ikgezg^de: ihebzdzeling. schc Kcrk met deze II. Landstichting Le- oogt. Wij laten nu Favonius dn zijn boos hu meur alleen en hopen alleen voor hem dat hij 't een volgenden keer nog eens beter treft. Maar op één ding willen wij hier nog even wijzen, wat ons bijzonder in het schrijven zoowel van den man in de „Re formatie" als bij Favonius getroffen hoeft. De schrijver in de „Reformatie" zegt: „Natuurlijk werd Maria verheerlijkt als de moeder des Heeren. Maar voor Protes- tantsche ooren moest de Roomsehe Maria- vercering verzacht worden. „De Zalig maker" zei onze pater „heeft niet Zijn Godheid van Maria ontvangen. Niets an ders dan Zijn menschheid ontving hij van haar. En Maria geniet dan ook geen goddelijke eere. Wij mogen Maria niet aanbidden". En toen met een opzettelijke daling in z'n stem en vlug sprekend ein digde hij: „maar dat is nog wat anders dan bidden tot Maria". Ditzelfde heeft toevallig ook Favonius den fanatieken man hooren zeggen. „Bo vendien hooren wij", schrijft hij, „met ergernis, dat de uitlegger in zijn verkla ring en aansporing om tot Maria te bid den het door zoo velen geprezen objectief standpunt CTjner uitlegging prijsgeeft." Met ergernis, Favonius, waarom? Om dat de Katholieke priester hier van de ge legenheid gebruik maakt, om de Protes tanten op een hardnekkig voortlevend vooroordeel te wijzen als zouden wij Ka tholieken niet alleen de voorspraak van Maria inroepen, maar Haar goddelijke eer bewijzen en Haar aanbidden? Doch Favonius wilde niet hooren, keer de zich geërgerd om en ging in den regen loopen. Eenmaal thuis, heeft hij toch pleizier van zijn nukkig opstelletje beleefd; hij kreeg er een pluimpje voor van zijn hoofd redacteur, prof. Obbink. Deze is ook een blauwen Maandag in Palestina geweest, heeft er zelfs een boek over geschreven en verklaart nu in een naschrift op de beschouwing van Fa vonius, dat de H. f.andstichting niet meer of minder dan „boerenbedrog" is. Zelfs nog geen zwakke imitatie doch volkomen onkunde. Vicaris Suys en zijn deskundige Pales- tijnsche voorlichters houden 't zich ge zegd: maar misschien zouden zij 't ook met ons wenschelijk achten, dat de hoog geleerde professor zijn beschuldiging wat nader motiveerde dan met booze klanken alleen De positie der Industrie. Tijdelijke opbloei? Het Centraal Bureau voor de Statistiek geeft in zijn jongste aflevering van het Maandschrift o. a. het gebruikelijke over zicht van den stand der arbeidsmarkt, dit maal over het 2e kwartaal van 1925. Daarin wordt ten aanzien van de nij verheid geconstateerd, dat de bedrijfstoe- stand niet alleen in ons land, maar ook in vele andere landen van Europa nog immer het stempel droeg der bijzon dere tijdsomstandigheden. Wel is waar toonde een tamelijk groot aantal der ont vangen rapporten aan, dat bij het vorige jaar vergeleken in zekeren zin van voor uitgang mag worden gesproken, maar gunstige toestanden zijn nog uitzondering gebleven en het trekt de aandacht, dat in tamelijk wat industrieën juist vooral in de laatste maanden weder min of meer vermindering der bedrijvigheid of een zekere neiging daartoe was vast te stellen. Daarenboven waren blijkens berichten van werkgeverszijde de prijzen niet zelden slecht, zelfs wel verliesgevend. De verle vendiging, welke in 1924 en begin 1925 bier te lande en elders kon worden waar genomen, schijnt voor een groot deel te hebben samengehangen met tijdelijke oor zaken. in welk verband er op valt te wij zen, dat de Dawesregeling en de terugkeer tot de goudmarkt in Duitschland inder tijd een te groot optimisme veroorzaakten. Een opmerkenswaard verschijnsel wordt voorts genoemd de verplaatsing van een deel der productie van Europa naar Oost- Azië en Zuid-Amerika. In overeenstemming mei het boven staande zijn ook de cijfers betreffende de werkloosheid voor verschillende bedrijfs groepen te hoog gebleven om tot voldoe ning te kunnen stemmen. Intusschen wordl opgemerkt dat de toe stand op de arbeidsmarkt in verschillende streken van hel land een ongelijk beeld te zien geeft en dat tegenover streken met een teveel aan arbeidskrachten (b.v. in Drente, in sommige deelcn van Friesland en van Groningen) andere slaan met be hoefte aan werkkrachten (Twenthe, hier en daar in Noord-Brabant en in Zuid- Limburg.) Overigens rapporteerde men ook in dit kwartaal weder voor verschil lende ondernemingen een Ie gering aan bod van jeugdig of vrouwelijk personeel, terwijl voorts in menigen bedrijfstak, bij een te ruim aanbod van ongeschoolden, behoeft? bleek te bestaan aan goed ge schoolde arbeiders. Dit laatste was o.a. het geval in de me taalindustrie, waar zich een 19-tal onder nemingen te Rotterdam en Schiedam, met in totaal ruim 12.000 werklieden, aaneen sloten, met het doel de leerlingopleiding in de metaalindustrie meer stelselmatig ter hand te nemen. Bij nog te vaak voor gekomen slapte en mede op grond van be richten volgens welke een ruimere toe vloeiing van orders tegen betere prijzen noodzakelijk wordt geacht, valt intusschen over den bedrijfstoestand in verschillen de branches der metaalindustrie (o.a. den scheepsbouw, do machinefabricage en de consfrucliewerkplaalsen) nog bij lange na niet te roemen, al bad alles bijeen het aantal berichten van grootere bedrijvig heid dan verleden jaar de overhand op dat van achteruitgang. Een bedrijfstak, welke zich grootendeels verder bleek te ontwikkelen, is o.a. de gloeilampenindustrie. Daartegenover is de bedrijvigheid in de Vliegtuigfabricage se dert een jaar geleden deels sterk afgeno men. De kunstzijdefabricage bleef zich door een snellen groei kenmerken, wat bij tal van andere fabrieken een te schaarsch aanbod van werkkrachten veroorzaakte. Een min of meer schrille tegenstelling hiermede vormde de achteruitgang in ver schillende andere bedrijven der textielin dustrie, zooals o.a. de tapijtindustrie (slechts bij hooge uitzondering werd nog geen inkrimping gemeld) en de wolindus trie (in het centrum Tilburg b.v. op vrij wel alle fabrieken ingekorte werkweken en belangrijke stijging van het aantal ge heel werkloozen.) Hoewel over de werkgelegenheid in de katoenindustrie over het algemeen zeker nog niet valt te klagen, wezen toch ook hier een aantal verslagen op achteruit gang van den bedrijfstoestand (toene ming van voorraden, te lage of dalende prijzen.) In de diamantindustrie was de bedrij vigheid ondanks eenigen achteruitgang sedert het vorige kwartaal, grooter dan een jaar geleden. Waar slapte en werkloosheid in de schoenenindustrie gestadig grootere afme tingen bleven aanemen, was de toestand daar nu bepaald ongunstig, waarvan de leerlooierijen uitteraard den terugslag on dervonden. De gunstige resultaten, in 1924 met den tuinbouw verkregen, hadden tot gevolg in de eerste plaats een uitbreiding van de glascultures, maar ook, zij het in mindere mate, van de vollegrondsteelten. Buiten de gewone seizoenslapte in de eerste maan den de3 jaars is alleen in streken waar door omstandigheden buiten het land- en tuinbouwbedrijf gelegen de arbeidersbevol king te groot is om in deze bedrijven ge regeld werk te vinden, door slapte in som mige andere bedrijven werkloosheid voor gekomen. Diocesane R. K, Jor.Revrouwenbond in het Bisdom Haarlem. Algemeen e vergadering. De diocesane R. K. Jongevrouwenbond iln het bisdom Haarlem 'hield Woensdag een algemeene vergadering in Cuslodiia" te. 's-Gvavenhogo. Van de verschillende af- deelingen woonden vele directeuren deze vergadering bij. De weieerw. heer W. Koov- kapelaan te Amsterdam en algemeen ddecbeur, heette de aanwezigen w<e13com. De ito tulen dien1 vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd. Aan het jaarverslag ontlee- nen wij d'e volgende cijfers: Groep A I (dioc. groen van de paro chiale palronaiten en meisj eaveireeni gin gen) 74 organisaties met 4748 ledie'n. Groep A II (dlioc. groep van inter paro chiale m eto jesorg>aui saties)7 org. met 388 leden. Groep B (diioc. groen van vcreeni- gingen van meer ontwikkelde meisjës)8 org. niet 373 leden. Groep G (drioc. groep van .Jongstudenlenverieenigi'n.gen): 2 org. met 32 leden. Tezamen 91 organisaties met 5541 leden, vergeleken bij 't voirige jaar een vooruitgang van 80 op 91 organisaties en van 5070 op 5541 leden. De voorzitter dankte de adjunct-secrefa- resse voor haar goed verzorgd verslag. Dit werd. na een enkele opmerking, goedge keurd. Hot financieel verslag sloot met. een. batfiig saldlo van f 569 49op 31 Dec. 1924. Er moesten drie ledlen voor het Centraal Besturu worden gekozen. F'1 gebracht wer den 49 stemmen. Mej. F. Marsets (aftr.) verkreeg er 45. mej. A'. van Rijn (aftr.) 49, mevr. Vos-Bensdorn 20. mei. Sehitz 21 en mevr. K oevoets-Bome.jn 12 Geko zen waren mej. F. Marseliis (Den Haag en mej. A. van Rijn (Den Haav). Tusschen mej. Schmiitz en mevr. Vos-Bensdo'rp moest herstemming pUaats vinden, volgens de statuten. Eerstgenoemde werd gekozen.. Pater Damasus. hield een redevoering over de vorming van het hedendaagsc'he meisje Spr. deelt zijn rede in twee deelen: le. De psyche van het hedcsd'aa mscihe meisje en 2e. Onze verplichtingen daartegenover. Voorz'cht.igho'd is geboden, wan't het is mogelijk, dat wij bij de vorming meer bederven dan goedmaken. We moeten er mede rekening houden, dat onze jeugd heel anders is dan de hare De rijpere jeugd heeft tegenwoordig voorbeelden, die ons tegen haar doen innemen, maar we moeten haar hegrijpen, en voelen, dat onze meisjes soms beter zijn. dan ze z'ch too- nen. Haar psyche is, ze wil'en „wat". Dat „wat" is nog vaag. Ze willen medezeggen schap in alles. Ze wtililen een ideaal. Doch diit moet zijn: nantreikkeillijk en duidelijk omschreven. Wij hebben zulk een ideaal: natuurlijk en geestelijk moederschap.'Spr. bespreekt de middelen die er zijn, om de me'sjes een goede leid'ng te geven, aks cursussen, retraite, de biecht, ene. Na een dankwoord door den voorzatter, verkreeg Pater Bo'utcrs hiet woord, die wencchte te sproken, over het voorbeeld van Pater Damasus: over het tactisch op treden der dames. Spr.'spoort aan steun te verloeren aan de scholen voor Maat schappelijk werk te Amsterdam en Sit- ia,rd. Wij moeten menischen hebben met diploma's va'n tmidide'lbare examens Dit jaar waren en* in hét geheel 32 candida- trn. Daarvan sFerdcn er 12. waarvan 7 ver- arde!''1' Van dm rv prige 5 wr en cr 4 van de L'idsche Huishoud- en In dustrieschool (Applaus). Spr. hoopte op meer belangstelling voor liet huishoudon- derwiijs. De voorzitter maakte attent op het bin nenkort tot öland te brengen JeugdleicLers- Lnstiluut. Na veel düsoussto ging mein tot de rond-" vraag over, waarvan veel gébruik werd: gemaakt. De voorzitter gaf de gewensch- te inlichtingen, dankte voor dé belangstel ling en stoot de vergadering met d'en chris telijk en groet. Uit de Partij gestooten. De Zaandamsche afdeeling van de soc.- dem. arbeiderspartij heeft gisteravond vier leden van het lidmaatschap vervallen ver klaard, op grond, dat zij niet hebben deel genomen aan de staking aan de Noritfa- briek. Tot ben behoort ook het gemeente raadslid De Ruyter. Deze gaat bij het par tijbestuur in beroep en zal, indien hij ook daar in het ongelijk wordt gesteld, als lid van den gemeenteraad ontslag nemen. Gemengde Berichten Verdronken Gistermoren is in de Merwede aan de Staart te Dordrecht verdronken het 3-jarig zoontje van K., wonende Merwedestraat aldaar. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, waren tevergeefsch. De kaasvergiftiging te Wooid De Gezondheidscommissie voor den kring Winterswijk heeft naar aanleiding van het feit, dat onlangs bij een school feest in het buurtschap Woold een 50-tal kinderen ongesteld werd, na het gebruik van kaas, aan den Directeur van het Cen traal Laboratorium voor de Volksgezond heid te Utrecht inlichtingen verzocht om trent deze kaasvergiftiging. Uit het antwoord, dat de commissie ont ving, blijkt, dat de kaasvergiftiing te Win terswijk, doordat zooveel,kindeven tege lijk ongesteld werden, een bijzonder ka rakter droeg. Deze kaasvergiftigingen ko men in oris land meer regelmatig voor. Omtrent het wezen der vergiftigheid, tast men echter volkomen in het duister, zoo als uit de laatste jaarverslagen van het laboratorium blijkt. Ontploffing op een motorboot. Gistermorgen heeft er een ontploffing plaats gehad aan boord van een benzine- motorboot, liggende in bet water langs de Lijnbaan te 's-Gravenhage. Bij het inwer kingstellen van den motor sloeg de vlam ir het benzinereservoir en dit sloeg met een hevigen knal uiteen. De 34-jarige dek- kneebt H. beklam eenige brandwonden, evenals de 28-jarige zoon van den schip per D. Beiden zijn door den Gem. Geneesk. Dienst naar den Centralen Post vervoerd cm verbonden te worden. De aangerichte schade is gering. Overstroomingsgevaar op Texel. Uit Texel wordt aan de „Tel." gemeld: De noordoostpunt van het eiland wordt met overstrooming bedreigd. De zooge naamde waker en de eerste slapersdijk, zijn reeds door het zeewater verzwolgen. Bij stormgetijden is het gevaar voor overstrooming van het poldertje „De Vol harding" en van den grooten Eierland- schen polder lang niet denkbeeldig. De beer M. W. de Graaf heeft thans den bur gemeester verzocht, er bii Ged. Staten op aan te dringen, dat versterking van de zeewering op genoemd punt worde ter hand genomen. Het beroovingsdrama te Rotterdam De politie te Rotterdam heeft gearres teerd M. D. en J. B.. de twee kerels, die intertijd door de politie achtervolgd zijn en verdacht werden het geld door de twee vrouwen G. d. J. en J. v. G., die gisteren door de rechtbank veroordeeld zijn tot 2 jaar gevangenisstraf, te hébben ontvangen De vrouwen, die vreesden door de mannen in 'den steek gelaten te worden, zoodat geen geld beschikbaar zou worden gesteld, om hun in hooger beroep te verdedigen, moeten in het huis van bewaring de ge- heole toedracht der zaak verteld hebben. O.a. hebben zij medegedeeld, aan ieder van do twee kerels een bankbiljet van f 1000.gestolen van den schipper H., die in een slop op den Sehiedamschesin- gol was beroofd, ter hand te hebben ge stold. Zonderlinge oplichting Verdacht juffrouw S. H. te Rotterdam re hebben opgelicht voor f5, is aangehou den de 15-jarige M. B. F., leerling van een ambachtsschool aldaar. De jongen heeft twee tantes, een van 80 en een van 50 jaar. Die van 80 leeft in de verbeel ding, dat haar man, dien zij 25 jaar ge leden heeft verloren, nog eens zal terug komen, en die van 50 jaar laat zich mak kelijk misleiden en is goedgeloovig. Dit weet de jongen. Hij heeft zijn 50-jarige tante wijs gemaakt, dat hij weet, waar de man van de 80-jarige zich ophoudt en haar beloofd, de benoodigde papieren in orde te zullen maken om hem in de gele genheid te stellen terug te komen, mits zij hem f5 gaf. De goedgeloovige tante heeft hem toen liet geld gegeven. Later is het Itct haar doorgedrongen, dat zij voor den mal is gehouden. De jongen ontkent alles. Oplichting. Naar aanleiding van het feit dat onbe voegden voor het blindeninstituut Wolf- heze collecteerden is de Rijswijksche po litie op onderzoek uitgegaan en heeft te Delft In verband hiermede aangehouden W. R. Hij was in het bezit van een akte- tasch. inhoudende eenige honderden in- teekenbiljetten waarop voor het blinden instituut voor verschillende bedragen was geteekend. Als medeplichtige werd aange houden zijn broer J. R. in Den Haag. De politie heeft met de arrestatie van deze twee een goede vangst gedaan, daar op hen bovendien nog een groöt aantal inge vulde inteekenbiljetten ter waarde van duizend gulden voor inschrijvingen van de weldadigheidsinstellingen De Metro pool en de Haagscbe Spijskokerij aan den Burgwal te Den Haag werden aangetrof fen. Deze biljetten, alle reeds voldaan, hadden ze indertijd achtergehouden, tij dens de uitoefening van "hun vroegere be trekking als colporteurs bij deze instellin gen. Uit het onderzoek bleek tevens, dat zij hun praktijken uitoefenden in verschil lende gemeenten van Noord- en Zuid-Hol land. Beiden zijn ter beschikking van de justitie gesteld. „Vad." Diefstal van fototoestellen. Woensdagochtend heeft de eigenaar van een hotel te 's-Gravenhage bij de politie aangifte gedaan, dat ten nadeele van een der gasten een koffer met camera's en foto-artikelen was gestolen. De waarde van het gestolene bedroeg, volgens opgave ongeveer 500.De politie kreeg kort daarna de mededeeling, dat door eenige personen camera's te koop waren aange boden. De verkoop was niet doorgegaan, maar men zou nog eens terugkomen. Eenigen tijd later werd wederom een caméra te koop aangeboden. De politie stelde een onderzoek in, met het gevolg dat de man door eenige jn de nabijheid zijnde rechercheurs werd gegrepen. Twee metgezellen werden kort daarop gearresteerd. Het bleken te zijn de 26-ja- rige G. J. H., zonder vaste woonplaats, de 38-jarige F. F. W. R. uit Rotlerdam en de 34-jarige P. A. L. B., zonder vaste woonplatas. De laatste hield verblijf in een logement. Het bleek, dat de drie aange houden personen inderdaad de hotelrlie- ven waren, want in het logement werd de gestolen koffer met de camera's terugge vonden. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Overzicht. We kunnen vooralsnog heel kort zijn met ons overzicht, want van de verschik lende vastgestelde wedstrijden zijn er weer eenige uitgesteld, terwijl de hevige regenval der laatste dagen de velden op vele plaatsen zoo drassig zal hebben ge* maakt, dat er wel afkeuringen zullen plaats hebben. In Afd. I krijgt de Haarlemsche Racing de Stormvogels op bezoek. De IJmuidena< ren hebben in Sint en v. d. Wint twee goede krachten verloren, zoodat het ona niet zal verwonderen, als de Vogels dit jaar wat lager zullen vliegen. De eerste wei strijd, waarvan wij een overwinning voor de thuisclub verwachten, brengt wellichi reeds een vingerwijzing in die richting, De derde klasse in Afd. II komt weer met een drietal wedstrijden, waarop de Leidenaars en de Rijnbewoners zich zul« len spannen. Dat Lugdunpm zich Ccleritas van hei lijf zal houden, daaraan willen we niet twijfelen, want de goede inzet van hej competitie-seizoen zal de Leidsche groen- witten prikkelen ook nu alle krachten in te spannen om het tot een zege te brengen In Alphen belooft het een vinnige kamp te worden tusschen Alphen en Bodegraven Hopen we, dat bet een eerlijke strijd wor de en dan zal Alphen, met het voordeel vaT eigen terrein en iets betere spelkemiis en -tactiek, wel winnaar blijven. L.F.C. ontvangt aan den Haagweg Schie dam. We weten van Schiedam in hel nieuwe seizoen nog niets, maar de geel zwarten zullen wel zorgen, dat hun de overwinning niet zal ontgaan. A.S.G. II speelt te 12 uur tegen de B, M.T.-reserven. Hopen we op een beter suc ces dan in den eersten competitie-wedstrijd De reserves der geelzwarten moeten naar Den Haag, waar zij aan V.U.G. D moeilijke tegenpartij zullen hebben. Wij herinneren voorts aan den vriend' schappelijken wedstrijd tusschen A. S. G. en Hercules op het terrein aan de De Kempenaerstraat Honen we, dat het weer gunstig zij Wedstrijdprogramma voor a.s. Zendag. AFDEELING I. Eerste klasse. Haarlem: R.C H.Stormvogels. Als de klokkenmaker dood ïs Uit Burgerdam wordt aan de „Tel." ge meld: Vijf maanden ge-eden overleed alhier de man, die belast was met de controle over de gemeenteklokken, benoorden hpf IJ. Sedert al- dien tijd staan de torenklokken te Durgerdam en Ransdorp, stil, alsmede de torenklok te Zunderdorp, die 15 April door brand vernield werd Buiteni. Berichten De ongelukken op de Fransche spoorwegen. Een eigenaardig communiqué De minister van openbare werken, Pier re Laval, heeft een onderhoud gehad mot de comm. van directeuren der verschil lende spoorwegmaatschappijen teneinde hen eens te polsen over de oorzaken van het onrustbarend aantal ongelukken der laatste weken. Het communiqué, hetwelk over dit onderhoud is gepubliceerd, is ze ker de moeite waard om te worden gele zen, wegens de haast cynische wijze, waar op de directeuren alle verantwoordelijkheid voor de catasjrofen van zich hebben afge worpen om een zeer optimistisch beeld van den toestand op de spoorwegen te geven. Zij erkennen, dat de maatschappijen den laatsten tijd niet gelukkig zijn geweest, doch vej'klaren dat hef aantal ongevallen, over een langer tijdperk berekend, gemid deld van jaar tot jaar afneemt, zoodat het vergeleken met dat in andere landen gun stig mag worden genoemd. (Dit is blijk baar bpdoeld om de buitenlandsehe toe risten niet te veel af te schrikken!). Vol gens de directeuren is thans alles perfect in orde: de locomotieven zijn van de laatste uitrustingen voorzien, het rollend mate riaal en de wegen worden gestadig verbe terd, de seininrichtingen zijn zeer bevredi gend.... Intuschen zal echter het medisch* onder zoek van hel personeel worden verscherpt. Of de reizigers op de Fransche spoor wegen thans gerust kunnen zijn?.... Brand In de bunkers. Vier man om het leven gekomen. Uit Durban wordt gemeld, dat aan boord van het Engelsche stoomschip ..Pro fessor", op weg van Londen naar Beira, brand is ontstaan in de bunkers. Ten ge volge van liet daardoor ontstane gas zijn vier leden'der bemanning om het leven gekomen. Yokohama en Tokio door cholera bedreigd In Yokohama en Tokio verbreidt zich volgens de bladen, langzaam maar zeker de cholera. In Yokohama zijn reeds vijftig gevallen geconstateerd. De artsen waar schuwen ernstig tegen het gevaar. Zware brand ie Tampa in Florida. Door een hevigen brand bij de Scheeps- en Machinebouw-Maatschappij te Tampa (Florida) zijn twee hoofdgebouwen en een museum verwoest. De schade bedraagt een half millioen dollar. Aardbeving in Midden-Europa? Gisterenmorgen te 4 uur 42 en te 8 uur is te Boedapest een aardschok op niet zeer grooten afstand geregisterd. AFDEELING II. Derde klasse A. Alphen: AlphenBodegraven. Leiden: LugdunumCeleritas. Delft: D.V.C.V.D.S. Derde klasse B Vlaardingen: VlaarclingenDelft. Leiden: L.F.C.Schiedam. Res. 2e klasse A. I.eiden: A.S.G. LIB.M.T. II. Gouda: Olvmoia IIQuick II. Schiedam: S.V.V.—H.V.V. III. Res. 3e klasse A. Den Haag: VUG TT—L.F.C. II. FDEELING IV. Eerste klasse. Breda: Brodaniat ZesdeN.A.G. Roermond: RoermondBe Valk. Om den ..De Leidsche Ccurani-beker." De voor morgen vastgestelde wedstrijd TeylingenConcordia gaat niet door we' gens terreinafkeuring. LAWNTENWIS. DuitschlandHolland. Op den eersten dag vafl den Duitsch' landHolland wedstrijd te Keulen zijn door het slechte weer slechts drie partijen beëindigd. In geen van deze partijen slaagde een onzer landgenooten er in een overwinning te behalen. Bryan heeft het zijn.tegenstan Mol- dennauer anders niet gemakkelijk ge maakt. Vijf sets waren er noodig om een beslissing ten gunste van den Duitseher te doen vallen. De Duitseher won met 64, 61, 26, 4—6, 6—3. Van Lennep moest daarop met 3—6, 26, 64, 16 de meerderheid van Froitzheim erkennen. Mevr. Fripdlehen speelde in buitenge wonen vorm tegen Mevr. Stroink. Prach tig snel plaatsend was het pleit reeds- na twee sets ten gunste van Mevr. Friedleben beslist: zij won met 61, 63. De eindstrijd om den Davis-Cup. In de tweede partij van de finale om den Davis Cup tusschen Frankrijk en Amerika, won Johnston (Amerika) van Lacostfl (Frankrijk) met 61, 61, 68, 63. GOLF. Palace-Hotel-beker. Te Noordwijk aan Zee zijn Donderdag de wedstrijden voortgezet In den semi final van den wedstrijd om den Palace- Hotelbeker wint B. Lesley (6) van H. Bin nendijk (20) na een spannende partij met 2 en 1 Ook de heer H. Horstman (16) wint zijn partij tegen J. Butter worth (6) met 2 en 1 en komt in den final legen B. Lesley. Voor den consolaliewedstrijd om den Pa* lacc-Hotelbeker wint W. van Waveren (10) van H. Mispelblom Beyer (20) met 5 en 3, terwijl S. Maneck (14) wint van L. Sid* ders (14) w.n.o. In de tweede ronde om den Van Hcuke* lom-beker wint mevr. A. Diemer Kool (13) van mevr. Smalt (14) met 3 en 1. Mevt> Sommerhoff (20) sl. mevr. W. van Wave» ren (20) met 4 en 2. Voor de Apporach and Putting Comp^ tition was de belangstelling buitengewoon groot; er waren 37 inschrijvingen. Voor da derde maal achtereenvolgens wint R. Biy terworth den lsten prijs in dezen wed strijd en wel met 8 punten, op den

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8