CENTS x VRAAGT STEEDS' DTS Hoofdpijn N. H., Zutphen 7 2.50; G. H. P. en Zn., 'Amsterdam 100; collecte Maasniel 546; Meierijsohe Courant, Eindhoven, 4e af- ttraoht 2000 (waaronder gedeelte van t 'collecte In de gem. Eindhoven); parochie Krayen hof laan, Nijmegen 83.89; uitvoe ring Amicitia, Nijmegen f 175; B. P., Am sterdam 2.50; Agnes Huis, Amsterdam 7 7.75; J. B Nijmegen ƒ1; fam. de Br. Idem 10; P. H. H. te 0. J 40; parochie Duizel 131.62 Kringcomitó Hulst 1311.10; H. A., Hulsberg 10; collecte B K. Kerk, Limmen (N.H.) 848.50; N. N N. 10; parochie Hedikhuizen 81.20; Collecte Maria-congregatie par. H. Bonifa- cius, Amsterdam f 100; fam. wed. M. D., 'Amsterdam 10; inschrijving Prov. Noord- brabanlsche .en 's-Hertogenh. Courant te _e-Bosch 6044.3614; parochie Esch 51.50 Idem Casteren nog f 10; comité Best 7 1083; Kringcomitó Breda, 2e afdracht 7 4000; idem Vegbel, 2e afdracht 2000; Collecte Do Heen 572.60; idem Steenber gen 873.60; R. K. Gasthuis, Halsteren 70.67; collecte Langenboom f 138.50; N N., Bussum 5; parochie Merkelbeek f 133; idem Leeuwen Boven 520.75; idem Overasselt nog 143; idem Heusden 7 216.40; N.N. f 10; Eierbond Herkenbosch 7 50; Coop. Eiermijn, Pey-Echt f 40; col- ïerte te Stompwijk en Veur 1365. Onder de geldzendingen van het Kring- Comité Breda zijn begrepen de opbrengsten 'der inzamelingen door de comité's te Breda 7 9530.47; GiDneken 2072.60; Princen- hage 2253; Teteringen f 2535.09/4; Gilze 7 1127.50; Terheijden-Wagenberg 1150.31 Dorst 220: Bavel f 650: Leur 316; Zundert 1620; Dongen 1768.90. Van j deze bedragen is 2751.4214 afgedragen 1 aan het Nat. Steuncomité als bestemd voor iÜen Achterhoek). Door het Provinciaal Comité in Noord- Brabant werd nog rechtstreeks -ntvangen 'do opbrengst der collecten te: 's-Gravemoer 7 800; Huijbergen 163.10; Engelen 7 102.50; Grave 675.8514; Woudrichem 7 260 9714: Liempde f 158.50; Zevenber gen 110.57; N V. Holl. Kunstzijde-Indus trie te Breda f 1000: Concert 's-Hertogen- ■loscb' Mannenkoor 300.35; Kerkconcert Deur bij "Wvchen 181.50; collecte Aarle- Rixtel 744.0914; idem Oisterwijk nage komen 84.50; idem Rijsbergen nageko men 10; idem Den Dungen 390; idem parochie Huiten (Gilze) f 306.10; idem .Oostelbeers 568.54; idem Bakel en Mil- ^Ibeeze f 788.45; idem Berlicum 633.70, lïdem Hilvarenbpek f 745; idem Raams- f'donk 1347.28; idem Vessem c. a. [7 728.11: idem Nuland 352.19: idem Ri jthoven 180; idem Halsteren f 551idem IVeldhoven c.a. 1636.44; idem Dongen i '(Vaart) 162.30; idem Klein Dongen 7 77.35; idem Dongen (nagekomen) 11.50; itdem Ooffen (nagekomen) 5: idem Velp 7 825 26; idem Hoeven 556.09; idem 'Maarheeze f 149.21; idem Alpben en Riel 7 1234.35: Eierbond Bakel f 50; v. B. Denrne 21.60; Boerenleenbank Vlierden 7 20.—. De totale ontvangsten bedroegen tot dus ver, volgens de aanwijzingen van de schen kers verdeeld: Voor de slachtoffers in bet bisdom Den Bosch 5907.96; voor de slachtoffers in Noord-Brabant f 159.234.37; voor Borculo 7 4054.4214; voor alle geteisterde streken 7 26.335.5714: voor speciale doeleinden 7 1075: totaal f 196.607.33. Ruim 70.000 In Den Haag De netto-opbrengst van de twee alhier gehouden collectes, ten bate van de slacht offers in de geteisterde provinciën, gehou den door de afdeeling Den Haag van het Ned. Roodc Kruis, bedraagt f70.350.68. Te Geldermalsen bracht de scliaalcol- ïecte f 1319.70 op. f Bultenlandsche belangstelling De burgemeester van Den Haag heeft van den Japanschen zaakgelastigde een belangrijke gift ontvangen, aan te wenden ten bate van de slachtoffers te Borculo. Mevrouw BuschhamerBertoldi te Zevenaar, echtgenoote van den Duitschen vice-consul, heeft een oproep in verschil lende Duitsche couranten geplaatst om •teun voor de slachtoffers van de storm ramp. Zij mocht als eerste gift hiervoor Ontvangen een bedrag van M. 1000 van Zijne Eminentie dr. C, Schulte, Kardinaal en Aartsbisschop van Keulen. Deze gift Werd aan het Nat. Steuncomité doorgezon den. j Een aanrijding door een auto. Met verdubbelde vaart doorgereden. Gisternacht heeft op den ïïtrechtschen itraatweg bij Oosterboek, een ernstig on geluk plaats gehad. De 23-jarige A. van Vlaanderen, die Op zijn rijwiel naar Oosterbeek reed en frechts van den weg hield, werd ter hoogte Van den grintweg aangereden door een in flezölfde richting gaanden auto, die hem gohterop kwam. Van den auto brandde voor slechts één lamp, terwijl het nummorbord aehter zeer llecht verlicht was, zoodat het nummer giet vast te stellen was. In den wagen be lfond rich een gezelschap, dat blijkbaar gog aan het nafuiven was. V. werd ten gevolge van de aanrijding ^gen den grond geslingerd en bleef hevig oedend, bewusteloos liggen. De auto reed, zonder dat de inzittenden •Joh om het ongeval bekommerden, met Verdubbelde snelheid weg. Een ooggetuige fcon echter nog constateeren, dat de wagen groen van kleur was. "Wij vernemen, dat de politie den dader fep het spoor is. V., wiens rijwiel geheel vernield is, liep •en schedelbreuk op en Is In ernstigeu too- .gCand per ziekenauto naar het gemeente- glekenhuis te Arnhem vervoerd. INGEZONDEN MEDEDEELING. tJTr N.V.HaLLANVVI%iji^ Lnp ~l- CHOCaLADE-Ffl^^rkWAl ITFITSRFEP EN GROS Verkrijgbaar bij de 7790 EN GROS Fa. 1. C. v. STEEN X Co., Piels (f*, Overreden. i IJzen'dijke is een 10-jarige jongen op yjpJl geladen molenaarskar geklommen en \gr *J gevallen. De wagen ging hem over list lichaam en kort daarop overleed de kleine in het St. Anthonius-ziekenhuis te Oostburg. De knaap was eenige weken ge leden ook van een kar gevallen en overre den. Deze wagen was leeg en toen was de verwonding van weinig beteekenis en was de jongen na een paar dagen hersteld. Ongeluk met een zweefmolen. Op het feestterrein te Winterswijk werd gisteren iemand uit den zweefmolen ge slingerd. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij onder ge neeskundige behandeling werd gesteld, nadat eerst Dr. Bakker op het terrein een noodverband had aangelegd. Zijn toestand is thans redelijk. Twee vingers afgesneden. De heer G. van A. kwam in zijn werk plaats te Venlo, met de hand tusschen een zaagmachine, tengevolge waarvan hem duim en ringvinger der linkerhand geheel werden afgesneden. In bewusteloozen toestand werd hij naar het gasthuis ter verpleging overgebracht. Het geladen géweer De zoon van den landbouwer van H. te Hagestein heeft het ongeluk gehad, toen hij met een geladen geweer uitgegaan was, te struikelen. Een schot ging af en trof hem in het bovendijbeen. Hij werd onmid dellijk naar het ziekenhuis te Utrecht, overgebracht. Het mes. Op de kermis te Waspik (N.-Br.) Is de arbeider Van Mier door twee anderen zoodanig met messen bewerkt, dat hij naar het gasthuis te Baamsdonk moest wor den overgebracht. Zijn toestand is ernstig. De daders zijn gearresteerd. Onder den voet geloopen. Toen te Zwolle Dinsdagavond de muziek van een serenade huiswaarts keerde, werd J v. d. B. aldaar, die tot de talrijke hos sende en joelende menigte achter de mu ziek behoorde plotseling onwel en zakte in een. In den val had hij tevens een meisje mee op den grond getrokken. De opstuwen de massa die weinig van het ongeval be merkt bad, drong over de slachtoffers heen, en was door de enkelen die het ongeluk zagen niet te weerhouden. De drang was te groot, met het gevolg dat beide personen onder den voet kwamen. Ontstellend klonk het gegil van het meisje, dat gelukkig zoo goed als geen letsel had gekregen. J. v. d. B. die een toeval had gehad werd bewus teloos en vermoedelijk inwendig gekneusd opgenomen en bij een winkelier binnenge dragen. Per rijwielbrancard is hij later naar het Sophia-Ziekenhuis overgebracht. De toestand van v. d. B. was gistermiddag vrij gunstig. Verdronken. Gisterenmorgen is het vijfjarig dochter tje van den timmerman Epema te Arum, in de vaart geraakt en verdronken. Aan de gevolgen overleden De 23-jarige leerling-machinist J. Collet, die tusschen Neede en Rietmolen van een trein is gevallen, is aan een schedelbreuk overleden. Lijk aangespoeld Het lijk van den 18-jarigen electricein De P., uit de Van Swin den straat in Den Haag, die Zondagmiddag bij het baden In zee verdronken is, is gisteravond bij de buitenhaven te Scheveningen aangespoeld. Fabrieksbrand te Valkenswaard. Gi.sterenochtend is de sigarenkistenfa- briek van den heer A. van den Dungen te Valkenswaard afgebrand. De inboedels der belendende perceelen alsook de wonin gen zelf hebben aanmerkelijke schade ge kregen, doch zijn overigons gespaard ge bleven. Verzekering dekt de schade van^den fabrieksbrand. De oorzaak is onbekend. Wat een onverlaat! Mon bericht aan de „Res.-bode" het volgende: Een jonge dame stuurde eenige hand koffers als bestelgoed per spoor van Huls Ter Heide bij Zeist, naar Den Haag. Toen ze na aankomst een der handkoffers open de, viel het haar op, dat een onaangename zuurachtige lucht uit den koffer opsteeg, terwijl de inhoud vochtig aanvoelde. Ten zeerste zich hierover verwonderend, daar ze do goederen geheel droog had ingepakt en de inhoud ook niets breekbaars gevuld met vloeistof bevatte, haastte ze zich den koffer uit te pakken. Hoezeer steeg eohter haar verwondering, toen ze bemerkte, dat de inhoud van den koffer, bestaande uit ondergoed, geheel was bedorven. In de kleedingstukken zaten bruine vlekken en ze gingen in flarden, wanneer men zo aan trok. Hier moest beslist kwaadwilligheid in het spel zijn geweest. De zurige lucht, die uit den koffer opsteeg, doet vermoeden, dat een of ander onverlaat vitriool of zwavelzuur door het sleutelgat van den koffer gegoten heeft, waarvan de sporen aanwezig waren. Oplichting. Bij het Hollandsch Bloembollenhuis Ho- baho en de Coöperatieve Veilingsvereeni- ging van Bloembollenkweekers H. B. G. is in Juli een partij bloembollen ter veiling aangeboden door een man, die aan liet eene gebouw opgaf te zijn P. Lieshout uit Heem stede en aan het andere gebouw J. Vermeer uit Heemstede. Bedoelde persoon legde tel kens een factuur over, waarop de bollen werden aangegeven als zijnde van de soor ten Mr. Van der Hoef. Peach Blossom en Elecfra (dubbele tulpen). De H. B. G. be taalde niets uit, aangezien haar bleek, dat In Heemstede geen Vermeer als bollen- kweeker bekend stond. De Hobaho betaal de aan den zich noemenden P. Lieshout 400 uit. In verband hiermee is, verdacht van oplichting, door do politie te Heemstede aangehouden G. K., wonende te Santpoort, die bekend heeft onder een valschen naam gewone Murillo's in dc veiling te hebben ge bracht. Zijn broeder J. K. had de nota's geschreven en de namen der bollen aange geven. Beiden zijn, respectievelijk wegens oplichting en valschheid in geschrifte, ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld. Inbraak te Berkel en Rodenrijs. Dezer dagen werd te Berkel en Rodenrijs ingebroken ten huize van den wethouder den heer K. Uit de brandkast werd een bedrag van 600 ontvreemd. Als verdacht van dezen diefstal is te Delft gearresteerd zekere vrouw B., die vroeger bij den heer B. in betrekking is geweest en daardoor met het doen en laten dor huisgenooten op de hoogte was. Zoo wist zij ook waar de sleutel van de brandkast werd bewaard. Hot gestolen geld is gedeeltelijk terecht gekomen. Een nieuwe m-nier van plagen Een winkelierster uit de Schoutenstraat te Maarssen, die inmiddels naar Elinkwijk is verhuisd, had een geschrift voor het raam gehangen, waarop te koop werd aan geboden de schuld van enkele jaren van een ingezetene. De verontwaardiging in de buurt was algemeen. We vernemen dat tegen de bedrijfster van deze daad een klacht is ingediend bij den oficier van justitie. Door dezen zal wel worden uitgemaakt of deze handelwijze al dan niet geoorloofd is. Een meteoorsteen? Onder de gemeente Ellemaat op Schou wen is verleden week een kogelvormige steen ter grootte van twee mansvuisten en 1 Kg. zwaar in een weide neergekomen en een halven meter diep in den grond gedron gen. Men zal bij het meteorologisch insti tuut te De Bilt informoeren of men hier te doen kan hebben met een meteoorsteen. Bij het neervallen van den steen werd een fluitend geluid waargenomen. Het aannemen van een focl. De Raad der gemeente Ede besloot in een spoedvergadering met algemeene stemmen bet raadslid D. van Hunnik opnieuw te schorsen, als ambtenaar van den Burger lijken Stand. Deze ambtenaar, die des tijds zich een fooi had willen toeëigenen en daarom door den Raad daarvoor ont slagen werd, was, in afwachting van de goedkeuring van dit besluit door Gedepu teerde Staten, door den Raad geschorst. Gedeputeerde Staten onthielden aan het raadsbesluit de goedkeuring, terwijl bij Kon. besluit van 11 Augustus een beroep van den Raad tegen deze beslissing ver worpen werd. De Raad meende, dat het gewenscht was, dat bedoelde ambtenaar in afwach ting van hetgeen de Raad te doen staat, na kennisneming van de gevallen beslissing, zijn taak niet hervatte. Buitenl. Berichten De moord In den Berlijnschen D-treln. Nadere bijzonderhed en. Omtrent de even geheimzinnige als vree slijke moord in den D-trein naar Berlijn, waarbij een Duitscb dienstmeije uit Am sterdam bet slaohtoffer werd, verneemt de „Voss. Ztg." nog de volgende bijzonderhe den: Het meisje reisdo met den D-trein 171. Zij zat in een coupé met drie dames. In de buurt van Stendhal verliet zij het apartement en toen zij een paar uur later nog niet was teruggekeerd, maakte een der dames den conducteur hierop attent. De heele trein werd doorzocht, maar het meis je werd niet gevonden. Eerst later hoorde men van haar tragisch einde. Er zijn reeds zekere aanwijzingen om trent den dader. Men heeft opgemerkt, dat een man van gedrongen gestalte met zwar te haren onderweg het meisje had aange sproken. Deze man was toen de trein te Berlijn aankwam, niet meer te vinden. Vermoedelijk is hij, toen de trein in de nabijheid van Spandhaï een oogenblik moest stoppen, omdat het signaal op on veilig stond, uitgestapt en onbemerkt ver dwenen. Men neemt aan, dat hij onder een of andere voorspiegeling het meisje in een ledigen coupé heeft gelokt en haar daar heeft vermoord. Op het lijk heeft men geen ernstige ver wondingen gevonden. De dood is waar schijnlijk ingetreden door Inwendige ver wonding tengevolge van den val uit den trein. Het station Schönhauser Damm ligt 12 K M. voorbij Stendhal in de richting Berlijn. Ontploffing in Roemenië. Gistermorgen heeft in de vroegte in de militaire kruitfabriek te Düdesci een ca tastrofale ontploffing plaats gehad. Daar dientengevolge zoowel de telegrafische als ook dc telefonische verbindingen zijn ge stoord. ontbreken op het oogenblik nog bijzonderheden over deze ramp. De ont ploffing vond plaats in het laboratorium der fabriek. Er moeten talrijke dooden en gewonden zijn. Bootongeluk. Gisteravond is op het meer van Con- stanz, dicht bij de haven van Lindau, een roeiboot, waarin zich 2 meisjes en een jongeman bevonden, in aanvaring geko men met een raderboot. De roeiboot werd verpletterd terwijl de jongeman en een meisje gedood werden. Het tweede meisje kon door de raderboot worden gered. - De lijken van de verongelukten zijn nog niet gevonden. Kerkinbraak. Naar uit "VVeenen wordt gemeld, is een kerkdief door verbreking van een venster in de parochiekerk te Eisensladt binnen gedrongen en heeft daar van het beeld der Moeder Gods, dat zich boven het Maria- ajtaar bevindt, een parelsnoor, bestaande uit 13 kleine snoeren, waarfusschen klei ne granaten bevestigd zijn. een met edel- steenen bezet -kruisje, een met robijnen be zet gouden halssieraad alsmede zeven snoeren echte granaten en een uit zwart fluweel vervaardig^ hart, bezet met 184 paarlen, gestolen Dp waarde van hot gestolene, die aan zienlijk is, staat nog niet vast. Een „jongedame" als bandietenhcofd. De westelijke staten van Amerika wor den sinds verscheidene weken geterrori seerd door een bende „jongedames", die niet minder dan 230 bandietendaden op haar geweten hebben. De bende staat onder leiding van een jeugdige blondine met blauwe oogen, ge diplomeerde van een college in liet Westen. De jonge scboone heeft niet uit misdadi- gen aanleg haar rooverspractijken onder nomen. doch slechts uit een avontuurlijke aandrift en om zich sterke emoties te ver schaffen. Onlangs heeft deze op straTfe aandoe ningen beluste avonturierster eigenhandig met eén revolver een bankkassier gedood in een kleine stad in Illinois. Zij slaagde er, na het bedrijven van haar misdaad, in aan de banden der ïtt de nabijheid geposteerde politie te ontkomen en spoorloos te verdwijnen. Innezonden Mededeelinq. lig do< ntnhle Buisje 60 c. EVSijnhardt bedaart .spoedig door het gebruik van Hoofdpijntnhletten 7787 LEGER Ei-i ¥LOOT Oefening van .de lichte brigade en groote letjeroefoningen. Die licible brigade zaJ va'n 17 to# 21 Sopt ember oefeningen houden op de Ve- luwe, in heit Gooi en in het Oostelijk deel van Utrecht. Luiit enant-kolonel Van Mens zal daarbij optreden als leider, luitenant- kolone! Gel denman als commandlamt van de OosKparlij, ritmeester baron Vain De- dom als commandant, van de Weslpantij. De Oostpart:j wordt gevormd dor de lichte brigade, bestaande uit het grootste deel der cavalerie, een regiment wielrijders van twee bataljons, het korps Tijdlende ar tillerie (op een batterij na) en een vlleg- tuigafdeeling van 4 vliegtuigen. De Wes't- partij wordt gevormd door een verken- ningsafdeeling bestaande uit een batal jon wielrijders, een batterij rijdende ar tillerie, 2 mi i railleurs-peletons en een batterij van 6 c.M. De eigenlijke oefeningen vangen aan op 18 September en eÜndigen den 21st en. Na deze oefeningen wordt de lichte brl-i gfcde vereeriigd en neemt rij deel aan dé C>te leigeroefentagen. Deze worden gen d^ van 22 tot 24 September, onder leiding van den oomandant van het veld-» beigei», met drie divisies op oorlogss/terlw te en <ïe lichte brigade. Er zullen lwe<* pertijen rijn, een blauwe en een roode, De blauwe partij vormt een divisie-groep onder commando van generaal-majoor Fortanier. Zij bestaat in hoofdzaak uit twee oorlogsdivisi'es, een afdeeling zware legerartillerie, een afdeeling luch tdoelgen schut (waarbij een compagnie Viekera-» mitrailleurs), een vierkenningisafdeeling en. een aantal vliegtuigen. De verkenningsafdeeling zal in hoofd zaak bestaan uit 1 compagnie wielrijders, 2 eskadrons huzaren en mitrailleur-polo-i ton en een batterij van 6 c.M. De andere in oorlogstijd mede tot deze afdeeling l>e-' hoerende compagnie wielrijders wordt thans over de bedde diivisiën verdeeld. Behoudens de luohlf stri jdk ra oh tondie in Soegterberg blijven, de zware leger* artillerie en de luchtdoel-artillerie, die Isi Soest ingekwartierd' worden, zal de ge heeld divDsiegroep legeren te Amersfoort en omgeving. jji De roode partij staat, onder commando van generaal-majoor Van der Palm. Zi(J bestaat in hoofdzaak uit een oorlogsfl.avi- aie, de lichte brigade en luohfstrijd.kraoh-» ten en zal (behoudens de luch tsfrijd-» krachten, die in Soesterberg blijven) lege-» ren in het rayon Zeist, Driebergen, Bun-» nik, Od'ijk. Werkhoven en Maarn. Het hoofdkwartier van den leider, lui-» tenant-gen era al Muller Massis, wordt tijdens de ICgeroefeningen gevestigd in het Berghol el b'j Amersfoort mr OMBEWiWB ALKEMADE. Vlseschhcuring. In den loop dei maand'Augustus zijn ter Secretarie aan gegeven de volgende slachtingen: Bedrijfsslachtingen: 15 koeien, 19 var kens. Huisslachtingen: 1 varken. Nood- slachtingen: 12 varkens, 5 schapen, 4 kal veren en 2 koeien. Ingevoerd werd uit gemeenten buiten den centralen keurings dienst van Leiden 985 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen een bedrag van 242.—. Politie. Gedurende de maand Augus tus zijn door de politie in deze gemeente 4t processen-verbaal opgemaakt. Gevestigd: E. B. Pijnacker van Bodegraven G. Nigten van Aals meer J. van 't Hart van Noordwijker- hout Th. van Heek van Ede C. J. Moerenhout en echtgenoote v. Arnhem en Rheden J. H. de Jong van Oudenbosch M. J. Biersteker van Nieuwe-Schans N. Horsman van Den Haag H. L. van der Veer geboren Janzs en gezin van Bui tenzorg B. Samirah van Buitenzorg, Java A. Mulder en gezin van Utrecht. Vertrokken: A. Boer n. Leiden - C. W. van der Voort naar Vlissingen H. J. van Diemen naar Leiden M. H. van Graas naar Haarlem J. H. Wessclman naar Voorschoten L. H. Gmelig en ge zin naar Voorschoten P. G. Dongel- mans naar Lisse A. J. Ruygers naar Gulemborg G. H. J. Volwater naar Oudenbosch G. J. Tirion en echtgenoote naar Beverwijk R. Monkel naar Bloe- mendaal P. P. M. van Dooren naar Nij megen A. M. van Seggelen naar War mond M. Kleinbub en O. Doek naar El- chesheim (D.) M. G. Zandvliet naar Woubrugge J. Bodijn en gezin uaar Amsterdam. LEI DSC HEN DAM. Voor de stormslachoffers. Dc van ge-» meentewege gehouden collecte heeft opge bracht in de gemeente Veur een bedrag va n493.10 en in de gemeente Stompwijk een bedrag van 846.90. In de gemeente Stompwijk werd voorts voor hetzelfd»' doel nog ontvangen een bedrag van 25.— wegénsopbrengst eener gehouden verlo ting. Aan het Centraal Bureau van het R. K. Huisveslings-Comité te 's-Hertogenbósch is dus overgemaakt kunnen worden een" bedrag van f 1365.—. De liefdadigheids- zin van de ingezetenen der gemeenten Stompwijk en Veur is ook thans weer hoog gehouden. Indien men in de gemeente Voor burg niet de vrijpostigheid had begaan fe collecteeren voor dit doel aan den West- vlietweg, wat toch Stompwijksch grondge bied is, zou de opbrengst ongetwijfeld en-» kele honderden guldens meer bedragen hebben. OEGSTGEEST. Aanrijding. Gisterenmiddag omstreeks half zes kwam een motorrijder ran de richting Sassenheira, toen een auto, bestuurd door den heer G., uit de zaudlos- plaats der gemeente Oegstgeést ging- De auto reed den motorrijder omver, die zicb daardoor aan zijn hand bezeerde. De motor was eenigszins beschadigd. ROELOFARENDSVEEN. Biljartwedstrijd. Zaterdag a s zal io café Van der Geest alhier de bekende bil jarter Koehof eGn match spelen van 600 caromboles met een voorgift van 450 De winnaar ontvangt een prachtige qeue. f TER-AAR Konlnginnefeest. Den 9en en lOen September zullen de feesten der Wilhelrai- na-vereeniging worden gehouden, net pro gramma vermeldt naast de verschillende vermakelijkheden en volksspelen een vlieg- demonstratie. VOORSCHOTEN. Geboren: Margaretha Hendriba Ma ria, d. van M. G. Emeis en C. G. Rood- voets. Johannes Leonardua z. van L. v. Haasteren en A. C. M van Flenen. Ondertrouwd: J Th. van Cassel 29 j. en M. A. M. Duynisveld 25 J. Getrouwd: M. Laken en A. J. Waayer.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4