de standplaats zijn geweest vam Jan de Bakier, dae daar d» Reformatie zou heb ben gepredikt. Historisch ie dat minstens genomen aanvechtbaar. Maar men heeft bet ale vaststaand aangenomen en daarom bs gisteren te Woubrugge een gedenksteen on Ihuld ter nagedachtenis van heit feit, dat Jan de Bakker 400 jaar geleden te 's-Gra- venhage is om het leven gebracht. Men had daar reeds in 1910 een monument, een hardsteenen bank geplaatst. Op initiatief echter van den burgemees ter van Woubrugge, den heer J. G. Bau- mann, Da. Joh. Kijne en den heer O. G. ran Heinessen, heeft zich toen een her- denkingscoanité gevormd, dat de plaatsing van een gedenkteeken met go"ed gevolg beeft kunnen voorbereiden. Gastermiddag, om vijf uur, heeft deze plechtigheid plaats gevonden op het voor plein van het kerkgebouw, der Ned. Herv. Gemeente, waar in den kerkmuur de ge denksteen is ingemetseld. De steen werd onthuld door den burge meester, den heer J. C. Baumann, aLs voorzitter van het comité, die daarbij een gedenkrede uitsprak. Het doodvonnis, aldus spr., door het Hof van Heiland te 's-Gravenhage den 15en September 1525 over den eersten Noord- NederlanidBohen martelaar dei- Hervor ming, Johannes Pietonius, geveld, is een vonnis, dat ons bij het lezen neg steeds tot in het diepste van onzen ziel ontroert. Helaas, wij weten het maar a'l te goedi, dat het werd uitgesproken Over den man, die in de plaats onzer inwoning pastoor ia geweest in de kerk van het thans verdwe nen, maar niet vergeten dorpje Jacobs- woude; over den man, die in dr'e kerk voor de eerste maal openlijk van den kansel af de Neije leer heeft durven prediken. En de beul van Haarlem bond den mar telaar aan de paal en hing het zakje met buskruit om zijn hals. De droge, met olie overgoten elzetakken, opgepookt, vlamden hoog op, het kruit ontplofte Zoo was het einde van hem, die met een rotsvast geloof op den brandstapel stond, en in de a'lei-laatste minuut nog stamelend sprak: „In U Heer, heb ik geloofd en in der eeuwigheid zal ik niet beschaamd wor den." (Dat Jan de Bakker levend is ver brand is ook al weer niet historisch. Red. Ii. Cry Wij zijn samengekomen, om getuigenis af te leggen', dat protestanitsch Nederland zijn geloofsmarteloren niet vergeet. Mij is de eer toegewezen den steen te mogen onthullen toegewijd aan de eerbie dige nagedachtenis van Jan de Bakker. Op mlij rust de plicht, als voorzitter van net uöühuie ter neruensmg van oen aooo van dezen martelaar, heeren Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente te Woubrugge oprechten dank te betuigen voor den steun en welwillendheid in deze verleend en be toond, waardoor het mogelijk is geweest deze eenvoudige, maar tevens gewiohtige en ernstige plechtigheid te doen plaats vinden. Hierna werd de zwart-marineren ge denksteen zichtbaar, waarop in witte let ters het volgende opschrift is gegrift: „Toegewijd aan de eerbiedige nage dachtenis van Jan de Bakker (Pisforius), geboren te Woerden in 14-99. als pastoor werkzaam te Jacobs wou de in. 1522, om zijn trouwe belijdenis van het Evangelie van Gods genadie te 's-Gravenhage levend Verbrand den lödien September 1525". Hij sprack zijn broeders soo liefT lick aen: „Ik gae U voren, volcht ghij mij Zij antwoorden met ghesamgen: „Och, broeder, strijdt vroom on vreest U niet: Christus sal U ont- fanghen". Woubrugee (Jacobswnude) 1525—1925. Gisterenavond is er 'n b'jeenkomsf in de Ned. Herv. Kerk gehouden, waarop de. Gunst uit Woerden het woord voerde. Zonder licht. De gemeente Woubrug- |e heeft gisterenavond van 7 uur tot on geveer 10 uur in het donker gezeten tenge volge van een storing in het electrische ka belnet. De herdenking in de Herv. Kerk van Jan de Bakker ondervond daarvan grooten hinder. Toch beeft ds. Gunst uit Woerden Oen gedachtenisrede kunnen houden, door dat men gebruik maakte van een olielamp. DE RiJW STREEK ZWAMMERDAM. Gemeenteraad. Voorschot bijzondere scho len. Bespreking uitbrei dingsplan. Voorstel tot verplichte winkelsluiting. De Raad dezer gemeente kwam gisteren In openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester P. Hoogen- boom. Aanwezig alle leden. Na opening door den Voorz. heeft een onderzoek plaats van den geloofsbrief van den heer A. v. Wijngaarden, die na een door de daartoe benoemde commissie uit gebracht rapport als raadslid wordt be ledigd. Hierna wenscht de Voorz. liet nieuwe raadslid geluk met zijn intrede in den Raad, waarvoor de heer v. Wijngaarden dank zegt. Volgt voorlezing van de notulen der vo rige vergadering, welke ongewijzigd wor den goedgekeurd. Onder ingekomen stukken is een schrij ven van den heer A. W. van Beek. d.d. 30 Juni j.l., waarin deze mededeelt, dat hij öntslag neemt als raadslid. He Voorz. spreekt hierop eenige woor den van dank en waardeering voor het Vele, dat de heer Van Beek, niettegen- Itaande zijn zeer drukke praktijk als ge neesheer, in de 6 jaren, dat hij deel uit maakte van den Raad, in het belang der gemeente heeft gedaan. Vervolgens is aan de orde: wijziging ge meente-rekening dienst 1923. jHe Voorz. zegt dat Ged. Staten hebben teruggezonden de gemeente-rekening over het dienstjaar 1923, waarbij eenige op merkingen van administratiéven aard wor den gemaakt. Ged. Staten verzoeken de hierdoor noodige wijzigingen aan te willen brengen, waarna goedkeuring der reke ning zal volgen. B. en W. stellen voor aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te komen en de rekening aldus gewijzigd weder in te zenden, waarmede do Raad zich kan vereenigen. Na aanbieding gemeente-rekening dienst 1924 volgt wijziging begrooting dienst 1925. Voorgesteld wordt eenige wijzigingen aan te brengen in de begrooting voor het loopende dienstjaar. Conform met alge- meene stemmen besloten. 8. Vaststelling voorschot, te verleenen aan de besturen der bijzondere 6cholen, ingevolge art. 103 der Lager-Onderwijs- wet 1920. Besloten wordt op grond dier bereke ning de navolgende bedragen uit te kee- ren: Aan de Vereeniging tot bevordering van Chr. Belangen 450. Aan de Vereeniging Ned. Herv. School met den Biibel 400. Aan de Vereeniging Zusters Francisca nessen v. d. St. Jozefstichting (voor de R. K. Meii iezsch nol Afd. A ca wo on L. -O-V 500; aan dezelfde Vereeniiiae voor de R. K. Meisjesschool Afd. M. U. L. O. nihil, daar de opbrengst der schoolgelden het bedrag der vergoeding te boven gaat en voorts aan het R.-K. Par. Kerkbestuur der St.- Willihrorduskerk, voor de R.-K. Jongens school f R50. Te zamen alzoo een bedrag van 2000. 9. Verzoek van W. van Doorn, te Reeuwijk om een bijdrage van ƒ4000 ter verkrijging van een plaatsje, ingevolge de Landarbeiderswet. Het bedrag van 4000 wordt gevraagd tot aankoop' van een stuk land ter grootte van 1 H.A. 30 A. en 50 c.A.; de koopsom daarvan bedraagt ƒ15000, benevens ƒ2500 voor het bou wen van een woning. Na eenige bespreking wordt besloten het verzoek af te wijzen. Volgt voorstel tot restitutie van ƒ120,82 aan de leden der voormalige Brandstof fen-Commissie. De leden der voormalige Brandstoffen- Commisie voor deze gemeente en de ge meente Bodegraven, hebben een aanschrij ving van den lands-advocaat ontvangen om 20 pet. van het batig saldo der reke ning van bedoelde commissie alsnog te storten in *s Rijks kas. Besloten wordt aan de leden het bedrag dier storting, zijnde voor deze gemeente ƒ120,82, te res- titueeren. Tot leden der commisie tot het nazien der gemeente-rekening dienst 1924 en der gemeente-begrooting dienst 1925 worden aangewezen de heeren: J. Hoeks, J. van Vliet en A. van Wijngaarden. Aan de orde is bespreking uitbreidings plan. Het uitbreidingsplan der gemeente, wat betreft het gedeelte Overtocht en Oud-Bodegraven, komt nu In behandeling Het resultaat der besurekineen, daarom trent gevoerd, Is, dat B. en W. worden ge machtigd deze aangelegenheid verder uit te werken. Voorstel tot verplichte winkelsluiting. Ingekomen Is een adres van de Vereeni ging van Handeldrijvenden te Bodegra ven en Zwammerdam, gevestigd te Bode graven, met verzoek eenzelfde verorde ning op de winkelsluiting vast te stellen als In de gemeente Bodegraven bestaat. De Voorz. licht het adres nader toe. De bedoeling is te komen tot winkelsluiting des avonds te 9 uur (uitgezonderd Zater dagavond) en sluiting op Zondag. De meerderheid van het College van B. en W. is er voor om ook voor deze ge meente eene zoodanige verordening vast te stellen, vooral met het oog op de Zon dagssluiting. De Voorz. en Wethouder v. Muiswinkel zijn daarvan groote voor atanders. Na eenige discussie wordt de wensche- lijkheid overwogen om een verordening vast te stollen, waarin geen bepaling voor komt omtrent sluiting des avonds, doch ajleen de Zondagssluiting daarin op te ne men. De heer Linschoten zou gaarne zien dat de verordening geheel werd vastgesteld als in Bodegraven, om de deloyale con- ourrentie. Het voorstel van den heer Linschoten om ook de 9-uursluiting op te nemen in de verordening wordt verworpen met 5 te- gen 2 stemmen: vóór de heeren van Muis winkel en Linschoten. Het voorstel voor Zondagssluiting daarna in stemming gebracht wordt ver worpen met 4 tegen 8 stemmen. Vóór stemmen de heeren Linschoten. van Muis winkel en van Wijngaarden. Bij de rondvraag informeert de heer Hoeks hoe het staat met het trottoir aan den Overtocht. Do Voorz. antwoordt dat om zooveel mogelijk met de wenschen der bewoners aldaar rekening te houden, aan den inge nieur van den Rijkswaterstaat is gevraagd of het Rijk ook medewerking zou verlee nen indien de breedte van den weg daar ter plaatse op 5 a 5 1/5 in plaats van op 6 M. kwam. De ingenieur heeft evenwel bericht dat zulks niet ging. De heer Linschoten vraagt hoe het staat met do gaskwestie, daar de concessie binnenkort afloopt. De Voorz. deelt mede, dat het dage- lijksch bestuur destijds met B. en W. van Bodegraven een conferentie heeft gehad, waarbij toen door Bodegraven is verze kerd, dat het gezamenlijk mot Zwammer dam deze aangelegenheid tot oplossing zou brengen. Tot zijn groote verbazing heeft hij echter eenigen tijd daarna verno men, dat Bodegraven reeds een overeen komst voor een nieuwe concessie had ge sloten, zonder dat Zwammerdam daarin gekend was. Hij vond deze handelwijze minder vriendschappelijk daar toch in dè te Boelegraven gehouden bijeenkomst was Rodoazaven mat Zwammer dam gezamenlijk zou overleggen. Daarna is de heer De Liefde te Zwammerdam ge weest om een bespreking te houden over de gaskwestie en deze heeft verzekerd dat Zwammerdam inzake de gasvoorziening dezelfde voorwaarden zou krijgen als Bo degraven. Het wachten is dus thaus nog op die voorwaarden. De heer Edelman vraagt hoe ver de voorbereidende werkzaamheden voor de verlichting van den Tempel zijn gevor derd. De Voorz. zegt hierover met don burge meester van Reeuwijk te hebben gespro ken, die heeft toegezegd zich met den heer Edelman in verbinding to zullen stellen om te trachten gedaan te krijgen, dat 4 lantaarns worden geplaatst, die door Reeuwijk zullen worden geëxploi teerd De Voorz. antwoordt dat dit verzoek zal worden overwogen. Do heer Van "Wijngaarden vraagt nog of er een bepaalde rooilijn voor het Dorp en de Dammebuurt is vastgesteld. De Voorz. zegt, dat de provincie en Rijnland hieromtrent ook medezeggen schap hebben en zal daarom bij de be voegde autoriteiten daarover inlichtingen Inwinnen. Hierna sluiting. BOSKOOP. Op hol. Toen de landbouwer v. d. W. zich Maandagmiddag vanaf de weide met paard en wagen huiswaarts begaf, is het paard ter hoogte van den Reierskoopschen weg op hol geslagen. De dienstbode, die zich ook op den wagen bevond, is er afge sprongen waardoor zij eenige ontvellingen aan arm en beenen bekwam. Bij de woning van v. d. W. is het paard tot staan ge bracht. NOORDEN. Kruisverbond. Maandagavond verga derde het Kruisverbond onder voorzitter schap van den heer Joh. Mourits. De op komst was goed. Als spreker voerde het woord de heer Bon. Spr. zeide, dat hij is gekomen om dooden op te wekken, wat niet meevalt, maar in dat geval nog te doen is. Het Kruisverbond en de Maria-Vereeni- ging in Noorden toonen geen leven en spr. hield een krachtig betoog om toe te treden lot een der beide vereenigingen en de Afd. Noorden weer tot bloei te brengen. Spreker hoopt, dat naast de Maria-vereeniging dan ook een Anna-vereeniging voor jeugdi ge personen zou worden opgericht. Na de pauze traden een vijftal dames der Maria-vereeniging op het looneel mei de voordracht „Muurbloempje", een vroolijk stuk. De dames speelden keurig en hadden haar rollen goed ingestudeerd. Na dit spel werden eenige zangstukjes met pianobege leiding gegeven door mej. Mourits. De pastoor willigde het verzoek van den voorzitter in om een collecte te mogen hou den tot dekkttrg der onkosten. Deze collecte bracht 11.50 op. Met een woord van dank tot de aanwe zigen werd de vergadering gesloten. Tuinbouwcursus. Het bestuur van de L. T. B. is voornemens, dezen winter een cursus te geven aan volwassen tuinders over het onderwerp glasteelt. Er moeten zich minstens 20 personen aanmelden. Zij die in het bezit zijn van een diploma en den leeftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt, worden ook toegelaten. ZOTERWOUDE (H. R.) Schoolfeest. Gisteren was heit voor de kinderen van de St. Bernardusechool een bijzondere feestdag welke hun nog steeds t!e wachten stond van het rijveren Priesterfeest van Pa&tooT Meijer. De dag werd begonnen met «en H. Mis waaron der al gem eene H. Communie der kinderen. Na. de H. Miis werden de kinderen op de echoed ruim onthaald Om 9 uur werd Pas toor Meijer door de zes oudste leer lingen opgehaald aan de pastorie. Bij aankomst dn die groote zaal van het patronaatsgelboaiw werd door de kin deren op verdienstelijke wijze een wel komst lied en een tweestemmig Feestlied gezongen, waarna verschillende gedichten, en samenspraken op waardige wijze wer den wongedragen. Door een der leerlingen weid namen® alle knderen a-ls huldeblijk aangeboden een prachtige bloemenmand. De hierop volgende bloemenhulde, be staande uit Geloof, Hoop en Liefde door 3 zusjes was zeer mooi. De geheeie voormid dag werd gevuld met gymnastische oefe ningen. zang en, muziek, waarvan niet al leen Pajloor maar ook de commissie en verschillende oudiers hebben genoten. Na afloop dankte Pastoor Meijer de kin deren voor deze schoome hulde, alsmede het ondiorwijzend personeel, dat hieraan zoovel zorgen had besteed. Als belooning werden in die namiddag een poppenkast- ver toon in,g en eenige goocho1 toeren gege ven, waarbij de kinderen schaterden ven het lachen. De .v hoolklndercn hebber» aldus op vroo- lijke wijze gevierd het zlveirem Priester feest van hun Pastoor. RECHTZAKEN Een burgemeester voor den rechter. De lieer F. P., burgemeester van Uit hoorn, was in verzet gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Hilver sum, waarbij hij werd veroordeeld tot 100 boete 6ubs. 50 dagen hechtenis en intrekking van de bevoegdheid om een motor te besturen voor den tijd van 1 jaar, omdat bij op een Zondagmiddag op den drukken Amsterdamschen straatweg bij Naarden, zoo hard had gereden dat de veiligheid van het verkeer werd belem merd en in gevaar gebracht. Door het roekeloos rijden op dezen zeer drukken weg met een snelheid van 60 70 K.M. per uur, werd een vrachtwagen met 18 personen aangereden en zwaar bescha digd. P. was in verzet gekomen omdat hij niet accoord ging met de tenlastelegging en ofndat het hem als officier van het motor corps zeer onaangenaam was dat hem het rijbewijs voor een jaar is ontnomen. Hii erkende iutusschen ennoodte met di* groote snol beid te hebben gereden. De chef der Naardensche politie ver klaarde dat hij bekend staat als eevi zeer snel rijder en na het proces-verbaal is bekl. nogmaals aangehouden wegens het te snel rijden op bedoelden weg. Om den chauffeur van de vrachtauto te hooren, is de zaak uitgesteld. SPtQUT VOETBAL. DI0C. HAABL VOETBALBOND. R. K. S. V. „Leiden". Morgenavond, dus Donderdag, houdt de R K. S. V. '„Leiden" haar jaarlijksclie al- gemeene vergadering in de bovenzaal van de St. Josephsgezellen Vereeniging. Aan alle leden werd reeds per convoca tie mededceling gedaan en verzocht in ver band mot de belangrijke agenda zeker aan wezig te zijn. De donateurs hebben op deze vergade ring ook toegang aan wien bij dezen kennis gegeven wordt. R. K. Sportver. Wilhelmus. Maandagavond is op initiatief van don Rondsadviseur Rector Braakman, im de bovenzaal van, hot statdonskoffiehuis te Voorburg een buitengewone algemoene vergadering gehouden van de R. K. SporL vereeniging Wilhelmus. De voorzitter, de heer J. Luytcn, zeide dat dc Eerw. adviseur de leden van. Wil helmus heeft bijeen geroepen om te po gen een bevredigende oplossing te vinden in de gerezen moeilijkheden en gaf in verband bi ermede het woord aan den geestelijk adviseur van de vereeniging de WelEerw. heer Th. Sprengers. Deze zeide, dat het te begrjpen is, dat de geestelijke overheid zoo maar niet zon der meer mot het genomen besluit van de vereeniging accoord kan gaan Nadat spr. had gewezen op de talrijke klachten, welko de laatste maanden in de vereeniging zijn geuit over de lechn sche leiding van bo venaf, hét gemis aan belangstelling enz. memoreerde liij do laatste Bisschoppelijke oommunicanda, waarin uitdrukkelijk ge- eischt, de noodige medewerking, zoowel der geestelijke overheid als der ouders, waarvan spr. voor de toekomst veel suc ces verwacht. Het iis sprekers overtuiging, dat deze Bisschoppelijke boodschap ia gegeven na nijp overleg en nadat mgr. dé zaak van alle zijden heeft bekeken. Spr. komt dan tot de vraag wa' de prak tische gevolgen zullen zijn, als Wilhelmus bij- haar plan blijft om met het 1e elftal riet meer in Boonusch verband uit te ko men. Dan zou Wilhelmus moeten worden ontbonden, ten/zij de vereeniging zich kan handhaven met het aantal leden, dat haar dan nog rost on dit willen spelen zooals de Bisschoppelijke bepa'ingen dit om schrijven. Nu er op gewezen is, dat e-r meer be langstel! 'lig voor de Roomsche sport moet komen, zal dit zeker zijn invloed heblien, ook op de .eiding in de R. K. F. Spr. gaat dan ook, na de boodschap van Mgr., met vertrouwen de toekomst tegemoet. Vervolgens kreeg Rector Braakman als adviseur van de D. H. V. B. het woord, die begon met te verklaren dat de Katho lieken alilijd gaarne offers heibben ge bracht al<s Voorschriften van hoogorharid dit. eischteai. Niet de leiding van bovenaf op de eer ste plaats, maar het tekort aan de noodiige belangstelling acht spreker de groote oor zaak, dat dé Roomsche voetbalbewegnf o&t at erker etaat, dan thans he4 geval ia. Nu Mgr. zoo duidelijk heeft gesproken, zullen zeker de vooraanstaande Katholie ken finantiieel en moreel hun steun ver leenen, wat voor de toekomst hoopvol atemt. Als bondsadviisour meent spr. er op té moeten wijzen, dat het owmogjliijik is om een Katholieke vereendginig te Mijven ate men met één elftal in neutraal verband gaat spelen en hij besluit met te zeggoni, dat het dé baak i®, van allen die dc .-port beoefenen, om dbor eendrachtige snnien-t werking de praotischo bezwaren op te hef-» fen, terwijl wij katholieken steeds ona principe boven alles moeiten stellen. Kap. Boonekamp, geestelijk adviseur van het district Den Haag, stelde nog da vraag, waarom Wilhelmus, als de club niet met hear eerste elftal in de R. K. F. kan. uitkomen wegens moreele en finan- tieele bezwaren, dan niet gaat spelen in den D. H V. B. Dat bef eek ent wel een; stap achteruit, maar een offer gebracht aan onze eerzucht heeft zeker zijn goede zijde. De voorzitter bracht den drie adviseurs dank voor hun woorden in het belang van Wilhe'mus gesproken doch verklaarde, dat deze hem net hebben kunnen overtuigen.. Spr. wilde probeoren om bij Mgr. dispen satie te verkrijgen voor óón jaar cm met het eerslo elftal in neutraal verband te mogen spelen. Do lager efftaïlen zullen dan in den D. H. V. B. blijven uil kom on. Nogmaals wees Rector Braakman er op, dat deze dispensatie door Mgr. riet zal worden gegeven, en spr. stelde dé vraag, hoe of de leden over de kwest:e denken n« de uiteenzetting thans gegeven. Namens de ieden sprak de heer van Oos- ten de verklaarde zich volkomen met do woorden van den voorzitter te kunnen ver- oenigen; indien Wilhelmus in dé B. K. F. moet blijven spelen, beteelkenjt dit den dood der vereeniging. Nadat d© geestel'jfoe adviseur van Wil helmus do vergvadoriiTig verzoéht had zich nu eens uit te spreken over het voorstel van den adviseur van het Haag.«vl»i» dis trict, nJ. hot spelen voor een jaar in den D. n. V. B., waartegen de spelers varn liet eerste elftal zich verzetten, verlieten do adviseurs Rector Braakman on kap. Roo- nekamp de vergadering. Aan, hot slot van de vergadering te^dé de voorzitter, de heer Lnylon, de nadruk kelijke verklaring af. dat hot b?i Wilhel mus nimmer de bedoeling is geweest en. flPg_niet is. om ongehoorzaam te-ziin aan. dé Bisschoppelijke bemalingen, maar. zoo als d© zaken in de R K. F. moment cel staan, ie het voor Wi'helmus onmogelijk om aan de voorschriften van den B'ss^hop gehoor te geven. Wat er gedaan moet worden, als de d»s- pensatte wiet wordt verkregen, weet spr. niet, maar hij hoopt dat ook dan a'lcn hun Kathol:ek principe zu'len hoog hou- dén en niet zonder moor zullen wegloopen. In verband met oen berteht in de toont Illustratie" dat W'Mhe'imue ir't dén Rnom- sehen Bond zou willen weg.lnonen, zoet dit heer v. Oosten nog. dlut bij Wilbe'mus '':t plan mmuter hooft voorgezeten. Tanig reeds voor de laatste Bisschoppelijke co-n- municainda bekend worden was mus besloten dit seizoen n'et m de B K. F. maar vel in den D H V. R uit Ie ko men, aan gezien dé B. Tv F -commot:tie van dé vereeni (ring te o-roote offers c'sehte. ..Msb" NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. A. S. C.—A. D. O. A.s. Zondag speelt A. S. G. een vriend- schappclijken wedstrijd aan do Kompennor- straat tegen A. D. O. I uit Den Haag, 2do klas N. V. R. A. D. O. zal zonder W. Tap uitkomen. De Engclsche League Maandag zijn gespeeld voor do lo di« visie: Tottenham H.Cardiff City 12 Voor de 2e divisie: BlackpoolDarlington 01 Oldham Athl.Stoke City 72 Port ValeBarnsley 30 Preston N. E.Middlesborough 10 SwanseaStockport 40 Wolverhampton W.Southshield 20 LAWN-TENNIS Najaarswedstrijden L. T. C. Bij de voortgezette wedstrijden der Leid- sche L. T. G. werden de volgende resul taten verkregen: Open Heeren-Enkclspel, late ronde: J. Pel si. Maggy 86, 97; Th. Vervloet sl. B. L. Yaps 62, 63. 2e ronde: J B. Agerbeek sl. H. Zayer 97, 6- -1. Gemengd Enkelspel met voorgift, 1e ronde: J. Pel 3/0) sl. O. Pop (+15) 6—2, 6—2. Heeren dubbelspel, lo ronde: H. van Senus en P. van Nierop sl. W. Thomas en II. Zaayor 64, 16, 62. 2e ronde: J Wamsteker en Lieuw sl. H. K. Jouw en Keuls 8—6, 2—6, 7—5. ZWEMMEN Over het kanaal De Egyptische zwemmer, Helmy, begon Maandagmorgen 6.10 'n poging om het Kanaal over te zwemmen, doch hij ie er evenmin in geslaagd het Kanaal over to zwemmen. Op 81 mijl voor Dover heeft hij den strijd gestaakt. SCHIETEN Handboogwedstrijd België-Nederland Te Antwerpen heeft Zondag de eind- wedstrijd 1925 plaats gehad om den wis- selbeker op de banen van „Fidélite" al daar. De uitslag was: Nederlandsche twaalf tal 1870 punten, Belgische twaalftal 1810 punten, zoodat dus Nederland zijn voor sprong van 27 punton, welke het op dco eersten schietdag to Roosendaal behaalde, nog met 51 punten vergrootte en ander* maald en beker in zijn bezit mag houdem.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5