ƒ1.25 PRIJSVERLAGING getroffen werd. Daarop alarmeerden rij de politie Tan Parijs en de gendarmerie van Versailles. Een vrachtauto mot een afdeeling poll- lie, voorzien van alle middelen der politle- ieohniek, verscheen ter plaatse. Toen de grijsaard, ondanks de somma lies der politie, nog steeds niet wilde open doen, drong men met geweld zijn woning binnen, waar men de laatste kamer, waar- In hij gevlucht was, met bedwelmende gas sen „uitrookte." Bij het binnentreden dezer kamer vond men den ongelukkige half bewusteloos ln rittende houding op den grond, terwijl hij de eene hand op rijn wonde hield en met 'do andere nog krampachtig rijn geweer omklemde. Hij werd naar het ziekenhuis op Orsay overgebracht, waar hij den volgenden mor gen overleed. DE RIJNSTREEK UIT NIEUWKOOP EN NOORDEN. I. Inleiding. De "Leidsche Courant heeft blijkbaar slechts één ideaal: het Blad op te voeren lot den hoogsten graad van perfectie ln Wat een gewestelijk blad behoort te zijn. T)e onlangs ingevoerde rubriek „Uit de Rijnstreek" was hiervan weder een bewijs. In deze rubriek wenscht zij meer bijzon der voor elk dorp afzonderlijk het karak ter van een plaatselijk orgaan op den voor grond te doen treden. Daarin wil zij tot Piting zien komen, hetgeen er leeft en om gaat niet in een dorre mededeeling, daarvoor is de rubriek „Plaatselijk Nieuws" doch in een te leveren be spiegeling en critische beoordeeling, daarin willen zij leggen een geheel bijzonderen band tusschen den kring van lezers voor •Ik dorp afzonderlijk. Reeds lang zag de Redactie uit, ook voor 'do Dorpen Nieuwkoop en Noorden iemand 'te vinden, die deze taak op zich wilde nemen. Schrijver dezes heeft die aanvaard, zij bet niet zonder aarzelen. Bekoren doet zij, 'doch zal zij niet al te moeilijk zijn? Zal het mij gelukken vertrouwen te wekken en de belangstelling gaande te houden? Een be gin maken gaat allicht, doch zal ik kun nen volhouden? Zal ik voortdurend over voldoende stof beschikken, al is het dan ook desnoods maar om de 2, 8 of 4 weken, over stof welke den lezer interesseert en naar het oordeel van de Redactie van Voldoende belang om te worden geplaatst? Deze vragen hielden mij lang bezig, tot Ik eindelijk besloot het te wagen. Er is een Latijnsch spreekwoord, dat zegt: niemand geeft, wat hij niet heeft. Wat !k niet heb, kan ook ik niet geven, doch wat ik heb, dat zal ik geven. Ik zal doen, wat in mijn vermogen is. Excuseer mij echter, lezer, dat ik bij Voorbaat reeds rekenop uw mede werking, want zonder deze heb ik niet het minste vertrouwen, dat mijn pogen zal sla gen. Wat Ik onder die medewerking versta? Ik zou graag af en toe een stukje geschie denis over onze Dorpen leveren, over den tijd van Nieuwkoop's glorie o.a. toen -het ©en heerlijkheid vormde, ik bezit daarover «en kleine collectie gegevens. Heeft U niet een en ander uit den ouden tijd over onze 'dorpen, een tijdschrift-artikel, een plaat of wat dan ook? Sta mij die af of leen ze mij. Ik stel mij voor af en toe een beschou Wing te leveren over plaatselijke toestan den, over politiek, over onderwerpen van Mlorlei aard. Indien U nu een afwijkende meening heeft of U meent er wat aan toe te kunnen voegen, schrijf mij dit. Mogelijk ben ik wel eens wat minder 'duidelijk, immers wat mij gewoon toe schijnt, kan zeer gemakkelijk voor een an der een moeilijkheid wezen. Schrijf mij hierover, vraag mij opheldering; vraag mij ten slotte zooveel gij wilt, voorzoover het onze dorpen raakt, ik zal U ter dezer plaat se antwoorden, zoo goed mij dit moge lijk is. Uw naam vermeldt gij, doch op eere- Woord verzeker ik U, dat hij geheim blijft. Uw brieven adresseert U aldus: Voor Criticus Redactie Leidsche Courant Postbus 11 Leiden. U voorziet de enveloppe van het noodige port, U sluit tevens een postzegel in en de Redactie zorgt, dat hij bij mij belandt. Mijn naam blijft onbekend. Dit is verre weg het best. Gis er ook niet naar, want U weet: gissen is missen. Trouwens het gaat er niet om: wie het zegt,, doch wè.t •r gezegd wordt. U weet wat mijn sohuilnaam beteekent? Zijn eerste beteekenis is: beoordeelaar, fcijn tweede: vitter, bediller. Het mag natuurlijk allerminst Uwe en mijne bedoeling zijn te vitten op personen •f toestanden, oritiek te leveren welke af breekt, neen oritiek moeten wij leveren, Krelke opbouwt. Wij plaatsen ons op een breed stand- mint. Wij houden van onze Dorpen om Jaar mooie natuur! Wat zijn zij niet schil derachtig gelegen aan den zoom van goovele riante weiden met haar grazend fcs© aan de eene zijde, en ter andere van lie heerlijke plassen met hun ruischend giet en blanke bloemen! Wij houden van lm» Dorpen om hun interessanto en aan trekkelijke gesohiedeni8l Wij hebben dit r>r oogen nietwaar, onze liefde voor hen verhoogen, onze kennis over hen'te ver- Mken, te wijzen op wat niet goed is en te Jtoemen wat verbetering brengen kan, kort- bm in de bescheiden mate Uwer en mijner grachten mede te werken het zedelijk en maatschap pol Ijk peil van Nieuwkoop en Noorden op te voeren. De Directie zal haar best doen den kring tan lezers uit te breiden. Gedurende fi 8 Jireken zullen op groote schaal proefnum mers worden rondgezonden. Wie nog niet geabonneerd Is, doe het zonder aarzelen. De krant bevalt U, ik ben er zeker van. Het ge bezwaar is ik hoor het U al zeggen: „Zij is maar zoo duur!" Komaan, 20 cents per week, is dat nu zoo duur? Drink een fleschje bier minder of bezuinig wat op uw rooken! Bedenk wat bet waard is een degelijk Roomsch blad dagelijks in uw huis ta krijgen, waard voor u zelf en uw huisgenooten, waard voor de kerstening van Uw beginsel, voor het peil Uwer ontwikkeling, en dan een blad, waartefen geen enkel gewestelijk blad concurreeren kan! Ik eindig mijn inleiding door de begon nen taak te stellen onder de veilige be scherming van het Goddelijk Hart van Jezus en van ons aller goede Moeder Ma ria, opdat zij door die machtige hulp en voorspraak gedije en overvloedig vrucht afwerpe! CRITICUS. WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Onze Woerdensclie medewerker schrijft: De vlotte handel, die ook de voorgaande weken kenmerkte, kon zich ook deze afgo- loopen week nog doen handhaven. Den pro ducenten loopt het dezen zomer wel naar den zin, daar zij voor hun waar zeer goe de prijzen kunnen maken. Hoe verder men den zomer ingaat, hoe hooger de prijzen zijn geloopen. Het is op 't oogenblik dan ook wp! merkwaardig, dat men voor de zomerkaas, die toch van minder goede kwaliteit Is dan de Meikaas, toch nog hoo- gere prijzen kon maken. De hoogste notee ring liep deze week te Bodegraven tot ƒ72; een respectabel prijsje dus. Te Alphen echter is deze week, en ook de vorige week, nog meer besteed en no teerde de hoogste noteering 73. Iets wat de Bodegravensche kooplui niet graag zullen zien. Deze gaan er toch prat op dat in Bodegraven de meeste en do beste kaas ter markt wordt aangevoerd. Wat het eei- ste betreft moeten zij ook hun ouden roem eenigszins zien verbleeken, want Woerden is voor haar een ernstige concurrent wat de aanvoer betreft. Wij voor ons zijn er van overtuigd dat Woerden dezen zomer heeft bewezen dat zij de grootste markt is wat het aantal wagens betreft. Nu be weert men in B. wel dat de partijen in B. veel grooter en dus zwaarder zijn, zoodat zij wat aantal K.G. betreft altlid nog num mer één zou zijn. Doch meestal is de wensch de vader der gedachte en zoo zal 't hier ook wel gaan. Te Bodegraven wil men nu eenmaal dat de markt aldaar wordt beschouwd als eerste en voor naamste en het is begrijpelijk dat zij haar buitenlandscho Teputatie, die zij momen teel als zoodanig zeer zeker bezit, op alle manier tracht hoog te houden. Het is dan ook zeer wel begrijpelijk dat de handela ren aldaar hun markt in de hoogte steken en bij verschillende gelegenheden hun markt noemen als de grootste en belang rijkste van het land. Dat zij hun bewerin gen wel eens wat ruim nemen is hiervan het gevolg. Een afdoende gegeven omtrent het aantal aangevoerde K.G. is er. jammer genoeg, niet, zoodat het aangevoerde kwantum maar wordt getaxeerd. In do omstandigheden, als boven geschetst, is het dan mogelijk, dat de aangevoerde hoe veelheid allicht wordt overschat. Een of- ftcieele controle ook op de andere mark ten was wel de overweging waard, omdat zoodoende een serieuze voorstelling van de aangevoerde hoeveelheid en van de pro ductie werd verkregen. De markt van Al phen handhaaft zich tot heden uitstekend en wij zouden willen beweren dat deze langzaamaan zich uitbreidt. Deze week was er aangevoerd 113 partijen. Ook de kwaliteit van de aangevoerde partijen be hoeft niet voor B. onder te doen hetgeen wij wel aan de noteering kunnen merken, daar deze toch nu 2 weken hooger was dan te B. De noteering van de boter kon zich deze week niet op de oude prijs handha ven en moest do Leeuwarder commissie haar noteering verlagen op f 2.30. De oor zaak hiervan moet wel gezocht worden bij de mindere uitvoer, zoodat het aan bod ondanks de afnemende productie steeds grooter wordt hetwelk de verlaging van prijs ten gevolge had. ALPHEN AAN DEN RIJN. Konfnginnefeesten. Een sombere mor* gen, die later in relgern vlagen overging, voorspelde weinig aatntekkèüjks voor de teepteflijkheden, georganiseerd hij gele genheid van KoningiPme verjaardag. Ge- li ïfoVig klaarde de lucht wat op en hield hot weder rich verder goed. De feestviering werd ingezet door hot luiden der kerkklokken, waarna de plaat selijke muriekkorpsen op drie verschillen de punten in de gemeente koraalimwriek ten ge'hoore brachten. AI aanstonds zag men die schooljeugd hij tientallen naar hot Burgemeester Viseorpark treikken, waar eeni'ge diiizendien kinderen in him Zondbgsche plunje gestoken zich verzamel den, om vandaar onder geleide hunner onderwijzers en begeleid door een: ge mu riekkorpsen naar het landgoed ,3'Jn- •stroom" te trekken, waar de jeugd door hulpvaardige hnnden op limonade en ver snaperingen weTd onthaald. *b Namiddags half dirie vingen op het terrein aan de Zaalbergsfraat de Volka an KindersepeJem aan. De uitslagen rijn aks volgt: Kulpsteken: le prijs G. Rummerman; 2e pr. J. v. d. Horst; 3e pr. H. v. Stigt; 4e pr. A. v. H Hof; 5e pr. A. v. ULsum; 6e pr. D. Windhorst. Wedloopen met hindernissen: le prijs H. Nagtegaal; 2e pr. C. v. d. Neut; 8e pt. J. de Jong; 4e pr. J. Roda; Be pr. K. Tui- nienhurg. Blaastrappem: le prijs J. Muldfer; 2e pr. J. Ram; Se px. J. Verduin; 4e pr. A. Roest; Öe pr. J. Tulnenburg; 6e pr. I. v. d. Sloot. MastkEmmen: le prijs M. v. Buuren; 2e pr. H. Mol; 3e pr. G. Buurman; 4e pr. 0. Vermijs; Be pr. G. Weder; 6e pr. K- Rosbeek; 7e pr. J. T. v. R&jn. Kinderspelen. Voor de Meisjes. Railloo^ pen: le prijs G. Synen; 2e pr. B. Dikker; 9e pr. 0. t. Geen; 4e pr. H. v. Engelen] Be par. 'J. Amsterdam; 6e pr. B. Rijnsburger. Hooitjesrapen: le prijs R. Wijsman; 2e pr. J. Koopman; 8e pr. C. Zwarttoot; 4© pr. A. WesleTbrliiik; Be pr. L. Duiker; 6e pr. H. v. d. Louw. Kaarshappen voor jongens: le prijs P. de Graaf; 2e pr. J. de Witte; 8e pr. G. v. d. Stoel; 4e pr. L. Tuinenburg; 5e pr. J. Vier- bergen; 6e pr. Joh. v. Gemeren. Zakloopen voor jongens: le prijs G. v. d. Linden; 2e pr. G. de Jager; 8c pr. L. Verkerk; 4e pr. C. Oppelaar. De dag werd besloten met een groote goudoMocht van verliiChte vaartuigen langts den Rijn naar 's-MoIenaars. Hot geduld der honderden wc1, 'nnden langs de beide Rijnoevers werd i danig op do proef gesteld, want in van 9 uur wees ons klokje bijna tien uw wan alvorens de eer ste vaartuigen in het gezicht kwamen, doch allen werden ruimschoots beloond door het buitengewoon fraaie sohouwspel dat de lange rij verlichte vaartuigen, waarvan sommige zeer smaakvol waren versierd, te rian gaf. Aan 's-Molenaans verdrongen zich eveneens duizenden per sonen. om de verlichting aangebracht op den Rijn en de aankomst van den tocht aldaar in oogenschouw te nemen. In oafé VMolenaarsbrug werden later aan de deelnemers de prijzen uitgereikt, w^.ke be haald werden als volgt: Kleine vaartuigen. Groep 1: 1e prijs No. 17 G. v. Wijk; 2e pr. No. 6 M. de Pijper; 2e pr. No. 16 Harts; 3e pr. No. 82 G. Juilstnng 8e pr. No. 26 P. v. Zijl; 8e pr. No. 23 Th. Baart. Vletten. Groep 2: le prijs No. 8 Prot. Bond; 2e pr. No. 12 Precilla; 2e pr. No. 7 Ghr Werkmans Bond: 3e pr. No. 11 On bekend; 8o pr. No. 10 „Houvast"; 3e pr. No. 14 Arti et Religioni. Motorbooten. Groep 8; le prijs No. 25 Midd. Vereenngirug; 2e pr. No. 24 „Hosan na"; 3e pr. No. 28 v. d. Horst-v. d. Bijl. Na afloop hiervan' keerde men in fak keloptocht terug en werd de groote stoet omstreeks half één vannacht op hot markt plein ontbonden. Vandaag werden de feestelijkheden op het W V -terrein voortgezet, waar als ge woonlijk weder vele vermakelijkheden aanwezig waren. Verdronken. Te Aarlanderveen is het 9-jarig zoontje van den arbeider Kloek bij het vischen te water geraakt en ver dronken. ZOETERWQUDE. Voor de slachtoffers van de stormramp. Onder voorzitterschap van den burge meester, den heer P. Wap, heeft zich een comité gevormd, dat ten doel had gelden te verzamelen voor de slachtoffers van de stormramp 1925. In totaal heeft do gehou den collecte opgebracht 842,69. De na volgende heeren hebben zich daartoe be schikbaar gesteld; J. Ammerlaan, T. B.oe- kee, G. H. de Boer, N. van Piemen,J. Borrepnal, J. de Graaf. E. Hulshos, N. de Jong, W. de Jong, M. Th. Kompier, H. J. van der Kroet, J. G.. Kriege, J. van Leeuwen Azn., M. I.eune, E. J. Los, Chr. van der Meer, C. Oltshoorn, F. J. Parle- vliet, J. G. Stadhouder, N. D. van der Voort, J. de Wit Jr. De keuringsdienst. Gedurende het eerste halfjaar 1925 ziin door den keu ringsdienst van Waren in deze gemeente 42 winkels geïnspecteerd. Er werden in totaal 1587 monsters ter plaatse en 85 in het laboratorium gekeurd. Afgekeurd werden 7 monsters. De kermis. Te beginnen aanstaanden Woensdag en de twee volgende dagen wordt de jaarlijksche kermis alhier gehou den. Voor zoover wij kunnen nagaan zal de kermispret uitsluitend moeten bestaan in de dansgelegenheden in de café's, ter wijl aan den Hoogen Rijndijk nog een zweefmolen komt te staan. SJIT OE OmtSEVISSG HAARLEMMERMEER. Geboren: Petrus Leonardus z. van J. P. Snijders en J. E. Zegwaard Mijn- ardus Cornelis' z. van J. A. Abswoude en A. Deen Johannes z. van J. Appelman en G. G. v. d. Voort. Ondertrouwd: Cornelis de Groot 28 j. en Rika Johanna Schuilenhurg 22 j Hendrik Worm 25 j. en Aaltje Middel koop 21 j. Getrouwd: Jacobus Arnoldus Teeu- wen 25 j. en Antonia Gerarda Verhaar 21 j. Hendrik van Leeuwen 22 j. en Jo hanna Mechelina Renting 22 j. Dirk Piet 23 j. en Albertina van Veen 25 j. Jan Spaargaren 25 j. en Petronella Rijken 26 j. Overleden: Jan Kooij 85 j., wedr, van M. A. Verploeg Adriana Markus 74 j., gehuwd met P. Kooij. HILLEGOM. Aanbesteding St. Josephkerk. Op 6 September zal het juist tien jaar zijn ge leren, dat de noodkerk aan de Hoofdstraat (Zuidzijde) door den Hoogeerw. Heer De ken .Zondag werd ingezegend. Het is meer dan tijd, dat er een nieuw Godshuis ver rijst, en, eer we Jwee jaar verder ziin, ho pen we de nieuwe kerk kant en klaar en in gebruik te hebben. Onvoorziene omstandig heden buitengesloten, zal de aanbesteding in de maand September plaats hebben. We hopen dan in den brecdc op deze zaak terug te komen en een stukje geschiedenis over deze interessante materie aan onze lezers te kunnen mededeelen. R. K. Leesbibliotheek. Onze mooie, rijkvoorziene Bibliotheek wordt te begin nen met a.s. Donderdag weder opengesteld. In do Augustus-vacantiemaand wordt de boekerij ter dege onder handen genomen, vernieuw, aangevuld, gekaft etc. Het Is dan voor haar de schoonmaakbeurt en op gefrischt en verrijkt komt ze thans weder tot het leesgrage Roomsche publiek der beide parochies. We behoeven feitelijk niet extra op te wekken, van deze lectuur een druk gebruik te maken: wie ze er een INGEZONDEN MEDEDEELING. IS THANS PE PRIJS VAN 1 KILO-BUS 0.75 0.42-5 0.18 PER BUS VAN EEN POND EEN HALF POND ii n u EEN ONS. DEZELFDE KWALITEIT, DOCH GOEDKOOPER DAN VOOR DEN OORLOG. maal haalde, bleef. Voor hen alleen, die tot heden nog geen kennis maakten met den rijken inhoud der boekerij geldt dan ook uitsluitend onze raad: neem eens een ca talogus en snuffel er eens in, dan wordt ge ongetwijfeld onze trouwe lezer. R. K. Damclub. Op Donderdag a.s. zal de bekende damspeler de heer P. G. van Engelen uit Haarlem, in het gebouw van den R. K. Volksbond een simultaan seance geven, die te 8.15 zal aanvangen. Voor de leden van „Gezellig Samenzijn" is dit voorzeker een mooie en leerzame avond, maar gaarne wekken we ook niet-leden op, eens een kijkje te gaan nemen, men zal het zich niet beklagen, terwijl onze R. K. club nog wel wat leden kan gebruiken. Ter aanmoediging zijn voor de winnaars eeni- ge mooie prijsjes beschikbaar gesteld. We hopen dus op zeer groote belangstelling. Ondertrouwd: S. J. Vlasveld en E. P. Stassen. Getrouwd: J. G. Berk en H. M. Kuipers J. de Groot en M. A. E. Berk hout. Geboren: zoon van G. M. Broekhof Bakker twee zoons van P. M. van Lieropv. d. Zande dochter van G. M. Giesbergenv. d. Water zoon van L. PaienstijnGriekspoor dochter van K. de Vriesde Kramer zoon van M. E. HeijSchoonderbeek dochter van M. W. de GrootZeestraten dochter van M. G. WeijersLommerse dochter van C. BroekhofVan Ruiten. OEGSTGEEST. Koninginnefeesten. Reeds vroeg in den morgen wapperde de driekleur in Oegstgeesfs straten en vertoonde zich de jeugd getooid met vlaggen, sjerpen en strikjes op straat. AI bleef het Oranjezon netje achter de wolken eai dreigde de lucht naar regen,, de feesilstemnii'ng was er niet minder om. Om holftien verzamelde de schooljeugd zich voor het Raadlhu'ls, waar onder dte keurige leidii.ng van den heer J. van Noord «enige Oranje'lied:eren wei-den gezongen. B. en W. met de bestuursleden dor Oranje- vereemignng hadden op het bordes plaats genomen. Daarna werden de kinderen op gesteld. En in optocht, voorafgegaan door de Harmonie der N. Z. H. T. M,., maakte men een Tondigan.g dioor het dorp. Bij aan komst aan het „Wiltte Huis" (einde der optocht) werden de kitaderen op limonade en andere versnaperingen onthaald, het welk zij rich goed lieten smaken en zij gingen hoogst voldaan huiswaarts, om te één uur weder present te zijn bij de kin- dersepelen in het Jul ia® ap ark. De belang stelling was zeer groot en jong en oud heb ben genoten van het koddige spel der kin deren. Er was voor elk wat wi'ls: zakloo pen, harditoopen, ballen, vlaggenloop op muilen, turfrapen, enz. En menige kleine giing na afloop met een aardig prijsje huiswaarts. Om twee uur had een bijzon der attra ct i e n mum er plaats n.l. wedstrijd in het vliegeren met edigengemaakte staart- vliegers voor jongens van 1014 jaar. Op een vergadering der Oranjevereen'ging was door den heer A-b. Koelman de aan dacht van het bestuur gevraagd voor een 'dergelijk programmariiunimer. Men hieeft er veel succes mee gehad. Op 't O.V.V.-ter rein, waar de'ze wedstrijd werd gehou den,- was veel belangstelling (ook Burge meester van Griethuizen woonde dezen wedstrijd bij). Na afloop werden de prij zen door den secretaris, den heer Seuf,, vanaf de pui van het Raadhuis uitgereikt. 'Geestigst gemaakte vlieger: 1ste pr. J. de 'Jong; 2de pr. Joh. Berntsen; 3de pr. Huib. Nachtegaal. Mooistslaancle vlieger: 1ste prijs S. v. Wezel; 2de pr. A. Onderwater; 3de pr. H. Burgerhoff-Mulder. Vaststaan de vlieger: 1ste prijs T. Glasbergen2de pr. A. Lubaeh; 3de pr. A. Janssen; 4de pr. J. Konijnenburg. Hoogst staande vlieger: late prijs S. van Wezel; 2de pr. J. Bernt sen: 3de pr. W. v. Velzen; 4de pr. A. Lu baeh. Het was inmiddels drie uur geworden en onder enorme belangstelling ving de traddtihneele ringrijderij voor paren aan, met versierde paard en tilbury; hieraan werd door 20 paren deelgenomen. NadiaÈ de prijzen voor die mooiste versiering w ren vastgesteld, reden spoedig de verschild lende paren onder de ringlat door, elkan-* der een prijs bekampeaid. Na afloop wer-< den de prijzen door Dr. Timmermans, voorzatter der Oranjevereenigdng, met een toepasselijk woord aan de winnaars uit-* gereikt. Mooiste Versiering: le prijs Th. Luhbe en mej. Straathof; 2dt& pr. G. Bak ker en mej. Bakker; 3de pr. Q. Wijsman en mej. Wijsman. Ringsteken: le prijs M. Verhaal en mej. Verheul; 2e pr. K. Tim-* mers en .eohtgenoote; 8e pr. L. Wijsman en mej. de Wilt; 4de pr. A. Breedijk en mej. de Roode; 5de pr. Gor. Bakker en mej. Baikker. De dag werd bes'oten met een avoaid-* concert in bet Wiilhelmincpark en een schitterend vuurwerk op „Rhijngeest". Nog rij vermeld, dat gedurende den vlieger wedstrijd een 40-tal ballons, beschikbaar gesteld door de firma Vroom en Drees-* miann uit. Leiden, werden opgelaten. STOMPWIJK. Geboren: Johanna Cornelia van der Meer geb. van 't Noordeinde d. Wiltem Alkemade geb. Brinkman z. Agnes Theresia van Santen geb. Janse d. Ja- coba Maria v. Beek geb. Sprengers d. 1 Louisa Adriana Maria de Korte geb. Ro- mijn d. Gehuwd: G. de Regt en L. Vogelaar A. J. Woning en G. M. de Winter. Overleden: Henriëtte Dorothea Vo-> gelpoel 82 j. echtg. v. W. Pieleprat. TER-AAR. Ongeluk. Zaterdagmiddag is de 19- jarige arbeider W. van Dijk bij landbou wer K. uit den hooiberg gevallen. Hij kwam op een wagen terecht en brak zijn sleutel-* been. Dr. Bruinzeel verleende geneeskun dige hulp. VEUR. Geboren: Jacobus Petrus van der Meer geb. van Hagen z. Henrica Cor nelia Adriana Hendriks geb. v. d. Plas d. Gehuwd A. J. van Oosten en Apolo- nia Maria van Boheemen J. J. van Bo- heemen en G. C. van der Meulen G. J. Slingerland en J. Vrolijk W. N. van Meizen en M. J. de Hertogh. WASSENAAR. Botsing. Nabij het viaduct kwam een wielrijder in botsing met een auto met het gevolg, dat hij een gapende vleeschwondo aan een der beenen en gescheurde kleeren opliep. Het rijwiel was totaal vernield. Letteren en Kunst „De lantaarn-opsteker". I Een van de moderne dichters in het moJ derne Katholieke tijdschrift „Roeping" ia Henri Bruning. Veel in diens gedichten doet ons bij het lezen pijn door de daarin gewrongen en verwrongen smart veel van wat dezo dichter wil schenken duwt ons terug door de „weltschmerz". Maar Henri Bruning is toch een dich ter van groote, veel-belovende talenten. En wat hij ons geeft in het laatst-ver- schenen nummer van „Roeping", het ge dicht „De lantaarnopsteker", is van zulk een teerö schoonheid en rijken eenvoud, dat het ons diep in de ziel grijpt. Men leze het: Hij is een kleine, oude man: hij doet mij aan Zacheus denken. En werd ook die niet, toen de Meester kwam, een dier geringen die wij niet gedenken. Langzaam, over en weer, en iedre avond, gaat van paal tot paal, van straat tot straat zijn sjofelheid: die ziet niet op, die ziet nooit op: zijn arbeid is gering en in een poovre wijk, maar schamelst 't aandeel aan het grote leven.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4