1 4 niet voor de helft, maar geheel wordt op geheven en zulks met 1 Mei e.k. De oorlogsbegrooting is uitgetrokken op 58.6 millioen, dat is f 220.000 minder dan vorig jaar, de marinebegrooting op f 43.7 millioen, dat is 2 millioen min der dan vprig jaar. .Na de vereeniging van de departemen ten van Oorlog en Marine zal de zee macht, die voor Indië bestemd is. ressor teeren onder het Departement van Kolo niën, terwijl die voor het Moederland zou kunnen worden beheerd door het Depar tement van Landsverdediging. Het ligt in de bedoeling de hoogere be velvoering te reorganiseeren. Vermoedelijk zal 1 Januari 1926 de be trekking van commandant van de Vesting Holland worden opgeheven. Koninklijke Besluiten Post- en telegrafie Bij Kon. besluit is aan den hoofd commies der posterijen S. de Witte, op zijn verzoek, als zoodanig eervol ontslag verleend, en is, met ingang van dien zelf den datum, de directeur van het post- en telegraafkantoor te Aalten L. Meijer eer vol van zijn tegenwoordig beheer onthe ven, zullende bij tijdelijk met andere werkzaamheden worden belast; zijn benoemd, met ingang van 16 Sept. tot adjunct-directeur bij den dienst der posterijen H. Rietema, thans hoofdcom mies der posterijen; en, met ingang van 1 October, tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Oss F. Scherpen- huyzen, thans idem te Treebeek; te Enk huizen J. H. A. Israël, thans hoofdcom mies der posterijen en telegrafie; te Steen- wijk G. Boomstra, thans idem te Uitgeest; te Coevorden W. A. Kloosterboer, thans idem te St. Anna Parochie, en te Helle- voetsluis J. Knape, thans idem te Venray. Dc R.-K. Kamerclub Het Bestuur De Roomsch-Katholieke Tweede Kamer club heeft in een gistermiddag gehouden vergadering het bestuur als volgt samen gesteld: voorzitter mgr. dr. W. H. Nolens; vice-president jhr. mr. A. F. V. van Sasse van Ysselt; penningmeester dr. L. N. Dec kers; eerste-secretaris mr. P. J. M. Aal- berse; tweede-secretaris G. J. Kuiper. Uitvoering drankwet Vaststelling van maximum aantal vergunningen Bij Kon. besluit is het maximum aantal vergunningen voor den verkoop van ster ken drank in het klein voor de hierna te noemen gemeenten met ingang van 1 Jan. 1926 vastgesteld op het cijfer, achter elk dier gemeenten vermeld, te weten voor: Rietveld op 2, Barwoutswaarder op 2, Boskoop op 6, Lisse op 10, Woerden op 12, Rceuwijk op 8, Veur op 7, Aalsmeer op 11 Bond van schilderspatroons In de algemeene~ vergadering deelt de voorzitter o.m. mee, .dat de laatste stak'ng de drie patroon so rganisaties 'f 32.000. heeft gekost De Bond van Nederlandsche schilders patroons houdt te Rotterdam zijn jaar- lijksche algemeene vergadering. Naar aanleiding van zijn 45-jarig be staan heeft de bond gistermiddag in het gebouw van de Vereen, een receptie ge houden. In den vooravond had in een der zij zalen van Plaats Lommerrijk te Hillegers- berg de ontvangst plaats van hoofdbe stuur en afgevaardigden en daarna nam ln de groote zaal de vergadering een aan vang. De voorzitter, de heer W. C. van As uit Sommelsdijk, hield een rede. Hij deelde o a. mede, dat uit de eindafrekening van de drie patroonsorganisaties in zake de staking gebleken is, dat deze die organi saties f32 000 heeft gekost. Van het eer ste oogenhlik af zijn de patroons solidair geweest, de moeilijkheden hebben zij teza men gedragen. Onder de grootste eensge zindheid hebben zij prettig samengewerkt. De vergadering hechtte onder applaus zijn goedkeuring aan betgeen het bestuur in deze heeft verricht. De voorzitter vestigde voorts de aan dacht op de Nederlandsche schildersschool en hij wekte de patroons op, hun zonen daar naartoe te sturen. Met veel moeite en zorg is de school tot stand gekomen; voor de toekomst is van haar alle heil te verwachten, als men het vak op peil wil houden, Spr. beval de school bij allen ten teerste aan. Er hadden enkele interne benoemingen plaats. Verslag werd uitgebracht erver het or gaan „De Schilder". De secretaris deelde mede, dat het or gaan aan de bondskas geen offers van be- tci'kenis heeft gekost. De vergadering wordt vandaag voortge zet in den Doele. De zomertijd Vele gemeenterailen hebben reeds ad- haesiè betuigt aan het bekende adres van den gemeenteraad van Zoeterwoude. De gemeenteraad van Zwollerkerspel heeft besloten adhaesie te - beluigen met liet adres van den raad van Zoeterwoude, inzake afschaffing van den zomertijd, evenzoo de gemeentoraa/l van de Leek. De gemeenteraad van Oostburg heeft oe«k besloten zijn adhaesie te betuigen. Ook de gemeenteraad van Buurmalsen hoeft besloten adhaesie te betuigen aan het adres van Zoeterwoude. Ook de raden der gemeenten Marum (Gr.) en Oven hebben besloten, adhaesie te betuigen aan het adres van Zoeterwoude inzake afschaffing van den zomertijd. Katholiek Nijverheidsonderwijs. Z. D. H Mgr. de Aartsbisschop heeft zijn goedkeuring gehecht aan de statuten van „D® Vereeniging ous K. K. Nijver heidsonderwijs in Nederland", federatie van de vijf diocesane vereenigingen van Nijverheidsonderwijs en instelling van de Interdiocesane Jeugdcommissic. Deze vereeniging heeft ten doel: de be vordering van het Nijverheidsonderwijs in Nederland, waarbij zij zich stelt op R. K. grondslag. Zij tracht haar doel te bereiken over eenkomstig de bepalingen van de Nijver- heidswet en wel in het bijzonder door het oprichten en beheeren van scholen en cursussen voor nijverheidsonderwijs, het doen geven van nijverheidsonderwijs vol gens het leerlingstelsel, voor zoover in een en ander door de diocesane of plaat selijke vereenigingen niet wordt voorzien; door samenwerking to* bevorderen tus- schen- en leiding te geven aan de dioce sane vereenigingen voor Nijverheidsonder wijs en door deze te vertegenwoordigen en voor haar op te treden, daar waar het wenschelijk en noodig w'ordt geacht. Le den dezer vereeniging kunnen zijn de vijf diocesane vereenigingen, welke zich het bevorderen van het Nijverheidsonderwijs ten doel stellen. Elke van deze diocesane vereenigingen wijst een vertegenwoordiger aan in het bestuur. Daarnaast hebben dc Landelijke Cen trales: het R. K. Verbond van Workge- versvakvereenigingen, de R. K. Midden standsbond het P. K. Werkliedenverbond, de R. K. Ned. Boerenbond, en de Inter diocesane Jeugdcommissie, bet recht, ieder een stemgerechtigden vertegenwoor diger in het bestuur aan te wijzen. R.-K. Leergangen In den nieuwen cursus, welke 19 .Sep tember a.s. wordt geopend, zal aan de af- deeling Handelswetenschappen de gele genheid worden opengesteld voor oplei ding staatspractijkdiploma voor Handel en Administratie, voor hetwelk in 1926 voor het eerst examen zal worden afge nomen. Verdere inlichtingen kunnen worden aangevraagd bij den rector, dr. Th. Goos- sens te Tilburg. Algemeen Nederl. Vakverbond Vrijdag en Zaterdag a.s. heeft te Utrecht een congres plaats van het Algemeen Ne- derlandsch Vakverbond. Aan de orde komt een voorstel van den neutralen postbond om dit vakverbond op te heffen en te stichten een centrale van overheidsperso neel. Tevens komt in behandeling een rapport van de commissie uit het Alg. Ned. Vak verbond, welk rapport reorganisatievoor stellen inhoudt, met behoud van den hui- digen vorm van het verbond. Deze com missie bestaat uit de heeren A. Kooyman, P. de Haan en W. Berghuys. KERKNIEUWS KERK CONSECRATIE. De nieuwe St. Josephkerk te Leidon. Ten gerieve van. betii, wien het geluk te beurt valt, morgen de Mnjdie getuigen te mogen zijn van de Gonsecrat e hunner nieuwe Parochiekerk, moge bier eere kor te beschrijving dezer grootsehe plechtig heid volgen. Als een symbool van die waarheid, dat wij de heerlijkheid van hert. HemeLsoh Je rusalem waarvan het Kerkgebouw eene voorafbeelding is met zul'en bimmen- gtaan. als wij ons daarop niet door boete en versterving hebben voorbereid, legit de H. Kerk aan den Bisschop, die de Con secratie zal verrichten, en aan degenen, die de Kerkwijding aanvragen, den placht op, dén dag te voren door vasten te bei- Aan den vooravond worden de reli kwieën der Martelaren met drie wierook- korrels symbool van den goeden geur, die het leven, de dood en de verheerlijking dier Heiligen voor God verspreid hebben alsmede een perkament, waarop ver meld slaat het fieit en de datum der Con secratie, de naam van den B sscliop om van den Patroonheilige, ges'otem in een reliekschrijn, en f.ussohen twee brandende kaarsen buiitem het eigenlijke kerkgebouw geplaatst. Den geheelen nacht blijven die relikwieën daar uitgesteld en des avonds b'ddien de Geestelijken daar een groot deel van het Officie te,r eere der Martelaren. In den vroegen morgen treedt de Bis schop de Kerk binnen, en, als IIij alles in ordle heeft bevonden, beveelt Hij op twaalf plaatsen langs die muren de -zooge naamde Aposrtelkaarsen'te ontsteken. (De Apostelen werden door Christus ge noemd „het licht dier wereld'"). Dan be geeft de B ssehop zich naar buiten., ter wijl in de Kerk alleen een Daken achter blijft. Dan bidit de Bisschop vóór de Reli kwieën de 7 Boetpsalmen, waarna Hij overgaat tot de reiniging van het uitwen dige van bet kerkgebouw door een drie voudige omgang en zegening mert wij water. Bij zijn intrede na den derden omgang teekent de Bisschop met zijn staf een kruis op den drempel, en treedt binnen alleen vergezeld van zijn assistenten reit een paar metselaars. Dan, midden in liet Kerkgebouw, werpt de Bisschop zich op de knieën en heft de Hymne „Ven Crea tor" aan. waarna de Litanie van Alle Hei ligen wordt gezongen. Ondertussehen is op den vloer der Kerk in don vorm van een Andreaskruis X ge wijde asch gestrooid, en. terwijl de zangers den lofzang „Beuediictus" ringen, schrijft dc B'sschop in die a.vh van links naar rechts het Greksche en van rechts naar links het Latijnsche alphabet. Daarna gaat de Bisschop over tot de wijding van het zoogenaamde .Grogo- riaansche water", dat een mengsel is van water, wijn, zout en asch, welke ceremo nie werd ingesteld door Paus Gregorius den Groote (t 604). Na treedt de Bisschop naar het Hoog- a'tnar. bevocht'"'? dc duim ren z:jn ti ter hand met het pas gewijde water, en tcekonl daarmede v k uisen op den AI- taarsteen 5 3 2 Men herinnere zich, dart het Altaar een symbool is van Christus, uit Wienis heili ge vijf wouden alle genade haar oorsprong vindt. Vervolgens gaat de B'sschop zeven maal zegenend en biddend rondom het Altaar, driemaal lang® de binnen muien van het geheele Kerkgebouw, en besproeit de vloer der Kerk met het gewijde water in den vorm van een kruis, uitgaande van het Altaar, vanwaar alle zegen in het ver volg komen zal. Na het. zingen van een Prefatie maakt de Bisschion met het Gre- goriaanische water het cement, dat straks voor het inmetselen, der Relikwieën noodig i®. Als dat cement gewijd is, wordlt de rest van liet Gregoriaanscihe water aan den voet van het Altaar uitgestort. Nu begeeft zich de Bisschop naai* die plaats, waar de Relikwieën staan uitge steld, en onder het zangen van Kyrie eleison trekt men iol Process's rondom de Kerk. Alvorens de Kerk binnen te treden, teekent de Bisschop met H. Ghrysma. een kruis op de deur der Kerk, waarna men .de Relikwieën in processlie tót vóór het Altaar brengt. Nu wordt ook het volk in die Kerk toegelaten. Met H. Ghrysma zaïlft de Bisschop de vier hoeken, van liet „sepulchrumT, waar in Hij vervolgens de Relikwieën in sfu.it. Na zalving van den sluitsteen, wordt deze er op vast gemetseld, waarna het Altaar bewierookt wordt, hetgeen later door een der dienstdoende geestelijken voortdurend wordt voortgezet. Nu zalft de Bdsschop met H. Olie de Al taarsteen tot tweemaal toe op dezelfde vijf plaatsen als boven, doch in andere volg orde, het veen Hij ten derde male doet met H. Ghrysma. Daarom wordt de ge heele Altaartafel tegelijk met H. Olie en met H. Chrysma gebalsemd. Nu eerst geselr'edt de eigenlijke Conse cratie van het Kerkgebouw, waarbij de Bisschop, beginnend' achter bet Altaar, achtereenvolgens de twaalf kruisen aan de muren met H. Chrvsma zalft en bewier- rookt. Daarna wordt op bet altaar op de vijf gezalfde plaatsen vijf kruisje® van wierook verbrand, waarna het Altaar door de ass'.slenten wordt gereinigd. Nadat de Bisschop noc het Altaarl'innen heeft gewijd, begeeft Hij zich naar de Sacristie, waarna op plechtige wijze voor de eerste maal het Hoogheilig Offer der Mis wordt opgedragen, waarbij de gebe den worden genomen van het Feest van Kerkwijding. Moge deze uiitteraa.rd dorre uiteenzetting bert bestek van dit artikel liet geen na dere verklaring loe van dienst zijn voor hen, die morgein, bij de Consecratie der St. Josephkerk zullen tegenwoordig zijn, en mogen tevens ale Katholieken door drongen worden van eerbied en liefde voor hun Kerkgebouw b5j het beschouwen van de eerbiedwaard- - diepzinnige plechtigheden de geheele' plechtigheid der Kerkconsecratie dateert minstens uit de 8e eeuw waarmede de H Koi-lc een gebouw toewijdt aan. den dienst van God en verklaart, tot „Hu;® Gods en Poort des Hemels''. R. M. A. NIEVEEN VAN DIJKUM, Pr. Alleen zij, die een kaart hebben ont vangen (vertegenwoordigers van organisa ties, enz.) zijn verzekerd van een zitplaats, daar bij een Consecratie de banken uit de kerk verwijderd moeten zijn. HET KAPITTEL DER PATERS MINDERBROEDERS. In liet te Weert gehouden Provinciaal Kapittel der Paters Minderbroeders zijn de volgende Zeereerw. Paters benoemd tot Gardiaan, Vicaris en Praeses der ver schillende kloosters. (In kleinere kloosters is geen Gardiaan en Vicaris, maar een Praeses). Te Weert: Gardiaan de Zeereerw pa ter Aegidius Verkley; Vicaris de Zeer eerw. pater Petrus Nielen. Te Maastricht: Gardiaan de Zeer eerw. pater Wulfranus Heiling: Vicaris de Zeereerw pater Prosper Tennissen. Te M e g e n: Gardiaan de Zeereerw. pa ter Wiro Spruit; Vicaris de Zeerw. pater Benitius Woolderink. Te Venraay: Gardiaan de Zeereerw. pater Alardus van den Berg; Vicaris de Zeereerw. pater Barnabas Theunissen. Te Wyc'hen: Gardiaan de Zeereerw. pater Arnoldus Smitz; Vicaris de Zeereerw pater Ranulphus Fransen. Magister van de fraters: Marius Ea rners. Te Woerden: Gardiaan de Zeereerw. pater Nifiephorus Willemse; Vicaris de Zeereerw. pater Sigismundus Weghuis. Te V or den: Gardiaan de Zeereerw. pater Faustinus Hunsche; Vicaris de Zeer eerw. pater Maximinus Albada Jelgersma. Te N i e u w e-N i e d o r p: Gardiaan de Zeereerw. pater Meinardus Broersen; Vi- raaris de Zeereerw. pater Gustavus Am- merlaan. Tc Haarlem: Gardiaan de Zeereerw. pater Josaphat Hulshof; Vicaris de Zeer eerw. pater Nolacus van Vliet. Te Bleverheide: Gardiaan do Zeer eerw. pater Eustachius Janson: Vicaris de Zereerw pater Rizzerius Remmen. Magister van de Novicen: fr. Dagober- tus Hulshof. Te Sittard: Gardiaan de Zeereerw. pater Vivaldus Koops; Vicaris de Zeer eerw. pater Hadelinus Ariaens. Te V e n 1 o: Praeses de Zeereerw. pater Suitbertus Smitz. Te Heerlen (Klooster bij H. B. S.): Praeses de Zeereerw. pater Damasus Sloots. Te Sittard (Kloostei bij Missiehuis): Praeses de Zeereerw. pater Clemens van den Berg. Te Baarle: Praeses de Zeereerw. pater Matheus van der Drift. Te Heerlen (Klooster St. Franciscus) Praeses de Zeereerw. pater Amantius Jansen. Te Leiden: Precsea de Zeereerw. pa- t ter Constantino3 Oateleyn. De Pauselij'ke Internuntius op Hagcveld Zondag werd door den Pauselijken Inter nuntius, Mgr. Schioppa, een bezoek ge bracht aan het nieuwe Seminarie Hageveld Om half tien werd door Mgr. Schioppa een Pontificale Hoogmis gecelebreerd, waarbij de Bisschop tegenwoordig was. Na de Hoogmis werd receptie gehouden in de aula, waar een student Monseigneur in de Fransche taal toesprak. Na het Seminarie geheel bezichtigd te hebben, vertrok de Internuntius om vijf uur weer per auto naar Den Haag. „N. H. Crt." Benoemingen Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Denekamp den WelEerw. heer A. H. Oerbekke en tot kapelaan te 's-Heerenberg den WelEerw. beer A. M. Jansen (16 Aug. 1.1. priester gewijd). Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Utrecht (H. Aloijsius) den WelEerw. pater F. Beijsens S.J. NOORDWIJK. Koninginnefeest. Onder een stree- 'lemd zomerzonnetje werden ffi®toieu de feestelijkheden aangevangen met Koraal- muiziek "van „Excelsior" vanaf de toren. Door het mooie stille weder kwamen die nummertjes prachtig uit en waren ze ver in den. omtrek te vernemen, Uitgevoerd werd het „Wilhelmus", „Wien Neerland® Bloed" en Psalm 150. Na beëindiging van dit programmapunt kwamen te 9 uur het Fran far ecorps Excelsior en het Harmo nie ge zeflfcehap Crescendo op het Linden- ple n bijeen en begon de muzikale rond wandeling met het Bestuur van 0. V., door hot dorp. Dan volgde het groote feest voor de jeugd om in optocht, getooid mét vlag en sjerp, door hel dorp te trekken, het geen voor de toeschouwers een aardig gej zicht opleverde en door de jeugd ten zeer ste werd gewaardeerd^ getuigen de b'ij glunderende gezichten der kinderen en het vroolijik gezang. Na de gestelde route te hebben afgelegd gingen de kin dieren naar hunne "scholen toe. waar het feest werd voortgezet met diverse kinderspelen en waar tevens den kle'nen versnaperingen werden aan,geboden Te 1 uur had de op stelling plaats van de neelnemers der Ringrijdlerij voor pa,ren en van de Meis jes per fiets: vele mooie oostuums en ver sieringen werden hierbij aangetroffen en vooral interessant was het de ongeveer 70 jongedames in allerlei kieederdraeht en voor steil :ng te zien. Voor de versiering der rijtuigen be haalde deai len prijs H. de Groot met een vers'ering van de mooie lila Dahlia Re membrance, 2en pr. W. den Hollander met een eveneens mooie versiering met Dahlia Elisabeth Pape, 3en pr. J. v. d. Wiel en 4en pr. Th. v. d. Holst. Voor het mooist casluum: len prijs W. dc Hollander Mejf C. Soetemam-, 2en prijs N. Vink Bertha Vink en 3en prijs F. v. d. Ploeg M. Hermans. Voor het eigenaaifëgst ge heel len prijs L. Zonneveld en Eehl.genoo- te, voorst ellende Zageunerspaar. De toe kenning der prijzen aan de Meisjes kostte heel wat hoofdbrekens, daar door de jon gedames van costiuum en versiering bij zonder veel werk was gemaakt. De prijzen werden a!<s volgt toegekend: voor moo'st oostuum len prijs Anna Vinik Gerd., 2en Truus Vink en Jo Wijsman. 3en Perina v. Rhijn, 4en Pleuntje Ruig rak, 5en Kitty Vermeulen. 6en Al Slotboom. 7en Annie Liindhouf, 8en Jo Lindhout. Oen N. Duzoz- wa en lOen Corrie Roodenburg. Voor eigenaardigst gebeei len prijs Bels en Greta Reijnders, 2en Marietje v. Leeuwen, 3en Alie en Truus v. d. Borg. 4en Neily v. Kesteren. 5en Fientje Reyndevs. 6en Dina Zwitser. 7en M. Rieimeijer, 8en Anna V hk Gr.d.. 9en Koba Verheul en lOen Marie v. d. Berg. Na keuring begaven alle deelnemers zHi in optocht, voorafgegaan door „Ex celsior". door Noord'wijks straten, waar na aan. dé Riugrijderij werd begonnen, waarvoor een overgrooie belangstelling was. De prijzen per paard en wagen wer den als volgt behaald: len prijs H. Parle- vliet en M. Liudihorst., 2en H. Hoogeveen en B: Du'venvoor den. 3en H. v. d. Holst en Q. Langeveld. 4en Th. v. d. Holst en M. Meeuwenoord, oen J. v. d. Wiel en O v. d. Sluis. 6en C. Hoogeveen eu P. v. Noord. Bij de meisjes werden de prijzen behaald déov: len prijs N. Duzozwa. 2en Marie Koe,mans. 3en Mina Westgeest, 4en Kilty Vermeulen, Sen Greta Motbas. Gen Alie Slotboom, 7en Anoie Alkemade. 8en Gre ta Reijnders, 9en Sj. Bred erode, en lOen Truus v. d. Berg. Op het feestterrein aan den Schulpweg, waar attracties te over staan, g ng het reeds vroeg in den middag er vroolijk aan toe, terwijl er Duiven vlucht en maslklimmen plaats had. Voor het mastklinimen had dien len prijs M. Zandwijk, biggen, 2en L. Wijnands, schoenen, 3en Rijk Si oen voorden, 4en W Schaffels, zij spek. 5en L. Sbeenvoorden, kistje sigaren, 6en Thijs Groenewoud. rookvleesch, 7en L. Vlet-Vlieland, worst, 8en Joh. Mourits, cornedbeaf, 9en Jac. Groenendijk, pijp enz.. lOen J. Hermans, rookworst. Aan de duivenvlucht was oen raad wedstrijd betreffende 't aantal mede dingende duiven verbonden. Hot hoogste geraden getal was 1500, laagste 110, het juiste aantal was 245. Hierbij had den len prijs Jac. Hooeoveen met 245, wekker, 2en G. w. d. Voet 246. vaas. 3en A. Alkemade 249, schalen, 4en Mej. A. Pas- schier 240, doosje sigaretten. 5en Jac. v. d. Wiel 240, etui lepeltjes. Voor de vlucht werden win/naar: len prijs Leo Steenvoor den. 2en J. Boon. 3en Th. Steen voor den. 4en J. de Ridder en 5en P. M. Bos man. Op het terrein van den Doelenbroeders aan den Offenwecr had de schietwedstrijd plaats, waarna 33 personen deelnamen en dat een zeer goed verloop had. Hierbij werdie de eereprijs, een medaille van het Gemeentebestuur, behaald door J. Schmal met G rozen, den len prijs had eveneens J. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken Vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f0.13— 0.25. SCHOL a f0.18—0.44; GEH. KA BELJAUW a f0.24; MAKREEL a f0.26 per pond; VOLLE- EN INMAAKHARING a f 0.08 en f 0.06 per stuk. Leiden, 16 September 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Aanwijzing van dagen voor de Algemeene Markten en de Botermarkt, in verband met de a.s. 3 October-feestviering B. en W. van Leiden brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat, in verband met de a.s. 3 October-feestviering, de al- gemeene dag- en avondmarkten van 3 Oc- tober a.s., in plaats van op dien dag, op Vrijdag 2 October tevoren zullen worden gehouden en de Botermarkt van 3 October a.s. in plaats van op genoemden dag, op Donderdag 1 October tevoren zal worden gehouden en voorts dat het aanvangsuur van de algemeene dagmarkt op 2 October a.s. is bepaald op 11 uur voorm. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRTAFv Secretaris. Katholieke HgeosSa LEIDEN Vrijdag. Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, Bondsgebouw, te 8.15 uur. Zaterdag. R. K. Vereen, van Handelsreizi gers, Den'Bucht. De avond- nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 September a.s., waaargenomen door de apotheek van den heer H. J. M. Proot. Marsmanssteeg 17, Telefoon 435. Sehmal met 112 punten, 2en J. H. A v. d. We:jden 111. 3en Th. Vink 110, 4en W. Schelvis 107, 5en Th. Steenvoorden, 107, Gen W. Marijt 104, 7en A. v. d. Zalm 404, Sen P. Bosman 101, 9en C. Hooge veen 101. Na afloop der diverse spelen werden door den voorzitter dier O. V. de prijzen uitgereikt onder een toepasselijk woordje aan de winnaars. De bedoeling was ge weest dat diit door den Eclolachtb. Heer Burgemeester zou geschieden, die editor niet tegemvoord'"e was. 's Avonds te 9 uur werd een licht optocht gehouden, waaraan velen deelnamen en die een fan tastisch schouwspel opleverde. Tol laat in den avond werd de feestvreugde op terrein en andere gelegenheden op vroolijke wijze voordgezet. ÖEGSTGEEST Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Vrijdag 18 September n.m 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Me- dedeeling ingekomen stukken. 2. Bemer kingen Ged. Staten gemeenterekening 1923. 3 Vaststelling gempen terekoning 1924. 4. Voorstel conversie en aangaan nieuwe leening. 5. Vaststelling pensioen grondslag onderwijzers. 6. Aanvrage, wij ziging stratenplan Juta. 7. Adres Zoeter woude inzake opheffing zomertijd. Recla mes schoolgeld. Aanbieding gemeenb-be- grooting 1926 Tentoonstelling. Naar wij vernemen wordt begin October in „St. Willibrord" een poppententoonstelling gehouden, waar aan dan tevens een verloting verbonden is. Deze tentoonstelling en verloting is op initiatief van mej. Ckr. Mensing georga niseerd door de leden der Dameszang ver eeniging en wordt gehouden ten bate der parochie. Gisterenavond hadden we gelegenheid eenige resultaten der noodzakelijke voor bereiding te zien, waarvan sommige wer kelijk onze bewondering afdwongen. Deze week wordt een aanvang gemankt met den verkoop van loten, die dan door eenige ijvervolle jongedames aan huis zullen worden aangeboden. Ter opluistering 'zijn er gedurende de tentoonstelling in de za len van „St. Willibrord" nog verschillen de attracties. Wij komen echter daarop nog wel nader lormr HE RBJS! TREEK WOERDEN. HET VEERTIG-JARIG BESTAAN DER KAASMARKT. Do herdenking van het 40-jarig jubileum der Woerdensche kaasmarkt ving heden morgen aan met een optocht, voorstellende de vooruitgang van den boerenstand en den kaashandel vanaf de oprichting tot het 40-jarig jubileum. Op het exercitieveld op gesteld trok de stoet door de stad waar ,-lmis aan huis de driekleur wapperde naar het nieuwe marktterrein. Daar werd het woord gevoerd door don heer G. van Eijk, voorz. der Holl. Mij van landbouw, die een historisch overzicht gaf van het verleden der kaasmarkt. Tijdens deze rede werd een monument, een nieuwe marktklok, geplaatst midden op de nieuwe markt, onthuld en aan het gemeentebestuur overgedragen. Verder voerde het woord de heer K- Schouten Hoogendijk, eerelid van do Holl. Mij. van Landbouw, afd. Woerden, de heer A Zon. voorzitter der feestcommissie, bur gemeester van Kempen en Mr. J. Furi Snethlage, de zoon van een der oprichters, en eenige andere heeren. Hierna bad een druk bezochte rccentie door het gemeentebestuur ten si.ulbvuze ALPHEN AAN DEN RIJN. Lantaarn afgereden. De straatlan taarns blijken in onze nauwe straten k»s* tige dingen voor bet verkeer. Vorige wee» moest bet er een in de Raadhuisstraat

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2