Fa. J. C. v. d. STEEN Co., Pieterskerkgraclit 18 VRAAGT STEEDS1 DB CENTS Nederlandsch OosMndië. [ZWITSER EN GROS DE KWALITEITSreep 00 brand ontdekt door de buron. Er was jiiemand in het huis aanwezig. Het huis tgoed verzekerd en de inboedel laag. Het lendende perceel van J. Gerretse kreeg ,veel waterschade. Vermoedelijk ia kort sluiting de oorzaak van den brand. De woning, bewoond door de gezin nen Eleveld en De Vos en toebehoorendo aan de firma K. Rijkmans te Steenwijk, is gisteren afgebrand. Ook de inboedel ging verloren. Alles was verzekerd. Te Vorden is gisteren een boerderij In den Wildenhorch afgebrand. Inbraak te Arnhem Terwijl de bewoners buitenslands ver toefden, is ingebroken in een perceel aan den Amslerdamschen weg te Arnhem. De dader heeft zich tot de woning toe gang verschaft door het openbreken van ae achterdeur. Op zijn gemak heeft hij een dor vertrekken van het perceel onder zocht en daar alles overhoop gehaald. De dief is vertrokken met medeneming .tan een belangrijken buit aan gouden en zilveren sieraden, tafelzilver, een twee persoons matras en twee wollen dekens. Hel blijkt dus, dat hij allen tijd heeft ge- bad. Den dag na do inbraak bemerkte een knecht, die geregeld het huls Inspecteerde, 'de inbraak. Ook den vorigen dag was hij nog komen zien of alles in orde was en had toen niets bijzonders ontdekt. De in braak is dus in den nacht gepleegd. Bij onderzoek is de politie gebleken, dat 'de inbraak gepleegd ls door een zekeren Pieter 8., een Arnhemmer, die een goede bekende van de politie is. S. is echter voortvluchtig; het is tot dus- ter nog niet gelukt om hem op te sporen De bewoners van het perceel aan den Amsterdamschen weg zijn gewaarschuwd en zijn dezer-dagen teruggekeerd. Inbraak ie Haarlem. Bij de politie te Haarlem is aangifte ge- 'doan dat is ingebroken in het percegj Scho tersingel 103, Daar woont dokter Eeftinck fichattenkerk, die eenigen tijd met vacantie is. Van deze gelegenheid hebben inbrekers gebruik gemaakt om het huis binnen te 'dringen. Aan de achterzijde van de woning hebben ze een ruit uitgesneden en zijn zoo binnengekomen. Ze zijn het geheele huis doorgegaan om te zoeken of er iets van bun gading was. Verschillende laden wa ren opengebroken; aan een buffet was het 'te zien dat de inbrekers gepoogd hadden, 'dit open te breken. Dit gelukte echter niet, waaruit men kan opmaken dat hier geen beroepsinbrekers aan het werk zijn ge weest. Het is nog niet te zeggen wat pre cies gestolen is, maar veel kan het in geen geval zijn. Wel wordt een hoeveelheid siga ren vermist. De politie stelt een onder zoek In. De Rijwielbelasting Naar de „Tel." verneemt, wordt in ver schillende kleine gemeenten, waar des Zondags geheele drommen wielrijders doortrekken, dezen dag door de politie en de belastingambtenaren bij voorkeur ge bruikt om .te controleeren, of de rijwielen wel van het vereischte belastingplaatje zijn Voorzien. De brigadier-majoor der rijks- teldwacht te Weesp heeft op die wijze des Zondags al heel wat rijwielen in beslag ge nomen, wanneer hij door de fietsers niet opgemerkt, op het bankje van den brug wachter aan de Vechtbrug,. een voor hem gunstigen „waarnemingspost" had uitge- *ozen- r" De vele overtredingen, welke bi] de door Weesp passeerendo wielrijders geconsta teerd werden, schijnen de aandacht van 'den inspecteur dor belastingen ook op het landelijke Muiden gevestigd te hebben, Waar de stroom van doortrekkende fietsers ongetwijfeld nog grooter is dan te Weesp. Een gevolg hiervan was, dat met jl. Zondag Biet minder dan 6 ambtenaren in Muidon aan den controle-arbeid druk bezig zag. I)e oogst was echter niet groot Slechts Vier wielrijders werden er op betrapt, dat zij niet aan den belastingplicht hadden Voldaan. Maar voor één hunner zal het Tmilsje nog een staartje hebben, aangezien bij een belastingplaatje 1924 aan zijn fiets bevestigd had. Toen hij hierover onderhan den genomen werd, verklaarde hij, niet te Weten, dat hij met een waardeloos belas- Bngplaatje reed. Hij had het gekocht van een „onbekende" op het Waterlooplein te 'Amsterdam. Maar de politie geloofde er »let veel van en maakte procesverbaal op. Onverantwoordelijk gedrag van een veehouder. Men mei dl uil Noorden aan de „Tel. t In verband met de inacharing van vee 1 Voor de buitendijksche Tanden, welke Dins dag en gisteren heeft ploais gevonden, was 0en veehouders aangezegd, dat wegens het Veelvuldig voorkomen van het mond- en klauwzeer geen vee zou worden toegelaten, Bat niet gedekt was door een vervoerbo- t Bij de eerste inschaling wist de veehou der O- D., bij wiens vee mond- en klauw- Voot geconstateerd was, en die dus zijn Vee niet rnooht vervoeren, toch een aantal fcoeien op de weide te drijven. Gisteren was echter de politie op haar Bui vive en toen L. probeerde een elftal loeien tusschen een koppel gezond vee van Ben ander op de weide te drijven, nam de politie de 11 beesten in beslag en wer den deze op de gemeentelijke echutstal ge plaatst. In overleg met den distrlcts-veearls wer den de koeilen getaxeerd en na betaling Vftn de taxatie en etalkosten werd het vee (Weer vrij gegeven, terwijl' tegen V. proces- greiibaal werd opgemaakt, i' li. loopt nu de kans, dal de kantonrecht Ier c'n vee verbeurd zal verklaren. Terwijl bovendien de wei do, waarop hij den eert jrten dag rin vee heeft gedreven besmet Ia verklaard, zoodat de boeren, die him get Bond vee op deze weiden hadden gedro pen nu den last van de mond- en klauw- (Wecrmaatregelen moeten dragen. ^Van een moeder, die de wasch deed. In „De Schakel" vertelt A. G. G. Kr. het Mrenddj De gewone zitting van hel parochiaal armbestuur. De bedeeling ls afgeloopen. De laatste partij gaat vertrekken, als plotse ling een oude, onfrisch uitziende man, rij zig van gestalte, vrij van schutterig bin nentreedt. Zijn haren zijn grijs en verward, maar in zijn scherpe staalblauwe oogen is alles nog vuur en leven. Hij plaatst zich in het midden voor do tafel met zijn hand aan het rechteroor. „Een beetje hardhoo- rend", zegt hij met krakerig hooge stem. De waarheid Is, dat de man bijna niet te beschreeuwen is. Zijn blikken kruisen vliegengvlug de onze. De Voorzitter vTaagt hem zeer luide wie hij is en wat hij komt doen. Ziehier zijn geschiedenis. Hij was eenmaal eigenaar van een klein scheepje, dat hij door een aanvaring heeft verloren. Het was niet verzekerd en na een proces „Pro Deo", is hij door de rechtbank, vol gens hem „onrechtvaardig", in het onge lijk gesteld. Hij was daardoor straatarm. Thans is hij gehuisvest in een miniatuur woonark, waar hij, zoo hij zegt, zijn eigen potje doet. Hij ls nooit getrouwd geweest. Verder leeft hij van handel in vanilleijs, dat hij zelf bereidt, en bijbehoorende lek kernijen. 's Mans uiterlijk wekt bij geen onzer het verlangen het product zijnor han den ook maar eenmaal te genieten. „Wascht U ook zelf?" wordt hem toege schreeuwd. „Nee heeren, dat doet me Moe der." Even kijken we elkander vroolijk aan. De man is namelijk 70 Jaar. „TJ bedoelt", wij wijzen maar met de vingers „Uw tweede moeder". „Neen, mijn eigen moe der. Ze is wel 93, maar ze is nog kras", zegt de doove man met trots. „Kon ik het doen, dan nam ik d'r in huis." Toen zaten we toch even stom en ontroerd en dachten wij niet meer aan het onfrisch uiterlijk van dezen dooven, moederminnenden zoon. Een 93-jarigo moeder, die de wasch doet voor baar 70-jarigen zoon! Een staaltje van trouwe moederzorg, waard om geboek- startïd te worden. De doove vanilleijs-fahrikant is dankbaar vertrokken. INGEZONDEN MEDEDEELING. Buitenl. Berichten Noodweer In Hongarije. Een Wolff-telegram uit Boedapest meldt, dat bij een noodweer, dat Dinsdag jl. bo ven Szabadka woedde, verscheiden perso nen gedood zijn. Vier personen vergiftigd. Te Bougie (Algiers) heeft zich een tra gische gebeurtenis afgespeeld. Een daar gevestigd apotheker had bij zijn afwezig heid de bediening zijner cliënten overge laten aan zijn assistent. Deze laatste ver- tocht aan een 4-tal personen een purgeer middel, dat hijzelf bereid had. De vier klanten stierven onmiddellijk na het ge bruik ervan. De lijken der slachtoffers werden In beslag genomen en zullen gerechtelijk ge- sohouwd worden. De assistent, die vermoedelijk een nood lottige vergissing begaan heeft bij het be reiden van het medicament, is gearresteerd. De Ingrediënten, bij het klaarmaken van het purgeermiddel gebezigd, zijn in beslag genomen. Achl toeristen In gevaar. Uit Pela wordt gemeld, dat 8 leden van de Julische Alpenclub en 2 gidsen tenge volge van een aardverschuiving bij Pin- guento in een ravijn zijn gevallen. De gidsen waren op slag dood, doch de 8 toe risten bevinden zich waarschijnlijk allen nog in leven, daar wordt geantwoord op de toeroepen en de teekens van de hulpco lonne, die onder leiding van het bestuur der Touringclub het reddingswerk onafge broken voortzet. Men hoopt, dat de veron gelukten vandaag verlost zullen zijn. Mislukt vliegtuig-concert. Uit New-York wordt gemeld: Mevrouw Brown, die op het oogenhlik In een revue te New-York zingt, had zich Za terdag met haar piano aan boord van een vliegtuig laten inschepen, teneinde aldaar, terwijl zij zichzelf op de plano begeleidde, een zanguitvoering te geven voor de me nigte toehoorders, die in de straten van New-York stond opgehoopt om haar te hooren. De luistergrage New-Yorkers werden evenwel teleurgesteld. Weliswaar konden zij gemakkelijk het reuzenvliegtulg waar nemen, dat op een hoogte van 1500 meter boven hunno hoofden zweefde, maar van het gezang van mevr. Brown kregen zij geen syllabe te hooren. De draadlooze installatie aan boord van het vliegtuig en de geluidversterkers, die in de cabine waren aangebracht, waren blijkbaar van te geringe capaciteit. Het vliegtuig, dat voor dit experiment februikt werd, had eenige maanden gele en een piano van New-York naar Was hington getransporteerd. Een radlum-maal. Tijdens een behandeling van een huid ziekte met radium in een Weensche kli niek, wist een daar anwezige hond den radiumvoorrand, ter waarde van ruim 7 mlllioen gulden, te bemachtigen en op te slokken. Teneinde de kostbare stof terug te krij gen zat er niets anders op dan het beest te slachten. Hetgeen ook gebeurde. Afscheid Minister* Weiter. Aneta seint uit Batavia: De Landvoogd gaf een afscheidsdiner aan den heer Wei ter, waaraan 70 personen aanzaten. De Landvoogd hield een tafelrede, waarin hij eeide, door een driejarige vertrouwde sa menwerking met den heer Weiter beter dan anderen te kunnen beoordeelen hoezeer de a.s. Minister door rijn begaafdheden, groote werkkracht en tact in staat zal zijn ook op het Plein in het belang van Indië en de bevolking werkzaam te zijn. De heer Weiter werkt krachtig mede tot het door T* N.V.HÖLLAN I CHOCOLADE Verkrijgbaar bij de 7753 EN GROS dringen van het besef, dat bezuiniging een elsch des tijds was, waaraan onverbidde lijk moest worden voldaan. Dat is nu voor bij. Financieel© zorgen zullen minister Weiter niet meer kwellen wat echter geen reden is tot wilde uitgaven, die door den bodem van de schatkist heen naar het moeras voeren. De Landvoogd is oveftuigd, dat de Mi nister de door den Volkraad aangenomen maatregelen en werken voor de economi sche ontwikkeling van land en volk in zijn begrooting overnemen en met warmte en overtuiging in de beide Kamers der Sta- ten-Generaal verdedigen zal. Het is van groot belang, dat de nieuwe Minister de Indische toestanden kent. Dit zal een goe de verhouding en een werkelijk hartelijke samenwerking tusschen Minister en Land voogd bevorderen. Des heeren Welter's ad viezen toonen aan, dat bij aangaande 's lands positie ten aanzien van de stroo mingen en bewegingen van de bevolking het standpunt der Indische regeering van de laatste jaren heeft ingenomen. De Landvoogd eindigde met den wensch, dat het den heer Weiter gegeven moge zijn, zeer veel in het belang van Indië en van de bevolking tot stand te brengen. De heer Weiter uitte in zijn dankwoord groote liefde voor land en volk, waarvan het scheiden hem zwaar viel. Hij hoopteJ in zijn nieuwe positie te kunnen medewer ken aan de geestelijke en maatschappelijke verheffing van de bevolking en eindigde zijn rede met een beroep op den steun van den Landvoogd bij het geraken tot een harmonieuse samenwerking en voorlichu ting ook na des Landvoogds aftreden. ÜJT DE OIHGEWIWC LEIMUIDEN. Gemeenteraad. Subsidie Kinderfeest. De Hon denbelasting. Tegenwoordig de heeren Rietdijk, J. A. Bernard, N. Koot, H. Heenk, H. J. Vis ser, J. de Bijk en J. van Dam. Voorzitter de heeir J. A. Bakhuizen, Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen, goedgekeurd en, onder dank- zegg'ng aan den Secretaris, geleekend. De voorz. doet mededeeling van eenige ingekomen stukken. Volgens de gegevens van den heer Ge meenteontvanger hebben de gewone ont vangsten over het Jaar 1924 bedragen f 64.470.93X en de gewone uitgaven f61.827.34, zoodat er een goed slot is van f2643.59X. De ontvangsten van den ka- pitaaldienst bedroeg f 18.750 en de uitgaaf f 18.311.71, goed slot f438.29. Hoewel in de laatste jaren het goed slot grootere cij fers aanwees, moet niet vergeten worden, dat verscheidene uitgaven uit de gewone middelen rijn betaald o.a. aankoop van een motorbrandspuit voor een bedrag van f3700, dio eigenlijk op de buitengewone uitgaven hadden behooren te komen. Hoewel de rekening met de bescheiden nog niet geheel in orde is, meent do voorz. tooh al reeds de Commissie te moeten aan wijzen en verzoekt de heeren Koot, Heenk en do R'jk zitting te nemen in de Commis sie van onderzoek van de Gemeentereke ning, d'enst 1924. De heeren namen hun benoeming aan. Ingekomen is een afdruk van de vastge stelde begrooting van den Keuringdienst van waren in het District Leiden..voor het dienstjaar 1926, waaruit blijkt, dat de ge meente Leimuiden een bedrag van f 256.95 moet betalen. Alsvoren het jaarverslag over 1924 betreffende den keuringsdienst van vee en vleesck in deze gemeente. Het verslag wordt ter inzage gelegd. Verder heeft de Raad der gemeente Zoe- terwoudë verzocht adhaesio te willen be tuigen aan hun besluit, waarin verzocht wordt in het vervolg den zomertijd op te heffen. Dit verzoek zal worden gezonden ftan de Tweede Kamer der Sta ten-Gene raal. De voorz. vraagt of de Raad in deze adhaesie wil betuigen. Dit adres is niet in behandeling geweest in de vergadering van Burgemeester en Wethouders. De heer Koot wil adhaesie betuigen. Ook meerdere leden ondersteunen zulks. De Raad besluit daarna zonder hoofdelijke stemmeing ad haesie te betuigen. Is ingekomen een verzoek van het Oran je-Comité om een zeker bedrag per school gaand kind beschikbaar te stellen voor het te houden kinderfeest op 2 September a.s. Dit adres is in behandeling geweest bij het College van Burgemeester en Wethouders en het voorstel ia om een jjedrag van f 0.25 per leerling beschikbaar te stellen. Onge veer 450 kinderen zullen onthaald worden. Do heer Rietdijk, het woord verzoekende, zegt, dat spreker in het algemeen een vijand is van het verleenen van subsidies. Zoo iets moet meer aan particulieren wor den overgelaten. Spreker zou het niet bil lijk vinden een subsidie te verleenen, daar sommige menschen tegen dit feest zijn. Wij moeten voor de gemeente zeer zuin;g zijn en dit feest is ten voordeele van enkele personen. Spreker vindt het geen gemeen tebelang. De menschen moeten het maar voor een belasting opbrengen, en- dit moet dikwijls met den tang gehaald worden. Het kan ook zeer goed zijn, dat de Com missie met leege handen zit en de verpach ting van het feestterrein veel geld op brengt. Nogmaals verklaart spreker zich ten sterkste tegen het verleenen van een subsidie. De voorz. kan met de zienswijze van den heer Rietdijk gedeeltelijk medo- gaan. Het verleenen van een dergelijk sub sidie is geen gemeentebelang. Het geld wordt echter voor de kinderen besteed en hij kan daarom de aanvrage billijken. Een cijfer is niet genoemd. Ditmaal besloot de Commissie in afwijking van het vorige jaar niet met lijsten hij de ingezetenen te komen. Er zijn mij gevallen bekend, aldus spr., dat een paar ingezetenen, die kinde- renop school hadden, zulk een klein bedrag gaven, dat de tractatie voor die kinderen daaruit niet to bestrijden was. De heer Visser merkt op, dat, wanneer er behoefte blijkt te bestaan aan een subsidie, spreker er wel voor zou zijn, maar dan alleen een bedrag voor de alhier wonende kinderen. De voorz. merkt op dat hij het standpunt van den heer Rietdijk zich best kan voor stellen. Waj moeten zeer zuinig zijn met ■het geld van anderen. Maar die subsidie wordt gevraagd voor onzo kinderen. De Commissie zal zeer tevreden zijn als zij f0.25 per kind ontvangt. De héér Rietdijk houdt vol, dat door het verleenen van een subsidie uit de Gemeen tekas ook de tegenstanders van het- feest procentsgewijze betalen. Spreker kan met het voorste] niet medegaan. Uit de gehouden stemming blijkt dat er 0 stemmen voor zijn en 1 tegen, die van den heer Rietdijk, voor het verleenen van do subsidie is. Er zal worden gegeven f 0.25 per kind in de gemeente woonachtig. Aan de orde komt het vaststellen van eene nieuwe verordening op de hondenbe lasting. De bedoeling van Burgemeester en Wethouders is, dat jaarlijks f 5 voor eiken hond wordt betaald, verminderd tot f 2 voor eiken hond, die uitsluitend gehou den wordt voor trekhond. De verordening wordt artikelsgewijze behandeld. Bij de vaststelling van het bedrag merkt de heer Rietdijk op, dat de houders van trekhon den meestal hun brood moeilijk verdienen en hij zou er voor zijn dit bedrag op f 1 to bepalen. De heer Visser en de Rijk on dersteunen het vooTstel van den heer Riet dijk. In stemming gebracht, blijkt, dat het voorstel van den heer Rietdijk met 4 tegen 3 stemmen is aangenomen. Tegen stemden de heeren Bernard, Koot en van Dam. De heer Visser zou ook een voorstel wil len doen en wil het bedrag niet op f 5 maar op f3 bepalen. De heer Koot en Heenk ondersteunen dit voorstel. Dit voor stel wordt eveneens met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Rietdijk, Bernard en van Dam. De verordening wordt daarna in haar geheel aangenomen, zoomede de verorde ning op de invordering van de hondenbe lasting. Deze verordeningen zullen voor het eerst worden toegepast over het belasting jaar 1926. Is ingekomen een verzoek ?an den heer H. H. Verhulst, accountant, wonende te Leiden, leider der afdeeling Leiden én Om streken, om gedurende de wintermaanden een lokaal der openbare lagere school al hier in gebruik te mogen ontvangen voor het houden van een cursus in landhouw- boekhouden. Aangezien de heer Verhulst om eene spoedige beslissmg aandrong in verband met do voorbereidende maatrege len hebben Burgemeester en Wethouders reeds deze zaak afgehandeld behoudens goedkeuring van den Raad. De heer Ver hulst zal een lokaal der openbare lagere school in gebruik nemen tegen eene ver- i goeding van f0.50 per avond voor vuur en licht en f 23 waarborgsom storten. Na* der zal dan met bet Hoofd der openbare lagere school overleg gepleegd worden,; op welken avond een lokaal beschikbaar is/ De Raad kan zich geheel met deze voor< waarden vereenigen. Ls ingekomen de rekening en verant* woording van ontvangsten en uitgaven van de Gezondheidscommissie, zjetelende te Alphen aan den Rijn, over het kaleder* Jaar 1924. De voorz. stelt voor deze reke* hing goed te keuren. Aldus besloten. f' Eveneens ls ingezonden de raming van de ontvangsten en uitgaven voor het ka-* lenderjaar 1926. De bijdrage voor deze ge* meente is bepaald op f 39.62 3^. Ter goedkeurig worden aangeboden twee oomptabele besluiten, model D, betreffende wijziging van do Gemeentebegrooting, dienst 1925, resp. tot een bedrag van f250 en f77.01. Beide besluiten worden door den Raad goedgekeurd. Aangezien niets meer aan de orde is en niemand meer het woord verlangt, sluit de voorz. de vergadering. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. Subsidie Volks- en Kinder* feest. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De Voorz. opent de vergadering met ge* bed. De notulen worden tot de volgende ver* gadering aangehouden. In verband met enkele door Gedeputeer* de Staten gemaakte opmerkingen wordt de verordening op het haven- en kadegeld ge* wljzigd in dien zin, dat op verzoek van belanghebbenden door B. en W. zal wor den teruggegeven, hetgeen in verband met' gedeeltelijke lossing of lading te veel aan kadegeld is betaald. Ingekomen was een verzoek van de Oranjevereeniging en van het Bestuur der Feestcommissie in de Zilk om subsidie in de jaaulijksche volksfeesten. B. en W. merken op dat in 1923 eene subsidie is gegeven van 800 voor hel Oranjefeest in het dorp, 500 voor 't kan- derfeest in het dorp en 125 voor het kinderfeest in de Zilk. In 1924 hebben deze bedragen respectievelijk 700, 400 en 100 bedragen. Thans stellen B. en W. voor om in ver* band met de omstandigheid, dat het kinder aantal in De Zilk vrij belangrijk toeneemt, aldaar 125 subsidie te verleenen. Wat de subsidie op het Dorp I>etrefÉ willen B. en W. dezelfde subsidie verlee nen als verleden jaar, n.l. 700 voor het volksfeest en 400 voor het kinderfeest, alzoo in totaal 1100. Rekening houdende met de omstandigheid dat de Oranjever* eeniging verleden jaar over een batig saldo beschikte van 100, dat thans is opge bruikt en dat de verpachting der staan plaatsen op de kermis circa 100 meer op-» bracht dan verleden jaar, vragen B. en W. tevens den Raad do bevoegdheid om zoo noodig dus eventueel tot dekking voor bet tekort nog f 100 meer subsidie te geven. De heer v. Dijk zegt, dat B. en W. do subsidie voor De Zilk willen verhoogen, met die voor het dorp; zij schijnen dus meer met de Zilk dan met het dorp op te hebben. Spreker zou wenschen dat aan do Oranjevêreeniging ook 100 meer wordt gegeven; waarover hij dan als voorzitter van de Oranjevereen. kan beschikken. De Voorz. merkt op, dat er hier geen kwestie van voorkeur is. Het aantal kin deren in de Zilk is nogal uitgebreid, dit rechtvaardigt een subsidie van 125 vol komen, en wel te meer daa.r Hillegom niets bijdraagt. En wat de feesten op het dorp betreft, B. en W. geven blijk daar 'n open oog voor te hebben, door aan den Raad zoo noodig 100 meer crediet te vragen. Spr. hoopt, dat die f 100 evenwel niet zullen noodig zijn en zullen een eventueele aan vrage daartoe critisch bekijken. De heer Geerlings vraagt of Voorhoul subsidie geeft voor de kinderen van Do Voorzienigheid De Voorz. antwoordt dat Voorhout geen subsidie geeft, inaar de kinderen van Voorhout dan ook niet mededoen. De heer A. M. v. Noort merkt op, dal hij er zich niet mede vereenigen kan dat' de prijzen allemaal in Amsterdam worden gekocht. De winkeliers zullen dan wel zorgen dat zij goed voorzien zijn. De heer R. v. Dijk zegt, dat men een klein beetje rekening moet houden met de werkelijkheid. Op de eerste plaats is het onmogelijk om de benoodigde speelgoe deren hier te koopen. Men moet dan een uitgebreide keuze hebben. Wat do rest be treft, ook hier js ruime keuze gewensebt en die heeft men alleen in een zeer groote zaak. Nu geeft spr. direct toe, dat er en* kele artikelén zijn, die hier ook wel kunnen worden gekocht. Dat geschiedt reeds met klokken, horloges, fietslantaarns, voetbal len.en enkele galanterieartikelen, die later bijgekoebt moeten worden. Qverwogen kan worden of hieraan in de toekomst nog eenige uitbreiding kan worden gegeven, doch men moet niet vergeten, dat de prijs noodwendig hooger moet zijn. Daarbij komt dat do reductie die te Amsterdam verleend wordt, ruimschoots alle onkosten dekt der Commissie; er blijft daar zelfs nog eenig gclcl van over, terwijl alles fran co wordt thuis gebracht. Men beweert tijd: alles gaat het dorp uit, maar niets i9 minder waar dan dat. Met de feesten wordt gewoonlijk f 2100 a 2200 uitgegeten. Daarvan wordt la Amsterdam gekocht voor circa 500, ter* wijl de rest met uitzondering natuur lijk van het vuurwerk in het dorp( wordt besteed. Overigens mag men toch niet eischen, dat een drietal kruideniers, die tevens galanterieartikelen verkoopen, allerlei dingen zullen laten komen voor het feest. Wij kunnen er dan toch maar enkele artikelen van koopen en dit zoudfl zeer den prijs der artikelen moeten invloeden. Men moet bij de critiek, d'3 men op het koopen te Amsterdam uit*, oefent een beetje de gematigdheid betrach^ ten. u-

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6