I Tweede Blad Dinsdag 25 Augustus 1925 DE FAMILIE HOLLMANN STADSNIEUWS UIT DE LEIDSCHE VROEDSCHAP Inkoop tijdelijken diensttijd voor j pensioen Brug over de Vol- molengracht en demping van deze gracht Een mooie gift tot stichting van een wandelpark. Twee voorstellen hebben tot een brecde discussie aanleiding gegeven. Vooreerst het voorstel: a a. tot nadere regeling van het verhaal van bijdragen voor inkoop van diensttijd ingevolge de Pensioenwet 1922; b. tot het verleenen van een tegemoet koming in de bijdragen voor inkoop van diensttijd voor pensioen aan thans in dienst der gemeente zijnde ambtenaren, die vóór 1 Juli 1925 een verzoek tot in koop van diensttijd voor pensioen inge- volge de Pensioenwet 1922 hebben inge zonden. B. en W. stellen voor geheel conform het advies van de overgroote meerderheid van de Commissie voor het Georganiseerd Overleg om, nu de wet toelaat voor in koop van tijdelijken diensttijd voor pen sioen 50 op de belanghebbenden te ver halen, zulks ook te doen voor degenen, die vóór 1 Juli nog niet een verzoek tot in koop hebben gedaan, maar dat verhaal 25 te 1 a t e n voor degenen, die een der gelijk verzoek voor 1 Juli reeds wel heb ben gedaan, zoolang zij in dienst der gemeente Leiden zijn. De discussie liep echter over de vraag, of voor degenen, die, voor 1 Juli dat ver zoek hebbende gedaan, den dienst on zer gemeente hebben verlaten of zullen verlaten, de regeling van 25 of van 50 zou gelden. B. en W. vrcnschten op hen 50 te verhaleD en dat standpunt verdedigden de wethouder van financiën, de heer Sanders, en de voorzitter. De heer Heemskerk achtte liet billijk, dat ook voor hen de rgeeling van 25 zou gelden en stelde dit per amende- ment voor. De wethouder voor het Geor ganiseerd Overleg die slechts een korte verklaring aflegde de heer Reimerin- ger, was voor dit amendement, dat met groofe meerderheid werd aangenomen. Tenslotte zal voor niet zoo heel veel perso nen dit amendement practisch effect heb ben, zoodat de financieele zijde er van voor de gemeentekas niet van zoo groote beteekenis is. De discussie liep dan ook - over de billijkheid enook nog over de vraag, of men in het Georganiseerd Overleg er voor of er tegen was geweest. De heer Heemskerk en de heer Zuidema, beiden leden van de Commissie voor het Georganiseerd Overleg, betwistten dat el kaar. Vervolgens ls er lang gediscussieerd over punt a van het voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden voor de vernieuwing en verplaatsing van de Janvossenhrug en de demping van de Volmolengracht; b. tot beschikbaarstelling van «gelden ten behoeve van de uitdieping van den Nieuwe Rijn tusschen het Rijn- tn Schiekanaal en de Singelbrug en de daarmee gepaard gaande vernieuwing van de walbe- schoeiing; c. in zake de jaarlijksche uitvoering van diep werken; d. inzake het adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland betreffende den toestand van de wateren en bruggen in deze gemeente. De heer Huurman stelde per amende ment voor om de Janvossenhrug niet te verplaatsen naar de Volmólengracht en Voldersgracht, en dan ook de Volmolen- gracht niet te dempen, maar de brug te vernieuwen en te laten op de plaats, waar zij nu is, over de Janvossensteeg. Dit zou 'n veertig duizend gulden uitsparen; de kosten, globaal, 60.000 Inplaats van 100.000 gld. doen zijn. FEUILLETON. Naar het Duit6ch van E. KRIGKEBERG. —O (Nadruk verboden.) 6) Het was lastig Ioopen met haar hooge hakken over den oneffen grond en on danks het dunne mouseelinekleed voelde ze zich vreeselijk benauwd. Ze had toch eigenlijk liever haar corset niet aan moe ten trekken mevrouw Hollmann had gelijk, wie lette hier op een elegant figuur onder die boeren. Het boschje was wondermooi met zijn dichten boomgroei van loof- en naaldhout en de weelderige bosohbessenstrulken, en het bijna ronde meer lag lichtend groen als een smaragd midden in zijn schilder achtige omgeving. Het herinnerde Eva aan het Herthameer op Rtigen en zij ademde als bevrijd op. Daar was toch Iets moois, waarop haar oog met welgevallen rusten kon. Maar de badinrichting was zoo primitief mogelijk, een hokje van planken en verder niets. Daar dank ik mooi voor, dacht Eva. Haar honger was intussohen ondrage lijk geworden en toen ze aan de bessen- struiken de donkerblauwe vruchten ln massa's zag hangen, kon ze zich niet be- heerschen. Zonder op haar witte kleed te letten, zonder aan de blauwe vingers en lippen te denken, wierp se zich op de knieën en at en atop de nuchtere De heer Huurman kan het niet winnen; met hoeveel kracht hij ook zijn amende ment verdedigde. Voor de zwaarte van het geld-argument bleven ook B. en W. onge voelig. De brug zal dus worden verplaatst «n de Volmolengracht zal worden gedempt. Wij willen hopen, dat de bewoners van de Janvossensteeg, de winkeliers, er niet de dupe vpn worden. Volgens eenige leden zou dit zeker 't geval zijn; volgens andere leden zouden zij er juist baat bij vinden. Misschien ligt de waarheid wel in 't mid den; en houden zij wat zij hebben. De punten b, c en d werden aangehou den, omdat B. en W. willen overwegen, ernstige bezwaren, daartegen ingebracht door den heer Wilbrink, volgens wie de noodzakelijke verdieping van verschillende vaarten veel goedkooper zou kunnen ge schieden. De Voorzitter had in het begin der ver gadering medegedeeld, dat de heer D. J. J. de Koster, oudste firmant der firma A. de Koster Go., meelfabrikantten, die ge- ruimen tijd geleden reeds een belangrijke gift heeft gedaan voor de stichting van de Loidsche Buitenschool, heeft thans aan B. en W. een brief gericht, waarin hij erop wijst, dat in den gemeenteraad reeds meermalen het aanleggen van een wandel park is ter sprake gekomen, doch dat daarvan wegens den financieelen toestand der gemeente niet is kunnen komen. Ten einde nu toch tot het aanleggen van zulk een park to geraken, heeft de heer De Koster een som van f 11.500 ter beschik king gesteld, o.a. onder voorwaarde, dat bedoeld bedrag zal worden gestort in oen daartoe in het leven te roepen stichting, waarvan het bestuur zal bestaan uit B. en W. en twee ingezetenen, door hen te be noemen. De schenker sprak verder de hoop uit, dat velen tot verwezenlijking van dit plan zullen helpen bijdragen tot vergrooting van dit bedrag, dat slechts een bescheiden begin is. Na voorlezing van dezen brief door den burgemeester in den gemeenteraad, zcide de burgemeester dat B. en W. met groolen dank deze gift aanvaarden. De raad heeft hierop door applaus zijn erkentelijkheid jegens den heer De Koster geuit. 't Is inderdaad een mooi bewijs van burgerzin. En op het mooie daarvan willen wij geenszins een schaduw werpen, als wij hierbij opmerken, dat het fonds wel niet zoo héél gauw groot genoeg zal zijn, om tot aanleg van een wandelpark over te gaanMogen wij echter in deze pes simistische verwachting worden be schaamd; dat hopen wij van ganscher harte met den Burgemeester en met den schenker. GEMEENTERAAD. (Vervolg). De V o o r z. veredigt nog breedvoerig het standpunt van B. en W. om het ver haal voor pensioenaftrek te brengen van 25 pet. op 50 pet., wordt aangenomen; te gen stemmen sociaal-demoerate^ commu nist en democraat. De heer Heemskerk heeft een amende ment ingediend, strekkende, om de 25 pet. niet alleen te handhaven voor hen die in gemeentedienst zijn, doch ook voor hen, die deze verlaten hebben. Dit amendement wordt aangenomen met 19 tegen 7 stemmen; tegen stammen de heeren Huurman, Splinter, Zuidema, Mul der, Sanders. Meijnen, Deumer, v. Hamel en v. d. Reijden. 18o. Voorstel om Burg. en Weth. te machtigen: a. tot den aankoop van eene automobiel- motorspuit mot afneembare ladder, in plaats van eene automobiel-reddingsladder b. tot den verkoop van niet meer voor de brandweer geschikt of benoodigd ma terieel. Aangenomen zonder debat of hoofdelijke stemming. 19o. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden voor de vernieuwing en verplaatsing van de Janvossenhrug en de demping van de Volmolen gracht; b. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de uitdieping van den Nieuwen Rijn tusschen het Rijn- en Schiekanaal en de Singelbrug en de daar mede gepaard gaande vernieuwing van de walbeschoeiing; c. inzake de jaarlijksche uitvoering van diepwerken: maag hoschbessen! De goede tante thuis zou ontzet de handen boven het hoofd in eengeslagen hebben en haar een indigestie, een blindedarmontsteking of iets anders verschrikkelijks in vooruitzicht hebben ge steld. En Eva had haar heele leven nog niet met zoo'n haast, ja met een heelemaal on gepaste begeerlijkheid gegeten, en zelden met zooveel behaaglijkheid als nu. Ze had ook nog nooit echten honger gehad. En daarenboven smaakte het „zware tuig", dat ze anders versmaadde, heel voortref felijk. Toen ze genoeg gegeten had. was ze heelemaal uitgeput van inspanning en hoe zag ze er uitl kleed, gezicht en vin gers vol vlekken. Om zich tenminste de handen te was- schen, liep ze naar het meer en bukte zich juist over het water, toen plotseling een jachthond met groote sprongen kwam aanvliegen, tegen haar opsprong, om haar heen tolde en daarbij als bezeten blafte., dezelfde hond, die 's morgens met den rentmeester van mevrouw Hollmann mee geloop en was. Eva was zoo verschrikt, dat ze luid gil de, toen hij tegen haar opsprong. Ze stond te rillen en durfde zich niet verroeren. Een schril gefluit klonk. Onmiddellijk daarop kwam een ruiter aan galoppeeren en hield met een plotsolingen ruk zijn paard voor Eva stil. „Hector hlerl" De hond luisterde nog niet erg. Hij stond besluiteloos en keek van zijn heer naar Eva, Het spel was te amusant ge weest. „U hoeft niet bang te zijn. Juffrouw. d. inzake hei adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, betreffende den toestand van de wateren en bruggen in de gemeente. De heer H jurman ziet niet in, dat de brug over de Janvossensteeg moet worden verplaatst Deze verplaatsing kost, met de daarmede gepaard gaande demping van de Volmolengracht 40.000 meer. In de Jan vossensteeg wonen allen zakenmenschen. De verplaatsing van de brug zou deze ne ringdoenden schade doen. Spreker stelt een amendement voor, om niet meer dan 60.000 te voteeren voor de vernieuwing van de Janvossenhrug. De heer Wilbrink juicht het voor stel van B. en W., om de Janvossensteeg te verbeteren, zeer toe. De ligging van de brug is voor velen gevaarlijk. Daarom is spr. het niet eens met het voorstel van den heer Huurman. Bonadeeling van nering doenden in de Janvossensteeg vreest spr. niet. Voor vele menschen is het er nu te druk door het verkeer met wagens; hier in zal door verlegging van de brug verbe tering komen. Den heer Knuttel bevreemd deze royaliteit van B. en W. in deze tegenover zuinigheid op zooveel ander gebied. Bij verplaatsing van de brug krijgt men aan beide zijden doodloopende straten. Het wagen verkeer in de Janvossensteeg kan worden geregeld. De heer 0 os t d am vraagt: Als de Jan-, vossenbrog nu eens niet bestond, zou dan iemand van dezen Raad er ook maar aan denken om een brug dé&r te gaan bouwen, waar hij nu ligt. Nu moet-deze brug wor den vernieuwd en hoe kan men nu toch een nieuwe brug maken, die begint bij een smalle straat en doodloopt tegen de hui zen? Spr. steunt dan ook de voorstellen van B en W. De heer Zuidema kan het voorstel van den heer Huurman heelemaal niet af keuren, zooals vele andere leden dat meen den te moeten doen. Persoonlijk is spr. van meening, dat een nieuwe brug geheel over bodig is. Spr. vraagt zich af, of hier een groot verkeersbelang in het spel is. Het gaat hier over kie ne belangetjes. De af stand van de eene brug tot de andeTe is te kort, zegt men, en de oprit kan aan de Janvossensteeg niet voldoende gemaakt worden Deze bezwaren zijn echter niet zóó groot, dat daardoor deze uitgaven worden gerechtvaardigd. Ingaande op de opmerking, dat de Jan- vossensteegbewoners met de brugverleg- ging gebaat zullen zijn door ontlasting van het drukke verkeer, wiist spr. erop, dat men rekening moet houden met den toe stand* zooaLs deze zich nu eenmaal geves tigd heeft. De bewoners en vooral de win keliers hebben zich nu eenmaal ingericht op dat drukke verkeer. Door verlegging van dat verkeer zullen velen gedupeerd wor den. V/at de wagens van de vuilverbran ding betreft, deze zullen ook als de nieu we brug verlegd wordt een omweg moeten maken. Het groo'ste bezwaar blijft voor spr. de financieele kosten, die hij niet even redig acht aan Jiet z.g. verkeersbelang. De heer Groeneveld koud:gt aan, dat hij straks, na de verdediging van de voorstellen van B. en W. door den wet houder, eenige opmerkingen zal maken. De heer v. d. Reyden zegt, dat de Vol dersgracht veel breeder is dan de Janvos sensteeg en dat daar veel minder ongeluk ken zullen voorkomen. Een vrachtauto en een paard en wagen kunnen elkaar 'in de Janvossensteeg niet passeeren. De heer v. Hamel meent, dat men bij verlegging van de brug in nog grootere kosten zal vervallen, dan men aanvankelijk beramen kan. Wethouder Mulder gelooft, dat men goed zal doen te luisteren naar bet nuch tere woord van den 1 eer Oostdam. Het gaat toch niet een nieuwe brug te bouwen, die doodloopt tegen de huizen. ZekeT kan men door uitspreiding van de vleugels van de Janvossenhrug een breed ere oprit ma ken, maar de vraag ia, of dat voldoende ia, want er is weinig ruimte. De menschen van de Janvossensteeg snakken naar het einde van het rumoer en van het gevaar. Het ia onbegrijpelijk dat er niet meer on gelukken gebeuren. Verlegging van de brug is ook van be lang voor de wagens van de vuilverbran ding. De smalle brug ovei de Mare zal wat kunnen worden ontlast. Er is gezegd, dat hot doorloopend verkeer Het is nog een heel Jong dier, heeft nog melktanden en zou u met den slechtsten wil geen kwaad kunnen doen." De woorden klonken beleefd. De stem, die ze uitsprak was aangenaam en de „rentmeester" had blijkbaar goede manie ren, want hij sprong van het paard en kwam met hoffelijken groet op Eva toe. „Neeh me dien last niet kwalijk, juf frouw." Maar Eva wenschte niet met Jonge man nen, die zich tegenover dienstboden on geoorloofde vertrouwelijkheden permittee- ren in relatie te treden. Bovendien had hij dezelfde uitdrukking van verborgen hu mor in de oogen als mevrouw Hollmann, alleen beslist sarcastischer dan zijn moe der. Want ook zonder dat hij zich nu haar noemde „Walter Hollmann" had haar in de physiognomie geoefend oog den zoon barer gastvrouw in hem ontdekt. Zijn gezicht had dezelfde energieke lijn, dczelfd verstandige, doordringende blik, de oogen keken even helder en klaar, maar het ge zicht voor haar was smal en mager en de oogen werden door donkere wenkbrauwen overschaduwd. Hij was 't evenbeeld van zijn moeder. Maar aan zijn verschijning ontbrak het goedmoedige, bezonnen deel nemende, dat mevrouw Hollmann op den eersten aanblik iets zoo moederlijks gaf. Bij hem stond de energie op den voor grond. Scherp en recht keek hij Eva in 't ge zicht En haar vielen plotseling de bosch- besvlekken in en dat zij waarschijnlijk een zeer bedroefd figuur zou maken. In haar onzekerheid en verlegenheid nam ze een des te ongenaakbaarder houding aan. „Ik was alleen maar geschrokken, om niet veel gebaat zal zijn. Maar men heeft toch ook nog een plaatselijk verkeer. Vele karren kunnen dan de drukke Haarlems nierstraat voor een groot gedeelte mijden en hun weg nemen langs v. d. Werffaera&t en Pelikaanstraat De afstand tusechen de Marebrug en de Janvossenhrug is nu zóó gering, dat, als er 3 schepen achter elkaar doormoe ten, zij tegen elkaar botsen of dwars in de gracht komen te liggen. En dan moeten wij toch ook oog hebben voor de toekomst. Spr. acht de voorstellen van B. en W. in het algemeen belang en dringt op aanne ming aan. De heer Witmans is van meening, dat als het rijverkeer van de gemeenterei niging zoo druk is, er dan ook een brug over de Lange gracht moet komen. De heer Groeneveld meent, dat de heer Huurman de zaak niet zuiver gesteld heeft. De demping van de Volmolengracht is een zaak op zich zelf. Spr. gelooft, dat het verbreeden van de landhoofden voor een goeden oprit de kosten belangrijk zal verhoogen. Misschien gaan daarmee de f 10.000 besparing van den heer Huurman reeds heen. De heer Huurman: Absoluut niet, dat kost niots meer. De heer Groeneveld: Wij krijgen die meerdere materialen zeker cadeaul Spr. gelooft niet, dat de menschen van de Janvossensteeg door de verlegging van de brug benadeeld worden. Winkeliers zijn vreemde lui, aldus spr. (Zijn buurman, do heer Dubbeldeman, meesmuilt cn klopt den heer Groeneveld eens op z'n schouder. Gelach). De winkeliers van de Haarlemmerstraat waren bevreesd voor teveel drukte door de tramaanleg; de winkeliers van de Janvos sensteeg zijn weer bevreesd voor te wei nig drukte. Spr. ziet in brugverlegging een goed middel om het drukke verkeer daar te ontlasten. Dat de wandelaars nu bij voorkt ur op de VoldeTSgracht zullen gaan loopen, gelooft spr, niet. Misschien komt er op de Volders gracht wel een win kelstand en dan is het de plicht van B. en W. om dat te bevorderen. De afstand van 50 M. van de Marebrug tot de Jan vossensteeg is volg£hs spr. ook te klein. Overal vindt men afstanden van gemiddeld 200 M. Verder is de verlegging van de brug nog van belang voor werkverschaf fing en met het oog op <?e toekomst. De heer Huurman repliceert. Hij heeft de zaken niet onjuist voorgesteld. Uit het verleggen van de brug volgt hel dempen an de Volmolengracht. Vervol gens volgt er ook nog uit, dat de brug over de Mare dan ook wel verbreed mag wor den. Verder is de Voldersgracht niet op alle plaatsen zoo veel breeder dan de Jan vossensteeg. Aan de zijde van de Oude Singel is de breedte maar 7 Meter, dat is slechts 1 Meter breeder dan de Janvos sensteeg. De Janvosensteegbewoners wor den er niet beter door, dat zien zij allen in. De h?er Groeneveld geeft dat zelf toe, als hij zegt, dat op de Voldorsgracbt wel tetena ©en winkelstand zou kunnen komen. Dat ts toch geen voordeel voor de Janvos sensteeg. De heer Bergers is vóór de voor stellen van B. en W. Wij raken daardoor kwijt vooreerst een grachtje, waar van wij er genoeg hebbon, en ten tweede een gevaarlijke oprit, waarvan wij er eveneens genoeg hebben. De heer Knuttel zal zich niet wagen aan onzekere toekomstvoorspellingen, Voor hem is het voornaamste de vraag of het verkeer er door ontlast zal worden, En dan gelooft hij, dat die paar wagens van de vuilverbranding weinig gewicht in de schaal leggen. Het amendement-Huurman wordt daar na in stemming gebracht en verworpen met 21 tegen 7 stemmen Vóór stemden de heeren Witmans. Wilmer, v. Hamel. Huurman, Knuttel, Zuidema en Spendel. Het voorstel van B. en W. wordt daarna z.h.st. aangenomen. Aan de orde komen nu punt 19 b c en d. De heer Wilbrink, d's Indertijd op schorting van deze punten gevraagd had, krijgt nu het woord. Het verheugt spr. dat B. en W. zooveel belangstelling toonen voor het waterverkeer, maar zooveel uitga ven zijn niet noodlg. De Kamer van Koophanded heeft inder tijd over d:t punt zijn adviseur geraad pleegd ter verbetering van de waterwegen dat ik niet weten kon dat de hond nog zoo jong was", zoide ze. Het klonk eigenlijk gedwongen, maar hij vond bet koud. Iro nisch gleed zijn blik over haar heen. „De juffrouw heeft waarschijnlijk wei nig met honden op gehad anders zou u het dier aanstonds do jeugdige dolheid hebben afgezien." „Zeker, honden hebben tot nu toe nog niet mijn omgang gevormd en ik kan zo niet lijden." „Jammer er bestaat geen onbaat- zuchtiger, trouwer vriend dan een goede hond. Ik ben bang, juffrouw, dat u heel veel bij ons niet bevallen zal. Ik heb mijn moeder aanstonds gewaarschuwd, op het plan van den dokter in te paan, een jonge, aan heel andere omstandigheden gewende en, om heel eerlijk te zijn, wel ook iets verwende dame in onze landelijke omge- ving te platasen maar moeder is een onverbeterlijke optimiste. Het gebeurt slechts met den wensoh, u allehei voor ontgoochelingen en eTgernia te bewaren, als ik u vraag, zonder ons te willen spa ren, uw oponthoud in ons huis af te bre ken, zoodra het u lastig wordt en voordat nog mooie zomerweken onbenut voor u zijn voorbijgegaan." Eva stond voor hem, tot in de lippen bleek. Zoo rechtuit bij alle uiterlijke hof felijkheid had nog geen jonge man met haar durven spreken. Hij kon maar een paar jaar ouder zijn dan zij en /gaf haar goeden raad als een wijze, oude heer. On getwijfeld wenschte hij zelf voor alles, dat zo ping. Het was hem wel niet aangenaam, dat ze zijn geflirt met hef meisje had be loerd. En terwijl ze dat vol toom dacht, verwonderde ze zich over zijn hoffelijke ÜIY DB RADIO-WERELD. Wat er vanavond t« hooron If. 7 4.20 Londen 805 M. Voordr. en öofl* oert Newcastle 00 M. Conoert. Chester 375 M. Sopraan-solo. 4.35 Hamburg 895 M. Oonoerl. 4.59 Frankrfort 470 M. Conoert -« Mtinohen 485 M. Concert. 5.05 Radio-Paria 1750 M. Dansmuziek. Birmingham 475 M. Voordr. en zang. 5.20 Brussel 205 M. Conoert. ZürlcS 515 M. Concert. Berlijn 500 M. Conoert. 5.30 Hilversum 1050 M. Vóór-avondw concert. f 5.35 München 485 M. Concert. 0.15 Birmingham 475 M. Orkest en alt* solo. 8.05 München 485 M. Max Reger* avond. 8.20 Daventry 1600 M. Chamber Musld and Plays. Medewerkers: Osmond Davia (Tenor). The Kendall String Quartet: Ka tharine Kendall (Violin-); Dorothy Brook (Violin); Dorothy Jonea (Viola)f Edith Hanson (Cello); Anne Mukle (Piar noforte.) The Quartet: Two Movements from String Quartet in E flat (Haydn.) Andante Finale presto. „The Little Stone House'* By George Calderon. 9.Osmond Davis, Quartet, and Anne Mukle: Song Cycle „Ludlow and Terne** (from „A Shropshire Lad.") 9.20 „The Glittering Gate". By Lord Dunsany. Osmond Davis: „It Was a T.over and His Lass", „The Tailor and His Mom so", „Come, My Own One". 9.50 The Chromatiquos Mixed Voice Quartet: Maud Oglesby (Soprano); Doris Sleight (Contralto); James Brain (Tenor); Robert Hirst (Baritono). The Ghroma- tiques: „Love Is Meant To Make Us Glad" (E. German.) Soprano Songs: „A Funny Fellow" (Michael Head.) „Song of the Open" (F. La Forgo.) Baritone Songs; „Jane" (Lois Barker.") „Some Crimson Pose" (Aileen Neighbour). The Chroma-* tiques: „Far Away" (A Londonderry Air, J. R. G. Joze.) Soprano and Contralto Duet: „A Psalm of Life" (Richard Knight) Contralto Song: „Sea Moods" (Winifred Calford). The Chromatiquos: „Croon, Croon, Underneath de Moon" (G. Clut-» sam.) 8.20 Alle andere Britache stations: Con-* cert en opvoering van „Winners" in 3 be-* drijven. 8.35 Brussel 265 M. Galaconcert. Zü« rich 515 M. Concort. Do Bildt 1100 M. Weerbericht. 8.50 Berlijn 500 M. Nietzsche-herden* king. Frankfurt 470 M. „Der Vogel- handler", operette. Hamburg 395 M. Nietzscbe-herdenking en concert. Mün-* ster 410 M. Liederenavond. 9.05 Radio-Paris 1750 M. Concert. 9.30 Rome 425 M. Concert. 10.35 Alio Britscho stations: The Savoy Bands. in Leiden. Dat was heel goed, maar men heeft al'.es over één kum geechoren en onbetoekenende wateren onder de belang-* rijke opgenomen. De Nieuwe Rijn langs het U.'rechtsche Jaagpad is nooit gebruikt voor groote schepen. Do Spijkerbrug en dan lange de Oude Vest, dat is de groote waterweg. Deze uitgaven zijn derhalve niet gemotiveerd. Voor een losplaats aan het Ulrechtsche Jaagpad is geen gelegenheid. Men zou er het verkeer op de wal mee atopzotten. Bo vendien zijn daar geen industrieën* die van verdieping van het vaarwater daar bolangrijk voordeel hei ben. Langs de Singelbrug kunnen schepen van voldoende grootte voor de meelfabriek van de firma Bots. En het materialenvervoor naar het Ulrechtsche Veer motiveert deze groote uitgaven niet. De eischen van de deskundigen kunnen trouwens lang niet overal doorgevoerd worden. Het algemeen belang kan door niemand met vijfers wor* den aangetoond. Spr. stelt dus voor, alleen die plaatselijke werken te doen uitvoeren, welke noodzakelijk zijn. Wat de post onder c. Inzake de jaar-» lijksche uitvoering van diepwerken betreft, deze wenscht spr. nog hoogw op te voe* ren. De voorz. antwoordt, dat B. en W. deze voorstellen en gegevens van den beer Wilbrink gaarne op schrift zullen zien, om ze nader te kunnen bestudeeren. manieren, die zoo heelemaal niets boersch hadden, en zijn beschaafde wijze van spre-» ken. Stond zo niet voor hem als een school-* kind, dat een standje kroeg? Als ze maar niet het verlammende bewustzijn van die leelijke bessenvlekkon gehad had. Zij overmande zich, en het gelukto haar ePn ongenaakbare houding aan te nemen. „Ik ben niet gowoon, mijn besluiten zoo vlug te veranderen", zei ze. „Maar wees er van overtuigd, dat zoodra ik de vaste overtuiging gekregen heb. dat het voor uw moeder of mij beter is, als ik weer ga, dan zal het gebeuren. Wij staan immers toch In oen zuiver zakelijke verhouding tot el kaar." „Als u de zaak zoo aanziet, juffrouw, heb lk verder niets to zeggen cn koester slechts den wensch, dat moeder u van denzelfdcn kant leert bezien." Hij nam met onberispelijk vormelijk* buiging zijn pet af, sprong op zijn paard en reed weg; Hector sprong in speelscho sprongen hem na. Protserig! dacht Eva. Ondanks allo uiterlijke beschaving juist zoo'n zelfbewus te boeren dikkop als zijn moeder. Maar. desondanks kon ze zich toch niet verhelen# dat ze in het algemeen een weinig voow deelige rol tegenover iiem gespeeld had. Boos, maar dezen keer op zichzelf, pro» beerde ze tevergeefs met het koude wat et de blauwe lippen schoon te wasschen, eH toen ze naar huis terugkeerde sloop zl vlug door de vestibule de trap op. Zij wil* de hem voor geen geld nog eens tegenko* men, want ze vreesde zijn sarcastisch* oogen. (Wordt vervolgd),

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3