Rheumatiek Sanapirin in het bedrijf van de mcnschcn. Gestadig aan waren de kleine zandboertjes hier in den omtrek, uit armoede en een bestaan van stomp voortzwoegen, in een wat bete< ren en menschelijker doen geraakt, dank zij vooral hot toenemend gebruik van den kunstmest. Nu was het een gezegende zo mer geweest; de oogst had aanmerkelijk meer opgebracht dan andere jaren, en met hun voorraden in de schuren, gingen ze vol vertrouwen een kalmen winter tege moet. Er zou geen nijp zijn, voor henzel- ven niet en voor hun vee. Toen scheurde de tornado in misschien drie minuten tijds alles kapot van hun er ven en verwoei hun oogst mijlen ver, en den dag daarop schenen de stortregens, die over het verspreide hooi en graan neerplensden, de verwoesting te voltooier^. De moreele gevolgen van het verbijste rende gebeurei hebben zich welhaast bij alle getroffenen verwonderlijk gauw her steld. Ik schrijf dit hieraan toe, dat het natuurgeweld vlugger gewerkt heeft dan het zenuwgestel functioneert, zóó, dat schier niemand kon realiseeren wat er ge beurde, en na het moment Van panischen schrik, was de stilte in de natuur reeds weer teruggekeerd. Daardoor zijn do ver halen van ooggetuigen meestal zoo weinig belangwekkend, omdat, wat ze "gezien heb ben, te snel is gegaan, en wat zij hebben aangevoeld in die éón of twee minuten, kunnen zij niet uitzeggen. Ik zelf was in de kerk, toen die instortte. Mijn redding s miraculeus geweest ik zal dat straks, >p de plaats zelf, beter kunnen verkla ren. En het wonder, dat bij dit alles van de twintig paters en broeders niemand gewond is! Bij de ineenstortingen, bij dat tempeest, dat alleen in onzen twee en twin tig bunder grooten tuin, die voor een men- schenleeftijd totaal ontluisterd is, twee honderd vier en negéntig van de prachtig ste boomen uitgerukt, ter halver hoogte afgesneden of afgewrongen zijn! Zijn 't geen onbekende krachten, voor ons klimaat althans, die hier hebben ge woed? Twee uur nog na het passeeren van den cycloon fosforesceerde alles wat ge aangreep in onzen tuin: een hand vol aar de, een ontwortelde boom; scheen 'tnog allemaal zwaar electrisch geladen". Gestikt. Het anderhalfjarig meisje van L. de Boer te Wijnjeterp is in een stukje appel gestikt. Lugubere vondst. Men scli rijft uit Gouda aan de „Msb.": Bij het in gereedheid brengen van het kazerneterrein tot veemarkt, stiet men bij het graafwerk reeds spoedig op menscben- beendereen. Reeds nu heeft men honder den beenderen en doodshoofden opgegra ven, die worden overgebracht naar de Alg. Begraafplaats. Ouden van dagen vertelden vroeger, dat het kazerneplein den naam had van „pesterf", ozodat de thans opge graven geraamten waarschijnlijk afkomstig zijn van personen, dié aan de pest zijn over leden en op het toenmalig „pesterf" zijn be graven. De bouw van de kazerne, dateert van 1841. Het eigenaardige is, dat reeds op een diepte van 50 c.M. de beenderen wer den gevonden, terwijl het kazerneterrein meermalen is opgehoogd geworden. Er moet dus een druk, vermoedelijk een wa terdruk, zijn geweest, die de beenderen naar de oppervlakte dreef. Verbrand. Het driejarig kindje van M. v. d R. te Made kreeg den inhoud van een ketel ko kend water over het lichaam. Onder hevig lijden is de kleine aan de gevolgen over leden. Doodeiijk ongeval. Aan de Kunstzijdefabriek te Ede heeft gisterenmorgen een droevig ongeluk plaats gehad. Bij het opladen van zakken sulfaat kreeg de 33-jarige ongehuwde mrbeider van de Haar uit Renswoude een dezer zakken op zijn hoofd. Hij werd daardoor zwaar in wendig gekwetst, terwijl hij tevens een sche delbreuk bekwam. Zijn toestand was van dien aard, dat hij niet vervoerd mocht worden. Na eenige uren is hij aan de ge volgen overleden. Een vreemde patiënt. Donderdagmiddag werd op den Soester- weg te Amersfoort een manspersoon aan getroffen, die aangereden was door een auto. Aangezien de man niet loopen kon, is hij per brancard naar het politiebureau vervoerd. Een daar ontboden geneesheer bevond, dat de man een lichte kwetsuur aan zijn voet had opgeloopen. Verder man keerde hij niets en was volkomen nuchter. Overbrenging naar een ziekenhuis werd echter wenschelijk geoordeeld. Derwaarts met de brancard overgebracht, bleek de man hij aankomst aldaar in absoluut ken- nelijken staat van dronkenschap te ver- keeren, terwijl op hem een flescli spiritus bevonden werd. Tijdens zijn vervoer van het politiebureau naar het ziekenhuis, een afstand van een kwartier gaans, had de man zich blijkbaar volkomen bedronken. „Hbld." Branden. Te Amsweer (gem. Delfzijl) is gisteren de kapitale boerderij der gebroeders Staal met den geheelen oogst afgebrand. Vijf varkens en 40 kippen zijn in de vlammen omgekomen. De oorzaak is hooibroei. Naar hel „D. v. N.-Br meldt, heeft een ernstige brand gewoed in de Coöp. Vlasfabriek ..Dinteloord", te Steenbergen. Een drietal vlasloodsen, die voor twee maan den hij den vorigen brand nog waren blij ven staan werden nu geheel door het vuur vernield. In deze zinken loodsen was ge vestigd de zwingelarij. De lange rijen mo- h'ns zijn alle verbrand. De nog overgeble ven machinerieën zijn ook alle vernietigd. In de loodsen was nog geborgen veel on bewerkt en bewerkt vlas, dat allemaal ver brand is. De oorzaak is hoogstwaarschijn lijk het warinloopen van den zwingelmolen. De schade, is zeer groot. Het ongeveer 200 man sterke personeel komt tengevolge van den brand zonder werk. De verduisteringen bij het Witte Kruis Naar aanleiding van de malversaties bij de N.V. Obligatie-maatschappij Het Witte Kruis wordt aan do „N. Rolt. Gif." door den heer Beek, den mede-direc teur van den gearresteerde A. L. M. B., omtrent de toedracht van de zaak nog het volgende meegedeeld: De heer Beek hoorde Donderdagmorgen voor het eerst van de door zijn compag non gepleegde verduistering. Een der hoofdagenten waarschuwde hem toen, dat de prijzen in Amsterdam niet uitbetaald werden, omdat er geen geld was. Daar de heer Beek door een langdurige ziekte geruimen tijd niet meer op het kan toor der maatschappij geweest was, kon hij zich omtrent den financieelen toestand geen juist beeld vormen, maar hij was er van overtuigd, en de boeken wezen zulks ook voldoende uit, dat het bedrag, benco- digd om de prijzen uit te betalen, ruim schoots aanwezig moest zijn. Hoewel hij nog geen cijfer kon noemen, verzekerde hij, dat het verduisterde bedrag de - honderd duizend gulden verre moest overschrijden. Woensdag 1.1., was de gearresteerde nog ten huize van zijn compagnon geweest, had daar eenige zaken besproken en had hem drie kwitanties laten teekenen, waar op hij later 5500 aan de Amsferdamsche Bank geind heeft. Het overige geld moet hij reeds eenigen tijd eerder bij verschillende bankinstellin gen te name der vennootschap hebben op genomen. Men zal trachten met de prijswinnaars tot een schikking te komen, waardoor het niet noodig zal blijken het bedrijf te liqui- deeren. De laatste maand had hij volgens mede- deeling der hoofdagenten vrij groote be dragen ontvangen' van afgedragen obliga ties. Er stond circa f 73.000.op de bank. Voorts ontving de heer B. in con tanten nog onlangs 62.000; gevoegd bij andere bedragen ,schatte men het verduis terde bedrag op f 170.000. „De Tel." meldt nog: De Amsterdamsche hooflagenten had den intusschen naar hun gewoonten de gewonnen prijzen van 50.000.en 25.000..reeds aan hun cliënten uitbe taald, in vertrouwen, dat de directie zou bijspringen. „Het Witte Kruis" had in de hoofdstad hij zijn hoofdagenten voldoende geld staan, om dit te kunnen doen. Voor al toen de heer B. nog telefoneerde: „Be taal de prijzen alvast maar uit. het geld tuur ik wel op", bestond er geen reden te wachten. Het gevolg is echter, dat het met de uitbetaling der prijzen, die nu nog val len, niet zo ovlot meer zal gaan, en een voorloopige schikking noodig zal zijn. Zijn de hoofdprijzen in Amsterdam wel uitbetaald, in de provincie is dat niet het geval. De directie vermoedt, dat de débaclc van den heer B. een gevolg is van de zeld zaam voorkomende omstandigheid, dat er drie groote prijzen van 100.000, 50.000 en 10.000 zoo dicht op elkaar vielen. De heer B. zag blijkbaar geen kans om deze met de, zich in zijn bezit bevin dende middelen dadelijk uit te betalen. Had hij meer speling gehad, dan zou hij er waarschijnlijk wel in geslaagd zijn, het eene gat. met het andere te stoppen. Nu fas het geslagen gat te groot. Bezittingen waarop beslag gelegd kan worden, moe ten er niet zijn. De huidige directie meent, echter, dat de gefortuneerde familie van den heer B. wel zal inspringen. Voor „Het Witte Kruis", dat den laatsten tijd goede zaken deed, zijn deze malversatie een leelijke tegenvaller. Men hoopt echter, als men tot een schikking weet te komen, de zaken te kunnen blijven voortzetten. Verduistering? Bij de politie te Amsterdam hebben een tiental filiaalhouders een klacht ingediend tegen een der directeuren van 'n stoomver- verij, die volgens beweren van de aankla gers een bedrag van circa f 13000 zou hebben verduisterd. Toen de filiaalhouders een contract sloten met den aangeklaagden directeur, moesten zij een waarhorgsom storten, welke varieerde van 500 tot 2000. De gestorte bedragen zouden nu, naar zij aan de politie mededeelden, ver dwenen zijn. De fib'aalhouders drongen er bij de politie op aan, den aangeklaagden directeur te doen arresteeren, maar de politie achtte daartoe geen termen aan wezig. Wel heeft zij de klacht, nadat zij beide partijen aan het verhoor heeft onder worpen, naar de justitie doorgezonden. De onregelmatigheden in de Veenendaalsche Gemeente-administratie. De oud-burgemeester van Veenendaal, de heer v. d. W, wien eervol ontslag was verleend, is naar Arnhem overgebracht en ter beschikking der justitie gesteld, naar aanleiding van eenige nieuwe gevallen van onregelmatigheid in de financieele admi nistratie der gemeente. De inbraak in het gymnasium te Leeuwarden. Gebleken is, dal de inbraak in het ge meentelijk gymnasium te Leeuwarden, in den nacht van 15 op 10 dezer, heeft plaats gehad, door twee jeugdige knapen. Zij bekenden tevens reeds vroeger in, la gere scholen spaarpotten te hebben gele digd. Daar die buit nooit gTOot was, had den ze verwacht, in een gymnasium, waar de leerlingen zooveel ouder zijn, dan op gewone scholen, hier meer te zullen vin den, hetgeen evenwel bitter was tegenge vallen. De politie heeft tegen de jonge hoefjes proces-verbaal opgemaakt. Een loting gedeeltelijk vernietigd. Te Eindhoven was door bijzondere om standigheden voor den loteling Jan van der Ven diens lot uit de bus gelrokken eenige oogenhlikken .vóór liet tijdstip, waarop deze opgeroepen was ter loting te verschijnen. Toen hij eenige minuten la ter zelf verscheen, precies op zijn oproe- pingstijd, werd hem het even te voren voor hem getrokken nummer overgereikt. Dit nummer was 167, precies op het kantpe af van erin of eruit. En dus reclameerde hij. Ingezonden il/iededeeling. Gevatte Koude, Influenza, Kies- en Aangezichtspijn verdrijft men door de genezende en pijn stillende werking van Buisje 75 ct. (Mijnhardt) De Commissaris der Koningin heeft, naar de „N. Ct." meldt, de reclame gel dig verklaard, omdat van der Ven door den loop der gebeurtenis „verkort is in zijn recht om zelf te mogen loten". Mitsdien is de loting ongeldig verklaard. Niet echter de heele loting, want op de nummers der genen, die vóór van der Ven getrokken hebben, kan de verdere loting van geen invloed geeest zijn. De lotelingen, wier namen in alfabeti sche volgorde komen na van der Ven, zul len nu met dezen opnieuw moeten loten. Dit zijn er in totaal 57. Dan zullen dezelfde nummers in de bus gedaan worden, als er nog inzaten op het oogenblik toen vorige maal van der Ven aan de beurt van loten was. De gezellige Raad. Het is weer eens mis geweest in den gemeenteraad van Hedikhuizen (N -Br.). Eerst ontspon zich een drukke discussie over het huis en tuin van den oud-veld wachter J. v. M. Besloten werd het huis te verkoopen en de vergoeding voor 't land op voorstel van het lid van Hemert gesteld op een pgulden per week tot de vruchten geruimd zijn. De voorzitter vond het schande, dat een veldwachter zoo behandeld wordt, die 20 jaar hier in de gemeente heeft dienst ge daan. De heer van Hemert: Hij wil ons ook niet kennen en behandelt ons als een hond De heer van den Bobbelsteen vroeg of dat alle stukken waren, welke de Raad van State gevonden heeft, die door den raad waren opgevraagd. De voorzitter: Ja, denk je soms dat ik stukken achterhoud, dat zijn weer van die verdachtmakingen en van Hemert heeft in Den Haag ook niets als onwaarheden ver teld. Het is schande zoo hier de vergade- •ring gehouden wordt. Ik geef geen ant woord meer en sluit de vergadering. De heeren v. d. Dobbelsteen, v. Hemert, v. Vrede en v. d. Brandt protesteeren hier tegen, doch zonder resultaat, de vergade ring bleef gesloten. Een massa-diner. We lezen in de „Vrijheid": Het zijn de meest bewogen oogenhlikken in het huishoudelijk leven, vooral voor de vrouw des huizes, wanneer er gasten aan tafel komen. Eén, och, die gaat wel op de hoop mee; twee, loopt nog los, maar als het er vijf, zes, zeven en nog meer worden en de tafel het aanzien van een feesldisch krijgt, wordt het erger. Dan staat heel spoedig het huis overeind en heerscht er een zenuwachtige gejaagdheid in salon en keuken. Stel eens voor, dat ge duizend gas ten kreeg! Zoo iets kan alleen de allergrootste res taurant-inrichting overkomen en dit aan tal is zoo groot, dat het de allergrootste zelfs die zenuwachtige gejaagdheid moet bezorgen. Het Sclieveningsche Kurhaus heeft het stoute stuk bestaan, op Woens dag 9 September, 1036 gasten aan tafel te hebben en.,., te eten te geven. En wat een gasten: de elite der Nederlandsche boerenbevolking, vereenigd in den beken den F. N. Z. In de groote Kurzaal zaten er 850, op de galerfyiog een twee honderd. We hebben even op de galerij gestaan om die 850 aan tafel te zien zitten. Het was allervermakelijkst: de typische boeren, in hun eenvoudige pakjes te zien te midden dezer mondaine wereld van het Kurhaus. Maarhet diner. 1036 personen krijgen een hord osse- staartsoep. Wie weet hoe groo t de plas soep is, die 1036 horden vormen en wie weet hoeveel ossenstaarten schuld hebben aan die plas? 1036 porties gestoofde zeetong. Is er geen gevaar, dat de zeetong door overbevissching in verval door uitroeiing komt? 1036 gebraden lamsvleesch. Arme lam metjes, in welke regimenten zijt gij ter slachtbank geleid om deze 1036 eetgragen een moment van verfijnde smaakvoldoening te geven? 1036 Brusselsche kip. Een epidemie on der het edele ras der kippen bon geen grooter slachting op één moment hebben aangericht, dan ten gerieve van deze-1036 magen is geschied. Ossenstaarten, zeetongen. lammeren, kippen, gij hebt eeu slechten dag beleefd, ge zijt ten offer gevallen aan het zilveren jubilé van den F. N. Zdie het een voor recht vond, dat meer dan duizend vrien dinnen en vrienden naar Den Haag kwa men om deze slachting onder het gedierte der wereld aan te richten. En wat te denken van het Kurhaus, dat in staat is op één dag zoo'n massa-moord op haar geweten te nemen en al deze stom me dieren in meest verfijnden vorm ter tafel te brengen! Voor de keuken een top punt van energie-ontwikkeling, van kracht prestatie, van organiseerend talent. Geen oogenblik heeft het gehaperd met de dis tributie. Stel je voor. dat dit was geschied, terwijl de groote distributie-dictator Postlm- ma de leiding van het festijn had! De ossenstaart kwispelde ter juister tijd, de zeetong zwom aan op het voor hem vast gestelde moment, de lammeren traden aan, de kippen dansten binnen zonder eenig mankeeren. Het ijs met gebak was welvarend, bet Westlandsche fruit volmaakt rijp, de koffie lekker van temperatuur, precies op bevel der directie. En de groote distributie-dictator glom van vergenoegdheid over den onberispelij- ken gang van zaken. Was het niet een zeer merkwaardige spe- 1 ling van het lot, dat zijn beide rechterhan den de namen droegen van.... Geluk en Krediet? 1036 menschen zullen verhalen over het land hebben gebracht na dit feest. Het platteland heeft weer eens gezien, dat men in de steden ook nog wel iets kan van organiseeren. Deze pénétration pacifique van het land in de stad heeft stellig iets goeds uitge werkt en de zeetongen, de lammeren en de kippen hebben niet vergeefs hun leven ge offerd op het altaar van den F. N. Z. SPOOT VOETBAL De competitie. In verband met de wedstrijden om den Zilveren Bal en de wedstrijden der Keur- elftallen van den N. V. B., ter voorberei ding van de internationale campagne, moet de competitieleider iederen Zondag weer veeren laten en zoo zijn er voor mor gen slechts een gering aantal wedstrijden vastgesteld. In het Westen is er zoodoende maar één eerste klasse-wedstrijd overgebleven, n.l. Blauw WitV. O. G. Als men de geschie denis van het afgeloopen seizoen zich nog eens indenkt kan men ervan overtuigd zijn, dat de Rotterdammers er alles op zullen zetten, om dit seizoen een betere plaats op do ranglijst in te nemen. Daarom kan men morgen in het Stadion een ongetwijfeld spannenden kamp verwachten, maar of de wedstrijd al dadelijk een overwinning der gasten zal worden meenen we te moeten be twijfelen, als we in oogenschouw nemen, dat Blauw Wit reeds een wedstrijd verloor en dus nu beter op haar hoede zal zijn. Voor de derde klasse A staan twee be langrijke wedstrijden op het programma. Alplien zal kennis gaan maken met de pas gepromoveerde club in Hillegom. Wat Hillinen zal praesteeren dienen we af te wachten. In ieder geval zal Alplien zich door de jongere zustervereeniging wel niet van een overwinning doen afhouden. De Leidsche groen-witten ondernemen de moeilijke reis naar Bodegraven. Goed succes, boys. A. S. G. II moet bij Olympia II in Gouda op bezoek. Het vorig seizoen wisten de roodzwarte reserven beide wedstrijden te winnen. Moge zulks ook nu bet geval zijn. L. F. G. II ontvangt aan den Haagweg het vierde elftal van H. V. V. Het bestuur van L. F. C. zal zonder twijfel wel aanwe zig zijn, om hun reserves den noodigen moed in te spreken en dan zullen de punt jes wel thuis blijven. Hei werk der keurelftallen. De wedstrijden, die morgen te Utrecht tusschen de keur-elftallen van den N. V. B. zullen worden gespeeld, kunnen zeker in teressant worden, 't Is te hopen, dat zij mogen voldoen aan de verwachtingen, die de N. V. B. ervan koestert. De elftallen zijn, met het oog op de voor bereiding voor de Olympische Spelen in 1928, grootendeels samengesteld uit jon gere spelers en daarom zal de aandacht op hun verrichtingen niet gering zijn. Ons in teresseert bijzonder wat de aanvoerder der Leidsche Rood-Zwarten, Wamsteker, zal presteeren. 't Moge eenigszins vreemd lijken, dat Wamsteker door de elftalcommissie op de spilplaats gezet wordt, maar te verklaren is zulks wel. Immers op de rechtsback- plaats zal Wamsteker wellicht niet spoedig een goede kans hebben, wijl Denis nog steeds in goeden vorm is. Dat de elftal commissie Wamsteker desondanks koos en de zeker niet onbelangrijke spilplaats aan hem toevertrouwt, eerst in den ®>wedstrijd der Zwaluwen tegen België, nu in een der keur elf tallen, bewijst dat het een speler met aanleg is. Om den Zilveren Bal. De eindstrijd om den Zilveren Bal gaat morgen te Rotterdam tusschen D. H. G, en Sparta. Wie zal winnen, de beproefde eer ste klasser of de tweede klasser? Zeker is, dat D. H. ,G. den Spartanen goed partij zal geven, maar 't is voor de Delftenaren te hopen, dat zij deze finale verliezen. Immers, 't zijn sterke beenen, die de weelde kunnen dragen en we hebben meer gezien, dat overwinnaars van den Zilveren Bal in de competitie weinig presteerden. Rest nog de vriendschappelijke wed strijd tusschen A.S.C. en A.D.O. De Lei- denaars spelen i. d. definitieve opstelling met 'n voorhoede, waarvan goede kracht kan uitgaau. We zijn er zeev benieuwd naar en al zal het gemis van Wamsteker zich wel doen gevoelen, we verwachten toch een goede overwinning voor de thuisclub. Wedsirijdprcgramma voor a.s. Zondag, AFDEELING I. Eerste klasse. Amsterdam: Blauw WitV.O.C. Tweede klasse A. Koog a. d. Zaan: K.F.G.West Frisia; BloemendaalD.E.C.; Amsterdam: D.W. S.W.F.C.; Haarlem: SchotenAlcrn.- Victrix; Hoorn: HollandiaZandvoort. Tweede klasse B. Zaandam: Z.V.V.Donar; Utrecht: VoorwaartsV.V.A. AFDEELING II. Tweede klasse A. St. HoogerNeptunus, TransvaliaH. D.V.S.; Leerdam: L.S.V.—D.H.G.: Schie dam: S.V.V.Quick; Den Haag: V.U.C. O.D.S. Tweede klasse B. Den Haag: B.M.T.—R.F.C.; Utrecht: VeloxA.D.O.; Rotterdam: XerxesG.V. V.; Gorinchem: S.V.W.Vios; Delft: Con cordiaOlympia, Derde klasse A. Hillegom: HillinenAlphen, Bodegra venLu gdu nu m Delft: D^Ha—VlaawlingenfDelft—R.V. G- Rotterdam: LeonidasFortuna. Reserve 2 e Klasse 'A. 1 i r Gouda: Olympia IIA. S. G. II: Utrecht- U. V. V. II—S. V. V. II. Reserve 3e Klasse A. Den Haag: H. B. S. IllV. U. C. IL Leiden: L. F. C. II—H. V. V. IV. AFDEELING III. Eerste klasse. Enschedé: EnschedéQuick; Deventeri 1 Go-AheadHeracles; Hengelo: Hengelo-) Enschedesche Boys. AFDEELING IV. Eerste klasse. Tilburg: Willem IIRoermond; Breda! N. A. G.—De Volk. AFDEELING V. Eerste klasse. Hoogezand: H. S. G.G. V. V.; Leeinvar- den: FrisiaFriesland; Groningen: Velen citasAchilles; Winschoten: W. V. V.-^ Veendam. Vriendschappelijk. Leiden: A. S. G.—A. D. O. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Ie Klasse. Quick Boys IL.M.C. I 2 u. A. N. Blote U.V.S. IINorvicus II 2 u. P. de Boer Raceël ILeidsche B. I 2 u. J. H. Lange. [zaal. D.V.S. ILugdunum III 2 u. J. Doorniï A.S.C. IV—L.KC. rvlai2Sue' P. Vogelen. [zang D.L.V. IQuick Boys II 2.30 u. A. Spifr [renburg. Leidsche B. IID.V.S. II II u. Th. v. 4 [Reijde. 3 e Klasse. Lugdunum VRaceël III 2 u. H. B. v. 4 [Lelie. L.M.G. II—L.F.C. V 2 u. H. v. d. Hoogt U.V.S. IV—D.V.S. m 12 u. P. v. d. Pol R.-K. FEDERATIE. Leiden Comb.E. M. S.-Comb. Morgenmiddag te half drie wordt op hei Leiden-terrein aan den Leidschen Straal- weg, tramhalte De Driesprong, een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tusschen een cobinatie van Leiden I en II met een combinatie van E. M. S. I en II. Gezien de verrichtingen van de club uit Noordwij' kerhout kunnen we hier een spannend par tijtje verwachten. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Om den „De Leidsche Courant-beker." Morgenmiddag te half drie wordt op hel terrein van Teylingen te Sassenheim ge speeld de wedstrijd Teylingen IConcor dia I, schëidsrp^'— i's hpnr IT. Bram KORFBAL. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. We laten voor den eersten competitie- dag een overzicht achterwege, om eens ai te wachten, wat de diverse clubs in hel nieuwe seizoen presteeren. De L. K. C. Vitesse kiomat morgen mei fret volgeonde twaalftal in het. veld: Dames: A. v. Noort, A. J. Molt, M. M, iSclr'jfsma, H. S. de Graaff, J. Balllego en ÏB. Vermast (ex H. B. S. Haag). Heeren: v. Nieuwen'hui'zien, v. Ginkel, de Rooy, Blanken, Kaïiser en Uitlenhroe'k. De saonenstê'ling van Fluks is als volgt: Dames: J. Buys, Tr. Buys, J. Janssen. 'A. Lam®, G. Leans, J. Meyer. Heereai: J. v Bemanel, J. Buys, G. Meyer, M. Ra.gut, P. Wassenaar, J. Bchweider. Het wedstrijdprogramma luidt als volgt: Westelijke afd. Ie klasse. Noord-Holland: Amsterdam: Hercules- Koog-Zaandijk WesterkwartierReady; Hilversum: ExcelsiorD. E. V. Zuid-Hollaud: Dén Haag: H.K.V.Vi tesse L.; Delft: D.K.C.Velox; Leiden: FluksDeetos; Rotterdam: O.S. G.R. Dordrecht, Overgangsklasse. Noord-Holland: Amsterdam: SwiftAd vendo; Haarlem: HaarlemWesterkw. E Zuid-Holland: Rotterdam: Rozenburg- A. L. 0.: Het ZuidenOns Eibernest. Tweede klasse G. Den Haag: EmmaS.D.O.; Leiden: Vi tesse L. II—H.S.V. II. Oostel. Afd. Ie klasse A. Eindhoven: PhilipsE.K.C.A.; Zutphen: RapiditasNoviomagum. Eerste klasse A. Enschedé: D.O.SH.K.G.; Almelo: A K.C.Groen Zwart Vitesse (Haag.) Vitesse (H.), een der oudste Zuid-Hol' landsche vereenigingen heeft zich met eei vereeniging uit den Haagschen Korfbal hond vereenigd, om door deze fusie in leven te kunnen blijven. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereemging „Swift". Morgen zal er controle worden uitge* oefend voor de H. R. G. „Hollandia" 9 o-1 nabij de Kweekschool voor Zeevaart. Daarna zullen de A-kl. een sprint rijd?8 over 500 M. terwijl de B.-kl. een 20 K.AL rit rijden, hiervoor is de samenkomst 9i uur ook nabij de Kweekschool voor Z#* vaart. LUCHTVAART. Ernstig vliegongeluk. Uit Oslo wordt gemeld: f Van vijf marinevliegtuigen, die Ian* de Zuidkust vlogen, is er één neergesto' Twee vliegeniers werden gedood.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8