Sept. van Poi| Swetfenham. Het eenigste doeltreffend en oudst bekende schoonheidsmiddel is de dagelijksche behandeling met het schuim van Palm- en Olijfoliën, Het werd toegepast door de Egyp tische schoonen ten tijde van Cleopatra: tegenwoordig geschiedt dit nog door de vele vrouwen, wier buitengewone schoonheid gij benijdt. Deze behandeling maakt de huid gezond, aangezien zij daardoor grondig wordt ge reinigd. De schoonheid gevende oliën dringen in het weef sel, voeden het en maken het soepel en glad. De huid wordt krachtig, de dorheid en de rimpels verdwijnen, de verwijde poriën herstellen zich. En deze wonderlijke resultaten krijgt U zon der extra uitgaven, daar het schuim van Palm- en Olijfoliën wordt verkregen van Palmolive Zeep. Natuurlijk hebt U toilet zeep noodig; koopt daarom nog heden Palmolive waardoor U bovendien Uw schoonheid zeker zult verhoogen. Overal Verkrijgbaar 30 cents Palmolipe-Zeep wordt nooit onverpakt verkocht PALMOLIVE COMP. Amsterdam

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6