REGENMANTELS A. WAALS, INGEZONDEN SHEDEDEEL5NG. Enorme sorteering. Zeer voordeelige prijzen. 2059 Haarl.str. t!4. Tn velband hiermede worden 3 eze pun ten nogmaals aangehouden tot een volgen de vergadering. Rondvraag. Do beer v. Eek vraagt hoe het komt, dat de rioleering vaa Oegstgeest langs den Bijnsburgerweg niet aansluit bij het Leid- flche riool. Is dat een blijvende of een tij delijke toestand? Wethouder Mulder zegt een onder- eoek toe. Do heer v. Stralen vraagt, waarom bij het maken van het sportterrein aan den Hooge Rijndijk geen werklooze op zichter is aangesteld. Er ia nu een gepen- aion eerde opzichter. Dat was toch niet de bedoeling. Wethouder Sanders antwoordt, dat ot toen geen werkloos technisch opzichter beschikbaar was. De heer Dubbeldeman vraagt, hoe het staat met het adres van de bewoners van de woningbouwvereeriging „Ons Doel". Waar blijft het praeadvies van B. en W,? Do voorz.: Die kwest'e is niet zoo makkelijk. Als wij praeadvies geven, moe ten wij ook met een voorstel komen, en daarvoor moet er eerst een oplossing go- Vonden worden De heer Dubbeldeman meent, dat D. en W. beter informaties kunnen inwin nen. Do heer Coater vraagt, of B. en W. nog uitvoering gegeven hebben aan zijn motie inzake verwijdering van een uri noir, in een vorige vergadering aangeno men. Neen, antwoordt de voorz. De heer Coater «preekt zijn «pijt daarover uit, waarop do voorz. antwoordt, dat een motie geen hevel is. De vergadering wordt daarna gesloten. Diocesaan Kruisverbond In het Bisdom Haarlem J aarve rig adering (Vervolg) De Voorz. deelde mede. dat de Inspec teur van Volksgezondheid, de heer De Brei, zond telegrafisch bericht van verhin dering. Het voorstel van het H. B., een opstel lenwedstrijd uit te schrijven, waaraan leden van het D. K. kunnen deelnemen, werd z. h. st. goedgekeurd. Do met eerste rijs bekroonde opstellen zullen door Sn- riêtas gebundeld worden en verspreid. De Voorz. spoorde de afgevaardigden aan toch dezen wedstrijd in hunne afdeelingen tc propageeren. Het Kruisverbond, Sancta Maria Mng- (lalcna te Amsterdam, stelde voor een fo tografie-wedstrijd uit te schrijven en op deze wijze een mooie collectie lantaarn plaatjes op anti-alcoholistisch gebied te verkrijgen. Dit voorstel wordt z. h. st. 'goedgekeurd. Het volgend voorstel, van het K. V. Sl. Laurentius te Rotterdam was: door een speciale actie de daadwerkelijke medewer king te verkrijgen van do geestelijkheid, opdat in de toekomst het nut en het doel der drankbestrijding op de eerste plaats door hen gepredikt zal worden, werd als volgt gepraeadviseerd door het hoofdbestuur: „Het H. B. is steeds in deze richting werk zaam. Z. h. st. goedgekeurd. Verder stelde het Hoofdbestuur voor, in samenwerking met Mariavereenigingen en andere drankbestrijdingsvereenigingen, dat 'de Krui8verbonder8 zich wenden tot plaat selijke overheden om te verzoeken het veel Vuldig gebruik van alcoholhoudende dran ken door chauffeurs van autobussen tegen te gaan. door bijvoorbeeld te bepalen, dat de chauffeur tijdens zijn diensttijd zich moet onthouden van hel gebruik van drank, en bijv. dat voor afrit- en eindstations geen inrichtingen met vergunning tot verkoop van sterken «drank mogen worden aangewezen. Do Voorz. deelde mede, dat Sobriëtas Ook reeds in deze richting werkzaam is. In een voorstel van de afd. Heemstede, dezelfde zaak betreffend, werd voorge steld te ijveren voor een 1 a n d e 1 ij k ver bod sterke drank aan bestuurders van autobussen, vrachtauto's en huurauto's aan te bieden. De directeur van Sobriëtas, de zeereerw. heer Terwischa van Scheltema, voerde over dit voorstel het woord, waarin hij er op wees dat een paar uren naderhand de alcohol nog nawerkt. Daarom mogen de vliegeniers 8 uren voor zij de lucht in Kaan, geen alcohol gebruiken. Door rijks- en gemeenteverboden kan Inen wel veel bereiken. Maar hoofdzaak is, at de publieke opinie moet gewijzigd wor- en, dat iemand, als hij maar niet kenbaar Sronken is, goed zijn functie als chauffeur an verrichten. Voor snel-handelen kan men geen alcohol verdragen. Het voorstel van het H. B werd aange nomen. Het voorstel der afd. Heemstede, ilrerd voorgesteld om door te zenden naar Bobriëtas, aangezien het betreft een 1 a n- e lij k verbod. Vervolgens hield de secretaris een be- ipreking van de actie en propagandamid delen van het D. K. o.m. over de Reizende Tentoonstelling ten gebruike voor twee Boelelnden: ter toelichting op een verga- Bering of als tentoonstelling. Deze reizen- Be tentoonstelling zal worden verbeterd en Aangevuld. De behandeling der voorwer pen laat te wenschen over. Verder is er een propecteer-ïantaorn Koor de propaganda en eon poppenkast. Vervolgens voerde het woord de zeer rïrw. heer Terwischa van Scheltema over et onderwerp: Hoe kan het bezoek dor Eruisverbondvergaderingen bevorderd wor den? Dat is een moeilijk punt. Er lijkt over Be menschen een vergaderingsmoeheid ge komen. Toch zijn er wol enkele dingen Jflie een vergader ingbezoek bevorderen, maar ook" afschrikken. Ten eerste moet de voorzitter zich goed Voorbereiden. Dikwijls komt men van een .Vergadering: Wat ben ik eigenlijk wijzer teworden? Ten tweede: moeten do leden tijdig en goed uitgenoodigd worden door middel van convocatie of in de krant. Een Keer probaat middel is verder persoonlijke Aansporing. Verder moet de vergadering ij d 1 g be ginnen en de besprekingen niet te lang duren, en men bij het onderwerp blijven. Ook moet er steeds iets actueels behan deld worden. Dit kan men bereiken door het lezen van „Sobriëtas". Vergeet niet het alcoholisme in uw eigen plaats. Spre ker wees in dit verband ook op de schrif telijken alcohol-cursus, die nuttig is voor bestuursleden. Wanneer men al deze punten in het oog houdt, zal de vergadering goed geleid zijn. Denk eraan de actie gaat, zooals wij zelf willen. Wij moeten weer trachten persoonlijk contact met de menschen te verkrijgen. Wij moeten terug hebben het enthousiasme. Spreker wenschte, dat na deze vergadering, men heenga met het voornemen: Wat ik eraan kan doen, dat zal ik doen. De Voorz. dankte den spreker voor deze woorden. Hiermede was de agenda afge handeld. Spr. spoorde aan voort te werken in de drankbestrijding, opdat dit dioceeB het alcoholisme als 't kan de kop wordt in gedrukt. Gsmsfigde Berichten DE STORMRAMP. Hulpverleening te Zeeland en Langenboom. Vrijdag vergaderde, naar „Het Huisge zin" meldt, ten raadhuize der gemeente Zeeland het provinciaal comité tot hulp verleening bij rampen met het dagelijksch bestuur der hulp-comitó's van Zeeland en Escharen. Onder voorzitterschap van den Commis saris der Koningin in de provincie Noord- Brabant werd in den breede gesproken over de verwoestingen, werden plannen ont worpen, hoe het beste en zoo spoedig mo gelijk den menschen wederom een dak bo ven het hoofd te bezorgen. Getracht zal worden en er zal uit alle macht aan gewerkt worden vóór den winter hiermede klaar te zijn. Maar dit kan alleen het geval zijn als er maar geld binnenkomt! Voor den opbouw en de restauratie zal de centraio regeling plaats hebben van uit het gemeentehuls van Zeeland. Hier zal zitting houden do heer H. Dantzer Jr., privé-architect, wien de goedkeuring is opgedragen van teekeningen en alles wat den wederopbouw aanbelangt. Voor inlichtingen diene men zich dan ook to wenden tot het gemeentehuis. Zoo noodig zal worden overgegaan tot centraal inkoopen van materialen, om hierna tot beschikbaarstelling er van over te gaan, daar gebleken is, dat er firma's zijn, die van den toestand profiteeren en reeds nu de materiaalprijzen omhoog hebben ge voerd. Het eerst zal begonnen worden met do restauratie der huizen, welke 't minst ge leden hebben. Voor de bewoners der geheel verwoeste huizen worden noodwoningen opgericht, die binnen zeer korten tijd zullen betrokken worden. Deze bewoners hebben te kennen gegeven in deze te zullen blijven wonen, totdat hun nieuwe huis klaar is. Eerst dan ook zal met den wederopbouw worden begonnen, als de beschadigde hui zen zijn gerestaureerd. Op de vraag van het Roode Kruis of het zenden van goederen gewenscht is, werd besloten dankbaar van het aanbod gebruik te maken en verzocht bedden, beddegoed, kleeren en schoeisel vooral voor kinderen te zenden. Die eerst voor zich leefden Wanneer men, nu de overstelpende be langstelling en do groot© emotie voorbij is, eens op zijn gemak naar de verwoeste stre ken van Zeeland en Langenboom gaat en men krijgt den tijd om alles eens rustig op te riemen en te zien wat er bleef en wat er verloren ging dan eenst merkt men juist hoe do lementen met hun buit g«tsold heb ben om hem daarna met één knauw te ver nietigen. Genoeg hebben wij de voorbije ander halve week geteekend en geschilderd wat er bleef van wat eens waren vriendelijke gehuchtjes, waarin leefden vreedzaam naast elkaar de stoere boerenbevolking, hard werkend voor den kost. levend voor haar land, levend voor haar beesten. Die gehuchtjes 't waren kleine repubüek- jes op zich, afgesloten van de gansche bui tenwereld, waarin gesleten werden de da gen met elkaar voor elkaar, waar men niets wist van een wereld buiten zich. De boeren ze kenden niets dan dezelfde gezichten, dachten missc'aier, dat er «ch-> ter hun horizon, die zij konden zien, niets meer wan. Enkelen gingen wel eens naar IJden om een koe, 'n varken te koopen of te verkoo- pen, maar verder, neen verderop waren ze nooit geweest, hier was hun wereld uit Zo zagen wel eens een vliegmachien, vreemd ding vonden vè dat, ze lazen de kranten als er tijd was. alleen 's Zondags, en daarin merkten ze dan dat er iets heel groots en iets heel veels was maar hoe dat er uit zagneen Maar 't kwam er toch ook niet op aan. Iedere dag ging de 'zon op: als 't noodig was kwam er regen; na den arbeid werden do velden groen en geel. dan word er ge maaid. Do molenaar maalde en 't brood bakten ze zelf. Vleesch was er in den stal. Niemand hadden ze noodig dan elkaar. En als er lijden was dan waren er de pastoor en de paters en lag er 't kleine kerkje, waar ze hun nood konden uitkla gen Zoo leefden ze en ze zouden *t zoo zijn blijven doen als niet Nu is alle leven-zonder-vreemdo voorbij. Dooreen gerommeld liggen hun repu- bliekjes. kapot geslagen, omgewroeten er mee is weg hun vergeten-zijn; bun we»- zen-op-zich nu zijn ze een deel van de wereld, waarin ieder belang stelt, nn blij ken zo te zijn brokken en blokken van de bouwdoos, waaruit de maatschappij ie op gezet, nu beseffen ze, dat toen rij vielen heel dat gebouw even sidderde, ofschoon rij slechts klein waren Nu weten ze, dat ze rijn van de we-< reld Menschen rijn komen kijken naar hun ellende, menschen, die kwamen van dichtbij en van heel ver, menschen, die spraken als rij, menschen die zagen hun ellende van nu. En rij begrijpen, dat die menschen ook komen moesten. Want rij hebben hun hulp noodigzij, die altijd elkander geholpen hebben in de kleine dingetjes van de dagelijksche be slommeringen! Maar nu, nu H godsgeweld in één vuist slag neervelde wat 't hunne was, zijn ze machteloos. En ze kunnen elkaar niets geven dan woorden van troost, want arm zijn ze in den buidel. Daarom komt de wereld, komen de men schen voor hen, die eerst vergeten werden. De menschen helpen allen, zonder uit zondering We zien 't deze dagen. Hoeveel Is er reeds niet bijeen gebracht, maar hoe veel moet er nog niet meer komen om vol ledig materieel herstel mogelijk te maken. Moreel herstel kan slechts de tijd bren gen. Nu alles en alles door de ingestelde hulpcomité's is opgenomen blijken in Zee land en Langenboom vernield te zijn 77 woningen en 82 ochuren. Men begrijpt dus! „Hsgz." Overreden. Te Ede had de heer D. uit Didam het ongeluk onder een vrachtauto te geraken. Hij had zich op den Arnhemschestraat- weg al fietsende vastgehouden aan een vrachtauto en geraakte bij het passeeren van een anderen auto zijn stuur kwijt, waardoor hem een achterwiel van den vrachtauto ovor het lichaam ging. Hij werd naar het Elisabeth-gasthuis te Arn hem vervoerd. Zijn toestand is hoogst ernstig. Verdronken Zaterdagmiddag is het ruim 1^-Jarig jongetje van den arbeider K. v. Grootveld, wonende aan den Hoofdweg nabij den Bennebroekerweg te Haarlemmer meer in de hoofdvaart geraakt. Toen de moeder het ongeval bemerkte, begaf zij zich gekleed te water en bracht het kind op het droge. Het bleek echter, dat de levensgeesten reeds geweken waren. De ontboden geneesheer, Dr. Samuel uit Nieuw-Vennep, kon slechts den dood constateeren. «pw.- Door een paard doodgeslagen. Te Aschendorf, vlak bij Bellingwolde (Gr.), is Zaterdag een 8-jarig kind van den landbouwer Harm Dickman door een paard doodgetrapt. Ongevaf De arbeider J. v. B. uit Hoofddorp en in dienst bij den heer v. d. Heuvel, aannemer van heiwerken aldaar, was Za terdag in het Oosteinde te Aalsmeer bij een heistelling werkzaam. Toen hij in de fundeering stond kwam een ijzeren ring van een heipaal, die reeds in stelling stond, naar beneden vallen, met het ge volg, dat deze op 't hoofd van B. terecht kwam. Met een ernstige wonde werd de man onder geneeskundige behandeling ge steld en naar zijn woning vervoerd. Auto's le wafer. Gister voormiddag is in de Delftschfia- vensche Schie, onder de gemeento Over schieten zolderschuit, welke op sleeptouw was van een motorschuit van de firma Sil- vius te Den Haag en welke geladen was met veertien Studebaker-auto's die van Rotterdam naar Den Haag moesten wor den vervoerd, gekanteld. Tien auto's, die in kratten waren geborgen, geraakten te water. De scheepvaart ondervond geen hin der van het ongeval. De auto's lagen tame lijk dicht bij den wal. Een bok van de Rot- terdamsche Havendienst is bezig de te water geraakte auto's weer op het droge te brengen. Branden. Te Driel bij Arnhem ïs door hooi- broei afgebrand de boerderij „De Roode Toren", bewoond door den landbouwer Lokhorst en eigendom van mevr. Sanders te OosteTbeek. De groote boerderij ging met uitzondering van een schuur geheel in vlammen op; van den inboedel werd bijna niets gered. Verzekering dekt de schade. Te Dedpmsvaart is de boerderij, be woond door den heer P. van 't Zand, ge heel afgebrand. Het pand en de inboedel waren laag verzekerd. Onder de gemeente Oldebroek is de behuizing van H. Tijssen met den gehee- len inboedel door brand vernield. Oorzaak onbekend. Gisternacht brak er een felle brand uit te Oss in het huis behoorende aan P. v. Galen en bewoond door 2 gezinnen. Huis en inboedels werden een prooi der vlam men benevens varkens, kippen en een geit, lage verzekering dekt de schade ten deele Oorzaak onbekend. Diefstallen In R. K. Kerken. Bij het verbreken van een offerbusje in de St. Vilu8kerk te Bussum, is de dader op heeterdaad betrapt. Deze, een 10-jarig jongmensch, heeft bekend ook de offerblok ken in de Maria-kerk te Bussum en in de St. Vituskerk te Naarden gelicht te heb ben. Verduisteringen. Door den kantoorbediende E. D. der pa pierfabriek van de firma van Gelder en Zonen te Velsen, zijn verduisteringen ge pleegd: wij kunnen nog melden dat 't ver duisterde bedrag ruim 20.000 bedraagt. De verduisteringen moeten gedurende drie jaar gepleegd zijn. D. was reeds 22 jaar aan de fabriek werkzaam en als jon gen van 14 jaar daar gekomen. Reeds ver leden jaar wilde bij geen vacantie nemen en ook nu weer wilde hij dit niet, maar thans dwong men hem er toe. In die va cantie is de fraude uitgekomen. D. bekende en zeide ongelukkig gespecu leerd te hebben. Hij genoot een goed sala ris en had geen kinderen. Zaterdagmiddag is D. uit Haarlem naar Velsen overgebracht voor verder on derzoek. Het parket uit Haarlem, verge zeld van rechercheurs uit IJmuiden, was overgekomen. Ten huize van D. en ook ten huize van diens schoonvader, zijn huiszoe- kngen gedaan. Een dreigbrief-schrijver. Enkele dagen geleden ontving een inge zetene van Amersfoort een dreigbrief uit de residentie, waarin hem verzocht werd, een bedrag van 700 over te maken. De brief was met drukletters geschreven, zoo dat van eenig handschrift niets was te be merken. Tevens bevatte de brief de mede- deeling, dat het den geadresseerde niet goed zou gaan, wanneer hij de politie of de justitie in deze zaak mengde. De ge- eischte 700 gulden moesten per brief ver zonden worden naar den Haag, post-res- tant. Zooals te begrijpen is, aldus de Haag- sche Crt., stoorde de geadresseerde zich weinig aan de dreigementen van den ano- niemen briefschrijver en stelde hij de politie met deze zaak in kennis. Op advies van de recherche werd een brief verzonden en geadresseerd: Post-restant, 's-Gravenhage De brief bevatte echter geen 700 gulden, doch waardeloos krantenpapier. Men hoopteNop die wijze den dreigbriefschrijver in den val te laten loopen. Aan de poste rijen in de residentie werd medegedeeld, dat bedoelde brief niet mocht worden af gegeven zonder voorkennis van de politie. Do brief bleef drie dagen liggen. Toen, den vierden dag echter, liep de muis in de val. Er vervoegde zich aan een der lo ketten van het Haagsche postkantoor een man om een post-restant-brief uit Amers foort af te halen. De postambtenaar, met de uitreiking belast, zocht ditmaal extra lang naar den gevraagden brief, terwijl inmiddels de politie werd gewaarschuwd. Deze verscheen kort daarop ten postkan tore en kon den dreigbriefschrijver inre kenen. De man, A. J. S., een Brabander, is naar Utrecht overgebracht en in arrest gesteld. Kienen verboden Te Eindhoven is heden de verordening in werking getreden, waarbij het kienen in de koffiehuizen is verboden. Buiienl. Berichten Wolkbreuk in de buurt van Regensburg. Meerdere slachtoffers. Gisternacht heeft in de buurt van Kon- zell (Neder-Beieren, 40 K.M. ten O. van Regensburg) een zware wolkbreuk plaats gevonden. De rails op het traject Konzell- Haibach liepen onder. Treinpassagiers moesten den afstand naar Konzell te voet afleggen. Een molen bij Konzell is volko men overstroomd. De molenaar, een vader van vijf kinderen, werd door het binnen- stortende water gegrepen en meegesleurd. Hij kon tot dusver nog niet gevonden wor den. Het geheele dal lijkt op een groot meer. Het spoorwegverkeer is gestremd. Uit Berlijn wordt gemeld, dat bij de over strooming te Konzell drie personen zijn verdronken. Het spoorwegongeluk bij Sens. De wis'selwachter sliep. Het onderzoek dat inzake het spoorweg ongeluk bij Sens heeft plaats gevonden, waarbij drie personen het leven verloren, terwijl er 26 gewond werden, heeft uitge wezen, dat de wisselwachter van het be trokken baanvak schuld heeft. De man schijnt geslapen te hebben, on na met schrik te zijn wakker geworden in zijn slaapdronkenheid aan de wissels een zoodanigen stand te hebben gegeven, dat beide treinen op hetzelfde spoor kwamen, met het bekende noodlottige gevolg. De tweede trein had een snelheid van 80 kilometer, maar bekwam slechts geringe schade, omdat hij veel zwaarder was dan de eerste. De eer6te trein stond om nog onbekende reden stil, en het schijnt, dat ook de chef-begeleider van dezen trein niet. alle maatregelen heeft genomen om een ongeluk te voorkomen. De drie dooden zijn allen vrouwen. On der de gewonden zijn er verscheidene, die ernstige fracturen en kneuzingen hebben. Autobus In een ravijn gestort. Twee dooden en tien gewonden Bij het Elz-dal heeft gisteren een ern- stig auto-ongeluk plaats gehad. Eea auto. bus, die op weg was van Dnsseldorp naar den Moesel en voor talrijke andere auto bussen moest uitwijken, is daarbij in een ravijn gestort. Hierbij bleef zij op een diepte van circa twintig Meter hangen. Twee personen zijn gedood en een fientai zwaar gewond, onder wie de chauffeur. Nederlandsch Oost-Indië. Brand In een klooster. Geen slachtoffers. Aneta seint uit Batavia: Van het kleini klooster alhier zijn vier vertrekken, de handwerkkamer, de teekenkamer en de re. oreatiezaal uitgebrand. De kleine kinderen konden in veiligheid worden gebracht. De groote orde, waaraan de kinderen gewend zijn, voorkwam een paniek. LAMP* EM TUSMBOUW DAHLIA-DEMONSTRATIE TE AMSTERDAM. De Nederlandsche Dahliavereeniging, die rich beijvert, overal, zoowel hier als in het buitenland, belangstelling te wekken voor deze kleurige en weelderige tuinbloe. men, heeft dit jaar, vooraan in het Von delpark, een lange strook grond, voorlanaj de heestergroepen, met een aantal der beste en nieuwste Dahlia's uit verschillen de rassen beplant. Wij zijn er dezer dagen eens naar wezen kijken, en bevonden dal de planten allen in bloei waren gekomen, sommige reeds volop bloeiden. Heel goed gekozen lijkt ons echter de standplaats niet. Vele planten hebben last van de boo- men en het struikgewas, trekken daardoor te zeer op met gerekte stengels, en bloeien niet zoo krachtig. Een Dahlia wil, om zich kranig te kunnen ontwikkelen, geheel vrij en zonnig staan, en meer succes zon men met haar ontwikkeling hebben op een open terrein, of, zoo men een achtergrond van boomen verkiest, hetgeen ook zeer veel voor heeft, dan toch een strook, welke ver genoeg daarvan verwijderd en breed ge noeg is, om de planten krachtig te doeni opgroeien. Dat neemt niet weg, dat ver schillende variëteiten in het Vondelpark zeer goed zijn en haar bijzondere eigen schappen uitnemend vertoonen. Het komt ons voor, dat de gekleurde verscheidenhe den zooveel beter effect maken dan da witte variëteiten, boe uitnemend die nj zichzelf ook mogen zijn, en hoe groote waarde die voor bindwerk ook hebben, Maar Dahlia's als „Border Perfection" en „Meteor", met de groote roode bloem hoofd j es, „Mevr. s'Jacob", bronsgeel, „Se cretaris Voors", zalmkleurigrose, stralen u reeds van verre tegen. Ook lila lijkt ons voor parkdecoralio een wat te weinig in het oog loopende kleur. Toch zijn ze prach tig ,die groote, lila rozetten van de varië teit „Emma Groot"; wellicht dat ze in sa- menplanting met gele verscheidenheden het beter zullen doen in kleureffect. Van de gele verscheidenheden zijn aan wezig „Golden King", „Rayonnante" en „Maria Houtman". Maar, in bloemrijkheid winnen het de kleinere vormen, de ver scheidenheden met kleinere bloemhoofdjes. Men lette maar eens op „Garden Love", die eigenlijk al zelf dadelijk de aandient h-ekt met haren overvloed van vroolijke, Ïila-Tose bloemhoofdjes. Een heel ander effect maakt weer de statige, min of meer stijve, maar krachtige Pompon-Dahlia „Cocarde", die hare kogelronde, oranje kleurige bloemhoofdjes fier omhoog steekt, De geheele verzameling bestaat uit 17 ver scheidenheden, en in hare opeenvolging van kleuren in bevalligè wendingen vol een de lijnen van het houtgewas, van Rhodo dendrons en loofheeslers, geeft zij wel een levendigen indruk van de groote decora tieve waarde dor Dahlia's voor park- en tuin versiering. Vooral voor groote groepen en perken van ééne, sterksprekende kleur zijn de Dahlia's geschikt; zoo herinneren we ons nog levendig het Drachtige perk roode Dahlia's alle van gelijke hoogte, en overvloedig fonkelend met krachtige roode bloemenhoofden, In het plantsoentje bij het Concertgebouw, nu twee jaar geleden. Zul ke variëteiten zijn ook de hier uitgeplanle ..Border Perfection" en „Joh. Men sing". Maar ook de verscheidenheden „La Fran ce", fantasiekleur. „Diamant", rose, „Rnsa Perfecta", rose, zijn voor een dergelijks aanplanting uitnemend geschikt. wier goede eigenschappen men in het Vondel park thans kan nagaan. Tegelijk kan men zich dan ervan vergewissen, welke vorde ringen er ook in de witte Dahlia's ge maakt zijn. in de variëteiten „Menny Car- lée", en „Mount Everest". De uitgeplanle Dahliaverscheidenheien zijn alle van een naambord voorzien, wal bet onderkennen der verschilelnde vormen vergemakkelijkt. De namen der inzenders zijn: W. Tops* voort. Aalsmeer: E. Wouters, Nijkerk: G. Ballego en Zonen, Leiden: N.V. En- chantrees v.h. H. Carléo, Heemstede: Lud- wig en Co., Hillegom: D. Bruidegom. Baarn en J. Glasbergen Cz.. Leiden. De aanplanting toont zeker nog weer eens overtuigend aan welke fraaie, vroo- lijkkleurige planten de Dahlia's zijn voor zomer en nazomer en tevens hoe zeer dit vooral te danken is aan de verworven aanwinsten der laatste jaren die uitmun ten in sterke, goedgevormde bloemen, zui vere kleuren, hooge. stevige bloemsteng?" en groote bloemrijkheid. „Hbld. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: Wegens gehrek a«» actief: J. C. Vermeulen te Boskoop. C. W. van Stijn te Sassen hei m. (Herplaatst wegens misstellw

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4