:P van 4 tot en met 13 September in Musis Sacrum, Plantsoen Leiden EEDEREN AVOND CONCERT Bank van Leening V ELO-V£LG-VËX.O Êén als getuige gehoord werd. Deze, Brants vertelde dat ze het gedaan hadden omdat Öe baas een vinger afgezaagd had, wat 'hot verband nog bewees, waarop de Amb tenaar, daarmede rekening houdend, 2 x 2 of 2 x 2 dagen eischte. D. H. de Br., bakker te Leiden, is ren uur ongeveer te vroeg met den arbeid aangevangen. Getuige Verhoeven was, zon tier order er toe, vroeg begonnen. Eisch 2 x /3 of 2 x 8 dagen. Eenzelfde overtreding stond te boek voor 'J. A. v. O., bakker te Leide n, die er kennis van gegeven had, omdat zijn oven moest gerepareerd worden. 1 Hiermede wilde de Ambtenaar rekening houden en eischte 2 mf 0.50 boete. A. G., brandstoffenhandelaar te Lei tien, heeft een meisje met een rijwiel aan gereden toen hij met een auto uit de Vcste- Btraat kwam. Getuige Prins kan bevestigen dat bekl. signaal gegeven heeft. Getuige 'Anna v. Duren heweerde van niet-tijdig en zij heeft nog 3.30 onkosten gehad. Met het op een accoordje, gooien over de echade, zal dat in orde kunnen komen, wat ]ÊLe kantonrechter zal afwachten. P. M. V., slager, heeft te Voorscho len zonder nummerbord gereden met een auto. J. B. Bergman, de chauffeur, 'toen bij beklaagde in dienst, bekende het feit, waarop tegon den niet verschenen be klaagde 10 of 10 dagen werd geëisclit. In de zaak van G. Z., bloomist te Val kenburg» die gezegd had dat hij de bollenpelsters, waardoor de arbeidswet overtreding was begaan, waarvoor hij des tijds was gedagvaard, ós boeten zelf zou laten betalen, werd gehoord do bedrijfslei der P. Korpershoek, d'e daarover weinig vertellen kon, want hij had werk en vast loon en van hem was niets afgehouden. Hij had ook de polsters nog gewaarschuwd voor het te vroeg beginnen. Eisch 6 geld boeten a 4 of 4 dagen. Hferna kwam een heele lijst van leer plichtwetovertredingen, waarvoor de hoog ste eisch 3 of 3 dagen was; verschillende 'konden, heel clement, met een kleine boete of waarschuwing huiswaarts gaan. Katwijk had hierin weer een groot aan- Üeel, en een der beklaagden vond het mooi genoeg dat zijn jongen al lezen en schrij ven kon; die zou toch nooit geen burge meester worden. Tenslotte hoorde Marie G., kantoorbediende 'te L e i d e n, 1 of 1 d. tegen zich eischen voor het rijden met oen rijwiel zonder licht: en J. v. d. Z., werkman te Leiden, die een verboden steeg was ingereden (Grocnesteeg) 1 of 1 dag. Zwaar lichamelijk letsel door schuld Op 28 Maart reed de 34-jarige machine bankwerker B. T., uit Den Haag, onder Waddinxveen met zijn motorrijwiel, het motorrijwiel met zijspan, bereden door zekeren J. G. Kippersluis, links voorbij. Bekl. zou dit hoogst roekeloos en onvoor zichtig hebben gedaan, waardoor hij dien andoren motorrijder zou hebben aangere den. Kippersluis is van den motor geval len, waardoor hij eenige hoofdwonden heeft opgeloopen. Het slachtoffer heeft daardoor gedurende ongeveer tien dagen zijn bezigheden niet kunnen verrichten. P. T. stond hiervoor terecht voor de Rolterdamsche Rechtbank. Bekl. vertelde gedurende twee maan den dagelijks gereden te bebben Hij wilde den motor met zijspan voorbijrijden. Toen bekl. vlak bij dengcon was, dieu hij pas- seeron wilde, week deze plotseling naar links, waardoor de aanrijding ontstond. Beklaagde zou signalen gegeven hebben. De brigadier-majoor van de Rijksveld- wacht, D. W. Piersma, gaf eenige bijzon derheden over den Rlocmendaalsche weg, waar het ongeval gebeurd is. Getuige J. G. Kippersluis, uit Utrecht, reed in do richting van Gouda naar Wad dingsveen, toen hij door beklaagde werd aangereden. Getuige is van zijn motorrij wiel gevallen. Getuige was onmiddellijk bewusteloos. Getuige stelde zich civiele partij voor f 97.ia Op de duo-zitting van Kippersluis heeft getuige H. van Trierum gezeten, die niet geweten heeft, dat iemand achter hen reed, die passeeren wilde. Signalen heeft getuige niet gehoord. Bij den beklaagde heeft getuige H. B. Boas op den duo gezeten. Deze getuige heeft gehoord, dat signalen gegeven zijn. Van te voren heeft getuige niet geweten, dat zij iemand voorbij zouden rijden, hij keek naar een voetbalveld. Getuige is in de sloot terecht gekomen, waardoor dit gekomen was wist hij niet. Het is moeilijk de oorzaak van het on geval in deze zaak vast te stellen, aldus de vertegenwoordiger van het O.M. Aanvan kelijk heeft spr. gedacht, dat aan beide partijen schuld zou zijn te wijten, en dat het ongeval aan een samenloop van om standigheden moet worden toegeschreven. Ter terechtzitting is bij spr. de overtui ging gerezen, dat beklaagdo hoogst onvoor zichtig en roekeloos gereden heeft, op den weg, die spr. uit eigen waarneming 6mal en gevaarlijk weet. Het* overtreden van art. 308 van het wetb. van strafrecht kent slechts gevange nisstraf of hechtenis; spr. acht het in deze zaak echter goed toepassing van het nieu we art. 23bis van het wetboek van straf vordering te vragen. Spr. eischte een geld boete van 50, subs. 25 dagen hechtenis. Aangelengd met pompwater De zuivelfabriek „Aurora" te Rotterdam klaagde sinds eenigen tijd ovjr de melk- leveranties. Meermalen werd ondeugdelijke melk geleverd. Een monster melk werd daarom bij den slijter H v K., te Kedi- chem genomen, met het gevolg, dat 8 pet. water in die melk werd gevonden Heden had deze zich voor het kantongerecht te Gorcum te verantwoorden. Bekl. bekende pompwater in de melk gedaan te hebben. Conform den eisch van het O. M, ver oordeelde den kantonrechter hom tot f 100 boete subs. 1 maand. Als deskundige trad op mej. E. van West te Dordrecht. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: G. Klaassen, schilder en koopman te Hoofddorp; cur. mr. L. U. Hora Ren- gers Siccama te Haarlem. Adrianus Zorge, vroeger tuinder, thans los arbeider te Haarlemmermeer; cur. mr. L. U. Rengers Hora Siccama te Haarlem. Geëindigd: (Door verbindend worden eenige uitdee- lingslijst): 11 Aug. J. J. Heil *9 Aals meer. Uitkeering 34.63 SPORT VOETBAL. Het jubileum van ir. J. W. Kips. De bondsvoorzitter eere-lid van den N. V. B. en den Koninkl. Belgische V. B. Gisteren was het 25 jaren geleden, dat de N. V. B.-voorzitter, de heer ir. J W. Kips, tot bestuurslid van den Bond werd gekozen. Ter gelegenheid hiervan werd op het bondsbureau tusschen 4 en 5 uur receptie gehouden, waarvan zeer druk gebruik werd gemaakt. De kamer, waarin de heer Kips met zijn echtgenoote recepieerde, was, dank zij de vereenigingen Feyenoord, H. D. V. S., Quick (H.), A. D. O., V. U. C., Concordia, H. V. V., bef N. O. C., de Noord-Holl. Voetbalbond, de vereeniging van 2e, 3e en 4e klassers en het Ned'erl. Sportpark, als 't ware in een bloemenhof herschapen. Van het N. V. B.-bestuur ontving de ju bilaris een zilveren sigarettendoos, van de eere-leden een „Goërz"-kijker, van Ajax (Amstd) bij monde van den heer Oudheus- den een zilveren aschbak. De Rott. Voet balbond bood een zilveren vloeier aan. Door den secret.-penningm., den heer A. Staal, werd namens het bondspersoneel een fraaie klok aangeboden, terwijl de vereenigingen Blauw-Wit, M. V. V. en de .Zilveren Voetbalcommissie elk een keurige ets overhandigden. Voorts werd den heer Kips onder luid applaus het eere-lidmaatschap van den N.V.B., zoowel als dat van den Koninkl Belg. Voetbalbond aangeboden. Al deze geschenken gingen natuurlijk met de noodige toespraken gepaard.' Een groot aantal personen kwamen den heer Kips gelukwenschen, terwijl ook tal van vereenigingsafgevaardigden aanwezig waren en er een paar honderd telegrafi sche en schriftelijke gelukwenschen waren binnengekomen. U D. loch In den N. V. B. Inzake de plannen tot uittreding van U. D. uit den N. V. B. is plotseling een gunstige wending gekomen. Nadat in rle gisteravond gehouden zeer druk bezochte algemeene vergadering een uiteenzetting was gegeven en een gedachtenwisseling had plaats gehad, waarhij naar voren kwam dat men zoo eenigszins tfiogelijk gaarne wilde doorspelen, deplde de voorzitter me de, dat den vorigen dag door de Neder- landsche Corinthians een dringend beroep was gedaan op U. D. om alsnog in den N. V.B. te blijven. Naar aanleiding hiervan heeft het bestuur den gelieelen dag verga derd en besprekingen gehouden met ver schillende spelers en leden. Het resultaat hiervan is, dat, ofschoon de vooruitzich ten voor een goed eerste elftal nog verre van rooskleurig zijn, het bestuur wel wil voldoen aan het beroep der Nederlandscbe Corinthians. Uit de algemeene vergadering werd dank en hulde gebracht voor dit voorstel,' dat bij acclamatie werd aangenomen. Op cle vergadering waren berichten van medeleven en aanmoediging binnenge komen van don heer K. J. J. Lotsv, en de vereenigingen Kampong, A.S.C., U.V.V. en Robur et Velocitas, alsmede van de Neder- landsche Corinthians. CRICKET. All Holland—M. C. C. Voor het eerst in de geschiedenis van ons Nederlandscbe cricket is een officieel M. C. C.-elftal te gast in Holland. Tot nu toe was twee maal een Nederlandsch elf tal in Engeland de tegenpartij dpr M. C C. Beide wedstrijden gaven een Engelsche zege. Gistermorgen is dan op het H C.-ter rein iy Den Haag de wedstrijd All Holl/md M. O. C. begonen. Het Hollandsche to taal werd 143 en toen 's avonds de stumps tot vanmorgen 11 uur (erv; bemoedigend ziet het er niet uit op het oogenhlik dat vrij dit schrijven") werden weggeborgen hadden de Engelsrhen een totaal van 220 voor het verlies van 9 wiekets. De Fogol- srhe aanvoerder T.ehlanc Smith met 36 en D S. Milford mpf 0 waren toen aan bat. Hieronder de volgende scores: Nederland s_ph elftal 1ste innings R V-is, b. Hyndson 8 Mr. J. TT. H. Kessler. idem 8 TT. van Manen, b. Milford 0 M. .Tanden, c. Krigwin b. Hyndson 23 A de Reus, b. Hyndson 69 A. Schill, 1, h, w. TTyndson Oj P. T, van Boeren, b. Hvndson 5 ir. G. Bouwmcestpr, b. Milford 12 F. Rmoker run out 5 •T Sohmeinok. e. TTuson b. Hyndson 2 A Terwiel, not out 0 Extra's 6 143 Bowlingscijfers en M.G.C.: J. G. W. Hyndson 7 voor 56, D. S. Milford 2 voor 46, A. R. Cadcll 0 voor 11 en H. C. Mc Donell 0 voor 24. M. C. G .le innings A C. Johnston, c. de Beus, b. Rinclcer 4 A. C. Huson, b. Schmeink 11 P. Eokersley, c. Bouwmeester, b. Rincker 1 A. R. Cadell, 1. b. w. Schmeink 3 R P. Keigwin, st. de Beus, b. Kessler 61 A. P. Scott, b. Rincker 58 T Leblanc Smith, not out 36 H. C. McDonell, b. Jansen 11 F H. Hollins, id. 0 J Hyndson, idem 11 D. S. Milford, not out 0 Extra's 24 220 voor 9 wickets. Sohmeink's bowlingscijfers zijn op 't oogenblik te merkwaardig om ze hier niet even te vermelden. Hij bowlde tot dusver 24 overs, waarvan 7 maidens. Hij nam slechts twee wickets, terwijl maar op 28 ballen werd gescoord, waarvan drie vieren genoteerd' zijn. ATHLET'EK. Paulen naar Amerika. De Haarlem-athleet Paulen is thans naar Amerika vertrokken, waar hij aan ver schillende wedstrijden zal deelnemen. WATERSPORT. De Na-Kaagweek. Zooals wij reeds eerder meldden, heeft een der leden van „De Kaag" een gouden start-horloge beschikbaar gesteld om dit horloge te verzeilen in de zes-meter-klasse De wedstrijden om dit horloge zijn thans vastgesteld op Zaterdag 26 en Zondag 27 September. Naar wij vernemen is het zoo goed als zeker, dat alle Nederlandscbe zes-meter-jachten aan deze wedstrijden zullen deelnemen. Tevens zullen er nog wedstrijden worden gehouden in de ver schillende andere klassen. WIELRENNEN. Lcidsche Ren- en Toeristvereen. „Swift". Op Je j.l. gehouden ledenvergadering is bet besluit gevallen, dat met het grooter aantal leden het wenschelijker was om 2 klassen te vormen onder de renners en wel klasse A en B. Onder de eerstgenoemde groep behooren zij, die tot beden toe een lsten of 2den prijs hebben gewonnen, en zij die te kennen geven om in klas A te rij den. Voor de Nationale Betrouwbaarhoidsrit LeidenUtrecht zijn nog de volgende prij zen binnen gekomen. Medaille Directie van hpt Leidsch Dagblad; beker van den Ned. Wielerbond en een buiten- en binnenband van de Hevea-bandenfabriek. Voor dezen rit hebben tot heden inge schreven' 79 nieuwelingen, 26 amateurs en 15 veteranen. De voorzitter van den N. W. B. Naar de „Tel." verneemt, zal de heer J. D. Viruly zich niet meer herkiesbaar stel len als voorzitter van den N W. B. AUTOMOBILISME. Vijf wereldrecords verbeterd. Op de Montlhérybaan bij Parijs heeft cfe Fransche automobilist Orfmans met een 20- paards Panhard-Levassor vijf wereldre cords verbeterd, nl.: 50 K M in 16 min. 19.77 sec. (oud record: 16 min. 22.67 sec.). 50 mijl in 26 min. 4.13 sec. (oud record: 26 min 10.69 sec.). 100 K.M. in 32 min. 19.89 sec. (oud record: 32 min. 30.66 sec.). 100 mijl in 51 min. 59.29 sec. (oud record: 55 min. 11.26 sec.). uur: 185.773 K.M. (oud record: 175.564 K.M.) De oude records stonden op naam ran J P. Thomas met Leyland sedert 17 No-* vember 1924. PAARDEN. Koninklijke Militaire Sportvereeniging. Vlerdaagsche afstandsrit. 1ste dag: De 75 K.M. Sterrit uit d§ ver schillende garnizoenen naar Amersfoort heeft onder de gunstigste omstandigheden plaats gehad onder koel weder en slechts af en toe een frisch buitje. Niet gestart zijn: luitenant Hollert (paard kreupel), lui tenant van Nijnatten (hand verwond bij tchietoefening, luitenant Steenkamp (re cente ongesteldheid) en luitenant Bis- schoff van Heemskerk, die zijn paard Epine au Bois eergisteren heeft verkocht aan luitenant jhr. van den Brandeler, wiens paard Piek Pocket kreupel was geworden. De 6-jarige volbloed dingt nu onder zijn nieuwen eigenaar mee. Voorts moest luitenant De Ridder bij Zaltbommel staken wegens kreupelheid van Tipsy. CORRESPONDSHT8E Onder een ingezonden stuk uit Noord^ w ij k, gisteren geplaatst, is de naam van den inzender weggevallen. Deze is: P. F. van Santen. BBKGTKLÜIIFTstawd LEIDEN. Geboren: Albert Pieter, zoon van K. v. d. Vliet en M. Kalshoven Ernest, zoon van F. W. Snapper en J. van Stralen Barths. Johannes, zoon van J. v. d. Weijden en G. M. de Vos Catharina Veronica, dochter van L. F. van Steenber gen en M. M. Vinkestein Jacobus Joh an-* nes, zoon van G. Jensen en W. Verver Matthijs, zoon van M. v. d. Berg en G. W. van Weeren Willem Johannes, zoon van J B. v. d. Wijngaard en G. Ruis Lijntje dochter van G. v. d. Vos en A. Feijnenbink Joha. Marga. Willia., dochter van A. Groenevelt en M. C. Schouten Jacobus Pieter, zoon van P. H. Zandvliet en Haverkamp Willem, zoon van W F. Moene en A. G. v. d. Veen Willem We derik, zoon van J. J. Mulder en J. Staffe- leu Johannes Bernardus, zoon van J. B Rekelhoff en J. W. Smits Lsnac Enoch, zoon van N. Keijzer en L. le Febre Helena Antoinetta, dochter van D. Te gelaar en G. J. Wasserman Johanna, dochter van L. van As en G. de la Rie Arida, dochter van H de Graaf en G. van Wijk Johanna, dochter van J. van Tongeren en P. G. Roelandse Maria Hendrika. dochter van P. de Graaf en E. Beij Maria Sophia, dochter van J. Taffijn en M. S. Bolstier Maria Johan na, dochter vtn J. C. Pet en J. van Loon Cornell's Johannes, zoon van A. La-i terveer en M. Blagsjaar Hendrik Lu cas, zoon van J. Boter en C. H. Sohcrloo Geertruida Helena, dochter van A. Plan- je en S. J. Weekhart Cornells Arie, zoon van N. M. de Bic en K Vorkaik Guurtje Johanna Sophia, dochter van P. A Weijers en M. J. v. d Berg Johanna .Taeoba, dochter van A. Lepelaar en A. den Oude Christina, dochter van W A. v. d. Tang en J M. Zirkzee Hendrik Bernard zoon van M. H. Fonteine en J. E. Staffe- lou Willem Adrianus, zoon van W. A. Krefer en C. G. Hooijmans Cornelia, zoon van E. J. de Bruijn en T. Ambagts- lieer Johanna Petronella, dochter van .3 van Eijk n eD. Bruinis Gerardus Ja cobus, zoon van G van Woerkom en G. Ouwerkerk Gerrit, zoon van A. Blan- kenspoor en J. Straathof Marijtje, doch ter van P P. H. Speel en M. Wassink Jacobus, zoon van H. Schouten en W. S. F van Weeren Rutna Haimawatie, dochter van R. N. Poerbatjaraka en Dati Jacobus Johannei, zoon van J. Chris- pijn en M. Jansen Elisabeth, dochter van J. J. de Kier en M J. Planje. LÜJ VAANDEL-TENTOONSTELLING Li Voor bijzonderheden zie programmaboek a 15 cents verkrijgbaar BERGING VAN R IJ WIELEN ONDER BEHEER VAN DE CITO, IN MUSIS te Leiden. De Veiling der Panden beleend in de maanden December 1924, Januari en Februari 1925, zal plaats hebben: 7810 Woensdag i6 Sept. 1925 aanvangende v.m. ten 9 uur. Te zien: in het lokaal NIEUWSTEEG No. 8, Dinsdag 15 September 1925, van 10—2 uur. Lossing of rentebetaling tot uiterlijk 4 Sept. 1925. Grltzner, Naumann, Singer vanaf f45.— tot f65. U koopt deze van vakmenschen, als zoodanig 45 jaar werkzaam. Ruim voorzien van Trap- en In- laadraachines Ieder in zijn vak. Geen groote ruiten. 7797 WESTD0RP&Co.,Morschstr.56 Alt.'GEBODEN i 2000 gulden ale le Hypotheek ran particulisr. Brieven bureau van dit blad onder No. 77ySb. Voor direct gevraagd te Alpben a/d. Rijn, bij twee be jaarde menschén, een R.-K. DIENSTBODE, middelbaren leeitijd, v. g. g. v. Brieven onder letter Z. aan het Agentschap v/d. Leidsche Ct., Alphen a/d. Rijn. 7786 Wordt gevraagd, om direct in dienst te treden, een 78ü8 R.-K. SCHIPPER, voor Motorboot, bij Ht J. VAN RUITEN te Roelofarendeveen. TE KOOP GEVRAAGD 6 jjzeren Paardeuruiven en 4 hardsteenen Voerbakken. Adres W. t. HAASTEREN, Expedi teur, Kraaierstraat. 780Ub Adverteercn doet verkoopen. STRO J BOKKING. lied en on t vangen fij ne Stroo- bokking 7 ct. per stuk, 4 stuks 25 ct. Bakbokking5 ct. per stuk. Gem. Haring 9ct.,3 6tuks25ct. „De Nieuwe Vischhandel". 28 Janvossensteeg 28. A. KIEL. 7812b DUITSCHE HERDER te koop, prijs f35. - .Tebevragen Korte Pieterskerkkoorsteeg 8. 7806 OPTOCHT KAT V.IJX a ZEE De prijswinnende groepen waren allen van het Costuum- huis „ERATO", Oude Singel 14 Tel. 889, Leiden. Lampions, Kaarsen, Stokjes, Bengaalsch en Vuurwerk, Fakkels. Weder- verkoopers in commissie ruime korting. 7801b IQRGEN, VRIJDAi vanaf 10 uur versch gebakken Schol, Schelvisch, Bokking. Beleefd aanbevelend, „De Nieuwe Vischhandel", 28 Jan- vossensteeg 28, b/d.Oude Vest. 7811b Gedenkt het Liefdewerk Adres: ZITA-VEr.EEIllGING, Galgewater 5a. Leiden. 11741 Telef. No. 1639 Met de hand wasschen is uit den tijd. i£en Waschmachine is even noodzakelijk in eep gezin als een Naaimachine. Blijft uw tijd niet ten achter. Onze machines zijn in honderd duizenden gezinnen ingebur gerd. De ondervinding maakt de VELO's onmisbaar. Gemak, gezondheid, betalen zich zelt. 4537 LEVERING A CONTANT EN IN HUUR. DenotLEIOEN, Breestraat 33.Tel.3781

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6