A. WAALS, INGEZONDEN MEDEDEELING. Zeer voordeelige prijzen. 2959 Haarl.str. tI4, 1 -,B8gaaalMns,e8a_J aan 3en spoorweg in Üeze omgeving. Het geld zou dan, volgens hem, zeker ook heel wat nuttiger worden besteed. Wethouder Visser wees er nog op dat door den spoorweg Gouda-Boskoop-Alphen zeer veel hectaren kostbaar bouwland voorgoed verloren gaan en aan den land bouw worden onttrokken, terwijl men an derzijds de landbouwers zou noodzaken hun grasland om te zetten in bouwland. Uit het bovenstaande blijkt wel dat men te Waddingxvecn de komst van den spoor weg van Gouda naar Alphen aan den Rijn tog niet met gejuich begroet. Intusschen is het voorstel om een be drag uit do gemeentekas disponibel te stel len voor het verwoeste gebied aangenomen Uit het boekdrukkersbedrijf Tegen de bindende tarieven Negentien leden van de Federatie der Werkgevers-organisatiën in het Boek drukkersbedrijf hebben zicli afzonderlijk vereenigd met het doel, de bindende be palingen op bet minimum tarief af te schaffen. Zij hebben uitnoodigingen rond gezonden voor een vergadering op Don derdag 3 September te Utrecht, ten einde gemeenschappelijke belangen te bespre ken en een gedragslijn vast te stellen. Aan voorstanders van het bindend tarief zal op deze vergadering geen toegang wor den verleend. Gemengde Beriohien DE STORMRAMP. Mededeelingcn van het R.-K. Huisvestingscomité. Blijkens de eerstdaags verschijnende tweede verantwoording van den penning meester van het Nederl. R.-K. Huisves- tings-Comité, was door dit comité op 27 Augustus een bedrag van meer dan f 125.000 ontvangen. Daarvan was onge veer 100.000 bestemd voor de slachtoffers in Noord-Brabant, terwijl door den Com missaris der Koningin zelf nog ongeveer 17.000 was ontvangen. Het bestuur van het R.-K. Huisvestings comité ontving de laatste dagen herhaalde lijk verzoeken om steun en opgaven van geleden schade. Daarom wenscht het nog eens uitdrukkelijk mede te doelen, dat bet Huisvestings-Comité niets anders is dan een inzamelingsromité en niet wenscht en ook niet bevoegd is om iets van de inge komen gelden eigenmachtig te besteden. Het draagt alle ontvangen gelden (zonder aftrek van de voor de inzameling gemaak te kosten, die door het Huisvestings-Comité %elf gedragen zullen worden) af aan de bevoegde comité's: datgene wat voor de slachtoffers in Noord-Brabant bestemd is aan het Prov. Comité tot hulpverleening bij rampen in deze provincie, datgene wal voor Borculo of voor alle geteisterde stre ken is gegeven aan het Nationaal Steun comité. Wie dus meent recht te hebben op ver goeding van geledon schade, moet zich niet wenden tof het R.-K. Huisvestings-Comi té, doch tot een van de beide genoemde comité's die de gelden ter verdeeling ont vangen. Voor Noord-Brabant is dat het Prov. Co mité tot hulpverleening bij rampen. Vrijdag heeft het bestuur van het Na tionaal Steuncomité met het Provinciaal Comité de gemeenten Zeeland en Lange- boom bezocht. Do hoeren waren zeer onder den indruk van de verwoestingen, die daar zijn aangericht. Bij de daarop gevolgde besprekingen heeft het Nationaal Steuncomité verklaard, dat het niet alleen zal zorgen voor het herstel van Borculo, doch even goed voor dat van do verwoestingen in Noord-Bra bant, zoodat dus ook onze provincie haar aandeel zal ontvangen uit de algemeene col lecte van het Nationaal Steuncomité. De hier in Noord-Brabant getroffen regeling, volgens welke een speciale inzameling voor de getroffenen in deze provincie wordt ge houden, vond bij het Nat. Steuncomité goedkuering. Ter voorlichting van de getroffenen in deze provincie kan worden medegedeeld, dat door het Próvinclale Comité tot hulp verleening bij rampen naast den heer Dan ser uit Den Bosch nog is benoemd do heer Claeren uit Veghel als deskundigen voor den wederopbouw der verwoeste woningen, laatstgenoemde heer voor de technische voorlichting bij de uitvoering van de bouw verordeningen, terwijl de heer Ir. Sehun- gel, Inspecteur der Volksgezondheid te 's-Hertogenbosch, bereid is gevonden het algemeen toezicht op dozo werkzaamhe den te houden en met dit doel als lid is op genomen in het Provinciaal Comité. De door de stormramp getroffenen zul len, nadat hun zal zijn medegedeeld op welk bedrag hun schade Is getaxeerd, zelf 'de plannen voor den wederopbouw of het herstel hunner vernielde woningen moeten 'doen ontwerpen Zij zullen daarin dus vol komen vrij zijn en gezien den grooten steun die reeds van den N. C. B. is ontvangen, meent het bestuur van het R.-K. Huis- Vestings-Comité, dat het aanbeveling zal Verdienen bij het ontwerpen dier plannen gebruik te maken van de deskundige Voorlichting, die do Boerenbond in deze zal kunnon verleenen. De herhouw zal dus ge schieden op de wijze, als de betrokkenen self het liefst zien, doch binnen de gren zen der geldmiddelen, die het Prov. Co mité voor elk geval zal kunnen beschikbaar Mollen. De ontworpen plannen moeten daarna ter goedkeuring worden voorgelegd aan de genoemde deskundigen van het Provin ciaal Comité. In de met de aannemers te Sluiten contraotcn zal de bepaling moeten Worden opgenomen, dat de aannemers ver- bBoht zfjn zich te onderwerpen aan de con trole door de deskundigen van het Prov. Comité ten aanzien van de keuring van de 3e gebruiken materialen enz. De Centraio Boerenleenbank heeft zlofi bereid verklaard het Prov. Comité, voor zoover noodig, met kasmiddelen te helpen, k Nog een^verzoek om vrijstelling van belasting. Medegedeeld kan worden, dat het Pro vinciaal Comité voor Noord-Brabant zich gewend heeft tot den Minister van Finan ciën met het verzoek algeheele vrijstelling van belasting te willen verleenen aan de getroffenen in deze provincie, zoowel wat betreft de grond- en personeele belasting als de inkomstenbelasting. Uit het buitenland. De Fransche regeering heeft door bemid deling van den Franschen gezant aan den minister van buitenlandsche zaken een be langrijke gift doen toekomen ten behoeve van de onlangs geteisterde streken van Gel derland. De minister van buitenlandsche zaken heeft den gezant de bijzondere waardeering der Nederlandsche regeering betuigd voor dit hernieuwde bewijs van deelneming. De gemeenteraad" der grensstad Bo- cholt heeft besloten een som van 1000 Mark te zenden voor de bevolking van Borculo als bewijs van dankbaarheid voor de hulp die do Nederlandsche bevolking gedurende de oorlogsjaren aan do bevolking van Bocholt heeft bewezen. Oplichting voor een kwart ton. Een dieven-complot ontdekt. De N.V. Animalia, een handel in dar men en slachtproducten aan den Coolsin- gel te Rotterdam, deed bij de politie aan gifte, dat sedert geruimen tijd bij haar frau de Werd gepleegd. Een onderzoek werd ingesteld en toen bleek dat de procuratiehouder H. W. G. V., een Duitscher van geboorte-, al meer dan 2 jaar wekelijks een bedrag van ruim 200 op valsche kwitanties zich hacl toe geëigend. V. zette op de kwitanties een gefingerden firmanaam. Nu hij met va- canfio was, kwam de oplichting uit. Een werkster, mej. L., die bij de N.V. in dienst was, werd door de politie gehoord. Zij liet zich verscheidene dingen ontvallen, waardoor hij de politie het vermoeden rees, dat zij meer van de zaak wist. Zij noemde ook den naam van een barer ken nissen. Deze werd gearresteerd en bij een huiszoeking in diens woning vernam de politie van de vrouw van den verdachte, dat meer personen bij deze zaak betrok ken waren. De werkster werd opnieuw gehoord en zij vertelde, dat zij de mannen alleen bij hun hijnamen kende. Het kostte heel wat moeite, om de betrokken personen te vin den, doch eindelijk werden aangehouden de 20-jarige ,T. v. E., expeditieknecht, de 19-jarige L. H., de 26-jarige J. W. en de 23-jarige P. V. Dit viertal had echter met de oplichting bij de N.V., die ongeveer een kwart» ton bedraagt, niets te maken, maar zij waren wel betrokken hij een grooten diefstal. Ten huize van zekeren R. werd eveneens een huiszoeking gedaan en daar werden gevonden drie vaten darmen, ter .waarde van ruim 3000. Bovendien werden In deze woning ge vonden een groote partij linnengoederen en voilestof, benevens rijwielen. De manufacturen waren afkomstig van de firma G. en G. uit Amsterdam en wa ren op 7 Juli verduisterd. De politie heeft l ierdoor de hand gelegd op vier beruchte dieven. Bij het zeilen verdronken. Bij het zeilen op het Giethoornsche meer te Meppel is een bont omgeslagen. De tand arts H. Bloem uit Meppel is verdroken. Verdronken. Gistermiddag 5 uur werd de 4-jarige Frans Vermeulen, wonende Parkstraat, te Gouda, vermist. To 8 uur werd zijn lijk in den Winterdijk opgehaald. Dr. do Boer probeerde nog wel do levensgeesten op te wekken, doch hij kon slechts den dood con- stateeren. Auto-ongelukken Tegenover „Sandwijck" onder De Bilt reed een Ford-auto, komend uit Utrecht in de richting De Bilt, terwijl uit De Bilt twee luxe auto's achter elkaar in do rich ting Utrecht reden. Vóér „Sandwijck" ge komen, passeerde de achterste der beide luxe wagens plotseling en in volle vaart den eersten, en noodzaakte zoodoende den chauffeur van den Ford nog verder naar rechts uit te wijken, zoodat een botsing met een ver naar voren op het wandelpad staanden telefoonpaal onvermijdelijk was De paal kwam door den schok schuin in den grond te staan, maar voorkwam te vens grootere ongelukken, meldt het „U. D." Van de drie fietsers, welke ter plaatse links van het wandelpad reden, werden er twee, een dame en een heer, door het rechtervoorwiel van den Ford gegrepen en tegen den grond gesmakt. De dame liep blessures op aan het been en de heer aan den arm. Beiden zijn naar Utrecht ver voerd. Van de fietsen zaten de voorwielen geheel in elkaar. De Ford, een wagen van de hoeren Kraak en Krol uit Utrecht, was nogal gehavend. De vooras was totaal verbogen en spat scherm en lamp stuk. De chauffeur liep verwondingen op aan de hand, wijl hij door den schok met 't bovenlichaam door de voorruit vloog. De passeerende auto is doorgereden. Men tracht dezen op te sporen. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. Te Odijk (Utr.) is een luxe auto in snelle vaart, terwijl do bestuurder zijn voertuig niet meer meester was, tegen een telefoonpaal aangereden met het resultaat dat deze afknapte. De auto bekwam mede letsel. De beide inzittenden kwamen er goed af. Nabij hotel do Roskam bij Arnhem raakte Zaterdag de chauffeur van een auto door het springen van een band de controle over de stuurinrichting kwijt met het govolg dat de auto met vrij groote snel heid tegen een boom opbotste. De chauffeur vloog door do voorruit en smakte ernstig verwond op de straat. Hij werd per zie kenauto naar het ziekenhuis te De Steeg vervoerd. De overige inzittenden, omstreeks 12, liepen slechts lichte kwetsuren op. De auto echter werd zeer zwaar beschadigd. Zaterdagmiddag reed te Woensel bij Eindhoven de 85-jarige sigarenmaker H. Essers uit Liende naast een vrachtauto, al pratende met den chauffeur. Bij het pas- soeren van een auto, werd hij aangereden. Hij heeft een ernstige hoofdwonde gekre gen en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Voor den zooveelsten keer heeft de Muidonstraatsweg to Amsterdam, een auto-ongeluk veroorzaakt, dat gelukkig nog goed is afgeloopen. De weg wordt daar verbeterd en het gedeelte, dat nog cenigs- zins „berijdbaar" is, zit vol met kuilen. Zaterdagavond kwam een autorijder op dezen weg tusschen de spoorbrug over het Merwedekanaal en het dorp Muiden met zijn auto in een diepen kuil terecht. Door den schok vloog het stuurrad van de stang af, waardoor de automobilist, wonende te Huizen, het stuur kwijt raakte, en de wagen hals over kop in de Weesperstraat terecht kwam. De bestuurder kon zich door de kap uit te snijden, redden, zoodat hij er nog goed afkwam. Maar opnieuw is weder de onhoudbare toestand van dezen weg gebleken. Gisterenmiddag, heeft te Son aan de Bok een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Langs de tram, die in de richting Eind hoven reed, roden rechts van den weg. twee burgers, terwijl een derde burger links van den weg fietste. Bij het hoeren van een signaal der autobus Den Bosch—Eindho ven, stak do derde fietser plotseling den weg over naar rechts. De chauffeur der autobus kon een aanrijding niet meer ver mijden. De wielrijder kwam onder de bus terecht en overleed spoedig daarna. Door het plotseling zwenken der autobus, kan telde deze. Vier der inzittenden werden zwaar gewond. Ongeval met een autobus. Zaterdagmiddag om 5 uur reed een autobus Lux, eigendom van do Rotterdam- sehe Tramwegmaatschappij, van Hilleshus naar het Stieltjesnlpin te Rotterdam. De autobus moe.sf uitwijken voor pon hakkers- wagen, toen hij haar voorhiireed, raakte de auto het linkerwiel van den bus. De be stuurder van den autobus raakte zijn stuur kwijt.- reed eerst, teren den bakkerswagen, waarvan de beheerder tijdig op zij sprong tn toen met volle vaart teren een boom. De autobus Is aan de voorziide geheel vernMd, en tien ruiten er van zijn gebroken. Van de passagiers, die er in zaten de bus was geheel bezet brak juffrouw H. de K. do rechterpols: nog twee passagiers werden aan de rechterhand gewond. Ongevallen tijdens de drukte te Haarlem Tijdens de feestelijkheden te Haarlem, zijn door do Eerste Fulp hij Ongelukken ongeveer 60 personen behandeld voor klei ne ongevallen, door het gedrang veroor zaakt. Toen 's avonds ongeveer 8 uur op de Groote Markt een taptoe zou worden gehou den, schrok een paard van do politie-rui- terij alhier voor een serpentine. Het paard ging op zijn aehterpooten staan, en sloeg achterover, waardoor de ruiter ge deeltelijk onder hot paard terecht kwam. Het was de agent Ruintjes,, die bovendien een trap van het dier in d^n onderbuik kreeg. In hewusteloozen toestand word hij hij café Brinkmann binnengedragen en daarna per ziekenauto naar zijn woning vervoerd. Van een schommel gevallen. Te Made is in een speeltuin een elfjarig jongetje van een schommel gevallen en mot schedelbreuk opgenomen. Een smederij ingestort. Bij het loggen van huizen voor de wa terleiding in de Gasthuisstraat te Winters wijk is de smpdorij van de firma H. inge stort. De voorgevel zakfp met do fundeering in de gegraven sleuf. Het dak stortte even eens In. Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken niettegenstaande twee perso nen onder het puin bedolven-werden. Een persoon kreeg zeer lichte verwondingen. Gewond bi] militaire oefeningen Bij de houwitser-oefeningen der vesting artillerie op de Blaricummer-heide is Za terdag een milicien aan schouder, borst en linkerarm verwond. Roekelooze schutter. Een werkman van de Cokesfahriek te Maastricht die langs den kant van het Bassin zat te kijken naar een schipper die met een geweer jacht maakte op ratten, kreeg op eens de volle lading hagel in het lichaam, zoodat hij in de hartstreek, lin kerarm en bovenbeen werd getroffen. Hoe* wel de getroffene vorklaarde duidelijk ge zien te hebben dat do schipper zijn geweer op hem richtte deelde deze laatste op het politiebureau mede, dat het slechts een on geluk was geweest. Do getroffene werd naar hot hospitaal Calvariënberg overge bracht. Overreden. Bij de Bilt is Zaterdag de 22-Jarigo kappersbediende W. D. uit Utrecht, toen hij op het achterbalcon van den motorwa gen van den tram wilde springen, komen te mallen, en daarbij onder den volgwagen geraakt. Nadat het tramrijtuig was opge vijzeld, is de man, ernstig aan onder lichaam en boenen verwond; per zieken auto werd hij naar do Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Zijn toestand is beden kelijk. Geval van gasverstikking te Rotterdam. Zaterdagavond wilde do 83-jarige han delaar in scheepvictualiën, W. Speelman, in zijn woning aan de Westerstraat te Rot terdam. voor hij zich ter ruste begaf, nog een bad nemen. Vermoedelijk is een lek in de gasleiding ontstaan en de heer S. door het uitstroomende gas bedwelmd. Toen men hem vond, was hij-reeds overleden. Doodelijk ongeluk. De leerling-machinist R. v. V., Korvel- plein to Tilburg, geraakte Zaterdag op het stations-emplacement bekneld tusschen een machine en een muur. Inwendig zwaar gekneusd werd hij per auto van den G.D. naar het St. Elisabethsgasthuis vervoerd, waar hij 's nachts is overleden, v. V. zou de volgende week in het huwelijk zijn ge treden. Branden. Vrijdagavond werd te Beekbergen de kapitale boerderij van J. van de Kamp, staande in de buurtschap Lieren een prooi der vlammen. Bijna de gehoelo oogst be staande uit 20.000 Kg. hnoi en 80 vim on- afgedorschte rogge werden door het vuur vernield. Do levende have bevond zich buitenshuis, behalve de varkens, die tijdig konden worden gered, evenals een gedeelte van den inboedel. Zaterdagmorgen Is te Wolfsharge een dubbele woning van den heer Buining door onbekende oorzaak in de asch gelegd! Gisteren heeft te Coevorden een felle brand gewoed, welke enorm veel schade heeft aangericht. Het vuur werd het eerst ontdekt in het manufacturenmagazijn „De Bijenkorf", waar het ten gevolge van de groote hoeveelheid brandbare stoffen enorm vlug om zich heen greep, zoodat het perceel in minder dan geen tijd in lichte laaie stond en het vuur zich meedeeelde aan het daarnkast gelogen café van den heer Meyboom, terwijl tevens een sigaren magazijn vlam vatte. Het geheel had zulk een verrassend snel Verloop, dat, ondanks de blusschinspogingen, binnen een uur al de genoemde perceelen volkomen vernie tigd waren, terwijl tevens groote schade Averd aangericht aan de. aan de noordzij de gelogen, woning van den heer Rasne en aan een pakhuis van den heer Bulthuis, welke laatste evenwel konden behouden worden. Geheime distilleerderij ontdekt. Zaterdagavond heeft de politie te Am sterdam vergezeld van ambtenaren van de accijnzen een inval gedaan in een perceel In de Saenredamstraat, waar, naar de in lichtingen van de politie verluidden, ster kedrank op clandestiene wijze gestookt zou worden Inderdaad werden op de derde verdieping eenige personen op heefcTdaad betrapt, die bezig waren met stoken. Proces-verbaal werd opgemaakt, terwijl de installatie henevens een hoeveelheid drank naar het Oost-Indisch huis werd vervoerd. Een failliet winkelier gaat er van door. Omstreeks Paschen opende zekere J. W. een winkeltje in kruidenierswaren in de Van Ittersumstraat te Zwolle. De geringe belangstelling van de omgeving was oor zaak, dat het zaakje niet bepaald bloeide en in den loop van de vorige week ver kocht J. W. den geheelen winkel-inventa ris aan een collega en ook het huis ver wisselde van eigenaar voor 4300, waar van W. 1000 direct, als handgeld bij den koop opeischte. In den nacht van Donderdag op Vrijdag reden twee auto's voor het winkeltje, en hierop werd al het huisraad geladen. Vrij dag waren do gordijntjes voor den winkel gesloten en de talrijke schuldeischers von den den eigenaar gevlogen en met hem alle meubeltjes en contanten. Zaterdag sprak de rechtbank te Zwolle zijn faillissement uit. De curator, mr. dr. Stentert Kroese, onderzocht Maandagmorgen den toestand en dienzolfden dag gelastte de rechtbank de inhechtenisneming van J. W. Dinsdag werd de vluchteling te Dedems- vaart aangehouden. Met den gemeente veldwachter Holties wachtend op de auto bus, dio hen naar Zwollo zou brengen, ging W. er plotseling van doér. Een krachtige vervolging ontstond, de rijksveldwachter Schaap liep hom achterna door de lande rijen, terwijl veldwachter Holties zijn poli tiehond haalde en dezen op het spoor zette. Toen do hond den vluchteling een deel van de kleeren van het lijf gehaald had, gaf deze do poging, om te ontkomen, op en werd hij naar Zwolle overgebracht en in 't Huis van Bewaring opgesloten. Het bleek, dat hij nog twee gulden in zijn bezit had. Een strenge winter? Men schrijft aan de „N. R. Crt.": „Een bekende bijenhouder te Veendam, die van jongsaf veel studie heeft gemaakt Vfyi zijn nijvere bevolking, weet nu reeds met vrij groote zekerheid te vertellen, dat we een kouden winter tegemoet gaan. Ziin bijen, die op de Drentsche heide bezig zijn honing te vergaren, hebben ook nog tijd den binnenwand van de korf met een vrij dikke slijmerige laag te bedekken. Dit doen zo hij weet dat bij ervaring uitsluitend als de winter streng wordt. In den nazomer van 1924 dacht de nij vere bevolking er niet aan zoo iets te doen. Zoodra de tijd van het honing-winnen voor bij ïs, Zoo verwacht deze bijenvriend, zul* len de bijen, ook al weer met het oog op d$ to verwachten koude, de vlieggaten met een scherm bedekken met een toegang van on* der uit de korf. De vlieggaten zijn dan voor af godeeltelijk door de diertjes dicht ge* metseld. Do wind kan niet rechtstreeks dfl( korf binnentreden." Zou 't waar zijn?.... Buiteni. ^ewchteii Het noodweer boven Japan. Een alles verwoestende overstrooming. Zooals reeds gemeld, heeft in Japan op* nieuw een ramp plaats gehad, die door ge* weldige overstroomingen is veroorzaakt^ Vele tienduizenden huizen zijn hierdoor on*' dergeloopen, terwijl tientallen woningen;' zijn ingestort. De correspondent van de „Chicago Tri* bune" seint hieromtrent aan zijn blad het volgende: - f* Wederom is Japan het slachtoffer ge* worden van een nationale ramp welker om* vang de wereld versteld doet staan. De ste-» den Tokio en Yokohama, waar men nog bezig is, geleidelijk de schado to herstel len, door de aardbeving van anderhalf jaar geleden aangericht, zijn thans ge teisterd door een onheil, dat op het oogenblik nog niemand tot in zijn uiterste consequenties vermag te overzien. Dezen keer is het geen aardbeving, doclr een overstrooming, die het land heeft ver woest en de eerste berichten spreken reeds van tachtigduizend menschen, die in dg beide genoemde steden dakloos zijn gewor den. In Tokio alleen zijn niet minder dan' veertigduizend en in Yokohama vierdui zend huizen door het water overstroomd. Een groot aantal dezer huizen waren nog niet eens volkomen hersteld van do schade, die zij bij de groote aardbeving hadden op- geloopen. De overstrooming is veroorzaakf door een geweldigen storm, gepaard gaan de met een wolkbreuk, die volgden op een diepe atmosferische depressie en een ty* phoon. De neerstortende watermassa's ver* anderden de rivieren in een minimum van tijd in bruisende stroomen en het vlakke land werd in een onafzienbaar, stormach tig meer veranderd. Alles wat in den w»-<r stond, werd onverbiddelijk meegas/uépt naar zee. Het was een geluk, dat de sche dienst tevoren het op komst Vn"h zwaar weer had aangekondigd en is het te danken, dat op het oogenblik nW meer dooden en slechts een honderdtal sw wonden vallen te betreuren. De matorieele schade is evenwel enorm. Spoorweglijnen zijn op vele plaatsen volkomen wegge spoeld en in de overstroomde streken staat! alle verkeer stil. Ook de geheele binnen* scheepvaart is hopeloos in de war. Treinbotsing bij Ba?;-:!. Geen ernstige ge wonden. De sneltrein van Bazel naar Straatsburg is Vrijdagavond om elf uur met een goe derentrein in botsing gekomen. De sneltrein kwam juist uit den tunnel bij Bazel to voorschijn en reed met matige snelheid. Do schok was niet hevig, de locomotief van den sneltrein dérailleer do, het voorstuk van den postwagen word ingedrukt. Ernstige verwondingen kwamen bij de reizigers niet voor. Een goederenwagen is vernield, vijf anderen werden beschadigd. Nieuwe slachtoffers der Alpen. Zaterdag hebben gidsen in de Bernetf Alpen de lijken van 3 toeristen gevonden dio blijkbaar door een sneeuwstorm overval* len zijn. Blijkens op hen gevonden panieren lrneï een der ongelukkigen Richard Müller( wonende te Leipzig. In een jol over den Oceaan. Drie Noren zijn te New-York aangeko* men in een jol van slechts 14 M. lengte. Zij' waren 80 dagen geleden uit Bergen (Noor wegen) vertrokken; en het was hun doel om het bewijs te leveren, dat de overleve-- ringen omtrent de ontdekking van Amei,i-i ka door Noorsche Vikingen binnen het be-' reid van de mnrelükhpid zijn geweest. Doorzien.... maar niet doefgezaaud. Bij de voorstelling van een goochel-trud bekend als „het doorzagen, van een vrouw", speelde zich een typisch tafereeltje af in het coliseum te Waterford (Ierland). De truc, zooals die verscheidene malen ook elders wordt gegeven, bestaat daarin, dat een gebonden vrouw in een kist wordt; gelegd, welke dichtgespijkerd en vervol* gens doorgezaagd wordt. Een der toeschouwers drong er op aan, dat een stuk touw, hetwelk over den rand van de kist moest zichtbaar ziin, om den hals der vrouw zou worden gebonden. Dit geschiedde, doch bevreesd, dat de vrouw zou stikken, scheidde de goochelaar de twee helften van de kist even te vroeg, waardoor het publiek ontdekte, dat zij veilig en wel in het eene gedeelte gehurkt zat. Daarop ontstond een onbeschrijfelijk la* waai. Hoonende uitroepen klonken door de zaal alsof men verwacht bad dat de vrouw werkelijk zou worden gehalveerd! Ver scheidene vrouwen barstten in tranen uit en maakten zich snel uit de voeten. LEGER E i VLOOT Het bevel over de vesting Holland 1 Naar „De Tijd" verneemt, heeft luite* nant-generaal C. Van Tuinen, conmman* dant der vesting Holland, bet voornemen; aan H. M. de Koningin eervol ontslag uit den militairen dienst te verzoeken met ia-1 gang van 1 Januari 1926. Inkrimping der cavalerie Tn hoogere militaire kringen gaat licï gerucht, dat de cavalerie tot één regime0 zal worden ingekrompen. De op te hene° regimenten cavalerie zouden worden ver anderd in af deelingen wielrijders, het regimefit ordonnansen zou behouden blijven. -

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4