„Be leiilsÉ Courant" Vierde Blad Zaterdag 19 September 1925 UIT OE PERS EEN SLECHT BEGIN. Het Centrum, beapreiond het niet «temmen gtaja de Chr. Hist. op Jhr. Ruys de Beerenbrouck ais Tweede Kamer-voor zitter, -wijst erop, dat höer toch de rech terzijde vooral tot eenheid had moeten komen. „Is dit niet gelukt, omdat de Christedijk- Historiöchen zelf verdeeld waren over de keuze van hun fractie-voorzit ter, en wil den zij aan deze interne moe'ijkheid ont komen, door to traohiben, dr. De Visser op den voorzitterszetel van de Tweede Kamer te brengen? Dan was het klein spel, dat ernstige ge volgen had kunnen hebben, indien de lin kerzijde gelijk klein spel had willen spe len. Trouwens was dr. De Visser toch (e goed, om hem hiervoor te geliruiiken. Maar hebben de beeren niet gedacht, dart. de indruk in het land moest zijn, dat de Cbris 1 elijk-Hisborisehen weigerden op een Katholiek te stemmen? Wij nemen aan, dart dit niet het ge val is." Het blad meent het recht te hebben hier te spreken van een slecht liegin. KERIClïEUitëfS H. H. WIJDINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft gisteravond in de kapel van het Groot-Seminarie te Warmond de Ton suur toegediend aan de volgende Eerw. hecren: W A. Berding; W. E. Blok; P. E. J. Bottelier; A. Th. Brouwer; J. R. v. Dael; J. Dekker; J C. M. Franse; W. P. M. Ha ring; J H. v. d. Hoek; P. J. Jong; J. B. Karskens; A. M. v. Nobelpn; H. A. A. Rouw; G. de Ruyter; A. C. Schaaper; P. C. J. Stammeijer; N. Steur; J. H. L. v. StraelenH. J. P. Tabiuk; M. H. v. d. Togt; J. Veerman en Th. v. Vugt. Heden en morgen de vier klei nere W ij d i n g e n aan bovengenoemde hoeren alsmede heden de H. Wijding "van het Diaconaat aan de volgende Eerw. hoeren: W. E. M. Bende; W. A. E. Boke- loh; J. J. Boon; Th. Buis: J. J. Eeken; C. P. M. Holtkamp; A. Hooyschuur; B J. v. Houten; H. J. J. v. Hjussen; C. G. Kem pen; C Koning; J. J. Kooy; S. Ligthart; J. C. v. d. Meer; C. P. G. Pei-soon; N. G. Pronk; N. G. de Rooy; J. P. M. de Sain: H. W. van Schie; G. G. Standenmeijer; E. Stolwijk- A. A. Trouwborst; j. Th. J. de Wit en W. N. Zijlstra. Dinsdag a.s. zal Z. D. H. de Bisschop van Haarlem geen audiëntie verleenen. PE BUa5TREEK i ALPHEN AAN DEN RIJN. V/eekpraatje. v f Goeien dag! -r Hallo! Zoo mag ik je ook nog eens zien? Nou zeg dat wel, om je eerlijk de waarheid te zeggen, heb ik maar eens 'n poosje vacantie genomen. Of je gelijk had! Verandering van fpijs doet eten. Er is hier anders den law: geweest. Wat bedoel je daarmee? Frissche morgen! Opening der Iand- houwlmishoudschool, Koninginnefeest. Paardenmarkt. Weet ik wat nog meer. 't Is de moeite: wat die school be treft, heb ik wel vernomen dat het een mooie inrichting moet zijn, de vraag is evenwel maar; zal ze florcercn. Nou ik voor mij geloof dat daarvoor geen vrees behoeft te bestaan, er schijnen zich al heel wat leerlingen te hebben aangemeld- Des te beter! Maar wat me hot meest is opgevallen, dat ze het rondom dat ge- houw zoo netjes hebben opgeknapt. Zeer begrijpelijk, een model inrich ting als deze behoort te staan in een nette omgeving en daarom hebben ze nu den haast onbegaanbaren modderweg rondom de school netjes met tegelstcenen bestrooid. Gelukkig maar voor de bewoners der Hofzichtstraat, die van dezo verbetering aardig profiteeren. Heb je het gehoord: die stinksloot daar smijten zo ook dicht. Zoo! Zoo! Zal 't eindelijk gebeuren. Ja! Deze week is het werk aanbe steed. Een aannemer uit Haastrecht zal net uitvoeren. Prachtig. Wanneer zal nu die aloot in de Noorder Nassaustraat eens volgen? Stil maar! 't Komt wel. als 't niet wegblijft; geduld overwint alles. Ja, dat moet er van gezegd worden. Zo loop en hier niet over een nacht ijs, doch, als ze eenmaal een zaak aanpakken, doen ze 't goed. Volkomen waar, kijk maar weer oens bij „Rijnstroom" naar dio straatver- breeding. Als dat oude hek eens wegge broken is, zal dat daar geducht opknap pen. 't Is noodig ook. Met het tegenwoor dige snelle autoverkeer ben jo je leven in die nauwe straten haast geen oogenblilc meer zeker. Ja, uitkijken en dagen tellen is thans de boodschap. Nou tot ziens. bonjour! v. Inkoop vereen iging. Do inkoop ver- eeniging „St. Antonius" hield dezer dagen haar gewone najaarsvergadering. Deze vergadering was in hoofdzaak belegd, om den brandstoffeninkoop te bespreken. Er waren vijf inschrijvingen, waarvan de heer Bol de laagste -was. De vereeniging verstrekt bij deze groote levering de brand stoffen aan de leden ver beneden den gel denden handelsprijs; voorwaar een mooi succes. •*[-«#■ t Personalia. Bij het Kantongerecht alhier werd g'sferetn Mr. Loke geïnstal leerd als ambtenaar van het Openbaar ■Min n'ster ie. Harmonie Leo XIII. De harmonie- vereen. Leo XIII hield Donderdagavond haar zesde jaarvergadering. De Voorzit ter heette inzonder den Directeur, deu heer van der Kaaij, welkom, die de ver eeniging als zoodanig op een hooger peil weet te brengen, gezien bet succes, be haald op het concours te Nieuwkoop, waar voor het eerst in de 4de afdeeling een eersten prijs werd behaald. De secre taris bracht een keurig jaarverslag uit, "dat met applaus werd begroet. De pen ningmeester sloot zijn boeken op 31 Aug. met een voordelig saldo van f 26.64 De hoofdpunten ter bespreking waren het festival te Hazerswoude op 24 September a.s. Met algemeene stemmen werd beslo ten, hieraan deel te nemen. (Leden doet uw best!) Dan kwam aan de orde de tot nader vast te stellen datum der te houden uitvoering in October. Besloten werd op deze uitvoering geen verloting of lintjes- verkoop te houden terwijl in den loop der volgende maand de bode de jaarlijksche donatiegelden zal innen. Wij vertrouwen dat alle donateurs hieraan willen voldoen; dit zal z-k?r tot instandhouding der ver eeniging lijdragen, omdat juist een har- monievereeniging groote offers vraagt. Vergaderingen. Zondagmiddag half vijf heeft de jaarvergadering plaats in de oude school van den R. K. Transportar beidersbond afd. Alphen. Alle leden be- booren dan tegenwoordig te zijn. Maandagavond 8 uur, jaarvergade ring van de retraiteclub; niemand ver- zuime. „Eerbied in Gods huis." Zondag 20 September: Vroegmis 123, Hoogmis 45, Vespers 6. Aanrijding. Een hevig glas-rinkelen deed gistermiddag omstreeks vijf uur de bewoners der Brugstraat opschrikken. Wat bleek het geval? Een auto, die aldaar passeerde, reed tegen een handwagen aan, de gevolgen bleven niet uit, de wagen werd door de etalageruit gedrongen van het goud-, zilver- en uurwerkmagazijn van de firma Jonkergouw, waardoor de ruit geheel werd verbrijzeld en aanzienlijke schade werd toegebracht aan do geëtaleer de artikelen. Aan wie de schuld is, zullen we buiten beschouwing laten, doch 's is een zeker feit, dat onze nauwe Brugstraat zich sinds lang niet meer kan aanpassen aan het snelle verkeer van den tegenwoor- digen tijd en wil er ernstiger worden voor komen, dan dient er, dunkt ons, spoedig te worden ingegrepen om aan dezen onhoud- baren toestand een einde te maken alvo rens het te laat is. Onbestelbare brieven en. briefkaarten, van welke die of zenders onbekend zijn, te rne© nrbv am gen. in de eerste helft der maand September. Brieven. Binnenland. K do Jong, Roelof- orendsveen: J. S. Gerrit en, Den Haag; Bureau v/d. blad G 1238, Amsterdam; Direcleur R. E. T M., Botterdam. Briefkaarten Binnenland. Begon, Ni ou we: joerk IJssél. Briefkaarten Buitenland: Gre's'ofer, Wien 10 bezirk. Geboren: d. v. H Dissel en Bannink. d. v. A. H. N. van Frankfoort en Pouw. z. v. J. G. van der Post en Romijn. d. van G. de Gans en Visser. z. v. G. G Veerman en Bos. z. v. E. M. Waarden burg en van der Voort. z. v. Z. Tuinen- burg en Bezemer. z. v. A. Jongeleen en Geers. Overleden: J. de Bruin, echtgenoote van S. 'G. van der Spelt 68 j. M. de Vlieg d. 9 j. G. Rademaker jm. 42 j. Gehuwd: P. van Arkel jm. 31 j. en W. Houtman jd. 24 j. BODEGRAVEN. Personalia. Voor het examen Vrijo- cn ordooefeningen slaagde gisteren de heer W. v Tngen alhier. Winkelweek. Naar wij vernemen zal de a.s. Winkelweek niet gehouden worden van 1623, maar van 1522 October. .Geboren: Pieter z. van J. G. Hakken berg en L. van Woerden. Hendrik zoon van D. van de Pel en van B. van WinkcL Gevestigd: A. J. M. Boodenrijs, van 's-Giavcnhage. Jan van Goor, van Bleis wijk. A. A. Konijn, van Alphen aan den Rijn. A. J. Verkleij en echtgenoote van Reetiwijk. A. H. Baelde, van Mijdrecht. A. van der Heiden eu echtgenoote, van Hazerswoude. J. Luuring, van Hazers woude. Vertrokken: J. Teekens naar Zwam- merdam. G. P. van der Star naar Rot terdam. G. P. Rutten naar Waddinx- veen. J. van Hof naar Alphen aan den Riju. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Gemeeniebegrcoting voor 1926. Vaststel hing rooilijnen. Hcf- fingspercenlage gem. inkomsten belasting. De Baad dozer gemeente kwam ter avond in openbare verg.ideri.ng Dijeen. Aanwezig alle ledern. Voorzitter burge meester G v. d. Valk Bouman. Do notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van Ged. Stalen ie bericlht ontvangen, dat de nieuwe bouwverordening, welke de raad in zijn vergadering van 26 April vas's'c'de, ia goedgekeurd. Nadat nog enkele andere stukken vjor kennisgeving zijn aangenomen., komrt de gom een t ©begroeting voor 1926 in behan deling. De heer Klaver heeft eenige bezwaren. Er moet meer worden gedaan aan de ver- Ingezonden Mededeeling. C.& A. ZETTEN 'T NAJAARSSEIZOEN IN. Nu September weer in het land ia, be gint ieder uit te zien naar kleeding voor herfst en winter. Met frisschen moed heb ben G. A. zich uitgerust tot hervatting van den strijd tegen dure kleeding. Hoe meer G. A. het publiek aanbieden, hoe meer het publiek van hen verwacht. Op hun beurt zijn G. A. niet tevreden wan neer zij aan die verwachtingen slechts voldoen: zij zijn vastbesloten dit seizoen weer verre te overtreffen wat zij in vorige jaren reeds tot stand hebben gebracht. Nauwelijks is de nieuwe mode uitgekomen, of G. A. bieden het meest aantrekkelijke in schier eindelooze variaties van model len, kleuren en garneeringen. Zóó groot is de sorteering van hunne enorme voorra den, dat ieder precies kan kiezen wat haar of zijn persoonlijken smaak het best past. Dat alleen maakt het koopen bij G. A. reeds tot een genoegen, maar de prijzen zijn zoo verbluffend laag, dat men hier irdefdaad mag spreken van een formeelen oorlog tegen dure kleeding. Overal waar G A. zich vestigen, worden zij verwel komd als de kampioenen der besparing op kleeding voor het geheele gezin. Geen wonder dus, dat het 6ucces van C. A. met den dag groeit, want behalve dat zij altijd rijk gesorteerd en verreweg het laagst in prijs zijn, kunnen hun goederen ook in kwaliteit gemakkelijk wedijveren met wat elders tegen veel hoogere prijzen wordt ge boden. Wij gaan dus wederom een seizoen tegemoet, waarin de leuze „C. A. is toch voordeeliger, ook voor Heerenkleeding" steeds meer veld zal winnen. 14421 betering van het weggedeelte, d irt de ge meente voor haar rekening heeft b.v. Ln de Toeslaan, waai spr. verbetering wenscht van de z g. trottoirs. Het verkeer is daar voor die voetgangers niet genoeg beveiligd, eniooik de loozing moet worden verbeterd. Anderzijds mceut spr., dat er op som mige plaatsen niet zuinig genoeg wordt geleefd, b.v. ten af.nzien van 'het onder wijs, al heeft de Voorzitter in een vorige vergadering gezegd, dat Leder dorp on der de gemeenten behoort, waar de laagste belastingen wo rellen betaald. De Voorzitter constateert, dat de hoeT Klaver maar in Let wilde weg heeft ge praat en geen. enk al bewijs heeft genoemd voor zijn beschuldiging. In de 35 jaar, dat spr. bier aan het hoofd sraat is de beer Klaver de eerste, d e meent te moe ten zeggen, dat er n:ert genoeg word't be zuinigd. Spr. zal dat dan ook gewoon naast zidli neerleggen. Wat de verbetering van de trottoirs betreft langs de Doo.daam, daarmede is reeds een aanvang gemaakt. Bij de woning van de wed. Wolf is dezer dagen een riool verbeterd. De begroot ing wordit vervolgens arti- kolsgowijze behandeld. Do post van f500 voor b'jdrage in de kosten van ziekenverpleging kon met f 100 worden verlaagd en dus op f 300 wiorden gebraoht, dank zij het werk der particu liere vereenig.ingen, die zich in dit opzicht zeer verdienstelijk maken. De heer Vervark informer rt verder naar de beteeken is van. een pos t ad f 80 voor de voorbereiding voor don militairen dienst. Dit geld woi I't slechts voorloopig ge voteerd. aldus de Voorzitter, voor een eventueel subsidie aan den Landstorm en- zoovoorts. Bij de post „schoolreksjo^" vraagt de beer Klaver, of er wel altijd bevoegd per soneel meegaat, dat in staat is om behoor lijk voorlichting te geven. Spr. heeft ge hoord, dat er gewone particulieren mee gaan. De Voorzitter zegt, dat de heer Kla.vea: waarschijnlijk de reisjeo naar Amster dam bedoelt Wat dart te heft, de heer v. Oosferhout, hoofd der O. L. school maaktt de re:s altijd mee. Waarom er met meer ondeiw'jzers meegaan is moei'Hik lo zeg gen. Misschien zijn zo all zoo d;kwijls in „Art.is" geweest. Do hoeT Vervark meent, dat liet subsi die van f 0.40 per k;irvd voor de Oranje schooikinderfeeslen wel op f 0 50 mag wor den gebracht. De straat collect en worden er ook niet beter op. Dit aal onder de oogen worden gezien. Momenteel slaat het nog nr'et voldoende vast, dart bij het huidig subsidie niet voldoende kan worden f eest gehouden Tens'olto wordt de begrootire vastge steld met een eindcijfer van f 67 722,93 in op'vangsten en uitgave i. Een voorgesteld1 wijziging van de be groot ng voor 1925 wordt goedgekeurd. Hier zijn bedragen van respectievelijk f90 on f 170 bij voor bi ld ra gen in do kos ten van Lager on M. U. lager ouderwijs, dat door Leiderdorptsóhe leer*] ing eu te Lei den wordt .genoten. De Voorzitter stelt dan aan de orde de vas'ste'l'ling van de rooilijnen. Voorgesteld-wordt de rocil'jn te bepa len voor wat betreft het traject Span- jaardsbrugVaJikbrug op 15 M. uit het hart van den weg; voor den Hoogmaden- schen weg op 9/4 M. uit het hart van den weg tot het meest vooruitstekende gedeel te van het te slichten gebouw, en voor de overige dorpsgedrelen op een na der vast te stelen afstand. De lieer Groenendijk is ten opzichte van den Munnik niet tevreden. De rooilijn moot nog 1 M. aan weerskant on achteruit, anders vreest spr., dat de gevels te dicht op den wog zuJ'en komen te s'uan tot schade van het aspect. Weth. Spbniter acht een wegbreedte van 19 M. genoeg. Evena'3 de hoeren weth. de Bruyne en v. Leeuwen, meent spr., dat men everdueole bouwers geen al te zware ïasten moei opleggen, door hen te nood zaken, tot den aankoop van een cfooter grond.gedeelie dan zij andere noodig r.ou- den heblien 't Is den lieer Groenendijk niet zoozeer om de wegbreedte te doen dan wel om de schoonheid van den weg, di© er onder zal lijden, wanneer de ge els te dicht op de straat komen te staan. Spr. stolt voor de breedte op 23 of 24 M. te bepajen. Dit voorstel wordt met 4—3 stemmen verworpen. Voor de hoeren Groenendijk, Klaver en Vervark. Heit voorstel van B. en W. is dus aan genomen. Do heer Klaver vraagt, boe het nu pre cies zit met d,:e dicflit op den weg staande gevels. Waarop de Voorzitter de bedoeling van bet betreffend artikel hoewel dit tot de competentie van B. en W. behoort, na der uiteenzet. De eigenaren zullen op de helft van de te dempen s^ot een hek mogen plaatsen, mits zij den aanlog bekostigen van het voetpad dat tussohen hst hek cox don groo- ten weg komt te liggen. De heer Klaver vraagt nog, of bij even tueel verbouwing vaai eenige vooruitste kend© gebouwen in d© v. d. Does-„straat" de gevels achteruit kunnen worden ge plaatst Bij gemeen over'eg wel, aldus weth. Splinter, an de s sechls via de onteige ningswet. Wellicht va'lt er in dirt opzicht nog wol goed werk te verrichten. Hierna komt de vaststelling van het hef- f'rbgspercenitnge voor de gemeentelijke in komstenbelasting voor 1926'27 aan de orde. Overeenkomstig het voorstel wordt be sloten bot percentage van 1 op Vi le bren gen. Hot gaat dus nog steeds naar omlaag. Nadart de Voorzitter op een vraag van den heer Klaver omtrent die verbetering van eenige, reeds eerder besproken wo ningen in de Wijd© Steeg een bevredigend antwoord heef; gegeven, en den heer Ver vark is toegezegd, dat de opzichter een onderzoek zal insteken naar de mogelijk heid van een verbetering van de afsluiting der LeiderdOrpsche brug, waardoor de wachtenden minder gevaar zuiUen loopen de balans tegen het hoofd to krijgen, wordit de vergadering ges'oten. NOORDEN. St. Barbara-vereeniging. Gisteren vergaderde de St. Barbara-vereenigine. Er werd besproken een regeling betreffende do begrafenis van jeugdige personen. Bij de Bestuursverkiezing werd in de vaca ture Bos gekozen de lieer H. Knaap. Tot voorzitter werd met alg. st. gekozen de lieer J. Baas. WOERDEN. Gemeenteraad. Gemeenterekening over T924. Kantoor gemeente-architect. Verhaal pensioenbijdragen. Gistermiddag om 2 uur kwam do Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester H. G. v. Kempen. Aanwezig alle/leden. Behoudens een kleine wijziging worden de notulen onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken zijn o.m. gemeenteverslag over 1924, winst- en ver liesrekening bedrijven; verslag van de werkzaamheden van den Keuringsdienst van Waren te Leiden; de goedkeuring door Ged. Staten van do wijziging begrooting 1924, alsmede een verzoek van de gemeente Zoeterwoudo om adhaesie aan een adios tot afschaffing van den Zomertijd, hetwelk de Voorz. voorstelt voor kennisgeving aan te nemen. De heer v. Tuijl kan hiermede echter niet accoord gaan. De heer Sonneveld, hoewel sterk te genstander van den zomertijd, vindt het, gezien den geringen invloed, welke van één enkele, betrekkelijk kleine gemeente uitgaat, raadzaam het verzoek voor ken nisgeving aan te nemen, hetgeen ook na stemming het gevoelen van de meerder heid d.er raadsleden blijkt te zijn. Verder is ingekomen een dankbetuiging van den heer Bastmeijer voor het leggen van een trottoir vóór zijn woning in de Voorstraat, terwijl adressant tevens vraagt doortrekking van het trottoir, welk verzoek de Voorz. wil renvoyeen naar B. en W., waartoe besloten wordt. Volgt aanbieding geraeenterekening over 1924, houdende de volgende bedragen: ge wone dienst, ink. 356.191.83i; uiig. 322.537.01; per resto batig slot 33.C54.82i; knpitanldienst inkomsten 170.755.58; uitg. 166.680.60, batig slot 4074.98. Aan de orde is punt 2 der agenda: Voor stel van B. en W. om onbewoonbaar te verklaren het perceel v. d. Erven J. Groe nendijk, pannenbakkerijen 129. Na eenige bespreking z. h. st. aangenomen. Volgt voorstel van B. en W. om afwij zend te beschikken op het adres van de fir ma Lunenburg en de Zeeuw, waarin o.m. gevraagd wordt vermindering van keur loon voor pinken, graskalveren, geiten en veulens. Uit billijkheidsoogpunt is de heer Son neveld tegen afwijzende beschikking, wel ke opinie door eenige andere hecren ge deeld wordt. Tenslotte wordt bet voorstel van B. en W. met 7 st. vóór en 6 tegen aanvaard. Tegen de hoeren Groenendijk, Smorenburg, Sonneveld, v. Tui jl, do Wit en Blom. Goedgekeurd wordt ingevolge een adres der politie om vergoeding overwerk tijdens vacaiture Bosch huizen, aan elk der agen ten 50 toe te kennen. Volgen reclames schoolgeld en honden belasting. Een adres van de Commissie van beheer der Geref. Kerk inzake het aanbrengen van transparante torenklokplaten en het leveren van gratis-verlichting wordt z. h. st. afgewezen. Een voors'.el om B. en W. tP machtigen tot het doen van nieuwe aansluitingen op gas-, water-, en electriciteilsleiding als- mode om te doen aansluiten de wed. J. Brak en het Ziekenhuis aan den Nieuwen- dijk, verwekt eenige bespreking. De heer Sonnevpld pleit voor voldoondo voorziening van licht en water in de bui tenwijken, vooral van water. Naar aan leiding hiervan wijst de heer Zon op een indertijd gevoerd debat over de watervoor ziening aan don Utrechlschen weg. Toen werd gezegd: „Men kan die menschen niet de hqpgo kosten laten betalen, omdat ze tö vér van de hoofdleiding afliggen". D« Voorz. stelt voor dit punt nader te doen bespreken in de commissie voor publieke werken. Goedgekeurd wordt een voorstel tot het' aangaan eener g^eldleening voor 10 jaar, voor de kosten, 'benoodigd voor de ver nieuwing van do dienstleidingen der gas fabriek. Over punt 8: voorstel van B. en W. tot het doen houwen van een dubbelwandig houten kantoorgebouw voor den ge meente-architect op het exercitieveld voor een bedrag van 1200, wordt druk gediscussieerd. De heer Zon is van oordeel, dat het te genwoordige lokaal groot genoeg zal wor den, indien men de twee schrijfbureau's er uit verwijderd en in 't midden do teeken tafel plaatst. De heer Sonneveld stelt voor nader te onderzoeken of het vroegere po li tie-bureau niet voor dit doel kan worden gebruikt, waarop de Voorz. antwoordt, dat het grootste bezwaar tegen dit gebouw is de geringe hoogte. Wethouder Kalsbeek is tegen het voorstel van eenige hoeren om do z.g. trouwzaal ton raadhuize voor ar chitecten-kantoor te bestemmen. Spr. noemt dit een bekrimping van het huis* houden dor gemeente en geen rechte be zuiniging. Daar verdere besprekingen geen nieuwe gezichtspunten goven, stelt weth. Kals beek voor, dat de belrokken commissie twee of drie bouwkundigen uit de gemeen te over de al of niet geschiktheid van het gewezen politie-bureau zal doen oordeelen, hetgeen wordt goedgekeurd. Bij acclamatie werden voor de Verschil lende commission benoemd de volgende heeren: voor de Bedrijven: J. Zon, P. J. v. Eeijk J. de Kruif en K. E. Roseboom; voor de Financiën: J. de Kruif, A. A. Smorenburg, G. J. v. Eijk en K. E. Boze-» boom; voor de Openbaro Werken: D. t. Tuijl, A. Smits, H. de Wit, G. Sonrevelt en J. Zon; voor de Strafverordeningen: A. A. Smo renburg, J. Blom, J. Zon en D. v. Tuijl; voor het Grondbedrijf: J. Zon, A. Smits, G. Sonnevelt, H. de Wit en D. v. Tuijl. Naar aanleiding van een adres van do gymnastiek- en athletiekvereon. „Bato" om ontheffing of verlaging van zaalhuur stelt do héér Zon voor alleen de helft van de 7^1 al huur kwijt te schelden. De hoor v. Lijk wil genoemde vereeniging gewoon subsidie laten vragen. Weth. Kalsbeek acht het doel der vereeniging, dat meer gericht is op spel en vermaak, dan op lichamelijke opvoeding der Woerdensclie jeugd, niet van dien aard, dat gemeentesteun moet verleend worden. Daarna wordt het advies van B. cn W. om afwijzend te beschikken met vrijwel algemeene stemmen aanvaard. In behandeling komt: verhaal 5 pen sioenbijdragen. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Jan. 1926 tot heffing over lo gaan. Een verzoek tot onthouding van hef fing was ingekomen van lo. allo ambt©' naren in dienst der gemeente en 2o. be stuur Nod. Federatieven Bond van perso neel in openharen dienst. De heer Smit wil beslissing uitstellen tot de begrooting is vastgesteld, hetgeen den lieer Kalsbeek niet kan bevredigen. Laatst genoemde wil uit billijkheidsoogpunt op 't voorstel van B. en W. ingaan, opdat niet meer de ambtenarensalarissen als sluit post der bogrooting zullen worden ge bruikt, doch de inkomstenbelasting. De begrooting is sluitend gemaakt op een zeer hoog peil, dat echter verlaagd moet wor den, daar do belastingen en vooral d© gemeentelijke hoofdei, omslag omlaag moe ten. Na eenige bespreking wordt het voor stel van B. en W. mof do heeren Smit, v. Eijk en Zon tegen aangenomen. Besloten wordt vervolgens ovpi te gnan tot verkoop van den door P. G. Karsdorp aangevraagden grond in de Steenkuilen, groot 144 M2. togen ƒ3.50 per M2. In Jpgenstelling met het advies om niet over te gaan tot verkoop van de door J. Verheul aangevraagde gronden, grootrosp 1800 en 1200 M2., wordt thans door I». en W. geadviseerd deze verkoop wel Ie doen geschieden. De heer de Wit stelt voor, voor de eer ste 1800 M2. 3.25 en voor de rest 3 per M2. te laten betalen, welk voorstel mot d© heeren Blom en Zon tegen, wordt aange nomen. Volgt aanbieding rekening bedrijven 1924. Op zijn verzoek wordt aan dr. W. J. Slagter eervol ontslag verleend als ge meente-arts. Weth. Kalsbeek en de Voor zifter spreken met veel waardeering over hetgeen door dr. Slagter altijd als geineon- te-arts is gedaan en erkennen met volle in stemming van den Raad zijn buitenge wone verdiensten in die functie. In de ontstane vacature van gemeente geneesheer wordt na herstemming be noemd dr. H. J. Verhagen (andere candi- daten dr. A. E. v. Dishoock en dr. P, E. Verkerk). De gekozene verkreeg bij de her stemming 7 st. Dr. Verkerk 6 st. Na een vrij onbotcekenende rondvraag volgde sluiting. Aangehouden. Gistermorgen werd door de politie a'hier aangehouden een drietal personen verdacht vtan verschil-» lende inbraken te Rotterdam. 'Breda enz. Hun signalement was door de politic per radio ontvangen. ZOETERWCUDE (H.-R.) Feestavond. Donderdagavond word in de groote zaal van het Patronaatsge bouw door den Zeereerw. Heer Pastoor Meijer aan allen, die hadden medegewerkt1 hij de luisterrijke viering van zijn zilveren Priesterfeest oen feestavond aangeboden Na een kort openingswoord van Pastoor Meijer, word een bioscoop-voorstelling ge geven, met als hoofdfilm „Andreas Go fer". Door de gemengde zangvereenigitig werden eenige zangnuinmerajes op ver dienstelijk© wijze gezongen. Onder de pau ze werden allen door den Pastoor ont haald.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3