KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Door het Kapittel der Paters Francisca1- nen zijn nog de volgende benoemingen ge daan: De zeereerw. pater S. Bennebroek (oud-provinciaal, benoemd tot custos) tot pastoor te Oudewater; de zeereerw. pater L. Le Roux( pastoor te Oudewater) tot pas toor te Delft, (H. Nicolaas en Gezellen); de zeereerw. pater A. Ellerbeck (pastoor te Delft) tot pastoor te Wychen; de wel- eerw. pater W. v. d. Berk, kapelaan te Haarlem, tot pastoor te Lichtenvoorde; de weleerw. paler J. Terstappen, kapelaan te Haarlem, tot kapelaan te Lichtenvoorde; den weleerw. pater R. Hentzen kapelaan te Lichtenvoorde tot kapelaan te Haarlem. j Zilveren Prcfessiefeesi Pater H. Motkenboer O.P. Zondiaig 27 Soptherdenkt de Weleerw. Zeergeft. pater H'iWius Molkeniboer, O.P., lec'tor aam die R. K. Un'ivertsateit te Nijme gen, zdjin zjilvéreai pro fesslief eesit dm het klooster te Hudssen. 1 De Rotterdamsche Missieweek. 1 De Rotiterdamiscihe Missiéweeik heeft, een groot, succes?. TenitooaisteMiinig en lezringten worden druk bezocht. Do Mji>ss:eweek is ingezet met den op tocht van een licht stoet, waarvoor buiten gewoon. veel amiimo bestond en die dam ook zeer veel succes zou gehad hébben, iindien n i.et een onweersbui mot hevigen regenval alles bedorven had. De stoet viel uiteen; slechts een gedeelte, meerendeéls uit auto's bestaande, bracht hot tot het einde. Bekeerd door een genezing ie Lourdes De nu bevestigde genezing van een En- gelsche dame, Miss Clarke, heeft geleid tol de bekeering van drie verpleegsters uit het ziekenhuis, waar Miss Clarke patiënte •was voor 'zij, een jaar geleden, naar Lourdes ging. Twee jaar geleden werd Miss Clarke ge heel verlamd door rheumatoide arthritis. Zij was ongeneeslijk verklaard door vijf dokters. Met moeite verkreeg zij hun toe stemming om naar Lourdes te gaan, en op haar verklaring, dat zij gezond zou terug keeren, kondigden dile verpleegsters in het ziekenhuis aan, dat zij Katholiek zou den worden, indien haar gebed werd ver hoord. Miss Clarke kreeg te Lourdes haar ge zondheid terug na het derde bad, en, toen zij naar Engeland terugkeerde, en het zie kenhuis binnenstapte, waar zij een week tevoren op een draagbaar was uitgedra gen, werden de autoriteiten door aandoe ning overweldigd. Zij keek naar haar bed, dat nog lag opgemaakt om haar weer te ontvangen en zij merkte op :„Daar heb ik geen behoefte meer aan". De dokter verklaarde, dat hij nooit meer aan wonderen zou twijfelen, en de drie verpleegsters lieten zich in de Kerk op nemen. UIT B3E OI^GEVSMG ALKEMADE. Aanbesteding. Gistermorgen heeft ten Raadlhuize alllhier do aanbesteding plaats gehad van A. het verhouwen van de voor mal :ge O. L. Scihool te Oudewetering en B. het aanbrengen van eenig© veranderingen in de schoo'iwoning. De inschrijvingen luiden als volgt: Joh. Jansen en J. A. van d)er Geest te Oud-Ade A. f 11.055.— em B. f1275.—; J. L. Zoet, Oudewetering A. f 10.900.en B. f 1170. J. P. Jansen te Rijpwetering A f 10.725. en - B f 1094.en S. Strijk Rijp wetering A f 9000.en B. f 892.Hot werk i's aan den laagisten inschrijver, don heer S. Strijk te Rijipwetemufgt, gegumd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollencultuur. De afd. Katwijk dor Alg. Ver. v, Bioeanbeultuur hield gis terenavond een belangrijke ledewvergadte- ring in „De Roskam''. Do opkomst was oan de belangrijkheid greater dan gewoon lijk. Wegens uitllandigheid van don voor zitter leidde de 2de voorzitter, de heer J. v. d. Perk, do vergadering. Na opening en voorlezing d'er notulen werd allereerst de beschrijvingsbrief voor de algemeen© ver gadering te Haarlem op 28 Sept. a.s. aan de Oïde gesteld. Do eerste punten gingen vlot on dér den hamer. Bij punt 5 en 6 kwamen de uitvoerige besprekingen. Be treffende het voorstel van het Hoofdbe stuur over de te betalen contributiën zal worden voorgesteld dit artikel zoodanig le redigeer en dat ook leden-n iet-kweekers aan de extra-heffing zu'liien helpen beta len tot een bepaald bedrag. Punt 7 zon der aanmerkingen aangenomen. Betref fende mint 8 was men uitvoeriger in de besprekingen. H-'erbij werd o.m. ook ter sprake gebracht ©en circulaire die aan de kweekers is rondgezonden en waarin de kwestie (soms onjuist) wordt voorgesteld. Trouwens, de vergadering was van oor deel dat dergelijke stukken, vooral ook omdat ze niet met naam onderteekend zajm, z'ehzelve veroordeelem en niet de aandacht •der vergadering mogen hebben. Waar Haarlem als het Centrale punt •van den bollenhandel beschouwd wordt, TTaar'em uit al'e oorden steeds ge makkelijk te bereiken is, de aange boden geleg'Hihehl als de juiste plaats kend werd. werd zonder hoofdelijke stemming beslotten in deze met het. hoofdfbe-sluur mee te gaan. Ook inzake hét aanbod van den Bond ran B !oem bollen- handelaren schaarde men zich algemeen achter het Hoofdbestuur. Hef voorstel van het Hoofdbestuur betreffende hel eigen gebouw werd van alle kanton .bezien. Het bestuur waarvan een viertal leden zich persoonlijk met de ligging en den toestand op de hoogte hadden gestold, lichtte deze zaak uitvoerig toe en adviseerde aanne- m,;mg van het voorstel van Hoofdbestuur Zonder hoofdelijke stemming werd beslo ten dit voorstél te steunen. Betreffende purut 11b. zal den afgevaardigden vrij mandaat- worden gegeven. De andere pun ten dér agenda konden vlug afgewerkt worden. Ttot afgevaardigden werden ge kozen de heeren Nic. Bo,s en J. v. d. Perk. 'De secretaris deelde dan den uitslag mede van de inzending op de tentoonlstel'ldng. De afd. Katwijk had behaaJld voor een perk Enkele vroege tulpen een Zilv. me daille, voor idem late tulpen verg. zilv. medaille, voor soila's een bronzen me daille. Hierna sluiting der vergadering. LISSE. Personalia. Bij Koninklijk Besluit is wederom benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwwinterschool de heer A.^J. Borggreve uit Haarlem. Harddraverij. De prijzen voor die korte baandriaverij, welke Woensdagna middag 30 September wordt gehoiuden, zijn: f400.—, f200.—, f 100.— en f50.— en troostpri jizen- van f 75.en f 25.Die van het ringrijdén voor paren, dat in den voormiddag gehouden wordft zijn: f 40.—, f 20.f 10.en f 5.en voor de mooiste versiering f 30.f 20. f 10 en f 5.—. Botsing. Galstermorgen botste de stoomtram wélke te half negen te Lis se ariveert, tegen de vrachtauto van de wed. C. van Kern. De auto moest plotseling stoppen voor eenige schoolkinderen, die op het laatste moment voor de autoi, welke dwars dé rails overstak, om een zijweg dn te slaan, heen hepen. De auto werd een meter of tien opgeduwd en bekwam ern stige averij. Het verkeer ondervond eenige vertraging en ook de chauffeur kwam er met enkele ontvellingen af. NOORDWIJK. Geboren Cornells, zoon van W. Smit en L. v. d. Niet Arie, zoon van L. Cra-. mer en P. Duijndam Willem zoon van D M. Passchier en G. v. d. Eijkel Adria- na Geertruida, dochter van G. J. Wasse naar en M. Slootbeek Martinus Adria- nus Gerardus, zoon van C. M. F. Zonne veld en J. v. d. Burg Geertruida Agatha, dochter van W. Schelvis en G. de Haas Maria Wilhelmina, dochter van G. H. v. Went en G. M. Aarts. Ondertrouwd: Jacobus Wilhel mus Witteman 25 jaar en Alida Geertruida v. Wetten 23 jaar Lourens Bastiaan Zuidbroek 27 jaar en Emilie Elisabeth Fin- ke 23 jaar Johannes v. d. Eijkel 26 jaar en Wilhelmina Christina Minnee 23 jaar allen alhier. Getrouwd: H. Admiraal 24 jaar en T. Plug 21 jaar beiden alhier P. Fuchs 26 jaar te Leiden en A. H. G. W. Koop man 26 jaar alhier. Overleden: Levenl. aangeg. kind v. h. mann. geslacht van J. M. Zuidhoek 6D J. C. Wassenaars. R0EL0FARENDSVEEN. Concert Zohdagavond werd iin de schitterend geïllumineerd© muziek lent bij Café Wagenaar een populaire muzieluiit- vo'eriinig gegeven door het Corps „Liefde voor Harrmo/nie", zruflks in verband met dé deze week te vieren Oranjefeesten. De pu blieke belangstelling was bevredigend. Ai- leen was het jammer, dat hét weer niet meewerkte. De koude wind en later op den avond de regenbuien maakten het verblijf dn den tuin nu juist niet tot een genoegen. Het programma werd weder om op de bekende keurige wijze uitge voerd. SASSENHEIM. Santos. De blioempjesdag ten bate van S. A. N. T. O. S. heeft opgebracht de somma van ruim f 110.De commissie dankt aJll'en, die hieraan hebben medege werkt. WASSENAAR. Actie telefoontarieven. In het paitro- nuatsgebouw kwamen Maandagavond bij een een groot deel van die in deze gemeen te gevestigde Middenstanders, om maatre gelen te beramen tegen die door het Hoofd bestuur der Posterijen voorgenomen nieu we indeeling van de telefoontarieven. Krachtens desze regeling zal er bij dé •tlhaJns bestaande klasise A en B een nieuwe klasse G worden ingevoegd!, waardoor het een ingezetene mogelijk wordt vrij te kunnen telefoneeren met den Haag en de "aangeslotenen in den kring de Kievit, maar niet meer met de ingezetenen die 'een abonnement A hebben en aangesloten 'zijn op het kantoor Wassenaar. Voor elk gesprek door een afbonaié C, dus gevoerd 'met een abouné A zal in dé toekomst f 0.20 kelaald moeten worden. De middenstanders hier ter plaatse heb ben hierin een gevaar voor hun nering ge zien. Een aansluiting op het Kievitniet is 'voor velen te kostbaar en wanneer z;j niet "besluiten tot het nemen van. een abonne ment op dat net, voorzien zij verloop van klanten naar den Haag. De vergadering werd geleid door den voorzitter van de Hanze, don heer van Leeuwen. Het deed spreker genoegen zooveel mid denstanders aanwezig te zien. De zaak, waarom het gaat is dan ook wel een bij- zondV-re en spreker meende te moeten la ten hooren een woord van profest tegen de voorgestelde maatregel, omdat deze kwam over den maddens tand', zonder dat 'hij terzake was gehoord. Spreker gaf vervolgens een uiteenzet ting van het verloop dezer actie. Een twee- bal leden was bereids naar het Hoofdbe stuur der Posterijen gegaan, om zijn be klag te doen en ook hef gemeentebestuur heeft reeds een brief aan het Hoofdbe stuur gericht, waarin het wordt betreurd, 'dat over maatregelen, als dé onderhavi ge, die de belangen der gemeentenaren treffen, het bestuursorgaan niét vooraf is gehoord. De voorzitter heette welkom ook den lieer Ghr. Jansen, voorzitter van het Na tionaal Hon zebu rea u, de hoop uitspre kend dat hij. waar mogelijk, de Ie voeren actie zou steunen. 1 De voorzitter stelde daarop de aanwe zigen in de gelegenheid om vragen te stel len, waarvin door enkele gebruik ge maald werd. Dg heer van. der Leo lichtte nog eens dui delijk die voorgenomen maatregelen Jfloe, waarna voorlezing werd gedaan vam heit hij voorbaat rieeds te verzenden adres. In dat adres woTdt gevraagd het tarief klas se C niet in te voeren en een gesprek met albonné's in klasse A niét aan te mer ken als een intercommunaal gesprek. De héér Jansen, iheit woord verkrijgende, zegt, dat het experiment, dkut men, op Was senaar wil afzenden', weer een echte uit vinding is van onze goeie Tante Pos. Het komt ook dezen spreker onbegrijpelijk voor, dat men in dezen tijd in een moder ne gemeente ais deze met zulk een maat regel druft te komen en dat zonder de directe belanghebbenden te hooren. Het doét spreker genoegen, diat die Wassemiaar- scfaé m/iddenlslbanjcl hierdoor iB wakker ge schud en dat hij op deze uitdaging zal antwoorden. Onbegrijpelijk ook acht hij het, dat zelfs het gemeentebestuur niet is gehoord geworden. Spreker vindt dit een verzuim van de eerste soioiltl. Een woord van. hulde brengt hij aaai hen, die het initiatief tot deze actie na men. Hij hoopt dat zij dezen avond' Maar komen, maar zich tevens paraat zullen houden oan in de toeklamst stoeten te kun nen opvangen. Met een aansporing om toe te treden tot de organisatie, besloot de heer Jansen. De door de Besturen tot lieden gevoerde actie werd algemeen goedgekeurd en voor zitter en secretaris werden gemachtigd tot het voeren van alle mogelijke besprekin gen eu acties, die tot het doel kunnen lei den. Hot adres, aan het Hoofdbestuur te verzenden, werd staande de vergadering door allen get eekend. WOIJBRUGGE. De oorsprong van het Kerkpad. Nu mjen bezig is de brug over dé Oude-Aa al hier te vernieuwen, komt bij vele de pri mitieve toestand van voorheen ter sprake en staan menigeen na een kwarteeuw nog de twee Kwiakellbruggetjes voor den geest, welke miet een strook weiland, de eenige verbinding waren tusscihen Hoogmade en Rijpwetering. Dié toestand was ruim drie en een halve eeuw daar bestendigd. Nu het zeMtetiam document van den oorsprong der verbinding van genoemde dorpen wérd gevonden, zal het zeker vele in deze omgeving interesseeren het stuk te leizen, het luid: „Wij, heer Giieenijt van Poelgeest, rijd- der, heer van Hoijcihmade alB voicht van Lijclaes Dirsz., alzoe hij ee onnosel en s/ijmpel knecht is ende van oleijné verstaart en boer D'rsz voor hem selven hekenne ende belijden voer ons ouse erven en na- comel'inge also dié ghemeen buijze wonede op dié rijp ©-Wet eringhe die nu ter tijt woonachtig benne ende hiemamaels come sulle ghegundt ende gegeven hebbe gunden ende geve rnidt de sen brieve also d'ite bue- ren vioirsz en quakel-brngge ges teken ende geleijdt hebélm over die rijpc-Weeiteriaighe dat die zelfde quakelbrugge sal mogen blive stae ten eeuwyghe dagen ende off die seWe quakel verginck off verga en waer sne sullen die. zelfde een ander moge macke of doen mack© tot baeren oosten ende suilden haer overtocht hebben over eten weer lanidts daer.die selfde quaked nu op staét welcke Weer landls nu ter tijt toe behoord boer Dircksz ende Lijclaes Dircksz en "Is ghenoeant dat padt off dié Kerckpat en hééft beden t ende belieg© (enzstreckende van die rijpe Weteringh© Wstwaerts an die heerlijckheijt van 'Hoyohmadé om also die selfdo bueren die hu ter tijt woonachtig bennen off mae- Wels comen sullen van nu tot. ee-uw ij gen 'dagen dlat selfde weer ïandts te mogen 'gaen gijns ende weer te wenin© ende te keren so dick en menréh werff als den seüf- 'den bueren voors van doen wésen sal om also haer Kerckgianck te hebber ende dilé Kercke van hoijchmade te mogen verso- ken' van nu tot eeuwijghen daghen dine rende. In keruniss© der waerheajt so hebbe ink 'heer G-heerijt van poelgeest enz., so héb ben wij gebeden borwaert Aem'tz Va.n "Grijcke scout van Alikemnde dese brij ©ff mede over ons te willen bezegelen enz. Al dus gedae int jaer ons Heer© vij flirten handler t en .seis en veerticb op aller Kiaiide- ren dach." Aaai deze brief was een zegel „in groenen waisse aan eene dubbele Fran- oijne staar le". Menige strijd is in latere eeuwen om dat „Kerckpat" ontstaan, waaraan zelfs de 'Staten van Holland, te pas moesten ko men. ZOTERMEER. Geboren: Jaaina, d. van A. A. Bos en J. Treumieti Ondertrouwd: G. Sonneveld 25 j. te Pijnacker en A. Bos 22 j. Zoetermeer. ZEGWAARD—ZOETERMEER. Betastingen. Woensdag a.s. houdt de ontvanger zi'ttiaig in het Spaarbankge bouw. DE RIJM STREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Tentoonstelling. Zaterdagmiddag had op het terrein van de Chr. M.U.L.O.-school $.an de Stevinstraat de tweede jaarlijksche tentoonstelling plaats van planten, ge kweekt door de leerlingen der verschillen de scholen en georganiseerd door de Ver- eeniging „Alphen Vooruit". Te twee uur werd de tentoonstelling ge opend, met een kort openingswoord door den burgemeester, waarna belangstellen den en de leerlingen der scholen in de ge legenheid worden gesteld de groote ver scheidenheid bloemen geëxposeerd in de ruime hal terzijde van de school te bezich tigen. Een en ander werd dor een keurig strijkje opgeluisterd, terwijl de jeugd in- tusschen op versnaperingen werd onthaald Ten slotte werd overgegaan tot de uitrei king der prijzen, welke dor de jury waren gesteld als volgt: Asparagus Sprengeri: Alida Crobbe, le pr., Johanna Eigeman, 2e pr. Asparagus plumosus: Corn. Jongenbur- trer, le pr.. Hendrik Vouvee, 2e pr., Abelia Westerbrink, 3e pr. Tradescantia: Grietje v. Zwieten, le pr., Johanna v. d. Ent Braat, 2e pr., Henri v. d. Linden, 3e pr. Cyrtonium: Jan Breukel, 2e pr., Geer truida van Rijswijk, 8e pr. Begonia: Margaretha van 't Riet, Eere- prijs, G. Broekman, le pr., Mina de Raat, 2e pr., Coos van Wermeskèrke, 2e pr., R. Geel, 3e pr., Jan Fulpen, 3e pr. Fuchsia's: Loes Kuypers, Eere-prijs, Huig Hoogedoorn, le pr., Dirkje de Graaf, 2e pr., Willem van der Kwaak, 2e pr., Abram Croon, 3e pr., A, Mantje, 3e pr., Cornells Delotra, 3e pr., Gré van Wermes- kerke, 4e pr., W. van Reek, 4e pr., Mina de Raat, 4e prijs. Geranium: R. Kruyff, Eere-prijs, G. Montfoort, le prijs, L. van Trigt, le pr., W. Groen, 2e pr., Ch. van Coole, 2e pr., M. Kendelo, 3e pr., A. M. J. Pruis, 3e pr., Neeltje van Gijzel, 3e prijs. Coleus: Lijs je de Vos, Eere-prijs. Gerrit Vooys, Eere-prijs, Willem van der Neut, Eere-prijs, Pieter Butterman, le pr., Plo- nia de Ouden, le pr., Abelia Westerbrink, le pr., Alida van Vliet, 2e pr., Joh. M. Haasbeek, 2e pr., Johanna Vellekoop, 2e pr., Marie van Melle, 2e pr., Albert Mun ting, 3e pr., A. Boumeester, 3e pr., J. Cle mens, 3e pr., M. Drop, 3e pr., Neeltje Hoo- gerbrug 3e pr., Marie van Leeuwen, 3e pr., Aartje v. d. Ent Braat, 3e prijs. Een postbestelling op Zondag. De di recteur vaoi hét posit- eoi télegraafkan toor alhier maakt bekend, dat met 'ingang van 27 Sépf. a.s. dé bestefUiimg op Zondag niet. meer wordt uitgevoerdGelegenheid wordt edliter gegeven oan kosteloos alle aangeko men. correspondentie aaai het postkantoor af té balein 's Zondags tusscben S'A en 9 A kun* v.m. BOSKOOP. Personalia. De heer lA. Koster al hier is van Regeertngswege benoemd tot candiidiaat Indisch -ambtenaar.terwijl de heer J. Maediani ol is aangewezen voor die opleiding tot officier "van gezondheid voor Ned.-Indië. WOERDEN. De Burgemeester. Naar het „Ufr. Daghil." verneemt beeft dé heer G. H. vaai Kempen, burgemeester van Woerden, be dankt als lid van de aanti-revob piarliji, ter wijl hij tevens den kerker aad der Neder- duiitsch Hervormidle kerk bericht heeft ge- zandlen, waarbij hij zijn lidmaatschap de zer kerk opzegt. Hét blad kan nog mededeelein, dat een en aaaider verband houdt met het feit, dait de heer Vian Kempen met ziin gébeele ge zin lot den katlioliieken godsdienst is over gegaan. ZEVENHOVEN. Onbewaakte overweg. Dr. Lucardië, die Zaterdagavond te ongeveer 10 uur aan het station alhier den overweg passeerde, had het ongeluk met zijn auto tegen de laatste wagon van den juist passeerenden trein te rijden. Het is een afschampende botsing geweest, tenminste de auto was, hoewel beschadigd, toch nog zoover in or de, dat de reis kon worden voortgezet. Hoe wel lievig geschrokken lieeft dr. Lucardie, die zelf cbauffeurde, geen letsel bekomen. ZQETERWOUDE. Vergunning. Door B. en W. werd in dertijd afwijzend beschikt op een verzoek om vergunning van de N.V. Draadvlech- torij „Esdeka" in deze gemeente, tot plaat sing van een ruwoliemotor van 25 P.K. Belanghebbende ging van dit besluit in beroep bij de Kroon, die hem thans ver gunning heeft verleend, onder het stellen van eenige voorwaarden, waardoor aan de bezwaren, die tegen het verleenen der vergunning hij B. en W. waren gerezen, wordt tegemoet gekomen. Kostclooze inenting en herinenting. Zaterdag en Dinsdag a.s. is wederom ge legenheid voor kostelooze inenting en her- inenting. Daartoe zal worden zitting ge houden op Zaterdagmorgen in een lokaal der openbare lagere school op het dorp en Dinsdagmorgen in café „Ik leer nog" aan den Hooge Rijndijk. Filmavond. Heden- en morgenavond zal in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg alhier een filmavond gehou den worden. Hei hondengevaar. Het kwam den laats ten tijd herhaalde malen voor dat personen aangevallen werden door kwaad aardige honden en zoodoende verwondin gen en gescheurde kleeren opliepen. In verhand hiermede hebben, B. en W. diver se eigenaren gelast om deze honden vast te leggen of ze van een muilkorf te voor zien. STAPSPIEWW8 Het nieuwe Ziekenhuis Bij de overdracht van het rectoraat heeft prof. mr. A. J. Bliok in zijn rede waarvan wij giisteren een vers'lag heb ben opgenomen ook gesproken over heit nieuwe Ziekenhui© en woorcLedeliijlk ge zegd: „Wanneer men in aanmerking neemt, d'at lie-t aantal siiudeniten in dé geaieeskundé in de laatste jaren voortdurend stijgende is (tegenover het gemiddelde aanbal van 40 a 50 vóór het jaar 1914- bedroeg het aantal voor de eerste maal ingeschreven medici voor deizen cursus niet minder dan 128), en het ziekenhuis nu al door een zeer groot aantal studenten bezocht wordt, dan kan het niet verwonderen, dat de faculteit van geneeskunde reikhalzend uit ziet naar de openitng van het- Nieuwe Ziekenhuis. Gelukkig is zoo werd mij gerapporteerd van wege den Rijksge bouwendienst met de voortvarendheid, die de beschikbaar gestelde middelen veroor loofden, gedurende het afgéioopen jaar de voltooiing tér hand genomen, zoodat het zich laat aanzien, dat in den loop van 1927 behalve het z.g.n. huishoudelijk gebouw ook in gebruik zullen worden genomen dé gebouwen, waarin de afdeelingen der kin- dei'igéneeskym'de en besmettelijke kinder ziekten, dér hejus-, keel- en oorziekten en huid- en ges'lach tszi ek tendér verlos kunde en gynaecologie, en der oogheel kunde zullen worden gehuisvest. GEPfl£ENTELlJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aaai dten geaneenteiTjken viech winkel VaBéhmarkt 18, tel. 1225 is WOENSDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.16. f0.28, SCHOL a f0.18, GEH. KABEL JAUW a £0.23 per poind, VOLLE- en INMAAKHARING k f0.08 em fO.OO par sit.uk. N. G. DE GJISELAAR, Burgem, B. en W. van Leoidien brengen ter alge,- meene kennïsi, dal M. Muiter, te Rotter- dlaan, een verzoek heeft ingediend ter bes konaing vaai verlof voter dien verkoop vfwu aToohollhou den de n anderen dlan. sterken drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in hlet perceel Rreestraat Né. 86. LEIDEN Donderdag. Mariavereeniging, Bondsge- bouw, te 8 uur. Vrijdag. Prop.-club „St.-Petrus", le Cur susavond voor propagandisten. Toegankelijk voor alle bonsdleden, Bondsgebouw, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag* 27 Sept. a. s. waargenomen door de apotheken van de H.H. D. J. van Driesum, Mare 76, teleph. 406 en W. Pellen, K. Rapenburg 12,- teleph. 594. Wellicht zail de finantieële toestand des rijks zich imtusschen zoodianig hebben ver-; betérd, diat die opofferingen, welke de fa culteit van geneeskunde zich noodge drongen zoude moeten getroosten, waarvan de fata van- hét vorige jiaar gewagen, let het minimum kunnen worden beperkt." Leidsche Kunstkring voor Allen. Wij vernemen, dat de heer Willem An- driessen op het concert van 9 October, ter opening van de reeks van zes concerten in dit seizoen, een Beethoven-avond zal ge ven. Ten einde misverstand uit den weg te ruimen, vermelden wij, dat de contributie voor het lidmaatschap recht geeft op alle zes concerten. Drie gulden voor personeele kaarten en vijf gulden voor gehuwden (2 kaarten) plus rechten. Bij den heer IT. W. Spendel, L. Mare 34-, zijn' alle inlichtingen te verkrijgen. De Nederl. R.-K. Vereen-iging van Han delsreizigers „St. Christoffel", afd. ,.St, Pancratius" te Leiden, hield Zaterdag avond in „De Burcht" een algemeene ver gadering. De Voorzitter opent te ca. 9 uur deze goed bezochte vergadering met den Chr, groet en heet de aanwezigen wolkom. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: Een schrijven van het Hoofdbestuur, waarin wordt aange-; spoord tot het voeren van een krachtige propaganda in de wintermaanden De voorzitter doet een beroep op alle leden om gevolg te geven aan het door het H. B. gedane verzoek: ieder minstens één nieuw lid aan te brengen en zoodoende mede te werken tot het zoo groot en krachtig mo- gleijk maken dezer mooie organisatie. Be sloten wordt gebruik te maken van het aanbod van het Hoofdbestuur, om den Bondsbes tuur der een spreekbeurt te laten vervullen en genoemden B. B. daartoe uit t enoodigen voor de eerstvolgende in Oc tober te houden vergadering. Voorts was ingekomen een rondschrijven van het Hoofdbestuur, bevattende de rae- dedeeüng, dat door do leden tegen beVjing van 'een geringe vergoeding kan worden deelgenomen aan schriftelijke cursussen in de moderne talen. Naar aanleiding van eep door. een lid der afd. Amersfoort gezonden rondschrij ven ontspon zich een levendige discussie en werd besloten in verband daarmede een schrijven in te richten aan het Dag. be stuur te Utrecht, zoomede een rondschrij ven aan alle afdeelingen. Bij ballotage werd de heer J. Th. de Vries, door een der leden als lid voorge dragen, met algemeene stemmen, als zoo danig aangenomen. Door den Voorzitter wordt verschillen den leden dank gebracht voor het aan brengen van nieuwe leden en donateurs, waaraan hij een krachtig woord van op wekking toevoegt en de overige leden aan spoort het goede voorbeeld te volgen. In de plaats van den heer P. J. Petit Jr., die als Bestuurslid heeft bedankt, werd gekozen de heer Kleinlians. De Voor zitter brengt nog een warm woord van dank aan den heer Petit voor het vele goede, door hem in het belang der vcr- eeniging verricht en huldigt hem als een ijveraar voor de organisatie, speciaal- van de vakgroepen. In den heer Kleinhans hoopt en vertrouwt hij dat de afdeeiing een even ijverig Bestuurslid moge hebben ge vonden. Tot den Geest. Adviseur, den WelEerw. Heer Simons, die alsnog ter vergadering komt, richt de voorzitter een woord van welkom en hulde; de vergaderiaig appre cieert hoogelijk, dat Z.Eerw. zelfs op Za terdagavond nog deze bijeenkomst bezoekt, wat een bewijs te meer is van het medele ven met en de belangstelling in de orga nisatie. Voor de vacature van Correspondent, ontstaan door het bedanken van den heer Petit, stelt zich beschikbaar de heer Trel. Bij het volgende punt: „Benoeming Propaganda-Commissie" werd door den voorzitter er op gewezen, dat deze com missie zeer noodig is, gezien het feit, dat helaas nog vele R.-K. Handelsreizigers r,iet in de vereeniging georganisëerd zijn, en is hij er van overtuigd, dat goede pro paganda bij intensief werken een flinfe succes voor de vereeniging zullen kunnen hoeken. Na een opwekkend woord door den Voorzitter, tot de leden .gericht, steller

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2