Vierde Blad Kiespijn Sanapirin Zaterdag 12 September 1925 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. De Harddraverij en de Volksfeesten. Met bijzonder genoegen schrijven we een artikeltje over de ophjmden zijnde feesten ten onzent. Dit jaar toch is het 20 jaar geleden, dat de Hillegomsche Harddrave- rijvereeniging werd opgericht, de vereeni- ging jubileert dus. Jarenlang heeft do vereeniging met verlies gewerkt en was het bestuur, geholpen door eenige leden, genoodzaakt bij al het werk nog bij te passen. Toch heeft het nooit den moed verloren en door aan de paardensport de volksfeesten te verbinden en daardoor aan elk wat wils te geven, heeft de vereeniging niet alleen een goed werk verricht, doch 1 talloos velen aan zich verplicht. Ten ein de nog meerderen in de gelegenheid te stellen te kunnen steunen en zoo billijk mogelijk van nabij den spannenden wed strijd gade te slaan, heeft ze den toegang tot de sportbaan zeer beduidend verlaagd en zal het voor schier niemand een be zwaar zijn, zich een kaart van even een gulden aan te schaffen. We mogen daar om de burgerij in al baar geledingen wel vriendelijk aansporen in dezen tijd van welvaart kaarten te koopen, als waardee ring voor wat te genieten wordt geboden We zijn in dezen vol goeden moed. Wat de Volksfeesten betreft, we verna men, dat weder een tweetal nieuwe volks spelen zijn ingewoerd en dat menigeen de gelegenheid zal krijgen een mooien prijs te bemachtigen. Het bestuur heeft beslo ten, alle prijzen bij de winkeliers ter plaatse te koopen. Wat altoos bijzonder trekt is, dat voor alle feestelijkheden geen cent aan de gemeente wordt gevraagd en dat evenmin met lijsten als anderszins langs de huizen wordt geleurd. Dan krijgen we een Winkelweek. Nu vrijwel elke winkel voorzien is van electriciteit kan er van de mooie etalages heel wat gemaakt worden. Waar de Hoofdstraat een groote winkelstraat ge worden is, zal ze een schitterend effect maken, vooraldes avonds. Maar niet alleen de Hoofdstraat zal willen din een naar een prijs, ook verschillende: andere straten zullen er fraai uitzien en alle win keliers zullen hun beste beentje vooruit zetten, omdat ze weten, dat het houden van een winkelweek op bijzondere wijze de aandacht van het publiek trekt en de uitgestalde artikelen daardoor koopors trekken. Zoo staat er alles prachtig voor. Hof hangt er nu maar vanaf, of het weer wil medewerken, want we zijn de laatste da gen heusch op dit gebied niet verwend Hopen we, dat de feesten door aller mode- werking en belangstelling schitterend mogen slagen! KATWIJK AAN DEN RIJN. Jubileum. Op 2 Oct. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat Dr. J. Hueting zich alhier vestigde. Een comité heeft zich ge vormd met het doel den dokter op dien dag te huldigen Wij komen hier nog na der op terug. KATWIJK. Woningbouw. De verdere uitwerking van het plan der Katwijksche woning bouwvereniging om bij de Adrianastraat in het verlengde der Jan Varkcvisser- straat in afzienbaren tijd een 200-tal ar beiderswoningen te bouwen, zijn door het bestuur opgedragen aan de architecten Jesse te Leiden en Lens te Katwijk. Al hoewel in den woningnood na voltooiing nog niet geheel zal zijn tegemoet gekomen, zal toch in veel worden voorzien. Tuinbouw. Met do z.g. vroege bloem kool raakt 't ten einde doch daarna volgt onmiddellijk het latere gewas de z.g. na- kool. De gewassen hiervan zijn over het algemeen zeer goed te noemen c^och een beetje droog weer zou wel gewenscht zijn. Do prijzen van bloemkool blijven hoog. varieerend tussclien 30 en 40 per 100 Van do roode en gele kool daarentegen laag. De peen blijft ook goed gevraagd. De teelt hiervan is dit jaar goed Fbonend Uien komen nog niet. Daarvoor ia ook droog weer gewenscht. LISSE. Dammen. Op uitnoodiging van de R. K. Damclub „Gezellig Samenzijn" speelde de heer J. J. van der Loo uit Hil- legom gisteravond in het Bondsgebou »v alhier een simultaan-seance. Er werd aan 14 borden gespeeld. Hiervan wist de si- mul taanspeler er 9 te winnen, speelde er drie remise en wel tegen de heeren P. de Jeu, L. Bouchart en A. H. v. d. Geest en verloor er twee aan H. v. d. Geest en Th. Schouten uit Hillegom. De gemiddelde duur per partij was 8 minuten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het slechte weer van deze week heeft veel bloemen waardeloos gemaakt. De aanvoer werd daardoor erg beperkt met gevolg oploopenrle prijzen. Dahlia's gaan voor 1.10 tot 1.40, bete re soorten Roem van Aalsmeer 2 tot ƒ2.15 Dresselhuis ƒ1.45 tot 1.90, Pompon-Dah lia's a.70 tot .0.95, Helanthus ƒ1.30 tot 1.45, Chrysanten 13 tot 26 per bos, Asters ƒ0.35 tot ƒ0.60. Gladiolussen ƒ1.10 lot 1.50, Montbretia's 0.35 tot 0.40. j RIJPWETERING. R. K. Vereeniging „St. Joannes de Deo" Bovengenoemde vereeniging, ten doel hebbende de bestrijding der onkosten bij ziekenhuisverpleging, hield Woensdag j 1. h^ar jaarvergadering in het café van de .Wed. Daleman alhier. Ia zijn openings- Ingezonden Mededeeling. tandpijn en aangezichtspijn verdrijft men het beste met Buisje 75 ct. (Mijnhardt) woord mocht de voorzitter er op wijzen, dat blijkens de opkomst de belangstelling voor deze nuttige instelling klimmende is, daar nog meerderen dan het vorige jaar het gewaagd hadden, het bij uitstek slechte weer te trotseeren voor het bezoe ken dezer bijeenkomst. Na het lezen dor notulen, die ongewij zigd werden goedgekeurd en vastgesteld, kwam men tot het voornaamste punt der agenda n 1. de rekening en verantwoor ding van den penningmeester. Uit dit ver slag bleek, dat in het vereenigingsfaar 19241925 was ontvangen 1062.30 en uitgegeven f 631.13$, zoodat er oen batig saldo is gemaakt van 431.161, hetwelk met het saldo van het vorig vereenigings- jaar een kapitaal vormt vin 1065.351, voorzeker een prachtig resultaat voor een pas twee jaar beslaande vereeniging, voor al als men daarbij in aanmerking neemt het groote aantal leden, die in de afgeloo- pen jaren reeds op kosten der instelling werden verpleegd. Wegens periodieke aftreding van den heer Droog, die zich niet meer herkies baar stelde, werd tot lid van het bestuur gekozen de heer C. P. Jansen. Besloten werd voorts nog een afgevaar digde te zenden naar een op 16 Sept. a.s. in Zomerlusl te Leiden te houden verga dering op initiatief der zustervoreeniging te Zoeterwoude (H. R.) en Hazerswoude bijeengeroepen, teneinde de mogelijkheid Ie overwegen, om verhuizend<m onmiddel lijk hij hun aankomst in alle rechten der gewone leden op te nemen. Bij de rondvraag wees een der leden op het aanzienlijk kassaldo en vroeg of met het oog hierop de contributie niet kon worden gewijzigd Gezien het op de vorige algemeen© vergadering vastgestelde plan, een kapitaal te kweeken, waarvan de rente de min-hedeelden van contributie zal kunnen vrijstellen, was het antwoord op deze vraag vrij gemakkelijk te geven. Dit doel toch zal, zoo voortgaande, eerst na een tiental jaren bereikt zijn. Nadat nog de heer H. Droog een woord van dank had ingeoogst voor hetgeen hij gedurende twee jaren als bestuurslid voor de vereeniging had gedaan, werd de bij eenkomst met een woord van dank aan de aanwezigen gesloten mot den Christe- lijken groet. Inrezonde Mededeeling TER AAR. Koninginnefeest. Woensdag zijn de Wilhelminafeosten begonnen. Evenals vo rige jaren had het bestuur alles uitste kend geregeld, maar het ongunstige weer depd zijn nadeeligen invloed gelden. Te een uur namiddag werd het feest met kinderspelen geopend en werden de spelen, daar het terrein te drassig was, voor zoover dit mogelijk was. in de con sumptietent afgewerkt, waarbij de kinde ren ook flink werdpn onthaald. Tot groot vermaak mochlen de kleinen ook van de verschillende vermakelijkheden gebruik maken. Donderdagmorgen teekende de lucht, weer grauwe regpnwolkcn, en gutste het hemelwater nu en dan bij stroomen neer Het terrein was als het ware een modder poel geworden. Toch was er flinke be langstelling. Te 10 uur werd begonnen met hardrijden met paarden. Ie pr. C. Voorthuizen, 2c pr. Theo Vink. 3e pr. J Droogh, 4e pr. M. Stigter. Des namiddags 1 uur ringrijden met paard en rijtuig met 20 deelnemers. Ie pr. C. 'van Soest en P. Vink, 2e nr. M'-rie Voorlhuizen en Kwa- kemaak, 3e pr. B van Leeuwen en Boot, 4e pr I. van Leeuwen en van Leeuwen. Voor het mooist geheel: 1e pr.,D. War merdam en 2e nr. C. Vink. Voor den wedstrijd naar het station 1e pr. G. Visser, 2e pr". A. Keiizer, 3e pr L. den Bruijn. troostprijs A. Verlaan. Voor ballefie kruien 1e pr. L. Boer. 2e pr. M. Froolik, 3e pr. C. Visser. Voor den vlie gerwedstrijd le pr. I. de Leeuw, 2e pr. Aafting, 3e pr. C. Kroon. Voor de mooiste vlieger le pr. Aafting, 2e pr. Smooren- bnr"\ 3e pr. Droogh. Van 23 uur had de vüegdemonsfratio hoven het feestterrein plaats. Verschillen de personen, waaronder de voorzitter na men aan de vliegtocht de<d. Boven hot feestterrein gekomen maakte het vliegtuig enkele rondvluchten waarhij ook roosjes en hallons werden uitgeworpen. Voor de roosjes, welke door de kindoren werden verzameld, werden kaatsballen present ge geven. Hoewel in den namiddag het weer mee viel, werden wegens het onbegaanbare terrein op voorstel van het bestuur, nog enkele spelen tot Vrijdag uitgesteld. Des avonds om zeven uur werden door den voorzitter der Wilhelminavereenicing daar de eerevoorzitter, burgemeester Jhr. de Muralt, niet meer tegenwoordig was, met een toepasselijk woord de prijzen uit gereikt. Daarna werd door den Voorz. het bestuur der Julianavereeniging te Lange- raar welke mede tot feestvieren was ge- noodigd, op hartelijke wijze ontvangen. In oen toespraak door den Voorz. uitte spr den wensch, dat de vriendschappelijke verhouding van beide verenigingen mo ge blijven voortbestaan. Was overigens het terrein slecht, toch was er veel belangstelling en ontbrak het niet aan een prettigen geest. Te half elf werd het vuurwerk ontstoken, waarhij het laatste nummer „Wordt lid van de Wilhelminavereeniging Ter Aar" terwijl de muziek het Wilhelmus speelde bij de aanwezigen een goeden indruk maakte. Daarna keerden allen voldaan huiswaarts. Rijtuig te water. Bij het ringsteken met paard en tilbury schrok een paard voor de balonnetjes van een koopman. Mej. V. en haar partner wisten tijdig te ontkomen. Paard en wagen geraakten te water en werden aan de overzijde op het droge gehaald. Geboren: Anna Maria d. van J. C. Jansen en M. W. Verboon. Overleden: A. Kouwenhoven 73 j., wedr. van C. Sassen. WOUBRUGGE. JAN DE BAKKER. Een bericht in „Hot Weekblad voor Woerden'' va;n 19 Aug. 1.1. meldide, dmt to Waubi'ugigie den 15en September a.s. een gedenksteen onthu'd aal worden ter eere van Jan de Bakker. Hot opschrift daar van aal luiden: „Toegewijd aan de eerbiedige nagedlaoh- tcn's van Jan de Bakker (Bislorius), ge boren te Woerden in 1499, als pastoor werkzaam te Jaoobswoude in 1522, om aij.n l rouwe belijdenis van liet Evangelie van Gods genade te 's Graven lui ge levend verbiaaid den 15en September 1515." (Dit moet natuurlijk zijn: 1525.) Nu zouden wij wol eens willen vragen: is hot wol aoo zeker dat Jan de Bakker pastoor is geweest te Heer-Jocdhswoudie? Niemand tooh zijner t'jdgenooton weet daar iots van. Maar dit daargelaten aoo mag er toch in geen geval op dien steen staan dat Jam do Bakker levend is verbrand, want volgens offioi-eefle gegevens on liet Rijks- arclref in den Haag berustende is hij eerst geworgd en is daarna zr'jn lichaam verbrand. De feestcommissie welke -ainh met die zorg voor dut monument heeft belast is op doze vergissing opmerkzaam gemaakt en, naar wij zeker meeneri te weten, zal a:j er voor zorgen, dat d'e onwaarheid niet door haar monument vereeuw'gd wordt. fr. RICHARDU3 VAN SCHEIJNDEL, O.F.M Woerden, September 1925. Ingezonden Medetieeimo. Eea begierende verkoudheid is een beginnende brand: men wert nooit tevoren hoever zij zich zal uitbreiden. Geneest U dus onmiddellijk met Akkr's 0_E RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 17 Sept. a.s. des namiddags 6.30 uur ter behande ling van de volgende punten: lo. Voorstel van B en W. lot het aan gaan eener overeenkomst met de N.V. Ned Termo-Chemische Fabrieken te Am sterdam. 2o. Voorstel van B. en W. tot het vor- leenon van medewerking voor den bouw van een overdekte speelplaats bij de R-.-K. school te Aarlanderveen. 3o. Voorstel van B. en W. tot het aan knopen van rentegevende eigendommen voor het „Waarborgfonds inzake Woning bouw". 4 o. Voorstel van B. en W. om nog een crediet toe te staan van 13000 ten be hoeve van de verbetering van de Hooft- straat. oo. Voorstel van B. en W. tof aankoop van een strook grond van de N.V. „Het Middensfandshuis", aan de Hooftstrant. 6o. Voorstel van B. en W. tot het be- schikhaarstellen van een crediet van ƒ13000 ten behoeve van den aanleg van waterleidingbuizm langs de Verlengde Aarkade en in de Lagewaard. 7o. Voorstel van B. en W. om afwij zend te beschikken op het adres van ver schillende bewoners van den Gnophook, houdende verzoek om electriciteitsvoorzie- ning aldaar. 8o. Voorstel van B. en W. tot het ver huren van twee lokalen bij de Landbouw- huishoudschool aan de Raadhuisstraat aan het bestuur der Chr. Lagere Land bouwschool. 9o. Voorstel van B. en W. om aan hel bestuur van het Departement Alphen aan d"n 'Rijn der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen gedurende den a.s. winforcur- sus weder te verhuren de lokalen der O. L. school in de Schoolstraat voor zijn ambachtsteekonschool. 10: Voorstel van B. en W. tot onder- handsche verhuring van woonhuizen met pakhuis aan de Prins Hendrikstraat aan C. do Jong en L. F. Scheepers, llo. Voorstel van B. en W. in verhand met een desbetreffend verzoek van Com missarissen van de Nutsambachtsfocken- school om voor de cursus 1925-'26 aan deze school eenige faciliteiten toe te staan. 12o Benoeming van twee leden van het Algemeen Armbestuur wegens perio dieke aftreding van de heeren W. Kwa- kernaak en C. Breeveld Jr. Aanbevolen worden voor de vacature-Kwakernaak: 1 W Kwakernaak; 2. J. van Tilburg en voor de vacature Breeveld: 1. C. Bree veld Jr., 2. G. Schuller. 13o. Voorstel van B. en W. om de tij delijke aanstelling van J. van der Reijden als leeraar in het vak lichamelijke oefe ning aan de hoogste klassen van de open bare school aan den Oudshoornschen weg met één jaar te verlengen. 14o. Benoeming van een plaatsvervan gend lid voor Het nazien van do rekenin gen over 1924 in de plaats van den heer D. van der Neut Jr. 15o. Aanwijzing en loting voor de sa menstelling der afdeelingen tot onderzoek van de begrooting voor 1926. Personalia. Aan do Chr. school Gouwsluis is benoemd tot onderwijzer de heer W. P. v. d. Stoel. „Eerbied in Gods huis." Vroegmis 315. Hoogmis 67. Vespers 8. Bevallen: H. Kolster geb. Rooze- boom z. A. J. de Vlieg gob. van Eijk d. G. v. d. Hoek geb. van Klaveren d. A. B. van der Laken geb. Meerveld z. A. de Jager geb. Domburg d. M. T. G. W. Passtoors geb. Leusen z. L. do Jong geb. van Ofwegen z. D. H. Bauer geb. Middelink z A. C. Costeris gob. van Soelen d. Gehuwd: K. van de Stouwe jm. 24 j. en J van Oeveren jd. 20 j. J. van der Star jm. 29 j. en H. van der Steeg jd. 25 j. Overleden: W. J. Simmerman jd. 11 j., (overleden te Leiden.) Gevestigd: G. H. Lagerweij van Ruiirlo. W. J. van Leeuwen van Iluij- hergen. N. H. A. van Leent van Ter- heijdon. M Bezemer van Utrecht. Mej. M E. Ott van Kirchheim-Teck (Dl.) H. Vohwinkel van Elberfeld (Dl.) Wed. Arfiir Hürsten. B. van Heus- den van Nieuwveen. Vertrokken: P. W. van Leeuwen naar Huijbergcn. Mej. H. Kranenburg naar Reeuwijk. Mej. J. G. Bons naar Zuilen.J. A. G. de Waal naar Ridder kerk. H J. Epping naar Bodegraven. J. G. M. van der Sandt naar Borne. P. B Ph. M. Smolders naar Enkhuizen. Mej. G. M. J. M. Pieck naar 'a-Gra- venhage. Mej. J. Zondag naar 's-Gra- venhage. G. Zinko naar Zwammer- dam. J. van der Leek naar Helder. Mej. M. van der Veer naar Voorburg. Mej. A. van Kuilenburg naar Utrecht. wed. J. van der Naut. P. Keijzer naar Rotterdam. Mej. G. N. Le Noble naar Harderwijk. G. Maarleveld naar Waarder. Mej. D. W. van Buul naar Overschie. w^d. K. van Keeken. P. A. Drop naar Boskoop. L. G. A. van Staalduinen naar 's-Gravenhage. BODEGRAVEN. Missictentoonstelling. Ieder jaar wordt, door een onderafdee- lijtg van don R. K. Vrouwenbond, de M's- aienaaikr^ng, een ba-zar georganiseerd. Ora echter niet „eentonig" te zijn, heeft zij voor dit jaar een verandering bedacht. Zooals wij reeds eerder meldden: een tentoonstelling. Vanaf de vorige bazar hebben d'e dames-loden ijverig haar best gedaan., en een groot kwantum missiegoe- d'eren vervaardigd, die nu worden ten toongesteld. Om het nog aantrekkelijker le maken, is t ra d'it tegel rouw hieraan een ver loting verbond e IK waarvan men op dezelf de ten toons telling die prijzen kan bezichti- Om nu echter loch een'ge afwisseling to hebben., is gezorgd voor enke'e kleine at tracties, zooals grabbelton, e.d. En' kost baar is een bezoek dus niet. en 'och weer ten volle de moeite waard. Wij konnen het ten zeers-te aanbeve'en. Om 9 uur gaal het Patron an tegel >ouw Dmsdag open, en het duurt den geheeilen dag. Mochten sommigen voor deze jaarlijk se ha festiviteit op eenige uitgave gere kend hebben dan kunnen zij deze nu stor ten :n een der missLebusjes. Borend en draait 's avonds om 8 uur en ook Woensdagavond de film „Hoe ik mijn kind gedood heb'* Ge^en het succes, dat deze overal gehad heeft, is iedere aanbeve ling overbodig. De opbrengst komt ten bate der Witte Paters uit Bolxel, de Paters van het H. Hart. en het Melanin-work. Dit lanti-tc :s hier m nder hokeiad, maar beoogt hot steu nen der Miss'os in Ned.-Indié. Moge er onder deze drie ine tellingen veel te ver dopten zijn! Grondaankoop. Naar wij vernemen, ie het e'uk grond van den heer Gr'ffiden in Oud-Bodegraven, dot B. en W. in de raadsvergadering van Maandag j.l. voor stelden te koopon. wolk voorstel toen vied, toch door B en W. aangekocht, behoudens goedkeuring van den raad. Da«nr ook de commissi, op die vergadering ingesteld, hiermee aceoord kan gaan., omdat er in de gemeente niets Ie vinden 'n, wat geschikt is, beslaat er groote kans, dat het voorstel van B en W. thans wel aangenomen zal worden. Bohmke een s'ach thuis zal hier waarschijnlijk ook een spoorhaven aange legd worden, hetwelk prachtig uitkomt met den aanleg van een nieuw r aai gee t- terrein. Geboren: Anna Jacoba Josophina, d. v. A. Ooms en M. van Berk. Ainna Johanna Clazlma, d. van G. Zwanenburg en G. G. Bouwman. Pieler, z. van J. G. Hakeuiberg en L. van Woerden. Ondertrouwd: J. A. van Aelst 27 j. en A. L D. Kie n 22 j. Getrouwd: M A. M. Giezeman 23 j en M. N. Veelemturf 25 j. Overleden: J. W. Verloop 68 j. wed. van W. de Lange Gevestigd: C. Vonndk, Boekhande laar, van Gouda. W. van den Brink en geziin, Spoorwegarbeider, van Utrecht. D. den Daas, zonder beroep, van Utrecht. Jan Vos, Kapper, van Middelburg. R. G. Fokker, zonder beroep, van Nieuw koop. E. S. Spijker, zonder beroep, van Zegwaart. J. A. den Hortog, Dienstbo de. van Zwammerdam. C. Buijs, Volon tair Kaashandel, van Nieuwveen. H. J Epp mg en gezin, schipper, van Alphon aAL Rijn. Vertrokken: H Kalkman, manu- facluricr, naar Reouwijk. J. E. Stolw'jk zonder beroep, naar Wateringen. C. t J. van Ghesel Gnolhe, verpüoetrrtor, naar Leiden J. F. Koemans. bakkersknecht, naar Gouda. BOSKOOP. R.-K. Harmonie. Woensdagavond hield de R.-K. Harmonie „St.-Caecilia" jaarvergadering in het R.-K. Voreeniginga gebouw. De voorzitter, de heer J. Vermeu len, opende de vergadering en verzocht do leden om de discussies zoo aangenaam en zakelijk mogelijk te doen zün. Na voorlezing der notulen werd er door den secretaris" een keurig jaarverslag uit gebracht, waarin ook nog met eenige har telijke woorden in herinnering werd go- bracht do vorige geestelijke adviseur en oprichter der vereeniging, de weleerw. heer Sprenger. Daarna bracht de penningmeester ver slag uit, waaruit bleek dat er een batig saldo» was van pl.m. ƒ115. De voorzitter dankte secretaris en pen ningmeester voor hun correcte werkzaam heden. De aftredende bestuursleden J. Vermeu len (voorz.) en A. C. Baatelaan (biblio thecaris) werden met bijna algoraeeno stommen herkozen. De directeur der vereeniging, de hoer Marks, uit Alphen, die verhinderd waa do vergadering bij. te wonen, had een schrij ven ingezonden waarin hij er bij do le den met klem op aandrong toch vooral ernstig te studeeren, niet alleen op de re petitie-avonden doch ook thuis. Verder werd met algemeene stemmen aangenomen, gedurende de repetities niet te rooken. Een voorstel van den heer Th. de Jong om het extra uur repetitie, dat voor do nieuwelingen gegeven wordt, af te schaf fen, werd verworpen. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. De heer G. de Jong vroeg, wan neer er een uitvoering zal gegeven wor den. Besloten werd, dat zulks einde No-* vomber zal plaats hebben. Verder werden nog eenige vragen ge steld en besproken, welke allen één bedoe ling hadden, n.l. het belang der R.K-. Har monie. De voorzitter dankte dan ook allen voor hun medewrking en voor de aange name besprekingen van dezen avond, en sprak de wensch uit, dat de gegeven wen ken ter harte genomen zouden worden, zoowol in het belang der leden zelf als van do vereeniging en sloot de vergade ring met den chr groet. KOUDEKERK. Van de trap gevallen. Vrijdagmorgen overkwam de werkster G. Kok. wonende aan den Hoogen Rijndijk onder de gemeen te Hazerswoude, bij den hotelhouder de Bruin alhier een ongeluk. Terwijl ze al daar bezig was op een trap werkzaamhe den te verrichten had zij het ongeluk dat de trap weggleed en tengevolge hiervan zoodanig kwam te vullen, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Dr, VI. alhier constateerde een gebroken sleu telbeen en oordeelde opname in het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodig. Schietwedstrijd. Donderdagavond j.l. heeft de Vrijw. Landstorm mot de Bur gerwacht in een der lokalen van de O school gezamenlijk een wedstrijd gehou den, tor gelegenheid nog van den verjaar dag van II M. do Koningin. De wedstrijd werd bijgewoond en met een toepasselijk woord geopend door don Burgemeester. De uitslag van den wedstrijd, waarvoor ongeveer een 40-tal deelnemers waren, was als volgt: le pr. J. Dalehout; 2e pr. KI. Vonk; 3e pr. Th. Verkerk; 4e pr. T. van Vegten. 5e pr. T Molema Jaczn.; 6e pr. H, Verbaan; 7e pr. \V. de Groot; 8e pr G. Verbree. Na afloop van den wedstrijd worden tie prijzen door den Burgemeester uitgereikt, waarna hij allen dankte voor het welsla gen van dezen wedstrijd. NIEUWKOOP. Groene Kruis. Op Woensdag 16 Sep tember a.s. des avonds 8 uur (Zomertijd) zal in het Patronaatsgebouw een fcestver- gadering worden gehouden van de afdee- ling NieuwkoopNoorden van het Groene Kruis ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereeniging. Bij die gelegen heid zal dr. J. Vogelenzang alhier een le zing met lichtbeelden houden over liet zeer belangrijk onderwerp: „Zuigelingen- verzorging." Toegang uitsluitend voor le den en hunne vrouwelijke huisgenooten. Zeker verzuimo geen enkele moeder de*» hoogst actueele lezing bij te wonen. WOERDEN. Veertig jarig bestaan Kaasmarkt. Do 40-jarigo herdenking der kaasmarkt zal a.s. Woensdag op grootsche wijze plaats hebben. Hot programma is door ons reeds eerder gemeld. Als een bijzondere attrac tie is er bijgevoegd een gratis loterij. Boor do winkeliers zijn ruim 300 prijzon be schikbaar gesteld. Deze prijzen zijn be schikbaar voor de boeren-aanvoerders der markt en hunne vrouwen De loten wor den verstrekt aan de adressen vermeld voor do ramen der winkeliers. Woerden Vooruit heeft voor des na middags en des avonds een schitterend programma gereed zoodat het hij gunstig weder een mooie dag kan -worden die dui zenden bezoekers zal trekken. Arrestatie. Door de politie is aai in houden D. L. geboren te Gouda wiens aanhouding door den Commissaris van politor te 's-Gravenhage was verzocht. ZOETERWOUDE. Geboren: Antonius Wilhelmus z van L. van Haastrecht en Cath. S. var der Zwaan Maria Wilhelmina d. vao J. L. van Velten en H. Goemans. Ondertrouwd: Petrus Leonardui Warmerdam 31 j., te Voorhout, en Mari$ Cornelia van der Salm 31 j. Jacobu< Hulsbos 28 j. en Geertruida Frederic* van der Loo 24 j. Overleden: Philippus Corneli* Vreeswijk. a

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3